HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 25 ruj 2017, 15:14. Pogledaj neodgovorene postove
Nositi svoj križ
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: ned 04 tra 2004, 16:40
PostNaslov : Nositi svoj križ
Citiraj i odgovori

Otvorio bih jednu temu o kojoj često razmišljam u zadnje vrijeme, kao što vidite iz samoga naslova posvetio sam je Križu, siguran sam da svatko od nas ima svoj križ, i možda ne jedan nego više njih, pa bi možda bilo dobro da ovdje na forumu malo poprićamo i o križevima, naravno nitko ne treba ako ne želi iznositi svoje probleme, ali svakako možemo govoriti o svome doživljaju križa, prihvačanju svoga osobnog križa, svojim iskustvima, molitvama, pomoći jedni druge savjetima i sl. Mislim da je i ovo korizmeno vrijeme koje je za nama mnoge od nas barem potaknulo da razmišljamo o križu i prihvačanju križa.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
jzekic

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 04 tra 2004, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniele, moje je mišljenje da smo mi pozvani nositi križ svoje sreće, naš nam je nebeski Otac udijelio svima sve što nam treba, a mi smo tu da ispunimo njegove savršene naume.Pozvani smo nositi križ ljubavi, koji ako ga znamo gledati u istini ne predstavlja bol nego neopisivu sreću, pozvani smo nositi križ istine po kojemu ćemo već ovdje na zemlji vidjeti sreću Istine.Moramo biti svjesni i duboko vjerovati da nam Bog želi sve najbolje, tek tako ćemo se moći veseliti svakom trenutku svog života, svakoj sekundi koja nam je udjeljenja.Moramo znati da smo ovdje samo putnici, prolaznici, i da je naš zadatak da prođemo ovom životnom stazom čineći dobro kao što je to radio naš Učitelj, ako ovako gledamo na život o nije križ nego blagoslov, milost Gospodnja, prilika da drugima učinimo dobro i tako u svom trudu nadvisimo svoju palu narav i dignemo se s križem Gospodnje ljubavi.Naša realnost treba biti podređena vječnosti, jer što su godine koje ćemo ovdje živjeti naspram vječnosti.Ovo neznači tiho iščekivanje, nego aktivan rad na vlastitom spasenju, ovo isto tako neznači muku, nego sreću, jer je Gospod vječno s nama i nije nam dao više nego možemo nositi.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 04 tra 2004, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, razmisljam cesto o tome i pitam se - zasto ovo, zasto ovako..?
Ali isto tako se sjetim da ima ljudi s puno 'tezim' krizem u zivotu, pa se moje brige pretvaraju u zahvalnost. Jednom davno sam obecala Bogu da cu prihvatiti sve sto mi zivot donese i toga se cesto sjetim.
No ipak smo samo ljudi, pa sve ovo u praksi malo drukcije izgleda.
Tu je i padanje i posrtanje...

S druge strane, jzekiceve rijeci su vrlo poticajne.

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super mi je bila scena iz Pasije kad Simuna Cirenca prisiljavaju nositi isusov kriz,sto on tako i prihvaca kao prisilu,i blago recno - nije mu bilo drago,ali na Golgoti,to se mijenja kad se istinski susretne s Isusom, pogleda ga u oci,jednostavno taj kriz vise ne simbolizira teret, patnju, nego ljubav, spasenje. Poanta je da i nasi krizevi od tereta mogu postati smboli ljubavi,ali samo ukoliko istinski upoznamo Isusa, koji je ponio na sbebe sve nase krizeve i grijehe.
A koliko nam Bog u zivotu daje Simuna Cirenaca. ja ih osobno imam jako puno,pa im se zahvaljujem(jela,sanders,daniel,srky,m.kozala...)sto mi pomazu na putu do moje Golgote.
Problem kod nas katolčika danas je sto sve vise iz vjere i poimanja zivota izbacujemo kriz(zato je mnogima tesko gledati krv,patnju,smrt..),a bez njega,svi znamo,nema spasenja
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s natom da su jezikičeve misli jako poticajne i u potpunosti se slažem s njime. Ja osobno kada sam počeo križ doživljavati kao milost koju mi je Bog dao da bi ga mogao nasljedovati, tj. da bi mogao ići Kristovim stazama, a ne kako sam ga nekada doživljavao kao teret onda sam i sve počeo gledati drugačije s puno vjere, ljubavi, nade i što je važno optimizma. A da bi ga lakše nosili, kako kaže Sike, možemo zahvaliti Bogu što imamo nekog Šimuna Cirenca ili neke Šimune Cirence, koji će nam taj križ pomoći nositi. Znam koliko je teško nositi križ kada si sam, zato kažem hvala Bogu na Frami i prijateljima s Frame.
jzekic

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da vam bude lakše možete napisati Josipove.

U jedno možete uvijek biti sigurni;Gospodin vam nije dao više nego što možete nositi, a dao vam je to jer vas ljubi i nije htio da vam bude dosadno, gledajte na to tako.On je naš prijatelj, jedini iskreni koji nam želi samo dobro, da nije tako, zar bi svoga sina radi nas u smrt predao!?

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
cvjetkus

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bas sam nedavno citalo jednu knjigu u kojoj pise da nam je Bog dao križeve-svakome po mjeri; niti gram težeg, niti milimetar veceg...
no, prije nego nam ga je predao na leđa još jednom nas je pogledao i odvagnuo naš križ i položio ruke na nas...
Daniel

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se da nam Bog nije dao teži križ nego što ga možemo nositi, ali problem nastane onda kada postanemo svijesni svoga križa a ne znamo kako ga nositi, tada nam se nameće pitanje koliko je jaka i duboka naša vjera, koliko vjerujemo Gospodinu. Često čujem mnoge vjernike, pa i one koji se takvima deklariraju da vjeruju u Boga, ali pitanje je koliko vjerujemo Bogu. Prihvatiti križ koji nam je Gospodin dao u svojoj beskrajnoj milosti za mene znaći i propitati svoju vjeru, preciznije koliko vjerujem Gospodinu.
vasha

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 17:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danijele potpuno se slažem s tobom... Možda je naš najveći križ u životu baš to što nikada ne možemo potpuno se predati Bogu i do kraja mu vjerovati! I možda baš iz tog križa proizlaze naši drugi križevi! U svakom slučaju teško je to, nekad imaš dojam da ti je život prelijep i prelagan, a nekad bi volio da se nisi rodio. Ali valjda to tako mora biti u svačijem životu!

Valentina
jzekic

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni nije toliki problem potpuno se predati Bogu, problem je jedan drugi ali neopisivo usko vezan s ovim.Problem je se oduprijeti zlu, onome što nas trenutačno privlači, oduprijeti se svojim nagonima i strastima, znamo da to nije lako i da često padnemo pod teretom, ali tu postoji jedna preljepa istina, da nam Bog sve oprašta, ON NIJE ZLOPAMTILO ON JE NAŠ OTAC DOBAR I MILOSRDAN , MNOGO BOLJI I OD NAŠIH RODITELJA.Zapamtite SVI ĆE VAS OSTAVITI, VAŠI ĆE VAS ZANJEKATI, AL ON NEĆI NIKADA, UVIJEK SI NJEGOVO LJUBLJENO DIJETE!!!On te uvijek voli bez obzira kakav si, koliko je onih koji kada su oboljeli od side, bili su odbačeni od svih i od društva koje se načelno izražava da to nije problem jer je ono liberalno, jedino je Bog preko časnih sestara i Crkve ostao s njima i nije ih nikada napustio bez obzira na grijehe koje su počinili.Neopisivo je ljepa spoznaja da uvijek imamo onoga tko će nam pomoći.Nijedan prijatelj ni čovijek nemože učiniti koliko on može, i da nikog na zemlji nemaš, da budeš ostavljen i zamržen od svih, s tobom je tvoj prijatelj koji je moćniji od cijelog kruga zemaljskog i svoda nebeskog jer ih svojim glasom učini i sazda na radost svakom stvorenju.Svijest da za prijatelja imaš stvoritelja svega vidljivoga i nevidljivoga, jedinoga i pravoga Boga briše svaku tugu i bol i donosi svjetlo vječne radosti, nadu u sjedinjenje s njegovom Očinskom ljubavlju!!!

Mir s vama!

Da su vam haljine crvene poput grimiza ja ću vam ih oprati!

jzekic

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svjetlo on je svijetla svakoga Krist Bog što nas spašava!

heartsong

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikakva kušnja veća od ljudske snage nije vas zadesila. Bog je vjeran i neće dopustiti da budete kušani preko vaših snaga, nego će vam zajedno s kušnjom dati sretan ishod, da je možete podnijeti...
1Kor 10, 13

Ovo mi je jedan od najdražih biljskih stihova. Tu nam je Bog dao jedno veliko obećanje, a znamo da On svoja obećanja nikada ne zanemaruje i uvijek ispunjava. To mi je tako divno kod njega!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nas je ovo korizmeno vrijeme i vrijeme velikog tjedna potaknulo da razmislimo o svojim križevima. Meni je Gospodin na dan velikog četvrtka dao još jedan križ, iako sam znao da ću ga dobiti i dalje sam se nadao da će me zaobići, i kada sam ga dobio moram priznati da ga nisam baš s oduševljenjem prihvatio, ali zahvaljujući mojim prijateljima, ili kako bi Sike rekao Šimunima Cirencima, uspio sam ga potpuno prihvatiti i danas više ne gledam na taj križ kao na teret nego kao na posebnu milost koju mi je Gospodin u svojoj neizmjernoj ljubavi darovao. Moram priznati bilo mi je teško takvo što prihvatiti.
jzekic

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel ako nije nešto posebno osobno ispričaj nam da čujemo tvoja konkretna iskustva...
Također se slažem s tobom, trebamo križeve prihvaćati s radošću i gledat u njih s ljubavlju i onda će nam doista takovi i postati laki i lijepe...
Bog nam daje samo sreću koju moramo znati prihvatiti. On nas silno voli!!!
Svetoj Žrtvi uskrsnici
dajte slavu krštenici!
Janje ovce oslobodi,
Krist nas grešne preporodi.
Sa životom smrt se sasta
i čudesna borba nasta:
Vođa živih pade tada
i živ živcat opet vlada.
Marijo, o reci što je?
Što ti oko vidjelo je?
"Grob ja vidjeh Krista Boga,
svijetlu slavu uskrsloga,
Anđele i platno bijelo
u kom bješe sveto tijelo.
Ufanje mi uskrslo je,
Krist, moj Gospod i sve moje;
Pred vama će tamo gdje je
cvjetna strana Galileje."
Znamo da si doistine
uskrsnuo, Božji Sine;
Pobjedniče, Kralju divan,
budi nama milostivan!
Amen, aleluja!

Ovo je noć koja svjetlošću stupa
rasprši tmine grijeha.
Ovo je noć koja danas po svem svijetu one,
što u Krista vjeruju,
od tmina grijeha i od opačina otima,
vraća milosti i pridružuje svetosti.
Ovo je noć, u kojoj je Krist
raskinuo okove smrti
i kao pobjednik od mrtvih ustao."

heartsong

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uzmite jaram moj na se i učite od mene, jer sam krotka i ponizna srca. Tako ćete naći pokoj svojim dušama, jer jaram je moj sladak, a breme moje lako.
Mt 11,29-30

Zar svejedno je?

Utočište.
Daniel

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 23:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ne bih baš želio govoriti o križu koji mi je darovan, jer svoj križ volim nositi u tišini, ali ponekad dođu trenuci kada pod različitim životnim pritiscima taj križ oteža, pogotovo ako vjera oslabi, ali tada nam Bog šalje Šimune Cirence da nam ga pomognu nositi. Mogu vam kazati da mi je u prihvačanju križa jako pomogao savjet jedne moje dobre prijateljice, koja ima veliko životno iskustvo, ona mi je rekla "kada dođu takvi trenuci kada ti križ postane pretežak ili ti ga je teško prihvatiti ti samo zamoli Isusa i Mariju da te uhvate pod ruku i da te vode". Taj njezin savjet mi je jako pomogao. Zato držim da su nam takvi ljudi, naši prijatelji dar Božji. Sjetimo se samo da niti naš Gospodin na svome križnom putu nije mogao sam nositi križ nego mu ga je pomogao nositi Šimun Cirenac, zato i mi imamo prijatelje koji će nam u tome pomoći. Na neki način i naš križ je njima milost jer pomažući nam ga nositi i oni rastu i jačaju u svojoj vjeri i lakše nose svoje životne križeve.
jzekic

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je sve što trebamo znati:::

Napokon, budite svi jednodušni, puni suosjećanja i bratske ljubavi, milosrdni, ponizni! Ne vraćajte zlo za zlo ni uvredu za uvredu! Naprotiv, blagoslivljajte jer ste na to i pozvani da baštinite blagoslov! tko želi ljubiti život i naužit se dana sretnih, nek suspregne jezik oda zla i usne od riječi prijevarnih; nek se kloni, a čini dobro, mir neka traži i za njim ide: oči Gospodnje gledaju pravedne, uši mu slušaju vapaje njihove, a lice se Gospodnje okreće protiv zločinaca. Pa tko da vam naudi ako revnujete za dobro? Nego, morali i trpjeti zbog svoje pravednosti, blago vama! No ne bojte se njihova zastrašivanja i ne plašite se! Naprotiv, Gospodin - Krist neka vam bude svet, u srcima vašim, te budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama, ali blago i s poštovanjem, dobre savjesti da oni koji ozloglašuju vaš dobar život u Kristu, upravo onim budu postiđeni za što vas potvaraju. Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo. Kristov primjer Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu. U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom. Njezin protulik, krštenje - ne odlaganje tjelesne nečistoće, nego molitva za dobru savjest upravljena Bogu - i vas sada spasava po uskrsnuću Isusa Krista i, uzašavši na nebo, jest zdesna Bogu, pošto mu bijahu pokoreni anđeli, vlasti i sile.

vasha

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 18:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic, kad god vidim tvoj nick i pročitam post, na pamet mi padne prorok Izaija

Valentina
jzekic

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 18:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Biblija i ove riječi su jedino što me spasi u kušnjama...
Puno je zvanih malo odabranih, teško se održati na sudu Gospodnjemu, strašna je riječ njegova, glas njegov brda valja; MILOSRĐE njegovo nema kraja.

Očuvao nas Gospodin u čvrstoj vjeri po snazi Uskrsloga Krista, po kojemu ćemo svi biti privedeni iz tuge ovoga svijeta u radost nebeskog kraljevstva!Amen.Aleluja!

Pomogao nam Gospodin u nošenju križa i priveo nas slavi svojega imena.

majčika

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 18:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kroz moj život došli su i prošli mnooogi križevi. Ponekad u trenucima kada mi je teško mislim kako se moj život sastoji od samih križeva, a onda se pomolim i shvatim kako je Bog dobar i daje mi teškoće da bi produbio moju vjeru u Njega.
Eto, kako ja shvaćam to jasno stoji i u mom potpisu!
Zaključila sam da sam očito "jaka" kad nosim tolike križeve.

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
jzekic

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedan jako zanimljiv tekst iz biblije; mislim da ga je dobro procitati:

Doista, ako Bog anđela koji sagriješiše nije poštedio nego ih je sunovratio u Tartar i predao mračnom bezdanu da budu čuvani za sud; ako staroga svijeta ne poštedje, nego sačuva - osmoga - Nou, glasnika pravednosti, sručivši potop na svijet bezbožni; ako gradove Sodomu i Gomoru u pepeo pretvori, osudi i za primjer budućim bezbožnicima postavi; ako pravednog Lota, premorena razvratnim življenjem onih razularenika, oslobodi - pravedniku se doista dan za danom duša razdirala dok je gledao i slušao bezakonička djela onih među kojima je boravio - umije Gospod i pobožnike iz napasti izbaviti, a nepravednike za kaznu na Dan sudnji sačuvati, ponajpače one koji u prljavoj požudi idu za puti i preziru Veličanstvo. Buduća kazna Preuzetnici, drznici i ne trepnu pogrđujući Slave, dok anđeli, iako jakošću i snagom od njih veći, ne izriču protiv njih pred Gospodinom pogrdna suda. Oni pak kao nerazumne životinje, po naravi rođene za lov i istrebljenje, pogrđuju što ne poznaju. Istim će istrebljenjem i oni biti istrebljeni; zadesit će ih nepravda, plaća nepravednosti. Užitkom smatraju razvratnost u pol bijela dana. Ljage i sramote! Naslađuju se prijevarama svojim dok se s vama goste. Oči su im pune preljubnice, nikako da se nasite grijeha; mame duše nepostojane, srce im je uvježbano u lakomstvu, prokleti sinovi! Zabludiše, napustivši ravan pute pođoše putom Bosorova sina Bileama, koji prigrli plaću nepravednosti, ali primi i ukor za svoje nedjelo: nijemo živinče ljudskim glasom prozbori i spriječi prorokovo bezumlje. Oni su izvori bezvodni, oblaci vjetrom gonjeni; za njih se čuva mrkla tmina. Naklapajući naduvene ispraznosti, požudama putenim, razvratnostima mame one što netom odbjegoše od onih koji žive u zabludi. Obećavaju im slobodu, a sami su robovi pokvarenosti. Jer svatko robuje onomu tko ga svlada. Doista, pošto su po spoznaji Gospodina našega i Spasitelja Isusa Krista odbjegli od prljavština svijeta, ako se opet u njih upleću i daju se svladati, ovo im je potonje gore od onoga prvoga. Bilo bi im doista bolje da nisu spoznali puta pravednosti, negoli, pošto ga spoznaše, okrenuti leđa svetoj zapovijedi koja im je predana. Dogdilo im se što veli istinita izreka: "Pas se vraća svojoj bljuvotini i okupana svinja valjanju u blatu." Dan Gospodnji: Proroci i apostoli

heartsong

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je divan osjećaj kad shvatim da nosim neki križ, i kad mi postane jasna njegova puna težina...
To ima više relativnih značenja za mene i moj duhovni život. Kao prvo, znam da Bog misli na mene, postanem toga svijesna, znam da ima put samo za mene koji se Sotoni ne sviđa i da postoji razlog zbog kojeg Bog dopušta taj križ i te kušnje u mom životu. Jer da njih nema, bila bih mlak kršćanin, a On nema dobro mišljenje o mlakim kršćanima.
A kad postoji kušnja, znam da je Bog moja snaga, znam da je ispred mene ispit na kojem moj prolaz ne ovisi o rezultatu nego o načinu rješavanja. To mi je divno, jer tada naučim da ako sama rješim neki problem u mojem životu to bi koristilo mom egoizmu, ali ako padnem i tada dopustim Ocu da me ponovno uzdigne, znam da sam na pravom putu, jer postanem svjesna Boga i Njegove veličine na novoj razini.
Kad dobim križ, shvatim da sm preslaba sama se nositi s tim križom... I tada ga nakon milijuntnog pada pod njim, napokon predam Isusu... Da ponese taj Križ i mene skupa s njim. I da ga poslušam kako mi nježno šapće na uho "Ne boj se, samo vjeruj..." Mk 5,36

Ima jedna divna priča. Jedan je čovjeka poslije smrti s Isusom pregledavao svoj životni put. Bili su to otisci stopala u pijesku. Otisci dvoje ljudi, tog čovjeka i Isusa koji je cijelo vrijeme išao kraj njega po čovjekovom životnom putu. I u jednom trenutku kako je išao taj put i ti otisci po njemu, u jednom trenutku kad je čovjeku bilo najteže, bili su otisci samo jedne osobe. I tada reće čovjek Isusu: Isuse, evo tu sam te najviše trebao i tu si me ostavio samoga.
A Isus mu odgovori: Ne, u krivu si. Tu sam te ja nosio.

Koliko puta se mi mučimo s našim križom. Padamo pod njim. Žrtvujemo se i mučimo se. I Isus cijelo vrijeme hoda pored nas i čeka da taj teret predamo njemu. Jer upravo je to najteže učiniti. Prihvatiti njegovu pomoć, koja je potpuna.
I mi mislimo da je On zadovoljan ako mi to nosimo i nedamo Njemu. A na više mjesta govori Gospodin: Draža mi je ljubav (milosrđe) od žrtve.
A ta se ljubav ne sastoji samo u davanju, već i u primanju ljubavi. I to one najveće ljubavi - agape ljubavi! Božje ljubavi!

A nema većeg primanja njegove ljubavi od dopuštanja Isusu da ponese naše križeve, naše prijestupe, naš teret, naše kušnje i na kraju naše grijehe...

Isus govori o svom križu kojeg smo pozvani nositi. Za taj teret kaže da je lagan, za to breme kaže da je slatko. Kad mu dopustimo da ponese one teške križeve s kojim se mučimo, on nas ipak ne ostavlja praznih ruku. Daje nam drugi križ da ga nosimo. No on je lagan, i on je sladak. On je predivan u svakom pogledu i on nam daje krila!

I još jedna stvar koju volim kod križeva... nikad nisam sama... Ne samo da je On neprestano uz mene, nego mi šalje pomoć preko drugih ljudi, preko braće i sestara kroz koje mi govori spontano, prek kojih me voli i prek kojih mi daje snagu da izdržim još malo... Jer i prije nego sam ja to i svjesna Bog je već zacrtao rutu i trajanje mog križnog puta, kao i što nam je obećao preko apostola Pavla: "Nikakva kušnja veća od ljudske snage nije vas zadesila. Bog je vjeran i neće dopustiti da budete kušani preko vaših snaga, nego će vam zajedno s kušnjom dati sretan ishod, da je možete podnijeti." 1.Kor 10,13

Zar svejedno je?

Utočište.
jzekic

PostanoPostano: sri 14 tra 2004, 9:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod svega ovoga mislim da nikada nesmijemo zaboraviti ono :"Pomozite si sami i ja ću vam pomoći", tek kada se sami angažiramo možemo zatražiti pomoć.

Teško je priznati svoje pogreške, jer to usađeno u svakom od nas od prvoga grijeha do kraja vremena...ali imamo zagovrnika na nebu...

"Bog je svjetlost i tame u njemu nema nikakve! Reknemo li da imamo zajedništvo s njim, a u tami hodimo, lažemo i ne činimo istine. Ako u svjetlosti hodimo, kao što je on u svjetlosti, imamo zajedništvo jedni s drugima i krv Isusa, Sina njegova, čisti nas od svakoga grijeha. Reknemo li da grijeha nemamo, sami sebe varamo i istine nema u nama. Ako priznamo grijehe svoje, vjeran je on i pravedan: otpustit će nam grijehe i očistiti nas od svake nepravde. nemo li da nismo zgriješili, pravimo ga lašcem i riječi njegove nema u nama. "

I ove je naš križ, kao što sami znate često je teško priznati vlastite prijestupe...

"Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac: djeca se Božja zovemo, i jesmo. A svijet nas ne poznaje zato što ne poznaje njega. Ljubljeni, sad smo djeca Božja i još se ne očitova što ćemo biti. Znamo: kad se očituje, bit ćemo njemu slični, jer vidjet ćemo ga kao što jest"

Koliku nam je ljubav ostavio, kao teret radost, križ spasenja da ga nosimo, ne samo za sebe nego i braću svoju!

Srki

PostanoPostano: sri 14 tra 2004, 13:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da se često zapitam zašto dobri ljudi imaju više križeva nego oni,recimo,lošiji. Kad sebe malo pogledam,vidim da ja nemam tako teške križeve kao ostali ili imam,a ne znam.Mislim da ih Bog svakome od nas daje da nas iskuša,da vidi koliko je jaka naša vjera. Često padam u depresije,a možda ne bih smio,jer je toliko ljudi kojima je još gore nego meni pa se zapitam ima li smisla misliti na to svaki dan nego jednostavno sve prepustiti Božjoj volji.
Neka mi ne svane...
jzekic

PostanoPostano: sri 14 tra 2004, 14:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne se prepustiti Božijoj volji jer da je on htio nebi nas stvorio, nego odgovoriti na Božiji poziv i sigurnim glasom reći "Gospodine u ruke tvoje predajem sebe i sva djela svoja, da mogu hoditi tvojim putevima i po tvojoj volji, neka ne bude volja moja nego volja tvoja Gospodine"

Nije istina da dobri imaju više križeva nego zli, samo je razlika što dobri svoje križeve prihvaćaju i hrabro ih nose na svom životnom putu dok ih zli odbacuju.A što li može biti veći križ nego zloća i mržnja prema drugima, jer ona izjeda čovjeka nedajući ploda, poput svijeće koja ne osvjetljava puta a plamen joj izjeda grudi.

Mir s vama!

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.