HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 15 pro 2018, 15:46. Pogledaj neodgovorene postove
Eurosong
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Metalac

Spol: muško
PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Do ovogodišnjeg Eurosonga sam ja bio pomiren sa činjenicom da će Eurosongu svake godine sve bit na isti kalup! Confused Tu konkretno mislim na pjesme. Baš mi je zbog toga bilo fora vidjeti Fince! Wink
Ne znam, nekako mi je bilo previše jednolično do ove godine da bih ga pratio. Confused

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni Bosanci nisu bili nikaj posebno...a do kuda su dogurali Confused Rolling Eyes Laughing !!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Same here! Confused
Ali najsmješnije mi je bilo kako su Grci reagirali kada bi dobili full malo bodova za onu svoju "apsolutnu zvjezdu". Laughing Laughing Laughing

Usput, se tko sjeća kako je Malta završila? Mislim da je komentator za njihove predstavnike rekao da su željeli uzeti par naših zastava pa navijati za nas, pa me zanima kako su se oni plasirali. Smile

metal^n!
sneni
isključen

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 21:51
PostNaslov : EUROSONG
Citiraj i odgovori

Razmišljam o EUROSONGU

Tko je dobio? Vukodlaci - hudobe. Sasvim su odgovorili težnjama psihe evropskog čovjeka. Opskurno, jezovito, sotonski. I publika je nagradila. Divim se svima koji su bili u timu pobjednika. Savršeno su odgovorili potrebama evropske duše.
Ostaje pitanje gdje je kršćanstvo Evrope?

Žene na Eurosongu sve krpice koje su na sebi imale ne bi bile dosta za napravit jednu veću plahtu za bračni krevet. Muškarci - zakopčani do vrata. Zar to nije čista diskriminacija žena. pretvaranje žena u objekt. A kakav i čega? kako će tek žalosno izgledati dječji Eurosong.

Ostaje pitanje gdje su rane ženske mrže i ne dignu glas protiv potpunog porobljavanja žena sa trane programatora Eurosonga.

Severina - najavljina sa strane naših medija kao favorit, čak i onaj poolustriptiz nije upalio kao ni "Žikino kolo" a hrvatska nacija padala u derilij. A od Evrope nismo dobili baš puno glasova ili bolje rečeno ništa. Potpuni debakl. Kad smo nudili naše izvorno hrvatsko prolazili smo puno bolje. I sada mediji (današnji TV dnevnik) pokušavaju mazati oči kako Evropa nije shvatila sve što smo učinili da ih šarmiramo.

Pitanje gdje je ukus hrvatske publike, ili zar smo već toliko "izmasirani" da ne poznamo i cijenimo vlastito. Evropa nam je dala šamarčinu. I svaka im čast!

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Em su pjesme katastrofa em je glasanje čista politika pa nema smisla da s etakva sprdačina od natjecanja više održava! nas Balkanaca je premalo naspram SSSR-a i Skandinavaca pa će nadalje pobjede nosit samo predstavnici tih zemalja. Pjevala nama Seve ili Tereza kesovija,uvijek ćemo isto proći:zadovoljit se mrvicama BIH,Srbije,Makedonije i Slovenije

E pa ja se ne slažem s tobom!

Bitno je da se održava jedan takav spektakl,što zbog jedinstva država što zbog zabave. Ako je jedne godine loše,ne mora se odmah ukinuti.
Pa Bosna je skoro pobijedila,a kao država se ne može pohvaliti bogatstvom i sjajem kao Skandinavija,čak po ekonomskom smislu i lošija od nas.
Ono što mi moramo je smisliti neku pjesmu koja bi bila hit.
A što se tiče sprdačine,tu bih se osvrnuo na ne tako davnu 2000. kada su Nijemci poslali "Wadde hadde dude da"

Jedino mi je drago zbog Finske kao države što je pobijedila jer nije niti jednom pobijedila u 40 godina natjecanja na Eurosongu.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Dara

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim ovo je uzas....kako su oni mogli pobjediti....prestrasno!!!kada se to dogodilo,ostala sam u soku,a tek srki...ovako smo bili srki i ja okice a metalac ovako miiir .....moj favorit je bila makedonija i bosna.....

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
Srki

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 23:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pjesma je očajna i ne mogu vjerovati kakav Europa ima ukus.
Čak smo i mi Fincima dali 10 bodova. Čini se da se mnogi nisu trudili shvatiti riječi nego su samo išli na scenski nastup i to što su oni ekscentrični.

Moji favoriti su bili Švedska i Rumunjska,a nisu bili loši ni Švicarska i Njemačka.
Las Ketchup-bez veze Neutral

Metalac

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 0:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
A što se tiče sprdačine,tu bih se osvrnuo na ne tako davnu 2000. kada su Nijemci poslali "Wadde hadde dude da"

To je bio onaj luđak Stefan Rabb! On ima full zakon komični show "TV total". Laughing Osim toga je imao još par glazbenih uradaka od kojih mu je najbolji "Holl Mir Mal Eine Flashe Bier" gdje je glavni (i jedini) vokal bio, vjerovali ili ne, Helmut Kohl!!! buhahahaha buhahahaha buhahahaha
Legendaran tip! Laughing

Viva la Finska! Razz

metal^n!
Chico

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Razmišljam o EUROSONGU

Tko je dobio? Vukodlaci - hudobe. Sasvim su odgovorili težnjama psihe evropskog čovjeka. Opskurno, jezovito, sotonski. I publika je nagradila. Divim se svima koji su bili u timu pobjednika. Savršeno su odgovorili potrebama evropske duše.
Ostaje pitanje gdje je kršćanstvo Evrope?

ma nije to tak
oni su došli sa namjerom da se sprdaju sa eurosongom
i uspjelo im je,ljudi su to prepoznali

istina da su malo pretjerali sa maskama ali kaj ćeš

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:
ma nije to tak
oni su došli sa namjerom da se sprdaju sa eurosongom
i uspjelo im je,ljudi su to prepoznali

istina da su malo pretjerali sa maskama ali kaj ćeš

Nikako se ne slažem. Mislim da se Europa i te kako otvorila okultnom, nakaznom i zlo izaziva radoznalost, privlači interes. Seks su već prožvakali, još malo pa će i posljedice, a sada je na redu još nešto gore. Ni malo zabavno ovo ne shvaćam, dapače u meni izaziva jezu.

Ljubi i čini što hoćeš
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Metalac napisa:
Ajde mi reci onda po čemu su sotonisti? A ako mi budeš rekao nešto za odjeću onda ću te ignorirati. Odjeća nema veze s nečijim stajalištima. Jer da ima onda bi Seve bila "noćna ljubavna plesačica". Laughing Dobro ajd, nije daleko od toga! buhahahaha buhahahaha buhahahaha A što se tiče onoga da će Seve biti 1., to mi je bilo najsmješnije od svega. Mislim, koji je to optimist prvi provalio? Svi su ju popljuvali na Dori i onda odjednom svi očekuju 1. mjesto. Laughing
A što se tiče Lordi, njihovi tekstovi su mi zbunjujući jer imaju neke kvazi sotonističke stihove i neke kršćanske (morate priznati da ih ima Wink ). Ali me samo zanima da li su svi primjetili da ne govore o aPOKalipsi nego o aROCKalipsi? Laughing To sam tek danas ujutro skužio. Smile Laughing

Metalac moram priznat da se već sve više počinjem brinut za tebe kad vidim da odobravaš ovakve riječi...

Ne da mi se puno pisat pa bum sam copy/paste svoj post s drugog foruma:

Općenito, Eurosong je bio dosta loš, većinom standardni Eurosong uz nekoliko iznaniđenja (nekih ugodnih a nekih prilično neugodnih). Po običaju, nažalost neke prilično dobre pjesme koje nisu oliko igrale toliko na komercijalu nego na neku malo više umjetničku razinu nisu prošle ni u finale, a da ne pričamo samo kakvih je tu gluposti bilo. Al dobro, bilo je i stvarno zanimljivih i inovativnih pjkesama, pogotovo Litvanci koji su po meni stvarno pobjednici! jako sretan Hari je bio odličan, pjesma je bila jako lijepa, a posebne pohvale idu onima koji su osmislili koreografiju i scenu, stvarno su znatno podigli cjelokupnu izvedbu. Irci standardni, lijepa pjesma, dobar mi je bil onaj ludi Rus, kaj je skakl svuda okolo Laughing Fince najradije ne bi ni komentiral. Kad sam ih videl kak dolaze ko neka čudovišta, ajd mislim si, dečki su si dali malo oduška, baš su bili slatki (buhahahaha al kad sam čul pjesmu, slegam malo pjevača pa ona kopita i krila, bilo mi je dosta. Moram priznat, melodija mi je fora, kostimi bi mi isto bili ok (neuobičajeno i ružno, ali imaju pravo nosit kostime kakve hoće) da se ovaj glavni ni imal kopita, rogove i ona krila, onda bi zgledalo sam ko nekakve zvijeri, ovak je to već previše. Uglavnom, prestrašno...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
klara

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u vrijeme održavanja Eurosonga
bila sam u Međugorju ...

kad mi je Mash poslala poruku
koja i kakva pjesma je pobijedila
- ostala sam Shocked Shocked Shocked tuzan

nisam pratila ni ranije baš ništa vezano uz ES,
jer mi je to natjecanje odavno izgubilo smisao
i postalo parada kiča i šunda,
tako da pjesme ne mogu ni komentirati ...

al, po ovome što sam čula i pročitala ...
režanje i isplaženi jezici. ... predokus pakla ...
najveća je tragedija da takvo što više ne da gotovo nikoga ne zgražava
nego se banalizira do kraja ...

za mnoge je Isus, izgleda, uzalud umro na križu ...

ne znam jesam li dobro informirana,
no Finska je domovina jednog od najpoznatijih
sotonističkih bandova - H.I.M.
(his infernal majestic - njegovo đavolsko visočanstvo ),
kojim nisu zaluđeni samo Finci ...

i u takvu Europu mi pod svaku cijenu nastojimo ući?
sv. Benedikte, moli za nas ...

ma ... prestrašno ...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
sneni
isključen

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo mi sliči na pjesmu koju su našli na grobu jedne djevojke među vijencima koja je stradala od predoziranja: uzjaši na zmaja.
Nemojmo razne duhovne otrove tako marginalizirati. nije ovdje pitanje maski nego što su oni pogodili dušu evropskog čovjeka koji ide za opskurnim i toga treba. Neki dan sam u kafiću sa grupom ljudi raspravljao o egzorcizmu. Kad su drugi shvatili o čemu pričamo nastao je muk svi su slušali. Ali kad se govori o nekim drugim temama - uskrsnuće mrtvih - nitko ne skreće pažnju. To je poanta,

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 21:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico, imaš i prijevod? Malo mi šteka engleski!

Ljubi i čini što hoćeš
Srki

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni je Carola trebala pobijediti,po drugi put jako sretan .
Da sam ja odlučivao,bilo bi tako.

Pjesma baš zvuči pobjedničko,a i sam naziv joj kaže Invincible,u prijevodu Nepobjediva. Wink

klara

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rekoh već da sam propustila eurosong ...
danas sam vidjela spot
i čula podatak da su oni i od izravno katoličkih zemalja
dobili, ne samo uopće bodove, nego čak po 8, 10 i 12 bodova,
da im je Hrvatska dala 10 bodova ...

sramota ...

mare, prijevod teksta imaš ovdje

Metalac

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 22:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Metalac moram priznat da se već sve više počinjem brinut za tebe kad vidim da odobravaš ovakve riječi...

Jednom sam objašnjavao, no izgleda da ću morati još jednom: ima djelova u njihovim tekstovima koji i mene zbunjuju, fora mi je njihova melodija, fora mi je bio njihov nastup.
@Klara: Za HIM se najmanje moraš brinuti jer postoje mnogo teži sotonistički bendovi. Ako se HIM uopće može nazvati sotonistički. Rolling Eyes Inače, ja njih ne slušam ali mogu reći da su oni meni toliko neuvjerljivi u svojoj glazbi (govorim o kvaliteti) da jednostavno ne mogu njih svrstati u sotoniste. Ne znam ni da li sami pišu svoje tekstove, a prema izgledu pjevača, čini mi se da su za to nesposobni.
Što se tiče spota za Hard Rock Halelluja, vidio sam ga i mogu samo pitati: šta je tu toliko strašno? Shocked Spot je low-budget i nema neku poruku u sebi (neka ženska sluša njihovu pjesmu i dođe u školsku dvoranu. Tamo neke navijačice nešta plešu. Onda se pojave Lordi u velikom stilu i odbace navijačice koje padaju na pod. Nakon toga se neuvjerljivo pretvore u nekakva čudovišta i idu po školi a ženska sa početka na kraju stane usred kadra. I to je to.). I mene tu sada stvarno zanima šta je tu provokativno? Da je ovo neki low-budget benda pa da manjak glazbenog talenta nadoknađuju nekim "strašnim" spotom, onda bi to još mogao pržvakati ali ovo mi je zasigurno bio jedan od najmanje zanimljivih spotova koje sam vidio u zadnje vrijeme.
@Sneni: kakva je to pjesma o kojoj govoriš i kakve ona veze ima sa Lordi? Nisam te uspio shvatiti.

I samo za kraj, nekako mi se čini da je cjela zbrka oko njih došla samo zato što imaju takav imiđ. Da su došli normalni, skockani na stage ne bi nitko ništ prigovarao. A ovako, kada su u maskama, čak i da su pjevali Oče Naš opet bi ih smatrali sotonistima. Rolling Eyes No dobro, ako netko dokaže da su stvarno sotonisti, ja neću nastaviti "po svome" nego ću priznati to ali meni se još uvijek ne čini da su oni čistokrvni sotonisti.
Uostalom, njihova prijašnja pjesma je bila veliki hit u Finskoj a zove se Devil Is A Looser. Pa neka svatko za sebe zaključi. Wink

metal^n!
klara

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prvo - ja Lordse nisam proglasila sotonistima ...

ali mi je zbilja postalo too much da se na jednom katoličkom forumu
otvoreno brani sotonizam pod krinkom glazbene kvalitete ...
koja podjela na teže i lakše sotonističke bendove? Shocked Confused
sotonizam je sotonizam ... tuzan

pa upravo najveća zamka Twisted Evil je uvjeriti
kako je sve bezopasno i da ga zapravo ni nema ...

zaista se stvari banaliziraju do kraja
i potpuno se slažem sa snenim i konstatacijom:
Citat:
Nemojmo razne duhovne otrove tako marginalizirati. nije ovdje pitanje maski nego što su oni pogodili dušu evropskog čovjeka koji ide za opskurnim i toga treba.

Metalac

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OK, sorry, ispričavam se što sam planuo. To mi je jedna loša reakcija koja se formirala u osnovnoj kada sam čuo svakakva svrštavanja u sotoniste.
Dakle, mene zbunjuje ovo:
-na početku ima onaj morbidni dio o okljaštrenim svecima a u drugoj strofi govori: Braćo i sestre, ustrajte u vjeri jer vjernici će biti spašeni. To mene zbunjuje i upravo zbog tih rječi ja njih ne mogu strpati u sotoniste (kao što to svi drugi rade).
Moj zadnji post nije bio otvoreno branjenje sotonizma na katoličkom forumu! Ako jesu sotonisti, onda to povlačim ali ako nisu onda čemu optužbe? Ja se dosta često držim one: Nevin si dok ti se krivnja ne dokaže. Ovdje imaju neke morbidne tekstove ali ne vidim neki otvoreni znak da pozivaju na sotonizam i iz toga razloga ne stavljam Lordi u sotoniste.

Dakle, sorry Klara još jednom ali to su glavni razlozi zašto ja njih ne vidim u grupi sotonista.

metal^n!
klara

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 22:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pročitaj ponovno što sam napisala
pa mi reci gdje sam ih ja proglasila sotonistima ... Wink

moj odgovor se odnosio na H.I.M ...
ako se bend zove njegovo đavolsko visočanstvo,
mislim da je svaki daljnji komentar suvišan ...
i nema tu mjesta nikakvim podjelama
na lakše i teže sotonističke bendove ... Wink

najlakše je sve prikazati kao zafrkanciju i ismijavanje,
kao što se to nastoji učiniti s njihovim nastupom ...
(ne mislim pri tome na tebe, pratila sam danas malo
komentare na netu vezano uz ES ...)
nisam od onih koji u svakom grmu vide vraga,
no ako je nešto smatram opskurnim - onda ću to i izreći ...

btw, nisam tvoj post uopće doživjela kao da si planuo ...
forum je mjesto za razmjenu mišljenja
i ne vidim zašto bi se svako razmimoilaženje
odmah moralo smatrati "svađom" ili "prepiranjem" ...

Metalac

PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 23:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma vidio sam već u prošlom postu da si se od toga ogradila. Wink
Što se tiče HIM (ja njih stvarno ne pratim jer mi je njihova mjuza šugava pa ne znam baš ništa točno o njima, jedino mislim da je bio neki skandal s njima koji je bio napisan u novinama no to mi se nije dalo čitati), ja ne znam da li su oni sotonisti niti zašto spadaju u sotoniste. Možda je taj naziv vezan za njihovo "vjersko" stajalište (ako se sotonizam može uopće nazvati vjera Rolling Eyes ) no možda i nije. Pri tome bolje da ne znaš koji je moj nick na MSN-u jer bismo onda imali jednu žestoku međusobnu raspravu. Laughing Laughing Laughing
Inače sam nešto dosta osjetljiv na temu sotonizma u glazbi u zadnje vrijeme. To je valjda zbog toga što je jedan moj frend u 6. razredu osnvne svu glazbu svrstavao u sotonizam (čak i Prodigy! Shocked ) pa mi je nerviranje na njega zbog toga valjda sada postalo trajno. Laughing

No dobro, drago mi je da se nisam s nikime posvađao. Wink
BIG HUG!!! jako sretan

metal^n!
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 23 svi 2006, 3:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dear Metalac Smile Jel ti Lordi izgledaju ko neki anđeleki? Rolling Eyes Confused Njihove maske te ne asociraju možda na demone? Da tu sotona nema prste, ovo ne bi ovak izgledalo kak izgleda Confused

Citat:
Istinski vjernici
vi ćete biti spašeni
braćo i sestre ustrajte u vjeri

O kojim vjernicima se tu priča? Ne bih baš rekao da se tu priča o kršćanima Confused

Gdje ima dima, ima i vatre... Melodija možda jest catchy, a to joj je i svrha, da navuče... Ono, joj, kak fora pjesma, a onda se kasnije počneš furat na njih Rolling Eyes Metal nikad nije asocirao na nešto dobro i korisno. Tjera te na luđačko ponašanje, a to definitivno nije baš dobro... Kraj toga ostat smiren?? Ne bih baš rekao... Confused Ljudi zaslijepljeni, osjećaju se tako bezbrižnima i sigurnima kraj toga, a nisu ni svjesni da ih to polako uvlači u sebe... Metalac, prebaci se na Gustafe belji se Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 23 svi 2006, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo je i prije ekscesa na Eurosongu,kada je 1998. za Izrael pobijedio hermafrodit,odnosno muškarac koji je postao žena.
Ali "njena" pjesma se svrstava u jednu od najboljih pjesama svih Eurosongova.
Shocked Shocked Shocked I tko je tu lud? Shocked Shocked Shocked

Metalac

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 0:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Citat:
Istinski vjernici
vi ćete biti spašeni
braćo i sestre ustrajte u vjeri

O kojim vjernicima se tu priča? Ne bih baš rekao da se tu priča o kršćanima Confused
... Metalac, prebaci se na Gustafe belji se Wink

Je li sotona ikada rekao da ćeš biti spašen ako u njega vjeruješ? I THINK NOT!!! belji se

Ne volim Gustafe. Radije ću slušati "pretežito neurotičnu energiju modificirajući instantnu kreaciju" Wink
Hint: Prevedi na engleski pretraži na netu šta to znači kao kratica i dobit ćeš ime benda. Laughing

metal^n!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Metalac napisa:
Je li sotona ikada rekao da ćeš biti spašen ako u njega vjeruješ? I THINK NOT!!!

Pa tenički gledano nije, al ak tak gledaš, oni smatraju da se bore protiv nas i ako mi ne uspijemo, ako oni pobjede znači da će biti spašeni od nas i "tiranije" Crkve.

Iako što se itče kostima nešto sam načuo da su ih zapravo napravili prema nordijskoj mitologiji. Jel zna itko išta više o tome?

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.