HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 18 ruj 2019, 18:27. Pogledaj neodgovorene postove
IDEMO LI U SYDNEY?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
tina81

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 7:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne nisu, niti Ʀe. To nam je Ivana rekla na prvom sastanku. Uostalom, pa platili smo hodoĆØasniĆØki paket, ne? Confused
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Diana

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da platili smo ga 1710 kn, nema nikakvog smanjenja...?!
Ja idem

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neznam da li smo platili jer ja samo plaƦam svaki mjesec rate a pojma nema koji mjesec Å”ta toĆØno plaƦamo, naÅ”oj grupi je ostala joÅ” jedna rata za platit do 15 u mjesecu i punoo je veƦa od cijene paketa da sam se nadala da nam možda joÅ” stignu smanjit paket. meni bi bilo logiĆØno da nam smanje buduƦi da je prosjeƦna plaƦa u hrvatskoj oko 500eura a u svim zemljama zapadne europe je dupla a stavili su nas u isti rang s njima
tina81

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma slažem se u potpunosti, ali Ivana je neÅ”to priĆØala oko toga da nisu smanjili niti joÅ” siromaÅ”nijm zemljama od nas, tako da se nas nisu niti dotakli. Cijena je ostala ista i kao takvu smo je morali platiti, joÅ” negdje prije mjesec dana sigurno. A Å”ta se može...
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nemojte zaboraviti da vam za australiju trebaju strujni adapteri
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U svrhu zaÅ”tite od nove prijetnje tekuƦim ekspolzivima Europska unija ima mjere zaÅ”tite u kojima vam kontrolira unos tekuƦina u ruĆØnoj prtljazi.
Ne smijete ponijeti viÅ”e od j litre i to zapakirena u prozirnu zip vreƦicu u kojoj pojedinaĆØna koliĆØina bilo koje tekuƦine ne prelazi 100 ml.
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nova pravila ne ograniĆØavaju koliĆØinu tekuƦina koje možete kupiti u trgovinama koje se nalaze nakon mjesta provjere karte za ulazak u zrakoplov (boarding pass) ili u samom zrakoplovu prijevoznika EU zemalja.
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ZRAƈNOJ LUCI
Kako bi olakŔali postupak provjere, prilikom
zaŔtitnog pregleda morate:
- predoĆØiti sve tekuƦine koje nosite
- skinuti jaknu i / ili kaput koji Ʀe biti
pregledani odvojeno
- iz ruĆØne prtljage izvaditi sve veƦe
elektroniĆØke naprave koje Ʀe biti
pregledane odvojeno, kao npr.
prijenosno raĆØunalo
TEKUƆINE UKLJUƈUJU
- vodu i ostala piƦa, juhe i sirupe
- kreme, losione i ulja
- parfeme
- sprejeve
- gelove, ukljuĆØujuƦi gel za kosu i gel za
tuŔiranje
- paste, ukljuĆØujuƦi i pastu za zube
- mjeÅ”avine tekuƦina i krutina
- maskaru
- sve ostale predmete sliĆØne konzistencije
Å Å Å TTTO SSSEEE NEEE MIIIJJJEEENJJJA???
I NADALJE SMIJETE
- pakirati tekuƦine u predanu prtljagu, jasno poÅ”tujuƦi sva pravila o sigurnom pakiranju tekuƦina kako bi
se sprijeĆØilo njihovo razlijevanje po vaÅ”oj ili po prtljazi drugih putnika, nova ograniĆØenja odnose se
iskljuĆØivo na ruĆØnu prtljagu koju sami unosite u zrakoplov
- u vaÅ”u ruĆØnu prtljagu pakirati tekuƦe lijekove koji su vam potrebni tijekom putovanja, te dijetetske
pripravke kao npr. djeĆØju hranu, koji Ʀe se koristiti tijekom putovanja. Prilikom obavljanja zaÅ”titnog
pregleda mogu vas pitati da dokažete neÅ”kodljivost takvih tekuƦina.
- kupovati tekuƦine kao npr. piƦa i parfeme u duty free trgovinama nakon obavljenog zaÅ”titnog pregleda
ili u zrakoplovu. Ako nastavljate putovanje iz neke od zraĆØnih luka u EU, tako kupljena roba mora biti
upakirana u posebne prozirne zaplombirane plastiĆØne vreƦice. Ako je to sluĆØaj, molimo vas da takve
vreƦice ne otvarate tijekom putovanja jer vam mogu biti oduzete tijekom zaÅ”titnog pregleda u transfernoj
zraĆØnoj luci.
Sve gore spomenute tekuƦine ne ulaze u ono ograniĆØenje koje se odnosi na jednolitrene plastiĆØne
vreƦice.
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prtljaga

Osim ruĆØne i predane prtljage, putnik ima pravo ponijeti sa sobom u putniĆØku kabinu i osobne stvari kao Å”to su: ogrtaĆØ, kiÅ”obran ili Å”tap, manju kameru, dalekozor, žensku ruĆØnu torbicu, torbu za spise/prijenosno raĆØunalo, knjigu ili novine za ĆØitanje u tijeku putovanja, djeĆØju koÅ”aru i hranu za dojenĆØad u tijeku putovanja, potpuno sklopiva invalidska kolica i/ili Å”take.
RuĆØna prtljaga

NajveƦa dopuÅ”tena težina ruĆØne prtljage iznosi 8 kg, a zbroj njezinih dimenzija ne smije prelaziti 115 cm (55X40X20).

Odrasli putnici imaju pravo na besplatni prijevoz prtljage, i to:

20 kg u meĆ°unarodnom prometu za ekonomski razred

ViÅ”ak prtljage se dodatno naplaƦuje prema sljedeƦem:

za letove u meĆ°unarodnom prometu 8 ā‚¬ po kilogramu. ZATO PAZITE DA NE NOSITE GLUPOSTI KOJE VAM SIGURNO NEƆE TREBATI
Ja idem

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Diana napisa:

kakvi? Ŕta oni imaju onako na tri, a ne ko mi dva ona vrha, ili imaju neki drugi napon
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja idem napisa:
Diana napisa:

kakvi? Ŕta oni imaju onako na tri, a ne ko mi dva ona vrha, ili imaju neki drugi napon

Trebate samo da kupite nastavak na naÅ”e utikaĆØe jer njihov vrh ima 3 viljka... To možete kupiti ili u nekom elektroshopu kod nas ili supermarketu u Sydneyu...

Å to se tiĆØe napona mislim da je isti. Moj stric iz Australije je ovamo bez problema koristio njihovu tehniku bez pretvaraĆØa...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Diana

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 6:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv. Franjo legenda vam je toĆØno napisao, oni imaju dvije nakoÅ”ene ploĆØice jednu nasuprot druge i treƦu ispod njih kao uzemljenje (koja ne mora biti)
Sarajka

PostanoPostano: uto 10 lip 2008, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji,

evo ja piÅ”em neki ĆØlanak za KatoliĆØki tjednik o SDM u Sydneyu i tako surfam po netu i naĆ°em mnogo zanimljivih stvari, pa i vaÅ” forum(iako sam se nekada prije registrirala,ali zaboravila Embarassed ).
Nas iz BiH ide 33, a bit Ʀemo s vama iz Hrvatske u Broken Bayu i ja evo samo brojim dane. Naletjela sam i na grupu "Broken Bay - meet the pilgrims" na facebook-u, a vidim da nema nikoga s naÅ”ih prostora u toj grupi, pa eto ako netko želi da upozna naÅ”e domaƦine ima priliku.
Vidimo se onda u Zagrebu na aerodromu, u Broken Bayu ili u Sydneyu.

Bog vas blagoslovio.

PS. Super vam je forum, ali sam ja umorna pa odoh sada spavati Very Happy

PPS. Ako nekada budete dolazili u Sarajevo javite se, imamo mi Udrugu katoliĆØkih studenata (www.emaus.co.ba), pa se možemo družiti Smile
tina81

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji, sada je put zaista blizu. Ja putujem za 11 dana i moram priznati da me veƦ lagano prolaze žmarci. Uuuu, a taj dugi put.... Daj Bože da svi sretno stignemo. molitva
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 22:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jest.. primaklo se. miiir
Ja idem za 2 tjedna. Karta i viza su tu. Meni je zanimljivo ono presjedanje u hong kongu... imamo stanku nekoliko sati... Nisam nikada bio u kini al sumnjam da Ʀu izlazit iz terminala... Wink sport
prema najnovijoj informaciji iz hr ide oko 350+ nas 33 iz BiH i oko 150 neokatakumena koji se sami organiziraju.
znaĆØi malo viÅ”e od 500 hrvata. alelujaa
vidjeti Ʀemo kakav Ʀe biti odaziv mladih iz drugih zemalja. iako to nije bit susreta mislim da Ʀe ovo biti najmanje posjeƦen WYD zbog cijene i udaljenosti.
Svejedno jedva ĆØekam!!!! bubnja
vozi se

Pope an Aussies here i come! vozi se

davorseljan

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 7:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svima koji putujete želim sretan put i dobru zabavu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
tina81

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno puno hvala. Može i koja molitva za sretan put. Laughing
chokolada

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bliži se, bliži veseo imam par praktiĆØnih pitanja.

idem 5.7., idemo preko londona, a buduƦi da u londonu ĆØekamo skoro 12 sati na let, razmiÅ”ljamo se zaletiti do grada bar na kratko. heh, ne znam sada koliko je to financijski isplativo pa sam htjela pitati nekog zna li koliko koÅ”ta karta od heatrowa do londona i natrag (neÅ”to sam ĆØula 10-15 funti Å”to je prihvatljivo)...

jeste li uplatili osiguranje i koje?

i jedno osobno pitanje, ali treba mi malo za procjenu - koliko mislite novca sa sobom nositi i da li viŔe u keŔu ili na kartici? mislite li možda joŔ putovati po australiji zadnji tjedan?

btw, Å”to se tiĆØe love za australiju, studentica sam, ali sam lovu isto potpuno sama skupila, nitko mi nije dao ni lipe (dapaĆØe, na kraju sam uÅ”tedila i dosta viÅ”e od potrebnog pa Ʀe viÅ”ak iƦi za Å”tednju za buduƦnost). mi smo inaĆØe srednja klasa, starci su mi odmah na poĆØetku (2005. nakon koelna kad sam rekla da idem i poĆØela Å”tedjeti) rekli da je to luksuz i da nema Å”anse da me iÅ”ta financiraju. pa sam ja zapela, radila sam preko ljeta, a zadnju godinu i uz fax, u isto vrijeme jednom ĆØak i po 3 posla. dobro mi je doÅ”la i stipnedija (makar ne visoka), odrekla sam se pomodnih krpica, skupih izlazaka i eto, isplatilo se Wink

uf, Ŕto sam se raspisala... Cool

Život je lijep...
tina81

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam i ja jedno pitanje koje me muĆØi. Koliko majica mislite nositi, odnosno "gajite" li nadu da Ʀemo to moƦi negdje oprati? Question Exclamation
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I mi u hong kongu imamo dužu stanku al ne bih nikomu preporuĆØio da izlazi vanka... može se jako zakomplicirati.
Ja mislim da bi svakome trebalo bit dosta oko 500 AUD... To je oko 2000 kuna.

Å to se tiĆØe osiguranja nama su to uplatili iz Ureada za mlade BKBiH. Wink
ƈini mi se oko 200 kuna po osobi. potrebno je jer smo po hodoĆØasniĆØkom paketu osigurani samo tijekom susreta (manje od 7 dana)

Kika

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 9:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to se tiĆØe izlazaka izvan aerodroma mislim da je to donekle i nemoguƦe posebno ako za tu zemlju u kojoj presjedaÅ” treba viza... Wink
a osim toga dok izaĆ°eÅ” s aerodroma {(Å”to moram priznati nisam sigurna niti da li se smije Wink) (Londonski Heatrow ti je posebno zanimljiv Wink - naÅ”etala se budeÅ” i navozila autobusom Wink)} imala bi možda 4 slobodna sata da se vratiÅ”...jer ti je potrebno vrijeme da izaĆ°eÅ” van, obiĆØno su aerodromi izvan grada tak da ti treba vremena da doĆ°eÅ” do grada ( a raĆØunaj i s gužvama Wink) i taman bi stigla i trebala bi se vraƦati nazad Wink jer na check in-u moraÅ” biti puno ranije.... ali osobno mislim da ni ne možeÅ” izlaziti s aerodroma ako samo presjedaÅ”...no moram priznati da nisam sigurna...

i p.s. obucite se Å”to komotnije jer morate skidati sve ..od remena, cipela..... i to po nekoliko puta.... Bila sam nedavno na Heatrowu... provjeravali su me jedno 2 il 3 puta....Å”to znaĆØi 2 - 3 puta skidanje cipela, jakni (bila je zima Wink), remena i bla bla....ako imaÅ” puno toga za skidati oduzme ti vrijeme Wink

SREEEETAAAAN VAM SVIMA PUT!!!! UŽIVAJTE I POMOLITE SE I ZA NAS KOJI OSTAJEMO Smile

BITI ƆE VAM FENOMENALNO!!!!!

JEDVA ƈEKAM IZVJEÅ TAJE Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Sarajka

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="chokolada"]bliži se, bliži veseo imam par praktiĆØnih pitanja.

idem 5.7., idemo preko londona, a buduƦi da u londonu ĆØekamo skoro 12 sati na let, razmiÅ”ljamo se zaletiti do grada bar na kratko. heh, ne znam sada koliko je to financijski isplativo pa sam htjela pitati nekog zna li koliko koÅ”ta karta od heatrowa do londona i natrag (neÅ”to sam ĆØula 10-15 funti Å”to je prihvatljivo)...

bila sam proÅ”li tjedan u Å”kotskoj i iÅ”li smo preko heathrowa. I ja sam htjela do londona, ali smo imali samo 4 sata, pa mi se nije isplatilo. Postoje razne moguƦnosti kako do londona, najskuplji je vlak london express kojim se voziÅ” samo 15-ak minuta (30funti), imaÅ” London Connect, voziÅ” se oko pola sata (15ak funti) i imaÅ” underground kojim se voziÅ” oko sat, ali je povratna karta samo oko 6 funti, a imaÅ” i razne autobuse.
Istina na Heathrow-u su rigorozni i check in traje najmanje pola sata, jer te pregledaju i ispituju gdje ideÅ”, kad se vraƦaÅ” itd...ali london je fenomenalan grad i Å”teta ga je ne vidjeti. ja se vraƦam preko pariza i ĆØekam 12 sati, pa Ʀu najvjerojatnije tamo otiƦi do grada.

Sretan put svima i Ŕto manje turbulencija Smile
tina81

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam proÅ”le godine bila u Londonu, ali na Heatrowu nisu bili toliko rigorozni. Istina da su se neki ljudi sa naÅ”eg leta morali i izuvati, ali ja sam jako brzo to obavila, sve nekih najviÅ”e 20 minuta i nisu niÅ”ta pretjerivali. London je divan i bilo bi ga Å”teta ne vidjeti. Mislim da 05.07. ili 06.07. ide i Tea BojiƦ, pa ako imas njen mail javi joj se jer mi je rekla da planira ici do centra, pa eto, toliko.
davorseljan

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I tako bliži se dan kada se kreĆØe put Australije.
BaÅ” mi je drago da idete u velikom broju.
Moja preporuka je da pokuÅ”ate reklamirat ovaj forum. Bit Ʀe zanimljivo da nam se pridruže i mladi iz svih krajeva svijeta.
Jedan od dobrih primjera za koji znam je forum web stranice željeznice.neta gdje suraĆ°uju i ljubitelji željeznica iz svij krajeva svijeta i piÅ”u na francuskom, engleskom i njemaĆØkom i hrvatskom.
Na kraju pomolite se i nas koji ĆØemo u mislima biti s vama.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Pero

PostanoPostano: pet 27 lip 2008, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ja sam malo manje aktivan ovdje, ali veselim se naŔem susretu u Sydneyu. MiD! molitva
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.