HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 5:49. Pogledaj neodgovorene postove
IDEMO LI U SYDNEY?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
tina81

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 7:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne nisu, niti će. To nam je Ivana rekla na prvom sastanku. Uostalom, pa platili smo hodočasnički paket, ne? Confused
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Diana

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da platili smo ga 1710 kn, nema nikakvog smanjenja...?!
Ja idem

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neznam da li smo platili jer ja samo plaćam svaki mjesec rate a pojma nema koji mjesec šta točno plaćamo, našoj grupi je ostala još jedna rata za platit do 15 u mjesecu i punoo je veća od cijene paketa da sam se nadala da nam možda još stignu smanjit paket. meni bi bilo logično da nam smanje budući da je prosjećna plaća u hrvatskoj oko 500eura a u svim zemljama zapadne europe je dupla a stavili su nas u isti rang s njima
tina81

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma slažem se u potpunosti, ali Ivana je nešto pričala oko toga da nisu smanjili niti još siromašnijm zemljama od nas, tako da se nas nisu niti dotakli. Cijena je ostala ista i kao takvu smo je morali platiti, još negdje prije mjesec dana sigurno. A šta se može...
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nemojte zaboraviti da vam za australiju trebaju strujni adapteri
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U svrhu zaštite od nove prijetnje tekućim ekspolzivima Europska unija ima mjere zaštite u kojima vam kontrolira unos tekućina u ručnoj prtljazi.
Ne smijete ponijeti više od j litre i to zapakirena u prozirnu zip vrećicu u kojoj pojedinačna količina bilo koje tekućine ne prelazi 100 ml.
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nova pravila ne ograničavaju količinu tekućina koje možete kupiti u trgovinama koje se nalaze nakon mjesta provjere karte za ulazak u zrakoplov (boarding pass) ili u samom zrakoplovu prijevoznika EU zemalja.
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 10:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ZRAČNOJ LUCI
Kako bi olakšali postupak provjere, prilikom
zaštitnog pregleda morate:
- predočiti sve tekućine koje nosite
- skinuti jaknu i / ili kaput koji će biti
pregledani odvojeno
- iz ručne prtljage izvaditi sve veće
elektroničke naprave koje će biti
pregledane odvojeno, kao npr.
prijenosno računalo
TEKUĆINE UKLJUČUJU
- vodu i ostala pića, juhe i sirupe
- kreme, losione i ulja
- parfeme
- sprejeve
- gelove, uključujući gel za kosu i gel za
tuširanje
- paste, uključujući i pastu za zube
- mješavine tekućina i krutina
- maskaru
- sve ostale predmete slične konzistencije
ŠŠŠTTTO SSSEEE NEEE MIIIJJJEEENJJJA???
I NADALJE SMIJETE
- pakirati tekućine u predanu prtljagu, jasno poštujući sva pravila o sigurnom pakiranju tekućina kako bi
se spriječilo njihovo razlijevanje po vašoj ili po prtljazi drugih putnika, nova ograničenja odnose se
isključivo na ručnu prtljagu koju sami unosite u zrakoplov
- u vašu ručnu prtljagu pakirati tekuće lijekove koji su vam potrebni tijekom putovanja, te dijetetske
pripravke kao npr. dječju hranu, koji će se koristiti tijekom putovanja. Prilikom obavljanja zaštitnog
pregleda mogu vas pitati da dokažete neškodljivost takvih tekućina.
- kupovati tekućine kao npr. pića i parfeme u duty free trgovinama nakon obavljenog zaštitnog pregleda
ili u zrakoplovu. Ako nastavljate putovanje iz neke od zračnih luka u EU, tako kupljena roba mora biti
upakirana u posebne prozirne zaplombirane plastične vrećice. Ako je to slučaj, molimo vas da takve
vrećice ne otvarate tijekom putovanja jer vam mogu biti oduzete tijekom zaštitnog pregleda u transfernoj
zračnoj luci.
Sve gore spomenute tekućine ne ulaze u ono ograničenje koje se odnosi na jednolitrene plastične
vrećice.
Diana

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prtljaga

Osim ručne i predane prtljage, putnik ima pravo ponijeti sa sobom u putničku kabinu i osobne stvari kao što su: ogrtač, kišobran ili štap, manju kameru, dalekozor, žensku ručnu torbicu, torbu za spise/prijenosno računalo, knjigu ili novine za čitanje u tijeku putovanja, dječju košaru i hranu za dojenčad u tijeku putovanja, potpuno sklopiva invalidska kolica i/ili štake.
Ručna prtljaga

Najveća dopuštena težina ručne prtljage iznosi 8 kg, a zbroj njezinih dimenzija ne smije prelaziti 115 cm (55X40X20).

Odrasli putnici imaju pravo na besplatni prijevoz prtljage, i to:

20 kg u međunarodnom prometu za ekonomski razred

Višak prtljage se dodatno naplaćuje prema sljedećem:

za letove u međunarodnom prometu 8 € po kilogramu. ZATO PAZITE DA NE NOSITE GLUPOSTI KOJE VAM SIGURNO NEĆE TREBATI
Ja idem

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Diana napisa:

kakvi? šta oni imaju onako na tri, a ne ko mi dva ona vrha, ili imaju neki drugi napon
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja idem napisa:
Diana napisa:

kakvi? šta oni imaju onako na tri, a ne ko mi dva ona vrha, ili imaju neki drugi napon

Trebate samo da kupite nastavak na naše utikače jer njihov vrh ima 3 viljka... To možete kupiti ili u nekom elektroshopu kod nas ili supermarketu u Sydneyu...

Što se tiče napona mislim da je isti. Moj stric iz Australije je ovamo bez problema koristio njihovu tehniku bez pretvarača...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Diana

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 6:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv. Franjo legenda vam je točno napisao, oni imaju dvije nakošene pločice jednu nasuprot druge i treću ispod njih kao uzemljenje (koja ne mora biti)
Sarajka

PostanoPostano: uto 10 lip 2008, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji,

evo ja pišem neki članak za Katolički tjednik o SDM u Sydneyu i tako surfam po netu i nađem mnogo zanimljivih stvari, pa i vaš forum(iako sam se nekada prije registrirala,ali zaboravila Embarassed ).
Nas iz BiH ide 33, a bit ćemo s vama iz Hrvatske u Broken Bayu i ja evo samo brojim dane. Naletjela sam i na grupu "Broken Bay - meet the pilgrims" na facebook-u, a vidim da nema nikoga s naših prostora u toj grupi, pa eto ako netko želi da upozna naše domaćine ima priliku.
Vidimo se onda u Zagrebu na aerodromu, u Broken Bayu ili u Sydneyu.

Bog vas blagoslovio.

PS. Super vam je forum, ali sam ja umorna pa odoh sada spavati Very Happy

PPS. Ako nekada budete dolazili u Sarajevo javite se, imamo mi Udrugu katoličkih studenata (www.emaus.co.ba), pa se možemo družiti Smile
tina81

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji, sada je put zaista blizu. Ja putujem za 11 dana i moram priznati da me već lagano prolaze žmarci. Uuuu, a taj dugi put.... Daj Bože da svi sretno stignemo. molitva
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 22:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jest.. primaklo se. miiir
Ja idem za 2 tjedna. Karta i viza su tu. Meni je zanimljivo ono presjedanje u hong kongu... imamo stanku nekoliko sati... Nisam nikada bio u kini al sumnjam da ću izlazit iz terminala... Wink sport
prema najnovijoj informaciji iz hr ide oko 350+ nas 33 iz BiH i oko 150 neokatakumena koji se sami organiziraju.
znači malo više od 500 hrvata. alelujaa
vidjeti ćemo kakav će biti odaziv mladih iz drugih zemalja. iako to nije bit susreta mislim da će ovo biti najmanje posjećen WYD zbog cijene i udaljenosti.
Svejedno jedva čekam!!!! bubnja
vozi se

Pope an Aussies here i come! vozi se

davorseljan

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 7:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svima koji putujete želim sretan put i dobru zabavu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
tina81

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno puno hvala. Može i koja molitva za sretan put. Laughing
chokolada

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bliži se, bliži veseo imam par praktičnih pitanja.

idem 5.7., idemo preko londona, a budući da u londonu čekamo skoro 12 sati na let, razmišljamo se zaletiti do grada bar na kratko. heh, ne znam sada koliko je to financijski isplativo pa sam htjela pitati nekog zna li koliko košta karta od heatrowa do londona i natrag (nešto sam čula 10-15 funti što je prihvatljivo)...

jeste li uplatili osiguranje i koje?

i jedno osobno pitanje, ali treba mi malo za procjenu - koliko mislite novca sa sobom nositi i da li više u kešu ili na kartici? mislite li možda još putovati po australiji zadnji tjedan?

btw, što se tiče love za australiju, studentica sam, ali sam lovu isto potpuno sama skupila, nitko mi nije dao ni lipe (dapače, na kraju sam uštedila i dosta više od potrebnog pa će višak ići za štednju za budućnost). mi smo inače srednja klasa, starci su mi odmah na početku (2005. nakon koelna kad sam rekla da idem i počela štedjeti) rekli da je to luksuz i da nema šanse da me išta financiraju. pa sam ja zapela, radila sam preko ljeta, a zadnju godinu i uz fax, u isto vrijeme jednom čak i po 3 posla. dobro mi je došla i stipnedija (makar ne visoka), odrekla sam se pomodnih krpica, skupih izlazaka i eto, isplatilo se Wink

uf, što sam se raspisala... Cool

Život je lijep...
tina81

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam i ja jedno pitanje koje me muči. Koliko majica mislite nositi, odnosno "gajite" li nadu da ćemo to moći negdje oprati? Question Exclamation
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I mi u hong kongu imamo dužu stanku al ne bih nikomu preporučio da izlazi vanka... može se jako zakomplicirati.
Ja mislim da bi svakome trebalo bit dosta oko 500 AUD... To je oko 2000 kuna.

Što se tiče osiguranja nama su to uplatili iz Ureada za mlade BKBiH. Wink
Čini mi se oko 200 kuna po osobi. potrebno je jer smo po hodočasničkom paketu osigurani samo tijekom susreta (manje od 7 dana)

Kika

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 9:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što se tiče izlazaka izvan aerodroma mislim da je to donekle i nemoguće posebno ako za tu zemlju u kojoj presjedaš treba viza... Wink
a osim toga dok izađeš s aerodroma {(što moram priznati nisam sigurna niti da li se smije Wink) (Londonski Heatrow ti je posebno zanimljiv Wink - našetala se budeš i navozila autobusom Wink)} imala bi možda 4 slobodna sata da se vratiš...jer ti je potrebno vrijeme da izađeš van, obično su aerodromi izvan grada tak da ti treba vremena da dođeš do grada ( a računaj i s gužvama Wink) i taman bi stigla i trebala bi se vraćati nazad Wink jer na check in-u moraš biti puno ranije.... ali osobno mislim da ni ne možeš izlaziti s aerodroma ako samo presjedaš...no moram priznati da nisam sigurna...

i p.s. obucite se što komotnije jer morate skidati sve ..od remena, cipela..... i to po nekoliko puta.... Bila sam nedavno na Heatrowu... provjeravali su me jedno 2 il 3 puta....što znači 2 - 3 puta skidanje cipela, jakni (bila je zima Wink), remena i bla bla....ako imaš puno toga za skidati oduzme ti vrijeme Wink

SREEEETAAAAN VAM SVIMA PUT!!!! UŽIVAJTE I POMOLITE SE I ZA NAS KOJI OSTAJEMO Smile

BITI ĆE VAM FENOMENALNO!!!!!

JEDVA ČEKAM IZVJEŠTAJE Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Sarajka

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="chokolada"]bliži se, bliži veseo imam par praktičnih pitanja.

idem 5.7., idemo preko londona, a budući da u londonu čekamo skoro 12 sati na let, razmišljamo se zaletiti do grada bar na kratko. heh, ne znam sada koliko je to financijski isplativo pa sam htjela pitati nekog zna li koliko košta karta od heatrowa do londona i natrag (nešto sam čula 10-15 funti što je prihvatljivo)...

bila sam prošli tjedan u škotskoj i išli smo preko heathrowa. I ja sam htjela do londona, ali smo imali samo 4 sata, pa mi se nije isplatilo. Postoje razne mogućnosti kako do londona, najskuplji je vlak london express kojim se voziš samo 15-ak minuta (30funti), imaš London Connect, voziš se oko pola sata (15ak funti) i imaš underground kojim se voziš oko sat, ali je povratna karta samo oko 6 funti, a imaš i razne autobuse.
Istina na Heathrow-u su rigorozni i check in traje najmanje pola sata, jer te pregledaju i ispituju gdje ideš, kad se vraćaš itd...ali london je fenomenalan grad i šteta ga je ne vidjeti. ja se vraćam preko pariza i čekam 12 sati, pa ću najvjerojatnije tamo otići do grada.

Sretan put svima i što manje turbulencija Smile
tina81

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam prošle godine bila u Londonu, ali na Heatrowu nisu bili toliko rigorozni. Istina da su se neki ljudi sa našeg leta morali i izuvati, ali ja sam jako brzo to obavila, sve nekih najviše 20 minuta i nisu ništa pretjerivali. London je divan i bilo bi ga šteta ne vidjeti. Mislim da 05.07. ili 06.07. ide i Tea Bojić, pa ako imas njen mail javi joj se jer mi je rekla da planira ici do centra, pa eto, toliko.
davorseljan

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I tako bliži se dan kada se kreče put Australije.
Baš mi je drago da idete u velikom broju.
Moja preporuka je da pokušate reklamirat ovaj forum. Bit će zanimljivo da nam se pridruže i mladi iz svih krajeva svijeta.
Jedan od dobrih primjera za koji znam je forum web stranice željeznice.neta gdje surađuju i ljubitelji željeznica iz svij krajeva svijeta i pišu na francuskom, engleskom i njemačkom i hrvatskom.
Na kraju pomolite se i nas koji čemo u mislima biti s vama.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Pero

PostanoPostano: pet 27 lip 2008, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ja sam malo manje aktivan ovdje, ali veselim se našem susretu u Sydneyu. MiD! molitva
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.