HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 5:46. Pogledaj neodgovorene postove
IDEMO LI U SYDNEY?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Lux

Spol: muško
PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svima koji idu u Sydney želim sretan put i neka ih prati Božji blagoslov!
Nemojte da u ijednom trenutku budete bez hrvatskih obilježja, navucite dresove, zastave i šalove u ruke i vidjete ćete da ćete biti hit.

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
mirta

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 15:19
PostNaslov : jedva čekam!!
Citiraj i odgovori

bok svima!!!! jedva čekam da napokon krenemo u ponedjeljak, da sretno dođemo i da se sretno vratimo. pomolit ćemo se i za one koji ostaju... veliki pozdrav iz Osijeka.. Very Happy
gogo6ak

PostanoPostano: sri 02 srp 2008, 3:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moja prijateljica iz dalekog meni Dubrovnika kreće u ponedjeljak ako se ne varam (ili možda u utorak?).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
tina81

PostanoPostano: sri 02 srp 2008, 9:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja krećem sutra. veseo Majko Božja pomozi da svi sretno doputujemo. Moliti ću za sve i koji idu i koji ne idu. Neka nas čuva dragi Bog!!! molitva molitva molitva
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 02 srp 2008, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aj krećem u utorak... Možda dođem dan ranije do Zg... Javim vam Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
davorseljan

PostanoPostano: sri 02 srp 2008, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
aj krećem u utorak... Možda dođem dan ranije do Zg... Javim vam Wink

Ako dolaziš mogli bi naravit mali forumaški susret tj svi koji idu i koji nejdu.
NPR u ponedjeljak u NSB-u u 18 sati?
Što kažete ekipo.
Na kraju svima koji ovih dana putujete prema Australiji želim sretan put i pomolite se i za nas koji nejdemo.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 02 srp 2008, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To sam mislio i želim al još mi visi dolazak ranije.
Javim najkasnije u petak.

Lux

PostanoPostano: pet 04 srp 2008, 17:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naši prvi hodočasnici sada negdje stupaju nogom u Sydney.
Bog ih blagoslovio!

osjecanka

PostanoPostano: sri 09 srp 2008, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da li se netko vec javio iz Sidney-a?
Danas je za Sidney otisao moj zupnik zajedno sa biskupom Djurom Hranicem, pa ako ih tko vidi, neka ih pozdravi od donjogradjana! Smile

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 9:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heeeej!
veliki pozdrav iz Sydneya!

Uhvatih priliku da pogledam mail a prsti sami otkucali hbk forum Wink\

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel, emma, davorseljan, .bubamara.
davorseljan

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 8:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da se ekipa iz Sidneya baš i ne javlja.
Nadam se da im je dobro tj super.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
tina81

PostanoPostano: ned 13 srp 2008, 6:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej, pozz iz Sydneya!!!!
Ma predobro nam je tako da se ne stignemo javljati. Uglavnom, ja sam dosla 04.07. i prvih 6-7 dana smo bili na nekon rancu, smrznuli smo se zivi, ali je bilo predobro s obzirom da smo bili s njemcima koji su nas vodili svaki dan na drugi izlet. Javim se kada se vratim, krajem mjeseca, pa se cujemo s detaljima!
davorseljan

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 7:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sutra počinje onaj glavi dio.
Očekujemo javljanje naših reportera sa lica mjesta.
Možda kada se vrate napravimo i forimaški susret s njima?
Što kažete?

U radu je spas.
tina81

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej, evo nas danas prvi puta u Sydneyu. Very Happy Rijeki mladih iz cijeloga svijeta i MI HRVATI sa njima zajedno prema Barangaroou. Sveta misa otvorenja zapocela je u 16.30 sati, s tim da su nesto prije toga imali Aboridini svoje predstavljanje. Za sada je ok, osim sto ne znamo kakvo nas vrijeme ocekuje 19./20. kada nocimo vani s obzirom da je u Australiji zima, a po noci je zaista hladno Question , za razliku od dana kada je predivno. Sutra imamo kateheze, a kasnije su u gradu festivali mladih. Sv.Otac dolazi u cetvrtak, pa cemo i na docek, ako Bog da. Laka vam noc, jer je kod nas sada dok ja pisem tocno 01.20 sati. Pozdrav ekipo ma gdje god bili!!!!! veseo
Lux

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 15:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala na pozdravima!
Pozdrav i svima u Sydneyu!

gogo6ak

PostanoPostano: sri 16 srp 2008, 3:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej ljudeki u sydneyu, dajte zamolite domaćine da vam snime svetu misu na DVD ili VHS, jer izgleda da neće biti prijenosa, pa da i mi možemo vidjeti i polovno doživjeti tu atmosferu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
tina81

PostanoPostano: sri 16 srp 2008, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nevjerovatno da prijenosa neci biti, odnosno makar snimke jer je tu +8 h. Nevjerovatno mi je to. Moji host family nemaju tu mogucnost, ali kazu da ce vjerovatno biti za kupiti, pa se nadam onda tome. Lijep pozdrav ekipo!!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 17 srp 2008, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:
ej ljudeki u sydneyu, dajte zamolite domaćine da vam snime svetu misu na DVD ili VHS, jer izgleda da neće biti prijenosa, pa da i mi možemo vidjeti i polovno doživjeti tu atmosferu.

Prijenos zbivanja iz Sydneya možete pratiti preko interneta Wink
Talijanska televizija Sat2000 inače uvijek prati i prenosi Papine aktivnosti Wink

Sydney na Sat2000 (link na prijenos):
  • četvrtak, 17.7.
    06:25 - ARRIVO DEL PAPA e ACCOGLIENZA in occasione della GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU' in diretta da Harbour SIDNEY
    11:00 - CATECHESI E SPECIALE MOSAICO GMG in diretta da SIDNEY
    16:00 - ARRIVO DEL PAPA e ACCOGLIENZA in occasione della GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU' in diretta da HARBOUR SIDNEY
    21:00 - ARRIVO DEL PAPA e ACCOGLIENZA in occasione della GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU' da Harbour SIDNEY

• petak, 18.7.
    01:30 - CATECHESI E SPECIALE MOSAICO GMG in diretta da SIDNEY
    06:55 - VIA CRUCIS in diretta da Sidney
    11:00 - CATECHESI E SPECIALE MOSAICO GMG in diretta da SIDNEY
    16:00 - VIA CRUCIS da Sidney
    21:00 - VIA CRUCIS da Sidney

• subota, 19.7.
    09:55 - VEGLIA DI PREGHIERA IN OCCASIONE DELLA GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU' in diretta da SIDNEY
    21:00 - VEGLIA CON GIOVANI IN OCCASIONE DELLA GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU' in diretta da SIDNEY

• nedjelja, 20.7.
    01:10 - In diretta da SIDNEY: SANTA MESSA A CONCLUSIONE DELLA GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU PRESIEDUTA DAL SANTO PADRE
    13:00 - SPECIALE MOSAICO A CONCLUSIONE DELLA GMG in diretta da SIDNEY
    17:00 - SPECIALE MOSAICO A CONCLUSIONE DELLA GMG in diretta da SIDNEY
    21:00 - SPECIALE MOSAICO A CONCLUSIONE DELLA GMG in diretta da SIDNEY
* in diretta = izravan prijenos Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: spocky, 5rich, davorseljan
davorseljan

PostanoPostano: pet 18 srp 2008, 6:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pokušavam na svom blogu pratit sva događanja iz Sidneja koja nađem na netu. Do sada sam uspio nači nekoliko vijesti koje sam objavio.

U radu je spas.
Lux

PostanoPostano: pet 18 srp 2008, 9:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan hvala ti za ovaj link.
Naši mediji, osim katoličkih, jako slabo prate ovaj veliki događaj.
Jučer sam se čuo s jednom prijateljicom koja je utamo i kaže da je super, jedino ponoći je dosta hladno.

Zato za tri godine svi idemo u Madrid!

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, davorseljan
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 18 srp 2008, 10:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na službenoj stranici Susreta postoje isječci i reportaže događanja pa vrijedi i to pogledati Wink
video.wyd2008.org

Lux napisa:
Zato za tri godine svi idemo u Madrid!

Kaj je Papa već objavio mjesto idućeg susreta? jako sretan Uuu, u Madrid će ići pola Hrvatske veseo Laughing Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pet 18 srp 2008, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

wow, jedva čekam Madrid! veseo Wink

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Lux

PostanoPostano: pet 18 srp 2008, 13:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Saznao sam za to još davno dok sam bio u tajnim Rimskim odajama Very Happy

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
davorseljan

PostanoPostano: ned 20 srp 2008, 14:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pokušao sam na svoj blog okupit sve vijesti koje su objavljivali mediji o Sydneyu. Iznenađujuće je da sam puno toga našao i u svjetovnim medijima.

U radu je spas.
josephus

PostanoPostano: pon 21 srp 2008, 1:49
PostNaslov : Hej, ljudi!
Citiraj i odgovori

Evo vam mali sazetak proslotjednih (u Broken Bayu) zbivanja! Od srca pozdravljam sve ljude koje sam upoznao, a posebno frendicu tinu81 (Giuliette) Vidimo se na izletu u Blacktownu!

World Youth Day, Sydney, Australia
Laughing
Hrvatski hodočasnici u Australiju su počeli pristizati već početkom mjeseca srpnja sve do desetoga dana istoga mjeseca. Oko 50-ak hodočasnika sudjelovlo je na rančevima u Broken Bay biskupiji koja se nalazi nešto sjevernije od Sydneyja. Rančevi St. Francis i Challence okruženi su australskim šumama i nalaze se na osami kako bi se osobe koje ondje borave "potpuno" odvojile od brzog životnog tempa. Na zelenim travnjacima u ranim jutarnjim satima moguće je vidjeti i klokane.
Smile
Na Chalench ranču je boravilo 20-tak mladih iz Zagrebačke nadbiskupije i Šibenske biskupije. Osim naših mladih ondje je bilo i mladih iz Njemačke, Poljske, Belgije, Luksemburga i ostalih europskih zemalja. Chalench ranč je posjed Broken Bay biskupije koji služi upravo u svrhu duhovno-rekreativnih sadržaja za mlade njihove biskupije i šire. Cijeli kompleks se sastoji od nekoliko jednostavnih kućica u kojima se nalaze kreveti; zatim od blagovaonice, nekoliko pomoćnih dvorana i sl. U svrhu rekreativnog programa služe streljana (s lukom i strijelom) i tzv. "adrenalin-park" koji služi za razvijenje tjelesnih mogućnosti i slično.
Razz
Oko ranča se nalazi jezero koje u ljetnim mjesecima služi za osvježenje, ali i isto tako i zimi. Dnevni raspored bio je veoma jednostavan: molitva, zajednički doručak i obilazak nacionalnih parkova i ostalih posebnosti u obližnjim dijelovima Australije. Tako su hodočasnici imali priliku vijdeti nacionalni park Blue mountains, Reptile park te seljenje kitova - Wealth watching.
vozi se
Do nedjelje 13. srpnja došli su svi hodočasnici iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine - oko 780 (s neokatekumenima).
alelujaa
U četvrtak 10. srpnja svi hodočasnici su se preselili u određeni grad Broken Bay biskupije. Program i smještaj su organizirale slijedeće župe: Wyong, Tumbi Umbi, The Entrance, Terrigal, Gosford, Wayoming, Woy Woy i dr. Mladi su bili smješteni u australskim obiteljima. Veoma je važno istaknuti srdačnost i otvorenost svih Australaca, a posebno obitelji koje su bile domaćini mladima. Ovaj vikend u Broken Bay biskupiji sastojao se od mnoštva radionica koje su mlade poticale na djelovnje - razmišljajući o raznim globalnim problemima (glad, nedostatak čiste pitke vode, AIDS...) i kreativan rad - ples, sviranje na bubnjevima, slikanje... Svaka večer završavala je koncertom popularne duhovne glazbe.

U nedjelju 13. srpnja svaka župa je organizirala svoj vlastiti program koji se sastojao od različitih sadržaja: internacionalne mise, vožnja brodicom, piknik...

U ponedjeljak 14. srpnja svi hodočasnici premjestili su se u sam Sydney u Hrvatsku katoličku misiju Blacktown - Gospe velikog krsnog zavjeta, koju za hrvatske radnike i žitelje u Sydneyju vode franjevci Hrvatske provincije sv. Ćirila i Metoda. U Australiji ima vise od 150 tisuća Hrvata. Ondje su mladi rasopređeni po hrvatskim obiteljima koje su ih toplo primili. Zanimljivo je spomenuti da se, dolaskom u Blacktwn, izgubio svaki drugi jezik - jer Hrvati su na svojem. Od samoga početka cijeloga hodočašća Hrvati su veoma prepoznatljivi po isticanju svoje trobojnice i popularnih crveno-bijelih kockica na svakom koraku. Posebno se ističu i dobrom voljom, radošću i pjevanjem svojih lijepih domoljubnih pjesama, sada posebno popularne "S ponosom narodu svom, ljubim sliku na dresu tom..."

Utorak 15. srpnja - dan je otvorenja Svjetskog susreta madih koji je ove godine održava u Sydneyju, australskom gradu od 4,5 milijuna stanovnika, domaćinu Olimpijskih igara i mnogih drugih svjetskih događaja. Prije samoga početka okupljene mlade je pozdravio premijer Kevin Rudd rekavši: "Velika je čast za Australiju da bude domaćinom Svetskoga susreta mladih ove godine." Zatim je pozdravio mlade na više jezika.

Svetu misu otvorenja na Barangarou predslavio je sydneyjski nadbiskup George kardinal Pell u koncelebraciji s ostalim kardinalima, biskupima i svećenicima koji su došli iz cijeloga svijeta proslaviti dolazak Duha Svetoga u Južnoj zemlji Duha Svetoga - u Australiji. Kardinal Pell u svom pozdravu je rekao: "Kao nadbiskupu Sydneja zadovoljstvo mi je izraziti dobrodošlicu XXIII. Svjetskom danu mladih koji se održava upravo ovdje u Sydneyju. Vaša prisutnost ovdje znači potvrdu pozivu njegove Svetosti pape Benedikta XVI. da se pridružite stotinama tisuća mladih cijeloga svijeta iz više od 170 nacionalnosti u jednom lijepom gradu u tjednu sjaja i slavlja. Slijediti Krista nije nikako lako, ali zato moramo moliti otvorena srca za snagu Duha Svetoga. Ovi dani brzo će nam proći, ali vratit ćemo se svojim kućama ispunjeni, promijenjeni i s dijelom onoga sto smo doživjeli", rekao je kardinal Pell u svojoj propovijedi. Misi je prisustvovalo oko 150 tisuća mladih, koliko se i očekivalo.

Nastavak tjedna sastojao se od kateheza, adoracija pred Presvetim, slavlja pomirenja i Euharistije na više stotina mjesta, festivala mladih, dolaska Sv. Oca, Križnoga puta, Hodočasničkog hoda od Sjevernog Sydneyja prema Randwicu, molitvenog bdijenja i noćenja na otvorenom te završne svete mise s papom Benediktom XVI.

Tjedan dana provedenih ovdje u Australiji na čovjeka ostave dubok dojam. Upoznaju se novi ljudi, sklapaju se nova prijateljstva po cijelom svijetu. Ono što čovjeka može posebno potaknuti na razmišljanje je upravo različitost među nacijama, ali opet jednost i jedinstvo u Kristu koji i jest cilj okupljanja.

Inace, bilo je sve super!

(tina81 ce napisati nastavak)
Clanak je preuzet s ver.hr (news by me!)
J.I. Pozdrav iz Sidneja

Nek svjetlost što sjaji s tvoga lica obasja danas sve one koje ti šalje Gospodin. Ta svjetlost jače sjaji od sunca!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, valentina, little_angel, davorseljan, Bubica
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.