HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 13 pro 2019, 11:48. Pogledaj neodgovorene postove
Egzorcizam, uroci, utjecaj sotone
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 14:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PriĆØa je fina - ĆØak i pouĆØna modernoj generaciji. Ne znam biste li je ispriĆØali pred sto godina npr. vjernicima Imotskoga - govoreƦi o istoj temi. Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 16:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heej, nije li taj egzorcist onaj Ŕto se ženio pa nije ženio pa otpustio ženu???

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 17:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
PriĆØa je fina - ĆØak i pouĆØna modernoj generaciji. Ne znam biste li je ispriĆØali pred sto godina npr. vjernicima Imotskoga - govoreƦi o istoj temi. Cool

Evo kako je pred punih 120 godia don Anton KuljiÅ” tumaĆØio pakao svojim vjernicima koji nikako nisu mogli shvatiti Å”to je to pakao.
Dragi vjernici poznajete li mazgu? Oni- poznajemo!
A poznajete li njezin rep - poznajemo!
a poznajete li onu rupu ispod repa - poznajemo!
a poznajete li one muhe oko te rupe - poznajemo!
Eto vidite dragi vjernici, ona rupa mazgi ispod repa je pakao. one muhe su vaÅ”e duÅ”e koje bi htjele uiƦi u pakao, a onaj rep to sam ja koji vam ne dam da idete u pakao. Amen.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 18:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vrlo slikovito - nema Å”to! Svaka mu ĆØast! Ali, kakve to veze ima s temom u kojoj govorimo o urocima? Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 18:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Vrlo slikovito - nema Å”to! Svaka mu ĆØast! Ali, kakve to veze ima s temom u kojoj govorimo o urocima? Cool

pa ovo ti je odgovor kako se lijeĆØilo uroke kod nas jasnim tumaĆØenjem.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Bernard

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 3:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
te otvoreno propovijeda stavove koji su identiĆØni
s protestantskom teologijom prosperiteta
koju bi se dalo sažeti u reĆØenicu
"ako si bolestan, siromaŔan, imaŔ problema -
- znak je da si proklet i da te Bog ne voli" ... Confused

Bit Ʀu posve otvoren: takva shvaƦanja smatram duhovnim terorom. Ako si siromaÅ”an, znaĆØi da te Bog ne ljubi... to bi znaĆØilo da je krÅ”Ć¦anstvo zapravo religija bogatih. I da se Kraljevstvo Božje sastoji doslovce u jelu, piƦu i svakom užitku kojeg donosi bogatstvo. Velika zabluda u svakom pogledu.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 6:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Heej, nije li taj egzorcist onaj Ŕto se ženio pa nije ženio pa otpustio ženu???

Ne nije Maro. To je Emanuel Milingo. A Gabriel Amorth je predsjednik meĆ°unarodne udruge egzorcista.

OĆØito ti tematika nije nimalo poznata.

Opet vjeĆØne peripetije? A Å”to mislite kako Sotona djeluje? Kao mali tihi glasiƦ koji vas tjera da ĆØinite zlo i to je sve? Ma mislim...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Happy

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...Mislim da Sotona najbolje i najuspjeÅ”nije djeluje kod onih koji ga na bilo koji naĆØin negiraju.
I mislim da se Sotona nije joÅ” ni jednom ĆØovjeku nikad pokazao kao biƦe s rogovima, vilama s tri zuba i repom sa strelicom. To mu nebi bila fora. Tada bi mi znali da je to on i vjerojatno nebi bio tako uspjeÅ”an u svojim nastojanjima da pridobije Å”to viÅ”e duÅ”a. Najbolje djeluje i zavlaĆØi se pod kožu tako da oponaÅ”a Isusa u svemu, osim u poniznosti, posluÅ”nosti i Ljubavi. Pa i zove se AnĆ°eo svjetla, Lucifer. Cilj mu je zavoditi ljude i navoditi ih na tanki led na razliĆØite naĆØine i zapakiravajuƦi sve to u svoje svjetlo, a onda kad zavede ĆØovjeka...PAF! Twisted Evil...pokaže mu svoje pravo lice!

Mislim da je to svjetlo od Isusova svjetla teÅ”ko razlikovati, ako se ne hranimo Božjom rijeĆØi i molivom. Ali, ako smo u Bogu ili se barem svim srcem to trudimo biti, moƦi Ʀemo razlikovati dobro od zla i suprotstaviti se Vjerom svim napastima.
NaÅ”a savjest je, bar ja tako mislim, onaj Božji glas u nama koji nam govori Å”to je dobro, a Å”to nije i Å”to je ona ĆØiÅ”Ć¦a, lakÅ”e Ʀemo moƦi vidjeti i prozirati zlo. Idea Taj drugi "glasiƦ" koji nas navodi na zamamnosti ovog svijeta i koji nije u skladu s naÅ”om savjesti je AnĆ°eo svjetla. (Sudim po sebi).

Ima jedna super knjiga od C.L.Lewis-a "Pisma starijeg Ć°avla mlaĆ°em" u izdanju Verbuma. Na vrlo duhovit, ali istinit naĆØin je opisano kako Ć°avao zavodi ljude u svakodnevnom životu kroz male stvari.
ProĆØitajte si!

BVB

Bog moj i sve moje... Wink
Mara

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 9:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Problematiku je joÅ” viÅ”e dramatizirao afriĆØki nadbiskup u Rimu, egzorcist Emanuel Milingo, koji teolozima spoĆØitava neupuƦenost u strategije Zloga, te kaže: "Teolozi koji nisu prouĆØavali strategije Ć°avola i zlih duhova koje oni upotrebljavaju da bi uniÅ”tili ljudska biƦa, nemaju pravo diktirati nam Å”to treba reƦi o Ć°avlu i o zlodusima. Namjerno su ih stavili postrance, pod izlikom da ne treba plaÅ”iti ljude. Plod je toga da su premnoge osobe, zbog svojeg nepoznavanja Ć°avla, od njega zarobljene."

Lijepo molim na ovo sam ciljala. A to si ti draga Natty napisala. Pa je taj egzorcist malo jaĆØa fora ako znamo kakav se život zahtijeva od onih koji su imenovani egzorcisti.
Ja baÅ” Ć°avlu ne bih davala toliko popularnosti. VeƦ mi je dosta onih koji ga vide u svakom grmu i iz svakog ga istjeruju. To me neodoljivo podsjeƦa na vremena kad sam dosta bila povezana s nekim denominacijama protestanata pa me svatko pitao ' a jesi li se obratila? i kad si se obratila?'
NB Ako se netko ne bavi previÅ”e Ć°avlom, ne znaĆØi da poriĆØe njegovo postojanje. A mene viÅ”e zanima moj život s Bogom nego bavljenje Ć°avlom.

Natty

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

onda reci na Å”to ciljaÅ”. Osim toga imam svoje miÅ”ljenje o njemu koje nije tako podsmjehujuƦe kao tvoje. A i to Å”to ga je papa primio natrag pažljivom oku i uhu neÅ”to govori. Ali to je moje miÅ”ljenje. tko je rekao da vragu treba davati popularnost. Ali poricanje njegovog djelovanja znaĆØi razvezati mu ruke i dati mu da radi bez prepreka. A onda kada ga joÅ” sveƦenici i teolozi poĆØnu negirati, e onda tko "sretniji" od njega.

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DESET VRAŽJIH ZAPOVIJEDI

1. Vjeruj da nema Ć°avla
2. Ne spominji nikada ime božje
3. svaki dan je blagdan.
4. Sa starcima u staraĆØki dom
5. (nisam siguranb kako glasi)
6 Dosadno je živjeti sa jednom ženom
7. Napuni Ć°epove novca
8. U laži se nitko nije uguŔio
9....
10....

Mara

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ciljam na to da se suviÅ”e priĆØa o Ć°avlu, njega istjeruje odasvud i njime bavi. A od svega imam osjeƦaj da je on joÅ” viÅ”e na djelu. Jer puno se puta sjetim baÅ” napasti ..."baci se s vrha Hrama..." Spektakli, novinari, fascinacije, velike mase i grandiozna obraƦenja sve mi sliĆØi na balon od sapunice, na vatru od slame koja se vidi kilometrima, ali ni ruke ne možeÅ” zgrijati. Uvijek je bilo i bolesti i opsjednuƦa. Egzorcizmi su se radili u disreciji jer je to velika muka za sve i nije za javnost. Ali bilo je puno viÅ”e tihog, temeljitog i ustrajnog rada, poÅ”tivanja marljivosti i znanja. A danas vidimo kuda vodi vjersko neznanje i imam silnu sumnju prema spektakularnim obraƦenjima, naprosto iskustvo mog života.

klara

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

post snenog podsjetio me na jedan tekst
kojeg sam proĆØitala, ima veƦ dosta dugo ...
možda je off topic Embarassed , no kako se naĆØela tema
o neĆØemu sliĆØnom, a sve je tako isprepleteno ...

ŽiviŔ li Blaženstva onako kako ih je Gospodin objavio u svom Govoru na gori? (Mt 5, 1-12)
ili onako kako bi, prema urednicima glasnika Vitezova sv. Kolumbina,
ona otprilike izgledala kad bi svoja blaženstva sastavio sotona?

1. Blagoslovljeni oni koji su preumorni, prezauzeti ili previŔe rastreseni
da provedu jedan sat tjedno u crkvi sa svojom braƦom i sestrama krÅ”Ć¦anima
- oni su moji najbolji radnici.

2. Blagoslovljeni krÅ”Ć¦ani koji ĆØekaju da ih se moli i koji oĆØekuju zahvalnost
- oni su mi korisni.

3. Blagoslovljeni oni koji su osjetljivi, jer, uz malo sreƦe,
oni Ʀe prestati pohaưati misu
- oni su moji misionari.

4. Blagoslovljeni oni koji su vrlo religiozni, ali svima idu na živce
- oni zauvijek pripadaju meni.

5. Blagoslovljeni oni koji izazivaju nevolje
- oni Ʀe se zvati mojom djecom.

6. Blagoslovljeni oni koji nemaju vremena za molitvu
-oni su mi lak plijen.

7. Blagoslovljeni oni koji se uvijek žale
-ja ih uvijek sluŔam.

8. Blagoslovljeni vi kad, ĆØitajuƦi ovo, mislite da se to tiĆØe nekog drugog,
a ne vas
- IMAM VAS.

komentari na tekst? Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Smib

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
komentari na tekst? Wink

Vidim da imam viŔe od jednog "blagoslova". ajoj
klara

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 21:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da veƦina nas ima viÅ”e od jednog "blagoslova" ... dragi moj

ustvari, razmiŔljam o tome
koliko su se ustvari svi oni naŔi svakodnevni, ljudski padovi
odmah skloni pripisivati utjecaju sotone ...

zar i pravednik ne posrne sedam puta dnevno?

nisam od onih koji Ʀe u svakom grmu vidjeti vraga,
ali nisam od onih koji Ʀe potpuno negirati njegovo postojanje ...

premda, priznajem, puno toga mi na tom podruĆØuju nije jasno ...

Živac

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
A Gabriel Amorth je predsjednik meĆ°unarodne udruge egzorcista.

Å to je to meĆ°unarodna udruga egzorcista?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
melani

PostanoPostano: sri 14 lip 2006, 21:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

oci nasi jedose kiselo grozdje,a djeci trnu zubi
posljedice su ocite u mnogim stvarima
nasi djedovi ili pradjadovi zivjeli su u totalno drukcijim okolnostima, vise su zivjeli s Ā½prirodomĀ½, zbog napretka tehnologije i globalizma mi zivimo drukcije - to su takoder posljedice nasih oceva
isto tako ako se neko dijete rodi u nekrscanskoj obitelji nije ono to biralo - posljedice odluke njegovih roditelja i njihovih opredjeljenja...
isto tako i ako su roditelji alkoholicari, drogerasi ili slicno - oni jedu kiselo grozde ali djeci ce trnuti zubi.
no ono najvaznije nasim krstenjem brise nam se i istocni grijeh, kako bi nam se onda mogli prenijeti grijesi nasih roditelja? slobodna smo bica i svatko od nas sam se odlucuje hoce li grjesiti ili ne. sotona postoji i to se ne treba nijekati, ali isto tako ne treba se ni bojati, sam Gospodin nam je rekao da nam ni dlaka nece pasti s glave bez njegove vlasti(tak nekak).dokle god smo na zemlji padat cemo i grijesiti - ali ne trebamo zbog toga klonuti, da nema padova mnogi bi se od nas uzoholili...
ono sto je nama nas kapelan na vjeronauku uvijek ponavljao
ne brinite za ono za sto ne treba, bit ce vam sudjeno pojedinacno i samo koliko smo ljubili! Gdje obilova grijeh obilova i milost; kome se vise oprasta vise ce ljubiti...
Natty

PostanoPostano: čet 15 lip 2006, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MeĆ°unarodna udruga egzorcista je udruga egzorcista unutar katoliĆØke crkve koju predvodi Gabriel Amorth jako sretan

Imaju svoje sastanke, simpozije ili Å”to li veƦ ne u kojoj se jaĆØaju za borbu protiv zla i uĆØe o tome...

Klaro, ĆØitajuƦi tvoj post od toĆØke do toĆØke sve viÅ”e me grĆØilo u želucu, a onda proĆØitajuƦi zadnju nasmijah se. Uf, nema me ipak Laughing

melani napisa:
kome se vise oprasta vise ce ljubiti...

ja bih rekla, tko viÅ”e ljubi, viÅ”e Ʀe mu se oprostiti... Wink

Maki

PostanoPostano: pon 26 lip 2006, 13:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo dio intervjusa slovenskim egzorcistom:

"Zlo", po Veterniku, može uƦi u ĆØovjeka na viÅ”e naĆØina, pa i preko grijeha predaka, spolnih devijacija i ovisnosti, te osobnih grijeha, ali i na druge naĆØine.

"Ulazna toĆØka za neĆØastivog su i razne okultne prakse u koje se ljudi uvode preko alternativnog naĆØina lijeĆØenja", tvrdi Veternik, koji upozorava i na opasnosti od borilaĆØkih vjeÅ”tina, joge i new age filozofije kojima se želi nadomjestiti duhovni i vjerski život.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 6:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To stoji, ali tako onda skoro poa možemo reƦi kako su ljudi sami krivi ako su opsjednuti ili posjednuti, a to i nije baÅ” tako. Upravo Milingo je govorio u svojoj knjizi Licem u lice s Ć°avlom o tome i rekao kako je znao vidjeti kako su prije egzorcizama ljude tukli, Å”amarali i vrijeĆ°ali upravo zbog toga jer su kao sami krivi. Ma recite mi jel to ok. Isus reĆØe - oprosti, a mi ne samo da ne opraÅ”tamo ako i jest kriv nego joÅ” na tu veliku patnju natovarimo joÅ” jednu. I kako na kraju krajeva možemo ni znati Å”to je istina od sluĆØaja do sluĆØaja.

Mara

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E pa upravo taj milingo ne može biti nikakav autoritet. Zna se kakav se moralan život traži za egzorcistu, ali bi možda egzibicionist moga biti i to vrlo uspjeŔan, bilo ga je po svim novinama.
Teologiju su me uĆØili vrsni profesori i to da nitko ne biva opsjednut od Ć°avla ako sam njemu ne otvori vrata, da nitko nije kriv za grijehe drugoga pa ni najbližega da se nitko ne može ispovijedati za drugoga niti za njega kajati. Ovo ĆØudno Å”to se piÅ”e je neka nova teologija, ali ĆØini mi se i neka nova vjera.

Živac

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 14:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Teologiju su me uĆØili vrsni profesori i to da nitko ne biva opsjednut od Ć°avla ako sam njemu ne otvori vrata...

Ne znam Å”ta su tebe uĆØili profesori, ali ovo baÅ” i nije potpuno toĆØno. Istina je da netko tko stvarno vjeruje ne može bit opsjednut. Ali nije ĆØovjek nužno kriv Å”to ne vjeruje. Pa i mi dok smo bili djeca nismo baÅ” bili sposobni oprijeti se tako neĆØemu. Iako to djeluje magijski, istina je da preci, a i ostali, u tim okolnostima mogu nakalemit zloduha na osobu bez krivnje te osobe. Takvih sluĆØajeva ima hrpa, a i ja znam za neke.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a na koji naĆØin mogu preci ili roditelji nakalemiti zloduha na potomke?
u kakvim okolnostima?
molim te, pojasni to malo ... Wink

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Mara napisa:
Teologiju su me uĆØili vrsni profesori i to da nitko ne biva opsjednut od Ć°avla ako sam njemu ne otvori vrata...

Ne znam Å”ta su tebe uĆØili profesori, ali ovo baÅ” i nije potpuno toĆØno. Istina je da netko tko stvarno vjeruje ne može bit opsjednut. Ali nije ĆØovjek nužno kriv Å”to ne vjeruje. Pa i mi dok smo bili djeca nismo baÅ” bili sposobni oprijeti se tako neĆØemu. Iako to djeluje magijski, istina je da preci, a i ostali, u tim okolnostima mogu nakalemit zloduha na osobu bez krivnje te osobe. Takvih sluĆØajeva ima hrpa, a i ja znam za neke.

Citat:
Iako to djeluje magijski, istina je da preci, a i ostali, u tim okolnostima mogu nakalemit zloduha na osobu bez krivnje te osobe. Takvih sluĆØajeva ima hrpa, a i ja znam za neke.

jedna stvar mi je ĆØudna. SveƦenik sam 38 godina a pamtim dogaĆ°aje veƦ viÅ”e od 55 godina i do pred par goidina nije bilo nikada toliko opsjednuƦa, toliko "otklinjanja" /iako je službeno crkveno "zaklinjanje protiv sotone". UĆØio sam u vjeronauku kao dijete da Ć°avao može zaposjesti ĆØovjeka, ali da se to kod redovitih krÅ”Ć¦ana ne dogaĆ°a. I uĆØili su me da dobro treba razlikovati bolesti od opsjednuƦa, a neke bolesti kao padavica ĆØesto puta imaju iste simptome. I uĆØili su me da Crkva ima vlast istjerivati Ć°avle, da sveƦenici koji to ĆØine moraju sprovoditi besprijekoran život (bez grijeha - najmanje 6 mjeseci i 3 mjeseca postiti o kruhu i vodi). tako su me uĆØili i vjerujem da je to stav Crkve i danas.

A danas se nakotilo tih egzorcista, istjerivaĆØa Ć°avla, iscjelitelja, ne znam kako se sve ne zovu i svaku bolest proglaÅ”avaju opsjednuƦem, svaki neurotski napad proglaÅ”avaju isto tako. neÅ”to proglaÅ”avaju boleÅ”Ć¦u bez ikakve lijeĆØniĆØke svjedoĆ°be, neÅ”to proglaÅ”avaju ĆØudomn bez ikakve potvrde bilo koje komisije da je neÅ”to ĆØudo, da je neÅ”to opsjednuƦe i da je netko osloboĆ°en vraga.... a da ne govorim o saznanjima moderne medicine o nasljednim bolestima i sl...

Treba dobro dobro razlikovati bolesti od opsjednuƦa, i tek kad se ni jednim naĆØinom ne može utvrditi neka bolest (naroĆØito psihiĆØka) onda se može poĆØeti razmiÅ”ljati o opsjednuƦu.

Svi koji govore o opsjednuƦima i izljeĆØenjima tako "Ć°uture" pokazuju da su vrlo neozbiljni ako ne i sami psihiĆØki bolesni.

Mara

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 15:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac, je li ti ĆØitaÅ” Å”to si napisao? Ja sam 5 godina studirala i i ozbiljno radila, meĆ°u onima koji su me uĆØili bili su i BajsiƦ, FuƦak, Duda i sl., svjetski priznati, teolozi, a ti sebe postavljaÅ” kao onoga tko viÅ”e zna. Ma svaka ti ĆØast, skromnost sigurno neƦe biti razlog tvog preminuƦa.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.