HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:29. Pogledaj neodgovorene postove
Kako ocjenjujete vjeronauk u školi?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Kako ocjenjujete vjeronauk u školi?

Odlično, vidi se da mladi danas imaju više vjere nego kad ga nije bilo 
11%
 11%  [ 6 ]
Dobro, ozbiljan predmet na kojem se puno toga nauči 
31%
 31%  [ 17 ]
Ok, dobro dođe jedan predmet za dizanje prosjeka 
16%
 16%  [ 9 ]
Katastrofa, nema nikakvih plodova ni u znanju ni u vjeri 
40%
 40%  [ 22 ]

Ukupno glasova : 54

Autor Poruka
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jednog zanimljivog iskustva: dođe mi danas djevojčica koja ima same petice iz vjeronauka, oči pune suza i nosi kovertu. Mama zahtijeva da dijete više ne ide na vjeronauk (ne kužim zašto su je upisali), a dijete bi silno željelo. Probala je razgovarat s mamom, ali mama i tata ne daju, a ona silno želi.
Žao mi je djeteta, ali... tu moje mogućnosti prestaju.

Ljubi i čini što hoćeš
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

Spol: muško
PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.net.hr/vijesti/izbori/page/2007/10/28/0007006.html

evo...sveje moguće... Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
mrvica85

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam baš sigurna da će im uspit izbacivanje vjeronauka iz škole,ipak smo mi velikom većinom katolička zemlja........ Činjenica je da se danas ide na vjeronauk iz neke tradicije,iz đira,idu svi moji prijatelji pa idem i ja...da je to predmet koji diže prosjek,predmet za opuštanje,stalno se isto uči,pa postaje monotono...još u nižim razredima to i ide, al kraj osnovne i srednja su klimavi. Treba uzeti u obzir da vjeronauk najviše ovisi o vjeroučitelju, zato sve navedeno ovisi od slučaja do slučaja. Svakako bi trebali bit zastupljeniji laici vjeroučitelji, a ne časna ili svećenik, jer se onda svi ustručavaju pitat ih neka škakljiva pitanja, npr.s područja seksualnosti. Mislim da se tada više treba usredotočiti na župni vjeronauk ili zajednice,sekcije...koje će se formirat po godinama ili po tematici-(sportska sekcija,liturgijska sekcija,karitativna sekcija,glazbena,ministranti....ili organizirat tribine ( s tim da učenici predlože temu....tako da mladi dođu zato što oni to žele, što ih to zanima, a ne zbog ekipe ili sakramenata, što je danas nažalost najčešći slučaj...u svakom slučaju potrebne je reforma. Laughing

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Jeremy

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 18:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mnogi s kojima sam razgovarao ne idu u Crkvu jer su na vjeronauku imali loša iskustva. Djeci je on dosadan, isto kao i drugi predmeti, uče o teoriji, dobivaju štambiljčeke na misi i zbog toga moraju ići itd, iitd.
S druge strane, u masi obitelji u kojima djeca idu na vjeronauk niti se moli, niti se ide zajedno na misu niti se općenito živi kršćanski. Kako očekivati da će djeca na vjeronauku početi vjerovati ako u obitelji toga nema, ako ih se uči da idu radi toga da ''obave sakramente.'' To je užasno! Nije samo vjeronauk kriv. Na njega dolaze djeca kojoj nije jasno što sad oni tamo rade.
A možda bi ih više dolazilo da se na vjeronauku radi na izgradnji karaktera, a ne na učenju koje boje haljina svećenici nose u pojedine dane.

Možeš zatvoriti sva vrata i prozore ali to neće spriječiti sv. Duha da napravi propuh.
Bilićeva

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da se vjeronauk ne bi trebao izbaciti iz škole jer bi se tek tada mnoga djeca udaljila od crkve... Ali smatram da se vjeronauk ne bi trebao ocjenjivati... Trebalo bi možda postati kao neki izborni predmet sa ocjenom izvršio program i sl... Ali bez ocjena od 1 do 5.... ipak sa više karitativnog rada na satu vjeronauka svima bi bilo zanimljivije.... posebno onima najmanjima koji tek dolaze u škole.... A nešto više o vjeri neka se uči na crkvenom vjeronauku i neka se tamo priprema djecu za sv. sakramente..

Uvelike zauzdavaj jezik i misli, te osjećaje redovito upravljaj Bogu, pa će se tvoj duh božanski ražariti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeremy napisa:
Mnogi s kojima sam razgovarao ne idu u Crkvu jer su na vjeronauku imali loša iskustva. Djeci je on dosadan, isto kao i drugi predmeti, uče o teoriji, dobivaju štambiljčeke na misi i zbog toga moraju ići itd, iitd.
S druge strane, u masi obitelji u kojima djeca idu na vjeronauk niti se moli, niti se ide zajedno na misu niti se općenito živi kršćanski. Kako očekivati da će djeca na vjeronauku početi vjerovati ako u obitelji toga nema, ako ih se uči da idu radi toga da ''obave sakramente.'' To je užasno! Nije samo vjeronauk kriv. Na njega dolaze djeca kojoj nije jasno što sad oni tamo rade.
A možda bi ih više dolazilo da se na vjeronauku radi na izgradnji karaktera, a ne na učenju koje boje haljina svećenici nose u pojedine dane.

Valjalo bi znat smisao vjeronauka u školi i kateheze na župi. Samo: ni jedno, ni drugo ne može zamijenit vjerski odgoj u obitelji. Roditelji su prvi odgojitelji u vjeri a vjeroučitelji i katehete samo stručna pomoć. Jasno je da puno toga ovisi o osobi, ali ma kakv bio vjeroučitelj, slab će biti uspjeh bez roditelja. A skoro 90% roditelja vjeroučenika ode u crkvu na Božić i Uskrs, ali svakako traže sakramente za svoju djecu. A o izgradnji karaktera.. u grupi od 30-toro djeca, 2 školska sata tjedno...

Ljubi i čini što hoćeš
El Pepe

PostanoPostano: uto 30 lis 2007, 6:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako bi ova anketa bila mjerodavna bila bi to katastrofa.
Dosta je negativno ocjenjen.

Tak si ja to mislim
Živac

PostanoPostano: uto 30 lis 2007, 16:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Misliš da nije mjerodavna?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 7:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Misliš da nije mjerodavna?

Pa internet anketa je općenito nepouzdana.
Mjerodavna je za našu percepciju ali ne znači da su svi glasali i da su članovi foruma baš reprezentativan uzorak. Dakle možda bi trebali glasovati samo oni koji pohađaju vjeronauk itd.

Tak si ja to mislim
Živac

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 14:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, točno. Ali se razmišljanjem o uzorku gotovo uvijek može zaključiti u kojem smijeru griješi.

Glavna razlika u razmišljanju onih koji su odgovarali ovdje i onih koji nisu je definitivno ona ideološka, na ovaj forum dolaze praktični vjernici. A nevjernici ili nepraktični vjernici mogu biti samo nezadovoljni vjeronaukom. Prema tome, reprezentativna anketa može dati samo još katastrofalnije rezultate od ovoga. Vjerojatno bi bilo puno više odgovora sa dizanjem prosjeka, a ja to isto strpavam u katastrofalno. Wink

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Bernard

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 19:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Ja bih vjeronauk iz škole van, nazad u crkvu. Bolje 5 dobrih, nego 555 nikakvih.

Pitanje s druge strane: što bi se u školstvu i u društvu popravilo i poboljšalo izbacivanjem vjeronauka iz škola? Bi li klinci tada bili bolji i bi li imali više vjere? Što bi Kraljevstvo Božje time dobilo? Bi li oni "drugi" odoljeli prigodi da uvedu "antivjeronauk" u obliku onog zdravstvenog odgoja ili joge ili čega tomu sličnog? Toliko da popune ispražnjen prostor i bolje osmisle klincima vrijeme koje im izbacivanje vjerlnauka oslobodi?

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
biser

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 19:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

večina mladih(srednjoškolci) odabiru vjeronauk i idu na njega samo radi prosjeka, rijetko se može nač netko da ide jer ga zanima, i želi nešto više saznati..., pa zato kako se učenici odnose i zalažu na satu vjeronauka tak i profesori predavaju, jer nemaju kome predavat, kaj je žalosno da se mladi ne zainteresiraju za svoju vjeru, da nešto više saznaju, da otkriju tko su oni

. . . Jer velik si, činiš djela velika, nitko nije kao TI . . .
Jeremy

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

biser napisa:
večina mladih(srednjoškolci) odabiru vjeronauk i idu na njega samo radi prosjeka

To sam se i ja uvjerio u gimnaziji. Išli su, molili se na početku svakog sata, a poslije psovali Boga. Kad sam ih pitao zašto idu ili nisu znali odgovoriti ili im je odgovor bio - zato što im je to bilo lagano pa za ocjenu više.

Možeš zatvoriti sva vrata i prozore ali to neće spriječiti sv. Duha da napravi propuh.
delfinica

PostanoPostano: čet 01 stu 2007, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moj vjeronauk je u nizim razredima osnovne skole bio cisti promasaj. apsolutno nisam nista naucila.jedino sam se zabavljala.samo smo se igrali,al dal se icega konkretno sjecam-pojma nemam.medjutim u visim razredima osnovne i u srednjoj sam imala srecu.puno sam naucila,i zaista da nije bilo tog vjeronauka ne bi imala pojma o svojoj vjeri cak niti ono sto bi kao trebalo ici pod opcu kulturu.
al ja bi radje postavila pitanje sto je sa zupskim vjeronaukom.u mojoj zupi ga u to vrijeme uopce nije bilo??!! meni je to apsurdno! imali smo samo par mjeseci prije pricesti i par prije krizme.
eto.to mene muci!! Svade se oko skolskog vjeronauka a u zupi ga nema. I mislim da je to ono sto razbjesni ljude..
El Pepe

PostanoPostano: čet 01 stu 2007, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Da, točno. Ali se razmišljanjem o uzorku gotovo uvijek može zaključiti u kojem smijeru griješi.

Glavna razlika u razmišljanju onih koji su odgovarali ovdje i onih koji nisu je definitivno ona ideološka, na ovaj forum dolaze praktični vjernici. A nevjernici ili nepraktični vjernici mogu biti samo nezadovoljni vjeronaukom. Prema tome, reprezentativna anketa može dati samo još katastrofalnije rezultate od ovoga. Vjerojatno bi bilo puno više odgovora sa dizanjem prosjeka, a ja to isto strpavam u katastrofalno. Wink

Uf pa dobro razmišljaš, možda je tako.
Priznajem da bih subjektivno želio da ne bude situacija tako katastrofalna ali na onoj temi Bespuća kateheza se vidjelo koliko su loše stvari postavljene i ovaj rezultat nekako ide s tim u paru.

Tak si ja to mislim
Natty

PostanoPostano: pet 02 stu 2007, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smatram da je najosnovniji problem sa vjeronaukom u školi nedostatak sakralnog prostora. Time mislim da klinci doživljavaju vjeronauk kao još jedan predmet u školi i ništa više od toga. Školsko zvono, klupe, zadaće, ocjene, teško se u tome odmaknuti i zakoračiti u duhovno.

Vjeronauk služi da nas nauči osnove vjere i to jest u redu ali moje je mišljenje da su stvari krivo postavljene na način da se u vjeru ne zakoračuje na duhovni način, upoznavajući ljubav Božju, nego upoznavajući početke kršćanstva u Hrvatskoj što je besmisleno.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 02 stu 2007, 11:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danas je posebno teško mladima privući pozornost, i potrebno je veliko znanje i iskustvo da bi se s njima izašlo na kraj u nekim raspravama, jer svi imaju pristup gotovo svim informacijama i treba biti jako potkovan da bi držao pozornost i poštovanje...
Ja se dobro sjećam kako je bilo nama u srednjoj školi. Četiri različita svećenika su nam predavali u 4 godine i sjećam se kako je jedan bio sjajan predavač i pun znanja i svi su jedva čekali vjeronauk, jer je pričao bez okolišanja o svemu i iskreno je odgovarao na pitanja (nije bilo tabu tema osim ako nisu primjerene ili nedobronamjerne).... Takođe smo imali i jednog koji je bio potpuna suprotnost i reakcija učenika je bila takva... Danas je jako palo poštovanje od strane mladih prema starijima i malo ih poštuje titule i diplome...
Znači, danas vjeronauk ovisi najviše o predavaču.
Danas je takva situacija. Iako mi se čini (prošlotjedni primjer iz karlovca) da kod nekih učenika to ide u smjeru sve češće u Nesnošljivost i mržnju prema crkvi....
Tako da treba biti majstor i izaći na kraj sa svima njima u istoj učionici ako takvi idu na vjeronauk.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Gogi

PostanoPostano: ned 04 stu 2007, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:

Vjeronauk služi da nas nauči osnove vjere i to jest u redu ali moje je mišljenje da su stvari krivo postavljene na način da se u vjeru ne zakoračuje na duhovni način, upoznavajući ljubav Božju, nego upoznavajući početke kršćanstva u Hrvatskoj što je besmisleno.

Puno je toga besmisleno sto se tice vjeronauka u skoli???

Po meni je jedini razlog vjeronauka u skoli da bi dipl. Teolozi mogli zaradit za kruh. A to moje razmisljanje cesto potvrđuju i ljudi iz visokih crkvenih krugova. Velika vecina ljudi koja studira teologiju nada se da ce jednog dana predavati vjeronauk.

Meni je osobno zalosno sto je nasem Crvenom vodstvu bitnija materijalna egzistencija vjeroucitelja nego spas dusa mladih katolika.

Vjeronauk u skoli je degradiranje vjere. Neznam zasto netko ozbiljno ne rasmisli o motivima mlade osobe koja ima 5 iz vjeronauka, a zivi u grijesima. Mene je nilo jako tuzno kad sam bio u srednjoj na vjeronauku slušat kako neki iz razreda bezočno lažu vjeroučitelja i dobivaju petice za to.

Forma školskog predmeta ocito ogranicava prenosenje zive vjere i bojim se da radi vise stete nego koristi.

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Fleki

PostanoPostano: pet 16 stu 2007, 17:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prva star; postoje teolozi koji su završili petogodišnji teološko - filozofski studij i katehete koji su završili Kateketski inbstitut na KBF-u, nažalost danas i jedni i drugi rade u školama iako to i nije najbolje rješenje....

Druga stvar; ne razumijem da netko tko je vjernik ne razumije potrebu da se u zemlji koja ima postotak vjernika katolika iznad 80 posto u školskom obrazovnom planu i programu nalazi predmet u kojem će taj veliki postotak učenika moći naučiti nešto o osnovama i temeljima svoje vjere. Pa, ljudi dragi o čemu vi govorite??????? sami sebi kopamo jamu....

Naravno da se na satu vjeronauka ne može posredovat iskustvo vjere, niti intenzivno provoditi duže molitve i meditacije, na kraju krajeva to nije ni njegova svrha, ali se može mlade ljude poučiti o svojoj vjeri, može ih se informirati o onim bitnim stvarima na kojima će onda dalje graditi svoj vjernički život.

Ljuti me i to jako što danas vjernici ne poznaju svoju vjeru, ne razlikuju ono bitno od manje bitnog i time štete i sebi i cijeloj zajednici. Vjeronauk je prilika da se to ispravi, a na vjeroučiteljima je da u tome daju svoj maksimum.

Druga stvar je kateheza u župi, razne zajednice i sl., tamo se puno više i intenzivnije može raditi na izgrađivanju vjerničkog stava i duhovnog života, ali da bi to bilo uspješnije treba nam škola i ono što ona daje.

Bez uvrede, ali mi katolici tako volimo svoje male ružićaste svjetove koji su u domeni župne crkve i eventualno parkića iza, a sve ostalo je nepotrebno i ne daj Bože da se aktivno uključimo u neki od svjetovnih programa...žalosno ali istinito...

Ako danas prelomim granu, ne dopusti da uvene drvo...
Gogi

PostanoPostano: sub 24 stu 2007, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fleki napisa:

Druga stvar; ne razumijem da netko tko je vjernik ne razumije potrebu da se u zemlji koja ima postotak vjernika katolika iznad 80 posto u školskom obrazovnom planu i programu nalazi predmet u kojem će taj veliki postotak učenika moći naučiti nešto o osnovama i temeljima svoje vjere.

A, šta ako taj predmet (Vjeronauk) ima upravo suprotni ucinak???
Šta ako je ucinak vjeronauka uadljavanje mladih (mlakih) katolika od osobe Isusa Krista???

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Atolla

PostanoPostano: sub 24 stu 2007, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da bi vjeronauk trebao biti odgoj u vjeri, tj. da se te klince i mlade ljude ne puni nepotrebnim stvarima, poput nabrajanja, crtanja iscrtavanja lijepljenja u bilježnice,bubanja napamet idt. trebalo bi proučiti njihove probleme i naučiti ih živjeti tako da pobjede problem, da nauče se nositi s njime tj pomoču Ev. i Isusovih djela treba im to prebaciti u sadašnje vrijeme i u njihove situacije.
Vjeroučitelj bi trebao svjedočiti svoju vjeru na način da razumije djecu,te da ih priprema za život danas sada i u ovoj situaciji, a da je u skladu s Isusovim naukom. Mislim da bi tako oni malo više razmišljali o vjeronauku i da bi u njemu mogli pronači nešto što bi im pomoglo da slobodno u vjeri u Boga zažive svoj život.
Za to nisu baš u potpunosti potrebni udžbenici, nego razgovori i povjerenja.
Dakako da se s takvim stajalištem i načinom rada ne može niti smije ikoga ocjenjivati.
Uz to bi trebalo izbaciti sve što je liturgijsko, (ne mislim na sakramente) to treba prepustiti župnoj katehezi.
mislim da bi vjeronauk trebalo osmisliti kao neki tip radionice, slobodnog izbora ko hoće hoće ko neće neće i kad hoće.
Vjeroučitelj treba biti tzv. lider tj. da svojim pristupom privlači ljude k sebi i da im pomogne.
Klince u sedmim i osmim razredima zanimaju teme o kojima se ne govori , a trebalo bi ih saslušati, i nači način kako spriječiti te mlade ljude da se udalje iz Crkve, naučiti ih da nađu pravi put, da se osamostale, a da ne padnu na rub društva. Treba ih naučiti da imaju svoj stav i da se bore za svoja uvjerenja. To sve naravno trebalo bi krenuti iz obitelji, ali ima klinaca koji nemaju obitelj ili imaju nesređenu obitelj ili doživljavaju maltretiranja psihička i fizička. Ima ih i onih koji nemaju novaca, i sve te da ih tako nazovem ružne stvari utječu na njih i na njihove osobnosti. Škola je osim što je obrazovna i odgojna ustanova pa tako i vjeronauk treba na prvom mjestu imati odgoj. Treba ih naučiti da ih Bog uvijek prima i da su im vrata Crkve uvijek otvorena. Mislim da bi takvim radom i vjeroučitelji u školama imali više poštovanja i da bi ih se više uvažavalo.
Oni bi prvenstveno trebali surađivati sa pedagozima, sociolozima i psiholozima i zajedno s njima osmišljavati program nauka u vjeri.

"Krotak je onaj tko zna podnositi sebe i svoga bližnjega."

SV. Ivan od Križa
El Pepe

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 6:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sudeći po rezultatima izbora vjeronauk će biti marginalizirani predmet u školi ali temelji vjere su i tako u obitelji pa valja roditeljima zasukati rukave i primjerom pokazati vjeru.

Tak si ja to mislim
ja

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Atolla, lijepo si to napisala, ali situacija se može sagledati i s neke druge strane. Prvo da kažem da vjeroučitelji nisu jedini koji bi djecu trebali učiti vjeri. To su u prvom redu roditelji, a na kraju krajeva onda i cijelo društvo. Mislim da pripremanje djece za život i zauzimanje vlastitog stava (naravno, onako kako je to u skladu s vjerom) spada prvenstveno na roditelje, a onda i na društvo u cjelini. Gdje oni zakažu teško da će vjeroučitelj kao pojedinac i to 45 minuta tjedno išta uspjeti popraviti. Čini mi se da su u tom pogledu očekivanja prevelika i gotovo nerealna. A isto tako, gdje će drugdje mladi steći nekakvo da tako kažem teoretsko znanje i poznavanje svoje vjere ako ne na vjeronauku. Ipak je vjeročitelj osoba s kompetentnim teoretskim znanjem s obzirom da je završio fakultet i ima diplomu. Pokojni papa Ivan Pavao II. je rekao da je neznanje najopasniji neprijatelj.

Narano, ne znači da vjeroučitelj ne bi trebao biti osoba koja ulijeva povjerenje nego, naprotiv, trebao bi dati do znanja učenicima da mu se mogu obratiti za pomoć ako imaju kakvih problema

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Angelina

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Pepe napisa:
Sudeći po rezultatima izbora vjeronauk će biti marginalizirani predmet u školi ali temelji vjere su i tako u obitelji pa valja roditeljima zasukati rukave i primjerom pokazati vjeru.

Kaj znači 'marginaliziran predmet? U kom kontekstu?
El Pepe

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 6:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelina napisa:
El Pepe napisa:

Kaj znači 'marginaliziran predmet? U kom kontekstu?

Nastojat će ga se prikazati nevažnim, nepotrebnim, preteškim... od strane lijeve opcije

Tak si ja to mislim
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.