HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 18:50. Pogledaj neodgovorene postove
Spavanje, san, poĆØinak
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : U prosjeku, KADA otprilike idete na spavanje?

oko 21 
1%
 1%  [ 1 ]
oko 22 
4%
 4%  [ 3 ]
oko 23 
26%
 26%  [ 16 ]
oko ponoƦi 
27%
 27%  [ 17 ]
oko 1-2 
34%
 34%  [ 21 ]
ujutro, oko 4, 5 
4%
 4%  [ 3 ]

Ukupno glasova : 61

Autor Poruka
Milost

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 15 ruj 2006, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljeti kod kuƦe preko dana nemam mira i vremena za sebe, pa to onda iskoriÅ”tavam naveĆØer Å”to je dulje moguƦe i onda naravno idem kasno na spavanac!
A inaĆØe kad je Å”kola da i hoƦu ne mogu iƦi spavati ranije od 23h jer sam u uĆØeniĆØkom domu, a cure baÅ” naveĆØer postaju hiperaktivne.
I tako najljepÅ”e je ĆØorit popodne, kad je takav mir da se i muha ĆØuje...
... spava
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Korny

PostanoPostano: uto 19 ruj 2006, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme, ja popodne UOPƆE ne mogu spavati....iako, sad predmalo sam odspavala 3 sata jedno popodne, ne znam Å”to mi bi........ Laughing

Ali inaĆØe, i ako malo spavam po noƦi, ne nadoknaĆ°ujem to popodne, veƦ jednostavno sljedeƦu veĆØer odem ranije u krevet Wink

A ovih dana sam i prestala raditi pa spavam k' o blesava, niŔta me ne može probuditi prije podneva...... Embarassed Laughing Malo odmora prije faxa...
Maki

Spol: muško
PostanoPostano: uto 19 ruj 2006, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:

Ali inaĆØe, i ako malo spavam po noƦi, ne nadoknaĆ°ujem to popodne, veƦ jednostavno sljedeƦu veĆØer odem ranije u krevet Wink

Ja sam danas jedno dva sata lijepo odspavao jer dosta kaso idem spavati, a ujutro moram biti na faksu pa se ne stignem naspavati. I onda poslije MuƦki lijepo legnem i odspavam. Wink Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Korny

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uh, ljudeki, ja ne znam kako vi, al ja zadnjih par tjedana praktiĆØki niÅ” ne spavam Rolling Eyes

stalno treba uĆØiti, pisati zadaƦe...........

uh, taj studentski život
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 01 vel 2007, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Meni je zaspati najveƦi problem

eeeeee daaaaa, i ja legnem mrtva umorna - fiziĆØki i psihiĆØki (a ponekad i duhovno), i zijevam i oĆØi mi se zaklapaju, ali sna niotkud.
al, onda se sjetim one LA-ine Wink : "Kad ne možeÅ” spavati, ne broji ovce..." (kog zanima ostatak nek pogleda u Mudre misli Laughing ) i tako zapoĆØne razgovor.
...
naravno san joÅ” ne dolazi, ali odmor je zagarantiran!!! jako sretan jako sretan jako sretan

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
pocahontas

PostanoPostano: čet 01 vel 2007, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja jako kasno idem spavati. a ujutro mi je najdraže produžiti san. spava problem je ako radim ujutro. tada mi nema slaĆ°eg nego kad si mogu priuÅ”titi malo odspavati popodne. i s nedostatkom sna uvijek vodim bitku. Å”to Ʀu kad volim tulumariti! Laughing opaa plesi plesi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 16:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako stojite sa proljetnim umorom Rolling Eyes Wink !?
Ono, sve se budi, zapoĆØinje novi život, cvjetiƦi, leptiriƦi... a nas hvata mamurluk, umor, "slomljeni smo "..!?

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 17:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Kako stojite sa proljetnim umorom Rolling Eyes Wink !?
Ono, sve se budi, zapoĆØinje novi život, cvjetiƦi, leptiriƦi... a nas hvata mamurluk, umor, "slomljeni smo "..!?

To je ĆØista fizika i zakon tromosti tijela Wink Ove "zime" smo bili usporeni i na jednom mjestu, a sad kad se poĆØelo kretat i mijenjat, tijelo se buni protiv promjene i želi ostat u istom stanju Wink To ti je kao da se voziÅ” u tramvaju i on naglo zakoĆØi, a ti odletiÅ” s jednog kraja vagona u drugi Laughing Laughing Tijelo bi htjelo nastavilo istom brzinom Wink Uuglaavnommm, da ne filozofiram... Rolling Eyes DoƦi Ʀe proljeƦe i do nas Wink ipak smo mi dio prirode Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
logica

PostanoPostano: sub 17 ožu 2007, 10:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Ove "zime" smo bili usporeni i na jednom mjestu, a sad kad se poĆØelo kretat i mijenjat, tijelo se buni protiv promjene i želi ostat u istom stanju.
DoƦi Ʀe proljeƦe i do nas Wink ipak smo mi dio prirode Wink

Nekad nije jednostavno odrediti da se radi samo o prirodi koja se budi i potiĆØe promjene. U zadnje vrijeme sam imala nekih problema koje sam trebala rijeÅ”iti. Ujutro bih se rano probudila (a inaĆØe volim spavat) s mislima kako rijeÅ”iti trenutnu situaciju. NaveĆØer sam bila umornija. A nisam baÅ” ni jela najbolje. Problem se rijeÅ”io, apetit mi se vratio (pojaĆØan), dva jutra sam spavala duže i sad se budim ranije. Imam veƦu potrebu za fiziĆØkom aktivnoÅ”Ć¦u.

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
sike

PostanoPostano: pon 19 ožu 2007, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ova Korizma mi je uveli doprinijela ranijem buĆ°enju Å”to mi je uvijek bilo teÅ”ko..
No,paralelno s time,morat Ʀu ranije na spavanje Å”to Ʀe biti teže postiƦi..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
mrvica85

PostanoPostano: pon 19 ožu 2007, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja zaspem oko 23.30h,ujutro se probudim oko 8-9h,odma se dižem,ne volim se izležavat u krevetu, nekad spavam poslijepodne,i tada naveĆØer bez problema zaspem. spava

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
banana

PostanoPostano: ned 25 ožu 2007, 23:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pomaknuli smo sat al' meni nikak da se pomakne onaj u glavi Laughing
Pa spavati idem po starom vremenu...samo Å”to Ʀe mi onda biti podoĆØnjaka ujutro Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje navike za odlazak na spavanje su katastrofalne! Laughing Imam onaj problem: ako odem na vrijeme spavati onda ne mogu zaspati, a ako ne odem na vrijeme spavati onda doslovno zaboravim da moram iƦi na spavanje! Grozno! Embarassed Laughing Laughing Laughing Ne znam kako mi se to dogaưa ali jednostavno se ne mogu vratiti u "normalan ritam odlazaka na spavanje".

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Korny

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Metalac napisa:
Imam onaj problem: ako odem na vrijeme spavati onda ne mogu zaspati, a ako ne odem na vrijeme spavati onda doslovno zaboravim da moram iƦi na spavanje!

Joooj, znaÅ” da se to i meni poĆØelo dogaĆ°ati!! (Ah, to ti je utjecaj frame Trsat.. Laughing Rolling Eyes Laughing ) Evo, sinoƦ sam iÅ”la ranije u krevet i jedno 3 sata jednostavno nisam mogla NIKAKO zaspati!! Prevrtala sam se po krevetu cijelo vrijeme...a bila sam mrtva umorna...! Ubije me to!

A s druge strane - isto ovo Å”to si ti rekao - ako ne odem na vrijeme spavati, a uglavnom je to zato Å”to neÅ”to radim ili uĆØim, onda se toliko ufuram u to da ni ne gledam na sat jer me ni ne zanima koliko je sati dok ne napravim to Å”to sam si zamislila...

Uglavnom - svako jutro ista priĆØa.....jedva otvaram oĆØi, ne da mi se ustati iz kreveta, ne mogu se razbuditi negdje do 11 itd., itd., itd......straÅ”nnooo....!!! Confused
Metalac

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 23:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da! To razbuĆ°ivanje je najgore! Laughing
Ono kad ležiÅ” na krevetu, ne možeÅ” se ustati, znaÅ” da se MORAÅ  ustati ali te tijelo ne sluÅ”a, samo blijedo gledaÅ” u strop i ne trepĆØeÅ” (Å”to je NAJVEƆI apsurd od svega jer jedino želiÅ” SPAVAT),...

The list goes on and on... Rolling Eyes

metal^n!
ToNkIƦ

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 15:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Ah, to ti je utjecaj frame Trsat.. Laughing Rolling Eyes Laughing

Hehehehe! Mislim da si u pravu!
Iako i ja imam debilni raspored spavanja (najcheshche u tramvaju ili u "pred jutar") kolko-tolko josh izdrzavam! Sve dok ne dodjem na Trsat ili Trsat u Zgb....... Tad mi je 24 sata pretvorano u.......ne znam shto....al' dobro za zdravlje nije.....jer pochinju halucinacije....chak i doslovno! Laughing

A ke se inache spavanja tiche...redovito je odlazak u krevet oko 02:00-02:30, a dizanje izmedju 06:00-08:00 (ovisi kada je shkola)... Rolling Eyes I onda svaka 3-4 mjeseca imam nadoknadjivanje propushtenog sna.....spavanje skoro cijeli dan....... Tolko o tome da je najzdravije zaspat prije ponochi jer je to dorbo za mozak.....
Hehehehe! Pa zato smo svi ovak okice

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Metalac

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ToNkIƦ napisa:
....al' dobro za zdravlje nije.....jer pochinju halucinacije....chak i doslovno! Laughing

Jel se to tu neĆØega malo prisjeƦamo, hm? Laughing Laughing Laughing

Ali stvarno, znam po sebi, kada se ne naspavam dovoljno onda jaaaaaakoooo teŔko funkcioniram. Rolling Eyes Onako, kao da sam otupio na sve... Rolling Eyes A tek kada ujutro imam metal terapije u busu na putu do Ŕkole... Laughing Laughing Laughing Sami Ŕokovi! "Taman" malo zaspem,... a kad ono: YEEEEEEAAAAAAAHHHH!!! Laughing Laughing Laughing Trzaj nakon toga je Ŕtetniji nego 2 sata headbanging-a. Laughing

metal^n!
Korny

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Metalac napisa:
A tek kada ujutro imam metal terapije u busu na putu do Ŕkole... Laughing Laughing Laughing Sami Ŕokovi! "Taman" malo zaspem,... a kad ono: YEEEEEEAAAAAAAHHHH!!! Laughing Laughing Laughing Trzaj nakon toga je Ŕtetniji nego 2 sata headbanging-a. Laughing

buhahahaha buhahahaha buhahahaha

Ma, ja kad tako malo spavam se osjeƦam kao da sam pijana Laughing Onako, otupljeno skroz...rijeĆØi mi dopiru do mozga, ali kao da su kodirane, ne razumijem ih...oĆØi imam otvorene, ali kao da su zatvorene... Laughing Mislim, funkcioniram ja, ali se užasno osjeƦam...ali, meni to nakon par sati proĆ°e. Tako mi bude ujutro, do popodne doĆ°em sebi i onda je sve ok, ĆØak mi se naveĆØer ni ne spava. Mislim, u takvim situacijama uvijek oĆØekujem da Ʀu se u 20h sruÅ”iti u krevet, ali to mi se nikad ne dogaĆ°a (Å”to me svaki put iznova fascinira Laughing Rolling Eyes Laughing ).
dodododoprecjednik

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi,ja zadnjih dana premalo spavam...
pr.
imam radio-budilicu koja me budi ujutro za posao u 6:18 i pisti glasno i poprilicno neugodno.ja si navinem i mob za slucaj da je nestalo struje pa da budilica ne zvoni,a mob pocne prvo tiho svirat pa se nakon cca pol minute pojaca na maximum...
jutros,sam cuo i budilicu i mob kad je sve pistalo sve u 16...tolko glasno da ne znam kak se ostatak familije nije prije zbudio i pogasio to sve...
uzas

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja idem prekasno spat, ali to smo veƦ odavno utvrdili Wink Nego, ne znam kako je s vama, ali mene tako iritira melodija koja me budi. Mogu ja namjestit najljepÅ”u melodiju da mi svira za buĆ°enje, zamrzit Ʀu je za dva dana Laughing ƈim mi poĆØne svirat, udaram mobitel sa zatvorenim oĆØima kako god znam, ĆØudim se kak je taj mobitel joÅ” živ uopƦe zijeva A Domac, moja sister tak isto pusti da svira njezina budilica, pa da vidiÅ” kad doĆ°em i poĆØnem udarat i po njenom Cool spava

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poznate su mi sve fore sa budilicama. A Ŕta sam tek s njima doživio... Rolling Eyes Laughing

I da, kao Å”to je Korny rekla, ta otupljelost je baÅ” nekako gadna. Kao u filmovima kada se pokuÅ”ava kliÅ”ejizirati da muÅ”karci ne sluÅ”aju žene: žene im neÅ”to govore a oni ne ĆØuju njihov glas nego samo nekakvu ugodnu melodijicu. I naravno na kraju nisu niÅ”ta razumjeli Å”to su im žene govorile. Laughing Laughing Laughing Meni je isti takav efekt, ljudi mi neÅ”to govore a ja njihov glas uopƦe ne ĆØujem! Nego samo jednu laganu (je da, moÅ” si mislit laganu! hehe ) melodijicu. Razz Laughing

metal^n!
robert

PostanoPostano: sub 05 svi 2007, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kažu da genijalci ĆØesto svoje teoreme izbacuju u noƦnim satima.
Programeri takoĆØesto piÅ”u kodove usred noƦi , a i najbolji djelovi knjiga velikih pisaca napisani su pod inspiracijom noƦi. Je li to posljedica mira u noƦnim satima, bez buke, žamora itd... ne znam.

Ali znam da imam sliĆØnih problema. ƈesto intelektualne poslove obavljam upravo u noƦnim satima. MeĆ°utim ni snom ne nadoknaĆ°ujem propuÅ”teno i ĆØesto mi se i supruga ĆØudi kako uopƦe funkcioniram. Cool

Dok sam bio Å”kolarac nisam imao problem odlaskom na spavanje, nego buĆ°enjem odnosno s budilicama. ZnaÅ” ono vekerica u dva lonca Laughing Laughing i to.

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 11:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

robert napisa:
Kažu da genijalci ĆØesto svoje teoreme izbacuju u noƦnim satima.
Programeri takoĆØesto piÅ”u kodove usred noƦi , a i najbolji djelovi knjiga velikih pisaca napisani su pod inspiracijom noƦi. Je li to posljedica mira u noƦnim satima, bez buke, žamora itd... ne znam.

Ali znam da imam sliĆØnih problema. ƈesto intelektualne poslove obavljam upravo u noƦnim satima. MeĆ°utim ni snom ne nadoknaĆ°ujem propuÅ”teno i ĆØesto mi se i supruga ĆØudi kako uopƦe funkcioniram. Cool

Meni isto skoro redovito ideje dolaze u noƦnim satima jako sretan Ono, mozak zna frcat milijune ideja i rjeÅ”enja Laughing ZnaĆØi, genijalci smo Laughing Cool Cool ZaÅ”to je to tako, stvarno dobro pitanje, možda mozak dobiva viÅ”e kisika nego inaĆØe pa može radit punom parom razmislja Ali to iscrpljuje i to definitivno moram nadoknadit dužim snom Embarassed Wink
Jel imate neke taktike i savjete kako se uspavati kad vam se ne spava? Laughing PuÅ”tate si možda kakvu muziku prije spavanja? Je li veĆØernja molitva zadužena za uspavljivanje? Shocked Laughing
NoƦni poĆØinak je lijek za tijelo, regeneracija i priprema za iduƦi dan Wink Duh je jak i možda bi ĆØovjek htio radit Å”to duže i viÅ”e, ali tijelo je slabo i treba odmor. Moramo bit svjesni toga, nismo od željeza, nego od mesa. Iako neki žive po onom: "spavat Ʀu kad umrem" Shocked

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Maki

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja posluŔam nekoliko pjesama Tuti frutija ili gregorijana i oni me uspavaju ako mi se ne spava. Wink Wink Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: pon 14 svi 2007, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ja kada planiram ostati budna dugo u noƦ zbog uĆØenja obavezno nabavim koju ĆØokoladu.. Laughing
Al stvarno.. Ona me nekak tada drži "na životu" Wink

Bog moj i sve moje!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.