HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 23 lis 2019, 19:12. Pogledaj neodgovorene postove
Praznovjerje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jeste li praznovjerni?

Da,u svemu tome itekako ima smisla 
0%
 0%  [ 0 ]
Malo,barem u horoskop vjerujem ili neÅ”to dr.ali ne u sve to 
3%
 3%  [ 2 ]
Ne, vjerujem samo u Isusa Krista, a ne u crne maĆØke, Å”korpione ili vage 
96%
 96%  [ 53 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 6:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gle Igore, iz posta u post toneÅ” sve dublje! Shocked
Pa mislim, ne trebaÅ” znati zakone fizike (iako dobro doĆ°u) da bi znao da nema Å”anse putovat kroz vrijeme. Dovoljno ti je malo logike (pod logikom mislim na "ukljuĆØiti mozak").

Da je moguƦe putovati kroz vrijeme, i da to svako može, onda bi neprekidno (poznajuƦi ljude) netko odlazio u proÅ”lost i tamo mjenjao dogaĆ°aje koji mu nisu pasali, a time bi mjenjao naÅ”e stvarnosti, sve danaÅ”nje s jednom promjenicom iz proÅ”losti. Zamisli, neko ubije onog frajera koji je izmislio diodu. I sta sad, odmah vise na svijetu nema kompjutora, semafora, televizora, živimo u 19.-stoljeƦu. Ili joÅ” bolje, neki tip ode u proÅ”lost, promjeni neÅ”to, ali time možda nestanu ureĆ°aji za putovanje vremenom kako Ʀe se vratiti, i hoƦe li to neko ponoviti? O buduƦnosti da ne govorim.

VidiÅ” li koliko je to bespametno razmiÅ”ljanje? To može proƦi jedino kao dobar scenarij za SF-ove, možda Terminator4? belji se

A Å”to se tiĆØe Isusovog "putovanja kroz vrijeme" mogu reƦi samo da to priĆØaju neki sveƦenici ili teolozi koji malo previÅ”e gledaju Zvjezdane Staze! Laughing Jadno je to... place place

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
igor

PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 9:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tko ima usi neka cuje...

to sto zakoni fizike nesto govore danas, ne znaci da u buducnosti nesto nece biti moguce..

ako se ubije neki tip u proslosti koji je izmislio diodu, bit ce neki drugi koji ce ju izmisliti... uvijek je tu neki drugi!!!

cuj, nisam ja rekao da ce to biti jako pozitivno, putovanje kroz vrijeme. ljudi ce to sigurno htjeti iskoristiti u svoju korist.

samo kazem da se je to vec dogodilo na zemlji, i da ima izgleda da se to ponovi...

kada? ne znam
Gandalf

PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neki tip ode u proÅ”lost, promjeni neÅ”to, ali time možda nestanu ureĆ°aji za putovanje vremenom, pa kako je on onda otiÅ”ao u proÅ”lost kad ti ureĆ°aji nisu ni postojali?
Meni je to dovoljan paradoks, a ovo u Å”to ĆØvrsto vjerujeÅ” i iznosiÅ” kao ĆØinjenicu da je netko (Isus, valjda) veƦ putovao kroz vrijeme nema smisla komentirati.

Ili možda ipak ima?
Pa zar ti nije logiĆØno da je Isus, da bi apostolima dao snažno svjedoĆØanstvo i poticaj za buduƦu vjeru, tražio od svog oca da mu da da im se pokaže u pravom svjetlu... Pa ĆØekaj, to nije bila njegova buduƦa slava, jer on je bio Bog i dok je bio na zemlji, imao je tu slavu ali je se svjesno odricao.. Na kraju, on kao Bog, živi izvan vremena, nema njemu proÅ”lo buduƦe...

Znas sta...
igor

PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jasno da je on i bog i covjek,
ali ipak, u ljudskom obliku je bio, i bio je vezan za zakone koji vaze u ovom svijetu..
a njegovo putovanje vremenom je cinjenica. i to treba komentirati!!!!!!

dobro, imas taj primjer za taj paradoks... ali tko kaze da bi morala postojati neka masina za putovanje kroz vrijeme????

isus kao bog zivi izvan vremena, ali i nase duse isto zive izvan vremena...

kako kaze ona pjesme, STVORENA ZA NEBO, JOS OD VJECNOSTI... dakle, nase su duse vjecne, i nisu limitirane vremenskom dimenzijom. i one bi mogle vrlo lako onda i 'putovati' kroz vrijeme.. zar ne? mozda putovanje nije najbolja rijec, ali svakako je realno razmisljati da bi ljudi buducnosti mogli putovati kroz vrijeme.. da li ce im za to trebati neki uredjaji ili ne, ne znam....
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

isus je bio vezan naÅ”im zakonima fizike kao ĆØovjek. Ali ipak, nije uvijek se i pridržavao njih. Kao npr. dok je hodao po vodi.
Uostalom, ne postoji zakon koji omoguƦava da se putuje vremenom. I teÅ”ko da Ʀe do njega doƦi. To jest jedna jako zanimljiva stvar iz zvjezdanih staza koje jako volim, ali svejedno, teÅ”ko...
A Isus je mogao kao BogoĆØovjek naƦi puno lakÅ”i naĆØin da ohrabri svoje uĆØenike, nego da izmiÅ”ljava zakon u kojem putuje kroz vrijeme. Za to joÅ” nisam ĆØula, mislim, da je to teoloÅ”ko objaÅ”njenje te epizode.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne trazi se uopce zakon za putovanje kroz vrijeme.. vec se KRSE postojeci zakoni...

pa i mnogim ljudima u proslosti su bile nemoguce i daleko izgledale mogucnosti putovanja kroz kosmos (cak nisu svi niti znali sto je to kosmos), ili da si nekome rekao kako bi svijet danas izgledao ovako s kompjutorima i internetom ne bi ti povjerovao..

ono sto je nekome bilo nevjerojatno prije, dok je nama danas totalno normalno tako bi isto i nama moglo ovo izgleda potpuno nemoguce, a opet u nekoj buducnosti bi to mogla postati sasvim normalna stvar...

sto se tice mijenjanja povijesti... mozda se ne bi mogla mijenjati povijest. tko zna? a mozda i bi, ali nama je sve to tesko shvatiti... vrijeme je 4. dimenzija, jos njome nismo ovladali, a kako cemo onda tek s 5. dimenzijom u ovom nasem materijalnom svijetu.. vjerujem da je svakom dimenzijom moguce ovladati potpuno!!!
Gandalf

PostanoPostano: sri 08 ruj 2004, 6:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neƦu puno komentirat, toliko besmisla dugo nisam ĆØuo. Zar ti svjesno zaĆØepljaÅ” svoje oĆØi i uÅ”i pred realnoÅ”Ć¦u.

Kad smo kod vremena, reci mi: Å TO JE VRIJEME?!

Znas sta...
igor

PostanoPostano: sri 08 ruj 2004, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vrijeme je jedna od dimenzija u koju je smjesten ovaj nas svijet.

proticanje vremena je analogno brzini kretanja sunceve svjetlosti.. za koju neki danas misle da je brzina konstantna, ali vec je u nekoliko navrata raznim eksperimentima dokazivano da postoje i vece brzine...
Gandalf

PostanoPostano: sri 08 ruj 2004, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zanimljiva analogija....

Znas sta...
igor

PostanoPostano: sri 08 ruj 2004, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eeeeeee
igor

PostanoPostano: sri 08 ruj 2004, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.geocities.com/Athens/Olympus/8784/vmasina.html

procitaj ovo, interesantno je...

to usporavanje sunceve svjetlosti je inace vec eksperimentalno dokazano. to su radili s tekucim dusikom, jer on moze sniziti jako temperature, blizu apsolutne nule... i tamo se svjetlost onda usporava...
heartsong

PostanoPostano: čet 09 ruj 2004, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To sam i ja ĆØula.
zanimljive stvari...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 18:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovaj tjedan mi je umro djed, pao sam tri ispita, nemam para na mobu... mislio sam dotaknuo sam dno. al srecom, proctao sam ovaj topic i igorove postove pogotov, te zakljucio da sam sretnik! naime, mogao bih laprdat takve notorne gluposti.
1.biblijski kod: nazalost starohebrjeski mi malo slabo ide, a svoj primjerak tore sam zaboravio u drugim hlacama pa nemogu predvidjat buducnost
2. putovanje kroz vrijeme i religija=ukusna hrana i mcdonalds
3. isus putuje kroz vrijeme? fat rjesava problem gladi u svijetu? pokemoni su stvarni?
4. sto je brze od svjetlosti? sto igore? kazes da je dokazano! tko? kada? gdje? daj pliz, ak to postoji pobio si osnove naseg poimanja svemira, vremena i postojanja!! nasa znanost ima nove temelje!
5. nasa sudbina je zapisana u zvijezdama. buahahahahahahahahahahahaha! ono sto mi vidimo na nebu mozda vise niti ne postoji. tko zna jel rigel jos uvjek tamo? gdje je mira ceti? mozda je eksplodirala. sirijus? tko zna... potrebno je 8 min da svjetlost dojde od sunca do zemlje. tko zna jel sunce jos tamo?

astrologija je super! to je detektor budala, tko vjeruje u astrologiju je upravo to: BUDALA!! zato, pazljivo promatrajte tko cita horoskop, a zatim ga lupite po piksi jer budalama to treba! ok, prvo provjerite da nije jaci od vas... i da nije zgodna zena, te kategorije treba stedit!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Mash

PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
ovaj tjedan mi je umro djed

Fat, iskreno mi je žao, moja suƦut tebi i tvojoj obitelji!

BTB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

MrOnline

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash napisa:
fat drummer napisa:
ovaj tjedan mi je umro djed

Fat, iskreno mi je žao, moja suƦut tebi i tvojoj obitelji!

BTB

Da Fat i meni je zao. Primi moj sucut tebi i tvojima. Bit ces ti i tvoji u mojim molitvama.

"DoĆ°i, Gospodine Isuse! Milost Gospodina Isusa sa svima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala, al nije da nismo ocekivali, imao je 96 i bio je bolestan. bolje je da je umro nego da je jos zivio nagluh i slijep, nepokretan. baka je umrla prije 2 godine u 93 pa mu je zivot stvarno biom veci teret nego uzitak.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Rock-er

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Putovanje kroz vrijeme...

pada mi na pamet jedna epizoda Simpsona. Homer S. ode u proslost, zgazi bubu, vrati se nazad kad ono umjesto kise padaju donuts Laughing jako sretan

To su sve nagadjanja sto ti govoris Igore, a ja licno mislim da je sasvim bespotrebno trosit vreme na razmisljanje o tako necemu (sem ako si na pustom otoku i nemas nista pametnije za radit Cool ). mada i ja volim filozofirat na slicne teme kada pogledam neke science emisije na tv-u.

Fat, sucut.

Money for nothin'
sike

PostanoPostano: pet 13 lis 2006, 13:01
PostNaslov : Praznovjerje
Citiraj i odgovori

Eto,da malo zaĆ°emo i u rasprave o ovoj temi.
Ma,znate i sami Å”to sve tu spada: Petak 13. kao Å”to je danas, pa zatim koju Ʀete prvu ĆØarapu navuƦi, na koju nogu prvu stati dižuƦi se iz kreveta, hoƦete li pljunuti kad ugledate crnu maĆØku ili se uhvatiti za dugme kad vidite dimnjaĆØara?

Vjerujem da i vi sami znate koliko toga joÅ” ima!
Tu bih stvaio i horoskop,ma,hrpa budalaŔtina!

BaÅ” kako i sama rijeĆØ kaže, ljudi koji vjeruju u to,može se reƦi da imaju ispraznu vjeru u Boga,koja se bazira na tome da kažu za sebe da su vjernici a ne žive to veƦ se rade bave ovakvih glupostima,tražeƦi u njima svoju sudbinu i znaĆØaj

Zadnja promjena: sike; pet 13 lis 2006, 21:02; ukupno mijenjano 1 put.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
emma

PostanoPostano: pet 13 lis 2006, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nikad nisam vjerovala u horoskope, a nisam niti znala puno o praznovjerjima tipa zeĆØji repiƦi, ljestve, perca i sl.
mislim da su glavni razlozi Å”to se ljudi toliko bave time neupuƦenost, zabava, ali i neki lažni osjeƦaj sigurnosti.
osjeƦaj je lažan jer si zapravo puno slobodniji kad se ne držiÅ” svih tih "pravila".
redovito držim torbu na podu, sjedim na ƦoÅ”ku stola i na crnu maĆØku reagiram samo sa "vidi macu!".

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati ĆØitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
Maki

PostanoPostano: sub 14 lis 2006, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

emma napisa:
ali i neki lažni osjeƦaj sigurnosti.

Sa ovim se u potpunosti slažem. I ja isto mislim da ljudi vjeruju u horoskope jer im pruža lažan osjeĆØaj sigurnosti. Nema ljepÅ”eg nego kada ti piÅ”e da Ʀe ti ljubav cvasti, da Ʀe posao se preporoditi, da Ʀe te netko ugodno iznenaditi i tako. Osobno ne vjerujem u horoskop, ni u takve nekakve stvari.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: ned 15 lis 2006, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne ĆØitam horoskop. Ne želim troÅ”iti dragocjeno vrijeme i moždane stanice na takve gluposti.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 22 lis 2006, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam jedno vrijeme ( a valjda zbog druÅ”tva Rolling Eyes ) bila ufurana u one kihalice. Cak sam sa sobom u novĆØaniku nosila papiriƦ za slucaj da kihnem, a nisam doma Laughing
Imam doma i papiriƦ iz onog nekog automata u kojeg staviÅ” ruku pa ti ''gata'' neÅ”to Rolling Eyes
Bila sam se ja jedno vrijeme i napljuckala zbog crnih maĆØaka i kockastih Å”ahti Rolling Eyes
Eh, ma sve je to bilo viŔe iz zabave ali...
Ti horoskopi su mi sasvim bezveze. Izgleda da mi ljudovi na sve naƦine želimo otkriti ono Å”to nam joÅ” nije poznato - buducnost Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: čet 26 lis 2006, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A oni lanci 'sretnih' pisama, mailova... Rolling Eyes !?
Stvarnoo mi ih dosta zna dolutati, a je prelijena da Ŕaljem dalje i ljude zamamram sa tim jer mi se to tako glupim cini... Rolling Eyes
Ali nekako, malo mi bude onak kada ih ĆØitam. Evo npr. juĆØer sam dobila to i uz 'prilog' sliĆØicu Majke Božje ( a Å”to svaÅ”ta nece spetljati Confused Rolling Eyes ) ;
Citat:
Predsjednik Argentine primio je ovo pismo te ga okarakterisao kao spam
mail i izbrisao, nakon 8 dana, izgubio je sina.
ƈovjek koji je ovo pismo dobio i proslijedio dalje dobio je na lutriji.
Alberto Martinez primio je ovo pismo, dao ga sekretarici na umnožavanje, ali su ga poslije zaboravili proslijediti dalje: ona je izgubila posao, a on je izgubio cijelu obitelj.
Ovo pismo je ĆØudesno i sveto, nemojte zaboraviti da ga u roku od 13 dana
proslijedite dalje (najmanje 20 osoba mora ga primiti). Ne zaboravite ga poslati dalje i oĆØekuje Vas veliko iznenaĆ°enje... Shocked Rolling Eyes Shocked

Heh... Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Gugi

PostanoPostano: sri 01 stu 2006, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam nikad bio baÅ” preznovjeran da bi pomislijo da Ʀe mi na petak 13 padati klaviri na glavu Smile ili da nosim crveni konac oko ruke hm hm ...a horoskop ljudi piÅ”u tek da onima koji ne vjeruju u niÅ”ta daju smiso i misao dana pa da tako imaju o ĆØemu razmiÅ”ljat Idea ... a Å”ta se tiĆØe ti lanĆØanih mailova znaju biti dobri i jako pouĆØni pa bi to ionako posla prijateljima, a te prjetnje da Ʀe mi netko umrijet ako ne poÅ”aljem, ne virujem baÅ” jupi ...

Ako je Bog za nas, tko Ʀe biti protiv nas?
Natty

PostanoPostano: čet 02 stu 2006, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam staviti torbu na pod (ĆØesto), i znam pomisliti, uh, stari ljudi kažu da neƦu imat love ako mi torba bude na podu. SlijedeƦa misao je - ma kakva glupost i baÅ” zavrÅ”i na podu. Laughing

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.