HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 16 pro 2019, 6:20. Pogledaj neodgovorene postove
Praznovjerje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jeste li praznovjerni?

Da,u svemu tome itekako ima smisla 
0%
 0%  [ 0 ]
Malo,barem u horoskop vjerujem ili neÅ”to dr.ali ne u sve to 
3%
 3%  [ 2 ]
Ne, vjerujem samo u Isusa Krista, a ne u crne maĆØke, Å”korpione ili vage 
96%
 96%  [ 53 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
imaju li snovi znaĆØenje ili je to praznovjerje?

Možemo li to povezani sa 41. glavom Knjige postanka?

Post 41, 15-16 napisa:
Onda faraon reĆØe Josipu: "Usnuo sam san, a nitko ga ne može protumaĆØiti. ƈuo sam o tebi da možeÅ” protumaĆØiti san ĆØim ga ĆØujeÅ”." "NiÅ”ta ja ne mogu", odgovori Josip faraonu, "nego Ʀe Bog dati pravi odgovor faraonu."

Post 41, 32 napisa:
A Å”to se faraonov san ponovio, znaĆØi da se Bog na to zaista odluĆØio i da Ʀe to uskoro provesti.

razmislja

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 18:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zato i pitam!

jel' tko imao neki znaĆØajni san koji je protumaĆØio kao rijeĆØ (ili upozorenje) od Boga?

ja sam, dok je sestra bila trudna ā€“ i nije htjela znat Å”to nosi (a svi su bili uvjereni da nosi deĆØka, jer je trbuh gore, ili dolje , jer imaju osjeƦaj, jer je prvo, jer je od prve kƦeri, jer Ʀe rodit u zimu... i Å”ta sve ne...) 3x sanjala curicu. ali ne samo da sam ju sanjala, nego su se sva tri sna, sve te tri situacije desile do njenog prvog roĆ°endana!

ne kažem da sam vidovita - daleko od toga, ali ako je faraonu govorio kroz snove (koje ovaj, doduÅ”e, nije razumijevao, nego je trbao tumaĆØa), zaÅ”to ne bi i nama, svojoj djeĆØici?!?

ili sam, traženjem neƦeg viÅ”e osim pukog odmora u nekim snovima, praznovjerna?

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
angelous

PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
zato i pitam!

jel' tko imao neki znaĆØajni san koji je protumaĆØio kao rijeĆØ (ili upozorenje) od Boga?

možda nije od pomoƦi, al papa koji je vladao Crkvom u vrijeme sv.Franje AsiÅ”kog (mislim Inocent III al nisam siguran, ispravite me ak nije Rolling Eyes )...je usnuo san da se ruÅ”e stupovi crkve i crkva, ali da ju Franjo podupire, te je poslije toga potvrdi pravilo franjinog reda... Wink Rolling Eyes

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: sri 16 svi 2007, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi svaki dan kada spavamo neÅ”to sanjamo. Postoji nekoliko faza spavanja. Pamtimo one snove nakon kojih smo ostali potpuno budni barem tri minute ( ovaj podatak nisam siguran jesam li ga sasvim toĆØno napisao). Ali u pravilu Å”to imamo bolji san, manje briga stresa itd trebali bi manje sanjati ( mislim imati snove koje smo zapamtili jer mi svaki dan nesto sanjamo). Ja se osobno ne sjecam kad sam zadnji put neÅ”to sanjao. Ali ususret nekih vaznih dogadaja zna se dogodi neki san, tako je i tebi leli kad ti je sestra bila trudna Wink
A Å”to se tiĆØe tumaĆØenja snova ili znakova Josip je rekao niÅ”ta ja ne mogu, Bog nam daje znakove stalno u naÅ”em životu i ne samo preko snova. Da li ih znamo tumaĆØiti, nekad netko daje znacenje i pogresno I TO ONDA JAKO MOZE STETITI OSOBI. Dakle kad vidis oblak na nebu ne znaĆØi da Ʀe kiÅ”a, ima razliĆØlitih oblaka Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: čet 17 svi 2007, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obožavam ĆØitati svoj horoskop, uživam u tome!!! Ali samo da vidim koju mi glupost tipa "bit Ʀete zdravi osim ako se ne razbolite" za danas poruĆØuju! No jedino mi se ĆØini da nekako pogode karakter osobe... Npr. ja sam djevica za koje se kaže da su opsesivno uredne, izmeĆ°u ostalog... A ja ne da sam opsesivno uredan nego me boli nered!

A s druge strane, moja rodica je takoĆ°er djevica i strahovio je neuredna... Dakle, pobijam sam sebe ovim postom jako sretan

Anyhow, ne vjerujem u te gluposti, POGOTOVO ne u one mailove koji kruže uokolo... DoÅ”la mi je jednom poruka od Djevice Marije, molim lijepo Exclamation, nisam znao da Nebesa imaju ADSL... Surprised I piÅ”e meni Marija kako ona Å”iri dobrotu i da ja moram Å”iriti dobrotu pa da poÅ”aljem taj mail na 15 adresa... I ispunit Ʀe mi želju (i opet, nisam znao da je BDM odjednom razvila Å”krge i pretvorila se u zlatnu ribicu Surprised). A ako ne poÅ”aljem? E onda Ʀe Marija posuditi od starog prijatelja Zeusa jako sretan njegovu opaku munju, i pokokat Ʀe mi cijelu familiju u roku dva dana!

Mislim stvarno!!! Koji Ŕarlatan Ŕiri takve poruke, da mi je samo znat, pitao bih ga par stvari!

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 31 svi 2007, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
ja sam djevica za koje se kaže da su opsesivno uredne, izmeĆ°u ostalog... A ja ne da sam opsesivno uredan nego me boli nered!

A s druge strane, moja rodica je takoĆ°er djevica i strahovio je neuredna... Dakle, pobijam sam sebe ovim postom jako sretan

vidiÅ”, vidiÅ”...
ja sam Bik.
bikovi su tvrdoglavi / ja sam tvrdoglava (ok, znam bit Wink);
oni su, vele, roĆ°eni voĆ°e (predsjednici, pape...) / ja i vodstvo
oni su, hkh, sexy / ja ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 26 lip 2007, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

odem ja jutros reƦ nadreĆ°enoj (jer je Å”efica na godiÅ”njem) da Ʀu sutra doƦi kasnije jer imam ispit ujutro (ok, malo se zlažem da je ispit trebao bit poslije, pa su mi upravo javili da Ʀe bit ujutro Embarassed ), a veli ona:''držim ti fige''.
ne bih ja bila ja jako sretan da nisam odgovorila da meni ne treba držati fige, jer se ja uzdam u sebe jako sretan (istina, viŔe se uzdam u Boga, nego u sebe, ali one step at the time).
sad si razmiŔljam da je to možda bilo malo nepristojno, ali važnije mi je odagnat praznovjerje, makar i na uŔtrb bontona...

ja

PostanoPostano: uto 26 lip 2007, 10:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, ja sam ĆØula da na ĆØovjekov karakter viÅ”e utjeĆØe Å”to si po podznaku, a ne sam ovaj glavni horoskopski znak. Rolling Eyes Å alu na stranu!!!

Mislim da ovaj zajedniĆØki naziv praznovjerje koji obuhvaƦa sve ovo - od horoskopa, gatanja iz taloga kava, sanjarice i tome sliĆØno govori dovoljno sam za sebe.... praznovjerje = vjera u prazno.

Zadnja promjena: ja; uto 26 lip 2007, 14:21; ukupno mijenjano 4 put/a.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 26 lip 2007, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kuku! a o ĆØemu vi to? Fige su praznovjerje, a horoskop???

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 27 lip 2007, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Kuku! a o ĆØemu vi to? Fige su praznovjerje, a horoskop???

alo!! pa veƦ smo prije tri mjeseca rekli da ne vjerujemo u fige

..........travanj 2007.
logica napisa:
Žan napisa:
A Å”to je s onim "držim ti palĆØeve" iliti "držim ti fige"? razmislja Laughing

Takvima kažem da se pomole (ako meni misle držat fige).

a i protiv horoskopa dajemo argumente! ili samo ja iÅ”ĆØitavam ironiju u svom (naravno), ali i u Kristijanovom i ja-inom postu Confused ?

nismo li svi troje rekli kako se te opƦe karakteristike pripadnika pojedninih znakova, a i podznaka, doduÅ”e, mogu primjetiti kod troje/ĆØetvoro ''baÅ” toga znaka'', ali takoĆ°er i kod 1 000 ostali koji nisu -npr.- blizanci?
u srednjoj sam poznavala joÅ” ĆØetero roĆ°enih istoga dana - i iste godine! - kad i ja i nismo imali (osim Å”kole - a teÅ”ko ti opƦu gimnaziju imat zajedniĆØku...) baÅ” niÅ”ta zajedniĆØko. eto, samo jedan tipiĆØan primjer horoskopa...

matejic

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 11:41
PostNaslov : Pisma, SMS i lanci sreƦe
Citiraj i odgovori

Å to mislite o tome?? Vjerujete li u to.. POgotovo u one poruke tipa "ako ne proslijediÅ” to i to u roku toliko i toliko sati dogodit Ʀe ti se to i to"...

i da li prosljeĆ°ujete to....

Ne zaboravi: Svaki dan ti je pružen kao vjeĆØnost da budeÅ” sretan!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
*Nina*

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno da u to netriba virovat jer je to praznovjerje koje ne ide skupa sa vjerom u Boga. dobijem puno tih mailova ali ih u principu neproslijeĆ°ivam, možda ĆØisto onako iz dosade koji put, ali nikad iz straha da Ʀe mi se neÅ”to loÅ”e dogodit, jer kad je Bog kraj mene niÅ”ta loÅ”e mi se nemože dogodit (bar ja tako mislim...)

Živi i nedaj se,
Radostan budi, prijatelju
Život izazov je.
Odvaže se i kreni,
Snaga je u tebi
Treba te svijet !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
matejic

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja to istog trena zbriŔem....

Ne zaboravi: Svaki dan ti je pružen kao vjeĆØnost da budeÅ” sretan!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
*Nina*

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ili kad ono doĆ°e pismo gospe lurdske, bože me saĆØuvaj, koriste božije ime uzalud za gluposti svoje, a lipo kaže druga božija zapovid " Ne izusti imena Gospodina Boga svoga uzalud" . oni ljudi koji nemaju vjeru u boga, koji nemaj glavni oslonac u životu, koji su izgubljeni, od straha to Å”alju svima, onda kad ja kažen da to ne Å”aljen, zgražaju se, jer
Ʀe mi se neÅ”to loÅ”e "dogodit"

"Gospodin je pastir moj i zla se ne bojim jer on je sa mnom!"

Živi i nedaj se,
Radostan budi, prijatelju
Život izazov je.
Odvaže se i kreni,
Snaga je u tebi
Treba te svijet !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 15 srp 2007, 18:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..ako niste skužili proŔli petak je bio baŔ onaj famozni petak trinaesti Laughing !
A može li mi tko objasniti zaŔto se za 13 kaže da je nesretan broj?

Bog moj i sve moje!
Natty

PostanoPostano: ned 15 srp 2007, 19:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm, ako se ne varam petak 13.-ti ima veze sa francuskom revolucijom. BuduƦi da je veliki broj ljudi pogubljeno na taj dan, on je ostao kao crni petak 13-ti i to se provlaĆØi do danas. s tim Å”to smo mi to joÅ” malo modificirali, obogatili Fredi Krugerom i sliĆØnima Laughing Laughing

Ispravite ako grijeŔim... Rolling Eyes

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
klara

PostanoPostano: ned 15 srp 2007, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
..ako niste skužili proŔli petak je bio baŔ onaj famozni petak trinaesti Laughing !
A može li mi tko objasniti zaŔto se za 13 kaže da je nesretan broj?

nemreÅ” bilivit,
ali postoji i strah od petka 13-og...
toliko je raÅ”iren da ima i svoj naziv ā€“ paraskevidekatriafobija ...
a od njega samo u SAD-u pati izmeĆ°u 17 i 21 milijuna ljudi...
kaj got ... Rolling Eyes

pronaŔla sam podatak da je strah od petka 13-og ukorijenjen duboko u proŔlosti
i da postoji mnogo sluĆØajeva povezanosti davnih nesretnih dogaĆ°aja s brojem 13 i petkom...
najstarija veza je s davnim norveÅ”kim mitom o dvanaestoro bogova koji su priredili veĆØeru u Valhali (ekvivalent krÅ”Ć¦anskom raju u nordijskoj mitologiji), na koju je nepozvan upao 13-ti gost, nestaÅ”ni Loki.
Loki je nekako uspio navesti slijepog boga tame, Hodera, da pogodi Baldera, boga veselja i zadovoljstva, strelicom od bijele imele.
Balder je umro i cjela zemlja zavijena je u crno; bio je to loÅ”, nesretan dan. Od tog trenutka, broj 13 smatra se kobnim i zlosutnim.
TakoĆ°er, prema vjerovanjima iz vremena starog Rima, vjeÅ”tice su se uvijek sastajale u skupinama od 12.
Trinaesti sudionik okupljanja, prema vjerovanjima, redovito je bio sam sotona.

"zlokobni" petak spominje se i kasnije, u 14. stoljeƦu (hapÅ”enja i ubojstva templara 1307.) ...

eto ...ima joÅ” dogaĆ°aja, al da ne nabrajam dalje ...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 8:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi moji, ĆØitav ovu temu i ĆØudnom se ĆØudim.
Horoskop ne ĆØitam od 5 razreda osnovne Å”kole. ƈuo sam da to nije krÅ”Ć¦anski i samo sam prestao. Ne znam dali primjeƦujete, ali hrvatske novine, televizija, teletext su pune ovih nesretnika koji proricaju. Te stvari nisu Å”ala i razbriga veƦ odvlaĆØe ĆØovjeka od Boga.

- naravno da se može proricati. ne postoji bijela i crna magija(sve je to magija)... Horoskop je dio iste maŔinerije...
- ljudi ne ĆØitajte horoskope, i ne Å”alite se s tim stvarima jer to sve ostaje u podsvijesti. i zarobljava ĆØovjeka.

Bolje svaŔta ne znat!

oprez, opasno po život!
Kristijan

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja svoj horoskop proĆØitam samo da umrem od smijeha na reĆØenice "bit Ʀete zdravi osim ako se ne razbolite". Hihihihihi, obožavam kad me tako prave budalom. . . I sve one babe koje proriĆØnu na televiziji! Za krepati od smijeha,i od žalosti koliko ljudi nasjedne!

Kažu pametni stari: "Bolje svaŔta jest, nego svaŔta govorit" Smile

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 10:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
I sve one babe koje proriĆØnu na televiziji! Za krepati od smijeha,i od žalosti koliko ljudi nasjedne!

Smile

legendo, ja ti kažem da to nije za Å”alu, jer takvi doista komuniciraju sa neĆØasnim. najbolje ti je odma promijeniti kanal. ne dopustit da ti to govori u kuƦi. postoji manjina prevaranata ali ti ljudi uglavnom , zaista komuniciraju sa .....

kosa mi se dize na glavi
banana

PostanoPostano: čet 19 srp 2007, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A ono da se za (npr.) Gospu Karmelsku ne smije na more, ribarenje jer Ʀe se dogodite nesreƦa..!?

Eh, ma deda mi svake Gospe Karmelske govori o tome pa... Rolling Eyes Laughing

Bog moj i sve moje!
braslav

PostanoPostano: pet 20 srp 2007, 10:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Å to mislite o tome?? Vjerujete li u to.. POgotovo u one poruke tipa "ako ne proslijediÅ” to i to u roku toliko i toliko sati dogodit Ʀe ti se to i to"...

To sa lancima srece (nesrece) to ti rade tajne sluzbe kako bi otkrile tko je s kim u vezi, i to zbilja funkcionira na ljudima koji se boje uroka i slicno, ja osobno nisam nikad prosljedio ni jednu dalje i ne samo da mi je dobro nego sam odlicno u svim pogledima (osim sto jos nisam upoznao onu pravu, ali i za to ima vremena)
Natty

PostanoPostano: sub 21 srp 2007, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ne rade samo tajne službe, to je malo paranoiĆØno, veƦ i ljudi koji nemaju pametnija posla u životu.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
ivela

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam praznovjerna, niti vjerujem u svu tu silu laznih proroka i njihovih lazi.
a sto me posebno ljuti, je kada vidim na djecijoj rucici crveni konac, koji navodno stiti od uroka, a ljudi vjernici-katolici! pa zar je dotle doslo, da je neki konac jaci od kriza?! zalosno!
sve sto ima veze s fantazijom i tim, za mene glupostima, jednostavno ne priznajem, ne prihvacam i ne bojim se toga, jer je Isus iznad svega, a ja samo u NJega vjerujem!

Bog i krivim crtama uvijek pise pravo...
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja danas nakon 100 godina otvorila horoskop...bezveze...bilo mi dosadno...i skužila da piŔe kaj mi je pisalo prije...tak sam se nasmijala..i kak da u to vjerujem?

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.