HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 5:45. Pogledaj neodgovorene postove
Praznovjerje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jeste li praznovjerni?

Da,u svemu tome itekako ima smisla 
0%
 0%  [ 0 ]
Malo,barem u horoskop vjerujem ili nešto dr.ali ne u sve to 
3%
 3%  [ 2 ]
Ne, vjerujem samo u Isusa Krista, a ne u crne mačke, škorpione ili vage 
96%
 96%  [ 53 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
imaju li snovi značenje ili je to praznovjerje?

Možemo li to povezani sa 41. glavom Knjige postanka?

Post 41, 15-16 napisa:
Onda faraon reče Josipu: "Usnuo sam san, a nitko ga ne može protumačiti. Čuo sam o tebi da možeš protumačiti san čim ga čuješ." "Ništa ja ne mogu", odgovori Josip faraonu, "nego će Bog dati pravi odgovor faraonu."

Post 41, 32 napisa:
A što se faraonov san ponovio, znači da se Bog na to zaista odlučio i da će to uskoro provesti.

razmislja

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 18:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zato i pitam!

jel' tko imao neki značajni san koji je protumačio kao riječ (ili upozorenje) od Boga?

ja sam, dok je sestra bila trudna – i nije htjela znat što nosi (a svi su bili uvjereni da nosi dečka, jer je trbuh gore, ili dolje , jer imaju osjećaj, jer je prvo, jer je od prve kćeri, jer će rodit u zimu... i šta sve ne...) 3x sanjala curicu. ali ne samo da sam ju sanjala, nego su se sva tri sna, sve te tri situacije desile do njenog prvog rođendana!

ne kažem da sam vidovita - daleko od toga, ali ako je faraonu govorio kroz snove (koje ovaj, doduše, nije razumijevao, nego je trbao tumača), zašto ne bi i nama, svojoj dječici?!?

ili sam, traženjem nećeg više osim pukog odmora u nekim snovima, praznovjerna?

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
angelous

PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
zato i pitam!

jel' tko imao neki značajni san koji je protumačio kao riječ (ili upozorenje) od Boga?

možda nije od pomoći, al papa koji je vladao Crkvom u vrijeme sv.Franje Asiškog (mislim Inocent III al nisam siguran, ispravite me ak nije Rolling Eyes )...je usnuo san da se ruše stupovi crkve i crkva, ali da ju Franjo podupire, te je poslije toga potvrdi pravilo franjinog reda... Wink Rolling Eyes

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: sri 16 svi 2007, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi svaki dan kada spavamo nešto sanjamo. Postoji nekoliko faza spavanja. Pamtimo one snove nakon kojih smo ostali potpuno budni barem tri minute ( ovaj podatak nisam siguran jesam li ga sasvim točno napisao). Ali u pravilu što imamo bolji san, manje briga stresa itd trebali bi manje sanjati ( mislim imati snove koje smo zapamtili jer mi svaki dan nesto sanjamo). Ja se osobno ne sjecam kad sam zadnji put nešto sanjao. Ali ususret nekih vaznih dogadaja zna se dogodi neki san, tako je i tebi leli kad ti je sestra bila trudna Wink
A što se tiče tumačenja snova ili znakova Josip je rekao ništa ja ne mogu, Bog nam daje znakove stalno u našem životu i ne samo preko snova. Da li ih znamo tumačiti, nekad netko daje znacenje i pogresno I TO ONDA JAKO MOZE STETITI OSOBI. Dakle kad vidis oblak na nebu ne znači da će kiša, ima različlitih oblaka Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: čet 17 svi 2007, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obožavam čitati svoj horoskop, uživam u tome!!! Ali samo da vidim koju mi glupost tipa "bit ćete zdravi osim ako se ne razbolite" za danas poručuju! No jedino mi se čini da nekako pogode karakter osobe... Npr. ja sam djevica za koje se kaže da su opsesivno uredne, između ostalog... A ja ne da sam opsesivno uredan nego me boli nered!

A s druge strane, moja rodica je također djevica i strahovio je neuredna... Dakle, pobijam sam sebe ovim postom jako sretan

Anyhow, ne vjerujem u te gluposti, POGOTOVO ne u one mailove koji kruže uokolo... Došla mi je jednom poruka od Djevice Marije, molim lijepo Exclamation, nisam znao da Nebesa imaju ADSL... Surprised I piše meni Marija kako ona širi dobrotu i da ja moram širiti dobrotu pa da pošaljem taj mail na 15 adresa... I ispunit će mi želju (i opet, nisam znao da je BDM odjednom razvila škrge i pretvorila se u zlatnu ribicu Surprised). A ako ne pošaljem? E onda će Marija posuditi od starog prijatelja Zeusa jako sretan njegovu opaku munju, i pokokat će mi cijelu familiju u roku dva dana!

Mislim stvarno!!! Koji šarlatan širi takve poruke, da mi je samo znat, pitao bih ga par stvari!

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 31 svi 2007, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
ja sam djevica za koje se kaže da su opsesivno uredne, između ostalog... A ja ne da sam opsesivno uredan nego me boli nered!

A s druge strane, moja rodica je također djevica i strahovio je neuredna... Dakle, pobijam sam sebe ovim postom jako sretan

vidiš, vidiš...
ja sam Bik.
bikovi su tvrdoglavi / ja sam tvrdoglava (ok, znam bit Wink);
oni su, vele, rođeni vođe (predsjednici, pape...) / ja i vodstvo
oni su, hkh, sexy / ja ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 26 lip 2007, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

odem ja jutros reć nadređenoj (jer je šefica na godišnjem) da ću sutra doći kasnije jer imam ispit ujutro (ok, malo se zlažem da je ispit trebao bit poslije, pa su mi upravo javili da će bit ujutro Embarassed ), a veli ona:''držim ti fige''.
ne bih ja bila ja jako sretan da nisam odgovorila da meni ne treba držati fige, jer se ja uzdam u sebe jako sretan (istina, više se uzdam u Boga, nego u sebe, ali one step at the time).
sad si razmišljam da je to možda bilo malo nepristojno, ali važnije mi je odagnat praznovjerje, makar i na uštrb bontona...

ja

PostanoPostano: uto 26 lip 2007, 10:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, ja sam čula da na čovjekov karakter više utječe što si po podznaku, a ne sam ovaj glavni horoskopski znak. Rolling Eyes Šalu na stranu!!!

Mislim da ovaj zajednički naziv praznovjerje koji obuhvaća sve ovo - od horoskopa, gatanja iz taloga kava, sanjarice i tome slično govori dovoljno sam za sebe.... praznovjerje = vjera u prazno.

Zadnja promjena: ja; uto 26 lip 2007, 14:21; ukupno mijenjano 4 put/a.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 26 lip 2007, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kuku! a o čemu vi to? Fige su praznovjerje, a horoskop???

Ljubi i čini što hoćeš
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 27 lip 2007, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Kuku! a o čemu vi to? Fige su praznovjerje, a horoskop???

alo!! pa već smo prije tri mjeseca rekli da ne vjerujemo u fige

..........travanj 2007.
logica napisa:
Žan napisa:
A što je s onim "držim ti palčeve" iliti "držim ti fige"? razmislja Laughing

Takvima kažem da se pomole (ako meni misle držat fige).

a i protiv horoskopa dajemo argumente! ili samo ja iščitavam ironiju u svom (naravno), ali i u Kristijanovom i ja-inom postu Confused ?

nismo li svi troje rekli kako se te opće karakteristike pripadnika pojedninih znakova, a i podznaka, doduše, mogu primjetiti kod troje/četvoro ''baš toga znaka'', ali također i kod 1 000 ostali koji nisu -npr.- blizanci?
u srednjoj sam poznavala još četero rođenih istoga dana - i iste godine! - kad i ja i nismo imali (osim škole - a teško ti opću gimnaziju imat zajedničku...) baš ništa zajedničko. eto, samo jedan tipičan primjer horoskopa...

matejic

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 11:41
PostNaslov : Pisma, SMS i lanci sreće
Citiraj i odgovori

Što mislite o tome?? Vjerujete li u to.. POgotovo u one poruke tipa "ako ne proslijediš to i to u roku toliko i toliko sati dogodit će ti se to i to"...

i da li prosljeđujete to....

Ne zaboravi: Svaki dan ti je pružen kao vječnost da budeš sretan!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
*Nina*

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno da u to netriba virovat jer je to praznovjerje koje ne ide skupa sa vjerom u Boga. dobijem puno tih mailova ali ih u principu neproslijeđivam, možda čisto onako iz dosade koji put, ali nikad iz straha da će mi se nešto loše dogodit, jer kad je Bog kraj mene ništa loše mi se nemože dogodit (bar ja tako mislim...)

Živi i nedaj se,
Radostan budi, prijatelju
Život izazov je.
Odvaže se i kreni,
Snaga je u tebi
Treba te svijet !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
matejic

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja to istog trena zbrišem....

Ne zaboravi: Svaki dan ti je pružen kao vječnost da budeš sretan!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
*Nina*

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ili kad ono dođe pismo gospe lurdske, bože me sačuvaj, koriste božije ime uzalud za gluposti svoje, a lipo kaže druga božija zapovid " Ne izusti imena Gospodina Boga svoga uzalud" . oni ljudi koji nemaju vjeru u boga, koji nemaj glavni oslonac u životu, koji su izgubljeni, od straha to šalju svima, onda kad ja kažen da to ne šaljen, zgražaju se, jer
će mi se nešto loše "dogodit"

"Gospodin je pastir moj i zla se ne bojim jer on je sa mnom!"

Živi i nedaj se,
Radostan budi, prijatelju
Život izazov je.
Odvaže se i kreni,
Snaga je u tebi
Treba te svijet !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 15 srp 2007, 18:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..ako niste skužili prošli petak je bio baš onaj famozni petak trinaesti Laughing !
A može li mi tko objasniti zašto se za 13 kaže da je nesretan broj?

Bog moj i sve moje!
Natty

PostanoPostano: ned 15 srp 2007, 19:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm, ako se ne varam petak 13.-ti ima veze sa francuskom revolucijom. Budući da je veliki broj ljudi pogubljeno na taj dan, on je ostao kao crni petak 13-ti i to se provlači do danas. s tim što smo mi to još malo modificirali, obogatili Fredi Krugerom i sličnima Laughing Laughing

Ispravite ako griješim... Rolling Eyes

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
klara

PostanoPostano: ned 15 srp 2007, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
..ako niste skužili prošli petak je bio baš onaj famozni petak trinaesti Laughing !
A može li mi tko objasniti zašto se za 13 kaže da je nesretan broj?

nemreš bilivit,
ali postoji i strah od petka 13-og...
toliko je raširen da ima i svoj naziv – paraskevidekatriafobija ...
a od njega samo u SAD-u pati između 17 i 21 milijuna ljudi...
kaj got ... Rolling Eyes

pronašla sam podatak da je strah od petka 13-og ukorijenjen duboko u prošlosti
i da postoji mnogo slučajeva povezanosti davnih nesretnih događaja s brojem 13 i petkom...
najstarija veza je s davnim norveškim mitom o dvanaestoro bogova koji su priredili večeru u Valhali (ekvivalent kršćanskom raju u nordijskoj mitologiji), na koju je nepozvan upao 13-ti gost, nestašni Loki.
Loki je nekako uspio navesti slijepog boga tame, Hodera, da pogodi Baldera, boga veselja i zadovoljstva, strelicom od bijele imele.
Balder je umro i cjela zemlja zavijena je u crno; bio je to loš, nesretan dan. Od tog trenutka, broj 13 smatra se kobnim i zlosutnim.
Također, prema vjerovanjima iz vremena starog Rima, vještice su se uvijek sastajale u skupinama od 12.
Trinaesti sudionik okupljanja, prema vjerovanjima, redovito je bio sam sotona.

"zlokobni" petak spominje se i kasnije, u 14. stoljeću (hapšenja i ubojstva templara 1307.) ...

eto ...ima još događaja, al da ne nabrajam dalje ...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 8:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi moji, čitav ovu temu i čudnom se čudim.
Horoskop ne čitam od 5 razreda osnovne škole. Čuo sam da to nije kršćanski i samo sam prestao. Ne znam dali primjećujete, ali hrvatske novine, televizija, teletext su pune ovih nesretnika koji proricaju. Te stvari nisu šala i razbriga već odvlače čovjeka od Boga.

- naravno da se može proricati. ne postoji bijela i crna magija(sve je to magija)... Horoskop je dio iste mašinerije...
- ljudi ne čitajte horoskope, i ne šalite se s tim stvarima jer to sve ostaje u podsvijesti. i zarobljava čovjeka.

Bolje svašta ne znat!

oprez, opasno po život!
Kristijan

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja svoj horoskop pročitam samo da umrem od smijeha na rečenice "bit ćete zdravi osim ako se ne razbolite". Hihihihihi, obožavam kad me tako prave budalom. . . I sve one babe koje proričnu na televiziji! Za krepati od smijeha,i od žalosti koliko ljudi nasjedne!

Kažu pametni stari: "Bolje svašta jest, nego svašta govorit" Smile

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 10:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
I sve one babe koje proričnu na televiziji! Za krepati od smijeha,i od žalosti koliko ljudi nasjedne!

Smile

legendo, ja ti kažem da to nije za šalu, jer takvi doista komuniciraju sa nečasnim. najbolje ti je odma promijeniti kanal. ne dopustit da ti to govori u kući. postoji manjina prevaranata ali ti ljudi uglavnom , zaista komuniciraju sa .....

kosa mi se dize na glavi
banana

PostanoPostano: čet 19 srp 2007, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A ono da se za (npr.) Gospu Karmelsku ne smije na more, ribarenje jer će se dogodite nesreća..!?

Eh, ma deda mi svake Gospe Karmelske govori o tome pa... Rolling Eyes Laughing

Bog moj i sve moje!
braslav

PostanoPostano: pet 20 srp 2007, 10:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Što mislite o tome?? Vjerujete li u to.. POgotovo u one poruke tipa "ako ne proslijediš to i to u roku toliko i toliko sati dogodit će ti se to i to"...

To sa lancima srece (nesrece) to ti rade tajne sluzbe kako bi otkrile tko je s kim u vezi, i to zbilja funkcionira na ljudima koji se boje uroka i slicno, ja osobno nisam nikad prosljedio ni jednu dalje i ne samo da mi je dobro nego sam odlicno u svim pogledima (osim sto jos nisam upoznao onu pravu, ali i za to ima vremena)
Natty

PostanoPostano: sub 21 srp 2007, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ne rade samo tajne službe, to je malo paranoično, već i ljudi koji nemaju pametnija posla u životu.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
ivela

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam praznovjerna, niti vjerujem u svu tu silu laznih proroka i njihovih lazi.
a sto me posebno ljuti, je kada vidim na djecijoj rucici crveni konac, koji navodno stiti od uroka, a ljudi vjernici-katolici! pa zar je dotle doslo, da je neki konac jaci od kriza?! zalosno!
sve sto ima veze s fantazijom i tim, za mene glupostima, jednostavno ne priznajem, ne prihvacam i ne bojim se toga, jer je Isus iznad svega, a ja samo u NJega vjerujem!

Bog i krivim crtama uvijek pise pravo...
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja danas nakon 100 godina otvorila horoskop...bezveze...bilo mi dosadno...i skužila da piše kaj mi je pisalo prije...tak sam se nasmijala..i kak da u to vjerujem?

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.