HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 10:15. Pogledaj neodgovorene postove
Samoubojstvo meĆ°u mladima
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Atolla

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da su one u svojoj glavi složile neki film, a k tome nisu bile svjesne posljedica. HoƦu reƦi da su govorile da Ʀe se ubit, pa im nitko nije vjerovao te su onda zbog nekog dokazivanja to i uĆØinile. MoguƦe, ne znam, straÅ”no je to Å”to se sve mota po tim malim glavama. MoguƦe je i da su se predomiÅ”ljale pa povukle jedna drugu, ili su jednostavno u nekom naguravanju pale.
ne znam zaÅ”to se ljudi uopƦe ubijaju, joÅ” mi je donekle i jasno za psihiĆØke bolesnike ili odrasle ljude koji su pritisnuti problemima ili grižnjom savjesti, pa u tome vide jedino rjeÅ”enje. No ovo mi izgleda baÅ” kao neko dokazivanje ili možda pripadnost nekoj sekti.
ƈudno je to da su ti klinci u danaÅ”njem vremenu tako crno nastrojeni, u moje vrjeme je sve bilo bijelo i uvjek je postojalo rjeÅ”enje, osjeĆØala se zaÅ”tita odraslih i ĆØvrst odgoj. I to Å”to ti kažeÅ” neki Božji strah.
Danas kao da žive u nekom buntu, ali ne u onom klasiĆØnom u kom smo mi živjeli, nego nekom totalno mraĆØnom i crnom.
Meni kad bi bilo teÅ”ko ko djetetu jedina najgora ideja mi je padala na pamet da pobjegnem od kuƦe, ali nikad nisam Smile,

"Krotak je onaj tko zna podnositi sebe i svoga bližnjega."

SV. Ivan od Križa
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

Spol: muško
PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neki od razloga zbog kojih mladi poĆØinjaju samoubojstvo (ja sam sve do nakon mature bio viÅ”e gladan nego sit, ali mi nikad nije palo na pamet tako Å”to. SijeƦam se kakva je to vijest bila kad se jedna gimnazijalka u gradu bacila sa prozora svoje gimnazije (bila je noseƦa - i to je za nju bio izlaz) ...I samoubiojstva mladih su bila vrlo rijtka.

Evo mojih razmiÅ”ljanja. BaÅ” Ʀu vidjeti u subotru na župskom vjeronauku Å”to misle mladi.

1. nedostatak obitelĆØjske topline i ljubavi (sve viÅ”e rastavljenih , sve manje vremena se posveƦuje djeci...) ponekad se od djece oĆØekuje previÅ”e, danas roditelji apliciraju sebe kroz djecu.. biraju zvanja koja djeca ne žele i td.

2. nedostak vjere u Boga i ufanja u dobar zavrÅ”etak svih stvari u Bogu. vjeronauk nije životan..(Ne krivim vjerouĆØitelje - da ne skrenemo sa teme) nego tvrdim da se sve svodi na nekakav formalizam, prva priĆØest, krizma..

3. Pojava nasilja u druÅ”tvu, filmovi internet, a meĆ°u mladima se proglaÅ”avaju takvi junacima...

4. Bezglavost, bezidealnost druÅ”tva (pa ĆØak i oni skojevski ideali su apsorbirali mladekao gradnja autoputa, ili pruge BrĆØko - banoviƦi iako se i to kasnije pokazalo kao otrov ) danas svi ama baÅ” svi politiĆØari lijevi i desni se bore tko Ʀe zauzeti vlast, a ne tko Ʀe se brinuti za dobro.

4. Sustavno uniÅ”tavanje ideala (vjere, nacije, ljubavi, osobnosti) a sprema nam se joÅ” veƦe zlo - evropska unija zakljuĆØila da Ʀe dati 10 milijuna eura za uniÅ”taavanje osobne i nacionalne kulture.. jasno pod puno ljepÅ”om maskom. Å irenje globalizacijskog civilnog druÅ”tva..ž

4. Pretvaranje ljudske osobe i osobnosti u obiĆØan manipulacijski predmet... ljubav se prwetvorila u seks, droga, alkohol, sekte .. sve su to dobronamjerno neki politiĆØari uvodili, propagirali a drugi nisu parirali..i imamo Å”to imamo, a bit Ʀe i gore... Zapamtite rijeĆØi starca sveƦenika koji iduƦe godine ulazi u vrijeme za mirovinu..

Zahvaljujem Bogu Å”to Ʀu uskoro otiƦi i moje oĆØi ovdje na zemlji neƦe gledati tragediju moga (i drugih ) naroda.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 20:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mlade ljude danas pritiÅ”Ć¦u razni problemi. Pa sve je viÅ”e nasilja nad djecom,maltretiranja kako psihiĆØkog tako fiziĆØkog,i možda oni ne vide nekog izlaza,rjeÅ”enja iz svega toga,pa pomisle da je najjednostavnije ubiti se.
A i u razgovoru mladih ĆØesto je prisutna ta poÅ”tapalica:ubit Ʀu se!,ako neÅ”to ne krene dobro,pa oni to olako shvaƦaju.

I joÅ” jedna stvar je jako bitna. Mladi u otoĆØnim sredinama ĆØesto ne vide nekog smisla jer im je svakodnevni život jednoliĆØan,a sa otoka se ne mogu maknuti i onda polude,naĆ°u se u bezizlaznoj situaciji.

Zadnja promjena: Srki; čet 29 stu 2007, 20:23; ukupno mijenjano 1 put.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja mislim prevelik pritisak...pogotovo u Ŕkoli...uvijek moraŔ bit odlikaŔ,imati sve petice, biti najbolji jer samo najbolji uspijevaju....u ovak moralno nestabilnom svijetu to je prevelik pritisak....

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
ja mislim prevelik pritisak...pogotovo u Ŕkoli...uvijek moraŔ bit odlikaŔ,imati sve petice, biti najbolji jer samo najbolji uspijevaju....u ovak moralno nestabilnom svijetu to je prevelik pritisak....

Prema onom Å”to sam ĆØuo na tv bile su odlikaÅ”ice - prema tome nije Å”to govoriÅ” - (za ovaj sluĆØaj)

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Korny

PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ja mislim da je to njima sve bila jedna velika zezancija i privlaĆØenje pozornosti...mislim, prijateljice koje su ih popodne vidjele kažu da se su smijale i sa hihotanjem pitale hoƦe li im ove doƦi na sprovod...

a vjerojatno ni same nisu bile svjesne Ŕto to zapravo rade...tko zna...

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pritisak je biti odlikaŔica..joŔ ne tolko u osnovnoj...kolko u srednjoj...
možda su one bile odlikaÅ”ice..ali su dobile 3 iz matematike..i sad ne vide izlaz iz toga....uvjerene su da neƦe ispraviti...kaj im budu njihvi rekli..itd...
mi tak do prekutra mortemo nagaĆ°ati..samo one znaju pravi razlog...

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 29 stu 2007, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno malih i velikih stvari utjeĆØe na ovakvu odluku... Mogao bi sad napisati puno primjera ali sve mi se nekako svodi na jedan zakljuĆØak.
Kod tih osoba ne postoji povjerenje u Boga. To je ono ufanje i predanje njegovoj volji do zadnjeg daha.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
pingi

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stres i pritisak sa svih strana, po mom su miÅ”ljenju kljuĆØne stvari
koje danas optereƦuju ljude, posebno one mlade.
A to Ŕto mediji navode da su obje djevojke bile
iz dobrih obitelji, uvijek dobre, odliĆØne uĆØenice...
ƈini se da ipak nije bilo tako, jer jedna karika u lancu "nije Å”timala".
A kad jedna karika ne Ŕtima, lanac puca.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 15:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se - ispod žita je neŔto bilo trulo, odnosno falŔe. Za mene postoji samo jedno pitanje: odgajamo li djecu tako da budu sposobni hodati, rasti boriti se ili im oduzimamo snagu svojim podilaženjem do te mjere da im se psiha raspade u sustretu s prvim problemom. Prije puno godina rekao je V. Frankl (za one koji ne znaju - psihijatar, Židov, preživio je dva konc logora u kojima je izgubio bližu i daljnju obitelj, gostova u Zagrebu gdje je ima tribinu) Oni koji znaju zaŔto žive, mogu podnijeti svakakvo kako!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.