HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 10:06. Pogledaj neodgovorene postove
Treba li Hrvatska uƦi u Europsku Uniju pod svaku cijenu???
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Treba li Hrvatska uƦi u EU pod svaku cijenu?

a) treba 
5%
 5%  [ 1 ]
b) EU je buduƦnost ali ne pod svaku cijenu 
55%
 55%  [ 11 ]
c) Hrvatska nema Å”to tražiti u EU 
25%
 25%  [ 5 ]
d) da, ali pod naÅ”im uvjetima 
10%
 10%  [ 2 ]
e) nemam pojma 
5%
 5%  [ 1 ]

Ukupno glasova : 20

Autor Poruka
MM

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 12:46
PostNaslov : Treba li Hrvatska uƦi u Europsku Uniju pod svaku cijenu???
Citiraj i odgovori

Draga braƦo i sestre, osjeƦam da bi dobro bilo progovoriti i o ovoj tematici. Ne moramo imati straha od ovakvih tema. Istina je da bi mnogi radije voljeli da se katolici bave sakristijom (želeƦi ponovno vratiti vrijeme prije 1990.), kada su katolici bili namjerno i sustavno zatvarani meĆ°u ĆØetiri zida. Mi kao mladi katolici možemo i moramo progovoriti o temama kojima se odluĆØuje i naÅ”a buduƦnost... Å”to Hrvatskoj može ponuditi Europska unija? A Å”to Hrvatska daje... Koliko ulazak Hrvatske u Europsku uniju pomaže, a koliko odmaže Hrvatima? ZaÅ”to nitko u javnosti ne progovori, objektivno, o mnogim dobrim, ali nažalost (moj osobni stav) uvelike negativnijim posljedicama... zaÅ”to jurimo grlom u jagode u sustav koji izbacuje Boga iz svog Ustava smatrajuƦi tu stavku nebitnom? Nedavno mi je prijatelj (inaĆØe naĆØelnik jednog mjesta) razoĆØarano govorio kako su dobili odreĆ°ene dokumente koji svjedoĆØe da Ʀe prirodnim pitkim vodama u Hrvatskoj iskljuĆØivo direktno gospodariti EU ako i kada Hrvatska postane njezin ĆØlan. Zar nije to žalosno? radi Å”ake prljavih eura i politiĆØkih saginjanja europskim i inim moƦnicima sebiĆØno rasprodajemo i sve dajemo na trajnu uzurpaciju strancima. dr. Josip Grbac je progovorio o tom problemu u 'Ladonji' gdje govori da je neodgovorna ona vlast i druÅ”tvo koje se ne brine i za buduƦe naraÅ”taje, pita nadalje dr. Grbac, Å”to Ʀemo mi ostaviti naÅ”im pokoljenjima?' To da požele li se kupati na svom, hrvatskom Jadranu, morati plaƦati ulaznu kartu stranoj tvrtci koja Ʀe potpuno upravljati Hrvatskom. Mislite li da je to u redu? ZaÅ”to mislimo da Ʀe nam EU ĆØarobnim Å”tapiƦem rijeÅ”iti sve probleme? ZaÅ”to onda NjemaĆØkoj slijedi jedna od najtežih gospodarskih kriza, otpuÅ”tanja gotovo 4 milijuna radnika... ZaÅ”to Francuska i Engleska imaju sve uĆØestalije probleme sa rastuƦim rasizmom? ZaÅ”to se moralni sustav raspao u toj EU? Kako je u Nizozemskoj?
Å to sa time Å”to nam veƦ sad nameƦu prehrambene uvoze na izravnu Å”tetu i posljedice hrvatskom seljaku? Ili time Å”to Ʀemo i mi napokon moƦi jesti GMO hranu, a ako ne nju, uredno Ʀe nam se naƦi na jelovniku meso ludih krava? Ma dajte, kamo mi to jurimo? PonaÅ”amo li se i mi kao neko krdo koje nema pastira pa pod onom, glavno da se kreƦe, kreƦemo se, iako idemo direktno u provaliju.
Zemlja nam je joÅ” ekoloÅ”ki saĆØuvana, moralno ne toliko posrnula, nacionalno koliko toliko svjesna...gdje mi idemo? Odlazimo li novim majstorima, Å”egrtima vremena na prekrojavanje naÅ”e zemlje i naÅ”ih svjetonazora???
Reci, mladi katoliĆØe, izrazi svoj stav, ma kakav on bio. Danas su vremena kada je iznimno bitno IMATI STAV...

VaÅ” brat u Kristu, MM[/b]
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
cvjetkus

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 15:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam za europsku uniju, al nikako ne pod svaku cijenu. smatram da necemo biti spremni za to 2006. u toj zajednici bi trebala biti zastupljena simbioza-meĆ°usobno potpomaganje, a ne parazitizam, ali tanka je granica, pa sad...
spavanko

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 18:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo pod svaku cijenu ... vjera nas uci nesto drugo. evo ako Ti MM nes vise znas i zelis dici neki ustanak ja sam za. malo sam se udaljio od politike pa mi ovako nesto kao Tvoje pitanje dobro dodje. naravno da treba neke ustipke ehm ustupke dati ali ne pod svaku cijenu, izgubit cemo svoj identitet (ma kakav god on bio). najgora mi je ona : pa itak i tak nemremo nis. samo se pitam koliko se preko sluzbenih Crkvenih instanca da neka konkretna akcija u vezi ekologije da ostvariti. a sto se ekonomskih pitanja tice: tu vec sad vidim natpise u novinama "a sto se to tice Crkvu?"

make love, no war
MM

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 19:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dragi spavanko,
ma nisam ti ja baÅ” za neke ustanke... mislim da mi ionako pretežito ustajemo, stojimo na svojim nogama (bar se nadam)... nego me boli kada vidim na koji naĆØin se olako dajemo navesti na neka miÅ”ljenja i stavove, boli me kad vidim da se s naÅ”im stavovima ĆØesto dogaĆ°a kao sa maslaĆØkom na iole jaĆØem vjetru - raznese ga gdje god poželi vjetar, nekada na plodno tlo, ĆØeÅ”Ć¦e na suhu i ispucalu zemlju... gledajte, ja sam prvi za EU, ali ovakvu, NE HVALA! ƈesto razmiÅ”ljam o tome... o povijesti... sjetimo se Hrvatske -nekada predziĆ°e krÅ”Ć¦anstva (danas stupovi?), prisjetimo se, nekada su Hrvati spaÅ”avali golu kožu Europljanima od najezda barbara (Turci...), a danas im ta ista Europa okreƦe leĆ°a... povijest nam je uistinu bogata... tradicija je ĆØinjeniĆØna...kultura je priznata, nikada ni geografski niti religijski niti politiĆØki pripadali Istoku, veƦ upravo Zapadu... a danas...

Hrvatska mi danas izgleda kao prekrasna ljepotica koju svi predstavljaju kao nepoželjnu djeveruÅ”u, razumijete li. Ne govorim sada o naÅ”im mnogim problemima, veƦ o potencijalu, govorim o talentima... o izrazito blagoslovljenom narodu. Imamo manje stanovnika od grada Milana, a pogledajte nam sportaÅ”e (koÅ”arka, rukomet, vaterpolo, plivanje, odbojka, atletika, nogomet, tenis, ...) zamijetite kulturu (glazbu, umjetnost...), znanost (razna podruĆØja, od medicine do fizike), zar i to nije pokazatelj...Pogledajte naÅ”u Crkvu, sjetimo se kardinala Å epera, sjetimo se diĆØnog hrvatskog cvijeta sveƦenstva blaženog kardinala Stepinca, sjetimo se kardinala KuhariƦa...sjetimo se 624 ubijena sveƦenika u razdoblju od 1945-1990...istina je da trebamo biti oprezni i ne dopustiti si biti previÅ”e ponosan, ali zar nije i grijeh propusta, nevidjeti pored zdravih oĆØiju???Boli me naÅ”a umrtvljenost i pomirljivost, Å”to nam predstave truli mediji mi prihvaƦamo... Ljudi bez stava su ljudi koji ne osjete žar života, ljudi bez stava misle da im je lakÅ”e, ali ne shvaƦaju da su veƦ pokopani u svojim težnjama, ljudi bez stava nemaju onaj sjaj u oĆØima... Imamo li mi kao narod koji 14 stoljeƦa ispovijeda vjeru stav? Jesmo li dopustili da od nekada ponosnog naroda danas sebi strahujemo pogledati u oĆØi...EUROPU, tako i sve koji su u njoj, ukoliko se ne vrate temelju iz kojeg su roĆ°eni, ukoliko svoju duÅ”u, biƦe svog naroda ponovno ne natope EvanĆ°eljem, ne oĆØekuje nimalo svijetla buduƦnost. Nema sutra za one koji ne poÅ”tuju Krista. Sutra im postaje juĆØer, a danas patnja nagovijeÅ”tane buduƦnosti, životare u stanju izgubljenosti i besciljnosti lutanja i traganja za prolaznim. Europa se mora vratiti Kristu, jedino sam za takvu Europu, za Europu sa Kristom na ĆØelu!!!
Od kuda crpimo pravo svoje licemjernosti podizati glas i ruke svoje za one koji legaliziraju pobaĆØaj, dopuÅ”taju eutanaziju, za one koji ismijavaju katoliĆØku moralnost, koji pljuju po naÅ”em Svetom Ocu, koji feminiziraju i liberaliziraju postojeƦi nauk? Iz ĆØega temeljimo pravo biti za one koji su na drugoj strani duhovnog bojiÅ”ta? Zar nam nisu jasne Kristove poruke???Nema danas niti Ʀe ikada viÅ”e biti niÅ”ta na ovome svijetu ili izvan njega Å”to može zasjeniti moƦ Isusa Krista Boga živoga. Gledaju nas i smiju nam se u oĆØi...ne razumiju...za njih uistinu treba moliti...oni su veƦ odavna izgubili rat, a ovo sada...to su samo naÅ”e bitke u kojima nam je samo izdržati...samo izdržati...
tko ima uÅ”i neka ĆØuje,

p.s. smrt je pobijeĆ°ena, u Kristu nek nam je uporiÅ”te, sretan Uskrs!
MM

Zadnja promjena: MM; ned 11 tra 2004, 19:57; ukupno mijenjano 1 put.
Gogi

Spol: muško
PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sta se mene tice nebi imao nista protiv da se postuju zakoni(i da zakoni budu posteni), da imamo posteno, efikasno i sreðeno sudstvo, da zemljisne kjnige nebudu iz doba Marije Terezije vec naprimjer digitalne i svima dostupne. A bilo bi dobro kad bi nasi gradovi imali urbanisticke planove.
Tada npr. nebi bilo bespravne gradnje, apartmanizacije i betonizacije tj devastiranja obale (citaj pomorskog dobra), smanjili bi mito i korupciju, bilo bi lakse i pokrenuti neki posao.

MM zasto mislis ce EU nas dekatolicizirat, zasto mi nebi dosli tim Europljanima i ljepo im pokazali sto je to ljubav Kristova.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja osobno podržavam ulazak Hrvatske u EU, ali ne naravno pod svaku cijenu, i dalje mislim da Hrvatska može puno dati Europskoj Uniji i da je zato Sveti Otac podržava u tim nastojanjima. Uostalom ideja ujedinjene Europe nije produkt zadnjih pedeset godina, ideja o ujedinjenoj Europi postojala je tijekom cijeloga srednjeg vijeka i bila je inicirana upravo od Crkve.Å to se tiƦe nastanka EU i njezino osnivanje inicirala je KatoliĆØka crkva poĆØetkom pedesetih godina, papa Pio XII. potaknuo je katoliĆØke ĆØelnike Francuske i NjemaĆØke, De Gaullea i Adenauera na pomirbu tih dviju zemalja , koje su trebale predstavljati osnovicu oko koje Ʀe se ujediniti ostale zemlje zapadne Europe koje bi zatim zajedniĆØki nastupile protiv istoĆØnog komunistiĆØkog bloka. Uostalom jednu od kljuĆØnih osoba u tim nastojanjima, jednoga francuskog katoliĆØkog politiĆØara papa Ʀe ubrzo proglaiti blaženim.Iako se EU danas pretvorila u neÅ”to sasvim drugaĆØije od onoga Å”to bi mi katolici i naÅ”a Crkva željeli Sveti Otac i dalje podržava ujedinjenje Europe, a Hrvatska tu ima puno toga za dati. Slažem se s MM da u svojoj povijesti Hrvatka nije pripadala istoĆØnoeuropskom kulturnom krugu, ali utjecaj toga kruga itekako je ostavio dubokog traga, pogotovo u istoĆØnijim dijelovima naÅ”e domovine. A Å”to se tiƦe Hrvatske kao "preziĆ°a krÅ”Ć¦anstva", tu ideju ili izreku možemo pronaƦi kod svih naroda koji su u povijesti ratovali protiv Turaka-Osmanlija, mit o "preziĆ°u krÅ”Ć¦anstva" jednako je jako prisutan kod MaĆ°ara i Poljaka kako i kod nas Hrvata. Time ne želim umanjiti žrtvu koju je Hrvatski narod dao u protuturskim ratovima od 15. do 18. stoljeƦa.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 20:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postoje razlozi i za i protiv.
Ovi koje je Gogi naveo su itekako za - mislim da bi eu mogla pomoci da se neke stvari kod nas rijese, ako se ne varam vec su dali neke novce za rjesavanje zemljisnih knjiga. E ali mene zabrinjava uzurpacija pitke vode (to svakako ocekujmo jer je na Zemlji velika nestasica!), mora, banaka, i ostaloga. Vec se na nekim privatiziranim (stranci) plazama placa ulaz, ali doduse to je bilo i nekad prije. Banke nam kupe a onda kada poberu vrhnje, ponovno prodaju. Novi vlasnici ponovno srezu troskove (meĆ°u ostalim i otpustaju viskove radnika), uzmu dobit i ponovno prodaju. To je blagi uzas!

Ne znam tocno kako se Hrvatska postavlja u svemu, ali mislim da se ne treba dati po njihovim uvjetima, vec ograniciti eu u nekim podrucjima djelovanja - znaci postaviti i neke nase uvjete.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
zole

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 23:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imali smo nedavno u djakovu susret na razni i biskupije (i sire) sa temom "Treba li Hr u EU?"

Zakljucak bi bio: treba, ali treba postaviti svoje uvijete i u pregovorima biti cvrsti, ali prilagodljivi! (malo prekomplicirano da se sve pise) Treba odrediti prioritete i toga se drzati.

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
vasha

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja osobno smatram da bi Hrvatska trebala slijediti primjer uspjeÅ”nih, bogatih europskih zemalja koje su izvan EU i koje EU doslovce moli da im se prikljuĆØe! (ako se ne varam, NorveÅ”ka je jedna od njih?). Imamo dovoljno prirodnih bogatstava da to uĆØinimo, jedini naÅ” problem je Å”to nemamo vladarski mentalitet nego mentalitet podložnosti - uvijek trĆØimo prikljuĆØiti se nekome, nikada sami sebi nismo dovoljno dobri! Rolling Eyes

Valentina
Srki

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam za ulazak Hrvatske u EU i ĆØvrsto stojim iza tih rijeĆØi jer mislim da Hrvatska može puno dati EU jer, hvala Bogu, imamo dovoljno resursa koje ostale zemlje nemaju. Isto tako, smatram da Litva, SlovaĆØka i MaĆ°arska nisu niÅ”ta bolje od nas pa ako one mogu uƦi, zaÅ”to ne bismo i mi? DapaĆØe, mi smo puno bolji od njih! Laughing
spavanko

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:
...jedini naÅ” problem je Å”to nemamo vladarski mentalitet nego mentalitet podložnosti - uvijek trĆØimo prikljuĆØiti se nekome, nikada sami sebi nismo dovoljno dobri! Rolling Eyes

svidja mi se razmisljanje, trebamo i moramo sami cuvati nasa bogatstva

make love, no war
Helena

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sretan Uskrs!

Slažem se s Marinom u vezi s ulaskom u ovakvu EU! Ne podržavam ta nastojanja iz razloga Å”to bi ulaskom u nju izgubili vlastiti identitet koji je ionako ozbiljno naruÅ”en. Trebamo najprije poraditi na stvaranju ĆØvrste i kvalitetne države koja bi zadržala svoju osobnost ulaskom u EU, a ne podlegla trendovima opƦe globalizacije i Å”tetnim utjecajima Zapada. Da razjasnim, nisam protiv Zapada, ali mislim na vrednote, prije svega moralne, spuÅ”taju na sve niži nivo u tim zemljama.

Helena
MM

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 14:37
PostNaslov : HRVATI-podložnici ili moguƦi gospodari svoje zemlje
Citiraj i odgovori

BraƦo i sestre u Kristu,

uviĆ°ate li kako nam vrlo ĆØesto (pa ĆØak i neki intelektualni krugovi) stavljaju 'na nos' tvrdnje kako je nama puno bolje u EU, buduƦi da mi 'ipak ne umijemo ravnati najbolje moguƦe sa svojom zemljom'. Å to se dogodilo? Prvo su nam uzeli gotovo cijelo gospodarstvo, zatim nam kupuju otoke, stavljaju prste na izvoriÅ”ta pitke vode... Kao da se povijest ponavlja: sjetimo se uvjeravanja da je najbolje pod Habsburgovcima, zatim nas staviÅ”e (a mi prihvatismo) u Kraljevinu, pa u Jugoslaviju, kao da cijelom naÅ”om povijesti odzvanja da smo ODLIƈNE SLUGE, ALI LOÅ I GOSPODARI. Žele li nam to neki nametnuti bolesne i lažne komplekse? neki od vas primjetiÅ”e da ima itekako zemalja koje nisu potpuna u EU, pa opet žive i razvijaju svoje druÅ”tvene, gospodarske i politiĆØke grane... Mislim da se ovdje prventveno radi o tome da nas se želi iscijediti (na jedan naĆØin). Zar mislite da smo golemoj EU mi simpatiĆØni? Ma ne budimo djeca. Vrlo je jasno da joj je simpatiĆØna naÅ”a zemlja, naÅ”i izvori, naÅ”i talenti, naÅ”a radna snaga...
Å to velite?
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
sunĆØica

PostanoPostano: čet 15 tra 2004, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja takoĆ°er smatramm da bi Hrvatska trebala postaviti neke uvjete..No takoĆ°er smatram da bi prije toga trebali stati na loptu i pozabaviti se nekim naÅ”im egzistencijalnim problemima . Ljudi zaboravljaju da joÅ” uvijek pužemo i da joÅ” nismo poÅ”teno prohodali .... fali nam joÅ” , joÅ” malo .....no moramo biti svjesni da je sve to postratno razdoblje. Sigurna sam da Ʀemo za par (desetaka) godina stati ĆØvrsto na noge , a onda mislim da Ʀemo i bez EU s naÅ”im potencijalima i naravno voĆ°eni Bogom i poÅ”tenim državnim voĆ°ama zaživjeti i uživati u svojoj zemlji jako sretan

pozdrav od SunĆØy
MM

PostanoPostano: čet 15 tra 2004, 18:45
PostNaslov : PRAVO PITANJE
Citiraj i odgovori

Pozdrav SunĆØy, evo mogu kazati da su nam stavovi sliĆØni... Nažalost joÅ” veƦina ljudi razmiÅ”lja Å”to bi mi mogli dati Eu (kao Å”to sliĆØno veli Srki)...normalno je da Hrvatska ima itekakvog potencijala, ali pravo pitanje bi možda glasilo: Å TO HRVATSKA MOŽE DOBITI OD EU?
MM
sunĆØica

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 5:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to Hrvatska može dobiti od EU? Pa iskreno, svi priĆØaju o tom famoznom ulasku , ali ja samtram da bi naÅ”a "najveƦa" dobit u toj zajednici bili Euri jer mislim da drugo niÅ”ta jako nebi dobili!Zbilja smatram da ne treba srljati za gomilom i povlaĆØiti cijelo vrijeme nekoga za rukav!moramo se sami trgnuti dokazati da možemo ,a ne ĆØekati da nas EU primi u svoje savezniÅ”tvo u nadi da Ʀe tada svi problemi biti rijeÅ”eni!Po meni naÅ” najveƦi potebncijal je turizam i mislim da Ʀe uskoro i on zaživjeti kako spada , a onda neka gospoda iz EU dolaze na odmor na naÅ”e more... Wink

pozdrav od SunĆØy
MM

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 14:56
PostNaslov : Ćˆudni smo mi..
Citiraj i odgovori

Ne znam, nisam pametan, imamo zemlju koja može hraniti joÅ” milijune ljudi, more i otoke kakvih nema nigdje, praktiĆØki možemo imati kupanje do podne, a popodne iz mora u brda na planinarenje...iznimno bogatu kulturnu baÅ”tinu, tvrĆ°ave koje se raspadaju mjesto da se na njima zaraĆ°uje, morsko dno (vele struĆØnjaci) vrlo bogato, a strani ronioci lijepo vade Å”to god stignu bez ikakve naknade, ĆØist i nezagaĆ°en zrak, saĆØuvani okoliÅ”...
Kao da nismo svjesni Ŕto imamo...
ƈudni smo mi narod
ƈudni...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
Daniel

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 23:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj tvoj zadnji post MM me podsjeƦa na poziv na samoizolaciju, a takvo Å”to nije moguƦe niti itko to želi. Ne bih te htio uvrijediti ali to me malo podsjeƦa na razdoblje socijalizma kada su govorili možemo opstait sami bez pomoƦi drugih, pa im nije iÅ”lo baÅ” dobro. Mislim i dalje da bi Hrvatska trebala postati dio EU, naravno ne bezuvijetno, posebno me smeta i ljuti prodaja graĆ°evinskih terena i starih kuƦa strancima, jako me smeta ta rasprodaja djedovine. Ponekad se pitam kako Ʀe naÅ”a obala izgledati za kojih desetak godina, hoƦe li nas Hrvata uopƦe viÅ”e biti na Jadranu? Recimo da je ovo jedan od problema kojim bi se Hrvatska trebala pozabaviti prije ulaska u EU, regulirati prodaju zemljiÅ”ta strancima.
MM

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm...Danijele, gajimo demokratiĆØnost stoga mjesta uvredi nema, buduƦi da svatko ima pravo na iznoÅ”enje svojih stavova. VidiÅ”, mislim da takva razmiÅ”ljanja (nemoÅ”'bez drugih niÅ”ta) su nam namjerno nametana jer razgovarajuƦi sa mnogim katoliĆØkim intelektualcima, ĆØitajuƦi o problematici Eu, zakljuĆØuje se da je SVE VIÅ E ONIH KOJI GOVORE KAKO SU HRVATI ODLIƈNE SLUGE, A LOÅ I GOSPODARI...Zato je Danijele moj stav malo oprezniji za razliku tvoga, stoga jer jednostavno pokuÅ”avam sagledati i tu situaciju, a priĆØa o izolaciji, ma dajte, tko danas može biti izolacioniran...no, možeÅ” postavljati uvjete, o tome se radi... a da bi netko postavljao uvjete mora postati sebe svijestan, razumijete? Treba biti i malo ponosan... NaÅ”a država mi (ne samo meni) ne izgleda baÅ” takva... Mnogo se viÅ”e saginjemo nego Å”to hodamo uspravno...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
MM

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 15:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

p.s.
mislim da bi se i ti iznenadio na rezultate referenduma ulasku u Eu...
mnogi mladi (uistinu mnogi) su sve oprezniji (ĆØitaj:promuƦurniji), glede obeƦanja i zlatnih europskih teladi kojima se nama nudi rjeÅ”enje veƦine problema...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
Gogi

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koji su najveci problemi u hrvatskoj danas:
1 nezaposlenost; za to pak nemozemo okriviti EU, jer u pretvorbi i privatizaciji (nazalost) nisu sudjelovali Europljani.
Hrvatsku, tu koju vi spominjete opljaèkali su njeni vlastiti graðani. Nazalost Kutle, i ostali tajkuni bili su upravo Hrvati. Upravo hrvatska vlast im je to omogucila.
2 administracija; probaj u Hrv legalno izgradit kucu ili zapocet neki posao (mito i korupcija na sve strane)
3 sudstvo; o ovome ne treba previse trosit rjeci, sve vise Hrvata nakon sto iscrpi sve pravne mogucnosti u Hrvatskoj obraca se Europskom sudu za ljudska prava u Strazburu.
Sto nam nudi EU?
Jeste li vi kad bili u toj EU? Tamo vam nema smeca po ulicama, niti uz ceste kao kod nas.
Nema ni toliko divlje gradnje. Tamo je normalno da gradovi imaju urbanisticke planove (za razliku od nas naprimjer). Europa ako nista drugo ima sreðeno sudstvo.
Znate li da nam je EU vec ponudila 220 miljuna EUR u sklopu Sporazuma o stabilizacijii pridruzivanju, od toga smo uspjeli iskoristiti samo 40.

Imam osjecaj da se vi bojite da ce nam ulazak u EU naskodit, a ja samo zelim reci nemora netko biti iz EU da bi nas opljackao. I mi Hrvati smo jako sposobni radit na stetu Svoje drzave !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
dodododoprecjednik

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam totalno protiv prikljucivanja Lijepe nam nase u EU, barem zasad. Jednog dana kad(ako)se situacija u drzavi promijeni(tu mislim na standard i opcenito na gospodarstvo) onda mozda.
ne pratim politiku al nekak imam osjecaj da bi odgovaralo i jednima i drugima. EU bi "manipulirala" Hrvatskom a nasi bi bili glupi i to ne bi vidjeli... a nasima odgovara cisto zato jer se nadaju poboljsanju situacije u zemlji. kazem, ne kuzim se bas u politiku i ne pratim ju, al mislim da bi to tak nekak bilo

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s tobom MM da trebaomo iƦi uspravno i smatram da tako trebamo uƦi i EU, iako podržavam ulazak Hrvatske u EU takoĆ°er smatram da se Hrvatska treba dobro pripremiti za pristup EU. Prvenstveno mislim da bi jasvnost trebala dobiti viÅ”e podataka o samoj EU, da se u medijima da prostora i onima koji su protiv pristupa Hrvatske u EU, a koji su do sada bili marginalizirani i Å”to je najvažnije da se Hrvatska uĆ°e u EU s bar donekle sreĆ°enim pravnim sustavom i gospodarstvom koje pokazuje barem neke pozitvne naznake daljnjega razvoja
zole

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 23:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma EU vec manipulira Hr. Sve smo svoje bitnije firme prodali... U biti vise nemamo mnogo toga dati EU (jer smo dali). Stoga s te strane gledajuci dobro cemo proci kad udjemo u EU.

Poboljsat ce se skolstvo (sto je jako bitno). Ako u uvijetima ulaska bude bila zabrana "odljeva mozgova" (ili nekakav drugi nacin sprjecavanja trajnog odlaska mladih hr strucnjaka) onda cemo profitirati. Zla koja se dogadjaju u Eu dogadjaju se i u Hr. Toga smo svi svjesni... Mozemo li sami? E da smo mogli sami, nesto bi napravili u ovih 10-ak godina... zar ne?

E sad sam se sjetio jednog crnjaka:
Iako svi kukaju kako smo siromasni, znate li da je Hrvatska zapravo jako bogata zemlja!! Kako to znamo?
Pa prosle su 3,4 generacije vlasti, a svaka si je napunila dzepove, tj. svakoj smo napunili dzepove...

Eto zasto nam treba EU, nasi su ljudi takvi i dok stranac jako cijeni ono sto mi imamo (ali to ne pokazuje), dotle nasi pljuju i za badava tom istom strancu prodaju sve sto imamo!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 19 tra 2004, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje misljenje je da mi kao zemlja nismo u mogucnosti postavljati Europi uvjete oko ulaska.Kad nas pozovu,mislim da cemo morati prihvatiti sve njihove uvjete(a onda jao nama,ako prihvatimo SVE)ili odustati.Tako da nisam nacelno ni za ni protiv ulaska.Tesko je u ovoj situaciji u kojoj se nalazimo,donijeti praqvu odluku,jer sto god se odluci,nece biti najbolje rjesenje
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.