HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 10:36. Pogledaj neodgovorene postove
Treba li Hrvatska uƦi u Europsku Uniju pod svaku cijenu???
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Treba li Hrvatska uƦi u EU pod svaku cijenu?

a) treba 
5%
 5%  [ 1 ]
b) EU je buduƦnost ali ne pod svaku cijenu 
55%
 55%  [ 11 ]
c) Hrvatska nema Å”to tražiti u EU 
25%
 25%  [ 5 ]
d) da, ali pod naÅ”im uvjetima 
10%
 10%  [ 2 ]
e) nemam pojma 
5%
 5%  [ 1 ]

Ukupno glasova : 20

Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: uto 29 lip 2004, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pazite, papa nije kritizirao ideju EU (ujedinjene Europe), nego izostavljanje Boga iz Ustava te EU! Zato i zeli da ima sto vise katolickih zemalaj u EU, zato zeli i nas u EU, zato i trebamo biti u EU!!!!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jzekic

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 29 lip 2004, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole, Zole ?!

Ta i pravednici Ʀe biti zasljepljeni, jer ustaÅ”e lažni proroci, da u ime pravde navjeÅ”taju propast i donose nespokoj meĆ°u sinove ljudske.Blago onima koji vide jer su od Istine i oĆØi im nisu zasljepljene, nada im vjeĆØna, sigurno kraljevstvo, dom njihov je Dom Gospodnji, gdje Ʀe prebivati sve dane vjeĆØnosti, okrunjeni neuvelim vjencem slave za svoju vjernost Ocu!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
eiremore

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nas Ʀe jadne male sravnit u eu. kad se otvore granice, uvest Ʀe hrpu zapadnoeuropskoga smeƦa, kojeg su ionako puni svi duƦani. poljoprivreda, koja bi, uz turizam, tribala bit glavna grana privrede, je u totaalnoj depresiji (a di i ne bi bila, uz take sposobne ljude na vrhu) i Å”to se toga tiĆØe tribalo bi nam ĆØudo do ulaska u eu, kako bi kako- tako spremni stali uz bok europskin kolosima. po tome pitanju, irska je izvrstan uzor. nemamo izgraĆ°en nacionalni identitet, svojevrstan brand, koji Ʀe nas u svitu predstavljat.. osim toga, poĆØev od najveƦeg anonimca, pa do lljudi na vlasti skoro svi (naravno, ne generaliziran) smo nepoÅ”teni, SEBIƈNI- od najsitniji stvari do oni veƦi, tvrda srca, nelojalni (i tu ne priĆØan o tome kako postanemo jedno veliko srce Å”to kuca za hrvatsku nacionalnu vrstu na nogometnin prvenstvin!!). ne, neznan, bojin se... ma grljpžb
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne boj se, a jednom Ʀemo morat u EU.
eiremore

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma znan, zato se i bojin. da mojoj lipoj Hrvatskoj ne otruju sve ono Å”to u njoj volin, a to je onaj osjeƦaj ljubavi i dragosti kad gledaÅ” beskrajna zelena polja, zapjenjeno more, bile vrhove planina (ovo zadnje san maznila iz stanovite navijaĆØke pisme Wink ), i napose ĆØovika u potpunoj harmoniji sa ton divoton. baÅ” to volin u hrvatskoj: ovdje san ĆØovjek, ovdje mogu to biti. a ako Hrvatsku uvedemo u eu na tako reƦi nasilan i neprirodan naĆØin, taj Ʀe se osjeƦaj izgubiti. da se mene pita, ja bi da smo mi izolirani od svih, da se kupamo u naÅ”emu moru i papamo dalmatinski prÅ”ut i paÅ”ki sir, s kravaton oko vrata (dobro, to možda i ne bi bilo pametno) jako sretan jako sretan call me a sentimental fool, al nemogu si pomoƦ
jzekic

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈovjek možeÅ” biti svugdje samo pitanje je uz koju žrtvu. Uz sve to Å”to nam EU donosi žrtva je veƦa i to je dobro, jer veƦa žrtva donosi veƦi blagoslov, no drugo pitanje je dali Ʀemo je mi moƦi izdržati ili Ʀemo popustiti priklanjajuƦi se lažnim idealima i viĆ°enjima onih ĆØiji je život veƦ propao pa za sobom nastoje povuƦi i druge.Ta na zemlji nikada neƦomo biti jedno, jer jedna je naÅ”a domovina, jedan nam Otac, jedna vrata koja ujedinjuju i jedan Krist u kojemu Ʀemo po slavnom uskrsnuƦu biti ujedinjeni u Život, u Oca, primivÅ”i zasluženi vjenac neprolazne slave nebeskih dvora!

Gospod je onaj koji vam je moƦ podario, i vladavina je od SveviÅ”njeg, koji Ʀe ispitivati djela vaÅ”a i vaÅ”e nakane istražiti. Iako ste upravljaĆØi njegova kraljevstva, ne vladaste pravedno, niti se držaste zakona, niti služiste nakani Božjoj. Gospod Ʀe vas napasti brzo i užasno, jer za velikaÅ”e je nemilosrdna kazna; maleni su oproÅ”tenja dostojni, a moƦnici Ʀe biti moƦno kažnjeni. Jer Gospod Svevladar ne uzmiĆØe ni pred kim niti se plaÅ”i kakve veliĆØine: ta on je stvorio i mala i velika i jednako se brine za sve, a istraga oÅ”tra oĆØekuje moƦnike. Vama su dakle, vladari upravljene rijeĆØi moje da se nauĆØite mudrosti i ne grijeÅ”ite. Jer oni koji sveto ĆØuvaju svetinje sami se posveƦuju, i koji su u tom pouĆØeni nalaze obranu.

OSVRT NA NESPOMINJANJE KRÅ Ć†ANSTVA U USTAVU EU

Po naravi su glupi svi ljudi koji ne upoznaÅ”e Boga, oni koji iz vidljivih ljepota ne mogu spoznati onoga koji jest - nisu kadri prepoznati umjetnika po djelima njegovim; nego smatraju bogovima koji svijetom vladaju oganj ili vjetar ili hitri zrak, zvjezdan krug ili silnu vodu ili svjetlila nebeska. Jer ako su ih, opĆØinjeni njihovom ljepotom, uzeli smatrati bogovima, morali su spoznati koliko ih tek nadmaÅ”uje njihov gospodar jer ih je stvorio sam Tvorac ljepote. Ako ih je i zadivila njihova sila i snaga, morali su iz toga zakljuĆØiti koliko je tek silniji njihov stvoritelj. Jer prema veliĆØini i ljepoti stvorova možemo, po sliĆØnosti, razmiÅ”ljati o njihovu Tvorcu. Ali ovi ipak zaslužuju malen prijekor, jer možda samo lutaju tražeƦi Boga i želeƦi ga naƦi; živeƦi meĆ°u djelima njegovim, nastoje ih shvatiti, a zavodi ih samo naliĆØje stvari jer vide toliko ljepote. Pa ipak, oprostiti im ne treba: jer ako su bili kadri steƦi toliko spoznaje da mogu svemir istraživati, koliko su lakÅ”e mogli otkriti Gospodara svega toga!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
majuska

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 19 kol 2004, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jeste skuzili jumbo-plakate: "EU nije cool, al sir i vrhnje jesu!" Hm, kad udjemo u EU navodno vise nema domaceg sira i vrhnja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, kamo sreƦe kad bi to bilo jedino Å”to gubimo! OsuĆ°eni smo da vjeĆØno srljamo kao guske u maglu!

majuska

PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm, mislim da vecina nas ljudi nije ni svjesna sto dobivamo, a sto gubimo ulaskom u EU...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
pustopasan

PostanoPostano: sri 25 kol 2004, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ulazak u EU sigurno Ʀe nam donijeti dosta i loÅ”ega i dobroga...osobno, mislim da nemamo izbora! Iako Ʀe ovo "loÅ”e" vjerojatno biti zastupljenije...meĆ°utim, ako se budemo vlastitom pameƦu borili mislim da možemo puno dobroga izvuƦi...

živi bili pa vidjeli....
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mash

PostanoPostano: uto 14 vel 2006, 23:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naslov: Eu-Ŕto nam donosi,a Ŕto odnosi?

dado-kozari bok
Postano: pon ožu 14, 2005 22:14
Citat:
kao Å”to primjeƦujete država je zaokupljena time dali Ʀe poĆØeti pregovori u ĆØetvrtak.
pa zaŔto mi nebi malo o tome raspravljali o tome,Ŕto mi dobivamo ili gubimo europskom unijom.

Tu je i referendum pitanje koje Ʀe jednom morati doƦi pred nas kad se bude odluĆØivalo hoĆØemo li prihvatiti ulazak u eu ili ostati van nje.

baÅ” me zanima kakvog je stava ekipa s foruma

nata
Postano: pon ožu 14, 2005 22:31

Citat:
misliÅ” li da Ʀe te pitati

dado-kozari bok
Postano: pon ožu 14, 2005 22:39
Citat:
referendum mora biti,to je praksa bila a i bit Ʀe i dalje

nata
Postano: pon ožu 14, 2005 23:00
Citat:
O.K. ali samo želim reƦi da bez obzira na rezultate referenduma, ako je ekipa odluĆØila 'uƦi', ona Ʀe uƦi.

Ja sam uglavnom za 'ne'. Mislim da je ulazak ujedno i pristanak da budemo i službeno neĆØija kolonija, ĆØiju Ʀe pitku vodu i ostale dobre stvari koje oni nemaju odvlaĆØiti k sebi, ĆØiju Ʀe radnu snagu plaƦati joÅ” manje nego sad, itd itd bla bla.

S druge strane, izolacija je katastrofa. Ustvari, pitam se da možda nas ne plaÅ”e tom rijeĆØju 'izolacija'. A Å”to je to? Izolacija od ĆØega ili koga? Å to nam neƦe dati da putujemo po Evropi? NeƦe vrijediti naÅ”e diplome u Parizu? NeƦemo uvoziti njihov Å”kart? Ha-ha.

dado-kozari bok
Postano: pon ožu 14, 2005 23:09
Citat:
ma mi Ʀemo stalno ratovati.
sad ratujemo za EU.
a ak ne uưemo sami Ʀemo se meưu sobom potuƦi.
ovako bar ak uĆ°emo moƦi e viÅ”e kriviti druge a ne svoje

zole
Postano: pon ožu 14, 2005 23:13
Citat:
hehe vidim da je misljenje podjeljeno! Zapravo i ja sam nekao podjeljen!

U globalu jesam za eu! Nece nam biti nista gore, ako budemo tamo, a opt vjerojatno ni puno bolje! Istina je da sami ne znamo voditi drzavu! Previse je svega sto ne bi trebalo biti u politici (pocevsi sa korupcijom) tako da mislim da bi mogli dobiti jedan pozitivan efekt ako uletimo u EU!

Opcenito, postoje neki standardi koje se hr morati ostvariti! Dat ce nam neke poticaje da to i ostvarimo... tako da mozemo profitirati!

Naravno, tu je uvijek i vjecno visi ona apokalipticka misao o zigu i zvijeri i eu! Mislim da je odg na takva ('katolicka') razmisljanja dao najveci katolik danasnjice - sam sv. otac! I on zeli hr u EU!!! A ako ju on zeli tamo, zelim ju i ja!!!

dado-kozari bok
Postano: pon ožu 14, 2005 23:17
Citat:
a da mi uzmemo novac iz pristupnih fondova.izgradimo ono kaj treba s njihovim novcem
i odustanemo od eu.
znam ,znam smijeŔno i neostvarivo

merkat
Postano: pon ožu 14, 2005 23:43
Citat:
Koji mrtvi referendum, pa ko nas za ista pita.

Glasujemo za jedne, oni koaliraju s onima za koje nismo glasali, obecanja se ne ispune, ljuti glasujemo za druge pa oni opet isto, malo se medjusobno optuzuju ali niko nikad ne odgovara, dakle ista ekipa.
I sad europa, sta nam donosi ?
Kolonizaciju neko rece ?
Kaj sad vec nismo kolonija ?
Zar nam nije sve kaj vrijedi pokupovano ?
Banke ( austija, njemacka, italija)
Ina ( madjarska )
telekom ( njemacka t-ht, t-mobile, vip-austrija)
mediji ( vecernji-austija-, rtl-njemacka, )
I cuda li bas te zemlje su za ulazak nas u EU, a ustvari samo se bore za prosirenje svoga trzista !
britanija francuska, skandinavci, spanjolska su protiv, jasno zasto, nista nam nisu pokupovali a i boje se ekspanzije njemacke, italije, austrije, madjarske...

Zasto su prodavana poduzeca najbogatija koja su nam bila kruh i zlatna koka ?
Zbog penzija ? Pa dug penzionerima je 20.mild eura i penzije nikad manje !
Zbog duga ? Pa dug je 30.mild eura nikad veci !
Zbog novih radnih mjesta ? Pa nezaposlenost je najveca i samo raste ?

O cemu pricamo ?

Annabel
Postano: uto ožu 15, 2005 0:09
Citat:
Mislim da sam ulazak uopƦe nije upitan, unija nas tako i tako ĆØeka, stvar je samo u vremenu. Ja ne znam puno o politici i gospodarstvu, ali mislim da bi možda bilo bolje da sami uredimo svoje zakone pa da onda uĆ°emo u bratstvo (hehehehe) sa ostalim zemljama, a ne da uĆ°emo u uniju pa oni nama ureĆ°uju zakone.

merkat
Postano: uto ožu 15, 2005 0:18
Citat:
U pravi si Anabell, nasi politicari zele brze bolje u uniju da kazu kako su uspjeli, i da prekriju silne grijehe i greske te da sva zla koja nas cekaju pripisujemo europi a na njihova zaboravimo.
Istina je i da nismo spremni, treba se prvo dobro pripremit, ja igram nogomet , i volio bi u Barcelonu al nekako nisam spreman posto igram 4 ligu .... a zelio bi, no zelje i mogucnosti su u ratu !

Najgore je kaj mislimo uc ponizeni, umjesto da ojacamo toliko da mozemo i postavit koji uvjet a ne samo da pogibamo kicmu, jel kad udjemo pogrbljeni samo ce gazit po nama...

I europa treba nas, to je toliko sigurno da cemo 100 % uc u europu skoro.

Domac
Postano: uto ožu 15, 2005 10:16
Citat:
DEFINITIVNO NE! ! !
pa sta cu ja bez kulena?!

Ycteris
Postano: uto ožu 15, 2005 23:17
Citat:
E upravo to Å”to Domac kaže je jedan od najveƦih razloga Å”to sam ja protiv. Ovako Ʀe nestati mnogi domaƦu prehrambeni proizvodi, a ja stvarno ne želim oststi ni bez kulena ni bez sira i vrhnja, ni bez ostalih sliĆØnih proizvoda koji bi uz malo pametniju propagandu mogli postati zaÅ”titni znak Hrvatske, al bojim se da niÅ” od tog neƦe bit. Isto tako, neƦe viÅ”e bit dozvoljeno ni kolinje doma, tak da nema viÅ”e domaƦih kobasa, Å”unki, Å”peka, krvavica, ĆØvarki...

Ja stvarno ne želim u EU ako ostajemo bez svega ovog...

zole
Postano: sri ožu 16, 2005 0:47
Citat:
ma ajde ljudi! Ma ko ce zabranit klanja (iliti svinjokolje!)... Tesko da ce se tako sto dogoditi u skorijoj buducnosti... bez obzira na EU i njihove zakone...

Pa mi smo poznati po krsenju zakona!!! hahha... treba unaprijed smislit kako cemo krsit zakone u EU (da nas ne zateknu) heheh... Joj, kakva smo mi zemlja!

arkandeo
Postano: sri ožu 16, 2005 7:35
Citat:
Naj jednostavnije rjesenje je da se svinjokolja proglasi kulturnim nasljedem. Sad ce meni netko tupit da je svinjokolja nehigijenska i sto vec. Kad bi ljudi znali sto se sve radi u tvornicama mesnih preradevina zgadilo bi im se.

Ycteris
Postano: sri ožu 16, 2005 8:56
Citat:
Kolinje Ʀe biti zakonom zabranjeno, naravno da to ne znaĆØi da toga viÅ”e neƦe biti. Ali ako imaÅ” dobre odnose sa susjedima (a moji su svi stvarno super) ne moraÅ” se uopƦe brinuot da Ʀe te netko prijavit zbog toga. Svi si ĆØuvamo leĆ°a...
A i to Ŕto Arki kaže, to Ŕto se radi u tvornicama je stvarno nezamislivo...

arkandeo
Postano: sri ožu 16, 2005 9:04
Citat:
Vjerojatno znate da Gavrilovic jedini ima dozvolu za izvoz proizvoda u SAD. Kad im dolazi inspekcija iz SAD-a oni mjesec dana prije toga sreduju pogon da bude u skladu s njihovim zahtjevima.

merkat
Postano: sri ožu 16, 2005 10:03
Citat:
zole (napisa):
ma ajde ljudi! Ma ko ce zabranit klanja (iliti svinjokolje!)... Tesko da ce se tako sto dogoditi u skorijoj buducnosti... bez obzira na EU i njihove zakone...

Pa mi smo poznati po krsenju zakona!!! hahha... treba unaprijed smislit kako cemo krsit zakone u EU (da nas ne zateknu) heheh... Joj, kakva smo mi zemlja!

Ne bi se slozio, europa je odgovor na americku globalizaciju, dakle multikompanije koje diktiraju ekonomiju svijeta , dakle politiku i sl.
Oni to provode na nacin da uvode norme i zakone zbog toboznje higijene, veterinarske kontrole i zastite od bolesti tipa pticja gripa, kravlje ludilo i sl. koje su sami plasirali radi toga.
Tako ce se uvest standardi gdje ce mala i manja domacinstva propadat jel nece moci ispuniti norme, cijena veterinara, velicina stala i nus prostorija ce odgovarati samo ako ste masovni prooizvodjac a i kao takvog ce te jos veca koorporacija pregazit cijenama i tako velika riba guta malu ribu, opstaju samo multikompanije koje dalje sve diktiraju.
Zakonima ce se zabranit kolinje, i sva ta domaca hrana tako da je nece biti u prodaji a tako ce i selo propast i svi ce otici u gradove, dakle eto terena za globalizacijske kompanije od koji cemo sve uvoziti.
Krumpir u vrecicama, meso cijepljeno 150 x i sl.
Osjecat cemo se eurobski !

Gandalff
Postano: sri ožu 16, 2005 10:49
Citat:
Da Ʀe selo propast?
Šta na naŔem selu ima a da joŔ nije propalo?

Šta bi uspijevalo preživit bez nerentabilnih državnih poticaja?
Jedini koji se pokrivaju u hrvatskoj poljoprivredi su oni koji rade modernije i masovnije, dakle europski.

Odi u NjemaĆØku i pogledaj njihovo selo, pa onda nek netko kaže da Ʀe selo ako odemo u Evropu propasti!

arkandeo
Postano: sri ožu 16, 2005 11:03
Citat:
Gandalf nije Evropa (ovo je srbizam) nego Europa.
Drzavni poticaji su igra onih koji su na vlasti. Drzavni poticaj dobivaju svi koji imaju zemlju i nema veze da li je obraduje ili ne tj. da li je on proizveo ista na njoj ili nista. Tako se zgrce ogromna lova, poljoprivrednici predlazu da se ukinu poticaji ali da se poveca cijena psenice, nitko nebi bio na gubitku. Tada se nebi dobivali poticaji za neobradenu zemlju i oni koji muzu drzavni novac na taj nacin ostali bi kratkih rukava. Zato se drzavni poticaji ne ukidaju, nije u interesu glavesinama.

merkat
Postano: sri ožu 16, 2005 14:10
Citat:
Naravno Gandalf al mislis da ce vecina nasih seljaka se moc ufurat u tu masovnu proizvodnju ?
Kaj mislis zasto se uvoze milijarde eura hrane godisnje ?
Pa da bi netko zaradio naravno, tko sljivi obicne seljake te ce se shodno tome dogoditi da ce bit sacica masovnih proizvodjaca koje ce europski jos masovniji cijenom unistiti pa cemo jos vise uvozit nego sada, a prica o tome da mozemo prehranit sa slavonijom pola europe ce past u vodu makar je istinita.
Sve je to business na viskoj razini, mafija i drugi interesi.
Meni je samo zao jadnih malih vrijednih ljudi koji ce propast u svakom slucaju jel nece imat kaj radit, nisu oni za grad i tehnologiju, indusrijalkizaciju koja ce ih pregaziti a kamoli za informatizaciju.
Jos mi je vise zao sta nece vise biti zdrave i ekoloske hrane koja ce s time propasti te pogotovo jel nam je standard los nitko nece to nit kupovati jel je skuplje a da bi organska hrana uspjela mora imati posebne poticaje koje nema.
Dakle tu nas pak gaze amerikanci koji nas ucjenjuju da moramo donijet zakon o prihvacanju GMo te uvozit od njih makar je GMO zamisljen da prehrani afriku a sad je postao business na kojem zivi privreda velikih i mocnih drzava i lomi se preko nasih ledja , pogotovo nasih seljaka.

Kao sto vidis sve se to vrti u krug, nas los standard je odlicna podloga za sve to, npr. krediti i kamate koje nam namecu strane banke i nase u stranom vlasnistvu su najnepovoljniji u europi a mi smo ipaksvi u kreditima, to ti je tak kads nemres drugacije prezivit.

Sve su to interesi koji pogoduju kruznom toku u kojem su mafija domestikus i mafija eurpoeus.
Europi jako odgovara da smo siromasni, mislim na jake drzave koje drmaju europom, par drzava zaradjuje na viskom kamatama banaka koje su u njihovu vlasnistvu, uvozimo od drugih, sve to nebi da nismo siromasni, MMF nas ucjenjuje da zamrznemo place i nevratimo dug umirovljenicima da bi bili sposobni za vracanje ogromnog duga koji je presao 30 milijardi eura, dakle drzi na u saci siromastva kako bi nas na kraju svi lakse ucjenjivali i davali nam mrvice.
Zato oni potiho dopustaju da djeluje i nasa uvozna mafija u sprezi s njima, koliko je to vazno tza politiku dokazuje bijes francuza kad nismo prihvatili njihovu ponudu za airbusove nego nabavili od amerikanaca.
Kako to da smo ispunili sve uvjete ua ulazak u eurobsku uniju a da nismo pobijedili kriminal i kriminalne lobije ?
Naravno europi odgovara samo nesto a da ojacamo ekonomski nikako !
Jel kad si financijski ovisan tada se moze igrati s tobom.
Npr. nismo podrzali da americki vojnici ne odgovaraju na medjunarodnom sudu i odmah su nam ukinuli neku potporu od 30 miliona dolara !
Sve je to ta igra, dopusta se nas kriminal, sverc, mito da se bogati vladajuca kasta i pomocnici kako bi narod bio siromasan da bi se u globalu iskoristilo Hrvatsku u uniji.
Uvjeti koje nam je dala europa su oni koji njima odgovaraju anikako narodu za bolji zivot.

frajer
Postano: sri ožu 16, 2005 14:47
Citat:
Samo kratko glede poljoprivrede, tu imam neÅ”to veƦih saznanja.
Nijedna evropska poljoprvreda nije rentabilna i ne može se sama pokrivati.
U Europi se se eventualno proizvodnja pokriva Å”to se tiĆØe troÅ”kova, a profit (dakle neka zarada) se zapravo dobiva od poticaja.
Tako to ide u Evropi, tako to ide kod nas, ali s manjim poticajima.

NaÅ”e selo nije zapuÅ”teno jer dobivaju previÅ”e od države, a sami premalo rade, nego zato Å”to se ne dobiva dovoljno od države, a furamo se na divlji kapitalizam koji joÅ” nije apsorbirao ĆØinjenicu da je poljoprivreda strateÅ”ka grana privrede koju se treba poticati.

Dakako, razlog je i u vrlo sporoj preobrazbi tradicionalnog sela u moderno selo kakva gledamo u Evropi.

Gandalff
Postano: sri ožu 16, 2005 17:18
Citat:
e, e...
a kako lonĆØar kaže, razlog propasti sela - poljoprivrede je i u tome Å”to država nema jasnu strategiju, te ne zna reƦi koja kultura joj (ne)treba odreĆ°ene godine. Treba proizvoditi ono Å”to Ʀe imati potražnju na tržiÅ”tu, i to treba znati unaprijed jedan broj godina te posebno poticati "potrebne" kulture. Posebno bi trebalo usmjeravati se na proizvodnju zdrave hrane, zato jer u njoj tržiÅ”te nije zgusnuto i mogli bismo stajati bok uz bok s velesilama. Naravno, svoju proizvodnju treba zaÅ”tititi, buduƦi da prm. kvalitetna morska sol nije jeftina, i ne može konkurirati uvoznoj jeftinoj i manje kvalitetnoj soli iz Rumunjske, stoga neke poreze i carine bi trebalo promijeniti. No, kad tu joÅ” zbrojimo uvoznu mafiju i ljude u vlasti koji ih Å”tite, jasno je zaÅ”to solane propadaju...

Sori, daleko sam od teme (znam da solane ne spadaju u poljoprivredu, ali dobar su primjer), htio sam samo reƦi da je kod nas stanje u poljoprivredi katastrofa i da teÅ”ko može niže pasti i ako uĆ°emo u EU.
Pa da se vratim na temu.

Smatram da nam nije pametna žurba u ulasku u EU, i da nema potrebe za njom (osim politiĆØarima koji se nadaju nekim bodovima od toga). NeƦemo trenutaĆØno ni u ĆØemu napredovati, naprotiv, predstojat Ʀe nam prijelazno razdoblje od 10-15 godina gdje Ʀe nam se cijene i plaƦe pokuÅ”ati prilagoditi onima u EU. Do tad Ʀemo "piÅ”at krv"!

Jer, ako su Slovenci doživjeli porast cijena i pad standarda, ako su pale vlade u svim tranzicijskim zemljama koje su upale u Eu, kud mi onda srljamo?

Zar nije pametnije iskoristiti i produžiti ovo razdoblje kad prvi put u povijesti Slovenci i MaĆ°ari dolaze u Hrvatsku u Å”oping?!

ArkanĆ°ele, "nebi" se piÅ”e odvojeno

dado-kozari bok
Postano: sri ožu 16, 2005 17:51

Citat:
hrvatskoj NE kaj se tiĆØe poĆØetka pregovora

viŔe na:
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/239308/index.do

Rock-er
Postano: pet ožu 18, 2005 2:25
Citat:
Bit cete(HR)/ bit cemo (SCG) smetliste Europe ovako ili onako...

"uloge su davno podjeljene...i svak ide svojim putom..."- B.J.S

sike
Postano: pet ožu 18, 2005 13:17
Citat:
Sami kao narod ne možemo opstati,drugo da smo mi Irci pa svi složni oko neĆØega,ali kad bi ostali samo na propuhu,ne bi nam trebali vanjski neprijatelji da nas razjedine..Dovoljno da se pokoljemo izmeĆ°u glupog animoziteta Zagreb-Split
Izgubit Ʀemo sigurno puno toga ako uĆ°emo u Europu ali tek s joÅ” nekim zemljama možemo se boriti za neke stvari.
Ovako,sami protiv svih - neƦe moƦi!
Nismo mi Å vicarska , Europa u malom, pa nije ni ĆØudo Å”to njima Europa ne treba!

zole
Postano: pet ožu 18, 2005 14:45

Citat:
slazem se sike... al sto je najbolje (tj. najgore)... nema samo losih odnosa zagreb-dalmacija! Slavonija je jako zakinuta u mnogocemu - osijek je slijepo crijevo... i ovdje su ljudi jako bjesni zbog toga! Tako da bi uskoro mogli imat (opet) drzavu sa tri (mozda i cetiri) autonome pokrajine! hahhaha

Kako je ono islo?
Banovina Hrvatska
Banovina Slavonija
Banovina Dalmacija... (dobro znam da nisu bile tako rasporedjene, al eto...)
E da! Dubrovacka republika! haahha

I naravno - Istra u Italiju....

e da... onda je Bosna nasa! hahahah (hmmm... opet se moze postaviti pitanje - a tko smo u tom slucaju 'mi'?) haha

joj, joj... necemo mi u EU!!! Ma koja od gore navedih regija zeli ostati u Hrvatskoj sa tolikom centralizacijom?!?!?

merkat
Postano: pet ožu 18, 2005 23:42
Citat:
Sike slazem se, ja nemam nista protiv Splita al Hrvati bi trebali napokon shvatit da nikakova lova neide u Zagreb, bar ju Zagrepcani ne vide, ide u proracun gdje ljudi na vlasti ( 1% Zagrepcana, cak ni gradonacelnik nije) rade kako im volja, od te love Zagrepcani nemaju nista, ima tu toliko sirotinje da je to cudo, ljudi napokon moraju odbacit nerealnu ljubomoru.
Cak i u velikoj vecini firmi u samom Zagrebu su na rukovodecim polozajima ljudi sa strane a ne ili bar ne u vecoj mjeri Zagrepcani.
Vjerujte da Zagrepcani nikoga ne mrze ali nas mnogi, a nitko nezna da smo u banani jel Zagrepcani nemaju svoje zemljake !
Bez jedinstva, kako god otrcano zvucalo( kako je netko dobro Irce pomenuo ) nema nam napretka !

Svicarska je europa u malom , za nas su govorili da bi mogli bit druga Svicarska a to nije nikakovo bulaznjenje nego susta istina, samo kaj nam ne dozvoljavaju.
Nas je ljudi moji 4,5 miliona, kao jedan kvart u Londonu, mi imamo itekako prilike za neovisnost i davanje zahtjeva umjesto da ih primamo.
No kako rehoh nedaju nam, vlast nam je prodana i nema tu sta vise za rec.

DANA
Postano: sub ožu 19, 2005 23:16
Citat:
Dugo nam je do 2009 ., a do tada tko zna Ŕto se sve može dogoditi.

Al da je ovo bilo dobro - jest.

Neka se malo svi zamisle tko smo - Ŕto smo i kuda idemo!

Mi smo odavno u Europi i dok su Hrvati ĆØuvali granice KrÅ”Ć¦anstva stoljeƦima - dotle su oni razvijali demokraciju.

Gandalf
Postano: ned ožu 20, 2005 0:06
Citat:
Ja znam iz prve ruke da zagrebaĆØki teniski savez dobija onoliko koliko svi splitski sportovi zajedno.
tako da nije sve baŔ jednako, i da je nama ipak lakŔe prm. trenirat neki
sport u zg nego u splitu, tj imat Ʀemo bolje uvjete.

A s ovim o naÅ”im moguƦnostima i vrijednostima (more, slavonija, ƈISTA VODA) se potpuno slažem. Ko zna, možda nam ovo odbijanje pomogne da jednoga dana u europu ne uĆ°emo na koljenima.

nata
Postano: ned ožu 20, 2005 15:32
Citat:
NiŔta ne može na silu. Nismo mi joŔ dovoljno zreli za takvu uniju. Oni svoju (nazovi) demokraciju grade malo duže nego mi naŔu, isto tako ne vjerujem da mijenjaju zakone kao mi sa svakom novom vladom.

Kao drugo, ja zaista ne bih nikoga molila ni vukla za rukav. Mislim da bismo mogli opstati i bez EU, imamo zemlju, more, vodu, ĆØisti zrak. Ljudi moji, samo nam pameti treba!

Ycteris
Postano: ned ožu 20, 2005 21:08

Citat:
Upravo to, sve Ŕto trebamo imamo oko sebe, al nažalost fali nam pameti...

DANA
Postano: uto ožu 22, 2005 0:26
Citat:
Ne bih rekla da nam fali pameti...fale ljudi koji se neƦe prodavat

merkat
Postano: uto ožu 22, 2005 0:34
Citat:
Jedan Japanski stih kaze...

" Moj najbolji prijatelj je umro prije moga rodjenja, a zena moga zivota ce se roditi nakon moje smrti..." !

Nasi hrabri ljudi su pobijeni a pametni vani sluze tudjem gospodarstvu, prodani sluze u domovini tudje gospodarstvo...

A tko smo mi ?
Nista, razapnite me uvrijedjeni, ali ponavljam , mi smo nitko i nista, zato nam i je tako...
Pojeli nas izdajnici...
I sta se sad jadamo, bolje nam je da sutimo...

arkandeo
Postano: uto ožu 22, 2005 9:33
Citat:
To je zato jer svi misle da je vani puno bolje i da tamo cvjetaju ruze. Ali to nije bas tako, da smo svi slozni ovdje bi nam bilo jako lijepo.

DANA
Postano: sri ožu 23, 2005 1:00
Citat:
Nisu svi hrabri izginuli niti su svi pametni otiŔli u inozemstvo...

I upravo ti koji imaju potpuno pravo govoriti ,su dužni govoriti - umjesto da Ŕute ...pa onda najpoŔteniji ispadaju najnepoŔteniji...

Upravo zbog laži i lažova se nalazimo u situaciji u kojoj jesmo.

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 15 vel 2006, 21:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U EU može biti samo 27 ĆØlanova, kako Ʀe Hrvatska biti 28.?
U Sporazumu iz Nice, dokumentu na kojem poĆØiva Europska unija, stoji da EU može imati maksimalno 27 ĆØlanova, koliko Ʀe ih biti s Rumunjskom i Bugarskom. Europski povjerenik Olli Rehn tvrdi meĆ°utim tvrdi da Ʀe biti mjesta i za Hrvatsku, i to na naĆØin da Ʀe politiĆØki lideri Europe uvidjeti da je proÅ”irenje dobro ne samo za zemlju koja to traži, nego i za samu Europu. Spomenuo je on i Plan B, a nagaĆ°anje je da bi se plan B sastojao od toga da se europski lideri sastanu i donesu amandman po kojemu primaju 28. ĆØlanicu i odreĆ°uju koliko bi glasova nosila. Ako se to ne dogodi i ako se ne dogovori novi Ustav EU, dvadesetosme ĆØlanice ne bi bilo duže vrijeme. O ovome Ʀe vjerojatno razgovarati naÅ”a vlast i predsjednik EK Jose Manuel Barroso, povjerenik EK za proÅ”irenje Olli Rehn i glavni EU-ov pregovaraĆØ Michael Leigh. Iscrpnije...

(preneseno sa monitor.hr)

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 15 vel 2006, 21:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A kako onda misle i Tursku primit,ili primjerice Makedoniju za koju godinu?

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 7:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma Å”to se mene tiĆØe i bolje da nas nema. Po svem kolko sam dosad viĆ°ao i o Europi i o primjerice slovenskim iskustvima baÅ” me se i nije dojmilo. Em kaj smo sad definitivno nedovoljno razvijeni, em kaj pitanje kaj bu sve bilo kad u Uniju uĆ°emo...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Al unatoĆØ svega loÅ”eg Å”to ĆØujemo o EU i problemima u vlastitom dvoriÅ”tu, dužni smo barem kao Hrvati katolici gledati prema Europi i obvezama koje nas oĆØekuju,a koje nam je predoĆØio i pokojni papa Ivan pavao II. Od toga se ne smijemo skrivati!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
ivoo

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike slažem se s tobom Wink

ovi dokumenti koje pokazuje žan su toĆØni, ali tako je bilo i 12 pa onda 15 pa onda 25 i sad stavljaju 27 jer su vidjeli kakve su i probleme donijeli, pa su se prepali od daljnjega Å”irenja ali ja mislim da je rjesenje konaĆØno sve zemlje ali naravno da je postupak do toga dug i tezak. To ti je kao klub, imaÅ” pravila i ako poÅ”tujeÅ” pravila ulaziÅ” u klub, ali pitanje je kakva su pravila i tu je velika uloga katolika Europe. Ako se bude zatvaralo moglo bi se dogoditi kao Å”to se dogodilo i s rimskim carstvom koje propalo od najezde barbara ali je u biti ono bilo izgriženo i uniÅ”teno nemoralom iznutra. Gradanin Rima je bio imao povlastice a barbari nisu smjeli nista odnosili su se prema njima kao zivotinjama. Evo npr problem emigranata i onih koji nastoje uƦi u blagostanje tj EU, svjedoci smo kako ljudi bjeze i ulaze u EU a oni su za EU kao barbari. Najveci je problem ta svjetska neravnoteza u bogatstvu neosjetljivost na one koji nemaju. Sve polazi od toga da se treba gledati ĆØovjek, a zadaca katolika je da se u Europi bore za zakone koji ce poÅ”tivati ĆØovjeka. Jer postoji jedna tendencija da se ide ka postavljanju užitka kao najvecu vrijednost i onda se rade takvi zakoni ( necu sada spominjati, pobacaj, eutanaziju, homoseskslualne brakove i ostale seksulane slobode) vec su spomenuti jedan drugi da tako recem banalni primjer. Ljudi Å”trajkaju u zapadnoj Europi zbog zakona koji se donosi. A po njemu je sloboda protoka radne snage kroz EU. Naime sada Ʀe boju se poslodavci uzimati radnike iz novih ĆØlanica jer su oni spremni raditi i po slabijim uvjetima. Ja njih razumijem tako je i u nas kada navali jeftina radna snaga sa istoka. Ali je bit zaÅ”to sam ovo napisao u tome jer oni se sad bune jer ce ovi novi clanovi imati ista prava kao i oni, a to je po meni sebicno, smanjit ce uzitak, to je ono Å”to je bitno najvaznija vrijednost se ugrozava. KratkoroĆØno ulazak u EU ne može donijeti nista dobro ali dugoroĆØno se uvida razvoj ( Portugal, Irska ) A i za stare clanice to znaci nova tržiÅ”ta. A time raste proizvodnja i gospodarski rast. Kao Å”to je i Rim jaĆØao novim osvajanjima. Mi smo tu na granici, mi smo po uvjetima bolji i od nekih ĆØlanica koje su sada uÅ”le ali smo kao tržiÅ”te zaista zanemarivi ( jedan europski grad).
Mi ce mo uci drugo je pitanje kad?
Ali treba ustrajati na vrijednostima koje zaista i jesu vrijednost, u tom smislu ja vidim papino inzistiranje na stvaljanju krÅ”Ć¦anstva u preambulu Ustava. Tendecijaje da se ide prema nekim drugim "vrijednostima" ali zato je joÅ” važnija uloga katolika da budu savjest koja stalno opmonije Wink
Daniel

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Al unatoĆØ svega loÅ”eg Å”to ĆØujemo o EU i problemima u vlastitom dvoriÅ”tu, dužni smo barem kao Hrvati katolici gledati prema Europi i obvezama koje nas oĆØekuju,a koje nam je predoĆØio i pokojni papa Ivan Pavao II. Od toga se ne smijemo skrivati!

Ovo je jedan stav koji mi se jako sviĆ°a. Uostalom stalno zaboravljamo da je Ivan Pavao II., kao i Benedikt XVI, davao potporu Hrvatskoj za ulazak u EU.
sike

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 11:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi smo po mnogo ĆØemu u oĆØima drugih ĆØudan i specifiĆØan narod,iako neznatan po broju naspram puno brojnijih.
Al papine rijeĆØi shvaƦam kao Božju poruku,pa ako je taj starac toliko nade uputio u nas Hrvate vidjevÅ”i nas u toj zajednici Europe,onda je to i Božji znak da iako mali možemo ĆØiniti velike stvari u ĆØuvanju vjere.

A Å”to nam može biti svetije ako ĆØuvamo vjeru u velikoj Europi koja polako sve viÅ”e vjeru gubi u vidu.

Zato je to važno da uĆ°emo u EU,iako je tu puno stvari protiv nas i prihvatimo kao narod jednu tu,rekao bih svetu obvezu

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
merkat

PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve je to igra, Barosso u zagrebu je ispriĆØao u saboru hvalospjeve gdje nas je nahvalio kako smo sjajni i kako oni jedva ĆØekaju da bas prime ( gledao izravno na tv ) a opet spomenuo je je kasnije kako imamo prevelike poticaje u poljoprivredi i da ih trebamo smanjiti. Sjajno, ionako nam je poljoprivreda na koljenima i uvozimo sve ono Å”to bismo trebali izvoziti. A poljoprivreda bi nam trebala biti najjaĆØa grana uz turizam koji Ʀe ionako pokupovati stranci na 40-50, 100 godina dok Ʀe biti isplatljivo.
NaÅ”a je prilika zdrava hrana no bez poticaja ju neƦemo imati nego Ʀemo uvoziti tuĆ°e otrove te naravno gmo koji je veƦ dokazano takav da mijenja genetsku strukturu ĆØovjeka !
Narihtat Ʀe oni nas kako im paÅ”e.
Metar zahtjeva koji Ʀe nas unazaditi, metar hvalospjeva...

Trebamo li uƦi pod svaku cijenu ? ShvaƦam ovo pitanje kao retoriĆØki odgovor. Naravno da ne. Ali nikako u balkansku uniju gdje je veƦ sada konkurencija puno jeftinija kao radna snaga pa veƦ sada gubimo.
Ono premjeste ti firmu na drugi kraj države a ako ne želiÅ” iƦi iƦi Ʀe muharem ili miloÅ” za manje para.
Ali težiti ka europi ali sa minimumom koji nas zadovoljava. Ako ne ide, pa-pa.
Ali vjerujte s ovim gadovima od politiĆØara ne vjerujem da Ʀe se tako postaviti, vjerujem samo u Božju providnost, niÅ”ta viÅ”e nit manje !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Srki

PostanoPostano: pet 07 tra 2006, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uzet Ʀe nas i onda mlatit po nama!

Kako sad stvari stoje,mislim da je joÅ” prerano sljedeƦe godine uƦi u EU.
Pazi to,ĆØak postoji moguƦnost da 1.1.2007. uĆ°emo s Rumunjskom i Bugarskom! Shocked

Mislim da se ni nama ni njima nije potrebno žuriti.

Gogi

PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 15:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sta se tice korupcije te neozbiljnosti i neodgovornosti mi od EU mozemo samo uciti Exclamation
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
ziga

PostanoPostano: ned 07 svi 2006, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve jedno nam je dali uĆ°emo ili ne, neznam zaÅ”to sve vlade u Hrvatskoj to stavljaju kao osnovni cilj kao kad uĆ°emo u EU oni Ʀe se brinuti o nama i rijeÅ”ili smo sve probleme.
EU ce nam mozda pomoƦi da lakse izaĆ°emo na Eurposko trziÅ”te, ako mi nemam proizvod koji Ʀemo ponuditi Europi, necemo bas puno profitirati od nje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Maki

PostanoPostano: ned 07 svi 2006, 12:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mislim da bi se trebali strpiti sa ulaskom u EU. Jer kada uđemo u EU vjerojatno ćemo kune zamjeniti s eurima, a gledajući ostale zemlje koje su nedavno uÅ”le, sve će ond bar 50%poskupiti ako ne čak i viÅ”e, a plaće će ostati iste.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 21:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam gdje da ovo stavim,ali evo,Crna Gora postala država! jako sretan

Daniel

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 21:55