HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 19:10. Pogledaj neodgovorene postove
Treba li Hrvatska uƦi u Europsku Uniju pod svaku cijenu???
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Treba li Hrvatska uƦi u EU pod svaku cijenu?

a) treba 
5%
 5%  [ 1 ]
b) EU je buduƦnost ali ne pod svaku cijenu 
55%
 55%  [ 11 ]
c) Hrvatska nema Å”to tražiti u EU 
25%
 25%  [ 5 ]
d) da, ali pod naÅ”im uvjetima 
10%
 10%  [ 2 ]
e) nemam pojma 
5%
 5%  [ 1 ]

Ukupno glasova : 20

Autor Poruka
jzekic

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 06 svi 2004, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

GrĆØka ti i nije baÅ” tako bogata, nacionalni joj je dohodak po stanovniku manji od 4000 USD, za razliku od sljedeƦe ĆØlanice Portugala sa skoro 9000 USD da ne govorim o Fra...itd.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

Spol: muško
PostanoPostano: čet 06 svi 2004, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da sve su zemlje kao spremne... ima jako interesantnih zakona koje forsira unija, pa je cak nekim clanicama tesko se nositi sa tim zakonima.. mozda su neke spremnije, a neke manje spremne.. pogledajte na primjeru madjarske sto im se dogadja, al nesto vlada kaze, vec sto kazu mali poduzetnici...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sub 15 svi 2004, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad se bolje razmislim, i nemamo se mi oko ĆØega zabrinjavati jer samo jedna naÅ”a domovina, i samo je jedan naÅ” mir i jedino Ʀe se u Gospodinu naÅ”a duÅ”a smiriti.Ta nismo od zemlje, nego od neba, nismo od raspadljivosti kao životinje zemaljske, nego od vjeĆØnosti, onaj koji u ovo vjeruje od Života je i imati Ʀe ga, i neƦe se raspasti nego Ʀe njegovo tijelo u dan suda biti preobliĆØeno u Slavnom tijelu Kristovu, ponovno uzeti svoj zemaljski oblik da živi u vjekove u Gospodinu koji ga stvori za vjeĆØnost!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
zoki

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 16:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je najbolje da Hrvatska ne uĆ°e u EU! Kad bi bila ĆØlanica EU viÅ”e Hrvatska kao samostalna država ne bi postojala. Rasprodali bi nas skroz i služili bi im kao odlagaliÅ”te stvari koji im nisu potrebne.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
igor

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 18:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da hrvatska treba uci u EU, ali onda kada to hrvatskoj odgovara.. ali, kako to nece biti moguce, mislim da udje onda kad to odgovara samoj hrvatskoj, ona ce uci sto prije moze..

ja se samo nadam da ce to sve biti sto bezbolnije po obicnog gradjanina.. Cool
suzy

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hrvatska ne bi trebala uƦi u EU, jer bi nas ove veƦe i vodeƦe države samo iskoriÅ”tavale! Pa Å”to bi napravili od naÅ”e lijepe zemlje? Mad
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svima vam toplo preporuĆØam ĆØlanak fra Tomislava Pervana o Europskoj Uniji i Hrvatskoj koji je izaÅ”ao u ĆØasopisu "Glas mira" MeĆ°ugorje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
majuska

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 20 svi 2004, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

najnoviji podaci: 18.6. dobivamo sluzbeni status kandidata za EU i navodno smo onda 2008. u EU... Ak sam dobro skontala... Confused Embarassed
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: čet 20 svi 2004, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa dobro je to.. evo sad smo kandidat.. i sad moramo srediti hrvatsku sto bolje do 2008. da kad udjemo mozemo funkcionirat normalno.. a mislim da ovaj HDZ to moze...

to je dosta jos vremena, i treba se latit posla... Cool
Daniel

PostanoPostano: čet 20 svi 2004, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je tako izgleda da je Eu onda neminovna ĆØinjenica za Hrvatsku, zato se spremimo za ulazak u EU Å”to bolje.
sljuncica

PostanoPostano: čet 20 svi 2004, 16:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da ja ne poznajem ovu temu toliko koliko i vi, i sigurno je da nisam o njoj toliko mislila, ali imam neka svoja razmisljanja, i zelim ih podijeliti sa vama...
Mislim da je cijela ova "buka" oko ulaska u EU jako napuhana, politicari se toliko zestoko zalazu da mi udjemo, a da nisu svjesni, dali to i narod zeli; koliko sam ja shvatila, ulazak ima isto toliko mana koliko i prednosti... Voljela bih da razmotrimo koliko problema ima u ostalim drzavama koje su usle u EU, prva Italija, takodjer vjerujem da vjerovatno postoje dobri razlozi za ulazak, ali nismo li se do nedavno borili za samostalnost, da bi deset godina poslije zeljeli opet "doci pod neciju vlast"... Nerazumjem zasto bi onda uopce ulazili ako cemo dobiti isto koliko cemo izgubiti...
igor

PostanoPostano: čet 20 svi 2004, 21:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da mi od unije mozemo mnogo vise dobiti nego sto cemo izgubiti...

mi, hrvatsku kao takvu necemo izgubiti, neke ovlasti drzave bit ce prebacene na uniju, ali hrvatska ce i dalje biti samostalna i suverena drzava sa svojim teritorijem. al nece biti vise granica.. to je tako cool.. ici cemo u europu da nas ne gledaju vise oni slovenski carinici, ili mozda oni madjari... to je super.. Cool Cool
jzekic

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde nije baÅ” sve tako crno!

Nemamo mi zaŔto biti za Ujedinjenu Europu, ja se u tom smislu zalažem samo za Ujednjenu Kristovu Europu, koja jedina ima nade za opstanak.

Zato se možemo pomoliti svetcu koji je cijeli svoj život tome posvetio, da ispuni najveƦa kristova želja da svi budemo JEDNO!

Sveti Benedikte, koji si životvornom rijeĆØu svojeg Pravila ljubavi i neumornom revnoÅ”Ć¦u svojih uĆØenika preobrazio Europu u blagoslovljenu zemlju krÅ”Ć¦anske vjere i jedinstva, koji si odgajao ljude i narode za djela ljubavi i blagodat mira, koji si otkrio dostojanstvo i ljepotu ljudskog napretka nadahnutiog evanĆ°eljem, vrati se Europi i svijetu svjetlom svojih ideala.Vrati ljudima naÅ”eg vremena smisao za Krista i posluÅ”nost njegovi rijeĆØima.Budi nam vjeĆØno bliz svojim nebeskim zagovorom da europski narodi naĆ°u i saĆØuvaju putove reda, pravednog i bratskog zajedniÅ”tva.Amen.

Mir i dobro, neka vas Ŕtiti zagovor Svih Svetih!

Srki

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma uĆ°imo viÅ”e u EU. Mislim da Rumunjska i Bugarska nisu zaslužile da uĆ°u prije nas. Uostalom, dali bi bod viÅ”e zalaganju za uvoĆ°enje Boga u ustav kao katoliĆØka zemlja. Za to se zalaže 7 katoliĆØkih zemalja u EU.
Laughing Shocked
jzekic

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

How many roads must a man walk down before you can call him a
Man ? yes n how many seas must a white dove sail before she
Sleeps in the sand yes n ahow many times must the cannon
Balls fly before theyā€™re forever banned

The answer my friend is blowing in the wind the answer is
Blowing in the wind

How many times must a man look up before he can see the sky
Yes n how many ears must one man have before he can hear
People cry yes n how many deaths will it take till he know
That too many people have died

Blowing in the wind

How many years can a mountain exist before itā€™s washed to the
Sea yes n how many years can some people exist before
Theyā€™re allowed to be free? yes n how many times can a man
Turn his head pretending he just didnt see?

Blowing in the wind
The answer is blowing in the wind

Ovo vrijedi pogotovo za Hrvatski narod, i premnogo smo puta tijekom povjesti bili robovi, zar da opet srljamo kao guske u maglu?!

nata

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igor napisa:
da nas ne gledaju vise oni slovenski carinici, ili mozda oni madjari... to je super.. Cool Cool

Laughing he he igore, a znaÅ” ono:
crveni pasoŔ bez mane Ŕto prolazi grane...

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
nata

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Mislim da Rumunjska i Bugarska nisu zaslužile da uĆ°u prije nas. Laughing Shocked

a zaŔto?

Srki

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po nekim kriterijima možda jesu, ali su to uglavnom siromaÅ”ne zemlje, gdje su ljudima vrlo niske plaƦe.
jzekic

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 14:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi nije siromaÅ”an onaj tko nema novca, nego onaj tko nema duha, jer neƦe imati s ĆØime platiti svoj ulazak u nebo.Dao Bog da se to nama ne dogodi, nego da doĆ°emo punih ruku!

Mir i dobro!

nata

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je dobro kažeÅ” to s plaƦama, ali kod nas Ʀe uskoro malo tko uopƦe imati plaƦu, osim direktora ha-ha

zekiƦu, to!!!

jzekic

PostanoPostano: sub 29 svi 2004, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije naÅ”e da mislimo o tome, ta savrÅ”eni su nepogreÅ”ivi naumi Gospodnji, istinite su staze njegove, jer nije doÅ”ao da sudi veƦ spaÅ”ava, nije doÅ”ao da umremo nego da imamo Života u njemu.Zato nežalostimo se gubitkom ovovremenosti i patnja, nego radujmo jer smo po ovozemaljaskoj smrti roĆ°eni za nebo, za novi, za bolji i u svakom pogledu savrÅ”eniji život, život milosti neba.Da vjere imamo kao zrno goruÅ”iĆØino i brda bi pred nama uzmicala i more otvaralo pute.Molimo stoga da uzrastemo u vjeri, i dao Bog da se po naÅ”im molitvama u dan suda i naÅ”a braƦa koja oroniÅ”e u grijehu, spase, te da kad more izbaci svoje mrtvi i zemlja otvori svoje grudi Gospodin pozove sve narode u rajske dveri.

Aleluja! Aleluja!

Mir i dobro!

Mala Truba

PostanoPostano: pon 31 svi 2004, 8:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Unije da ili ne? Pod koju cijenu? E pa sad... Prvo da vam kažem da sam dugo vremena vidio lijepu naÅ”u kao Å vicarsku. Zemlja koja je tek prije par godina uÅ”la u UN. U potpunosti je samostalna na politiĆØkom planu. No Å vicarska ima 45000 USA$ GNP per capita i brutto GNP veƦi od npr. Kine i tu mnoge priĆØe zavrÅ”avaju. Oni imaju ureĆ°en sustav pravosuĆ°a, policije, obrazovanja,... njihova demokracija je "malo" starija od naÅ”e. A mi??? NaÅ”a demokracija je stara 13-14 godina GNP per capita nam iznosi 7500 USA $ i "malo" je manji od Å vicarskog! Otprilike je takav odnos (ako se tako može usporeĆ°ivati) i naÅ”eg i njihovog Å”kolstva, pravosuĆ°a, korupcije,... drugim rijeĆØima oni su daleko ispred nas u mnogoĆØemu. U posljednjih godinu dana ima sam priliku upoznati Uniju sa svih strana, upoznati institucije, ljude (od obiĆØnih graĆ°ana do zastupnika u Parlamentu EU), te njihove poglede na Uniju i nas i shvatio sam Å”to je Unija, Å”to nam se pruža i kako se trebamo ponaÅ”ati.

Prije svega EU je interesna zajednica europskih država koja je nastala zbog zajedniĆØkih interesa, potrebe povezivanja i lakÅ”eg protoka ljudi, roba, ideja, novca,... i ona kao takva nudi odreĆ°ene uvjete koje moramo ispuniti ako joj želimo pristupiti. Oni se odnose na gospodarski sustav, (inflacija ne veƦa od 1.5%, BDP rast, stabilnost valute...) demokraciju (sloboda medija, poÅ”tivanje ljudskih prava...) te funkcioniranje države (transparentnost sudstva, Å”kolstva, uprave...). Kako je kod nas znamo. Evo kad sam kod Å vicarske da vam samo kažem koji su oni problem nedavno imali. Kod njih je jedan naÅ” ĆØovjek poĆØeo graditi bez dozvola (kod nas se to zove graĆ°evinska, lokacijska... dozvola) i dogodilo se da nisu znali kako postupiti jer je to prvi takav sluĆØaj i nije predviĆ°eno u zakonu takvo ponaÅ”anje. Kod nas je ipak malo drugaĆØije, zar ne! Kad pogledam stanje u naÅ”oj državi u posljednjih 15 godina vidim napredak na mnogim stranama no neke stvari sustavno zaostaju, tj. imam osjeƦaj da pojedincima (jadnici) koji imaju kakvu-takvu moƦ ovakvo stanje odgovara i da ga sustavno drže na životu radi osobne koristi a za nas ih uopƦe nije briga. BaÅ” takvom stanju vidim kraj u EU. Naime oni ne trpe takvo stanje. Najbolji dokaz u tome nam je glavna tužibaba suda u Hagu. Koliko god nam ona bila nemila pojava ona samo dosljedno izvrÅ”ava zakon. Da kod nas takvi ljudi upravljaju pravosuĆ°em i bore se za pravdu zar bi bilo ovakvo stanje? Unija je vrlo ureĆ°ena i u njoj doslovce funkcionira demokratsko druÅ”tvo. Probajte se vozat po NjemaĆØkoj i priĆØat na mobitel, i bacit papiriƦ na cestu. Prvo Ʀe vas 20 ljudi opomenut da to ne radite a onda Ʀe vas veƦ netko nadležan dobrano oplesti po džepu. Naravno iznimke potvrĆ°uju pravilo! Ne želim reƦi da je Unija savrÅ”ena, uvijek pravedna i poÅ”tena. Oni samo imaju razvijen demokratsko kapitalistiĆØki sustav koji funkcionira kako za obiĆØnog graĆ°anina tako i za predsjednika, ministrova sina,.... To želim i nama.

Ako želimo uƦi u Uniju (ja želim) moramo pronaƦi svoje interese i zaÅ”tititi ih u samim institucijama Unije. Da pojasnim! Unija nam ograniĆØava izvoz vina,... logiĆØan korak. Francuska i Italija proizvode gotovo polovicu svjetske proizvodnje vina i nemamo se mi tu Å”to mijeÅ”at, no mi možemo proizvodit one sorte koje kod nas bolje uspijevaju. Poznato je da nam je Napoleon donio neke sorte (Pinot sivi, bijeli, Å”ampanjac...) baÅ” iz Francuske i da i kod nas uspijevaju dosta dobro, no mi imamo vina koja ni Italija ni Francuska zbog svog geografskog položaja nemaju pa se njima moramo okrenuti. Ulaskom u Uniju te vrste zaÅ”titimo i to je to. Francuska je poznata po recimo vrhunskom Å”ampanjcu, a Hrvatska po vrhunskoj graÅ”evini... i brojnim drugim autohtonim sortama. Postoji joÅ” nebrojno drugih proizvoda koje mi možemo bez problema plasirati na europsko tržiÅ”te, dobro ih prodati i zaraditi (med, sve vrste bijele i plave ribe, Å”eƦer, masline, smokve, kulen, prÅ”ut, rakija, Å”eƦer...). Kao Å”to sam na poĆØetku rekao Unija je interesna zajednica država i poĆØesto jedna država Unije svoj problem prema treƦima predstavlja kao problem cijele Unije te tako jaĆØa svoj položaj. No jednom kad uĆ°emo u Uniju i mi Ʀemo biti u toj i takvoj situaciji koja možda i nije najpoÅ”tenija no ipak živimo u kapitalizmu i demokraciji u kojoj veƦi i jaĆØi tlaĆØi, a da li si u veƦini ponekad ovisi o samo jednom glasu tj. odnos može biti 50% plus jedan glas i imaÅ” pravo donijeti odluku koja ne odgovara približno istom broju ljudi, a samo jedan glas je prevagnuo. Mi joÅ” uglavnom nemamo prave radne navike, kod nas je najlakÅ”e posijati pÅ”enicu. BaciÅ” je, jedan puta odeÅ” i baciÅ” gnojivo, joÅ” jednom poprskaÅ” i ĆØekaÅ” žetvu koja traje jedan dan i kukaÅ” kako je teÅ”ko. Pomozi si sam pa Ʀe ti i Bog pomoƦi. Treba li reƦi da je naÅ” urod duplo slabiji po hektaru od europskog a cijena proizvodnje duplo viÅ”a! NaÅ”i inovatori su meĆ°u najnagraĆ°ivanijima u svijetu no svoje izume prodaju strancima jer kod nas ne postoji sustav koji bi kvalitetno izum pretvorio u tržiÅ”tu prihvatljiv proizvod kao u Uniji. ZaÅ”to je Tesla otiÅ”ao u Ameriku??? I da ne duljim samo mali zakljuĆØak za kraj. Mislim da bi ipak trebali uƦi u Uniju no za taj ulazak se trebamo pripremiti. Ne samo ovo Å”to Vlada radi. U Uniju ulazimo kao Hrvati, katolici, sa svojim jezikom, svojom kulturom, povijeÅ”Ć¦u, tradicijom, folklorom, obiĆØajimaā€¦ Njih se ne smijemo odreƦi, njih moramo znati uklopiti u mozaik razliĆØitosti koji ĆØini veliko europsko bogatstvo. U samim institucijama trebamo zaÅ”titi sve ono Å”to kod nas vrijedi, na taj naĆØin dobivamo kakvu takvu ravnopravnost s ostalim ĆØlanicama Unije. A jednom kad uĆ°emo trebamo se maksimalno truditi koristiti sve moguƦe naĆØine da si olakÅ”amo život. Evo recimo znam da Unija ima nebrojne bespovratne fondove za razvoj iz kojih se može financirati Å”toÅ”ta. Npr. projekti kao Å”to su zaÅ”tita okoliÅ”a, razvoj poljoprivrede, znanost, istraživaĆØki projekti, informatiĆØka pismenost, zaÅ”tita kulturne baÅ”tine, suradnja na brojnim podruĆØjima,ā€¦ Vjerujem da bi se i mnogi projekti koje mi mladi vodimo ili su nam u planu mogli odvijati uz tehniĆØku ili financijsku pomoƦ iz Unije. Sve u svemu Bože pomozi!

Mala Truba svira dalje...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: pon 31 svi 2004, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å ta pred Bogom znaĆØe svi ti dolari, sjetite se one narodne da ovdje na zemlji nitko od nas neƦe ostatiza sjeme...

Milost je imati dovoljno a ne previÅ”e, jer zemaljska oholost nije mila u oĆØima Gospodnjim, stoga bolje molimo da nam Gospodin ne udijeli previÅ”e, jer tek taj teret neƦemo moƦi ponijeti, a da nepropadnemo za vjeĆØnost!

nata

PostanoPostano: ned 20 lip 2004, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jeste primjetili da je papa ljutito kritizirao ustav eu?

jzekic

PostanoPostano: pon 21 lip 2004, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ipak sam djelovao i na njega jako sretan jako sretan jako sretan

Pa kako neƦe, ta Duh Gospodnji po obeƦanju Kristuvu bdije na Crkvom i u svojstvu bzbrojnih anĆ°ela uƦuƦuje njene korake i neprestano je ĆØuva!

Ta Duh je isitne i istinu zbori onima koji ga sluÅ”aju, a oni koji pak Istinu sluÅ”aju od Istine su, dakle od Života i neƦe umrijeti nego Živjeti u Jednom tjelu, ne zamaljskim zakonima sjedinjenji, nego vjeĆØnom tajnom Trojedinstvenoga Boga bitno s njime u vjeĆØnosti sjedinjeni, u slavi anĆ°ela i svetih Å”to ih vjera, nada, ljubav žarka, stalna u životu resila je smjerne.Po njihovom zagovoru daj da i mi vjerno nasljedujemo tvoga Sina Isusa Krista, težeƦi jedino vjeĆØnom i nepropadljivom ujedinjenu sa tobom, svojim Stvoriteljem!Amen.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.