HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 0:54. Pogledaj neodgovorene postove
Politika
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Chico

Spol: muško
PostanoPostano: pon 13 stu 2006, 22:46
PostNaslov : Politika
Citiraj i odgovori

malo da se živne na ovom podforumu.

kaj mislite o BandiƦu???

meni se osobno sviĆ°a naĆØin na koji radi,jako je puno napravio po zagrebu.
e sad,neki piÅ”u da ovo sve Å”to sad radi je u stvari predizborna kampanja za predsjedniĆØke izbore.kao zagrepĆØanin ne bih htio da ode sa funkcije gradonaĆØelnika,nekak baÅ” ne vjerujem da Ʀe iduĆØi gradonaĆØelnik biti bolji od njega,viÅ”e se od ovog ne može tražiti.

kad bi se kandidirao za predsjednika,da li bi možda glasali za njega???
imate li možda nekog svog omiljenog politiĆØara???

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smatram da je u Hrvatskoj bolje biti gradonaĆØelnik Zagreba nego predsjednik države. Predsjednik ima vrlo male ovlasti i viÅ”e služi kao marioneta onih koji ga postavljaju na to mjesto. Ovlasti su mu smanjene na smjeÅ”nu razinu tako da ne znam zaÅ”to bi netko želio biti predsjednik Hrvatske. Mjesto gradonaĆØelnika grada Zagreba je mnogo snažnije politiĆØko i ekonomsko mjesto nego mjesto predsjednika države. Biti predsjednik je - po meni - samo pitanje ĆØasti.

Dodao bih na ovom mjestu kako je žalosno kako se svi lako pomirimo s ĆØinjenicom da nam politiku vode starci, te bespomoƦno sliježemo ramenima kao da niÅ”ta ne možemo uĆØiniti. Ono mladih Å”to je i uÅ”lo u politiku je pod snažnim utjecajem velikih stranaka a umove im ispunjaju misli tih staraca koji jesu na vlasti.

Volio bih vidjeti na naÅ”oj politiĆØkoj sceni jednu stranku u kojoj Ʀe biti zabranjeno sudjelovanje ikoga starijeg od 50 godina, ikoga tko je bio aktivan u komunistiĆØkoj partiji prije raspada Juge,... Takva stranka bila bi vrlo perspektivna i od takvih ljudi bismo mogli neÅ”to oĆØekivati. Ovako je sve uÅ”lo u neku letargiju.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da me ova ideja užasava. Å to to znaĆØi da je osoba sa 50 godina stara i za otpad?

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osoba sa 50 godina u ovoj tranzicijskoj Hrvatskoj najĆØeÅ”Ć¦e je optereƦena bilo idejom "crvenih" bilo idejom "crnih". Zato je kod nas bolje mimoiƦi tu generaciju. Osim toga oni su potpuno iznesli onu uzreĆØicu: "Alaj volim ovaj režim - plata ide a ja ležim".

Bilo bi najbolje tu generaciju zaobiƦi i vlast dati mladim struĆØnjacima, koji nisu optereƦeni proÅ”loÅ”Ć¦u i koji imaju poneÅ”to pravih radnih navika. Nema takvih mnogo ni meĆ°u mladima - ali valjda bi se mogao naƦi dovoljan broj takvih mladih struĆØnjaka.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko su onda oni koji bi trebali voditi ovu državu i kako? Jasno govorim o svim segmentima politike.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
magivek

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 9:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim, da nije samo problem, tko treba voditi drzavu.
Mene, koji zivim na "zlatnom zapadu" (gdje je u Becu, gdje sam ja, i centar glavnog grada, tj. trg pred katedralom vjecito u pravom smislu rijeci pos*an), muci nesto drugo.
Bilo bi pametno, da i politicar ima placu prosjecnog radnika (ionako mu izlete, bogate objede i sto sve ne placa porezni obveznik...). Onda bi imao mogucnost vidjeti, sto njegove ludosti znace u praksi.
Nas austrijski jos-kancelar je izjavio, da sa 13 000 eura mjesecno ne moze zivjeti (jadan...). Upitao bih ga ja: a kako da ja zivim s toliko novaca citavu godinu, ha? Odgovor: pa nisam vam ja kriv...!
A da se gospoda za svaki euro ili kunu ili sto vec mora muciti kao mali covjek s ulice, koji jedva krpa kraj s krajem, onda ne bi imali vremena razmisljati o ludostima, jer bi sami trebali prezivjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magivek - to ti je kod nas na divljem zapadu nemoguƦe postiƦi. Uvijek ĆØe kod nas ljudi tražiti rupe u zakonu. ProÅ”li sustav je razvio kod ljudi vrlo naglaÅ”enu brigu za vlastito dobro - a ono Å”to je opƦe dobro - smatraju - nije niĆØije dobro. Dobro se sjeƦam kako se razvilo miÅ”ljenje da je sasvim normalno krasti državu. To se nije niti nazivalo kraĆ°om - nego uzimanjem onoga Å”to nam svima pripada. Tako odgojene generacije ljudi u naÅ”oj domovini sada je vode. Sada se za opƦe dobro brinu ljudi koji su nauĆØili da "opƦe" znaĆØi "svaĆØije" i "niĆØije"... Upravo zbog toga mislim da je jedino pravo rijeÅ”enje dolazak potpuno nove generacije politiĆØara - Å”to je uĆØinila jedna od bivÅ”ih ruskih republika a sada je vodeƦa zemlja meĆ°u tranzicijskim zemljama. (Litva ili Estonija).

magivek

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam, da je nemoguce to postici, Coje (iako mi se cini dobrom idejom). A sto se tice onoga "krasti drzavu": ima toga i ovdje... Ali drzava pljacka i nas... Placas zdravstveno, a kad onda moras lijecniku ili na specijalne pretrage jer imas problema sa zdravljem, opet te masno oderu i onda se zavodi zale, da su bankrot... Embarassed Embarassed Embarassed
ivoo

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 21:40
PostNaslov : Politika
Citiraj i odgovori

Franjo a ti se ne sjecas kad je cijeli Maksimir zviždao Niki KranjĆØaru kad je igrao za reprezentaciju??? Da ne spominjem ostale negativnosti kojih je bilo
uostalom reprezantivci nisu protiv Splita bili nego Vlatko MarkoviƦ i ekipa. A sve je joÅ” poĆØelo od proÅ”log predsjednika Franja TuĆ°mana. To ti je njegova politika podjele na svim segmentima pa tako i sportu.
A Å”to se pozdrava reprezentativaca tiĆØe, da su pobijedili uvjeren sam da bi onda pozdravili Wink A neki dan su stvarno odigrali loÅ”e, i nisu zaslužili bolji rezultat ali su navijaĆØe trebali pozdraviti Wink
Sad se stvara fama ukletog stadiona Wink

Web team napisa:
Postovi prebaĆØeni s teme "Vatreni".
merkat

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 10:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivo,

ako je Franjo sve dijelio pa tako i sport onda ja neznam tko je tu lud.
U ono vrijeme je baÅ” on ujedinio hrvate i ako mu se ima Å”to spoĆØitnuti jest to da je sjedinjavao nesjedinjive i previÅ”e i prebrzo.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
ivoo

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hrvatski narod je državu ĆØekao dugo i previÅ”e dugo i to je bila želja naÅ”ega naroda koji je stalno bio porobljavan i maltretiran u raznim državnim zajednicama od Ugarske, Austro Ugarske, Habsburgovaca, KaraĆ°orĆ°eviƦa, Titove Jugoslavije i to smo svi željeli, svi domoljubi i rodoljubi svi su to oduÅ”evljeno prihvatili 1991 kao i 1941 kad je osnovana NDH. Samo ne treba mijeÅ”ati tu želju i jedinstvo sa loÅ”im stvarima.
Umjesto da se ujedinjenje o kojem priĆØa radi na Istini ono se radilo na laži. PrihvaƦalo se komunistiĆØke zloĆØince i svi su zloĆØini oproÅ”teni ( znamo da nitko do danas nije osuĆ°en, dapaĆØe ostali su mnogi na visokim dužnostima) za uzvrat da se drugoj strani dopusti da ĆØini ratne zloĆØine, ja neƦu tebi, nemoj ni ti meni Wink kasnije pod pritiskom EU morali smo se suoĆØiti sa ovom bliskom proÅ”loÅ”Ć¦u, dok su komunstiĆØki zloĆØini i dalje neprocesuirani iako svi znamo da ratni zloĆØin nikad ne zastarjeva.
On je pregovarao sa MiloÅ”eviƦem o podjeli BIH. On je sa centralizacijom i stvarnjem državnog kluba uspio ono Å”to ni Srbi nisu uspjeli. ƈak je promijenio ime kluba Å”to je izazvalo dodatnu podjelu meĆ°u navijaĆØima dinama. Ljudi su otiÅ”li u rat i mnogi su i poginuli sa obilježjima toga kluba, a kad su se vratili iz rata viÅ”e nije bilo njihova kluba, zatekli su baÅ” ono protiv ĆØega su se borili. Klub kao prije Crvena Zvezda, ali joÅ” je jedna podjela zanimljiva podjela na 200 bogatih obitelji i to se zaista tako i ostvarilo, možda malo viÅ”e od 200 enormno bogatih i ostatak sirotinje, posljedice se osjeƦaju i danas.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uf vidim da ste skrenuli s teme... Istina je da se na Maksimiru zviždalo KranjĆØaru... ali nije svim hajdukovcima. srna i Pletikosa su uvijek bili ljubimci navijaĆØa... Želio bi napomenut da to nije bilo zato Å”to je BBB tolerantniji od Torcide veƦ zato Å”to je zagreb hrvatska metrolpola i tu žive ljudi iz svih dijelova Lijepe naÅ”e.
Vjerujem da Ʀe se i torcida vremenom primirit ako bude viÅ”e utakmica u Splitu. Ne treba zaboravit ni Rijeku i Osijek. I sa te strane ih razumijem al je ljutnja bila usmjerena u pogreÅ”nom smjeru. Za to je kriv HNS.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
ivoo

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Franjo pa ljutnja je uvijek bila usmjerena prema HNS.
A to da su Srna i Pletikosa oduvijek bili ljubimci navijaĆØa nije istina, bili su zviždani i to dobro dok nije Srna dao par golova, a Pletikosa saĆØuvao par zicera Wink Ali ako ƦeÅ” primijetiti neki dan nije bilko zvižduka igraĆØima dinama, bilo je zvižduka cijeloj reprezentaciji. Ako nisi znao i hajdukovi igraĆØi dobiju zvižduke na Poljudu kad igra Hajduk. Ali moraÅ” znati da je na utakmici bilo navijaĆØa iz cijele Hrvatske bilo je i BBB ( piÅ”e da je bilo vrebalnih ĆØarki, u Zagrebu zna doƦi do sukoba). Nikad se nije zviždalo Hrvatskoj veƦ pojedincima ili HNS. Ali i u Zagrebu je HNS i Vlatko MarkoviƦ nerijetko izviždan. Zato te tvoje priĆØe o metropoli ne drže vodu. Reprezentacija bi trebala biti reprezentacija cijele države, ja oduvijek govorim da treba u svakim kavalifikacijama dvije najaĆØe utakmice odigrati jednu u Zagrebu jednu u Splitu, onda u Rijeci i Osijeku, a ekipe kao Å”to su Malta, San Marino, Andora, Fasrki otoci itd ugostiti u gradovima koji imaju uvjete pa rotirati a to su npr, Varaždin, Pula. Å ibenik. Koprivnica, Vinkovci itd. tko izgradi stadion.
merkat

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 16:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Hrvatski narod je državu ĆØekao dugo i previÅ”e dugo i to je bila želja naÅ”ega naroda koji je stalno bio porobljavan i maltretiran u raznim državnim zajednicama od Ugarske, Austro Ugarske, Habsburgovaca, KaraĆ°orĆ°eviƦa, Titove Jugoslavije i to smo svi željeli, svi domoljubi i rodoljubi svi su to oduÅ”evljeno prihvatili 1991 kao i 1941 kad je osnovana NDH. Samo ne treba mijeÅ”ati tu želju i jedinstvo sa loÅ”im stvarima.
Umjesto da se ujedinjenje o kojem priĆØa radi na Istini ono se radilo na laži. PrihvaƦalo se komunistiĆØke zloĆØince i svi su zloĆØini oproÅ”teni ( znamo da nitko do danas nije osuĆ°en, dapaĆØe ostali su mnogi na visokim dužnostima) za uzvrat da se drugoj strani dopusti da ĆØini ratne zloĆØine, ja neƦu tebi, nemoj ni ti meni Wink kasnije pod pritiskom EU morali smo se suoĆØiti sa ovom bliskom proÅ”loÅ”Ć¦u, dok su komunstiĆØki zloĆØini i dalje neprocesuirani iako svi znamo da ratni zloĆØin nikad ne zastarjeva.
On je pregovarao sa MiloÅ”eviƦem o podjeli BIH. On je sa centralizacijom i stvarnjem državnog kluba uspio ono Å”to ni Srbi nisu uspjeli. ƈak je promijenio ime kluba Å”to je izazvalo dodatnu podjelu meĆ°u navijaĆØima dinama. Ljudi su otiÅ”li u rat i mnogi su i poginuli sa obilježjima toga kluba, a kad su se vratili iz rata viÅ”e nije bilo njihova kluba, zatekli su baÅ” ono protiv ĆØega su se borili. Klub kao prije Crvena Zvezda, ali joÅ” je jedna podjela zanimljiva podjela na 200 bogatih obitelji i to se zaista tako i ostvarilo, možda malo viÅ”e od 200 enormno bogatih i ostatak sirotinje, posljedice se osjeƦaju i danas.

Nadam se da si mlad pa ti nije za zamjeriti.
VidiÅ” na gotovo identiĆØan naĆØin sam ja "pljugao" medijske fore. Sve Å”to si sad ispriĆØao nije tvoje nego ĆØista prepiska novinarskog pranja mozga 90-ih !
Sad mi joÅ” reci da je super radio 101 !

Je, hrvati su državu dugo ĆØekali. Je i ndh je bila ta želja i sadaÅ”nja hrvatska. Je i PaveliƦ je pogrijeÅ”io i TuĆ°man je grijeÅ”io. PaveilƦ kao gubitnik nije mogao dobiti istinit tretman pa je normalno da su domobran i ustaÅ”e pojam zla a partizani koji se deseterostruko i stostruko viÅ”e zla uĆØinili su pozitivci !
Ajd da su obje strane suĆ°ene poÅ”teno za zlo ali ovako crno bijelo gdje je najcrnije ustvari bijelo....

Svakako je greŔka Ŕto se je primalo komunjare kao Ŕto je greŔka i iz '41 gdje se iŔlo u koaliciju s zlom.
GreÅ”ka je i ne suĆ°enje komunizmu ali to je vjerojatno jer TuĆ°man je smatrao da bez njih ne može jer su bile previÅ”e premreženi i organizirani.
Kao da želiÅ” osvojit neku telekomunikacijsku centralu ali ti ona niÅ”ta ne koristi ako nemaÅ” struĆØnjake koji znaju njome upravljati.

Ovo za ratne zloĆØine je promaÅ”aj. Ne može se u isto svrstati 5% naÅ”ih zloĆØina koji su produkt terora s niĆØim izazvanih 95% zloĆØina.
Ali kada mediji trube samo o jednoj vrsti zloĆØina ( selotejp, garaža, medaĆØki Ć°ep sam se nasluÅ”ao viÅ”e nego dire straitsa ) a tek juĆØer ĆØujem za 6,5 godiÅ”nju djevojĆØicu Alisu koje je silovana u Vukowaru zajedno sa 17-godiÅ”njom sestrom !
I Å”ta sad kad morali smo se "suoĆØiti" pod pritiskom EU ?
Pa gore navedeno je proizaÅ”lo jer je u srcu europe na pragu 21. stoljeƦa se nekažnjeno ubijalo, klalo i silovala djeca i žene ( i muÅ”karci ) !
I naravno da eu sada kroji na silu povijest kako bi sebe opravdala za povijest !

Da, pregovarao je Franc i s MiloÅ”eviƦem o BIH u kojoj sad druga opcija stvara to da su hrvati svedeni na petinu, srbi imaju državu radiklanih ĆØetnika temeljenu na teroru a muslimaski djeĆØaci ubijaju hrvate ( neki dan na tv ).
Htio je promijeniti nametnuto komunsitiĆØko ime kluba gdje su joÅ” samo u rusiji, albaniji, bugarskoj imali ime dinamo. Napravio je nespretno to umjesto da je '90 dao na izbor i sigurno bi se maklo to ime a sada dok glumimo europu za nas misle da smo bugari ili albanci !
Zar smo trebali i zadržati imena klubova kao partizan, jedinstvo, bratstvo ?
Htio je i 200 HRVATSKIH bogatih obitelji da upravljaju hrvatskim gospodarstvom ali sada imamo 20 naŔih i 180 stranih koji su užas.
Dukat Luke RajiƦa i Agrokor TodoriƦa su firme s natprosjeƦnom plaƦom i niti jednim otpuÅ”tenim radnikom.
Sapienti sat !

ivoo

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se smatram mladim zato i piÅ”em na ovom forumu, mnogi me smatraju i djetetom ali po godinama sam ipak malo stariji od ekipe koja ovdje piÅ”e. Možda sam tvojih godina ili koju mlaĆ°i, ali ne znam Å”to mi imaÅ” zamjeriti?
Ti si ovdje pokuŔao relativizirati a nisi niŔta konkretno demantirao.
Ja sam ti govorio da nije rijeĆØ o nikakvom ujedinjenju veƦ razjedinjenju.
SluÅ”aj protivnike režima se ubijalo npr ParaĆ°ik je ubijen, a ovo da su oni bili premreženi pa i sam predsjednik dolazi iz te grupe, Josip ManoliƦ je sudjelovao u suĆ°enju Stepincu, a postao je glavni u državi, sadaÅ”nji predsjednik Sabora je osuĆ°ivao proljeƦare 1971 itd. Ovaj forum nije za pisanje o tim stvarima ali kad me veƦ vuĆØeÅ” za jezik da ne ostane neodgovoreno.
Å to se zloĆØina tiĆØe zloĆØin je zloĆØin i treba ga osuditi, a to Å”to je netko to tolerirao i nije htio procesuirati govori o politici koja je pogreÅ”na. A genocidna RS je posljedica te politike podjele BIH, to je greÅ”ka onoga tko je vodio takvu politiku, tko je upao u zamku MiloÅ”eviƦa.
Gledaj to ti je isto kao Å”to Ʀe sad Srbi izgubiti Kosovo, oni Ʀe ga izgubiti zbog MiloÅ”eviƦa a ne TadiƦa ili NikoliƦa. Da MiloÅ”eviƦ nije doveo do ove situacije nema Å”anse da bi sad NikoliƦ ili TadiƦ izgubiop Kosovo i ovako Ʀe im sve uĆØiniti da im najbolje nadoknade. Da se MiloÅ”eviƦ nije zamjerio svjetskim moƦnicima mogao je izvrÅ”iti genocid do kraja na Kosovu nikad ne bi doÅ”lo do intervencije i meĆ°unarodnih snaga itd. Sad nema povratka. Sad moraju dati nezavisnost Kosovu. To ti je politika danas vidimo koliko je bila pogubna ta politika prema Hrvatima u BIH.
Å to se dinama tiĆØe on kad je osnovan dobio je to ime, dakle ne govori se o nametnutom imenu, nametnuto je ono devedesetih, ali ako je to napravio nespretno opet govori o toj politici, politici razdora. Mogao je kasnije promijeniti kad je uvidio greÅ”ku ali ne nije Wink Svakako da je prvo posluÅ”ao bilo naroda mozda bi i narod htio to promijeniti ali ovako dok su ljudi ginuli s tim imenom on im to ukida mislim da je blago reƦi da je nespretno.
Å to se hrvatskih bogatih obitelji tiĆØe to je bila najveƦa pljaĆØka hrvatskog naroda, sramotna privatizacija dok su ljudi ginuli na ratiÅ”tima ratni profiteri su se bogatili u kupovali za bagatelu najvrjednije u Hrvatskoj. VidiÅ” odgovorni su oni koji su omoguƦili takve zakone. A najlakÅ”e je optužiti strance, ali stranci ne bi doÅ”li bez naÅ”ih, sve je to posljedica politike, krive politike
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sa obojicom se slažem u mnogo napisanog i trebalo bi mi sat vremena pisanja da to sve obrazložim.
Samo bi rekao ono Å”to napisam pod temom o komunizmu. To Å”to se mali broj ljudi obogatio za vrijeme rata, nije u potpunosti posljedica rata ni vodstva države veƦ je posljedica komunizma. Ista stvar se dogodila u cijeloj istoĆØnoj evropi! znate ono "Å”to je svaĆØije, to je niĆØije" .....

Wink I sad bi bilo dobro da se vratimo vatrenima! Laughing Wink

ivoo

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, Franjo posljedica je komunizma u svakom sluĆØaju, to je takav mentalitet, ljudi su samo preobukli odoru a nastavili po starom od vrha vlasti pa nadolje, veƦ sam spominjao da nijedan komunistiĆØki zloĆØinac nije osuĆ°en, to se jednostavno premrežilo kako kaže merkat kadrom iz UDBE. Opravdanja su da oni poznaju institucije itd, ali ako Ʀe te primijetiti uvijek kad doĆ°u izbori poĆØne hajka da su npr u SDP komunisti itd, a kad sam ja spomenuo pobaĆØaj onda se govori o naĆØelu da izmiÅ”lja topla voda itd, al evo vam primjer trga MarÅ”ala Tita i zahtjevom za promjenom imena, to naravno isto nije promijenuto isto kao i zahtjev za istragu i progon poĆØinitelja komunistiĆØkih zloĆØina. Nijedna parlamentarna politiĆØka stranka nije prihvatila i podržala ove zahtjeve. jedino Crkva koja je uvijek uz svoj narod http://www.katolici.org/dogadjanja.php?action=c_vidi&id=12565
S druge strane tkz antifaÅ”isti su dobili podrÅ”ku predsjednika MesiƦa koji je otvoreno stao na njihovu stranu priĆØajuƦi o ustaÅ”ama i zloĆØincima. Da su izbori uvjeren sam da bi mnogi stali uz ovu akciju ( naravno samo deklarativno isto kao i za pobaĆØaj) ali nisu izbori pa nije važno, vlast je osigurana Wink
Luka7

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kasno je i nekako nemam volje raspisivat se pa Ʀu samo kratko reƦ da se slažem sa gotovo svime Å”to ste napisali.
Jedino se ne slažem sa tezom da su miloÅ”eviƦ i tuĆ°man djelili bih, ne na tako crno bijeli naĆØin kako to izgleda svi ostali doživljavaju. To bi bilo kao da ja kažem da je crkva ĆØinila zloĆØine i toĆØka gotovo. Naprosto je nevjerojatno kako su nas mediji isprali po nekim stvarima, a hrvati su poznati po amneziji pa smo im i olakÅ”ali posao. Istini je dublja i ovdje se priĆØa o vatrenima i nemojmo sad o komunistima i sliĆØnim stvarima. Ako ste od volje, ajmo otvorit novu temu pa u njoj o politici, podjeli bosne i sliĆØnim stvarima.
merkat

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivoo

smatram da nisam relativizirao nego iznosim svoj kut iako je sve viÅ”e manje naklapanje jer ne rapolažemo informacijama. naveo sam samo ono s ĆØime se ne slažem.

tako smatram da se miloÅ”eviƦ niÅ”ta nije zamjerio jako velikim silama nego su kosovari napravili deal s amerikom jer imaju rude kao nitko u ovom dijelu europe, baÅ” kao Å”to su ameri i kuvajt branili iz "poÅ”tenih" namjera.
isto tako je i tuĆ°man imao deal s komunjarama i udbaÅ”ima koji su se vidjeli u novoj hrvatskoj. naravno da sam protiv toga ali to u naĆØelu i nije bila loÅ”a ideja. primjerice, kao da kriminalcu oprostiÅ” ako se ide borit za novu državu i svo dobro koja ona donosi. a ima znanja za dobru borbu. kao neka amnestija s zaslugom za razliku od amnestije bez zasluge srpskim teroristima i civilnim pomagaĆØima koji sad joÅ” i tuže hrvatsku za neispalƦene penzije !!!!!
tuĆ°man je htio ujediniti sve hrvate Å”to je krÅ”Ć¦anski ali je precjnio obraƦenje i ujedinjenje jer nije bio svjestan ukorijenjenosti zla koje je raslo desetljeƦima. ili jednostavno nije imao pametniji plan. sumnjam da je bilo ljudi koji su znali i htjeli bolje.
možda marko veselica ali nije imao podrŔku dovoljno jaku.
možda franjo nije imao dovoljne vjere.

dinamo je nastao 1945. kao sljednik haÅ”ka i graĆ°anskog a ime nije bilo promijenjeno jasno ali je bilo nametnuto. komunistiĆØko ime.

privatizacija je bila uzrok umjetna komunistiĆØka održavanja mastodonata koji su bili pumpani kreditima raznih smjerova svjetskih centara zbog geostrateÅ”kog položaja juge i balansiranje meĆ°u svima.
recimo, kao neka kurva koja spava sa svima i od svih uzima novce.
to je bilo neodrživo u nadolazeƦem kapitalizmu, globalizaciji, liberalizaciji tržiÅ”ta i da je sto tita bilo, sve bi propalo jer su strateÅ”ki interesi se promijenili padom istoĆØnog bloka i nitko viÅ”e nebi davao kredite na lijepe oĆØi.
naravno da je u privatizaciji bilo greÅ”aka ali najveƦe su rasprodaja strancima koji su nas sigurno ucijenili podrÅ”kom za vrijeme rata.
nažalost nije iÅ”lo drugaĆØije, tj. nije bilo vjere i hrabrosti.
lako je nama priĆØat ali trebalo je imati sposobnosti i hrabrosti odluĆØivati tada, lako je ovako iz fotelje vuĆØi poteze.

ivoo s ovim zadnji postom se u veƦini slažem.

ivoo

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
ivoo s ovim zadnji postom se u veƦini slažem.

Ma ok je to je tvoje miÅ”ljenje nemam niÅ”ta protiv, ali relativizirao si one moje navode, ali da baÅ” nemamo informacija i nije istina a i vidimo kakva je bila politika. NeÅ”to sam priĆØao i na temi televizija, ali naveo sam ti kako su ubijani protivnici režima kako je prodavana teritorija npr bosanska posavina itd.
Å to se Kosova tiĆØe tako možeÅ” reƦi da su i naÅ”i napravili deal za naÅ”u obalu i telekomunikacije ( mi smo ipak malo bogatiji od Kosova), ali to se sve može uzeti u obzir ali ne možeÅ” zaboraviti da Hrvatske ne bi bilo da se nismo uspjeli obraniti ( sami bez NATO Wink ) MiloÅ”eviƦ viÅ”e nije sluÅ”ao zapad i malo se drznuo ( sliĆØno kao GlavaÅ” prema Sanaderu) pa ga je ovaj odluĆØio smijeniti i za to je iskoristio Kosovo, a vidiÅ” da je zapadu bilo stalo do Kosova ono bi odavno bilo nezavisno, njima je bio samo cilj sruÅ”iti MiloÅ”eviƦa i postaviti ljude koji Ʀe ih sluÅ”ati.
Kada tako piÅ”eÅ” o Franju, ja te pitam zaÅ”to je organizirano ubojstvo ParaĆ°ika? Ja te uvjerevam da se to ubojstvo neƦe ni razrijeÅ”iti jer to vlastodrÅ”cima ne odgovara a Europi nije zanimljivo jer nije Srbin.
Dinamo nije nikakav sljednik HaÅ”ka i GraĆ°anskog, to je izmiÅ”ljotina bivÅ”eg predsjednika. HAÅ K i GraĆ°anski su dva zagrebaĆØka kluba i Zagreb je prije rata i za vrijeme rata imao svoj pravi derbi kao Å”to imaju i drugi veliki europski gradovi ( Madrid, Liverpool, Manchester, Milan, Prag itd) ali dolaskom komunista i diktature proletarijata sve Å”to je imalo veze sa Hrvatskom i hrvatstvom je brisano i uniÅ”tavano zabranjivano. Od onda je po komunistima poĆØinjala povijest i u skladu sa socijalistiĆØkom revolucijom za radne narode i narodnosti osnivani su klubovi po direktivi. Ako nisi znao i Partizan je osnovan pri 32 diviziji koja je pripadala zagrebaĆØkom korpusu i onda je on direktivom vrhovne komande prebaĆØen iz Zagreba u Beograd to je politika centralizacije, on je bio klub vojske, dinamo je po sovjetskom modelu bio klub policije iako ovaj nije bio klasiĆØni, ovdje se viÅ”e radi o tajnoj policiji, ako ti treba ja ti mogu poslati originalni grb dinama. Ako ƦeÅ” primijetiti dinamo po policiji ima plavu boju, moskovski, Tirana, sofijski ( to je danaÅ”nji Levski), itd. usput i Franjo TuĆ°man je bio predsjednik U Partizanu kao vojno lice Wink
Å to se privatizacije tiĆØe, ovo Å”to si ti naveo je toĆØno ali to je uzrok raspada komunizma kao sustava, sruÅ”io se kao kula od karata, ali priĆØao sam ja o privatizaciji i naĆØinu na koji je vrÅ”ena, tko je imao povlaÅ”tene informacije da sad ne razraĆ°ujem cijelu studiju o tome, kako su povlaÅ”teni ljudi kupovali od steid+sa npr satre devizne stednje pola iznosa a samim tom stednjom se onda kupovala tako da bi ljudi za mali iznos kupili enormno velike koliĆØine, u vrijeme dok je zemlja bila u ratu s time se mislila financirati obrana ali zahvaljujuƦi ovim rupama nije niÅ”ta doÅ”lo u budget a prodano je i tako je nastalo dvjestotinjak bogatih nakon rata. Ako treba mogu pokazati kakvi su to zakoni bili i kako su ljudi sa minimalnim iznosima kupovali enormne koliĆØine. Koristili su potrebu stanovniÅ”tva za novcem, a to je bio jedan od naĆØina da nekako naplate deviznu Å”tednju koju su imali. To je bilo do 1993. Strancima je tek kasnije ali o tom potom, uostalom najveƦi proifiteri su i zaradili u prvim godinama rata. Zato ja ne bih navodio strance. Ali kasnije npr kad su propale banke one su iz proraĆØuna sanirane i onda tako sanirane prodane za bagatelu strancima itd itd da ne idemo dalje.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 21:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he he dobili smo temu samo radi nas .... jako sretan Wink

ivoo

PostanoPostano: sri 13 vel 2008, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh baŔ smo dobili, a dobro ne znam koliko je ovo teŔka tema za ovaj forum. ionako malo ljudi piŔe.
Ficko

PostanoPostano: sri 13 vel 2008, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi jeste li vi za neovisnost Kosova i Å”to mislite,ako se to dogodi, kako Ʀe to utjecati na stanje u naÅ”oj regiji?

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
ivoo

PostanoPostano: čet 14 vel 2008, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja jesam za nezavisnost Kosova i da se to Å”to prije proglasi, ĆØini mi se da Å”to se sve viÅ”e odugovlaĆØi Rusi postaju sve snažniji, jer ovo je ustvari pitanje preko kojeg Rusi žele dokazati da su opet u igri. Tada bi se napokon zavrÅ”ila priĆØa o raspadu bivÅ”e države i napokon bi mogli gledati naprijed. Ostaje samo pitanje BIH. InaĆØe o Kosovu smo veƦ raspravljali pa proĆØitaj i komentiraj i tamo, evo ti link
http://forummladi.hbk.hr/viewtopic.php?t=2123
Luka7

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srbi su sve htjeli pa sad sve gube...
BaÅ” mi je drago za tamoÅ”nje ljude, pogledajte kako su sretni. ƈitao sam da Ʀe neki pekari u Zg sutra davat besplatno kruha.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.