HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 15:51. Pogledaj neodgovorene postove
Politika
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Chico

Spol: muško
PostanoPostano: pon 13 stu 2006, 22:46
PostNaslov : Politika
Citiraj i odgovori

malo da se živne na ovom podforumu.

kaj mislite o Bandiću???

meni se osobno sviđa način na koji radi,jako je puno napravio po zagrebu.
e sad,neki pišu da ovo sve što sad radi je u stvari predizborna kampanja za predsjedničke izbore.kao zagrepčanin ne bih htio da ode sa funkcije gradonačelnika,nekak baš ne vjerujem da će iduči gradonačelnik biti bolji od njega,više se od ovog ne može tražiti.

kad bi se kandidirao za predsjednika,da li bi možda glasali za njega???
imate li možda nekog svog omiljenog političara???

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smatram da je u Hrvatskoj bolje biti gradonačelnik Zagreba nego predsjednik države. Predsjednik ima vrlo male ovlasti i više služi kao marioneta onih koji ga postavljaju na to mjesto. Ovlasti su mu smanjene na smješnu razinu tako da ne znam zašto bi netko želio biti predsjednik Hrvatske. Mjesto gradonačelnika grada Zagreba je mnogo snažnije političko i ekonomsko mjesto nego mjesto predsjednika države. Biti predsjednik je - po meni - samo pitanje časti.

Dodao bih na ovom mjestu kako je žalosno kako se svi lako pomirimo s činjenicom da nam politiku vode starci, te bespomoćno sliježemo ramenima kao da ništa ne možemo učiniti. Ono mladih što je i ušlo u politiku je pod snažnim utjecajem velikih stranaka a umove im ispunjaju misli tih staraca koji jesu na vlasti.

Volio bih vidjeti na našoj političkoj sceni jednu stranku u kojoj će biti zabranjeno sudjelovanje ikoga starijeg od 50 godina, ikoga tko je bio aktivan u komunističkoj partiji prije raspada Juge,... Takva stranka bila bi vrlo perspektivna i od takvih ljudi bismo mogli nešto očekivati. Ovako je sve ušlo u neku letargiju.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da me ova ideja užasava. Što to znači da je osoba sa 50 godina stara i za otpad?

Ljubi i čini što hoćeš
Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osoba sa 50 godina u ovoj tranzicijskoj Hrvatskoj najčešće je opterećena bilo idejom "crvenih" bilo idejom "crnih". Zato je kod nas bolje mimoići tu generaciju. Osim toga oni su potpuno iznesli onu uzrečicu: "Alaj volim ovaj režim - plata ide a ja ležim".

Bilo bi najbolje tu generaciju zaobići i vlast dati mladim stručnjacima, koji nisu opterećeni prošlošću i koji imaju ponešto pravih radnih navika. Nema takvih mnogo ni među mladima - ali valjda bi se mogao naći dovoljan broj takvih mladih stručnjaka.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko su onda oni koji bi trebali voditi ovu državu i kako? Jasno govorim o svim segmentima politike.

Ljubi i čini što hoćeš
magivek

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 9:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim, da nije samo problem, tko treba voditi drzavu.
Mene, koji zivim na "zlatnom zapadu" (gdje je u Becu, gdje sam ja, i centar glavnog grada, tj. trg pred katedralom vjecito u pravom smislu rijeci pos*an), muci nesto drugo.
Bilo bi pametno, da i politicar ima placu prosjecnog radnika (ionako mu izlete, bogate objede i sto sve ne placa porezni obveznik...). Onda bi imao mogucnost vidjeti, sto njegove ludosti znace u praksi.
Nas austrijski jos-kancelar je izjavio, da sa 13 000 eura mjesecno ne moze zivjeti (jadan...). Upitao bih ga ja: a kako da ja zivim s toliko novaca citavu godinu, ha? Odgovor: pa nisam vam ja kriv...!
A da se gospoda za svaki euro ili kunu ili sto vec mora muciti kao mali covjek s ulice, koji jedva krpa kraj s krajem, onda ne bi imali vremena razmisljati o ludostima, jer bi sami trebali prezivjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magivek - to ti je kod nas na divljem zapadu nemoguće postići. Uvijek če kod nas ljudi tražiti rupe u zakonu. Prošli sustav je razvio kod ljudi vrlo naglašenu brigu za vlastito dobro - a ono što je opće dobro - smatraju - nije ničije dobro. Dobro se sjećam kako se razvilo mišljenje da je sasvim normalno krasti državu. To se nije niti nazivalo krađom - nego uzimanjem onoga što nam svima pripada. Tako odgojene generacije ljudi u našoj domovini sada je vode. Sada se za opće dobro brinu ljudi koji su naučili da "opće" znači "svačije" i "ničije"... Upravo zbog toga mislim da je jedino pravo riješenje dolazak potpuno nove generacije političara - što je učinila jedna od bivših ruskih republika a sada je vodeća zemlja među tranzicijskim zemljama. (Litva ili Estonija).

magivek

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam, da je nemoguce to postici, Coje (iako mi se cini dobrom idejom). A sto se tice onoga "krasti drzavu": ima toga i ovdje... Ali drzava pljacka i nas... Placas zdravstveno, a kad onda moras lijecniku ili na specijalne pretrage jer imas problema sa zdravljem, opet te masno oderu i onda se zavodi zale, da su bankrot... Embarassed Embarassed Embarassed
ivoo

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 21:40
PostNaslov : Politika
Citiraj i odgovori

Franjo a ti se ne sjecas kad je cijeli Maksimir zviždao Niki Kranjčaru kad je igrao za reprezentaciju??? Da ne spominjem ostale negativnosti kojih je bilo
uostalom reprezantivci nisu protiv Splita bili nego Vlatko Marković i ekipa. A sve je još počelo od prošlog predsjednika Franja Tuđmana. To ti je njegova politika podjele na svim segmentima pa tako i sportu.
A što se pozdrava reprezentativaca tiče, da su pobijedili uvjeren sam da bi onda pozdravili Wink A neki dan su stvarno odigrali loše, i nisu zaslužili bolji rezultat ali su navijače trebali pozdraviti Wink
Sad se stvara fama ukletog stadiona Wink

Web team napisa:
Postovi prebačeni s teme "Vatreni".
merkat

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 10:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivo,

ako je Franjo sve dijelio pa tako i sport onda ja neznam tko je tu lud.
U ono vrijeme je baš on ujedinio hrvate i ako mu se ima što spočitnuti jest to da je sjedinjavao nesjedinjive i previše i prebrzo.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
ivoo

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hrvatski narod je državu čekao dugo i previše dugo i to je bila želja našega naroda koji je stalno bio porobljavan i maltretiran u raznim državnim zajednicama od Ugarske, Austro Ugarske, Habsburgovaca, Karađorđevića, Titove Jugoslavije i to smo svi željeli, svi domoljubi i rodoljubi svi su to oduševljeno prihvatili 1991 kao i 1941 kad je osnovana NDH. Samo ne treba miješati tu želju i jedinstvo sa lošim stvarima.
Umjesto da se ujedinjenje o kojem priča radi na Istini ono se radilo na laži. Prihvaćalo se komunističke zločince i svi su zločini oprošteni ( znamo da nitko do danas nije osuđen, dapače ostali su mnogi na visokim dužnostima) za uzvrat da se drugoj strani dopusti da čini ratne zločine, ja neću tebi, nemoj ni ti meni Wink kasnije pod pritiskom EU morali smo se suočiti sa ovom bliskom prošlošću, dok su komunstički zločini i dalje neprocesuirani iako svi znamo da ratni zločin nikad ne zastarjeva.
On je pregovarao sa Miloševićem o podjeli BIH. On je sa centralizacijom i stvarnjem državnog kluba uspio ono što ni Srbi nisu uspjeli. Čak je promijenio ime kluba što je izazvalo dodatnu podjelu među navijačima dinama. Ljudi su otišli u rat i mnogi su i poginuli sa obilježjima toga kluba, a kad su se vratili iz rata više nije bilo njihova kluba, zatekli su baš ono protiv čega su se borili. Klub kao prije Crvena Zvezda, ali još je jedna podjela zanimljiva podjela na 200 bogatih obitelji i to se zaista tako i ostvarilo, možda malo više od 200 enormno bogatih i ostatak sirotinje, posljedice se osjećaju i danas.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uf vidim da ste skrenuli s teme... Istina je da se na Maksimiru zviždalo Kranjčaru... ali nije svim hajdukovcima. srna i Pletikosa su uvijek bili ljubimci navijača... Želio bi napomenut da to nije bilo zato što je BBB tolerantniji od Torcide već zato što je zagreb hrvatska metrolpola i tu žive ljudi iz svih dijelova Lijepe naše.
Vjerujem da će se i torcida vremenom primirit ako bude više utakmica u Splitu. Ne treba zaboravit ni Rijeku i Osijek. I sa te strane ih razumijem al je ljutnja bila usmjerena u pogrešnom smjeru. Za to je kriv HNS.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
ivoo

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Franjo pa ljutnja je uvijek bila usmjerena prema HNS.
A to da su Srna i Pletikosa oduvijek bili ljubimci navijača nije istina, bili su zviždani i to dobro dok nije Srna dao par golova, a Pletikosa sačuvao par zicera Wink Ali ako ćeš primijetiti neki dan nije bilko zvižduka igračima dinama, bilo je zvižduka cijeloj reprezentaciji. Ako nisi znao i hajdukovi igrači dobiju zvižduke na Poljudu kad igra Hajduk. Ali moraš znati da je na utakmici bilo navijača iz cijele Hrvatske bilo je i BBB ( piše da je bilo vrebalnih čarki, u Zagrebu zna doći do sukoba). Nikad se nije zviždalo Hrvatskoj već pojedincima ili HNS. Ali i u Zagrebu je HNS i Vlatko Marković nerijetko izviždan. Zato te tvoje priče o metropoli ne drže vodu. Reprezentacija bi trebala biti reprezentacija cijele države, ja oduvijek govorim da treba u svakim kavalifikacijama dvije najače utakmice odigrati jednu u Zagrebu jednu u Splitu, onda u Rijeci i Osijeku, a ekipe kao što su Malta, San Marino, Andora, Fasrki otoci itd ugostiti u gradovima koji imaju uvjete pa rotirati a to su npr, Varaždin, Pula. Šibenik. Koprivnica, Vinkovci itd. tko izgradi stadion.
merkat

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 16:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Hrvatski narod je državu čekao dugo i previše dugo i to je bila želja našega naroda koji je stalno bio porobljavan i maltretiran u raznim državnim zajednicama od Ugarske, Austro Ugarske, Habsburgovaca, Karađorđevića, Titove Jugoslavije i to smo svi željeli, svi domoljubi i rodoljubi svi su to oduševljeno prihvatili 1991 kao i 1941 kad je osnovana NDH. Samo ne treba miješati tu želju i jedinstvo sa lošim stvarima.
Umjesto da se ujedinjenje o kojem priča radi na Istini ono se radilo na laži. Prihvaćalo se komunističke zločince i svi su zločini oprošteni ( znamo da nitko do danas nije osuđen, dapače ostali su mnogi na visokim dužnostima) za uzvrat da se drugoj strani dopusti da čini ratne zločine, ja neću tebi, nemoj ni ti meni Wink kasnije pod pritiskom EU morali smo se suočiti sa ovom bliskom prošlošću, dok su komunstički zločini i dalje neprocesuirani iako svi znamo da ratni zločin nikad ne zastarjeva.
On je pregovarao sa Miloševićem o podjeli BIH. On je sa centralizacijom i stvarnjem državnog kluba uspio ono što ni Srbi nisu uspjeli. Čak je promijenio ime kluba što je izazvalo dodatnu podjelu među navijačima dinama. Ljudi su otišli u rat i mnogi su i poginuli sa obilježjima toga kluba, a kad su se vratili iz rata više nije bilo njihova kluba, zatekli su baš ono protiv čega su se borili. Klub kao prije Crvena Zvezda, ali još je jedna podjela zanimljiva podjela na 200 bogatih obitelji i to se zaista tako i ostvarilo, možda malo više od 200 enormno bogatih i ostatak sirotinje, posljedice se osjećaju i danas.

Nadam se da si mlad pa ti nije za zamjeriti.
Vidiš na gotovo identičan način sam ja "pljugao" medijske fore. Sve što si sad ispričao nije tvoje nego čista prepiska novinarskog pranja mozga 90-ih !
Sad mi još reci da je super radio 101 !

Je, hrvati su državu dugo čekali. Je i ndh je bila ta želja i sadašnja hrvatska. Je i Pavelić je pogriješio i Tuđman je griješio. Paveilć kao gubitnik nije mogao dobiti istinit tretman pa je normalno da su domobran i ustaše pojam zla a partizani koji se deseterostruko i stostruko više zla učinili su pozitivci !
Ajd da su obje strane suđene pošteno za zlo ali ovako crno bijelo gdje je najcrnije ustvari bijelo....

Svakako je greška što se je primalo komunjare kao što je greška i iz '41 gdje se išlo u koaliciju s zlom.
Greška je i ne suđenje komunizmu ali to je vjerojatno jer Tuđman je smatrao da bez njih ne može jer su bile previše premreženi i organizirani.
Kao da želiš osvojit neku telekomunikacijsku centralu ali ti ona ništa ne koristi ako nemaš stručnjake koji znaju njome upravljati.

Ovo za ratne zločine je promašaj. Ne može se u isto svrstati 5% naših zločina koji su produkt terora s ničim izazvanih 95% zločina.
Ali kada mediji trube samo o jednoj vrsti zločina ( selotejp, garaža, medački đep sam se naslušao više nego dire straitsa ) a tek jučer čujem za 6,5 godišnju djevojčicu Alisu koje je silovana u Vukowaru zajedno sa 17-godišnjom sestrom !
I šta sad kad morali smo se "suočiti" pod pritiskom EU ?
Pa gore navedeno je proizašlo jer je u srcu europe na pragu 21. stoljeća se nekažnjeno ubijalo, klalo i silovala djeca i žene ( i muškarci ) !
I naravno da eu sada kroji na silu povijest kako bi sebe opravdala za povijest !

Da, pregovarao je Franc i s Miloševićem o BIH u kojoj sad druga opcija stvara to da su hrvati svedeni na petinu, srbi imaju državu radiklanih četnika temeljenu na teroru a muslimaski dječaci ubijaju hrvate ( neki dan na tv ).
Htio je promijeniti nametnuto komunsitičko ime kluba gdje su još samo u rusiji, albaniji, bugarskoj imali ime dinamo. Napravio je nespretno to umjesto da je '90 dao na izbor i sigurno bi se maklo to ime a sada dok glumimo europu za nas misle da smo bugari ili albanci !
Zar smo trebali i zadržati imena klubova kao partizan, jedinstvo, bratstvo ?
Htio je i 200 HRVATSKIH bogatih obitelji da upravljaju hrvatskim gospodarstvom ali sada imamo 20 naših i 180 stranih koji su užas.
Dukat Luke Rajića i Agrokor Todorića su firme s natprosjećnom plaćom i niti jednim otpuštenim radnikom.
Sapienti sat !

ivoo

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se smatram mladim zato i pišem na ovom forumu, mnogi me smatraju i djetetom ali po godinama sam ipak malo stariji od ekipe koja ovdje piše. Možda sam tvojih godina ili koju mlađi, ali ne znam što mi imaš zamjeriti?
Ti si ovdje pokušao relativizirati a nisi ništa konkretno demantirao.
Ja sam ti govorio da nije riječ o nikakvom ujedinjenju već razjedinjenju.
Slušaj protivnike režima se ubijalo npr Parađik je ubijen, a ovo da su oni bili premreženi pa i sam predsjednik dolazi iz te grupe, Josip Manolić je sudjelovao u suđenju Stepincu, a postao je glavni u državi, sadašnji predsjednik Sabora je osuđivao proljećare 1971 itd. Ovaj forum nije za pisanje o tim stvarima ali kad me već vučeš za jezik da ne ostane neodgovoreno.
Što se zločina tiče zločin je zločin i treba ga osuditi, a to što je netko to tolerirao i nije htio procesuirati govori o politici koja je pogrešna. A genocidna RS je posljedica te politike podjele BIH, to je greška onoga tko je vodio takvu politiku, tko je upao u zamku Miloševića.
Gledaj to ti je isto kao što će sad Srbi izgubiti Kosovo, oni će ga izgubiti zbog Miloševića a ne Tadića ili Nikolića. Da Milošević nije doveo do ove situacije nema šanse da bi sad Nikolić ili Tadić izgubiop Kosovo i ovako će im sve učiniti da im najbolje nadoknade. Da se Milošević nije zamjerio svjetskim moćnicima mogao je izvršiti genocid do kraja na Kosovu nikad ne bi došlo do intervencije i međunarodnih snaga itd. Sad nema povratka. Sad moraju dati nezavisnost Kosovu. To ti je politika danas vidimo koliko je bila pogubna ta politika prema Hrvatima u BIH.
Što se dinama tiče on kad je osnovan dobio je to ime, dakle ne govori se o nametnutom imenu, nametnuto je ono devedesetih, ali ako je to napravio nespretno opet govori o toj politici, politici razdora. Mogao je kasnije promijeniti kad je uvidio grešku ali ne nije Wink Svakako da je prvo poslušao bilo naroda mozda bi i narod htio to promijeniti ali ovako dok su ljudi ginuli s tim imenom on im to ukida mislim da je blago reći da je nespretno.
Što se hrvatskih bogatih obitelji tiče to je bila najveća pljačka hrvatskog naroda, sramotna privatizacija dok su ljudi ginuli na ratištima ratni profiteri su se bogatili u kupovali za bagatelu najvrjednije u Hrvatskoj. Vidiš odgovorni su oni koji su omogućili takve zakone. A najlakše je optužiti strance, ali stranci ne bi došli bez naših, sve je to posljedica politike, krive politike
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sa obojicom se slažem u mnogo napisanog i trebalo bi mi sat vremena pisanja da to sve obrazložim.
Samo bi rekao ono što napisam pod temom o komunizmu. To što se mali broj ljudi obogatio za vrijeme rata, nije u potpunosti posljedica rata ni vodstva države već je posljedica komunizma. Ista stvar se dogodila u cijeloj istočnoj evropi! znate ono "što je svačije, to je ničije" .....

Wink I sad bi bilo dobro da se vratimo vatrenima! Laughing Wink

ivoo

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, Franjo posljedica je komunizma u svakom slučaju, to je takav mentalitet, ljudi su samo preobukli odoru a nastavili po starom od vrha vlasti pa nadolje, već sam spominjao da nijedan komunistički zločinac nije osuđen, to se jednostavno premrežilo kako kaže merkat kadrom iz UDBE. Opravdanja su da oni poznaju institucije itd, ali ako će te primijetiti uvijek kad dođu izbori počne hajka da su npr u SDP komunisti itd, a kad sam ja spomenuo pobačaj onda se govori o načelu da izmišlja topla voda itd, al evo vam primjer trga Maršala Tita i zahtjevom za promjenom imena, to naravno isto nije promijenuto isto kao i zahtjev za istragu i progon počinitelja komunističkih zločina. Nijedna parlamentarna politička stranka nije prihvatila i podržala ove zahtjeve. jedino Crkva koja je uvijek uz svoj narod http://www.katolici.org/dogadjanja.php?action=c_vidi&id=12565
S druge strane tkz antifašisti su dobili podršku predsjednika Mesića koji je otvoreno stao na njihovu stranu pričajući o ustašama i zločincima. Da su izbori uvjeren sam da bi mnogi stali uz ovu akciju ( naravno samo deklarativno isto kao i za pobačaj) ali nisu izbori pa nije važno, vlast je osigurana Wink
Luka7

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kasno je i nekako nemam volje raspisivat se pa ću samo kratko reć da se slažem sa gotovo svime što ste napisali.
Jedino se ne slažem sa tezom da su milošević i tuđman djelili bih, ne na tako crno bijeli način kako to izgleda svi ostali doživljavaju. To bi bilo kao da ja kažem da je crkva činila zločine i točka gotovo. Naprosto je nevjerojatno kako su nas mediji isprali po nekim stvarima, a hrvati su poznati po amneziji pa smo im i olakšali posao. Istini je dublja i ovdje se priča o vatrenima i nemojmo sad o komunistima i sličnim stvarima. Ako ste od volje, ajmo otvorit novu temu pa u njoj o politici, podjeli bosne i sličnim stvarima.
merkat

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivoo

smatram da nisam relativizirao nego iznosim svoj kut iako je sve više manje naklapanje jer ne rapolažemo informacijama. naveo sam samo ono s čime se ne slažem.

tako smatram da se milošević ništa nije zamjerio jako velikim silama nego su kosovari napravili deal s amerikom jer imaju rude kao nitko u ovom dijelu europe, baš kao što su ameri i kuvajt branili iz "poštenih" namjera.
isto tako je i tuđman imao deal s komunjarama i udbašima koji su se vidjeli u novoj hrvatskoj. naravno da sam protiv toga ali to u načelu i nije bila loša ideja. primjerice, kao da kriminalcu oprostiš ako se ide borit za novu državu i svo dobro koja ona donosi. a ima znanja za dobru borbu. kao neka amnestija s zaslugom za razliku od amnestije bez zasluge srpskim teroristima i civilnim pomagačima koji sad još i tuže hrvatsku za neispalćene penzije !!!!!
tuđman je htio ujediniti sve hrvate što je kršćanski ali je precjnio obraćenje i ujedinjenje jer nije bio svjestan ukorijenjenosti zla koje je raslo desetljećima. ili jednostavno nije imao pametniji plan. sumnjam da je bilo ljudi koji su znali i htjeli bolje.
možda marko veselica ali nije imao podršku dovoljno jaku.
možda franjo nije imao dovoljne vjere.

dinamo je nastao 1945. kao sljednik haška i građanskog a ime nije bilo promijenjeno jasno ali je bilo nametnuto. komunističko ime.

privatizacija je bila uzrok umjetna komunistička održavanja mastodonata koji su bili pumpani kreditima raznih smjerova svjetskih centara zbog geostrateškog položaja juge i balansiranje među svima.
recimo, kao neka kurva koja spava sa svima i od svih uzima novce.
to je bilo neodrživo u nadolazećem kapitalizmu, globalizaciji, liberalizaciji tržišta i da je sto tita bilo, sve bi propalo jer su strateški interesi se promijenili padom istočnog bloka i nitko više nebi davao kredite na lijepe oči.
naravno da je u privatizaciji bilo grešaka ali najveće su rasprodaja strancima koji su nas sigurno ucijenili podrškom za vrijeme rata.
nažalost nije išlo drugačije, tj. nije bilo vjere i hrabrosti.
lako je nama pričat ali trebalo je imati sposobnosti i hrabrosti odlučivati tada, lako je ovako iz fotelje vuči poteze.

ivoo s ovim zadnji postom se u većini slažem.

ivoo

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
ivoo s ovim zadnji postom se u većini slažem.

Ma ok je to je tvoje mišljenje nemam ništa protiv, ali relativizirao si one moje navode, ali da baš nemamo informacija i nije istina a i vidimo kakva je bila politika. Nešto sam pričao i na temi televizija, ali naveo sam ti kako su ubijani protivnici režima kako je prodavana teritorija npr bosanska posavina itd.
Što se Kosova tiče tako možeš reći da su i naši napravili deal za našu obalu i telekomunikacije ( mi smo ipak malo bogatiji od Kosova), ali to se sve može uzeti u obzir ali ne možeš zaboraviti da Hrvatske ne bi bilo da se nismo uspjeli obraniti ( sami bez NATO Wink ) Milošević više nije slušao zapad i malo se drznuo ( slično kao Glavaš prema Sanaderu) pa ga je ovaj odlučio smijeniti i za to je iskoristio Kosovo, a vidiš da je zapadu bilo stalo do Kosova ono bi odavno bilo nezavisno, njima je bio samo cilj srušiti Miloševića i postaviti ljude koji će ih slušati.
Kada tako pišeš o Franju, ja te pitam zašto je organizirano ubojstvo Parađika? Ja te uvjerevam da se to ubojstvo neće ni razriješiti jer to vlastodršcima ne odgovara a Europi nije zanimljivo jer nije Srbin.
Dinamo nije nikakav sljednik Haška i Građanskog, to je izmišljotina bivšeg predsjednika. HAŠK i Građanski su dva zagrebačka kluba i Zagreb je prije rata i za vrijeme rata imao svoj pravi derbi kao što imaju i drugi veliki europski gradovi ( Madrid, Liverpool, Manchester, Milan, Prag itd) ali dolaskom komunista i diktature proletarijata sve što je imalo veze sa Hrvatskom i hrvatstvom je brisano i uništavano zabranjivano. Od onda je po komunistima počinjala povijest i u skladu sa socijalističkom revolucijom za radne narode i narodnosti osnivani su klubovi po direktivi. Ako nisi znao i Partizan je osnovan pri 32 diviziji koja je pripadala zagrebačkom korpusu i onda je on direktivom vrhovne komande prebačen iz Zagreba u Beograd to je politika centralizacije, on je bio klub vojske, dinamo je po sovjetskom modelu bio klub policije iako ovaj nije bio klasični, ovdje se više radi o tajnoj policiji, ako ti treba ja ti mogu poslati originalni grb dinama. Ako ćeš primijetiti dinamo po policiji ima plavu boju, moskovski, Tirana, sofijski ( to je današnji Levski), itd. usput i Franjo Tuđman je bio predsjednik U Partizanu kao vojno lice Wink
Što se privatizacije tiče, ovo što si ti naveo je točno ali to je uzrok raspada komunizma kao sustava, srušio se kao kula od karata, ali pričao sam ja o privatizaciji i načinu na koji je vršena, tko je imao povlaštene informacije da sad ne razrađujem cijelu studiju o tome, kako su povlašteni ljudi kupovali od steid+sa npr satre devizne stednje pola iznosa a samim tom stednjom se onda kupovala tako da bi ljudi za mali iznos kupili enormno velike količine, u vrijeme dok je zemlja bila u ratu s time se mislila financirati obrana ali zahvaljujući ovim rupama nije ništa došlo u budget a prodano je i tako je nastalo dvjestotinjak bogatih nakon rata. Ako treba mogu pokazati kakvi su to zakoni bili i kako su ljudi sa minimalnim iznosima kupovali enormne količine. Koristili su potrebu stanovništva za novcem, a to je bio jedan od načina da nekako naplate deviznu štednju koju su imali. To je bilo do 1993. Strancima je tek kasnije ali o tom potom, uostalom najveći proifiteri su i zaradili u prvim godinama rata. Zato ja ne bih navodio strance. Ali kasnije npr kad su propale banke one su iz proračuna sanirane i onda tako sanirane prodane za bagatelu strancima itd itd da ne idemo dalje.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 21:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he he dobili smo temu samo radi nas .... jako sretan Wink

ivoo

PostanoPostano: sri 13 vel 2008, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh baš smo dobili, a dobro ne znam koliko je ovo teška tema za ovaj forum. ionako malo ljudi piše.
Ficko

PostanoPostano: sri 13 vel 2008, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi jeste li vi za neovisnost Kosova i što mislite,ako se to dogodi, kako će to utjecati na stanje u našoj regiji?

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
ivoo

PostanoPostano: čet 14 vel 2008, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja jesam za nezavisnost Kosova i da se to što prije proglasi, čini mi se da što se sve više odugovlači Rusi postaju sve snažniji, jer ovo je ustvari pitanje preko kojeg Rusi žele dokazati da su opet u igri. Tada bi se napokon završila priča o raspadu bivše države i napokon bi mogli gledati naprijed. Ostaje samo pitanje BIH. Inače o Kosovu smo već raspravljali pa pročitaj i komentiraj i tamo, evo ti link
http://forummladi.hbk.hr/viewtopic.php?t=2123
Luka7

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srbi su sve htjeli pa sad sve gube...
Baš mi je drago za tamošnje ljude, pogledajte kako su sretni. Čitao sam da će neki pekari u Zg sutra davat besplatno kruha.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.