HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 25 lip 2019, 18:19. Pogledaj neodgovorene postove
Sviranje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
salezijanka

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 28 lis 2008, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bok ljudi!dal netko zna kako nauciti svirati bongose?osim po onom "receptu" molitvaa samo lupaj pa sta ti doĆ°e!trazim sve po netu neke tecajeve toga ili sl.al nista tuzan

" Sve za ljubav, a ljubav za Boga."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Kristijan

Spol: muško
PostanoPostano: sri 29 lis 2008, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, i moja malenkost je krenula u uĆØenje gitare Smile Tako dok ĆØekam da mi Suzy stigne u Zg (tata ju se boji poslati biloĆØime jer bi se mogla slomiti), muĆØim se na jednoj klasiĆØnoj od frendiĆØinog frenda. Frendica je bila malo previÅ”e liberalna pa joj je dala ime August. Ne znam zaÅ”to ali svaki instrument koji sam dotakao je odma dobio i ime. No uglavnom, trudim se ali bolje mi leži Suzy od Augusta tako da sam za sada u leru Å”to se tiĆØe uĆØenja...

Prva stvar koju sam nauĆØio je "Nearer My God To Thee"... Jednostavno predivno (ne moja svirka nego pjesma Smile ). A odluĆØio sam nauĆØiti svirati jednostavno zato Å”to mi jako ĆØesto zna biti dosadno samome tu u Zg pa bi htio neĆØime ubiti tiÅ”inu.

No, istini za volju, instrument za koji bi dao sve na svijetu da ga znam svirati je oboa jako sretan No kako se to neƦe dogoditi, onda se moram potruditi da se barem oženim oboisticom Wink A ako i to ne uspije, e onda Ʀe moja kƦer morati znati svirati obou, svidjelo joj se to ili ne Smile Smile Poslije Ʀe mi biti zahvalna Smile

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 29 lis 2008, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:

No, istini za volju, instrument za koji bi dao sve na svijetu da ga znam svirati je oboa jako sretan No kako se to neƦe dogoditi, onda se moram potruditi da se barem oženim oboisticom Wink A ako i to ne uspije, e onda Ʀe moja kƦer morati znati svirati obou, svidjelo joj se to ili ne Smile Smile Poslije Ʀe mi biti zahvalna Smile

mi imamo oboisticu u ZMVB-u,a i jedna forumaŔica svira obou...zakon instrument

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
ƈarapa

PostanoPostano: ned 07 pro 2008, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smile
GLAZBA JE GENIJALNA STVAR!i mislim da Ʀu uvijek žalit Å”to nisam krenula u kakvu glazbenu kao mala Confused Confused mislim da bi svirala violonĆØelo ili neÅ”to poput toga,jaako mi se to sviĆ°a=)ili saksofon,svaka mu ĆØast,ili one gajde,sve je to genijalno=)
al evo i ja da se pohvalim u zadnjih pet mjeseci napokon sam nagovorila i sebe da se potrudim nauĆØit tu gitaru,ĆØoviĆØe,nisam ni ja za bacit=) veseo veseo veseo
i evo uĆØim ju,lupkam po akordiƦima i nije tako straÅ”no,ide mi=)samo treba vježbat vježbat i vježbat i da vježbat=) belji se belji se belji se
inaĆØe i u Å”koli sam prije godinu dana poĆØela svirati braĆØ,tj tamburicu=)
a braĆØ je isto genijalan,kad ga se nauĆØi svirat=)to ne moram ni govorit,jednosatvno ga morate primit u ruke,poĆØet trzat i osvojit Ʀe vas Laughing Wink Wink Wink Wink Wink Wink
tamburaÅ”i znaju o ĆØem govorim=)

i da sad sam shvatila koju želju imam nauĆØit gajde,stvarno su zanimljive=)
pozdrav svim glazbenicima,i onima koji to žele postati,i onima kojima im se dive,i onima kojima je to sve genijalno=)
a ostali(ako takvih uopƦe ima,buduƦi da sam sve žive nabrojala) pozdrav i vama jednog dana Ʀete se zaljubit u glazbu=).................. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing BTB!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
fratar

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 0:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej ljudi, neznam di da postavim ovo pitanje pa Ʀu ga staviti ovdje,... ĆØitam jednu knjigu, i naiÅ”ao sam na jedan pojam glazbeni koji mi se ĆØini interesantan, a neam pojma Å”to znaĆØi, dakle Å”to je u glazbi(i Å”to me možda i viÅ”e zanima, u pjevanju) "RONDO" Question Question Question Question

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
penziƦ

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 9:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Hej ljudi, neznam di da postavim ovo pitanje pa Ʀu ga staviti ovdje,... ĆØitam jednu knjigu, i naiÅ”ao sam na jedan pojam glazbeni koji mi se ĆØini interesantan, a neam pojma Å”to znaĆØi, dakle Å”to je u glazbi(i Å”to me možda i viÅ”e zanima, u pjevanju) "RONDO" Question Question Question Question
http://bs.wikipedia.org/wiki/Rondo
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: fratar
Felicita

PostanoPostano: pon 12 sij 2009, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sviram sintiƦ Very Happy Nikad nisam imala talenta za sviranje niti sam tomu težila.. No onda doÅ”la jedna ĆØasna kod nas, i kao ona Ʀe mene nauĆØit svirat; I tako ja krenula sa C-durom, i malo po malo poĆØela svirat u naÅ”oj maloj crkvici jer nije ima ko drugi, i jer nemamo orgulje place ... Sad sam zahvalna ĆØasnoj Å”to se upustila u tu na poĆØetku nemoguƦu misiju... Al i dalje mislim da nemam talenta, ono, niÅ”ta baÅ” komplicirano ne sviram... Sve po jednostavnoj liturgijskoj pjesmarici... svira in love

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Pancho

PostanoPostano: uto 03 ožu 2009, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eto da se malo pohvalim :)
ZavrÅ”io sam osnovnu muziĆØku, gitaru. Akorde sam sam nauĆØio nakon Å”to me ĆØasna uhvatila da sviram na misi. Nakon Å”to sam zavrÅ”io osnovnu je gitara otprilike godinu dana ležala ispod kreveta. Negdje u srednjoj mi je jako zabavno bilo sempliranje i opƦenito ta DJ kultura, pa sam se time bavio. Gitaru sam, nakon potisnutih trauma iz muziĆØke, ponovo poĆØeo svirati, i evo upravo mi je u krilu.

Trenutno sviram najmanje sat, dva dnevno. NajviÅ”e volim improvizirati uz neku glazbu ili bez nje, a poĆØeo sam i jazz malo uĆØiti. Sviram u župnom zboru mladih.
Nedavno sam poĆØeo malo i bongose svirati (za Makabejce). I usnu harmoniku uĆØim. :) I klavir znam akorde svirati, ali mi treba joÅ” dosta vježbe da bi mogao malo brže izmjenjivati i neki ok ritam imati.

ako netko želi posluŔati neke moje stvari, može ih skinuti na mojoj stranici
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 04 ožu 2009, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da , improviziranje je najbolji naĆØin da se napreduje i razvije osobnost u sviranju.
Ja sam jedno vrijeme zapeo za jazz al viÅ”e volim svirat obiĆØne ljestvice... Kroz jazz se teže prenose emocije (to je moje miÅ”ljenje)
TakoĆ°e dosta vježbam flamenco stil u zadnje 2 godine... Onako baÅ” mi leži Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.