HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 25 ruj 2017, 0:54. Pogledaj neodgovorene postove
Sviranje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
salezijanka

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 28 lis 2008, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bok ljudi!dal netko zna kako nauciti svirati bongose?osim po onom "receptu" molitvaa samo lupaj pa sta ti dođe!trazim sve po netu neke tecajeve toga ili sl.al nista tuzan

" Sve za ljubav, a ljubav za Boga."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Kristijan

Spol: muško
PostanoPostano: sri 29 lis 2008, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, i moja malenkost je krenula u učenje gitare Smile Tako dok čekam da mi Suzy stigne u Zg (tata ju se boji poslati biločime jer bi se mogla slomiti), mučim se na jednoj klasičnoj od frendičinog frenda. Frendica je bila malo previše liberalna pa joj je dala ime August. Ne znam zašto ali svaki instrument koji sam dotakao je odma dobio i ime. No uglavnom, trudim se ali bolje mi leži Suzy od Augusta tako da sam za sada u leru što se tiče učenja...

Prva stvar koju sam naučio je "Nearer My God To Thee"... Jednostavno predivno (ne moja svirka nego pjesma Smile ). A odlučio sam naučiti svirati jednostavno zato što mi jako često zna biti dosadno samome tu u Zg pa bi htio nečime ubiti tišinu.

No, istini za volju, instrument za koji bi dao sve na svijetu da ga znam svirati je oboa jako sretan No kako se to neće dogoditi, onda se moram potruditi da se barem oženim oboisticom Wink A ako i to ne uspije, e onda će moja kćer morati znati svirati obou, svidjelo joj se to ili ne Smile Smile Poslije će mi biti zahvalna Smile

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 29 lis 2008, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:

No, istini za volju, instrument za koji bi dao sve na svijetu da ga znam svirati je oboa jako sretan No kako se to neće dogoditi, onda se moram potruditi da se barem oženim oboisticom Wink A ako i to ne uspije, e onda će moja kćer morati znati svirati obou, svidjelo joj se to ili ne Smile Smile Poslije će mi biti zahvalna Smile

mi imamo oboisticu u ZMVB-u,a i jedna forumašica svira obou...zakon instrument

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Čarapa

PostanoPostano: ned 07 pro 2008, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smile
GLAZBA JE GENIJALNA STVAR!i mislim da ću uvijek žalit što nisam krenula u kakvu glazbenu kao mala Confused Confused mislim da bi svirala violončelo ili nešto poput toga,jaako mi se to sviđa=)ili saksofon,svaka mu čast,ili one gajde,sve je to genijalno=)
al evo i ja da se pohvalim u zadnjih pet mjeseci napokon sam nagovorila i sebe da se potrudim naučit tu gitaru,čoviče,nisam ni ja za bacit=) veseo veseo veseo
i evo učim ju,lupkam po akordićima i nije tako strašno,ide mi=)samo treba vježbat vježbat i vježbat i da vježbat=) belji se belji se belji se
inače i u školi sam prije godinu dana počela svirati brač,tj tamburicu=)
a brač je isto genijalan,kad ga se nauči svirat=)to ne moram ni govorit,jednosatvno ga morate primit u ruke,počet trzat i osvojit će vas Laughing Wink Wink Wink Wink Wink Wink
tamburaši znaju o čem govorim=)

i da sad sam shvatila koju želju imam naučit gajde,stvarno su zanimljive=)
pozdrav svim glazbenicima,i onima koji to žele postati,i onima kojima im se dive,i onima kojima je to sve genijalno=)
a ostali(ako takvih uopće ima,budući da sam sve žive nabrojala) pozdrav i vama jednog dana ćete se zaljubit u glazbu=).................. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing BTB!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
fratar

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 0:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej ljudi, neznam di da postavim ovo pitanje pa ću ga staviti ovdje,... čitam jednu knjigu, i naišao sam na jedan pojam glazbeni koji mi se čini interesantan, a neam pojma što znači, dakle što je u glazbi(i što me možda i više zanima, u pjevanju) "RONDO" Question Question Question Question

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
penzić

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 9:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Hej ljudi, neznam di da postavim ovo pitanje pa ću ga staviti ovdje,... čitam jednu knjigu, i naišao sam na jedan pojam glazbeni koji mi se čini interesantan, a neam pojma što znači, dakle što je u glazbi(i što me možda i više zanima, u pjevanju) "RONDO" Question Question Question Question
http://bs.wikipedia.org/wiki/Rondo
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: fratar
Felicita

PostanoPostano: pon 12 sij 2009, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sviram sintić Very Happy Nikad nisam imala talenta za sviranje niti sam tomu težila.. No onda došla jedna časna kod nas, i kao ona će mene naučit svirat; I tako ja krenula sa C-durom, i malo po malo počela svirat u našoj maloj crkvici jer nije ima ko drugi, i jer nemamo orgulje place ... Sad sam zahvalna časnoj što se upustila u tu na početku nemoguću misiju... Al i dalje mislim da nemam talenta, ono, ništa baš komplicirano ne sviram... Sve po jednostavnoj liturgijskoj pjesmarici... svira in love

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Pancho

PostanoPostano: uto 03 ožu 2009, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eto da se malo pohvalim :)
Završio sam osnovnu muzičku, gitaru. Akorde sam sam naučio nakon što me časna uhvatila da sviram na misi. Nakon što sam završio osnovnu je gitara otprilike godinu dana ležala ispod kreveta. Negdje u srednjoj mi je jako zabavno bilo sempliranje i općenito ta DJ kultura, pa sam se time bavio. Gitaru sam, nakon potisnutih trauma iz muzičke, ponovo počeo svirati, i evo upravo mi je u krilu.

Trenutno sviram najmanje sat, dva dnevno. Najviše volim improvizirati uz neku glazbu ili bez nje, a počeo sam i jazz malo učiti. Sviram u župnom zboru mladih.
Nedavno sam počeo malo i bongose svirati (za Makabejce). I usnu harmoniku učim. :) I klavir znam akorde svirati, ali mi treba još dosta vježbe da bi mogao malo brže izmjenjivati i neki ok ritam imati.

ako netko želi poslušati neke moje stvari, može ih skinuti na mojoj stranici
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 04 ožu 2009, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da , improviziranje je najbolji način da se napreduje i razvije osobnost u sviranju.
Ja sam jedno vrijeme zapeo za jazz al više volim svirat obične ljestvice... Kroz jazz se teže prenose emocije (to je moje mišljenje)
Takođe dosta vježbam flamenco stil u zadnje 2 godine... Onako baš mi leži Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.