HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 13 lis 2019, 21:23. Pogledaj neodgovorene postove
BuduƦnost hrvatske glazbe?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 14:19
PostNaslov : BuduƦnost hrvatske glazbe?
Citiraj i odgovori

Gledah na tv-u prilog o prodaji nosaĆØa zvuka hrvatskih izvoĆ°aĆØa u proÅ”loj godini.Oliver - 19.000, tu negdje ispod Tony, Thompson i to je sve iznad 10.000. A nekad je MiÅ”o prodavao samo 500.000 svojih singlova..

ƈak viÅ”e ni Å”aneri ne mogu prodat neÅ”to viÅ”e piratskih CD-a. SmjeÅ”no je bilo da od Vlatke Pokos i joÅ” nekih pevaljki nisu prodali - niti jedan CD! I drugi,kao neki veliki pjevaĆØi kao BanfiƦka, jedva prodaju nekoliko desetaka CD-a.

navodno 2.000 glazbenika izdaje albume za 4,5 milijuna Hrvata.

Jel to kraj glazbe u Hrvatskoj?

U svakom sluĆØaju,smanjit Ʀe se broj estradnih "zvijezda" Å”to je dobro za nas

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 15:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U vrijeme kad je djelovao Mate MiŔo nije bilo tolko pržilica Laughing Laughing Laughing
Stvar je stvarno nepovoljna Å”to se tiĆØe glazbenika, cd-i se viÅ”e ne kupuju, lakÅ”e je žicat od frenda da ti preprži cd, ili da skineÅ” preko neta, nego da ostaviÅ” 150-200 kuna u nekom mjuzik-Å”opu... Ako se stvari ovako nastave, glazbenici koji žive od toga, neƦe moƦ preživljavat, jer od prodaje nekoliko stotina cd-a (i to je upitno) nema kruha...
Dobra vijest za njih je ta Å”to se veƦ neko vrijeme radi na zaÅ”titi cd-ova tako da se onemoguƦi presnimavanje. VeƦ je bilo nekoliko takvih "patenata", ali njihova "moƦ" je bila vrlo kratka, tehnologija neprestano napreduje.
Kao Å”to rekoh, mnogi glazbenici žive iskljuĆØivo od svoje glazbe, ĆØesto ispada da rade svoj posao samo radi toga - da zarade lovu, a ne da daju ljudima ono neÅ”to u svojim ostvarenjima...
To nije samo problem u Hrvatskoj, to je problem i svjetske glazbene industrije...
Kako Ʀe se to dalje razvijat, ko zna Rolling Eyes

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 16:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, slažem se da nije najbolja situacija u naÅ”oj glazbi. Ja sam inaĆØe namjeravao kupit original CD od Father Å”to mi ne bi teÅ”ko palo ali mi je na kraju ponestalo para pa nisam mogao a deĆØki odliĆØno sviraju tuzan
Ali, inaĆØe zaÅ”tita od prženja je skoro pa smijeÅ”na jer je dovoljno otiƦi na internet i naƦi neki mali "home made" program koji zaobilazi zaÅ”tite i cilj je postignut.
No mislim da Ʀe se pravi glazbenici izvuĆØi bez problema i to ĆØisto iz razloga Å”to nije jedina zarada u prodaji samih albuma nego i u koncertima gdje se ne može baÅ” tek tako upasti. Barem ne uvijek Laughing Stoga smatram da za dobre glazbenike neƦe biti zime Å”to se tiĆØe zarade.

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jadno i žalosno je da hrvatska glazba propada. Imamo toliko kvalitetnih pjevaĆØa/ica,ali pjesme su sve loÅ”ije. Nekada su bile puno,puuuno bolje.
Sve je veƦ isfurano,zato skladatelji ne pronalaze nikakve nove ideje za svoje pjesme.
Svaka ĆØast rijeĆØkim Putokazima Å”to su neponovljivi,mada pjesme od ove njihove sadaÅ”nje klape ne znam,a kolegica iz razreda mi je u njima.
Moram se malo informirati.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Imamo toliko kvalitetnih pjevaĆØa/ica,ali pjesme su sve loÅ”ije. Nekada su bile puno,puuuno bolje.
Sve je veƦ isfurano,zato skladatelji ne pronalaze nikakve nove ideje za svoje pjesme.

Možda je jednostavno doÅ”lo do toga viÅ”e nemamo glazbenike koji imaju "neÅ”to za reƦi". Jer kada imamo takve glazbenike, automatski se primjeti neka razlika, uloženi trud i oni dosta lako isplivaju na povrÅ”inu.

Meni baÅ” i ne znaĆØi puno Å”to neki glazbenik želi reƦi u svojoj pjesmi ali svaki ima neki svoj unikatni stil koji razvije u potrazi za pravim naĆØinom da kaže ono Å”to želi. Tako nastaju pravi glazbenici. jako sretan Wink

metal^n!
sike

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni Ʀe opstat oni najbolji - Oliver, Gibo..kojis e uostalom i najbolje prodavaju te oni koji znaju pogodit u duÅ”u narod - npr.Thompson,Å koro.. A svi ostali,bolje im je da upiÅ”u kakav fax ili se prijave veƦ sad na burzu.
A i dosta se bijeda kroz nas i gubitak tog srednjeg staleža skriva kroz razne pevaljke,pjesmu,veselje i ostale gluposti

Živio Mate MiŔo! Laughing

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Tonka

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je pola u Ŕali, a pola ozbiljno!
Trebalo bi u Å”kole uvesti sat glazbenog dnevno pa da uz redovni program, klinci imaju i program o popularnoj glazbi. Možda bi se smanjila koliĆØina narodnjaka koja kvari njihov nerazvijeni ukus za glazbu jako sretan jako sretan jako sretan
80% ih smatra da su narodnjaci vrhunac glazbenog stvaralaÅ”tva i uopƦe ih ne prepoznaju ("Ali profesorice, to nije narodnjak!" - a kad tamo zvukovi kojih se ne bi posramila ni Ludnica Mr. Green
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Petronia

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej,ali dragi moji morate priznati da sad ni nema nekih pjesama koji te obore. Bolje slusati duhovnu glazbu....
Cedo je puno bolji od nekih nasih kvazi pjevaca jako sretan.
Dobro necu dirati u Olivera,Gibbu....Dobri su...
A od zenskih je dobra Natali i Vanna. Upravo slusam Vannu... jako sretan

...uživati u prostranstvu neba,u svakom novom danu...
...uživati u ljepoti svakog biƦa,u ljepoti života...
Srki

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vanna je super i ona Ʀe opstati,kao i Nina,Indira...
Možda jedine hrvatske pjevaĆØice koje imaju Å”anse. tuzan

Daniel

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Laughing Laughing Laughing Indira, opstati? buhahahaha buhahahaha ne nasmijavaj me. buhahahaha

Bog moj i sve moje.
Srki

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nigdje ne vidim Doris,ko' da je u zemlju propala. Vjerojatno se posvetila obitelji,pa se povukla iz javnosti. Ali je jedna od naÅ”ih najboljih pjevaĆØica i uopƦe glasova.

Petronia

PostanoPostano: sub 25 ožu 2006, 0:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je ipak po vokalnim mogucnostima,interpretaciji bolja Vanna od Doris. Nemoj se ljutiti,ali je. Moja mama voli Doris... Indira,neeee. Ona uvijek piva po dva tona,gori doli i to je to...

Srki

PostanoPostano: ned 26 ožu 2006, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je Vanna bolja od Doris jer ima velik raspon glasa.
Doris ima jak glas. Nina mi baÅ” nema nekih vokalnih moguƦnosti,mada može jako pjevati.
Danijela ima lijepu boju glasa,kako Ʀu reƦi,njen glas je ugodan,ako možda nema velikih glasovnih moguƦnosti.
Tereza se previÅ”e dere,ali ima dobar glas. Radojka ima odliĆØan glas.
Tina Vukov je nova nada domaƦe glazbe sa izuzetnim glasom,samo Å”to pjeva pjesme okrenute ka jazzu.

Zato Goran Karan ima izvrstan glas,ako ne i najbolji na naŔoj estradi.

Dibidus

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BuduƦnost hrvatske glazbe je mladi pijanist NagliƦ.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NagliƦ? Tko je taj??? pitam se ja sad! Isprva kada sam proĆØitao ono mladi pijanist sam odmah pomislio na Maksima Mrvicu (kome usput svaka ĆØast Wink ).

metal^n!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈuj metalac, to kaj je Maksim možda komercijalno najuspjeÅ”niji i medijski najeksponiraniji ne znaĆØi da je i najbolji. Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Srki

PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 12:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro,to je sviranje,a Å”to se tiĆØe pjevanja? Confused

ToNkIƦ

PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Dobro,to je sviranje,a Å”to se tiĆØe pjevanja? Confused

Pa u opstanak estrade se ubrajaju i sviraĆØi! Wink

Iskreno? Od hrvatske estrade mi je okice !
Nikad ni nisam neŔto posebno pratila osim Parnog Valjka (Ŕteta, oŔo jedan od najboljih naŔih bendova) i Prljavog KazaliŔta (bome su i oni u zadnja dva albuma skiksali..... Mad )
Tu su i Pipsi, ali veƦina zna samo "njihovu" Dinamovu himnu i to je to.... Confused Psihomodo pop - ma oni mi nikad nisu sjeli...... U zadnje vrijeme i Svadbas je krenuo. Iz te ulice ostaju Ramirez, Vatra, URBAN , Insert, sad se kao probija i Akijev sin (se zovu Raspashow ?), Bambi Molesters, jel' ima joÅ” 'ko???

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

AnĆ°elina

PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ola, ljudiƦi.

Kaj da velim. Jadno i jadno. sve postaje gore i gore. Mislim da je najžalosnije to Å”to hrvatski narod u svojoj sredini prihvaƦa cajke i ukorjenjuje ga do kraja ĆØime pokazuje "balkalnost" i primitivizam koji je naÅ”iroko prisutan. koma. ispiĆØavam se svima koji vole cajke, al meni nikak ne mogu sjest. sorry. Wink

Recimo, Tonka je navela Ramirez, Vatru, Bambi Molesters i ekipu koja stvarno, recimo, ide ka dobroj, alternativnoj modernoj glazbi koju mladež donekle može prožvakati.

Slažem se sa Sike-om da Ʀe opstat samo najbolji: Ɛibo, Oliver i ekipa..Opstat Ʀe jer prenose tako duboku, životnu poruku, a to Å”to su najbolji pokazuje samo kako su ljudi željni neĆØeg ozbiljnog, istinskog i iskonskog, a to su upravo rijeĆØi pjesama gore navedenih.

Mir svima !
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 8:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A legende nažalost polako odlaze, prvo Parni valjak... tuzan

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Dibidus

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma Parni valjak, jakih legendi ... možda je prvih 5 godina njihovog postojanja nekaj i vredilo, a ostalo je samo modifikacija jeftine glazbe ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
ToNkIƦ

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:
ma Parni valjak, jakih legendi ... možda je prvih 5 godina njihovog postojanja nekaj i vredilo, a ostalo je samo modifikacija jeftine glazbe ...

Pa oni su jedni od naÅ”ih legendi. Ako su veƦ tak katastrofa, kakvi su samo oni drugi, oni koji im nisu ni do koljena?! okice okice

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Petronia

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidusu jedan,nemoj pljuvati po Parnom... Odlicni su...
Bila sam na ovom njihovom oprostajnom koncertu i bilo je odlicno... ODLIIIICNOOOOO!!!!! Super su. Brkic super svira,a i Hus. Dobar je Bero,on inace svira orgulje u Sigetu u onoj crkvi i muz je one Zene koja vodi Dnevnik ili Vijesti NENSi.
Tina koja im pjeva pratece odlicno pjeva,imam njen cd...
Eto..Smile

Dibidus

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Petronia napisa:
Dibidusu jedan,nemoj pljuvati po Parnom... Odlicni su...
Bila sam na ovom njihovom oprostajnom koncertu i bilo je odlicno... ODLIIIICNOOOOO!!!!! Super su. Brkic super svira,a i Hus. Dobar je Bero,on inace svira orgulje u Sigetu u onoj crkvi i muz je one Zene koja vodi Dnevnik ili Vijesti NENSi.
Tina koja im pjeva pratece odlicno pjeva,imam njen cd...
Eto..Smile

Petronia ... neka se tebi sviĆ°a Parni valjak. Nemam niÅ”ta protiv.
Ima i onih koji vole Vesnu Pezo.
Nema Å”anse da im objasnim da je to smeƦe.
Metalac

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo je Å”anse za naÅ”e izvoĆ°aĆØe jer cajke sve uniÅ”tavaju! Evil or Very Mad Pa rijeĆØki bend Father se jedva izvukao a 5 godina sviraju. A album prvijenac im rastura do bola! gitarist Mr. Green

ToNkIƦ napisa:
Pa u opstanak estrade se ubrajaju i sviraĆØi! Wink

Iskreno? Od hrvatske estrade mi je okice !
Nikad ni nisam neŔto posebno pratila osim Parnog Valjka (Ŕteta, oŔo jedan od najboljih naŔih bendova) i Prljavog KazaliŔta (bome su i oni u zadnja dva albuma skiksali..... Mad )
Tu su i Pipsi, ali veƦina zna samo "njihovu" Dinamovu himnu i to je to.... Confused Psihomodo pop - ma oni mi nikad nisu sjeli...... U zadnje vrijeme i Svadbas je krenuo. Iz te ulice ostaju Ramirez, Vatra, URBAN , Insert, sad se kao probija i Akijev sin (se zovu Raspashow ?), Bambi Molesters, jel' ima joÅ” 'ko???

Å ta nije od Psihomodo Pop ona Linoleum Boy pjesma? To mi je zakon stvar buhahahaha
"Linoelum Boy! U! Yeah!" buhahahaha buhahahaha buhahahaha

Dibidus napisa:
Ima i onih koji vole Vesnu Pezo.

Err...tko je to??? pitam se ja sad! Nekako mi se ĆØini da je bolje da ne znam Razz

metal^n!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.