HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 14:57. Pogledaj neodgovorene postove
+30
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 15:44
PostNaslov : +30
Citiraj i odgovori

Razmišljajući ovih dana o svima koji su prešli 30 (tu i ja spadam), polako izlazimo iz zajednica mladih. Dobro, ja sam još aktivan, mada se polako povlačim i dajem mjesta mlađima.
Mnogi se još traže i sada ćesto ostaju sami.
Što s njima?

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 18:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osnujte udrugu + 30 s kršćanskim predznakom. To bi mogla biti dobra udruga, jer bi okupljala zaposlene ljude koji još nemaju obitelj - što znači da imaju vremena kojeg bi mogli drugima pokloniti i utrošiti u plemenite svrhe.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 17 stu 2006, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Napravio sam prvi veći korak, a to je da sam poslao dopis povjereniku za mlade ZG nadbiskupije.
Zanima me vaša mišljenja.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 18 stu 2006, 9:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zašto ne i zaposlene ljude koji imaju obitelj? Rolling Eyes

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Coje

PostanoPostano: uto 05 pro 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zaposleni ljudi koji imaju obitelj mogu biti dio različitih drugih udruga. To je jedan poseban sektor - makar se može napraviti i takvu vrstu udruge koja bi povezivala jedno i drugo...

Ipak smatram da bi slobodnjacima 30 + bilo korisnije da si imaju jednu udrugu koja bi okupljala njih same. Takvo nešto imalo bi višestruku korist.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: čet 07 pro 2006, 16:23
PostNaslov : Re: +30
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Mnogi se još traže i sada ćesto ostaju sami.

Nisam sigurna što bi ovo značilo.
Ali otprilike razumijem.

Ovo mi je skroz čudno što predlažeš Coje, zvuči mi kao udruga za otpadnike (šmrc) društva. Vidjet ću tebe. tuzan

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
kicho_kc

PostanoPostano: čet 07 pro 2006, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

od terzića žena je prevalila i 40 [barem mislim] i još je uvijek aktivna u zajednici i u zboru mladih.. belji se

http://stepinackc.blog.hr/
Ne, ja stati neću
U Tebi sam našao sreću,
U Tebi ja vidim spas,
Dobri Bože naš!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 08 pro 2006, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Razgovarao sam malo o ovoj temi sa povjerenikom za mlade ZG nadbiskupije. Oni još razmišljaju o ideji.
Mislim da bi svi koji se nalaze u takvoj sitvaciji mogli puno toga dobit i naći pravi put. Usput se osječati da nisu za otpad.
Kako sada stvari stoje s ovim bi se moglo krenut odmah jer 'teren' vapi i mnogi se još traže.
Sve prijedloge i zainteresirane za pokretanje ideje mogu mi se javit.
Teorija je jedno a praksa je sasvim drugo.

U radu je spas.
Coje

PostanoPostano: pet 08 pro 2006, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nipošto to ne bi bila udruga za neke otpadnike! To bi bila udruga za ljude koji imaju nešto više vremena jer nemaju dodatnih obiteljskih obaveza. U takvom društvu su teme šire, općenitije, mogućnosti daleko veće! Rekao bih da bi ta frupa (udruga) mogla u mnogočemu biti privilegirana. Uopće ne mislim da bi im trebalo biti loše niti da bi se u takvoj udruzi trebali loše osjećati. Upravo - suprotno od toga. U takvoj bi se udrugi dalo vrijednost i mogućnosti onim ljudima koji tijekom svog života ne uspiju prepoznati kraljicu svoga srca iliti princa na bijelom konju... Cool Cool Cool

nata

PostanoPostano: pet 08 pro 2006, 16:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ali zašto, ZAŠTO, ih odvajati od mladih?
zar vas je netko izbacio iz neke udruge mladih? Shocked

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
davorseljan

PostanoPostano: uto 20 ožu 2007, 14:10
PostNaslov : + 30
Citiraj i odgovori

Potaknut nečim otvaram opet ovu temu.
Ima nas puno koji se još tražimo, samo nas nadbiskupija odbacuje kao stare krpe.
Pitam se zašto?
Znaš li odgovor?
Napiši ga.

U radu je spas.
Amistad

PostanoPostano: čet 22 ožu 2007, 13:39
PostNaslov : Re: + 30
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Potaknut nečim otvaram opet ovu temu.
Ima nas puno koji se još tražimo, samo nas nadbiskupija odbacuje kao stare krpe.
Pitam se zašto?
Znaš li odgovor?
Napiši ga.

Zasto se gurat u nadbiskupiju, ako imas svoju zupu ili zajednicu?
heartsong

PostanoPostano: čet 22 ožu 2007, 16:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
ali zašto, ZAŠTO, ih odvajati od mladih?
zar vas je netko izbacio iz neke udruge mladih? Shocked

stvar je u tome što se u većini zajednica mladih populacija konstantno pomlađuje, tako da je raspon u godinama ogroman... Tako da se danas u takvim zajednicama ne rjetko viđa gomila srednjoškolaca, jedan dio studenata, a tek pokoji 3o+godišnjak... jednostavno se zbog manjka zajedničkih interesa povlači iz takvih zajednica mladih. A da ne govorim da je trend u tim istim zajednicama da se polako rješavaju "staraca", najbolji primjer je frama koja je statutom odredila dobnu granicu od nekojih 25 godina...

Uostalo, ideja mi se apsolutno sviđa, makar sam daleko od tridesetih, jer u slučaju da bi se osnovala jedna takva zajednica mislim da bi to bila velika vrijednost za katoličku mladež... (a da na govorim o mogućnosti druženja ljudi u najboljim godinama koji još nisu našli partnera za život... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , što je isto jedna zanimljiva perspektiva...)

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 10 kol 2007, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovih dana tj tjedana sam dosta razmišljao o svojoj izgubljenoj generaciji. Pitam se koji put zašto naši biskupi ne naprave odstrel na sve iznad 30 koji se nisu oženili, vjenčani?
ZAŠTO?????????????????????????????
Mnogi nisu pozvani na brak, već sada lutaju kao izgubljene ovce.
Na žalost mnogi skrenu, povlaće se u sebe, završavaju u ludnicama imaju raznih problema jer ih okolina odacuje.
Kada se na nekoj razini potegne to pitanje odmah se stavlja 'ispod tepiha', i o tome se ne govori.
Ti ljudi su oćito otpad našeg društva.
Kada nešto želiš pokrenut ne možeš jer nisi podoban, projekte dobivaju ljudi koji pojma nemaju, stavlja se dobna granica mada nigdje u Bibliji ne piše da je Isus pitao apostole za godine i koliko je svatko od njih imao kada je postao apostol.
Moja generacija ima još snage za rad, mnogi koji nisu pozvani za brak bi djelovali, dajte im šanse da djeluju, ne postavljajte te glupe uslove tj ograničenja u godinama.
Predlažem da se takvi skupe i da zajedno počnemo djelovat.
Sve informacije može i na pp.
Pitanje za ostale je zašto se to radi?

U radu je spas.
mrvica85

PostanoPostano: pet 10 kol 2007, 15:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a fsr-franjevački svjetovni red ?

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Bilićeva

PostanoPostano: pet 10 kol 2007, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mrvica85 napisa:
a fsr-franjevački svjetovni red ?

To nije loše, naprotiv, ali mislim da se ne osjećaju svi pozvanima živjeti franjevačkim životom, tj. po statutu fsr-a.

Slažem se da bi neka zajednica trebala postojati.... Možda jednostavno da se počne okupljati na susretima poput vjeronauka ili sl., pa onda puno moliti da opstane.... A možda se tako neki upoznaju i smire.... Question I ne odu krivim putovima, najvažnije od svega! Razz

Uvelike zauzdavaj jezik i misli, te osjećaje redovito upravljaj Bogu, pa će se tvoj duh božanski ražariti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
mrvica85

PostanoPostano: pet 10 kol 2007, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to sam navela ko primjer... zašto ne,za početak, ako je u fratarskoj župi...nek ode i vidi jel mu paše, dok se ne oformi neka nova grupa...
Laughing

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
davorseljan

PostanoPostano: pet 08 kol 2008, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ponovno pokrečem ovu temu jer svaki dan susrečem svoje vršnjake koji doslovce propadaju.
Mnogi ne vide dalje.
Pitam se, zašto postoji ta glupa dobna granica za mnoge stvari.
Mnogi se ne vide u bračnom životu, ne vide se ni u redovništvu. Sredine ih polako udaljavaju od sebe tj odbaciju.
Isus nije gledao apostolima u godine, a kod nas se upravo to radi.
Već odavno sam razmišljao nešto pokrenut na ovu temu ali opet dolazim do barijera.
Odlazak u svetovni franjevači red jedina je opcija za sada.
Što sa onima koji žive svetovni život?
Što njima preporučit?
Kako dalje?
Ja znam da bi trebao nešto pokrenut upravo za njih.
Koji su Vaši prijedlozi. Pogotovo za one koji žive svetovni život.

U radu je spas.
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 10 kol 2008, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Općenito mislim,
da u našim župama i okolici ne postoji dovoljno zajedničkog druženja, molitve, aktivnosti za malo starije...znači za one koji su već zreliji, odrasliji, pametniji, mudriji, koji su u braku ili su zaređeni...
Bilo bi super kada bi postojao u župama aktivan Pastoral obitelji ili nešto slično...kada bi se mlade obitelji ili drugi ljudi srednjih godina (znači i samci) mogli zajednički družiti a unutar župa...
nadam se da ćemo to imati jednog dana...jer upravo ovi +30 mogu puno toga napraviti i pomoći...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
davorseljan

PostanoPostano: pon 11 kol 2008, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O tome upravo i govorim.
Programi postoje ali očito se nikome ne da s time pozabavit.
Ljudi nam propadaju pred očima a ako nešto i želiš pokrenut dolaziš do ne razumjevanja.
Doslovce sam se koji put pitao zašto svako nekoliko ne potamane takve osobe iz svojih sredina. Ovo je napisano na najgori način ali stvari su na terenu takve.
Ovo je več postala po mome goruča tema.

U radu je spas.
penzić

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stvar ne treba generalizirati, nego rješavati po župnim zajednicama mladih.
u većim mjestima bi se i dalo organizirati udruga +30. ali u malim župama malo teže.
a i kaj se tiče zajedničkih interesa drukčije je od jedne zajednice mladih do druge.
ja bih nekim curama iz svoje zajednice mladih mogel biti i otac(imam 33 godine), ali se to na našim susretima i drugim zajedničkim događanjima niti ne osjeti. dapače, i kad su neke manifestacije koje nisu vezane uz crkvu, na primjer vatrogasna zabava v selu, svi se zajedno sednemo v klupe i družimo, znamo posjećivati jedni druge, zajedno slavimo rođendane...
nekak osjećam da sam pozvan još neko vrijeme biti u našoj župnoj zajednici mladih.
davorseljan

PostanoPostano: uto 26 kol 2008, 5:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sada razmišljam o tome da orgarniziram susret starih mladića i djevojaka. Napravit izlete i tako ih spajat.
Možda napravit i web stranicu za katolički spoj mladića i djevojaka.

U radu je spas.
gogo6ak

PostanoPostano: čet 28 kol 2008, 18:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Sada razmišljam o tome da orgarniziram susret starih mladića i djevojaka. Napravit izlete i tako ih spajat.

davore ja se ne slazem s ovim zadnjim prijedlogom vezanim za web stranicu jer tako nikad neces biti siguran tko je katolik od njih a tko nije.

nadam se da me kuzis.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 29 kol 2008, 6:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:
davorseljan napisa:

davore ja se ne slazem s ovim zadnjim prijedlogom vezanim za web stranicu jer tako nikad neces biti siguran tko je katolik od njih a tko nije.

nadam se da me kuzis.

Da, kužim o čemu pišeš.
Na netu postoji puno web stranica koje nude upravo to, ali moja zamisao je da to bude katolički web za upoznavanje.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pet 29 kol 2008, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mnogi ne mogu doću na jedno mjesto i pokušat upoznat nekog drugog.
Katolička web stranica za upoznavanje bila bi po načelima Katoličke crkve. Tu bi mogli sudjelovat samo vjernici bez obzira na mjesto boravka.
Pokušat ću ovo pokrenut što prije.
Mene zanima Vaše mišljenje.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.