HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 stu 2019, 20:47. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Hrvati na snijegu
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Je li odlazak 200.000 Hrvata na skijanje pomalo objest?

Da,kažemo kako smo siromaÅ”ni a bacamo desetke tisuƦe kuna na to 
83%
 83%  [ 10 ]
Ne,svatko ima pravo na zimski odmor na taj naĆØin 
16%
 16%  [ 2 ]

Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 04 sij 2007, 23:38
PostNaslov : [ostale teme] Hrvati na snijegu
Citiraj i odgovori

Toliko siromaŔnih oko nas a mi ostavljamo silnu lovu Slovencima,Talijanima,Francuzima..
Možda Ʀete reƦi:pa i oni je ostavljaju nama preko ljeta ali zar s emožemo usporeĆ°ivati sa standardom tih zemalja?

Mislim da je ta pomama za skijanjem zadnjih godina ĆØisto isfuravanje velikih Hrvata koji glumataju da su lovatori Å”to mi se gadi

Zar si moramo svake godine priuŔtiti ljetovanja i zimovanja?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: pet 05 sij 2007, 6:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike lako je je tebi reƦi zar si moramo priuÅ”titi svake godine ljetovanja i zimovanja, kad si iz Rijeke.
Kad ti je vruƦe po ljeti i zaželiÅ” se kupanja odeÅ” na rivu i baciÅ” se u more, a ni za zimovanje ti nije daleko Gorski Kotar.
Å alim se malo. Wink
Nikada u životu nisam stao na skije, a ni neƦu tako skoro, prije Ʀe globalno zatopljenje napraviti svoje nego Å”to ja proskijam, zato se ni ne trudim.
OĆØito naÅ”i ljudi trebaju pokazati da se ima love....

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
yochanan

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 05 sij 2007, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima ljudi koji jednostavno vole skijanje ili vole takvu vrstu odmora, a mogu si to priuÅ”titi. A opet s druge strane ima i onih koji se isfuravaju na to, odnosno idu samo zato da bi mogli pricati da su bili na skijanju, pa makar za to dignuli kredi.. SliĆØno kao s autima i ostalim stvarima. Ljudi su danas ponekad veƦi materijalisti nego Å”to su bili u komunizmu..

tutio fidei et obsequium pauperum
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Jole

PostanoPostano: pet 05 sij 2007, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se s yochananom, oni koji si to mogu priustit, zasto ne? nemam nista protiv...a oni koji nisu bas pri lovi i pod svaku cijenu hoce ic na skijanje, oni zele dokazati drugima da nesto imaju (novac npr) sto zapravo nemaju i preveliki su materijalisti...

znam neke ljude koji redovito idu na zimovanje jer si to mogu priustit i ok...znam neke koji ne idu svake godine vec samo kad su u mogucnosti i to je u redu...al oni koji su svjesni da ne mogu i da ce to previse opteretiti njihov budzet, njih ne kuzim...bolje da si plate nesto drugo sto im je potrebnije, a ne skijanje...

al istina je, mi hrvati se priblizavamo "zapadnim zemljama" pa radimo sve sta i oni rade, iako ponekad nismo u mogucnosti...mislim da se dosta cesto furamo na druge drzave i zelimo im dokazati kako i mi tio mozemo... Rolling Eyes

"Gdje ti je blago, ondje Ʀe ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 05 sij 2007, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mislim da je to super. ZaÅ”to ne? Pa i ja bih iÅ”ao da imam s ĆØim.
To su zimske radosti,jer ako postoje i ljetne,zaŔto ne bi bile i sniježne. Laughing
Kao Å”to arkanĆ°eo kaže,neki nemaju more,kao npr. Austrijanci,pa su se usmjerili na snijeg i skijanje.

IƦi na skijanje uopƦe nije tako straÅ”an naĆØin iskazivanja da imaÅ” love.
Ionako je samo jednom u godini.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 05 sij 2007, 23:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mislim da sike ovdje cilja na onu populaciju koja cijelu godinu kuka kako nema novaca, kako su siromaÅ”ni i ne znaju kak Ʀe preživjet, a onda kad doĆ°e zima - hop - skijanje u Å vicarskoj, pa usput koji Å”oping u Austriji itd...

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Jole

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 10:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e pa i ja sam mislio da sike na to misli, zato sam to sve tako i napisao Wink

Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jole napisa:

Pa nisam ja rekao da ti nisi mislio tako, isto kao i yochanan i ostali Wink

sike napisa:
Zar si moramo svake godine priuŔtiti ljetovanja i zimovanja?

Dobro zboriÅ”, sike... Zar nam ljeto neƦe biti ljeto ako ne odemo na more, ili zar nam zima ne bude zima ako ne odemo na skijanje u Italiju? Da bi se ĆØovjek odmorio, ne mora bježat na tisuƦe kilometara od svoje kuƦe i na to zadovoljstvo troÅ”it na tisuƦe kuna i eura... Ako veƦ mora bit skijanje, imamo Bjelolasicu, Sljeme, nije ni Slovenija daleko - za to ne treba puno izdvojiti, ali siguran sam da može i bez toga... Ako je veƦ u krvi da se za praznike mora neÅ”to potroÅ”it, treba to potroÅ”it na drugi naĆØin - ne na naĆØin koji Ʀe nas ispraznit (pa rijeĆØ praznik dobije svoj smisao), nego ispunit, a ispunjenje kreƦe iznutra. Recimo, odvajam svaki mjesec neÅ”to sitno da bih u zimi mogao otiƦi nekamo na skijanje. U redu. ZaÅ”to bi moj cilj bila Francuska, neke daleke Alpe? NaƦi neko bliže mjesto gdje Ʀe se moƦi odmoriti, zajedno sa svojom obitelji ili prijateljima. A onaj dio novaca koji je bio planiran za europska skijaliÅ”ta, zaÅ”to to ne bi poklonili onima kojima je zaista potrebno - neki nemaju ni za grijanje, tople deke, hrane, ĆØaja... HoƦe li faliti nama koji smo to htjeli spiskati u Italiji?
NaÅ” život mora biti djelotvorna ljubav, a ne sebiĆØno uživanje. Svatko od nas najbolje zna kakav je on prema sebi i prema drugima. Nitko nikoga ne osuĆ°uje niti ima ikakvo pravo na to, ali moramo si pozivati u svijest tko smo mi, Å”to nam je zaista potrebno da bi bili ispunjeni i mi i drugi oko nas...

IƦi na skijanje? razmislja
Bez pretvaranja, napuhavanja i umiŔljanja, biti iskren prema sebi - samo TI najbolje znaŔ možeŔ li ili ne, moraŔ li ili ne.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
ILE

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam miÅ”ljenja da onaj tko ima, neka slobodno ide i neka troÅ”i svoje novce kako hoƦe, ali ĆØesto se dogodi da ljudi odu u kredite i ostala sliĆØna zaduženja, Confused zadaju si obveze otplaƦivanja na dvije godine tuzan , a za Å”ta??? Question za tjedan dana zabave, a onda 2 godine otplaƦivanja toga, pa poslije kukaju kako niÅ”ta nemaju za jesti. Mad place Confused

Isto tako sam miÅ”ljenja da te druge države moraju od neke vrste turizma živjeti. Wink Mi smo blagoslovljeni predivnim morem jako sretan , a drugi se moraju nekako snaƦi, pa iskoriste snježne radosti. Wink Razz belji se

Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Jole

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 18:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Jole napisa:

Pa nisam ja rekao da ti nisi mislio tako, isto kao i yochanan i ostali Wink

ma znam Wink ajd bar se u necemu svi slazemo, bez prepucavanja jako sretan jako sretan Wink

sike

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 22:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NeƦe toliko ni penziƦi ni beskuƦnici pljuvati na državu i vlast koliko Ʀe baÅ” ti veliki skijaÅ”i koji Ʀe se uvaliti u kredite,na taj naĆØin ugrozit egzistenciju svoje djece,i to samo zbog hedonizma

Žan je sve objasnio..

Ne brani nam Bog ni skijanje ni more ali ako to ugrožava moje bližnje i ako zbog toga na ulici neƦu dati ni kunu siromahu jer sma se silno istroÅ”io..

Živjelo je i tih 200.000 KosteliƦa prije 10 godina bez skijanja u europskim zemljama,nisam od juĆØer da samo tako govorim.Nama je svima bio dobar i Platak,pa uzmeÅ” sanjke,skije..uživancija za cijelu obitelj,a samo 20 minuta od Rijeke.TroÅ”kovi?koji sendviĆØ,ĆØaj u planinarskom domu,par litara benzina i eventualno za ƦiĆØaru..Sve skupa,ni 200 kn

A ovi bacaju na desetke tisuƦa kuna..

Zbog takve silne slobode da svatko ima pravo da radi Å”to ga je volja upadamo u situaciju da je sirotinje sve viÅ”e oko nas a mi glumatamo,isfuravamos e na zapadnjake..Ajde,molim vas..Pogledajmo si u oĆØi i svijet u kojem živimo!"Postali smo Afrika,ljudi oko mene umiru na cesti,grizu ih Å”takori a mi bi svake godine bacili silne novce na užitke..

Danas sutra jest Ʀemo gotovo svi da ne kažem Å”to..A nisu sendviĆØi Wink

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 23 sij 2007, 8:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uh, ovdje bi se dalo raspravljati.... Ja sam jedna od onih koja voli skijanje. Odrasla sam na snijegu i dugi niz godina mi je falilo skijanje jer si to financijski nisam mogla priuŔtiti (ne mogu dignuti kredit, ali da sam mogla, siguran sam da bi to napravila). Unatragh nekoliko godina odlazim na skijanje, ali ne na skupe destinacije. Skijati se može i jeftinije. Stoga, podržavam sve koji odlaze iz pravih razloga, ne zato Ŕto je to postao brend, nego radi tjelesne aktivnosti.
Ove godine zbog nedosatka snijega i klapskih obveza odustala od skijanja u sijeĆØnju, ali se nadam odlasku u ožujku. Prije toga, naravno PLATAK i Gorski kotar Cool

Helena
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.