HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 18 stu 2019, 22:43. Pogledaj neodgovorene postove
Božji (duhovni) poziv
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Bepo

Spol: muško
PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 6:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da je u naÅ”oj župi molitva urodila plodom, sad Ʀe dvojica djeĆØaka iƦi u bogosloviju. A otkako smo uveli sat molitve pred Presvetim nije proÅ”lo ni godinu dana. Bitno je moliti.
MeĆ°utim, poznajem te momke, jer su bili ministranti. Oni joÅ” ni neznaju toĆØno je li to pravi poziv ili samo njihova želja.
Njihovi vrÅ”njaci im se rugaju, okolina misli da su malo blesavi. Stoga stalno treba upozoravati i hrabriti djecu, a one koji ne razumiju prekoravati zbog zadirkivanja. Mnogo na sve skupa utjeĆØe i obiteljski odgoj.
Malo se u obiteljima raspravalja o pozivu u redovniĆØki život, i uglavnom su roditelji optereƦeni da nebi sluĆØajno njihovo dijete iÅ”lo tim "PogreÅ”nim " putem. Ovako razmiÅ”ljaju, nažalost, mnogi krÅ”Ć¦anski roditelji.
Molimo svi skupa da Isus poziva Å”to viÅ”e radnika u svoje vinograde. Vidite i sami kakvi su se zakoni poĆØeli izglasavati i u naÅ”em Hrvatskom, KatoliĆØkom Saboru. TeÅ”ka su vremena. PÅ”enica je iznikla, ali nema sijaĆØa, pa me pomalo strah da Ʀe dozrela pÅ”enica istrunutu u polju.

VeliĆØa duÅ”a moja Gospodina
i kliĆØe duh moju u Bogu Spasitelju mome
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, davorseljan, valentina, terezija.tere
valentina

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 20 lis 2008, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dal je netko kada razmiÅ”ljao o pjesmi Krist na žalu, a da je pomislio da se pjesma odnosi na osobu koja osjeƦa duhovni poziv?
Bilo bi mi drago kad bi neko napisao neko svoje miŔljenje o toj pjesmi!!!
PiŔite!!! Zaista je važno!!

"O, kada bih od svojega života mogao uĆØiniti neÅ”to priprosto i jednostavno,poput bambusove frulice koju Gospodin ispunjava glazbom!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 20 lis 2008, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

valentina napisa:
dal je netko kada razmiÅ”ljao o pjesmi Krist na žalu, a da je pomislio da se pjesma odnosi na osobu koja osjeƦa duhovni poziv?

pa mislim da se pjesma definitvno odnosi na osobe/osobu koja osjeƦa duhovni poziv..ja imam,evo,jednu anegdotu vezanu za tu pjesmu..prije koje dvije godine,moj zbor mladih iz župe je trebao pjevati krajem osmog mjeseca na jednom vjenĆØanju..par koji se trebao vjenĆØati je inaĆØe iz hrvatske,ali su živjeli u njemaĆØkoj,pa smo sve dogovarali telefonski,i ĆØetri tjedna prije vjenĆØanja zove nas mladenka da je njen buduƦi izriĆØito tražaio da se pjeva Krist na žalumjoÅ” je anma bilo ĆØudno zakaj to,jer to obiĆØno pjevamo na mladim misama ili tak neĆØemu...i zove ona nas tjedan dana poslije,sva jadna,u suzama,nema vjenĆØanja..mi u ĆØudu kak nema vjenĆØanja,ali niÅ”t nismo pitali,neugodno nam je bilo,a kad ono,saznamo za par mjeseci da je deĆØko ide na bogosloviju...pa,evo ti jedan primjer toga molitva molitva

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina, vjernik, davorseljan
valentina

PostanoPostano: pon 20 lis 2008, 19:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

piŔete, važno je!!!

"O, kada bih od svojega života mogao uĆØiniti neÅ”to priprosto i jednostavno,poput bambusove frulice koju Gospodin ispunjava glazbom!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 21 lis 2008, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeĆØ dugo osjeĆØam poziv, ali.
U meĆ°u vremenu sam se razbolio, dobio Å”izofreniju i od toga za sada niÅ”ta. U meĆ°u vremenu sam upisao dopisnu teologiju tako da pokÅ”avam gajit nadu da Ʀu jednog dana u redovnike. ƈak mi je pater Luka rekao da bi to bio dobar put za mene.
Svaki trenutak pokuŔavam molit, ali zbog posla ne stignem preko tjedna na misu.
Mnogi moji prijatelji se spremaju na taj put. Mene je malo usporila moja bolest. Ako bude sve u redu nadam se da Ʀu slijedeƦe godine krenut u redovnike.
Prije 8 godina sam trebao krenut u misionare ljubavi, ali spletom okolnosti nisam. Od tada poziv u meni zrije i jaĆØa. Najsretniji sam na misi i kada molim pred presvetim.
Studij dopisne teologije mi jako puno znaƦi i siguran sam da Ʀu ga nastavit kada konaĆØno krenem u redovnike.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Kika

PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Valentina, zaÅ”to je to tako važno? ĆØisto me zanima Wink

Naravno da ta pjesma može osobi koja ima poziv znaĆØiti kao potvrda, zaÅ”to ne... ovisno o tome tko razmiÅ”lja o toj pjesmi... nekoga može potaknuti na poziv u sveƦenike/redovnice nekoga ne, veƦ ƦeÅ” osjetiti ako je to to.... nije da baÅ” svi to tako shvaƦaju.... nije svakome dano isto niti na isti naĆØin...netko Ʀe to shvatiti tj naƦi potvrde u pjesmi netko u nekim drugim znakovima, ali definitivno smatram da ta pjesma može biti kao potvrda na poziv Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina
little_angel

PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa moguƦe je da se ta pjesma odnosi na osobu koja osjeƦa duhovni poziv. Ali mislim da iskljuĆØivo to i nije bit te pjesme. Jer tu se radi o odazivu na Božji poziv da budeÅ” Njegovo dijete, da živiÅ” svoju vjeru, da nastojiÅ” svjedoĆØiti svoju vjeru itd. I mislim da se ta pjesma odnosi i na nas koji možda ne osjeƦamo duhovni poziv. "Bože, zar si pozvao mene?" - Bože, zar si pozvao mene ovaku malenu i slabu da budem tvoj poslanik, tvoj svjedok, tvoj suradnik, tvoje oruĆ°e? Zar me zaista toliko ljubiÅ”? jako sretan Prekrasna misao za sve nas...

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Kika, valentina
Anny

PostanoPostano: čet 23 lis 2008, 8:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

valentina napisa:

krist na žalu, uĆØitelju gdje stanujeÅ”, odluĆØio sam sljediti Krista, pusti mreže te - to su pjesme koje veƦ duže vrijeme me ne ostavljaju ravnoduÅ”nom

dogaĆ°a se da ih za vrijeme mise ne mogu niti ispjevati do kraja...

OjeƦam li poziv???ƈini mi se da da? HoƦu li ha prihvatiti, nadam se da da..

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina, spocky, terezija.tere, davorseljan, Magali
Fra Bubi

PostanoPostano: čet 23 lis 2008, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krenite, odazovite se.... veseo
terezija.tere

PostanoPostano: sub 25 lis 2008, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo naprjed....

svaki put je vazan ako ga prihvatimo s ljubavlju...
tako da veselim se svima koji idu u za svecenike i casne sestre...
a moj jedan prijatelj je na tome putu pa molim Boga da uspije...

molitva molitva molitva
biser

PostanoPostano: pon 27 srp 2009, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krist jednom stade na žalu
tražeƦ ljude za velika djela
da love srca božanskom RijeĆØi.

Ja sam siromaÅ”an ĆØovjek.
Moje blago su predanost Tebi
i srce ĆØisto da idem s Tobom.

Ti trebaÅ” dlanove moje,
moga srca ražaren plamen
i kaplje znoja, samoƦu moju.

Ti i ja kreƦemo danas
lovit' srca na moru života
a mreža bit Ʀe RijeĆØ Božja prava.

O Bože, zar si pozvao mene?
Tvoje usne moje rekoŔe ime.
Svoju laĆ°u sada ostavljam žalu,
odsad idem kamo ŔaljeŔ me ti.

. . . Jer velik si, ĆØiniÅ” djela velika, nitko nije kao TI . . .
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, 5rich, teta Jeja
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 27 srp 2009, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZaÅ”to sam ĆØudna ovih dana?

Na granici sam...
na rubu...

SvjedoĆØiti u svijetu kao laik i slijediti taj poziv,
ili preƦi na onu drugu stranu, stranu koja je neÅ”to posve drugaĆØije...

Kako odluĆØiti?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, teta Jeja, Jopica, Anny
Anny

PostanoPostano: uto 28 srp 2009, 16:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anny napisa:

krist na žalu, uĆØitelju gdje stanujeÅ”, odluĆØio sam sljediti Krista, pusti mreže te - to su pjesme koje veƦ duže vrijeme me ne ostavljaju ravnoduÅ”nom

dogaĆ°a se da ih za vrijeme mise ne mogu niti ispjevati do kraja...

OjeƦam li poziv???ƈini mi se da da? HoƦu li ha prihvatiti, nadam se da da..

i prihvatila, odazvala se
molitva molitva

Magali, evo jedan savjetiƦ; odi provjeriti izbliza Wink

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, lucija, Zvijezda, banana, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.