HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 13 lis 2019, 21:01. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] DOMOVINSKI RAT - kroz tvoj stav
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
igor

Spol: muško
PostanoPostano: pon 12 srp 2004, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije napravljena samo za mlade hrvate katolike... ali se iz naziva stranice moze vidjeti (URED ZA MLADE HRVATSKE BISKUPSKE KONFERENCIJE) da su oni prvenstveno pozvani...

dobro, mozda me vi niste dobro shvatili....

jednostavno, zelim reci da svoj narod hrvat treba voljeti i ponositi se svojime, a naravno postovati tudje... to je sve... sve je u tomu receno vec..

a to da li je neki hrvat onakav ili onakav, pa ne moras se ti jednako postavit prema svim ljudima.. i ne kazem ja da ti moras automatski nekoga ocijeniti kao dobrog ili loseg na osnovu svoje nacionalnosti.. to su stvari koje ste vi sami donijeli zakljucke... to je vec mozda i vas problem.. ja se svakako druzim sa svima i ne sudim drugima na osnovu nacije... ali naravno da volim veoma svoj hrvatski narod, pa ma kakav on los ili dobar bio, ja sam dio tog naroda i to je to... i ponosim se time.... i uvijek mi je drago kada negdje vidim jos nekog hrvata... to je nesto prelijepo, osobito u inozemstvu.. primjerice sad u genovi vidio sam neke hrvate koji tamo zive i nekako ti je drago upoznati ih.... ne znam kako vam to objasniti ako samo to ne osjecate...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ratu nema ĆØistih i neĆØistih, nema ĆØvrste podjele agresora i žrtve, nema pobjednika i gubitnika, nema ĆØak ni potpunih krivaca i nedužnih. Zato rat jest toliko straÅ”an. Osobito domovinski.
Tu postoji samo onaj koji je zapoĆØeo i koji je zavrÅ”io.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slazem se sa tobom heartsong... jer kod jednog rata ima jako puno stvari... nije moguce nama sve to sagledati i konkretno reci, zato je poceo rat.. to je nemoguce.

ali da li zato ne smijemo voljeti svoj narod? to ne znaci da podrzavamo i sve one lose stvari koje su pripadnici istog naroda ucinili, vec zdrava ljubav prema svojem narodu podrazumijeva shvacanje i prihvatanje pozitivnih stvari ali i ogradjivanje od negativnih stvari iz povijesti... Rolling Eyes
jelena

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heartsong, žao mi je Å”to tako misliÅ”, no to je tvoje pravo. Zbog takvih stavova se danas Hrvatskoj sudi u Haagu, jer "nema ĆØvrste podjele na agresore i žrtve".
Ja osobno uopƦe ne mislim tako, jer ni jedan hrvatski vojnik nije bio u Srbiji, ali su njihovi vojnici bili u Hrvatskoj pa je prema tome jasno tko je agresor a tko žrtva. U svakom ratu je netko agresor a netko žrtva, osim u graĆ°anskim ratovima, npr. revolucijama, ali to nije tema. O Bosni ne bih jer o tome ne znam niÅ”ta, nisam tamo bila i nisam vidjela, niti imam nekog svog tko bi mi ispriĆØao, ali znam da mi je pola familije bilo istjerano iz Korduna, koji je koliko znam u Hrvatskoj. Isto tako, Srbi koji su ih tjerali ili nisu ni otiÅ”li ili su se vratili joÅ” prije 4-5 godina! Zato molim te, nemoj priĆØati o neĆØemu Å”to ne znaÅ”. OĆØito si bila premlada i zaboravila da je svaki ĆØas na TV-u bilo oglaÅ”avanje uzbune za GospiƦ. Zadar, Sisak, S:Brod, Osjek... JoÅ” neÅ”to, moja je najuža obitelj prije rata živjela u Vojvodini, i viÅ”e ne živi, jer su takoĆ°er bili protjerani..., samo se nitko nije vratio a ni ne bi, a Srbi koji u iz Hrvatske protjerani (Iz prve ruke znam da su mnogi dobrovoljno otiÅ”li), veƦinom su jedva ĆØekali da se vrate. Eto, tako im je straÅ”no ovdje bilo.
Slažem se s tobom da je svaki rat straŔan i da nitko nije potpuno nedužan, ali i tek-kako ima krivaca!
igor

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dakako da postoje krivci... ali krivci su, vjerovali to vi ili ne, oni ljudi koji su bili na vlasti, jer su sa svojom neodgovornom politikom dozvolili da se takvo sto i dogodi.. nije jedan narod kriv za to sto se dogodilo, jer nisu oni birali hoce li ratovati ili ne...

bili su i mnogi srbi protjerani to je cinjenica, ili su se bojali pa su otisli.. a isti slucaj i sa nama, hrvatima.. ima krivaca svugdje...
agresor jeste bila srpska strana, jer je okupirala hrvatski teritorij
heartsong

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedno je zdravo voljeti svoju zemlju, a drugo je idealizirati je i dizati u visine, tj. lagati za nju. Ako je netko uĆØinio ratni zloĆØin, tada mu se treba suditi bez obzira koje je nerodne pripadnosti.
Braniti se moraÅ”, ali ubojstvo je ubojstvo. Genocid je genocid. ZloĆØin je zloĆØin. PragmatiĆØnost je pragmatiĆØnost (kao Å”to je kod sluĆØaja Tudjmana, kojeg je igor spomenuo).
Ponekad je ipak vaĆ°nija vjera u Boga te poÅ”tivanje njegovih zapovijedi od zemaljskih stvari kao Å”to je vlastita sloboda. Pitaj to sve one svece koji su odabrali zatoĆØeniÅ”tvo, muĆØeniÅ”tvo i smrt radije nego da iznevjere Boga i ono na Å”to su se zavjetovali kod njega.

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
igor

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, bitna je vjera u boga, ali kako ces se pojaviti pred bogom ako si iznevjerio svoj narod. one najblize i naslicnije tebi?!?!?!? tesko, veoma tesko...

treba svoj narod voljeti i braniti ga... i ne dozvoliti da ikad opet padne u zatocenisto u kakvom je bio dok je postojala jugoslavija. ako to ne dozvolimo nece vise biti ni takvih zlocina niti ce biti potrebe za njima..
nata

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da nitko od nas ne zna sve da bi mogao neÅ”to tvrditi. svatko ima svoju priĆØu o ovome, a svaka priĆØa uvijek ima dvije ili viÅ”e strana. jelo, ti govoriÅ” iz svog ugla i to je razumljivo, no u hagu se sudi zbog ubojstava civila a ne vojnika, to je vrlo važno. bojiÅ”te je jedno, a civil je neÅ”to sasvim drugo i tko god se iÅ”ao iživljavati na tim ljudima bilo koje strane i pljaĆØkati (Å”to je evidentno i dokazivo) makar to bili naÅ”i 'domaƦi' u redu je da se sudi i kazni (mada Ʀe svatko bez razlike odgovarati i pred bogom)

igore, nema 'najbližih' i 'najsliĆØnijih' osim onih Å”to su ti sliĆØni po kristu. pa pogledaj pavla/savla!

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
igor

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da ima slicnih nama i da svoje neke vrijednosti i tradiciju moram braniti... jer ako to ne branimo, gubimo svoj identitet i nestajemo. a to bogu nije drago ako neki narod nestane...
bogu je drago ako ljudi vole ono sto jesu i slave ga u svojoj razlicitosti... ne treba se asimilirati s drugim po svaku cijenu.. protiv sam toga..
jelena

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja zapravo stvar ne gledam iz svog kuta jer se meni nije niÅ”ta dogodilo u ovom ratu, osim Å”to sam morala promijeniti državu (i to sa zadovoljstvom), a prije toga i Å”kolu jer sam bila "nepoželjna", ali nije mi ni to teÅ”ko palo, no teÅ”ko mi je palo kad sam sluÅ”ala od svog prijatelja koji je iÅ”ao sa mnom u vrtiƦ i osnovnu i srednju Å”kolu kako su "ovaj vikend imali feÅ”tu za 100-og ubijenog Hrvata"! Ili "iƦi Ʀu na more u Srpski Split ako ga do ljeta oslobodimo"... U gotovo svakoj javnoj ustanovi u Beogradu '90.-ih (tamo sam nekada živjela) mogli ste vidjeti karte velike Srbije i to je bila "ispravna stvar"! Zato mene izbace iz takta komentari poput onih "svi smo krivi" i "za sve je kriva politika" jer nismo svi jednako krivi i nije samo politika kriva nego mentalni sklop i apetiti naÅ”ih susjeda koji su od uvijek takvi, ne svi naravno, ali veƦina da, a znam to jer sam živjela s njima. I dodajem, ipak ih ne mrzim, ali se ne želim s njima poisovjeƦivati. I uopƦe mi ne predstavlja satisfakciju suĆ°enje pojedinim zloĆØiinima, Bog Ʀe pravedno suditi svakom prema djelima.
Nisam ja protiv toga da se procesuiraju i hrvatski ratni zloĆØini jer onaj koji ih je ĆØinio to nije radio ni za Hrvatsku ni za Hrvate nego za sotonu. Mene samo smeta ova globalizacija krivnje!
igor

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 7:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jelo, jelo....

pa sto mislis tko je napravio takvo drustveno raspolozenje u srbiji s tim idejama velike srbije itd.???? sami su ljudi to od sebe??? mislim da ne, to je isto politika napravila... to ti je bio jedan proces koji je trajao i trajao puno godina, i sa srpske i sa hrvatske strane. jednostavno, nezdravo se budila nacionalna svijest kod oba naroda... (hrvatsko proljece je bilo sasvim ok i podrzavam ga.

nismo svi jednako krivi i to je istina... ali prvo kazes da ti smeta "mentalni sklop susjeda" i da je "vecina" losa, a poslije kazes da ti smeta globalizacija krivnje... pa o cemu mi to pricamo.. dogovori se prvo sama sa sobom sto zelis reci... please, jer je ovako jako konfuzno..

ja ti zivim u subotici, i ni meni nije lako.. i nisam siguran da li cu tu ostati, jer ne mogu biti hrvat ovdje.. ima tu dosta hrvata, ali nije to to.. ne ponasaju se ljudi kao hrvati jer se ili stide toga sto jesu ili ne znam koji je vec razlog.

a to za sudjenje, pa i meni ne daje nikakvu satisfakciju gledati milosevica, seselja i ostale u hagu... tako mi je svejedno.. kad znam da nece dobiti pravicnu kaznu za ono sto su uradili...

jedino ti moram nesto reci... varas se ako mislis da je vecina losa, pogotovo u beogradu. ja sam primjerice mnogo vise ljudi upoznao dobrih i normalnih u beogradu negoli onih cudnijih.... a pokazali su to i ovi izbori za predsjednika gdje je u beogradu tadic pobijedio... a sto se tice tog "mentalnog sklopa" ili tako necega, ne znam/..... cinjenica jeste da je srpski narod bio osvajacki u svojoj povijesti, ali to se moze pravdati i sa pozicijom drzave. uvijek je imao drzavu na nemirnom mjestu, i morao je biti osvajacki kako bi opstao... dok je hrvatska drzava imala donekle bolju i "relativno mirniju" poziciju... iako ni to nije bas nesto ekstra...

ima ljudi sa cudnim idejama i na jednoj i na drugoj strani... to moras shvatiti... mozda je to trenutno vise izrazeno u srbiji ali boze moj....
jelena

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 13:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ti povijest ipak nije jaĆØa strana, jer ova teorija o tome tko je imao kakav položaj pa je zato morao osvajati, to baÅ” i ne drži vodu, ali ja sad ne bih o tome. Drugo, nije niÅ”ta konfuzno u tome Å”to kažem da mi smeta "mentalni sklop susjeda" (zbog njihovih osvajaĆØkih apetita), da ih je "veƦina loÅ”a" (veƦina=ne svi) i da mi smeta "globalizacija krivnje". Mislim da je oĆØito da mislim da su Srbi krivi za rat u Hrvatskoj jer su htjeli Veliku Srbiju i zato mi smeta kad netko kaže da smo svi jednako krivi, na tu sam globalizaciju krivnje mislila. E sad, druga je stvar Å”to rat probudi najgore u ljudima pa su i Hrvatski vojnici radili zloĆØine, tj. postupali protivno ratnom pravu (moralnom, Božjem...). Ali braniti se od agresora je pravo svake zemlje, prema Povelji UN i po tome nismo jednako krivi, to sam htjela reƦi.
A politika je bila samo sredstvo koje je pokrenulo to ludilo, motivacija je davno postojala u ljudima. "NaÅ” je stoljetni san Srbija do Karlobaga..."
Mislim da sam uplitanjem u ovu temu ispala nekakav nacionalista Å”to ni sluĆØajno nisam, ne mrzim Srbe, ne daj Bože, i ne mislim da su Hrvati Bogom dani i bez grijeha, ali mi je žao Å”to su Hrvati sami povjerovali da su "jednako krivi" jer su veƦ zaboravili '90.-te i zraĆØne uzbune...
Tema je uostalom "Domovinski rat"!
igor

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ti opet o tome kako su HRVATI krivi ili SRBI krivi...

nje moze se uopce niti pricati o takvoj kolektivnoj krivici jednog naroda... jer takvu svijest jednog naroda je formirala dugogodisnja politika odredjenih ljudi... jos ti to shvati i bit ce sve ok...

ne izjednacavam krivnju, nikako... srbija je izvrsila agresiju na hrvatsku i to nije smjela... eto
heartsong

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 17:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaj se tiĆØe želje o velikoj srbiji, samo zato jer hrvati nikad tu ideju nisu pokuÅ”avali provesti, to ne znaĆØi da ta ideja nije postojala. Ne znam dali ste ĆØuli za "oca"pravaÅ”a, Ante StarĆØeviƦa, koji je itekak govorio o planu i pravu Velike Hrvatske. Znate ono, korjen rijeĆØi hrvat znaĆØi gospodar, a korijen imena srb dolazi od latinske rijeĆØi serb koja znaĆØi sluga, tako da su hrvati bili gospoda kad su doÅ”li u ove krajeve, a srbi njihove sluge koji su se razvili u jedan narod. Te time treba stvoriti veliku državu u kojoj Ʀe svaki narod znati gdje mu je mjesto.
I dal su zbilja svi srbi željeli Veliku Srbiju? Zamislimo da je nekim sluĆØajem bila obrnuta situacija i da je na mjestu provedbe Velike Srbije bila hrvatska, jel bi svi hrvati bili za to? To npr. u sluĆØaju da je na ĆØelo hrvastek doÅ”ao neki ludjak i napao okolne slavenske zemlje? Ili smo mi tako poÅ”ten narod da bi takvog odmah skinuli s vlasti... da, sigurno...

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
wind

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 19:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajmo jednu analogiju ovdje reci - srbi i zidovi.
nikoga ne vrijedam, nego zelim reci ovo.
Isusa su na cvjetnu nedjelju svecano Zidovi docekali pri ulasku u Jeruzalem. isti tjedan taj isti narod razapinje Krista na kriz. zasto?
zato sto su bili izmanipulirani velikim svecenicima i svojim su postupcima osudili Krista. nije cijeli narod, ali vecina je.
i onoj vecini koja se tako izjasnjavala pise joj se kao grijeh.

duznost nam je oprostiti srbima, a Bog neka im sudi. al opet tko je ponudio ruku? jel netko trazio oprost? il da se hrvati prvi ispricaju, za genocid unutar zamisljene velike srpske drzave? sudit treba zlocin ciji god da je!
hocu reci to sto su bili izmanipulirani - ne opravdava.
sto se tice bosne, koliko se ono hrvata vratilo u banja luku???
kolko ce ih se vratiti? previse ljudi suti o tome, nitko nista ne radi. svi pricaju da to nije njihov posao, i hrvatska vlada, i vlada u banjaluci!
... a sutnja je isto grijeh...

sto se tice velike hrvatske: sto bi bilo kad bi bilo??? Question
igor

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vecina??? pa ljudi vi nemate pojma... vecini zidova isus uopce nije bio niti bitan... mnogi ga nisu niti upoznali.. ako su vama veliki svecenici vecina, onda ne znam o cemu govorimo..

ako je vama milijun i pol ljudi u srbiji od 6,5 milijuna koliko imaju pravo glasa VECINA , onda malo lose stojite sa matematikom...

ne opravdava cinjenica da su bili izmanipulirani, ali je to je bilo tako....
wind

PostanoPostano: čet 15 srp 2004, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igore, krivo si me interpretiro. nisam ja ni mislio na sve zidove doli one koji su bili prisutni onog dana kada je ulazio Isus u Jeruzalem. mozda sam nezgodno izvukao usporedbu.

ono sto sam pokusao reci: na razini pojedinca svatko od nas duzan je kao krscanin jedan drugom oprostiti. ali na razini nacije netko ipak mora traziti oprost da bi mu se udijelio oprost. a dok toga ne bude, nece nikad ni ovaj rat u potunosti izbrisati svoje posljedice. problem je u tome sto nacija koja je imala ulogu agresora u ratu to nijece. i u tome je problem, zato jos traju oziljci, i zato ce trebati jos puno godina dok stvari dodu na mjesto.
zar ti stvarno mislis da su dindic, kostunica i slicni manje zagovarali veliku srbiju od milosevica, seselja ili draskovica? covjece, pa srbija se u tome duhu odgaja vec 200 godina. pa to ti je glavno zlo ovih ratova sto se nijece naodnost svih ostalih naroda na ovim prostorima. eto kako je i moguce da bukne cijeli jedan rat tijekom 90tih godina.
necu dublje u to ulaziti.

ono sto mi je interesantno je usporedba srpskog i hravtskog nacinalizma. hrvatski je redovno bio obrambeni organizam i nema nikakve veze s osvajackim srpskim. ako ima tko drukcije misljenje, neka javi.
pozdrav svima!
igor

PostanoPostano: čet 15 srp 2004, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne stavljaj mi djindjica u taj kos, jer ocigledno ne poznas covjeka...

vi govorite kao da je svim srbima bitno koliko ce srbija biti velika... grijesite... i ljude ovdje najvise tise ekonomski problemi.. mnogi od onih koji glasuju za radikale glasuju za njih iz cesto ekonomskih razloga, vjerovali to vi ili ne..

ja mislim da se nijedna vlast u srbiji ne bi trebala izvinjavati za sra*** koja je napravila neka prethodna vlast. ne vidim zbog cega,...... jedino ako zele oni optuzeni u hagu izvinuti se, to je druga stvar..

djindjic je revolucionar, i nije zastupao ideju velike srbije, jer je shvatio da ima mnogo bitnijih stvari od te...

u hrvatskoj, hvala bogu, te snage koje bi mogle zagovarati te ideje, nisu uspjele do kraja izmanipulirati stanovnistvo, te su te ideje pale u vodu... HVALA BOGU... mislis da podjela bosne nije neka ideja velike hrvatske ili velike srbije....??? i jedno je i drugo..

ali nema to vise nikakve veze... treba sada razmisljati kako ce ova hrvatska koju sad imamo, i koju cemo imati, dalje se razvijati i kako ce ljudi, gradjani iste bolje zivjeti... to je bitnije...
wind

PostanoPostano: čet 15 srp 2004, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dobro, mozda ne dindica u isti kos, ali on jest jedan umjereniji velikosrbin. poznate su meni njegove prijetnje o pripajanju republike srpskoj "matici" srbiji, ukoliko se desi da medunarodna zajednica podjeli kosovo i slicno. pa ti sad zakljuci sto hoces.

normalno da ljude tiste ekonomski problemi, kad vecina zivi na rubu siromastva. ta silni ratovi se ne mogu stalno voditi, a pogotovu ako ih gubis. znam da je to ljudima dojadilo i sada traze perspektivu normalnog zivota. ali ovdje ja ne pricam o srbiji i kad ce ona stati na svoje noge, vec o odnosu srbije i hrvatske, odnosu (slicnostima i razlikama) dvaju naroda

trebala bi se ova nova srbijanska vlast ispricati u ime naroda. kazem pojedinci jesu sve zahuktali, ali to neopravdava one koji su ih podrzavali. ali oni nisu malobrojni. neki su bili u prvim redovima, neki u drugim, a neki su svojom sutnjom sve izrazavali jer nisu ni znali kako bi drukcije. kazem nije problem u svim ljudima, problem je u odgoju i onih zadnjih 200 godina. tu je problem. to ne nestaje preko noci. ja znam da nisu svi srbi losi, ta imam ih za prijatelje, ali oni koji svoju povijest uce u skolama vuka karadzica tesko da mogu nesto pametno nauciti o toleranciji prema ostalim narodima na ovim prostorima.
ima jedan srbin kojeg izrazito cijenim. pokojni prof. stevan dedijer. on sam ti kaze: "nema spasa za srbe dok im se ta ideja velike srbije ne izbije iz glave. to je grobnica srpskog naroda".
hrvatski nacionalizam, uvijek je bio reakcija na neki drugi totalitarizam. pa i nezavisna drzava hrvatska kao posljedica represije karadjordjevica itd. daleko se hrvatska primakla europi u odnosu na srbiju, srbija tek pocinje uciti... i meni jako drago zbog toga. cijeli taj odnos dvije zajednice bi otisao na jedan visi nivo kad bi postojala ta isprika. a da je vecina ljudi umjerena u srbiji ona bi bila izrecena, ali ne otpor je jos uvijek prevelik i o tome ti ja pricam.

p.s. ne zelim da mislite kako ja ovdje mrzim nekoga ili nesto, izrazavam svoje samo svoje misljenje uz najdublje uvazavanje tudeg. nema sretnijeg covjeka od mene kad bi krenuli novim koracima dalje.

pozdrav!
igor

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako je to ikada rekao djindjic, iako nisam cuo za to, onda je sigurno imao dobar razlog...

nije zelio dozvoliti parcanje kosova, sto i bi bilo pogresno... pa mora sa madjunarodnom zajednicom drukcije i cvrsce razgovarati... ne moze se sve samo pustiti da ide... to nije dobro...
nije djindjic napravio republiku srpsku... ili se ja varam????

to sto se tice skola i svega toga, to je istina... moraju ljudi od pocetka uciti normalne stvari a ne tipa "sve ono tamo je srpsko".

ali i dalje stojim iza toga da jedna ZVANICNA isprika ne bi mogla nesto znacajnije napraviti... u tom sam siguran... pa predsjednik srbije i crne gore svetozar marovic se je vec ispricao jednom prilikom za sve strahote ucinjene u ovom ratu... a i mesic je potom isto uradio s hrvatske strane...
jzekic

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mesic bi napravija sve Ŕta mu kažu, al je njega Ŕta briga...

Nije niÅ”ta gori od drugih, jer tako svi rade Å”to neznaĆØi da i mi moramo bit takovi, s jednim se moramo pomirit, ljudi nikad na zemlji neƦe biti ujedinjeni ni u potpunosti izmireni; tek ponovnim Kristovim dolaskom dolazi vrijeme milosti u kojemu Ʀe svi ljudi postati Jedno u Ocu!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igor napisa:
ja mislim da se nijedna vlast u srbiji ne bi trebala izvinjavati za sra*** koja je napravila neka prethodna vlast. ne vidim zbog cega,...... jedino ako zele oni optuzeni u hagu izvinuti se, to je druga stvar..

Igore, zar je onda Papa pogrijeÅ”io Å”to se nedavno ispriĆØao u Ime Crkve za sve ono neĆØasno Å”to je Crkva ĆØinila u proÅ”losti?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije pogrijesio... i skidam mu kapu sto je to ucinio.. svaka mu cast..

ali ne bi mi smetalo i da to nije ucinio... to je bio lijep gest...

ali ne ocekujem od srpske drzave da se izvinjava... malo mi je to glupo... al dobro..
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore, ti si takva zbrka da to svijet nije vidio ...
igor

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni ne predstavlja to nesto ako se izvini jedan celnik drzave... to mi nis ne znaci tako jako...

ali ti shvati ako zelis, ako ne... kako hoces

cudan si ti frajeru
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.