HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 23 srp 2019, 22:32. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] DOMOVINSKI RAT - kroz tvoj stav
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s vama po pitanju naroda, ali Å”to se vjere tiĆØe, Roker je vjerojatno htio reƦi da smo i mi i oni - krÅ”Ć¦ani
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Rock-er

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 16:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo tako. to i treba biti kriterij.
Ma za 10 20 godina zaboravice se i rat i svo to s****.

Money for nothin'
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
igor

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo ne smiju se zaboraviti ti ljudi koji su svoj zivot dali za domovinu i ne smije se zaboraviti koliko je mukotrpno bil stvaranje hrvatske drzave, jer ako se to zaboravi mozda se opet u buducnosti hrvatski narod nadje u istoj groznoj situaciji... zato treba uvijek biti na oprezu i paziti!!!

kako kaze thompson:
"reci brate moj, jesmo li prokleti
pa se tako brzo sve zaboravi
al neka ne da bog
pa nas budu trebali
opet ce se gusta
magla spustiti"
jelena

PostanoPostano: uto 29 lip 2004, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
Upravo tako. to i treba biti kriterij.
Ma za 10 20 godina zaboravice se i rat i svo to s****.

Ja se nadam da se nece zaboraviti jer ce to znaciti da smo vrlo ne-mudar i naivan narod!!! Ne mislim da trebamo biti time opsjednuti i mrziti. Uredu je da se uspostave diplomatski odnosi, trgovacka razmjena i sve sto ide uz jedan normalan i civliziran susjedski odnos, ali rat mozemo zaboraviti tek za 100-200 godina, koliko je potrebno da se promjene narastaji i narastaji oba naroda, da mi zaboravimo njihovu agresiju, a oni da zaborave svoje apetite.
Pa pogledajmo samo rezultate glasanja u Srbiji! Nakon 10 godina 1/4 Srba opet glasa za "velikosrpske" ideje! Hello!!!
Krscanstvo ovdje nema veze s politikom, ovdje se politika temelji na nacionalizmu, jer da se i jedni i drugi cesce sjetimo da se zovemo istim imenom- Krscani, i politika bi bila malo drukcija na ovom tlu. Moj je stav da katolici i pravoslavci moraju biti braca u Kristu jer je to ista vjera, ali je nesretnim slucajem u povijesti postala razdjeljena. I uzasno je glupo sto se narodnost i vjera izjednacavaju.
majuska

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 29 lip 2004, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sad se tek ukljucujem... Srbi i Hrvati isti narod?! Jeste vi normalni?!?! To sto su nam jezici kolko-tolko slicni, ne znaci apsolutno nista!? Rockeru, jesi ti zdrav i normalan?!
A sta se tice onog drugog... slazem se u potpunosti s Jelom da treba proc jaaaako puno vremena, tj. da se narastaji promjene... i, mozda cemo jednog dana, u duhu vjere, i oprostiti to sto su radili, al zaboravit necemo nikada! bar ja ne!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Niko II Poznat

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da tako je

nismo isti narod, al krÅ”ĆØani jesmo

i zato

Exclamation Exclamation Exclamation oprostiti da, ali nikako zaboraviti Exclamation Exclamation Exclamation

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
sljuncica

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:

Exclamation Exclamation Exclamation oprostiti da, ali nikako zaboraviti Exclamation Exclamation Exclamation

Citas mi misli...
nata

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej ljudi, pogledajte malo pod 'duhovni akumulator' temu o oprostu i zaboravu..kad veƦ imate jasan stav objasnite malo tamo kako to funkcionira jer se lomimo mjesecima

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Rock-er

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majuska napisa:
sad se tek ukljucujem... Srbi i Hrvati isti narod?! Jeste vi normalni?!?! To sto su nam jezici kolko-tolko slicni, ne znaci apsolutno nista!? Rockeru, jesi ti zdrav i normalan?!
A sta se tice onog drugog... slazem se u potpunosti s Jelom da treba proc jaaaako puno vremena, tj. da se narastaji promjene... i, mozda cemo jednog dana, u duhu vjere, i oprostiti to sto su radili, al zaboravit necemo nikada! bar ja ne!

Prije puno puno godina, Juzni Slaveni su se doselili ovdje. I svi su bili isti narod. Vremenom su su izdvojili.
KLjucna rijec je "isti"
Hm, oprostiti a ne zaboraviti. To ne ide zajedno

Money for nothin'
Mala Truba

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda smo prije 14. stoljeƦa i bili jedni drugima bliži, no DANAS smo DVA RAZLIƈITA naroda u 2 RAZLIƈTE neovisne države. Ne zaboravi ni 2 RAZLIƈITA jezika, dva RAZLIƈITA pisma, 2 VALUTE, 2 ZASTAVE, 2 HIMNE... Ako se ne varam vi ste pravoslavci a mi katolici... A Å”to se tiƦe oprostiti i zaboraviti. Toliko je teÅ”ko oprostiti da se zaboraviti neƦe nikada. I vjeruj mi ne mogu svi skupiti snagu i reƦi oprosti. Osim toga kad je oprost u pitanju mislim da mi nismo ti koji trebaju samo tako praÅ”tati, da bi vam se oprostilo potrebno je moliti oprost i iskreno se kajati za zlo koje je uĆØinjeno te mijenjati svoj život, tj. uĆØiniti sve da se zlo ne ponovi. HRVATSKA je u povijesti vodila mnogo ratova i uvijek smo se branili, od Tursaka, MaĆ°ara, Talijana, Njemaca, Srba... i ne ĆØudi izjava Billa Clintona pri njegovu posjeti naÅ”oj domovini. Kad sam vidio koliko je lijepa shvatio sam zaÅ”to vas stalno napadaju!

Mala Truba svira dalje...
jelena

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mala Truba, svaka ĆØast!!! pljesak
igor

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 20:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hrvatska povijest seze jos i od prije negoli su se hrvati doselili u ove kraje. dakle, prije 7. stoljeca... ali to bi trebalo znati iz povijesti.. ako vec rockeru se sramis sto si hrvat (da li si????) onda mi je stvarno zao i mozes biti jugoslaven ili bunjevac ili kako se vec izjasnjavas...

takvo sto sto se dogodilo se nece moci nikad zaboraviti tim ljudima koji su za to odgovorni, ali moramo skupiti snage i oprostiti im.... to je ono sto mi katolici moramo moci uraditi...

zaboraviti se ne bi smjelo, iako se ne bi stalno trebalo prebacivati drugoj strani za to.... ne smije se zaboraviti iz cistog razloga da se to ne bi slucajno opet ponovilo... nadam se da nikad vise nece, i da cemo imati svoju neovisnu drzavu i dalje, nasu domovinu....
nata

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

poznavajuƦi mnoge ljude, zakljuĆØujem da lakÅ”e opraÅ”taju oni koji su se borili, nego oni koji su bili u podrumu ili Å”etali slobodni...

Rock-er

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 17:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pazi sad: ja sam anacionalan.

I ne bih se bash razbacivao izjavama Clintona i njemu slicnih

Money for nothin'
Zlatousta

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stvarno me nervira kad se poistovjeƦuje krÅ”Ć¦anin=katolik=Hrvat i kroz tu prizmu se gleda na cijeli svijet.
Pa , mislim, Igore ti dajeÅ” sebi za pravo stavit toliko upitnika iza pitanja nekom da li je Hrvat? Å to ako nije? Å to? ƈemu toliko ĆØuĆ°enje?

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
Mala Truba

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ti si kažeÅ” anacionalan!!! Ja bar do sad nisam joÅ” nikog takvog upoznao...da prema svome narodu i državi ne gaji nikave osjeƦaje. Eto ja sam hrvat i to s ponosom. Isto tako poznajem mnoge druge ljude (žive u mom gradu..., neki su mi prijatelji, neki samo poznanici) koji nisu hrvati ali su prihvatili grad i državu u kojoj žive kao svoju. Å toviÅ”e neki su zduÅ”no branili naÅ”u domovinu za vrijeme rata jer je to naÅ”a zajedniĆØka domovina, neki to nisu mogli (pucati po svome narodu nije baÅ” lako) no oni nisu ni napadali naÅ”u domovinu. To Å”to su druge narodnosti, vjere,... nije kamen spoticanja veƦ je zapravo bogatstvo jer se ljudi ne cijene po vjeri, boji i narodnosti veƦ po onome Å”to rade, tj. po rijeĆØima i djelima. Isto tako znam i one ljude koji su ruÅ”ili moj grad, nanjeli bol mojoj obitelji, ukrali djetinjstvo... Znam ih po imenu i prezimenu i nije mi važno koje su narodnosti veƦ to Å”to su ĆØinili, a ĆØinili su zlo. A Clinton... ma nisam ja u poziciji da nikome sudim niti prosuĆ°ujem neka Gospodin sudi svakome pravedno samo sam istako Å”to je on rekao a rekao je dobro i toĆØno rekao je istinu jer nas su zbog mora htjeli maĆ°ari, talijani, srbi, austrijanci...

Mala Truba svira dalje...
igor

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zlatousta napisa:
stvarno me nervira kad se poistovjeƦuje krÅ”Ć¦anin=katolik=Hrvat i kroz tu prizmu se gleda na cijeli svijet.
Pa , mislim, Igore ti dajeÅ” sebi za pravo stavit toliko upitnika iza pitanja nekom da li je Hrvat? Å to ako nije? Å to? ƈemu toliko ĆØuĆ°enje?

tko je spominjao poistovjecivanje, hrvat-katolik etc. nije mi jasno o cemu govorite...

pa taj decko je iz subotice, iako ne znam tko je. a tu u subotici su katolici koji imaju neke veze sa hrvatskom HRVATI... to je toliko jasno... moze se netko osjecati manje hrvatom i to je meni doista zao, ali boze moj, svatko ima pravo na svoje...

a mislim da je ova web stranica bas i napravljena za mlade hrvate katolike, zar ne? sto ne znaci da ne bih volio cuti i misljenja drugih ovdje.

to, da li je netko anacionalan ili ne, to moze svatko izabrati, ali ja mislim da samim tim samo negira postojanje svoje obitelji i svojih bliznjih i bilo kakvih rodova... narod nije nesto cega se treba stidjeti, to je nesto sto treba voljeti, jer to su ti oni najblizi....
igor

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 10:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
pazi sad: ja sam anacionalan.

I ne bih se bash razbacivao izjavama Clintona i njemu slicnih

te anacionalne najvise volim... stide se onoga sto jesu... hehe.. al dobro, samo naprijed...
jelena

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Taj pojam "anacionalan", svojstven je samo za graĆ°ane Srbije koji su se izgubili negdje u ovom djeliƦu povijesti, izmeĆ°u SFRJ i samostalnih zemalja. Znam to jer sam živjela tamo do '93. i ĆØesto sam ĆØula da se ljudi tako izjaÅ”njavaju. U meĆ°uvremenu sam upoznala ljude iz raznih dijelova svijeta i joÅ” nikad nisam to ĆØula do sada, do Rock-era.
Nitko nije anacionalan jer je to neprirodno,a taj pojam kao svoje opredjeljenje može izabrati samo netko tko se iz x-razloga ne može ili ne želi odluĆØiti. Ali na kraju krajeva, to je svaĆØije pravo da odluĆØi biti nitko! I joÅ” neÅ”to, prihvaƦati svoje porijetlo ne mora znaĆØiti nacionalizam!
A to da smo svi isti narod, povjesno, to nije dokazano! Mi svi jesmo Slaveni, ali Slaveni, kao i svaki drugi narod, sastojao se od plemena. U Poljskoj postoje i danas tzv. bijeli Hrvati koji su "domorodci". Po tome, svi su Slaveni isti narod! A ako smo mi i Srbi isti narod, zato Å”to živimo na istom Balkanskom poluotoku i Å”to smo Slaveni, onda su i Å panjolci i Portugalci isti narod jer Spadaju u skupinu Romana, jer su u isto vrijeme naselili Pirinejski poluotok i jer govore sliĆØnim jezikom.
igor

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to jelo!!!!!
nata

PostanoPostano: ned 04 srp 2004, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igor napisa:

to je nesto sto treba voljeti, jer to su ti oni najblizi....

najbliži mi je onaj hrvat koji me maltretira na poslu, ne daje mi plaƦu i Å”alje me na biro za zapoÅ”ljavanje?
bliski su mi oni hrvati u saboru koji žive ko bubrezi u loju i koji kreiraju moj život igrajuƦi se boga bez trunke grižnje savjesti, te rasprodaju sve Å”to je hrvatsko (a kao stalo im je do toga)?
blizak mi je susjed koji ne priĆØa sa mnom zbog metra zida?

o ĆØemu priĆØate?
kad su isusu rekli da ga traže majka i bližnji, on je rekao - ovo su moji bližnji (koji sluÅ”aju moju rijeĆØ)....
dakle, uopƦe mi to pusto hrvatstvo nije mjerilo niti vrijednost tolika koliko je dižete u nebesa. naprotiv, niÅ”ta mi apsolutno ne govori o dotiĆØnoj osobi.
i na kraju, posluÅ”ajte naÅ”e branitelje - veƦina se danas pita zaÅ”to se i za koga borila!

dajte, odrastite veƦ jednom! ponavljate floskule koje vas je nauĆØila hrvatska televizija.

heartsong

PostanoPostano: ned 04 srp 2004, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sama sebe ograĆ°ujem od nacionalizma glede domovinskog rata. To Å”to se dogodilo naÅ”oj zemlji i ljudima u njoj tim ratom, to je neÅ”to najgore. Ali u ratu nema pobjede. Tu je najveƦa Sotonina pobjeda, prisila da ubijamo, težnja da mrzimo, potreba da uzvisujemo neÅ”to Å”to se treba pokopati u najbližoj grabi. I najgore, otvrdnjenje i nemoguƦnost da i oprostimo i zaboravimo.
Mi smo jako ponosan narod koji je "uvijek" bio u pravu. Kako možemo mrziti Srbe? UĆØinili su nam strahote, ali Å”to se sve njima dogodilo? Zar ih nije veƦ sada dovoljna kazna dostigla? A kakave Ʀe tek dostiƦi prave krivce. Ja žalim taj narod viÅ”e od hrvatskoga naroda. Zato jer oni nisu svoje sinove slali na klanje zbog opravdanog razloga veƦ zbog ludih ideja nekog luĆ°aka na visokom položaju. Mislite da su svi bili motivirani na to? Mislite da majke nisu tamo plakale za svojim sinovima?
I na kraju krajeva, zaÅ”to danas prava slika Hrvatske nije jednaka onoj koja govori da je preko 90% Hrvata krÅ”ĆØana? JoÅ” jedna Sotonina dobivena bitka. Nakon rata taj je velik broj "krÅ”ĆØana" uniÅ”tila mržnja, noproÅ”tenje i ne zaboravljanje onoga Å”to je bilo. A neoprost je uvijek otrov kojeg sam popijeÅ”, a oĆØekujeÅ” da Ʀe ubiti onog pored tebe.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Rock-er

PostanoPostano: uto 06 srp 2004, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Heartsong, bravo.
Uhm, pogresno ste me shvatili.
Ja sebe priznajem za Hrvata, ali ne Hrvata u smislu: samo cu sa Hrvatima da se druzim, ostali me ne zanimaju itd.

Ok u redu je domovinski rat, brani se zemlja od napadacha i td.
Ali sve je to pochelo mnogo ranije.Narodnjaci su 80-tih pobjedili rokere i to je to. I ne bih ja sad ulazio u sve to kako i zasto. povjest ce odgovoriti.

Money for nothin'
Zlatousta

PostanoPostano: ned 11 srp 2004, 17:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da li je ova stranica napravljena samo za MLADE HRVATE KATOLIKE?kao Ŕto je napisao Igor.

Molim da mi netko odgovori.

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
heartsong

PostanoPostano: ned 11 srp 2004, 22:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se nadam da ne...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.