HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 0:54. Pogledaj neodgovorene postove
RaĆØunala - opasno po zdravlje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
ƈokolada
iskljuĆØen

Spol: muško
PostanoPostano: sub 17 vel 2007, 23:26
PostNaslov : RaĆØunala - opasno po zdravlje
Citiraj i odgovori

Naslov teme govori sve.PiÅ”ite i kako kompjuteri djeluju na vaÅ”e osobno zdravlje (da li vam pucaju kapilari na oĆØima,da li vas oĆØi bole ,osjeƦate li se ozraĆØeno,umorno,kako raĆØunala djeluju na vaÅ” izgled,da li vas boli glava i sliĆØno). jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 0:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

niŔta od navedenog.
Smile
treba samo imati dobar monitor koji ne zamara oĆØi ( frekvencija osvježavanja mora biti dovoljo visoka)

raĆØunalo je super stvar i donijelo mi je samo koristi...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 7:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e, a kad smo veƦ kod raĆØunala (da i ja budem malo off topic - dugo nisam Wink ), može se pitanje malo i prestrukturirat:
kako mi utjeĆØemo na raĆØunala?
jeste li ikad ĆØuli da postoje ljudi koji, kad uĆ°u u sobu s raĆØunalom/ima, ovi prestanu radit?
Å”to struĆØnjaci (ĆØit. FERovci) kažu o tom?

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam ĆØuo za takve ljude dok sam se joÅ” bavio bioenergijom i ostalom alternativom.Ne samo da bi raĆØunala prestala radit nego i ostali ureĆ°aji (radio,televizija itd.).Odgovor alternative je da ti ljudi posjeduju iznadprosjeĆØnu koliĆØinu bioenergije koju nisu nauĆØili kontrolirati pa to ometa rad ureĆ°aja. jako sretan
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a jel?
vi'Å” ja sam ĆØula da neki ljudi imaju tu neku energiju.
a kad se naÅ” prvi komp, od prvog dana kad je uÅ”o u kuƦu, poĆØel zamrzatat samo u mojoj blizini, prepala sam se da sam ja jedna od takvih Embarassed. a onda smo otiÅ”li drugom "doktoru za kompove" (ne onom od kojeg smo kupili), on nam je zamjenil baÅ” sve osim vanjskog dijela kuƦiÅ”ta (dakle same kutije) i onda je sve bilo ok.
zaljuĆØila sam da ipak nije bio problem u meni nego u konfiguraciji (iako ni novom dr-u nije bilo jasno zaÅ”to nije Å”ljako jer, kad je ponovo iskoristio te stare dijelove, oni su normalno funkcionirali). Shocked
ali, ipak me strah svaki put kad poĆØnem radit na nekom drugom raĆØunalu, a ovaj poĆØne davat ĆØudne signale, da ipak to nije moja energija Confused

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 17:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØudne signale?
kakve ĆØudne signale?
Shocked
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli je ĆØarobnica,ima nadnaravne moƦi! Laughing
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 22:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
niŔta od navedenog.
Smile
treba samo imati dobar monitor koji ne zamara oĆØi ( frekvencija osvježavanja mora biti dovoljo visoka)

raĆØunalo je super stvar i donijelo mi je samo koristi...

Ja sam prije imao raznih problema zbog raĆØunala,valjda zato Å”to imam stariji monitor,ali sad sam smanjio Å”tetu na minimum minimuma i ne osjeƦam viÅ”e nikakve nuspojave.Naime,nabavio sam "zaÅ”titnu masku" koja se uĆØvrÅ”Ć¦uje ispred ekrana+uvijek surfam netom sa "Police" sunĆØanim naoĆØalama. jako sretan
little_angel

PostanoPostano: sub 03 ožu 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod mene joÅ” nema nekih posebnih nuspojava iako boravim hm... malo viÅ”e na kompjutoru. Jedino ako budem par sati, zna mi se malo vrtit u glavi pa teže ĆØitam. Ali zasad je uglavnom sve u redu... Razz Smile

E ƈokolado, kak misliÅ” - dal se osjeƦate ozraĆØeno? MožeÅ” mi opisat taj osjeƦaj? Laughing

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 03 ožu 2007, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma straŔno... Smile jako puno sam na netu... ŔtoviŔe, komp palim kad ustajem i gasim kad odlazim spat... a Ŕta je sve preživio i proživio samnom....

ĆØokolado, kad si napisao kako utjeĆØe na zdravlje, dobro si me sjetio, moram stavit naoĆØale kad sam za monitorom.. uniÅ”tila sam si vid...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Alfan

PostanoPostano: ned 11 ožu 2007, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su kompjuteri, a narocito Internet struka, a vec mi ih je dosta a jos nisam diplomirao. Kad se samo sjetim da Ʀu cili život gledati u komjuter...

Isuse, blaga i ponizna srca, uĆØini srca naÅ”a po srcu svom!
http://www.oazamira.hr
http://www.mladi-sibenske-biskupije.com
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daisy Adaire napisa:
ĆØokolado, kad si napisao kako utjeĆØe na zdravlje, dobro si me sjetio, moram stavit naoĆØale kad sam za monitorom.. uniÅ”tila sam si vid...

Eh taj vid I ja moram priznat da mi se malo otupio vid. Sad, dal je to utjecaj raĆØunala il ne, ne bih znao razmislja MoguƦe, al onda bi slabije vidio na oba oka, ne samo na desno Laughing Wink
RaĆØunalo može utjecat na dva zdravlja: tjelesno - dugo i nepomiĆØno sjedenje, ukoĆØenost, naprezanje oĆØnih miÅ”iƦa,... duÅ”evno - zatvorenost, asocijalnost, agresivnost, živĆØanost, izrazito idealistiĆØki ili pesimistiĆØni pogled na svijet itd...
U svim stvarima treba bit umjeren, pa tako i u radu s raĆØunalom Wink Ako se nikako ne može izbjeƦ dugotrajno sjedenje pred raĆØunalom (a siguran sam da se može smanjit), onda to nadoknadit raznoraznim treninzima, i tjelesnim i duÅ”evnim Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a isto to Ŕto kažeŔ, predugo sjedenje...

i onda kad odeÅ” na ruĆØak pa sjediÅ”.. pa na veĆØeru pa sjediÅ”... nekako je poĆØeo trbuh rasti.. Å”laufiƦi i te stvari... hm, ne sviĆ°a mi se... nikako se ne kreƦem...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 18:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, tema je da su raĆØunala opasna po naÅ”e zdravlje no meni se ĆØesto ĆØini da sam ja opasan po njihovo zdravlje. Razz To kažem jer mi je do sada svake godine redovito komp krepavao. I to baÅ” u razmacima od jedne godine. I to UVIJEK zbog spržene matiĆØne ploĆØe! Shocked Nemam pojma kako ali uvijek bi mi se to desilo. razmislja Možda zbog toga Å”to nisam birao baÅ” najkvalitetnije matiĆØne (ili možda zbog ĆØinjenice da bi baÅ” tada uzeo flat rate i jedva kada gasio komp Razz ). No ovaj put sam se malo viÅ”e raspitao za komponente koje sam uzimao krajem 12. mjeseca tako da mi se ĆØini da Ʀe sada potrajati. Wink
No tek Ʀu za 8 mjeseci sigurno znati da li sam dobro odabrao. Laughing

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opasna jesu,ali kako danas bez njih? razmislja
Prije svega za oĆØi(ali ja uvijek smatram da me naoĆØale Å”tite od ekrana),a tu je i stalno sjedeƦi oblik.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Metalac

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 23:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, istina je da naoĆØale Å”tite! Cool Sada se u sve nove modele ugraĆ°uje taj neki posebni soj/premaz/Å”ta-god-veƦ koji ti Å”titi oĆØi pri radu na kompu. Wink

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 16:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad gledam bez naoĆØala u komp ili tv,bole me oĆØi.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
robert

PostanoPostano: sub 05 svi 2007, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oftamolozi kažu da raĆØunalni monitori ne utjeĆØu na sam vid, ali utjeĆØu na pigmentaciju oka i sposobnost prilagoĆ°avanju razlici svijetla.
Naime zbog uĆØestale promijene svijetla i boja s monitora, zjenica oka postaje tromija ( valjda da ne zgori servo Laughing Laughing Laughing ) a onda to pravi problem kod trajnije promijene svijetla, pa kad sa svijetla doĆ°ete u mrak, ko Ʀorava koka tapkate 10 minuta dok ne progledate, tj. dok se zjenica ne raÅ”iri toliko da propusti dovoljno svijetla.

Utjecaj na duÅ”evno zdravlje, kako kaže Žan ipak mislim da nije posljedica raĆØunala, nego same osobe kojoj na to može utjecati i knjiga, slikarstvo ili neka druga zanimacija u kojoj se pretjeruje.

Tjelesno je zasigurno problem zbog položaja tijela, dugitrajnog sjedenja itd, a Å”to i ja osjeƦam, pogotovo kad se kile u ovim godinama poĆØnu skupljati iz niĆØega Razz

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

robert napisa:
Utjecaj na duÅ”evno zdravlje, kako kaže Žan ipak mislim da nije posljedica raĆØunala, nego same osobe kojoj na to može utjecati i knjiga, slikarstvo ili neka druga zanimacija u kojoj se pretjeruje.

Slažem se. Utjecaj raĆØunala kao komada plastike i hrpetine tranzistora, kondenzatora i drugih stvarĆØica je totalno zanemariv u odnosu na utjecaj onoga Å”to se prikazuje na ekranu... Ima ljudi koje raĆØunala zarobe, bilo to poslovno ili rekreativno - ĆØim se poĆØinju zanemarivati dužnosti u obitelji, na poslu, raĆ°e se gleda u piksele nego u ljudske oĆØi, raĆ°e se Å”uti i tipka nego razgovara uživo, raĆ°e se igra neka pucaĆØina nego napravi koja Å”etnjica, udahne svježi zrak... Tako raĆØunalo nije stvar koja Ʀe pomoƦi ĆØovjeku u svakidaÅ”njem poslu i komunikaciji, veƦ postaje potpuno novi svijet, i nažalost, sve mi se viÅ”e ĆØini, kao ĆØelija sa Å”ipkama na prozorima... Confused

(Iv 13, 35)
angelous

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, ja moram priznati, otkako mi je komp premjeÅ”ten u sobu, sve viÅ”e buljim u njega Rolling Eyes ...Å”to mi i nije dobro... Rolling Eyes ...ali, mene ako previÅ”e buljim u ekran (monitor, tv) boli glava..il me oĆØi bole...tak da istog trena se maknem... Wink ...ne blejim viÅ”e u ekran Laughing ...ali, isto...to Å”to je Žan rekao, koji put sam i živĆØan od kompjutora Rolling Eyes ....(mada mi mama kaže da je to o kave)...ali, komp me nekad stvarno izživcira, tak da i kad se malo socijaliziram (ak se tak kaže Rolling Eyes )....znaju mi joÅ” ostati posljedice tog živciranja Laughing Rolling Eyes Laughing Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 23:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

doista osjetim da mi je koncetracija loŔa kada duže vrijeme provedem pred kompjuterom.....
TakoĆ°e mi je teÅ”ko uĆØiti i osjeƦam se umoran.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za svakog osobno - bi li mogao/la bez raĆØunala? Wink

(Iv 13, 35)
fratar

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fora tema,...
ja moram priznati da ja zbog kompa ima podosta problema, vid mi je puno loÅ”iji, ne spavam dobro, leĆ°a me bole(dobro to je zbog loÅ”e stolice na kojoj sjedim) ĆØak ponekad, kad viÅ”e vremena provedem za kompom poĆØnem mucati tj. ne mogu se sjetiti kako se izgovaraju neke rijeĆØi... mislim da sam zbog kompa potpuno prolupao, ali sam primjetio da ĆØim se par dana udaljim od njega da puno bolje funkcioniram... a na pitanje bi li mogao bez kopma odgovaram sa ITEKAKO, pogotovo kad vidim Å”ta sam sve nabrojao gore, sve ƦeÅ”Ć¦e sam sve manje za kompom Smile

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
angelous

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 19:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

itekako...
nekako, sve manje vremena provodim na njemu...ujutro proĆØitam vijesti, tj..proĆ°em svoj standardni krug web stranica..i poslije sat-dva neidem na njega..i tu i tamo sjednem na kojih 10 min na msn radi nekog dogovora il ĆØekam neÅ”to...al sve tako, po malo...i sve manje
Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

BaŔ sam o tome razmiŔljala ovih dana Wink ... Ne bi mogla. Bar ja mislim da ne bi mogla Embarassed
Ljeti bi mogla, zapravo ne provodin liti puno vrimena uz komp... ALi tijekom akademske godine. Kompjuter mi je izvor muzike (bez koje ne mogu ni ne želin ni... Laughing ), izvor komuniciranja s ljudima - i s ovima blizu i s onima Å”ta su oko 400 km od mene (neman telefon, na mobu nikad para Wink ), glavni za fax (pisanje seminara, pretraživanje ĆØlanaka, konzultiranje s kolegama i profesorima, informacije)... i naravno, izvor gubitka vrimena (iliti naĆØin popunjavanja dijela slobodnog vrimena (od foruma, nekih web str. poput skaca, novina...)

Uf, Ŕta san se tako raspisala Laughing

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.