HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 14:49. Pogledaj neodgovorene postove
Plodovi Duha Svetoga
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 12 svi 2008, 15:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trebamo moliti Gospodina za silu Duha Svetoga, da izgradi u nama sve darove, vrline i kreposti - plodove, posebno zato da možemo služiti drugima Very Happy Mislim da je to služenje bit plodova Duha Svetoga.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
nike92

PostanoPostano: uto 13 svi 2008, 16:33
PostNaslov : Duh Sveti
Citiraj i odgovori

U nedjelju (11.svibnja) proslavili smo blagdan Duha Svetoga, a ujedno i rođendan Crkve. crkva
Svi dobro znamo kako su apostoli (Isusovi učenici) 50 dana poslije Isusovog uskrsnuća primili Duha Svetoga u obliku Plamenih jezika. S time su dobili zadatak da u Duhu naučavaju i govore Riječ Božju svim ljudima i to na jeziku kojem ih razumiju. Većina današnjih mladi više uživa u zračenju televizora, računala i ostalih el. uređaja, umjesto da se barem jednom sijeti Svetog Duha i da on zraći svojom ljubavi, mirom i blagostanjejm. Svima nam je poznato i jako dobro znano da se u Duhu Svetom naleze sve Tri Božanske Osobe (Otac, Sin i Duh Sveti) i da nas oni jednako osipavaju svojom ljubavi, ali na nama ostaje želimo li je prihvatiti. Wink

Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 11 svi 2009, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neminovni su darovi Duha Svetoga, svakim danom si to potvrđujem...
i primam dokaze ove milosti...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 13 kol 2009, 7:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada se najmanje nadamo primamo Darove...
oni su tu, makar možda nismo ni svjesni toga...
ali naučih da nije to ni bitno,
nije bitno da znamo konkretno što primamo...
bitno je samo da ljubimo...

a ono što smo primili i kako smo darove oplodili možemo vidjeti i mnogo kasnije...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.