HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 23 srp 2019, 9:37. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] Kakvu glazbu volite?
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Dara

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od strnih slusam:RHCP,Robbie W,a od domacih:GIULIANO.GIBONNI,OLI,ET,SKORO,THOMPSON,NINA
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

Spol: muško
PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 22:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sto slusam?
ovako, od domacih slusam gibonnija, dragojevica, skoru i nesto od thompsona. mogu poslusati nesto od vesne pisarovic, tonija cetinskog i jos po kojeg izvodjaca koji mi sad ne pada na pamet.
od stranih volim poslusati neke stvari od popularne glazbe, nista konkretno. ne mogu podnijeti britney spears i te boys i girls bandove. slusam pomalo i rap, i volim neke eminemove pjesme. slusam odredjene stvari od rocka. metallica ima neke stvari koje mi se svidjaju jako. pa onda tu su red hot chilli peppersi. itd. na partyju volim poslusati dobar tech-house ili nesto slicno tomu.

od duhovne glazbe volim poslusati sve stvari (skoro) od rafaela, zatim poklon i fides. drugo mi bas ne pase nesto jako.

i to je mislim to...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 22:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zaboravih... volim se opustati uz jazz, klasiku i latino-ritmove... i jos neke stvari, kojih se ne mogu odmah sjetiti, ali tako neke instrumentale i slicno.
Apolon

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sluÅ”am mike oldfield, eric clapton, metallica, ĆØedo, queen, paradise lost, spotovi od vesne pisaroviƦ, the corrs, cranberries, prodigy, joe sample, fourplay, diana krall, linkin park, vangelis, osamdesete, studio 54, i joÅ” puno puno puno toga drugoga...

Cool

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Rock-er

PostanoPostano: sri 23 lip 2004, 10:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@apolon
dobra ti je ova, spotovi od pisarovicke Laughing

Dakle rocknroll:

Jimi Hendrix, eric Clapton, Metallica, RHCP, Guns and Roses, Bon Jovi (stariji), Creedenc Clear Water Revival itd
domaci:
nista od ovih sa estrade, znaci samo altenativa
AZRA, EKV, grupa time, KUD Idijoti, yu grupa, daklem svi stari rokeri sem Prljavog Kazalista i Valjka (prvi albumi da, posle nista vrijedno spomena)

Money for nothin'
jelena

PostanoPostano: pet 25 lip 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da napravimo top-listu? Evo joÅ” jedan glas za U2, Cranberries, Vangelisa, Oldfilda, REM a imam i par prijedloga, npr. Dido, Nick Cave, Joe Cocker, Catatonia, Mission, Kitaro, Maxim Mrvica...
Ali nitko nije k'o Oliver, Gibo i Ban! Dobar je i mali Lvky i joŔ Ŕto Ŕta...
No ipak mi veƦ neko vrijeme, uz gore navedene nekako najviÅ”e paÅ”e duhovna glazba.
Vlatka

PostanoPostano: sub 26 lip 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam jedno pitanje: da li Vangelis spada pod "New Age glazbu"? Meni su isto odliĆØne neke njegove skladbe, totalno umirujuƦe, ali ako je New Age, onda bum si razmislila da li bum to sluÅ”ala...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
jelena

PostanoPostano: ned 27 lip 2004, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam, nisam joÅ” ĆØula da je i on "optužen". InaĆØe, ja sam alergiĆØna na sve Å”to dolazi od toga, mislim na New Age, ali muzika s tim nema veze i nije dobro da se toga baÅ” toliko bojimo, iako sam shvatila Å”to si htjela reƦi, to je ok. Ali nisam primjetila da Vangelis ima "znakove new age-a".
Gandalf

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ko onda po vama spada u new-age? Vangelis je doajen i jedan od zacetnika newage glazbe....I ne morate se bojati slusati je, ili misliti da ste grijesili slusajuci je, nije on to nesto zacarao pa da siri stetne utjecaje preko nje....

Znas sta...
Apolon

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 15:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vlatka napisa:
Imam jedno pitanje: da li Vangelis spada pod "New Age glazbu"? Meni su isto odliĆØne neke njegove skladbe, totalno umirujuƦe, ali ako je New Age, onda bum si razmislila da li bum to sluÅ”ala...

Glupo pitanje!
Naravno da Vangelis spada pod New age glazbu. Drugim rijeĆØima, spada pod glazbeni pravac koji se zove New age. To ne znaĆØi da ta glazba propagira New age -to je jednostavno naziv glazbenog pravca u kojem se mogu neƦi idobre i loÅ”e stvari; isto kao i u Rocku, Hip-hopu i tkozna ĆØemu...

Glupo se ograniĆØavati zbog toga Å”to neka glazba spada u ladicu koja se naziva New Age glazba. Ta glazbena ladica se isto tako mogla nazvati i "New sacro" glazba i "rko Music 2000"

New age je pokret, a glazba je glazba.

nemojmo zbog New-Age pokreta imati a priori negativan stav prema svemu Ŕto se etiketira kao new age

Ja primjerice poznajjem ĆØovjeka iz svoje župe -redovit na misama, duhovan ĆØovjek, ima svoje muÅ”ice ko i svi mi -uglavnom, ĆØovjek sklada instrumentalnu glazbu, i ono Å”to on sklada se može svrstati pod Ambijentalnu i New Age glazbu.

ZnaĆØi li to da tu njegovu glazbu ne treba sluÅ”ati zbog oga Å”to je to New Age glazba?

Isto tako, mnoogi sveĆØenici tvrde kako je Rock glazba loÅ”a i kako je to ĆØisto zlo. Dakako da se u Rock glazbi može naƦi svega i svaĆØega.
No znaĆØi li to automatski da SBLJ svira pogansku glazbu?
Naravno da bi bilo glupo doƦi do takvog zakljuĆØka...
(iako sam ĆØuo neke bisere koji govore da to Å”to SBLJ sviraju je "Ć°avolska glazba")

Ja primjerice sluÅ”am Mike Oldfielda, za kojeg se komotno može reƦi da sklada New age glazbu, i to me stvarno nimalo ne kompromitira.

Uostalom, prisjetimo se da je i papa prije par godina izdao cd sa svojim govorima koje prati glazba, ima ĆØak i ono gdje pjeva Patre Noster.
Ta glazba isto spada u ladicu New age glazbe.

Samo kažem, nedajte se zavesti.

Zadnja promjena: Apolon; sri 30 lip 2004, 7:12; ukupno mijenjano 1 put.

Vlatka

PostanoPostano: uto 29 lip 2004, 23:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Thanks Apolone na odgovoru, nemoj zamjeriti mojoj "gluposti" ipak sam ja plavuŔa... Laughing Laughing Laughing

Mene je zapravo zanimalo da li je on (Vangelis) dio pokreta New Agea?(znam za glazbeni pravac takoĆ°er nazvan "New Age"). Napominjem da nije rijeĆØ o strahu (u smislu da Ʀe me ta glazba "zaĆØarati" ili nekaj sliĆØno) veƦ jednostavno ne želim ni pasivno podržavati New Age pokret (sluÅ”ajuƦi glazbu autora koji je dio tog pokreta). To je jednostavno moj izbor i moja odluka, i zato me zanimalo prethodno pitanje. Hvala.

A po pitanju naÅ”e (SBLJ) svirke... mogu reƦi samo: 100 ljudi, 100 Ʀudi. Laughing Pa, ne mora se svima sviĆ°ati kako sviramo. Wink Iako onaj tko je u stanju izreƦi takvu glupost (da sviramo "Ć°avoljsku glazbu") nema veze ni s Kristom ni s vlastitim mozgom, nego je jednostavno ljubomoran ili star (i otupio) u srcu. Ima nas svakakvih... ja se ne uzrujavam zbog toga, jer znam KOME sviramo i da u to damo cijelo svoje srce! Wink
davorseljan

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da sam na poslu gdje jedino mogu neÅ”to sluÅ”ati pretežno mi je radio stavljen na ZagrebaĆØki radio. Tamo putaju svege i svaĆØega. Kad puste narodnjake stavljam 101-icu.

Zadnja promjena: davorseljan; sri 30 lip 2004, 21:36; ukupno mijenjano 1 put.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se s vlatkom. meni su se npr. stonesi zgadili zbog pjesme 'simpathy for the devil' a takoĆ°er ni u snu ne bih sluÅ”ala grupu koja se npr. zove black sabath. možda Ʀete reƦi da su to samo glupe predrasude, ali ja sam tu tvrdoglava.

a opet, ovdje bismo mogli popriliĆØno proÅ”iriti temu pa reƦi kako je npr. lennon rekao da su beatlesi popularniji od isusa. tuzan e, to mu zamjeram!
ali neƦu dalje... jako sretan

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Apolon

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E onda nemojsluŔat ni Lennona ni Beatlesse

Rock-er

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ti bitlsi su mi totalno antipaticni, k'o i stonsi (pohlepni matorci)

Money for nothin'
Tomislav

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... kad ste spominjali New age ja se uvijek vratim na jedan album naŔe poznate duhovne grupe koja je A.D. 2000 izdala album pod nazivom "Novi vijek". Na albumu se nalazila istoimena stvar "Novi vijek" (eng. new age). To mi nikad nije bilo baŔ previŔe jasno, ali se nikad oko toga nije digla nikakva rasprava! Komentirate to malo?

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah, niŔta zato.

Prije par godina na uskrsfestu je treƦu nagradu pobrala grupa koja se zove Novo Doba

(neznam da li se tko od vas sjeƦa tog uskrsfesta ili ste svi novopeĆØeni uskrsfestovci)

Vlatka

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljive teze... Wink Ipak, smatram da to ne možemo trpati u isti koÅ” s New Ageom, jer tekstovi tih pjesama nisu New Ageovski veƦ krÅ”Ć¦anski... a Å”to se tiĆØe naziva - pa valjda nisu razmiÅ”ljali o tome da bi to moglo asocirati na New Age... drugog objaÅ”njenja nemam. Wink
Apolon

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto...
To Ŕto ti meni kažeŔ, ja tebi isto kažem po pitanju Vangelisa.

Jednostavno se nemoj zamarat tim stvarima; ĆØovjek se bavi iskljuĆØivo skladanjem glazbe i zbog toga ga sluÅ”aj; Å”ta on u privatnom životu radi i koje stavove ima po pitanju New Agea (ako ih i ima) ostavi njemu.
Druga bi bila stvar da on u svojim pjesmama otvoreno veliĆØa sotonizam, okultnost i New age, a to u svakom sluĆØaju ne radi.

Meni je po tom pitanju najbolji primjer mog sadaÅ”njeg kapelana koji sluÅ”a Metallicu, maidene, judas priest i tako to, pa kad ga pitam kako kombinira svoj poziv i tu glazbu jednostavno mi odgovori da je ta glazba neÅ”to Å”to je sluÅ”ao oÅ” prije no Å”to je krenuo na bogosloviju, no kad sluÅ”a da se unaprije odriĆØe svakoga zla u njoj...
...dobro, možda se netko neƦe složit s njime.

No isto mi je tako i dobro objaÅ”njenje jednog sveĆØenika s kojim sam priĆØao joÅ” prije, a po pitanju New agea i New age glazbe, i on mi je baÅ” rekao da ne treba brkat previÅ”e to dvoje. On sluÅ”a new age glazbu, ĆØisto za relaksaciju, no da se unaprijed pÅ”rije sluÅ”anja pred bogom odriĆØe svih eventualnih zlih duhova koji bi mogli djelovati po toj glazbi.

Dobro je biti oprezan, no nnevalja se previÅ”e optereĆØivati nekim stvarima nego bitno je imati ĆØistu namjeru.

A izrazito mi je glupo bilo ĆØuti jednu frendicu koja isto tako nije htjela sluÅ”ati, ne sjeĆØam se sada jel Vangelisa ili Mike Oldfielda, zato jer "Å”ta ona zna da li se on u privatnom životu bavi new ageom"

Eto, nadam se da nisam dosadan, ali tema mi je u svakom sluĆØaju zanimljiva...

jelena

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Slažem se! To sam i ja mislila reƦi Vlatki na pitanje je l' Vangelis New age, samo nisam znala objasniti jer se ne kužim uopƦe u glazbu, samo uživam u njoj!
A za ilustraciju, mi smo jednom na susretu imali meditaciju na "Pjesmu stvorova" od sv. Franje, a meditativno-glazbena podloga je bio Kitaro (ĆØist new age, u glazbenom smislu), s ĆØime smo htjeli (i uspjeli) doĆØarati sestricu vodu, ptice, sunce, mjesec, vatru, smrt... NaÅ” tadaÅ”nji duhovni asistent, koji se bavi glazbom a koji nije baÅ” neki liberalni tip sveƦenika, bio je oduÅ”evljen.
Vlatka

PostanoPostano: ned 04 srp 2004, 23:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo preporuke za jedan dobar CD instrumentalno-ambijentalne glazbe za meditacije: "Susret sa Smislom" by Toni Eterović Wink
igor

PostanoPostano: uto 13 srp 2004, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

treba uvijek paziti sto se slusa... iz jednog prostog razloga, a to je da ti ako slusas neke autore onda moras znati da na neki nacin podrzavas njihovu egzistenciju na sceni.. kupovinom albuma, njihovom promocijom itd.
dakle, ako slusas neku grupu koja promice primjerice new age onda moras biti svjestan da si i ti sudionik u promociji new age-a, i to pasivan sudionik... moramo paziti koga slusamo, jer na taj nacin doista pomazemo tim odredjenim autorima, a to nije dobro...

ja sam do nedavno jako slusao eminema, i dan danas mi se svidjaju neke njegove pjesme... i ma koliko ljudi govorili negativno o njemu i kako on ima puno psovki u svojim pjesmama, on je mnogo bezopasniji od nekih drugih grupa. to je sigurno. ako je sve sto on radi PSOVANJE onda je to gotovo nista, jer koliko ima samo ljudi na svijetu koji stalno psuju.
ali ima grupa koje otvoreno velicaju satanizam i slicne stvari, koje ja nikad iz principijelnih razloga ne bih mogao slusati... a i podrzavanjem samo takvih sastava cini se grijeh, jer ti prihvacanjem njihove glazbe prihvacas i ono sto te rijeci govore itd.

neka svatko slusa sto hoce, ne zelim nikome zabraniti slusanje neke glazbe, ali PAZITE... ne zove se slucajno onaj pravac NEW AGE.. ne kazem time da su svi izvodjaci koji podpadaju pod tu vrstu glazbe losi, ali siguran sam da to ime nije slucajno takvo i da ima tijesne veze sa samim pokretom new age-a. new age i nije neka organizacija, vec je to sve jedan nacin zivota, nesto sto se danas mladom covjeku nudi kao alternativna vjera pa i kroz glazbu!!!
Gandalf

PostanoPostano: sri 14 srp 2004, 12:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znas, to NEW je dosad bilo puno puta u povjesti. Uvijek se pojavi kad su neke promjene, recimo onaj NEW WAVE, itd. U nasoj duh glazbi je bilo recimo hrpa bendova koji su se tako zvali, Nova Nada, Novo Svitanje, Novo Vrijeme, Novo Doba.... ima toga, tako da se ljudi lako personificiraju s tim.

A sto se tice podrske, pa ja nisam kupio neki cd vec jako dugo, sta ce mi kad imam mp3-e, kupujuem jedino duhovne, bas zato da im dam podrsku, tako da nema opasnosti od toga da ce se oni siriti na racun sto ja slusam njihovu glazbu. A kako rekosmo, od samog slusanja nema straha (jedino ako nisu neke bolesne rijeci)

Znas sta...
alpigiana

PostanoPostano: čet 15 srp 2004, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... nadam se da meĆ°u vama ima onih koji sluÅ”aju.....Charlie Parkera, Louis Amstronga, Duke Elingtona, B.B Kinga, Miles Davisa, Bessie Smith, Ellu Fitzgerald, Billy Holiday, Benny Goodman.... itd...... ja svoj glas dajem njima sunce moje malo

isto tako, mislim da nitko nije spomenuo ....Bob Dylana, a lik to stvarno zaslužuje Wink

a ljudi moji Å”to se tiƦe "nju-ejĆ°a" ....opustite se
...ima i onih koji tvrde da su i kumice na placu s vrecicama u boji
pripadnice nju-ejĆ°a.....

Question Shocked jako sretan
Rock-er

PostanoPostano: sub 17 srp 2004, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, da BB King, Blues brothers, Bob Dilan...
sve su to stari prekaljeni majstori

Money for nothin'
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.