HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 2:49. Pogledaj neodgovorene postove
Animatorsko ljeto!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 29 tra 2007, 13:01
PostNaslov : Animatorsko ljeto!
Citiraj i odgovori

pozdrav svima, ja sam splitska animatorica i imam jednu novost za one koji ne znaju ANIMATORSKO LJETO

Ovogodišnje animatorsko ljeto održat će se od 11. do 17. kolovoza u Osnovnoj školi Primošten u Primoštenu. Na animatorskomu ljetu mogu sudjelovati:

Animatori koji su završili temeljnu formaciju i opću specijalizaciju do 2006. hop
Sudionici se trebaju prijaviti u naš ured za pastoral mladeži najdalje do 20. lipnja 2007. a ne ne
Cijena susreta po osobi iznosi 700 kn. miiir
Broj sudionika ograničen je do 80, plus 20 animatora volontera, koji čine mladi tim, plus 10 starijih animatora, koji će činiti stariji tim te voditelji skupina, svećenici i povjerenici za mladež. Veličina prostora je za 120 osoba.
Na animatorskomu ljetu mogu sudjelovati i animatori volonteri, s tim da su obvezni biti na pripremi od 7. do 10. kolovoza 2007. u Bruškoj, u blizini Benkovca. zivio

nadam se da će te se prijaviti!!
neka vas sve prati Božji blagoslov
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Rainy

Spol: muško
PostanoPostano: uto 22 svi 2007, 16:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kaj znači ova opća specijalizacija i ovo nekaj drugo... ja sam bio u Lošinju, al ne znam koji sam program animatora prošao osim da je to bila škola za animatore,... pa eto, ako zna netko...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 22 svi 2007, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rainy napisa:
kaj znači ova opća specijalizacija i ovo nekaj drugo... ja sam bio u Lošinju, al ne znam koji sam program animatora prošao osim da je to bila škola za animatore,... pa eto, ako zna netko...

Mali Lošinj je ljetni susret župnih animatora Zagrebačke nadbiskupije, dok je opća specijalizacija završni dio formacije animatora ("Mladi za mlade") koju organizira Ured HBK za mlade. Formacija animatora održava se u nekoliko biskupija. Traje 5 vikend-susreta + tjedna završna specijalizacija. Što se tiče Zagrebačke nadbiskupije, do sada je održana samo jedna formacija prije 2 godine za Zagorski arhiđakonat.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 22 svi 2007, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako da ljudi onda postanu animatori kad nema više susreta-formacija ovih vrsta u programu "Mladi za mlade" na području npr. Zagrebačke županije?
Kod nas u župi (Zag.nadbiskupija) još su na popisu animatora ljudi koji su tamo na popisu (dobivaju obavijesti od Ureda, kontakti su) a možda nisu više aktivni, ili nemaju vremena za ovakav rad.

Što se tiće Lošinja uopće ne znam tko će ove godine tamo, a bilo bi dobro da netko ide...tamo se uče zanimljive i korisne stvari...ali i dobra je zabava...

Najbolje je kad mladi iako nisu animatori djeluju na razvoj vjere i posvjedočuju Riječi koje izgovori On...ne trebaš biti imenovan da bi činio dobro...ali u tom djelovanju, dobro je imati voditelje...koji mlade mogu poučiti kako animirati druge...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 22 svi 2007, 23:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa navedenim.
Iako sam animator s obzirom na godine, ne spadam pod mlade.
Bez obzira na sve imam čak dvije škole za animatore i specifikaciju.
Ono što mene ljuti je ograničenje u godinama jer kako znam Isus nije gledao godine.
Toliko od mene za sada.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 23 svi 2007, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:
Kako da ljudi onda postanu animatori kad nema više susreta-formacija ovih vrsta u programu "Mladi za mlade" na području npr. Zagrebačke županije?

Formacija animatora će vjerojatno ići iduće godine u Zagrebačkoj nadbiskupiji, al sve će se točno znat nakon sastanka Odbora koji će biti u 7. mjesecu.

MAGALI napisa:
Kod nas u župi (Zag.nadbiskupija) još su na popisu animatora ljudi koji su tamo na popisu (dobivaju obavijesti od Ureda, kontakti su) a možda nisu više aktivni, ili nemaju vremena za ovakav rad.

Popis animatora ažuriraju dekanatski koordinatori animatora, a oni su u kontaktu s Povjerenstvima. Povjerenstvo ne može znat samo od sebe tko je aktivan a tko nije, pa bi bilo lijepo i od tih animatora da jave Povjerenstvu ako se što promjeni u njihovim animatorskim aktivnostima.

MAGALI napisa:
Najbolje je kad mladi iako nisu animatori djeluju na razvoj vjere i posvjedočuju Riječi koje izgovori On...ne trebaš biti imenovan da bi činio dobro...ali u tom djelovanju, dobro je imati voditelje...koji mlade mogu poučiti kako animirati druge...

Biti animator je Božji poziv svakome kršćaninu, mislim da bi trebali biti svi svjesni toga. Formacije animatora sigurno ne postoje da bi se djelile titule, već da bi se konkretno pokazalo mladim katolicima kako mogu djelovati u svojoj okolini. Tijekom formacije i specijalizacije, animatori su dobili puno materijala za rad, ali se to s vremenom "istroši" i trebaju nove ideje i načini kako učiniti susrete s mladima svježima i zanimljivima. Upravo zato postoji Animatorsko ljeto jako sretan

(Iv 13, 35)
Magali
mod team

PostanoPostano: sub 26 svi 2007, 17:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super...Žan hvala ti...

Gledam mlade/(mlađe od mene) ljude oko sebe i vidim toliko suprotnosti...jedni su toliko osvješćeni i vide tj. gledaju budućnost...utjecu na druge svojim dobrim ponašanjem...
a opet druga suprotnost su oni koji gube svoje vrijeme...žive ispraznim životom...traže se...a ono što ih može upotpuniti im je pred nosom samo to ne shvaćaju...

Uglavnom drago mi je što ima i ljudi od 15-16 godina koji imaju toliko volje da čine nešto...i vjeruju da mogu uspjeti...uz Božju pomoć...
Mislim da takve treba poticati...da to ostvare...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 26 svi 2007, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se.
Animatorsko ljeto je dobar projekt i preporučam ga svima.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sunny

PostanoPostano: pet 29 lip 2007, 9:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pozdrav svima! pozdrav kako se bliži animatorsko ljeto razmišljala sam, prošle godine na specijalizaciji na otoku Prviću bilo je dosta mladih koji su obećavali sve i svašta hej ! a nakon nekoliko dana vidiš ih pijane ajmeee i napušene na ulici help me kako izvode budale od sebe! nadam se da neće tako biti nakon animatorskog ljeta, jer tko će ako nećemo mi dati primjer drugima! palac gore woohoo samo naprijed!

neka vas Bog sve blagoslovi! mali andjeo
križar og

PostanoPostano: čet 26 srp 2007, 12:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjerujem da će animatorsko ljeto biti predivno! da ce mladi puno toga naučit i steći puno novih prijatelja! ja sam sad zavrsio specijalizaciju za animatora i jedva cekam da prođu 2 godine da mogu ici za animatora instruktora!
sunny

PostanoPostano: pet 27 srp 2007, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pozdrav svima!
kako se bliži ANIMATORSKO LJETO juhuu , pitala bih vas, znaju li se detalji? mislioc
veeeeliki pozdrav od splitske animatorice!
*Nina*

PostanoPostano: čet 09 kol 2007, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi da li se spremate (vi koji idete naravno Very Happy ) sad za animatorsko lito u subotu, jedva čekan veseo Very Happy . kako smo mi biskupija domaćin znan da će bit fenomenalno, predobro, jer smo spremali dio programa. zanima me jel ko ide s foruma, osim mene i sunny ? Very Happy Very Happy Very Happy .
veeeeeeliki pozdrav svim animatorima koji idu cvjetic pozdrav , vidimo se !!!!!

Živi i nedaj se,
Radostan budi, prijatelju
Život izazov je.
Odvaže se i kreni,
Snaga je u tebi
Treba te svijet !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sunny

PostanoPostano: čet 09 kol 2007, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

niksi, skužaj, nisam imala love za odgovorit hehehe , ali jupiii aaa , jedva čekam subotu!!!! svi animatori koji idete velllikkki pozdrav i vidimo se! alelujaa opaa opaa woohoo
davorseljan

PostanoPostano: pet 10 kol 2007, 8:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svima koji idete na animatorsko ljeto želim dobar provod i da nova iskustva donesete u svoje sredine.
Da s time ne postanete bahati već u službi onih prema kojima djelujete.

U radu je spas.
sunny

PostanoPostano: pet 17 kol 2007, 18:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

upravo se vratih sa animatorskog ljeta! veseo pa da vam malo opišem!
u ovih tjedan dana, grupa mladih odvojila je vramena za projekt animatorsko ljeto!iako samo spavali u školi na podu i u vrećama za spavanje zabavi skace , pjesmi alelujaa , plesu opaa rada ja sam kompjuteras i molitvi moli nije bilo kraja! jupi
proslavili smo i dva rođendana woohoo jedan od tih je bio i moj! pa svima želim reći... thank you od srca!
od prvog dana činilo nam se kao da smo bili već stoljeće skupa, a kada je došlo vrijeme rastanka nismo skrivali suze tužan !svim animatorima mogu poručiti da je šteta što nisu bili, ali ne brinite animatori i animatorko ljeto ide dalje i bit će sve bolje i sve brojnije!
veeeliki pozdrav od Splićanke Sunny hej
*Nina*

PostanoPostano: pet 17 kol 2007, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej sunny pozdrav , puno pozdrava svim animatorima. ja se također vratih sad maloprije sa susreta i baš sam malo žalosna šta smo se morali rastavit, jer nam je bilo fenomenalno, predobro, udivljena sam Laughing Laughing Laughing Very Happy . puno pozdrava sunny, kiki, deni, ivani, marijani, ljubi, sanji, martini, kristini, marku, raki, željki, ani, filipu, tini, branki, aniti, luci (zoro buhahahaha ), mateji, našem adminu Wink ... sve vas volim. i šta je rekla sunny, na rastanku su neku uspili skrit osjećaje i suze no ja nisam, baš sam žalosna šta više nismo zajedno. fale mi ona naša druženja, kupanja, radionice, mise, molitve, naše zajedništo koje nas je držalo tjedan dana tuzan ... al naravno mi smo se dogovorili za idući neformalni animatorski susret na zimu Very Happy Very Happy Very Happy . e da i ode se može očekivat velik broj sad novih sudionika jer smo razglasili forum na sva zvona Very Happy alelujaa aaa jupi jupi jupi skace juhuu pljesak

kako je rekao danas na misi don Drago mi smo generacija udivljenih buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha skace juhuu Laughing Laughing Laughing

Živi i nedaj se,
Radostan budi, prijatelju
Život izazov je.
Odvaže se i kreni,
Snaga je u tebi
Treba te svijet !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 19 kol 2007, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi animatori.
Kako stariji animator želim Vam neke stvari.
1. Na svoje sastanke i projekte prihvačajte sve animatore bez obzira što ih biskupija ili nadbiskupija ne prihvača.
2. Prihvačajte starije animatore koji imaju pojma i koji nešto znaju.
3. Dijelujte tjekom cijele godine i preko svih školskih praznika jer tada ste najpotrebniji.
4. Radite projekte u kojima ćete moći skupit što više sudionika.
5. Budite svoji.

U radu je spas.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 28 kol 2007, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sudjelovah na Animatorskom ljetu kao volonter, a pošto sam bio i službeni paparazzi zeleni, bio sam sveprisutan na svim radionicama i događanjima pa mogu reć par riječi iz trećeg lica Cool Wink
Svaki dan je bio dobro organiziran i iskorišten jako sretan Animatori voditelji stvarno su uložili puno truda, puno sebe u projekt i to se moglo osjetiti palac gore Pošto je opću specijalizaciju završilo u zadnje dvije godine popriličan broj animatora, bilo je logično očekivati relativno dobar odaziv, što se nažalost ipak nije dogodilo Confused Al dobro, sve ima svoje dobre strane pa tako i ovo jako sretan Svi sudionici su došli do izražaja, bolje su se međusobno upoznali itd. Wink Nadam se da će se s mnogobrojnih radionica barem jedan dio ponijeti natrag u župe i pretočiti u konkretan rad s djecom i mladima veseo jako sretan
Vlč. Drago, povjerenik za pastoral mladih Đakovačko-Srijemske biskupije, bio je naš duhovnik na Animatorskom ljetu jako sretan Leeegeeendaaaa od čovjeka veseo palac gore
Animatorsko ljeto zbilja je koristan i potreban projekt, i od srca želim i Boga molim da napreduje i bude na blagoslov svim dosadašnjim i budućim sudionicima jako sretan
Evo toliko od mene Wink Veeeeliki pozdraf mojim forumašicama *Nini* i sunny pozdrav cvjetic
Svijetlite i dalje tamo gdje se nalazite jako sretan BVB* andjelcic

(Iv 13, 35)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.