HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 16 srp 2019, 8:43. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] Okrugli stol 'Uskrs-fest
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Da li bi volio/la sudjelovati na okruglom stolu u vezi Uskrs-festa?

DA 
63%
 63%  [ 12 ]
NE 
10%
 10%  [ 2 ]
NE ZNAM 
26%
 26%  [ 5 ]

Ukupno glasova : 19

Autor Poruka
igor

Spol: muško
PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 8:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zasto mislis da je bas cedo zavrijedio ove godine trece mjesto? ja njega primjerice nikako ne vidim na trecem mjestu

al dobro...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Edmond_Dantes

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DeĆØki, o ukusima se ne raspravlja ... meni se osobno sviĆ°a ĆØedina pjesma i po mom miÅ”ljenju, najbolja je na festivalu ... al to je samo moje miÅ”ljenje .... Cool

'Evo ... sve ĆØinim novo ...'
Gandalf

PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
a zasto mislis da je bas cedo zavrijedio ove godine trece mjesto? ja njega primjerice nikako ne vidim na trecem mjestu

E, vidis tu se slazemo, ja ga isto ne vidim na treƦem, nego na drugom, a mozda cak i prvom mjestu! Laughing

Nije to uopce bitno, ali ako imalo nezainteresirano pokusas poslusati njegovu stvar, shvatit ces da je vrijedna iako ti se mozda i ne svidja. Poslusaj taj tekst i reci da je bilo boljeg.... Reci. No, i ako to sve nije jako dobro, kad uzmes jos i izvedbu u obzir, i iskrenost i prozivljenost teksta koja se osjeti (ili ne osjeti) dok pjeva, shvatis da je on sa svake strane barem pristojan, i da je i ako ti se ne svidja vjerojatno u samom vrhu po svim nabrojanim kriterijima zajedno. Malo ih je koji su u svakom pogledu bili barem solidni. A sad, druga je stvar sto je on star i nije ni atraktivan ni plavokos, to je druga stvar.... Laughing

Kad sam ga prvi put cuo, na UskrsFestu 96', bio mi je grozan i isao mi je na zivce. Reko sam, stari dobro pjeva, ali kakve su to pjesme.... Onda sam dobio neku kazetu koja je kruzila okolo, i cuo pjesmu "Rijeka". E to mi je bilo mrak. Uskoro sam znao sve pjesme s te ilegalne kazete napamet. Kasnije sam otisao na legendarni koncert u "Katarinu" i za mene vise nije bilo dvojbe.

Nego, ja bio na koncertu, i bilo mi je bas dobro. Igore, posto jos ne volis Chedu, zamolio bih te da mi udovoljis i da si negdje nabavis pjesmu "Zornica" (ako treba poslat cu ti je na mail), a isto tako i "Put kojim hodas" koja ce mozda vise odgovarati tvome ukusu. Poslije ti jamcim da ces biti na listi njegovih fanova. Laughing Pozdrav

Znas sta...
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

svatko ima svoj ukus. ĆØedu sam ĆØula sam tamo i zapravo sviĆ°a mi se. osobno viÅ”e volim drugaĆØiju vrstu glazbe, ali on ima taj jedan svoj stil koji mi se dopada, mislim da je originalan i da ima glazbu za doslovce sve generacije i to mu moram priznati, jer to nije lako.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 18:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cujte, nemojte misliti da imam ja nesto protiv cede. samo, po onome sto je pokazao na uskrsfestu, ne mogu reci da mi se bas jako svidja.

mislim da ipak se nagrade trebaju dijeliti po izvedbama na festivalu. to je moje misljenje

ako je to tvoj ukus, da ti se svidja ceda, ok... nemam nis protiv, ali moras pustiti ziriju da odluci tko je najbolji bez obzira na tvoje misljenje...

mozda bi on mogao dobiti trece mjesto na festivalu (po mom opet misljenju) ali vise mu ne bih dao, jer i dalje mislim da su najbolje dvije pjesme na festivalu imali poklon i rafael... neprikosnovene su bile te pjesme...

mozda cedo i ima dobre pjesme, i to mi je drago.. .ali ova nije bas nista posebno...
igor

PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

otkuda meni ovi darovi
ovdje je sunce koje trazi me
jesam li ikad nekad nesto dobro dobila
a da sam to zasluzila

moja je dusa danas bijela kao snijeg
moje je srce neduzno
on je izbrisao sve moje dugove
al voljet nije prestao

moje me otac daruje
rasipa svijet za mene
jer ljubi me
i nikad necu prestati
od njega ljubav traziti
zelim zivjeti!!!

evo, to je pjesma koja je sasvim zasluzeno osvojila prvo mjesto. iako, smatram da je i pjesme STVORENI ZA NEBO prelijepa i rijeci su super...

toliko samo o rijecima pjesama...

a melodija je uvjerljivo (po meni) bolja i poklonova i rafaelova...
heartsong

PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja se u potpunosti slažem s tobom... rafael i poklon su imali najbolje pjesme, dapaĆØe, meni su se joÅ” viÅ”e od ĆØedine sviĆ°ale joÅ” par pjesama... al dobro... Wink

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
eiremore

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmm.. pomalo infantilan nastup pjevaĆØice iz poklona. tekst mrvicu prepekmezav za moj ukus.
rafael nemaÅ”tovit. solidan, al nemaÅ”tovit. i opƦenito, na duhovnu scenu unas ametice se baca svak ko uspije nauĆØit svirat gitaru i skladat pjesmu o mariji propetog srca petkoviƦ (e, ko to uspije ugurat u refren svaka mu ĆØast) il nekom drugom naÅ”em blaženiku komplikovana imena. vokali su mahom straviĆØni, na tragu neuspjelih huljiƦevih bardova ili vere svobode

Zadnja promjena: eiremore; čet 02 ruj 2004, 18:23; ukupno mijenjano 1 put.

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
jelena

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se ne osjeƦam baÅ” jako pozvanom da kritiziram duhovnu scenu ni Uskrs fest jer se uopƦe ne kužim u glazbu, ali znam Å”to mi je "uhu ugodno" i znam da mi je neka pjesma dobra onda kad se naježim dok je sluÅ”am ili kad je stavim na "repeat", a to nisu ni Poklon ni ƈedo. ƈedo mi je naporan, taj njegov neartikulirani glas, a Poklon mi je totalno nja-nja. znam da su baÅ” oni Å”iroj publici dragi i ljudi ih cijene, ali meni idu na živce. A kad se uz njih spominje i Rafael, onda da i njih komentiram, oni su mi ok, niÅ”ta spektakularno, za "repeat", ali ok.
Gandalf

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A ko ti je dobar?

Gle Igore, kazes "neprikosnoveni", a meni Rafael nije ni medju prvih 6,7.. takvih prosjecnih pjesama je bilo dosta. Ali to je moje misljenje, i nemam nista protiv Rafaela.

A Jelena, sve kuzim i postujem, ali kako mozes reci da je Chedin glas neartikuliran? Kad se zna da je on opƦenito jedan od najboljih glasaova u Hrvatskoj, poÅ”tuju ga i estradnjaci i duhovnjaci... svi, pa ja onda ne bih bas rekao da je neartikuliran.

Znas sta...
Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 12:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da fakat

kako možeÅ” reƦ da je Chedin glas ne artikuliran - fakat ne kužim

znaÅ” li ti ko je uopƦe ƈedo il si ga zamjenila s nekim ???

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
eiremore

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 17:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i meni se ĆØini da se sestra jela malo zeznila.. pa baÅ” ima razvaljotku od glasa (ĆØedo, mislin).
no dobro jele, opraÅ”tamo ti, upravno pravo dotuĆØe i najjaĆØe Wink

heartsong

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØedo ima specifiĆØan glas. stvar kod specifiĆØnih glasova je ta da Ʀe jednome biti specifiĆØan po ružnom, a drugom po lijepom, nema izmeĆ°u.
meni se osobno sviĆ°a, uÅ”tar po rubovima, a ipak odiÅ”e toplinom.

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Mash

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” sam nedavno razgovarala sa jednom osobom o ƈedi ..
on je za mene umjetnik, jer se izdvojio svojim radom iz mase istog, i bez obzira sviĆ°ao se on nekome ili ne , jer svatko ima svoj glazbeni ukus, ĆØovjek ima svoj stil i hrabro ga se drži i svaka mu ĆØast zbog toga...

I sad Ʀu bubnut primjer Å”to mi je pao na pamet ovaj tren- isto kao Å”to svoj stil imaju jedna Josipa Lisac ili Norah Jones, dakle - ne sviĆ°aju se svima, ne sluÅ”aju ih svi, ali svi Ʀe primijetiti njihovu posebnost i neƦe moƦi reƦi da u svojoj vrsti glazbe nisu umjetnici.

Rolling Eyes

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

heartsong

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e toĆØno to... jer ukusi su razliĆØiti, i nijedan nije onaj pravi. treba priznati nekome zasluge bez obzira na naÅ” individualni ukus.

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
igor

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidim da se mnogima ne svidja poklonova izvedba.. ali o cemu mi pricamo ljudi.
ne svidja vam se njen 'infantilni' nastup (sto ja nikako ne bih tako nazvao), ali vam se zato svidja 'specificni' glas cedin. (ne kazem svima, ali poneki kojima se svidja cedo a poklon ne).

pjevacica poklona isto ima 'specifican' glas po meni, i mislim da je time ako nis drugo privukla paznju na sebe. a rekao bih jos da se tocno vidi da je tu pjesmu pjevala duboko iz duse... siguran sam da ju je osjetila skroz.!!!
eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ona uopƦa nema specifiĆØan glas, nego neprirodan. ja mislin da to uopƦe nije njen glas. ima 20-ak godina, a govori koda su joj tri. molin?!?
recimo da se kužin u glazbu, al kad je ona pivala siƦan se da san u sebi razmiÅ”ljala Ā½pa nije valjda da Ʀe ovo neko popuÅ”it pod iskrenoĀ½. zato san se skroz iznenadila kad je pobjedila. ajme

heartsong

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 18:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

njen je glas veoma specifiĆØan, specifiĆØan za jednu vrstu jazz pjevanja, nije joÅ” to... vjeruj, eiremore, to je jedna od najtežih vrsta pjevanja (a to govorim kao profesionalni pjevaĆØ), ne zato jer tako izgleda, nego jer jest. ima moguƦnosti izražavanja kakve mnogi "ugledniji" glasovi nikada neƦe imati.

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Mash

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristina ima viÅ”e od 20-tak godina, ali o tome neƦu ja,
neka ona sama napiŔe ako želi.. Cool

OsjeƦaji su individualna stvar i moram reƦi da ja kada sam ĆØula njenu pjesmu,
nisam osjetila nikakvu neiskrenost ili glumljenje, da paĆØe, osjetila sam baÅ” veliku iskrenost, prepunu emocija, sva je bila u toj pjesmi..
Kako sam sa vremenom viÅ”e upoznala rad Poklona, mogu samo reƦi da je tim ljudima pjesma molitva i zaista to ĆØine dajuƦi sebe u potpunosti, sa svim srcemā€¦

Njihova pjesma sa UF-a mi je u poĆØetku bila malo neobiĆØna, no Å”to sam je viÅ”e sluÅ”ala, sve mi je viÅ”e u srcu ā€¦ no, to je opet sve stvar glazbenog ukusa. Rolling Eyes

Ne bih nikako rekla da je njen glas neprirodan, jer ĆØovjek ne može imati neprirodan glas,
ali je po svemu poseban i ona ga je jako dobro iskoristila, oni su mi recimo posebni na svoj naĆØin kao i ƈedo, jednostavno se izdvajaju!

Heartsong i opet se slažemo jako sretan hop hop

"Iskustvo nas uĆØi

eiremore

PostanoPostano: sub 04 ruj 2004, 8:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:
njen je glas veoma specifiĆØan, specifiĆØan za jednu vrstu jazz pjevanja, nije joÅ” to... vjeruj, eiremore, to je jedna od najtežih vrsta pjevanja (a to govorim kao profesionalni pjevaĆØ), ne zato jer tako izgleda, nego jer jest. ima moguƦnosti izražavanja kakve mnogi "ugledniji" glasovi nikada neƦe imati.

heartsong, ako je teÅ”ko zaÅ”to to mora odma bit i odliĆØno...u ĆØemu je problem, meni se to ĆØini neprirodno ( i da, mislin da neko može imat neprirodan glas, alterirajuƦi boju normalnoga glasai pritom nemislin na uobliĆØavanje glasa i artikulaciju). poÅ”tujen suprotna miÅ”ljenja. ne da mi se viÅ”e o poklonu.
pozdrav

Gandalf

PostanoPostano: sub 04 ruj 2004, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je recimo Poklonova pjesma odliĆØna, kako sam rekao veƦ puno puta, no imam dojam isto kao i mnogi da se ona malo prekenjava dok pjeva. No, to je njeno pravo, izvesti pjesmu na naĆØin na koji je doživi.
InaĆØe, ono Å”to me odbija od njenog glasa je to Å”to pjeva na isti naĆØin kao i Izabela MartinoviƦ, dapaĆØe zvuĆØi isto, i to mi se ne sviĆ°a, no to je moj subjektivni dojam.

a Å”to se tiĆØe onoga "teÅ”ko=odliĆØno" s tim se ne zamaram. Imao sam previÅ”e puta prilike vidjeti profesorice klavira koje nisu u stanju skinuti harme od djeĆØijih pjesmica, ili profesionalne pjevaĆØice koje uz to Å”to falÅ”aju zvuĆØe jako ružno, tako da meni niÅ”ta ne znaĆØi neĆØija "diploma".
Bitno je jedino kako to zvuĆØi na van, bez obzira Å”ta kome piÅ”e u svjedodžbi i Å”ta ko misli o sebi.

Znas sta...
heartsong

PostanoPostano: sub 04 ruj 2004, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TeÅ”ko ne mora biti i odliĆØno. To je ĆØisto subjektivna stvar. Meni osobno fascinira kad netko neÅ”to teÅ”ko izvede dobro, jer se time bavim. Ali viÅ”e volim jednostavnije stvari.
Ā«OdliĆØnoĀ» je stvar ukusa. No cura ima vrijedan glas, nisam bila na UF, a preko snimke mogu osjetiti njene osjeƦaje i njen smijeÅ”ak. Dok se smijeÅ”, ne može ti svaka nota izaƦi savrÅ”eno, ali je njoj bio važniji smijeÅ”ak i ono djetinje u pjesmi koje je kao dijete u Kristu osjetila, nego kako zvuĆØiā€¦ To obara! I zato je dobila prvu nagraduā€¦
No naravno, ne sviĆ°a se svima to isto i to je sasvim u redu. Hvala Bogu na raznim ukusima.

Ali ajde, da ne priĆØamo viÅ”e o onom Å”to nam se ne sviĆ°a, recite koja vam se pjesma dopala tamo! Pa nisu samo Poklon, Rafael i ƈedo bili na UFā€¦

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Gandalf

PostanoPostano: sub 04 ruj 2004, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo, tako treba...

Bilo ih je joÅ”, ali mislim da sam ja to veƦ x puta ponavljao.

Sad Ʀu spomenuti koga nisam, neÅ”to posebno mi je bilo u pjesmi Ljube VukoviƦa "nisam dostojan", onako nenametljivo, nazainteresirano, u stilu: ko hoƦe sluÅ”at neka sluÅ”a. A sviĆ°a mi se pjesma, liĆØi malo na BalaÅ”eviƦa po stilu....

Znas sta...
Mash

PostanoPostano: sub 04 ruj 2004, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:
jako sretan jako sretan jako sretan
Mash, drago mi je zbog toga!!!! evo Ŕaljem ti jednu veliku PUSUUUUU!!!!! ne moram niŔta objaŔnjavati
Wink Wink Wink Laughing

Jooooj, hvala hm hm hop hop , evo i tebi PUSEEEE VEELIKEEE ne moram niŔta objaŔnjavati ne moram niŔta objaŔnjavati hm hm

ma dobro, dobro, evo i tebi eiremore jedna ne moram niŔta objaŔnjavati jako sretan

BVB

"Iskustvo nas uĆØi

Apolon

PostanoPostano: pon 06 ruj 2004, 6:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vratimo se na temu

Radni naziv okruglog stola:
"Uskrs Fest -leglo krupcije i kriminala u crkvi nakon II vatikanskog sabora"

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.