HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 22 lis 2018, 3:48. Pogledaj neodgovorene postove
Festival pučkog pjevanja u Dolu na Braču
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sneni
isključen

Spol: muško
PostanoPostano: pet 18 svi 2007, 20:21
PostNaslov : Festival pučkog pjevanja u Dolu na Braču
Citiraj i odgovori

Od 23 - 30 srpnja u Dolu se održava festival pučkog pjevanja - toga još nije bilo u bašoj vjersko kulturnoj sredini.
Uz domaće pučke pjevače svoje sudjelovanje najavili i neki pučki pjevači sa otoka Hvara a bit će pozvani i drugi.

Vestival se održava pod geslom: SLUŠAJMO PJEVANJE UPOZNAJMO LJUDE
VRATIMO SE IZVORIMA POZITIVNE ENERGIJE
o svemu će ovdje biti dosta riječi[/b]

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 21 srp 2007, 16:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sutra 22. srpnja, radio Zagreb 1. program emitira svetu misu iz Dola na Braču. Za ljubitelje izvornog pjevanja užitak, jer pjevaju pučki pjevači. Posebna zanimljivost je to što će Didinu tj. staru molitvu koja se pjevala kroz korizmu, ali i u drugim teškim trenucima, osobito moleći za kišu, pjevati mladići između 15 i 17 godina. Emisija počinje u 10.50, a preuzima i Katolički raio.
Naravno, propovijeda Sneni.

Ljubi i čini što hoćeš
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mat

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 8:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slušao sam prijenos mise na Hrvatskom radiju i bilo je prekrasno. No, neodobravam eksperimente u bogoslužju i ubacivanje korizmenih napjeva gdje im nije vrijeme ni mjesto!
Sneni kad bi se u vašo župi našao određeni broj vjernika zainteresiranih za misu po misalu Ivana XXIII. da li ste vi sposobni to izvesti?? Mislim na latinski, itd.?
sneni
isključen

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 9:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mat napisa:
Slušao sam prijenos mise na Hrvatskom radiju i bilo je prekrasno. No, neodobravam eksperimente u bogoslužju i ubacivanje korizmenih napjeva gdje im nije vrijeme ni mjesto!
Sneni kad bi se u vašo župi našao određeni broj vjernika zainteresiranih za misu po misalu Ivana XXIII. da li ste vi sposobni to izvesti?? Mislim na latinski, itd.?

Pa dragi moj starog popa učit pravila mise u najmanju ruku...no kad si me baš povukao za prst .. onda ti pišem:

Opća uredba iz trećeg tipskog izdanja misala: broj 50:
" Nedjeljom, osobito u vazmenom vremenu, umjesto uobičajenog pokajničkog čina, katkad se može upriličiti blagolsov i škropljenje vodom u spomen krštenja..."

Nadalje: obred pokajničkog čina u sadašnjem mislau ima nekoliko predviđenih oblika, a jedan od predeviđenih oblika je i pokajnički čin škropljenjem vodom a dotle se izvodi i pokajnička pjesma... a kud ćeš ljepše pokajničke pjesme od "Prosti moj Bože" koju je narod tako zdušno i od srca pjevao... dakle nikakvo eksperimentiranje, a sihrurno nisi primjetio da je pričesna pjesma bila uskrsna... Šteta da nisi čuo otpust : idite u miru aleluja, aleluja...

Što se tiče mise po misalu Ivana XXIII ne bi bilo problema što se tiče latinskog - jer znam je i sada cijelu na pamet.. ma ne stidim se ni danas poznavanja latinskog iako je prošlo 46 godina od mature-- ali moji vjernici u župi su toliko liturgijski odgojeni da im ne trabaju nikakve duhovne vratolomije...

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 16:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mat napisa:

Ne ulazeći u ono što pitaš Snenog, čudi me tvoj stil. Naime, koliko je tvoje poznavanje liturgike i liturgijskih propisa da možeš procijeniti što je eksperiment - iz ovoga što si stavio pod uskličnik dobijam dojam da ne dostatno.
Drugo, pristupati na ovakakv način svećeniku koji je to 40 godina nije pristojno. Naime, tvoje pitanje buja podcjenjivanjem.

Ljubi i čini što hoćeš
Mat

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 7:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Mat napisa:

Pa dragi moj starog popa učit pravila mise u najmanju ruku...no kad si me baš povukao za prst .. onda ti pišem:

Opća uredba iz trećeg tipskog izdanja misala: broj 50:
" Nedjeljom, osobito u vazmenom vremenu, umjesto uobičajenog pokajničkog čina, katkad se može upriličiti blagolsov i škropljenje vodom u spomen krštenja..."

Nadalje: obred pokajničkog čina u sadašnjem mislau ima nekoliko predviđenih oblika, a jedan od predeviđenih oblika je i pokajnički čin škropljenjem vodom a dotle se izvodi i pokajnička pjesma... a kud ćeš ljepše pokajničke pjesme od "Prosti moj Bože" koju je narod tako zdušno i od srca pjevao... dakle nikakvo eksperimentiranje, a sihrurno nisi primjetio da je pričesna pjesma bila uskrsna... Šteta da nisi čuo otpust : idite u miru aleluja, aleluja...

Što se tiče mise po misalu Ivana XXIII ne bi bilo problema što se tiče latinskog - jer znam je i sada cijelu na pamet.. ma ne stidim se ni danas poznavanja latinskog iako je prošlo 46 godina od mature-- ali moji vjernici u župi su toliko liturgijski odgojeni da im ne trabaju nikakve duhovne vratolomije...

Ja nisam rekao da pokajnički čin nije bio po propisima, nego sam rekao da ta pjesma nije bila primjerena. To je sve zbog toga jer vam je ona u smislu showa i predstave a ne prave svrhe. Imali ste jedinstvenu priliku da je čuje cijela Hrvatska, pa je jednostavno niste htjeli propustiti. A za većinu tih vaših eksperimenata po pravilima potrebna je u najmanju ruku dozvola mjesnog ordinarija, a bojim se da ste te u pitanju njegovih dopuštenja jako skliski....
Mat

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Mat napisa:

Ne ulazeći u ono što pitaš Snenog, čudi me tvoj stil. Naime, koliko je tvoje poznavanje liturgike i liturgijskih propisa da možeš procijeniti što je eksperiment - iz ovoga što si stavio pod uskličnik dobijam dojam da ne dostatno.
Drugo, pristupati na ovakakv način svećeniku koji je to 40 godina nije pristojno. Naime, tvoje pitanje buja podcjenjivanjem.

Mislim da sam ja jako pristojan. Samo sam iznio svoje mišljenje, no u njegovom odgovoru mogu se naći trunke nepristojnosti, i u najmanju ruku nervoze! To je valjda poslijedica 40-o godišnjeg iskustva.
davorseljan

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 10:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da se danas to može sačuvati samo na žalost na način da se snimi na neki od medija i na taj način sačuvati za buduća naraštaje.

U radu je spas.
Mara

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mat napisa:
Mislim da sam ja jako pristojan. Samo sam iznio svoje mišljenje, no u njegovom odgovoru mogu se naći trunke nepristojnosti, i u najmanju ruku nervoze! To je valjda poslijedica 40-o godišnjeg iskustva.

Čekaj malo, kako si to ti bio jako pristojan? Imputiraš čovjeku da ne zna propise. On ti navodi paragrafe, a ti mu odgovaraš da za to mora pitat biskupa. Imputiraš da je pokornička pjesma koja može stajati uz pokajnički čin upotrebljena za show. Pa stvarno mi nije jasno što želiš reć!

Ljubi i čini što hoćeš
sneni
isključen

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mat napisa:

Ja nisam rekao da pokajnički čin nije bio po propisima, nego sam rekao da ta pjesma nije bila primjerena. To je sve zbog toga jer vam je ona u smislu showa i predstave a ne prave svrhe. Imali ste jedinstvenu priliku da je čuje cijela Hrvatska, pa je jednostavno niste htjeli propustiti. A za većinu tih vaših eksperimenata po pravilima potrebna je u najmanju ruku dozvola mjesnog ordinarija, a bojim se da ste te u pitanju njegovih dopuštenja jako skliski....

Pjesma "Prosti moj Bože" je jedna od naših najvrjednijih i najbogatijih pokajničkih pjesama i izražava sve ono što želi reći pokajnički čin u misi.
Muzikološki pjesma je vrlo vrijedna- ako ne zbog ničeg drugog a ono zbog njezine starine i bogatstva napjeva u našoj biskupiji. I nigdje ne stoji i sasvim krivo mišljenje da se ta pjesma smije i treba pjevati samo u Velikom tjednu- posebno ako dotičnu pjesmu vjernička zajednica u istinu pjeva i doživljava kao kajanje - a što sasvim sigurno jest. I s ponosom sam pokazao hrvatskoj javnosti jedan dio vjersko kulturne baštinu, koju mnogi na sve načine zatiru (pa i ti sa svojim ovakvim pisanjem)

Prenošena misa nije imala niti jedan eksperimenat - jer smo se za taj prenos pripravljali mjesec dana- a osim toga sve što sam koristio je u skladu sa rubrikama misala i Općim odredbama trećeg izdanja misala. I sve što je u misalu predviđeno kao moguće, za to nije potrebno biskupovo dopuštenje.
A što se tiče mog odnosa prema biskupovim dopuštenjima ... što sam sklizak. Lijepo te pozivam da izađeš iz busije - navedi sve svoje podatke kao što sam ja naveo. Pa onda izvoli. Ovako anonimno pucanje nije u najmanju ruku kršćansko..

Citat:

O tvojoj pristojnosti ne bih raspravljao ali neka objektivni promatrači prosude.
Hajde pokaži u mom odgovor tebi nepristojnost, osim što sam ti rekao
istinu u lice..ako sam nervozan nisam nepristojan, a biti nervozan zbog 40 godišnje službe može mi biti samo na diku.. kad ti budeš imao 40 godina neke službe (hoćeš li ostati uopće vjeran 40 godina nekoj službi?) onda se sjeti ovog upisa i reci: Pokoj mu vječni daruj Gospodine.

No iz prijašnjih tvojih upisa dade se izčitati nešto drugo! Pogledaj neke druge upise na drugim temama sve crno o Hvarskoj biskupiji.

sneni
isključen

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Mislim da se danas to može sačuvati samo na žalost na način da se snimi na neki od medija i na taj način sačuvati za buduća naraštaje.

ja sam sve snimio na DVD svi obredi, sdvi običaje i pjevanje i zbog toga sam kažnjen. No za sada ne bi dalje o tome.

Mat

PostanoPostano: pet 27 srp 2007, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Mat napisa:

Pjesma "Prosti moj Bože" je jedna od naših najvrjednijih i najbogatijih pokajničkih pjesama i izražava sve ono što želi reći pokajnički čin u misi.
Muzikološki pjesma je vrlo vrijedna- ako ne zbog ničeg drugog a ono zbog njezine starine i bogatstva napjeva u našoj biskupiji. I nigdje ne stoji i sasvim krivo mišljenje da se ta pjesma smije i treba pjevati samo u Velikom tjednu- posebno ako dotičnu pjesmu vjernička zajednica u istinu pjeva i doživljava kao kajanje - a što sasvim sigurno jest. I s ponosom sam pokazao hrvatskoj javnosti jedan dio vjersko kulturne baštinu, koju mnogi na sve načine zatiru (pa i ti sa svojim ovakvim pisanjem)

Prenošena misa nije imala niti jedan eksperimenat - jer smo se za taj prenos pripravljali mjesec dana- a osim toga sve što sam koristio je u skladu sa rubrikama misala i Općim odredbama trećeg izdanja misala. I sve što je u misalu predviđeno kao moguće, za to nije potrebno biskupovo dopuštenje.
A što se tiče mog odnosa prema biskupovim dopuštenjima ... što sam sklizak. Lijepo te pozivam da izađeš iz busije - navedi sve svoje podatke kao što sam ja naveo. Pa onda izvoli. Ovako anonimno pucanje nije u najmanju ruku kršćansko..

Citat:

O tvojoj pristojnosti ne bih raspravljao ali neka objektivni promatrači prosude.
Hajde pokaži u mom odgovor tebi nepristojnost, osim što sam ti rekao
istinu u lice..ako sam nervozan nisam nepristojan, a biti nervozan zbog 40 godišnje službe može mi biti samo na diku.. kad ti budeš imao 40 godina neke službe (hoćeš li ostati uopće vjeran 40 godina nekoj službi?) onda se sjeti ovog upisa i reci: Pokoj mu vječni daruj Gospodine.

No iz prijašnjih tvojih upisa dade se izčitati nešto drugo! Pogledaj neke druge upise na drugim temama sve crno o Hvarskoj biskupiji.

Tu ima dosta stvari na koje bi se mogao osvrnuti, ali ne želim stvarati dodatne tenzije. Zato ću biti koncizan!
1. Forumi su napravljeni da bi, ako se smatra, čovjek zadržao anonimnost. To je prednost ovih stvari, da možeš reći sve što misliš bez poslijedica. Iz to razloga zadržati ću anonimnost.
2. Sa svime što ste napisali o pjesmi "Prosti moj Bože" se slažem.
3. Objektivni promatrači neka prosude o mojoj nepristojnosti, ali svakako "Mara"nije objektivni promatrač jer vas dvoje imate nekakvu vezu ili poznanstvo pa to se time anulira.
4. Cijenim vaš prezbiterijat i njegovih 40 godina i mogu vam reći da je to Božji dar i ja Mu zahvaljujem na njemu. Sve protivštine i nedaće koje su vas stizale, a koje ste vi svladali su vam na čast a Gospodinu na slavu. Pa tko će u svijetu stajati poput grada na gori ako ne oni koje On ljubi i koje je obdario ministerijalnim svećenstvom. I zato mislim da nakon 40 godina Gospodin treba dati mir, a ne nervozu.
5. Sv Pavao kaže u 1. poslanici Korinćanima da "treba da bude podjela među vama da se očituju prokušani". U tom smislu smatrajte moje zamjerke prilogom rasprave o poboljšanju i težnji savršenijem bogoslužju i slavljenju Gospodina. Nije mi namjera ništa destruirati.
6. Hvarsku biskupiju volim kao i cijelu Majku Crkvu i zelim da raste u vjeri i isčekivanju drugog Gospodnjeg dolaska. Volim i biskupa koji mje je krstio i krizmao, kao i mog Branimira koji me je prvi pričestio i ispovjedio.
7. Treba se držati u tančine crkvenih propisa, zakona i preporuka Pape, sve drugi je zastranjenje.
To su neka od mojih mišljenja, pa ako me osuđujete zbog njih neka vam bude.
sneni
isključen

PostanoPostano: pet 27 srp 2007, 8:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije mi do kavgi, zato neću komentirati a imao bih. Ja nisam baš tako anoniman na forumu...

Nego 1962 godine u ljeto šalje me biskup pokojni Celestin u jednu župu na Hvaru. Pošao sam onim autobusom što je išao iz Hvara 10.50
došao sam u tu župu. Župna crkva je na zavoju ceste, blagi zavoj u desno prema Jelsi.. Autobus stane izađem. Na zidiću sjedi pet, šest momaka, prilazim (bio sam u kolaru) Hvaljen Isus...muk... Molim gdje je župska kuća... muk.. jedan od prisutnih sjedećih na zidu podigne nogu u pravcu kuće i kaže tamo...

22. VII 1978 fešta sv. Mandaline u Svirčima.. raspoložili se mladi popi.. nakon pečenog mesa, prije kafe diže se pokojni don Jure Belić, biskupov tajnik...i podjeli plave koverte. tadašnji župnik gornje župe pobjesni... hajmo u mene na sastanak...nećemo poslušati dekrete: odlučili: Pokojni don Ivo Lozić, ¸don Slobodan Štambuk, don Braninir Marinović i ja da nećemo poslušati dekrete. Pokojni Lozić je vratio biskupu i kakonička insignia biret, pojas i mocetu i dekret o imenovanju...

16. VIII.. 1978 sv. Rok u Satrom Gradu, dolatzimo demonstrativno na Misu u reverandama Ali ne u koncelebraciju) ...dajemo milostinju...župnik Staroga Grada šalje ministranta da nas preproji (bili su još dva ili tri tadašnja bogoslova s nama sada su svećenici!) a mi nakon mise svi u restoran na ručak...

17. VIII...78 u jutarnjim satima idem u župnika gore opisane župe, a ono kartonske kutije po kući, župnika nema. Pitam pokojnu Mariju "Moškovu" tako smo je zvali, inače domaćicu župnika gornje župe: Pitam je što je ovo? Ona mi odgovori "Šor Kurot su rekli da se pakujemo?" A da nama nikome nije rekao. Obavijestio sam ostale. I otišao se i ja pakovati.
Kad sam nakon par jutara vozio stvari na trajekt (u 6 sati) raspala se kutija gdje su bile kokoše - i sve se razbježale po pristaništu i trajektu. Koji je cirkus nastao.. trajekt je čekao dok nismo sve kokoše pohvatali.. Dugo se o tome pričalo

Svi smo se konačno premjestili osim pokojnog don Ive Lozića, koji je bio i čak neko vrijeme suspendiran.. a sve zbog župnika iz gore opisane župe, koji je nagovorio na neposluh a prvi izdao dogovor...

Ma ovo nema veze sa onim što si napisao, ili i te kako ima!

Mara

PostanoPostano: pet 27 srp 2007, 9:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SAmo jednopitanje: zar poznavanje anulira objektivnosst? Jedno sam vrijeme bila nastavnica vlastitom sinu i nije mi palo na pamet gledati ga drugačije od ostalih učenika!

Ljubi i čini što hoćeš
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 27 srp 2007, 10:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da bi čovijek bio objektivan mora poznavati materiju iliti čovijeka...
Dakle poznavanje ne anulira objektivnost već ju samo poboljšava ako čovjek zdravo razmišlja...
Mara može biti objektivna....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Mat

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 7:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Nije mi do kavgi, zato neću komentirati a imao bih. Ja nisam baš tako anoniman na forumu...

Nego 1962 godine u ljeto šalje me biskup pokojni Celestin u jednu župu na Hvaru. Pošao sam onim autobusom što je išao iz Hvara 10.50
došao sam u tu župu. Župna crkva je na zavoju ceste, blagi zavoj u desno prema Jelsi.. Autobus stane izađem. Na zidiću sjedi pet, šest momaka, prilazim (bio sam u kolaru) Hvaljen Isus...muk... Molim gdje je župska kuća... muk.. jedan od prisutnih sjedećih na zidu podigne nogu u pravcu kuće i kaže tamo...

22. VII 1978 fešta sv. Mandaline u Svirčima.. raspoložili se mladi popi.. nakon pečenog mesa, prije kafe diže se pokojni don Jure Belić, biskupov tajnik...i podjeli plave koverte. tadašnji župnik gornje župe pobjesni... hajmo u mene na sastanak...nećemo poslušati dekrete: odlučili: Pokojni don Ivo Lozić, ¸don Slobodan Štambuk, don Braninir Marinović i ja da nećemo poslušati dekrete. Pokojni Lozić je vratio biskupu i kakonička insignia biret, pojas i mocetu i dekret o imenovanju...

16. VIII.. 1978 sv. Rok u Satrom Gradu, dolatzimo demonstrativno na Misu u reverandama Ali ne u koncelebraciju) ...dajemo milostinju...župnik Staroga Grada šalje ministranta da nas preproji (bili su još dva ili tri tadašnja bogoslova s nama sada su svećenici!) a mi nakon mise svi u restoran na ručak...

17. VIII...78 u jutarnjim satima idem u župnika gore opisane župe, a ono kartonske kutije po kući, župnika nema. Pitam pokojnu Mariju "Moškovu" tako smo je zvali, inače domaćicu župnika gornje župe: Pitam je što je ovo? Ona mi odgovori "Šor Kurot su rekli da se pakujemo?" A da nama nikome nije rekao. Obavijestio sam ostale. I otišao se i ja pakovati.
Kad sam nakon par jutara vozio stvari na trajekt (u 6 sati) raspala se kutija gdje su bile kokoše - i sve se razbježale po pristaništu i trajektu. Koji je cirkus nastao.. trajekt je čekao dok nismo sve kokoše pohvatali.. Dugo se o tome pričalo

Svi smo se konačno premjestili osim pokojnog don Ive Lozića, koji je bio i čak neko vrijeme suspendiran.. a sve zbog župnika iz gore opisane župe, koji je nagovorio na neposluh a prvi izdao dogovor...

Ma ovo nema veze sa onim što si napisao, ili i te kako ima!

Ima veze i to puno, samo ja ne mogu zaključit koje. Pada mi više ideja, ali ni jedna nije na "plodno tlo". Ovo je jako zanimljivo, trebali bi napisat knjigu o ovome. Ne znam tko je župnik iz Svirača koji vas je sabotirao, znam samo da je don Branimir te godine prebačen iz Vrboske u Vrbanj (možda je usput dobio i Svirče). Nije mi jasno da li je taj župnik Svirača onaj stari koji je tog ljeta otišao ili novi koji je došao kriv za sabotiranje vašeg "protesta".
Ima tu dosta drugih ideja: npr. proizlazi da je potrebno ponekad biti neposlušan prema biskupu.., da je sadašnji biskup bio takav itd. No, sve je to jako zanimljivo...
PS. Da vam olakšam malo komunikaciju, nisam iz klera, nego iz puka, i ne poznate me uopće...
sneni
isključen

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 10:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam da nisi iz klera, to mi je jasno iz postova. ako te Slobodan Štambuk krstio a Branimir pričestio onda si iz Vrbanja, premali si bio kad sam ja propovijedao u Vrbanju - mislim da je to bilo negdje 76 ili 77 na Duhove (odnosno Duihovski utorak!) uf sjećam se koji cerikus bio za stolom..kad je don A. izvrnuo stol i prolio crno vino u skut na habit pokojnom p. Dediću... OP pa možda izađu memoari... (onda bi trebao na strarom putu između Vrbanja i vrboske podignuti spomenik bludu - jer mi je blud jednog šofera - spasio glavu!) Čudno kako nemožeš odgonetati tko9 je bio župnik u Vrbanju 1978 ..,.

Mat

PostanoPostano: čet 02 kol 2007, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Znam da nisi iz klera, to mi je jasno iz postova. ako te Slobodan Štambuk krstio a Branimir pričestio onda si iz Vrbanja, premali si bio kad sam ja propovijedao u Vrbanju - mislim da je to bilo negdje 76 ili 77 na Duhove (odnosno Duihovski utorak!) uf sjećam se koji cerikus bio za stolom..kad je don A. izvrnuo stol i prolio crno vino u skut na habit pokojnom p. Dediću... OP pa možda izađu memoari... (onda bi trebao na strarom putu između Vrbanja i vrboske podignuti spomenik bludu - jer mi je blud jednog šofera - spasio glavu!) Čudno kako nemožeš odgonetati tko9 je bio župnik u Vrbanju 1978 ..,.

Ili je bio don Slobodan ili don Branimir, ergo i u Svirčima. baš sam se nasmijao na ovo šta ste napisali. Ja sam se te godine rodio kad ste vi propovijedali.

Gospodine, tko smije prebivati u šatoru tvojemu?
sneni
isključen

PostanoPostano: čet 02 kol 2007, 14:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mat napisa:
sneni napisa:

Ili je bio don Slobodan ili don Branimir, ergo i u Svirčima. baš sam se nasmijao na ovo šta ste napisali. Ja sam se te godine rodio kad ste vi propovijedali.

Lijepo, ne znam zašto sam zaključio da si iz Vrbanja, a Svirče.. predika pok Don Frane Tadića na sv. Mandalinu KPS- i one famozne sv. Mandaline 1978 a i dragih Ljudi pok. Bareta i Albana e pa lijep ti pozdrav. A evo moji mladi pučki pjevači će nastupati na zagrebačkom Velesajumu u suboru 15.IX

Mat

PostanoPostano: pet 03 kol 2007, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Mat napisa:
sneni napisa:

Lijepo, ne znam zašto sam zaključio da si iz Vrbanja, a Svirče.. predika pok Don Frane Tadića na sv. Mandalinu KPS- i one famozne sv. Mandaline 1978 a i dragih Ljudi pok. Bareta i Albana e pa lijep ti pozdrav. A evo moji mladi pučki pjevači će nastupati na zagrebačkom Velesajumu u suboru 15.IX

To je izvrsno, siguran sam da imaju što pokazat.
Vrbanjani su prije 3, godine nastupili na glazbenim večerima u Donatu u zadru i publika je bila oduševljena. Izvodili su Korizmene napjeve, baraban i iz procesije Za križen. Don Branimir je isto s njima nastupao, on ima dobar glas.

sneni
isključen

PostanoPostano: sri 05 ruj 2007, 6:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NASTUP MLADIH DOLSKIH PUČKIH PJEVAČA
na Zagrebačkom velesajmu

grupica mladih potrudila se ovog ljeta (a ministranti su od malih nogu pa im je to i na srcu) naučiti stare pučke crkvene liturgijske i paraliturgijske napjeve - kroz cijelu crkvenu godinu. Nastupit će na Zagrebačkom velesajmu u predstavljanju naše župe svojim pjevanjem tih pjesama na glavnoj pozornici, zajedno sa svetištem Gospe Trsatske nedjelja, 16.IX. od 15 - 17 sati.

Svi koji žele čuti te stare napjeve moći će ih u to vrijeme u živo čuti. Napominjem da su to mladi - koji pjevaju iz ljubavi - pa ne možemo očekivati neke vrhunske domete, iako činjenica da su tokom ljeta svoje slobodno vrijeme posvetili vježbanju a ne ludovanju spada u vrhunske domete koji kao takvi mogu biti uzor i zaslužuju priznanje.

Primili smo i brojne pozive za nastupe po župama čak i izvan Hrvatske

Mat

PostanoPostano: ned 09 ruj 2007, 19:22
PostNaslov : U njedjelju 23. rujna 2007. prijenos Mise iz Milne na HRT2
Citiraj i odgovori

Eto napokon i prijenos Sv. mise na televiziji i iz jedne župe hvarsko-bračko-viške biskupije i to iz bračke Milne. Drago mi je to!!! Tko je tamo župnik? Sneni nadam se da vam nije žao što prijenos nije iz Dola?!!

Mara

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Milnu poslužuje don Ivica Eterović, svećenik u miru, jer nema aktivnog svećenika koji bi mogao uzeti Milnu.

Ljubi i čini što hoćeš
sneni
isključen

PostanoPostano: pet 21 ruj 2007, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto bijahu mladi dolski pučki pjevači na prvoj turneji. I primili su laskava priznanja. No nije stvar u priznanjima, nego u buđenju svijesti o jednoj nepoznatoj kulturnoj baštini.
Nastupali su: navodim kronološkim redom: zapjevasmo kod rake blaženog Alojzija: - Prosti moj Bože, kako je bilo dojmljivo ono: ne samo suze neg i krv istu za teb Isuse htio bih prolit...
Koprivnica (župa sv. Nikole) subota koncert a nedjelja pjevanje pod sv. misom kako su ljudi bili oduševljeni to je trebalo vidjeti.. Profesorica glazbe u Varaždinu:" Ovo je nevjerojatno kako ovi dečki pjevaju, bez stručnog voidstva, a mi imamo probleme sa pjevanjem i kad zbor pjeva..."
Nedjelja popodne, zagrebački Velesajam (bili su vrlo zapaženi) uslijedili su brojni pozivi...
nedjelja popodne crkva Marije Pomoćnice - prepuna studenata. Nakon mise pristupi mi jedna gospođa: "Velečasni, dozvolite da vam zahvalim što sam imala čast biti na jednoj ovakvoj misi. Davno nisam tako uživala kao večeras dok su ovi dečki pjevali" Nakon završne pjesme prolomio se spontani aplauz oko 700 studenata koji je dugo trajao..."
ponedjeljak u jutro 9.00 sudjelovanje na TV Dobro jutro, Hrvatska a od 11 - 12 na radio Mariji u živo.

little_angel

PostanoPostano: sub 22 ruj 2007, 14:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo bih htjela reći da sam imala prilike čuti snenijeve momke u svojoj župi Marije Pomoćnice, i da su bili za svaku pohvalu! Very Happy I iako je sneni prije propovjedi rekao da ima veliku tremu jer nikada nije pričao pred toliko mladih, propovijed je bila super! Wink Meni osobno se najviše svidjela ona božićna pjesma koja se zadnja pjevala, sva sam se naježila kad su dečki podigli glasove Laughing Sve u svemu - ta misa mi je bila jako ugodno iznenađenje.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.