HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 19 lip 2019, 17:16. Pogledaj neodgovorene postove
Opus Dei
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 19 svi 2007, 18:31
PostNaslov : Opus Dei
Citiraj i odgovori

Ove teme nigdje ne vidjeh.

Što je Opus Dei, kako ih doživljavate, imate li kakva iskustva?

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
ivoo

Spol: muško
PostanoPostano: pon 21 svi 2007, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo link

http://www.opusdei.org/
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 22 svi 2007, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad ĆØujem "Opus Dei", prva asocijacija mi je njihov osnivatelj sv. Josemaria Escriva jako sretan ƈitam njegove knjige (Put, Brazda, KovaĆØnica) i oduÅ”evljen sam njegovim pristupom "ravno u sridu", bez okoliÅ”anja kaže sve Å”to te ide, a opet na naĆØin da te potakne da se pokreneÅ” Smile I mislim da su upravo te njegove misli i upute program Opus Deia, ali i svakog krÅ”Ć¦anina - tražiti, nalaziti Boga i živjeti s Njim u svakodnevnom životu Smile

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
elninjo7

PostanoPostano: čet 24 svi 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OsvjedoĆØi se, sinko, da Bog ima pravo pitati nas:misliÅ” li na mene?ŽiviÅ” li u mojoj prisutnosti?TražiÅ” li me kao oslonac?tražiÅ” li me kao Svjetlo svoga života, kao zaÅ”titu ... kao sve?
-Stoga, uĆØvrsti se u ovoj odluci:u trenucima koji su za svjetovne ljude pogodni, zazivati Ʀu:Gospodine!U za njih zlim ĆØasovima, ponavljati Ʀu:Gospodine!

KovaĆØnica-506 razmislja

"Ne boj se, Jakove, crviƦu, Izraele, liĆØinko ja sam pomoƦ tvoja-rijeĆØ je Jahvina-
Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj"
Iz 41,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 25 svi 2007, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Što je Opus Dei, kako ih doživljavate, imate li kakva iskustva?

ja veƦ neko vrijeme namjeravam otiƦ, ali stalno zaboravljam, ili mi se, ako - sluĆØajno - ne zaboravim, ne da Embarassed, pa ako si za, mogle bismo zajedno.
susreti su u, tj. kod Petrove crkve (ovisno o danu)...
znam da su u igri neki ĆØetvrtci i neke subote, ali nikako da zapamtim koji je toĆØan redoslijed.
i, skupimo joŔ koga, pa napravimo mali forumaŔki, ha? Wink

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ja

PostanoPostano: pet 25 svi 2007, 15:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam za. jako sretan Wink
Znam za susrete utorkom i subotom na Harmici (blizu je Petrove crkve) jer veƦ bijah tamo.
Ako je joÅ” netko zainteresiran, neka se javi pa Ʀemo se dogovriti.

Sad veƦ žurim na misu... Smile

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
delfinica

PostanoPostano: pon 28 svi 2007, 12:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zdravo! Ja sam ovdje sasvim nova,i bas trazim vec neko vrijeme informacije o Opusu Dei. Tocnije kad i gdje imaju sastanke i kako se uclanit.Bila sam vec i na njihovim stranicama.. Rolling Eyes Ako netko nesto zna molim pomoc!
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 11 lip 2007, 16:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bad news, people!

preko ljeta nema sastanaka (ili se održavaju priliĆØno rijetko), pa Ʀemo taj zajedniĆØki posjet morat odgodit do jeseni tuzan

no, do tad možemo i dalje ovdje razgovarati Smile

a, mogao bi nas Žan obogatit joŔ kojom miŔlju

delfinica

PostanoPostano: pon 11 lip 2007, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nema sastanaka? Shocked
a baaaad! bas steta..a nis,morat cemo se strpit do jeseni
sike

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sma na nekim njihovim susretima, toĆØnije kad je u Rijeci duhovnu obnovu kod sestara milosrdnica jednom mjeseĆØno održavao mons. Ramos

PreporuĆØam svima, ali za ulazak u zajednicu ipak treba malo viÅ”e znati..

Ali mons. Ramos je legenda! Vidi se da je ĆØovjek duÅ”om i srcem predan tom pozivu!Trebali bi se mnogi sveƦenici ugledat na njega, pogotovo kad je ispovjed u pitanju

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
elninjo7

PostanoPostano: pet 22 lip 2007, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nasljeduj Svetu Djevicu: samo nas potpuno priznanje vlastite niÅ”tavnosti može uĆØiniti dragocijenim u oĆØima Stvoritelja.

KovaĆØnica 588

"Ne boj se, Jakove, crviƦu, Izraele, liĆØinko ja sam pomoƦ tvoja-rijeĆØ je Jahvina-
Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj"
Iz 41,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
delfinica

PostanoPostano: pet 21 ruj 2007, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ola-la! ima li kakvih novosti?
braslav

PostanoPostano: pet 21 ruj 2007, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

delfinica napisa:
Zdravo! Ja sam ovdje sasvim nova,i bas trazim vec neko vrijeme informacije o Opusu Dei. Tocnije kad i gdje imaju sastanke i kako se uclanit.Bila sam vec i na njihovim stranicama.. Rolling Eyes Ako netko nesto zna molim pomoc!

Zagreb

za muske je to Vlaska 70E srijedom u 7
za zene Kamaufova 11. dan i sat ???
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sub 22 ruj 2007, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

braslav napisa:
za zene Kamaufova 11. dan i sat ???

svaki drugi ĆØetvrtak u mjesecu u 17,30 u Petrovoj crkvi
i
svaka druga subota u mjesecu u Kmaufovoj u 10,30

delfinica

PostanoPostano: sub 22 ruj 2007, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

oh,hvala vam..a kaj to znaci,da se tamo onda samo pojavim.. Rolling Eyes
felapton

PostanoPostano: čet 27 ruj 2007, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

delfinica napisa:
oh,hvala vam..a kaj to znaci,da se tamo onda samo pojavim.. Rolling Eyes

Samo doĆ°eÅ” i prikljuĆØiÅ” se, najnormalnija situacija. Wink

Pohvale padreu Ramosu, divna osoba. Rijetki su koji zraĆØe tako pozitivnom energijom.

Ad maiorem Dei gloriam!
delfinica

PostanoPostano: ned 30 ruj 2007, 7:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

veseo Nadam se da cu upoznati oca Ramosa,vec sam toliko lijepih stvari cula o njemu Smile
Hvala na pomoci!
igor

PostanoPostano: uto 02 lis 2007, 8:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja bih trebao nazvati zajednicu u Bologni, ali nikako da odem na koji susret. Pokusat cu ovih dana kontaktirati ih, pa cu vam reci svoje dojmove!
Jopica

PostanoPostano: sri 04 vel 2009, 9:21
PostNaslov : RADIO MREŽNICA
Citiraj i odgovori

Radio Mrežnica svake nedjelje prenosi razmatranja vlĆØ. Jorge Ramosa,
on je najpoznatiji ispovjednik naÅ”, ispovijeda u katedrali.
Mene su se posebno dojmili susreti s njim na ispovijedi.
TakoĆ°er je vikar Opusa Dei u Hrvatskoj.

http://www.radio-mreznica.hr/blog/opus-dei

Ima dosta toga za sluÅ”ati,ja vam preporuĆØam ono Å”to me i samu potaklo:
Krijepost nade
http://www.radio-mreznica.hr/blog/opus-dei/krijepost-nade

Euharistija - za nas i zbog nas
http://www.radio-mreznica.hr/blog/opus-dei/euharistija-zbog-nas-i-za-nas

Božji poziv
http://www.radio-mreznica.hr/blog/opus-dei/bozji-pozivi

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
mala_ive21

PostanoPostano: pet 06 vel 2009, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

veƦ skoro pola godine ispovijedam se redovno kod vlĆØ.Ramosa. Nikada nisam srela toliko ljubavi i predanja kao kod njega,za svakoga ima vremena dovoljno,nefilozofira previÅ”e nego sa par rijeĆØi doslovno prenese tonu ljubavi,radosti i nade ....
tko je god u moguƦnosti neka ode kod njega na ispovijed ili na razgovor ..

(za moje spliƦane ;on dolazi svaki zadnji ĆØetvrtak u mjesecu kod sestara AnƦela u Ɔiril Metodovoj )

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, lucija
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U povodu blagdana sv. Josemarije Escrive (1902. - 1975.), osnivaĆØa prelature Opus Dei misno slavlje u zagrebaĆØkoj katedrali u petak 26. lipnja predvodio je zagrebaĆØki pomoƦni biskup Ivan Å aÅ”ko.

Na poĆØetku propovijedi biskup Å aÅ”ko je podsjetio na rijeĆØi "Domine, ut videam ā€“ Gospodine, da progledam!" kojima je sveti Josemaria molio Boga da mu otkrije Å”to od njega želi; zaÅ”to ga poziva u sveƦeniĆØku službu; Å”to to Bog želi, a on ne shvaƦa. To je molitva svake iskrene krÅ”Ć¦anske duÅ”e: imati odgovor, barem slutnju na koju se može osloniti u hodu svoga poslanja.
    Uvid u Gospodinovu volju nadilazi naÅ”e planove i dojam o vlastitim sposobnostima. Ali taj uvid je istinit; taj susret je dovoljno snažan da se izdrže sve kuÅ”nje, rekao je biskup, te upozorio kako smo mi zapljusnuti mnoÅ”tvom rijeĆØi, izgubili pozornost za jednu rijeĆØ ā€“ za Božju rijeĆØ. Ako nam se to dogodilo, ne ĆØudi Å”to nemamo povjerenja u rijeĆØi. Stari su pak veliku važnost davali upravo izgovorenoj rijeĆØi i njezinoj snazi, blagoslovnim molitvama ili izricanjima prokletstva. U trenutku njihova izgovaranja imale su nezadrživu snagu, uĆØinkovitost; tako da njima rijeĆØi nisu bile tek prenoÅ”enje nauka. Dati nekomu rijeĆØ znaĆØi svojom osobnoÅ”Ć¦u i životom stajati iza neĆØega, Å”to se danas ĆØesto izgubilo. Danas ljudi ne traže rijeĆØ, veƦ djela, za Å”to nisu krive rijeĆØi, veƦ mi koji ih se ĆØesto ne pridržavamo, odnosno svoja djela ne povezujemo s njihovim znaĆØenjem. Put povratka u znaĆØenje rijeĆØi leži u vraƦanju svojih rijeĆØi u svjetlo Božje rijeĆØi, u dopuÅ”tanju da naÅ” život po toj RijeĆØi bude postavljen u pitanje. Tada Ʀe i naÅ”e rijeĆØi imati težinu, neÅ”to znaĆØiti. Ljudi trebaju rijeĆØi, jer trebaju djela. Ne toliko naÅ”a nego Božja ā€“ opera Dei, rekao je biskup Å aÅ”ko.
GovoreƦi o sv. Josemariji, istaknuo je da je on je tražio i okupljao ljude, da bi ih Bog ponovno vraƦao u život. Volio je jednostavne ljude, ne dijeleƦi ih po kategorijama. On je znao da je Krist postao ĆØovjekom za sve i svakoga je pozivao da svoj posao radi savjesno, profesionalno i da se u tome poslu, u naĆØinu rada oĆØituje krÅ”Ć¦anska crta nadahnuƦa i svjedoĆØenja. Nije želio ljude odvojiti od njihova rada i života; nije stvarao posebne slojeve, nego je proroĆØki naglaÅ”avao važnost prisutnosti u redovitome. Tako je bio prihvaƦan i u akademskim i u radniĆØkim ozraĆØjima; prepoznat u dobru na bolesniĆØkim posteljama i u mladenaĆØkim traženjima. Motrenje, zrenje, uviĆ°anje Boga u svome životu i radu, dragocjenost je koja iznutra mijenja kulturu i druÅ”tvo. PosveƦivanje rada dopuÅ”ta promatrati rad kao neÅ”to Å”to odgaja i Å”iri srce; kao služenje bližnjemu i kao molitva. Bio je svjestan da redovitost krÅ”Ć¦anskoga života nužno ulazi najprije u susret, zatim u sukob, te ponovno u susret s redovitoÅ”Ć¦u prevladavajuƦih trendova.
    Ne može se danas biti krÅ”Ć¦aninom ili krÅ”Ć¦ankom i biti neprimijeƦen, obiĆØan, utopljen. Biti krÅ”Ć¦anin danas znaĆØi biti vidljiv, izložen, do mjere odbacivanja ili prihvaƦanja. To je prisutnost koja preobražava svijet, upozorio je biskup, te istaknuo i krÅ”Ć¦ansku slobodu. OsloboĆ°enost Kristom dokida strah; ona je uvjerljiva i nije koristoljubna. Iz te se slobode raĆ°a jedinstvo, nepodijeljenost života, nepodijeljenost srca. Iz te se slobode raĆ°a ljubav, ponajprije prema Crkvi, istaknuo je biskup Å aÅ”ko.
(izvor: ika.hr)

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.