HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: et 18 srp 2019, 18:11. Pogledaj neodgovorene postove
Ponašaju li se laici neprimjereno prema sveæenicima?
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Pitanje : Ponašaju li se laici neprimjereno prema sveæenicima?

Jako èesto 
40%
 40%  [ 10 ]
Ponekad, i to samo oni laici koji su inaèe teške osobe 
52%
 52%  [ 13 ]
Jako rijetko ili gotovo nikad 
8%
 8%  [ 2 ]

Ukupno glasova : 25

Autor Poruka
sneni
iskljuèen

Spol: muko
PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 7:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neki ljudi nešto zaboravljaju. A to je sakramentalna milost.

Èovjek se krsti - dobije sakramentalnu milost krštenja, raste u vjeri, razvija se, mislost raste, donosi plodove.

Drugi se krsti - dobije sakramentalnu milost, ne raste u vjeri, ne razvija se, sakramentalna milost ostaje zakopana, za tog èovjeka mrtva - bez vrijednosti bez ploda.

Kako æe taj æovjek krenuti - sakramentalna mislost se više ne ponavlja isto kao što se krštenje ne ponavlja.

Zato je bolje da èovjek primi krštenje onda i u onim okolnostima kada æe on suraðivati i izgraðivati tu miklost i na toj milosti. A neæe više ni dobivati poticaje za tu milost jer ih je veæ jednom primio.

teško je ovo shvatiti! Ali spada u temelj poznavanja nauke o sakramentima. a iz toga sve proizlazi.

Slika koja slijedi je šepava ali donekle može pomoæi.
krštenje je kao igra na sreæu - dobio si veliki dobitak (i poèeo s njim raditi . trgovati , poslovati i umnožio dobitak)

drugi je dobio dobitak (ostao dalje igrati - kao onaj koji je ostao kod krštenja - nije ništa više dobio dapaèe sve izgubio pa èak i ono što nije dobio na igri na sreæu) rekoh slika je šepava ali nešto razjašnjava.

Zadnja promjena: sneni; uto 19 lip 2007, 7:18; ukupno mijenjano 2 put/a.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je uèinio?
Èašu spasenja uzet æu i Ime Gospodnje prizvat æu.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
iskljuèen

PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 7:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fleki napisa:

Citat:
Bog je uèinio velika èuda u životu te obitelji, a ona su se poèela dogaðati nakon krštenja koje nije ispunjavalo uvjete na poèetku.

Lijepo svjedoèanstvo - ali ipak se u životu takvih èudesa ne dogaða èesto. Ja mogu nabrojiti desetak suprotnih primjera. Pa treba se vladati prema redovitim okolnostima...

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je uèinio?
Èašu spasenja uzet æu i Ime Gospodnje prizvat æu.
ivoo

PostanoPostano: sub 23 lip 2007, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Post od snenog me sjetio onog primjera kada se radi o dodijeljenim talentima. I zaista netko ga zakopa i cuva a netko ga umnaza a to umnazanje je rast u vjeri Wink Zaista bez milosti Božje mi ne možemo ništa ali je moramo prihvatiti i rekao bih uzeti u ruke, a ne da nam je to samo obred kojeg imamo na papiru i onda ga poput onoga èuvamo zakopano, kao mi smo krsteni, krizmani prièesšæeni sve smo obavili što treba Wink
A Fleki ja bih rekao da bi to konkretno krstenje bilo obavljeno i bez tebe jer je svecenik to odobrio i slažem se s tobom da su putovi Bozjeg djelovanja nama nepoznati i Bogu je sve moguæe, ali vidiš ti si tu zaista dobro postupila, Ti si obavila svojim primjerom pomoæi i savjetom ulogu kuma i to je najveæi dar koji si mogla dati na krštenju. To što si ti uèinila bi trebali svi kumovi da uèine jer oni bi trebali biti ti koji ce za dijete i obitelj jamèiti u sluèaju da kod roditelja ima nekih problema ili su zbog nekog razloga sprijeèeni pomoæi djetetu u rastu u vjeri. Nazalost mnogi kuma shvacaju kao onoga koji ce da kupi skupocjeni dar i to je to a i kumovi to tako prihvacaju kao da kupe što ljepši dar i time su svoju obvezu rijesili Wink
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
pahuljica

Spol: ensko
PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 23:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Proèitala sam da postoji ova tema, i onda se nekako pitam nakon što sam proèitala postove od ivoo na onoj temi o forumu i iskljuèivanju onog sveæenika, kako se još nije sjetio ovdje nešto napisat? Laughing Ok, dosta šale. Ja molim za sve sveæenike, osobito moje župe. To im je doista potrebno, a treba moliti i za nova duhovna zvanja kojih je premalo. Nisam još osobno vidjela neprimjereno ponašanje prema sveæenicima, ali sam èula da ih ima.
ivoo

PostanoPostano: et 10 sij 2008, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe belji se
Ti me to voliš èitati pa bi da pišem o istim stvarima na sto mjesta Question
ili sam ti samo simpatièan Wink
Al ovdje sam ti veæ pisao ima postova u ovoj temi proèitaj ih, a inaèe ne volim iza svoga posta opet stavljati svoj post. Dok se ti nisi javila nitko nije ovdje pisao iza mene. A taj neki sveæenik je forumaš sa nickom sneni, imaš i njegovih postova u ovoj temi pa ih proèitaj.
Kad si me veæ vukla za jezik ja sam tamo pisao o tome jer je to tema, odnos admina, a što se snenog tièe ja to isto kažem i za svakog drugog forumaša, ja sam protiv banova, treba sve uèiniti da se sprijeèi ban, a ako se veæ udijelio mislim da bi se snenom kao sveæeniku mogao ukinuti a ubuduæe da svi radimo na toleranciji i poštovanju drugih. O tome sam tamo pisao, a o našem odnosu prema sveæenicima ja bih rekao da je potrebno ono što si ti u svom postu na onoj temi spomenula poštovanje, ja sam isto uvjeren da veæina forumaša ne bi imala ništa protiv da se snenom skine ban i da nam se opet vrati i obogati ovaj forum svojim odgovorima. Nadam se da se i ti s tim slažeš Wink
pahuljica

PostanoPostano: et 10 sij 2008, 22:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
O tome sam tamo pisao, a o našem odnosu prema sveæenicima ja bih rekao da je potrebno ono što si ti u svom postu na onoj temi spomenula poštovanje, ja sam isto uvjeren da veæina forumaša ne bi imala ništa protiv da se snenom skine ban i da nam se opet vrati i obogati ovaj forum svojim odgovorima. Nadam se da se i ti s tim slažeš Wink

Da, poštovanje je zaista jako bitno. Gledaj, uopæe nije bitno sa èime se ti, ja, ili neki treæi forumaš slažemo, bar meni nije bitno. Ako su oni koji nama služe ovdje (a veæ sam na onoj temi to i napisala) tako odluèili i ako se oni u tome slažu, onda neka bude tako. Svi bi mi èesto htjeli mijenjati neka pravila, ali pravila su za sve ista. Ako je taj sveæenik zaista pisao protivno pravilima ovog foruma, zašto je onda uopæe ovdje? Kakvo onda bogatstvo donosi? Eto tako ja razmišljam. Poštujem tog sveæenika samim time što je sveæenik, uvijek su mi dragi takvi ljudi, ali ovo je forum na kojem oèito postoje neka pravila. Ako jedan sveæenik ne može shvatiti da su za sve ista, ne znam tko æe moæi. I još jedno pitanje. Je li se taj sveæenik isprièao što je pisao protiv pravila foruma?
ivoo

PostanoPostano: et 10 sij 2008, 23:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, drago mi je da se slažeš da je poštovanje jako bitno, zato sam se ja najviše i okomio na admine, taj odnos prema èovjeku, poštovanje svakog forumaša ja sam to govorio iz osobnog iskustva i analogno tome sam pretpostavio da je ista stvar sa snenim. Istina možda sam malo previše napao admine ali evo i ovom se prilikom isprièavam, ali ne odustajem od naèela kojeg stalno zastupam da bi svatko trebao imati pravo slobodno iznijeti svoje mišljenje i stavove. Adminima zahvaljujem što nisu brisali postove kakav su imali obièaj dosada. Što se snenog tièe Mara je rekla da on nije dobio ban zbog pisanja veæ zbog pp a admini to još nisu demantirali, a sad ako ti znaš zašto je konkretno dobio ban a takav dojam dobijam iz tvog posta onda navedi. Ja se isto ne slažem sa stilom pisanja al to sam veæ napisao, tako je i Mara bila napisala onaj post a ja sam rekao da se ne slazem sa takvim naèinom, neke se stvari mogu reæi na ljepši naèin al to je sve stvar pojedinca i njegova stila. A koje bogatstvo je sneni ovdje donio ja mislim da je najbolje da èitaš njegove postove i sama otkriješ.
Al to nije bitno, bitno je naèelo, ovo je forum a ban je smrt, dakle ako to usporedimo sa stvarnim životom postavlja se pitanje odobravaš li ti smrtnu kaznu? Sad æeš ti reæi da je sve po pravilima, ali i smrtna kazna je u nekim zemljama legalna. Mi kao katolici bi se trebali boriti za svakog èovjeka, pa i za forumaša i u svima ljudima gledati i isticati ono dobro a ne zlo. Svi mi imamo i mane i greške ali i dobra al zato i u drugome nastojmo gledati ono dobro, ono najbolje što on daje, zato sam i spominjao da je Isus rekao da bratu oprostimo i do 77 puta , nama Bog oprašta i mi oprostimo bratu èovjeku dajmo mu priliku. Naravno da su admini ( kako si ti rekla oni koji nama ovdje služe) ti koji odluèuju i koji su odluèili ili æe odluèiti, a ne ja, ti ili neki treæi forumaš, ali to ne znaèi da mi ne smijemo imati svoje mišljenje. Ja sam svoje iznio ti svoje ne želiš što je tvoje pravo ili ga uopæe nemaš ali dobro je nekad imati i vlastito mišljenje Wink
pahuljica

PostanoPostano: pet 11 sij 2008, 23:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivoo, nova sam pa nažalost ne znam zašto je taj sveæenik dobio iskljuèenje. Pp-a?
Citat:
Maltretiranja i napadi preko privatnih poruka takoðer su nedopustivi.

To je iz pravila na ovom forumu. Znaèi svejedno je da li je dobio zbog pp-a ili pisanja po forumu. Je li tako? Oprosti, ali mislim da je apsurdno da iskljuèenje na ovom forumu usporeðuješ sa smræu. Smrt èovjek ne bira, stigne ga kad-tad, a iskljuèenje je nešto što svojim postupcima odabireš sam!
ivoo

PostanoPostano: sub 12 sij 2008, 15:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni ja ne znam zašto je dobio, sad kad je Mara izjavila da je dobio zbog pp Wink
Al ti meni opet na konkretna pitanja izbjegavaš dati odgovore a stalno postavljaš nova Rolling Eyes Ovaj citat koji si navela je toèan al mi to ne možemo znati za konkretan sluèaj, znaš uvijek postoje dvije strane, netko vjeruje jednoj netko drugoj kada ne postoji naèin za provjeru, a uvijek onaj kome odgovara može opravdanje za neku svoju odluku naæi u pp. Ne kažem ja da je to ovdje sluèaj, ali je u svakom sluèaju nezgodno kad su s jedne strane administartori koji imaju svaku moguænost djelovanja i blokiranja drugoga. Ja sam iznio svoje mišljenje da su administratori mogli proæi i preko eventualnih osobnih uvreda na svoj raèun ( iako sumnjam da ih je bilo) iznesenih preko pp ( jer preko pp se njihov autoritet ne degradira jer to nije javno) a sve zbog vrijednosti koje se dobija od pisanja javnog koje postoji. Od dobra iz tih postova. Nadam se da si i ti proèitala malo postova od snenog. Èak i u stvarnom životu kad se nekome sudi uzmu mu se olakotne okolnosti.
Al ovo nije suðenje i ne bi smjelo biti, a ti stalno na mene kao da sam ja njegov odvjetnik, ja uopæe nisam išao u neko opravdavanje ili branjenje u tom stilu je išla Mara, a ona i zna više pojedionosti o cijelom sluèaju, ja sam samo iznio svoje mišljenje, koje naravno nitko ne mora uzeti u obzir. Ja sam govorio naèelno. Nemojmo miješati opravdavanje i opraštanje, i nama Bog grijehe oprašta ne po našim zaslugama ( ili što smo našli neko opravdanje za njih) jer da je po tome ne bi nam nikad oprostio veæ po svom milosrðu nam oprašta.
Možda nije baš prikladno usporediti smrt sa banom, ali to je jedna paradigma, da pokušaš shvatiti o èemu prièam. Nadam se da se neæete uvrijediti ako pokušam objasniti. Smrt svakoga stigne kad tad i on više ne može na ovom svijetu živjeti, jesti, piti, pjevati, smijati se, igrati se, veseliti se, žalostiti se, tugovati itd. Isto tako kad netko dobije ban on više ne može ništa na forumu. On kao korisnik je mrtav, ne može pisati i objavljivati postove. Ti kažeš da je iskljuèenje nešto što svojim postupcima sam izabireš, ok onda æe mo se složiti da su to postupci kojima se kršu pravila foruma, to su postupci radi kojih netko dobije ban. E sad u stvarnom životu isto postoje pravila, ta pravila se zovu zakoni. U nekim državama su takvi zakoni za koje postoji i smrtna kazna ili ako æe mo prebaciti na forum ban iz života ili foruma. Tako možemo i smrtnu kaznu braniti na tvoj naèin da nju izabireš sam svojim postupcima.
M-o-S

PostanoPostano: sub 12 sij 2008, 16:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

èitajuæ ove zadnje postove, skužio sam da se slažem i sa jednim mišljenjem i sa drugim..

pa neznam šta reæ.. a eto, na adminima je šta æe napravit.. il ostavit kako je. a i ako bi ukinuli ban, pitanje je da li bi se sneni htio vratit

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: sub 12 sij 2008, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A dobro, dal bi se sneni vratio ili ne, je nagaðanje koje ne bi trebalo uzimati u obzir oko donošenja odluka. Jer stvar je naèela, u svakom sluèaju nije opravdanje za ne skinuti ban, taj da on ionako neæe htjeti pisati. Dal æe on pisati li ne je iskljuèivo njegova odluka kao i svakog forumaša. Meni je žao kad vidim da mnogi aktivni forumaši su stali sa pisanjem a nemaju ban. Mi bi svi trebali iæi u smjeru da ljudi ne odustaju od pisanja. Ja bih volio i da nam se Klara vrati, da èitamo njezine postove koji su nam svima vjerujem bili okrepa i duhovna snaga. Eto toliko
BVB
M-o-S

PostanoPostano: sub 12 sij 2008, 17:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da.. i meni je žao zbog forumaša.. i ja bi to volio, da budu ponovno aktivni, da se vrate, i drugi da se ukljuèe..

al svakom na volju.. istina, trebamo napraviti nešt.. a šta neznam..

možda je dost da kažemo svoje ovakvo mišljenje, pa æe nekoga potaæ da piše.. jer tuðim napisanim mišljenjima se svi obogaæujemo..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pahuljica

PostanoPostano: sub 12 sij 2008, 18:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Ovaj citat koji si navela je toèan al mi to ne možemo znati za konkretan sluèaj, znaš uvijek postoje dvije strane, netko vjeruje jednoj netko drugoj kada ne postoji naèin za provjeru, a uvijek onaj kome odgovara može opravdanje za neku svoju odluku naæi u pp. Ne kažem ja da je to ovdje sluèaj, ali je u svakom sluèaju nezgodno kad su s jedne strane administartori koji imaju svaku moguænost djelovanja i blokiranja drugoga.

Ako ne vjeruješ tim administratorima, onda zaista ne znam što tu radiš. Ja im vjerujem, i ako oni kažu da je sveæenik iskljuèen, onda je to opravdano. Ti kažeš da je nezgodno jer administratori imaju moguænost djelovanja i blokiranja drugoga. Eto meni je to što je to tebi nezgodno totalno nevjerojatno. I ja bih tebe stavila da odluèuješ, pa bi vidjeli kako bi na forumu bilo i ekstravagancije, prostaèenja, vrijeðanja katolièke vjere, napadanja preko pp-a, i svega onoga što pravila foruma zabranjuju. Jer, ti bi takvim ljudima oprostio 77 puta. Zašto misliš da si ti jedini u pravu? Jesi li ikada priznao da malo pretjeruješ, i da su ti ljudi koje zovemo administratori/moderatori željeli samo najbolje za nas ostale? I da to nisu zbog sebe uèinili, nego zbog ostalih forumaša. Zato postoje i pravila. Probaj malo ohladit i radije zahvali tim ljudima koje stalno prozivaš zbog iskljuèenja tog sveæenika. Jesi li im ikada zahvalio za sve što su uèinili za ovaj forum i što još uvijek èine? Ili ih zbog nekog svog razlièitog mišljenja stalno prozivaš kao ljude koji su pogriješili iskljuèivši èovjeka koji nije htio poštivati pravila. Pogledaj stvar malo dublje, i možda æeš shvatiti neke stvari.
ivoo

PostanoPostano: ned 13 sij 2008, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm ne znam zašto ali sve više dobijam dojam kao da si ti glasnogovornik administratora Shocked Shocked Shocked
Al dobro to je samo moj dojam na koji valjda imam pravo kad mi veæ spoèitavaš kada iznosim svoje mišljenje. Ti se stalno vraæaš na sluèaj snenog, izbjegavaš odgovore na konkretna pitanja i evo sad mi èak stavljaš neke rijeèi u usta a sve to vadeæi nešto iz konteksta.
Ja ne bi ulazio u ništa od ovoga ja sam samo kad sam osjetio nepravdu morao napisati post admini su to izbrisali jer im se valjda ne sviða mišljenje i eto, veæ sam nekoliko puta napisao da o adminima pišem iz vlastitog iskustva a ne neèijeg drugo. Dojam ko dojam svatko može imati razlièit, ne znam u èemu je problem, što ja imam razlièit dojam od tvog, jel to razlog da me tjeraš odavde?
Ja se ovdje nisam ni mislio vraæati to znaju admini iz pp i nisam pisao dok me nije pozvao jedan forumaš da ipak opet pišem, ja sam se vratio, napisao post u onoj temi i drugi gdje sam dodatno pojasnio, iznio svoje mišljenje i ti si iznijela svoje, ja na njega nisam reagirao, gdje sam ja to rekao tko je u pravu. Ja samo kažem da svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ako osoba A rekne da je bolje slusati operu nego operetu a osoba B da je bolje slušati i gledati operetu nego operu tko je u pravu???? Question Question Question To su dva razlièlita mišljenja na koja svatko ima pravo. Ja nigdje ne tvrdim da je osoba A u pravu ili osoba B, ja mogu imati svoje mišljenje koje je bliže osobi B ili osobi A. Ja sam svoje mišljenje i stavove u vezi ove teme bio iznio ti svoje nisi, al to nije moj problem ako ti nemaš mišljenja i stava ili ako ih ne želiš izreæi. Mislim izrekla si u vezi snenog al ja sam postavio i druga pitanja i druge teme jer govorim naèelno a ne pojedinaèno i volim ono što se govori naèelno kad se to provede i na pojedinca a ne samo da ostane naèelno. Druga je stvar što mi spoèitavaš što iznosim èinjenice. Èinjenica je da da administartori imaju moguænost da sa svojim ovlastima mogu brisati i davati ban pravdajuæi to pp. Ja nisam rekao da je to ovdje sluèaj jer ne znam o èemu se radi ali tvoje èuðenje na iznesenu èinjenicu je zaista frapatno. To je èinjenica isto kao što je èinjenica da ti znaš èitati i pisati i da postoji moguænost da pišeš knjigu. To je èinjenica al to ne znaèi da ti zaista i pišeš knjigu. Ja to ne znam dal pišeš knjigu ili ne. Ja sam ovdje prièao samo o èinjenicama za koje znam, npr mara je rekla da je sneni dobio ban zbog pp admini to nisu opovrgli. Ja ne znam zašto tebi smeta prihvaæanje èinjenica onakve kakve jesu, ja tebi nigdje nisam branio pravo na mišljenje i stav ja ga na onoj temi nisam ni komentirao, al tebi nije bilo dosta pa si me ovdje došla prozvati i sad ti smeta što ti odgovaram Question Question Question
Isto je èinjenica da i ovdje postoje dvije strane. A sad kao što si ti meni postavila pitanje jel ja vjerujem administratorima, ja bih tebe mogao pitati jel ti vjeruješ sveæeniku i koristeæi tvoju logiku zapitati te ako ne vjeruješ sveæeniku što još radiš u Crkvi. Osobno mislim da takvo razmišljanje ne vodi nièemu i da je kontraproduktivno. Što se moga pisanja ovdje tièe ono je nebitno ja mogu otiæi nije to problem, ne bi ni dolazio da nisam dobio pp ali æu prije toga izreæi svoje mišljenje. I još nešto ja nisam nigdje napisao da bih odobrio ono što mi ti stavljaš u usta ja sam govorio o naèinu rada administratora jer kao i u životu najalkše je nekome dati ban ili ga osuditi, puno je teze covjeku uputiti pp i pokusati ga pitati što ga muèi na forumu ako stalno negativno piše, zna se što treba izbrisati i može mu se dodatno objasni preko pp zašto je to obrisano itd. Toi je bila moja dobronamjerna kritika koju si ti pretvoriula svojim pisanjem u osudu snenog i prisilila me da ga branim. Ja sam samo reagirao kad sam osjetio nepravdu i dalje to mislim da je nepravda i ne znam zašto vam smeta moje mišljenje. Jednostavno ga ignoriraj i idi dalje, al ne ti me ideš i tjerati odavde, smješko je lijepo rekao da bi o banu snenom mogli prièati sto godina, zato mislim da se na to ne treba vraæati i tražiti tko je u pravu na èemu ti stalno inzistiraš, ne želeæi pogledati malo šire, osobno æu jošr azmislit o tvojoj ponudi, ali samo bi još nešto rekao kad kažeš da su administratori nepogrešivi, da èak i papa može pogriješiti Wink
Nadam se da æeš i ti poèeti gledati stvari malo dublje jer ja sam svjestan da su admini željeli sve najbolje, dok ti nisi pogledala drugu stranu, ja sam iznio svoje mišljenje i želju da se skine taj ban ne ulazeæi u opravdanost, dok ti apsolutno tvrdiš kriv je. Ja zaista nemam èinjenica da bi to mogao ustvrditi.
pahuljica

PostanoPostano: ned 13 sij 2008, 19:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Jednostavno ga ignoriraj i idi dalje, al ne ti me ideš i tjerati odavde, smješko je lijepo rekao da bi o banu snenom mogli prièati sto godina, zato mislim da se na to ne treba vraæati i tražiti tko je u pravu...

U potpunosti se slažem, dragi ivoo.
penziæ

PostanoPostano: uto 15 sij 2008, 22:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

" starješine dakle meðu vama opominjem, ja sustarješina i svjedok Kristovih patnja, a zato i zajednièar slave koji se ima oèitovati: pasite povjereno vam stado Božje, nadgledajte ga- ne prisilno nego dragovoljno, po Božju; ne radi prljava dobitka nego oduševljeno; i ne kao gospodari Baštine nego kao uzori stada, Pa kad se pojavi Natpastir, primit æete neuveli vijenac slave.

Tako i vi mladiæi, podložite se starješinama, svi se jedni prema drugima pripašite poniznošæu jer

Bog se oholima protivi
a poniznima daje milost.

ponizite se dakle pod snažnom rukom Božjom da vas uzvisi u pravo vrijeme."
1 PETROVA 5:1-6

prekrasna Petrova uputa za sve nas.
Anðeo

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 14:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dajte proèitajte nekad i Stari Zavjet, recimo Pnz 18, 3-8.

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.