HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 22 lis 2019, 6:45. Pogledaj neodgovorene postove
Dolazak pape Benedikta XVI u Hrvatsku katolièku misiju Beè
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
magivek

Spol: muko
PostanoPostano: sub 24 vel 2007, 22:07
PostNaslov : Dolazak pape Benedikta XVI u Hrvatsku katolièku misiju Beè
Citiraj i odgovori

Kako sam èuo ovih dana od fratara, u sklopu svog prvog pastoralnog pohoda Austriji, Papa Benedikt XVI bi 7. rujna ove godine trebao predvoditi u Hrvatskoj katolièkoj misiji veèernju molitvu. Iako æe se sve to odvijati na njemaèkom, mene to raduje pa zato to želim podjeliti s vama i taj pohod preporuèiti u molitve.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 27 vel 2007, 12:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super

U radu je spas.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
magivek

PostanoPostano: pet 11 svi 2007, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo javljam, da je pohod Pape Benedikta XVI HKM Beè službeno potvrðen jako sretan
majèe

Spol: ensko
PostanoPostano: pet 07 ruj 2007, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe... blago Magiveku, danas je video Benedikta XVI Wink

Voliš li me?
Iv 21,17
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailYIMMSNMICQ [Vrh]
magivek

PostanoPostano: pet 07 ruj 2007, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da...
Osvanuo je dan...
Jest, da je bio prohladan i poprilièno mokar (kiša je ljevala gotovo cijeli dan), ali susret se ipak dogodio...
Sveti Otac je najprije kratko posjetio crkvu a onda se uspeo na altanu (crkveni balkon), gdje je s okupljenim vjernicima (njih oko 7000...) molio službu rijeèi.
Na ulazu u crkvu je papu doèekao voditelj misije fra Ilija Vrdoljak a moja seka i njezina obitelj su papi predali kruh kao znak dobrodošlice ali i kao znak Euharistije.
Za vrijeme papinog govora je riknula sva tehnika, ali raspoloženje je bilo svejedno super.
Crkva je bila prekrasno urešena cvijeæem, a novi, prije nekoliko dana blagoslovljeni (hrvatski) oltar se blistao u osvjetljenoj crkvi.
Papa je nakon službe rijeèi ponovno sišao u crkvu i otvorio euharistijsko klanjanje.
To klanjanje je posebno po dvijema stvarima:
1. Trajat æe neprekidno od papinog pohoda crkvi do trenutka, kada Sveti Otac stigne u austrijsko marijansko nacionalno svetište Mariazell, koje sutra slavi patron i 850 godina postojanja.
2. Dok se moli u našoj crkvi, istovremeno æe se u klanjanje ukljuèiti i druge crkve diljem Austrije, koje æe, takoðer, imati klanjanje do jutra, tako da æe papu u Mariazellu doèekati molitvena mreža po cijeloj Austriji
Nakon kratke molitve pred Presvetim Papa je s pratnjom napustio misiju.
I austrijski biskupi æe doæi poslije u "crkvu devet anðeoskih zborova" (tj. dok ovo pišem, veæ su bili...) na uru klanjanja.
Hvala Bogu na ovom prekrasnom iskustvu!
magivek

PostanoPostano: sub 08 ruj 2007, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drugi dan pohoda Benedikta XVI. je posveæen marijanskom nacionalnom svetištu u Mariazellu.
Mjesni biskup je na poèetku sveèane mise u povodu 850. godišnjice tog svetišta pozdravio i hrvatske vjernike na Hrvatskom, koje je predvodio zagrebaèki nadbiskup kardinal Josip Bozaniæ, a nije zaboravio ni gradišæanske Hrvate, kojima je na gradišæansko-hrvatskom uputio pozdrav.
Prvo èitanje blagdanske službe rijeèi proèitano je na gradišæansko-hrvatskome jeziku a i sam Sveti Otac je prije nekoliko minuta pozdravio hrvatske vjernike na hrvatskom:
"Srdaèno pozdravljam i vas, dragi hrvatski hidoèasnici. Neka vas uvijek prati moæni zagovor blažene Djevice Marije. Hvaljen Isus i Marija!"
magivek

PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako nekoga od vas zanimaju papini govori i obraæanja tijekom njegovog pohoda Austriji, imam orginalne govore na njemaèkom a napravih i hrvatske prijevode... Zainteresirani neka mi se jave na pp...

Koristim i priliku, da upotpunim opis opisom treæeg dana papinog pohoda.
Zaèudo tog nedjeljnog jutra kiša je samo malo padala, a za vrijeme mise u beèkoj prvostolnici stiglo je i sunce. Trg ispred prvostolnice bio je pun vjernika, koji su èak stajali i u nekim prilaznim ulicama i preko video-ekrana pratili misno slavlje.
Bilo je prekrasno. Nakon mise je papa na trgu uz pratnju "brata vjetra" (koji mu je maznuo kapicu...hehehe...imao je dobar friz od vjetra...) najprije održao nagovor a onda je cijeli trg s papom zapjevao na austrijski naèin "Anðeo Gospodnji". Bilo je stvarno velièanstveno i koža mi se ježi kad se sjetim tog trenutka...
Nakon toga je papa prošao trgom (zamalo, da ga nisam uspio slikati, ali je netko baš tad dignuo ruku... place ).
Posjet opatiji Heiligenkreuz sam pratio na trgu ispred katedrale, jer sam prije toga u misiji dao telefonsku izjavu za hrvatski radio Vatikan.
Ostalo pratih preko malih ekrana... bilo je velièanstveno. Jedino je austrijski komentator bio toliko neprikladan, da boli glava i da smo mu se svi rugali ili vrištali na njega... ali zato su bavarci imali super ekipu...
Toliko...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.