HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 9:30. Pogledaj neodgovorene postove
Znanstvenici otvaraju pandorinu kutiju
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
andeli apokalipse

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 04 ruj 2007, 21:47
PostNaslov : Znanstvenici otvaraju pandorinu kutiju
Citiraj i odgovori

Znanstvena bestijalnost
Odobreno stvaranje ljudsko - životinjskih embrija
Britanska vlada dozvolila je svojim znanstvenicima da pokuÅ”aju stvoriti embrio spajanjem ljudskih stanica sa životinjskim jajnim stanicama. Kontroverzno istraživanje tako je dobilo zeleno svjetlo, a znanstvenici se nadaju da Ʀe prilikom ovog eksperimenta uspjeti ekstrahirati embrionske stanice koje ĆØine osnovu pri izgradnji ljudskog tijela. Ukoliko im to poĆ°e za rukom te bi se stanice mogle koristiti pri lijeĆØenju Alzheimerove i Parkinsonove bolesti, te pri lijeĆØenju povreda leĆ°ne moždine. http://www.guardian.co.uk/science/2007/sep/04/stem.cell.research Guardian...c/p Znanstvenici svijet pretvaraju u pakao po kojem Ʀe hodati demoni i jesti ljude ako se ljudi ne suprostave ovom zlu naÅ”oj civilizaciji dolazi kraj.ZaÅ”to ekoloÅ”ke i organizacije za životinjska i ljudska prava Å”ute kada im znanstvenici otvoreno embrije mute ovo je protivno prirodnim,etiĆØkim,moralnim i vjerskim zakonima.Bože oprosti im nisu svjesni Å”to rade kada iz ĆØovjeka i životinja demone grade.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Živac

Spol: muško
PostanoPostano: uto 04 ruj 2007, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što su to životinjska prava?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
andeli apokalipse

PostanoPostano: uto 04 ruj 2007, 22:15
PostNaslov : Nije kulturno odgovoriti protupitanjem ali moramo
Citiraj i odgovori

Zar Bog osim Å”to je stvorio ljude stvorio je i životinje koje bi trebale imati barem neke prava kao naprimjer da ne budu zloupotrebljavane u eksprmentima i podvrgavane raznim muĆØenjima i pokusima.Sjeti se biblijske priĆØe noina arka pa ĆØeÅ” shvatiti koliko su Bogu bitne životinje koje je odluĆØio spasiti od potopa.
Živac

PostanoPostano: uto 04 ruj 2007, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Post 1;28:
"I Bog ih blagoslovi, i reĆØe im Bog: "RaĆ°ajte se i množite se, napunite zemlju i podvrgnite je sebi! Vladajte nad ribama morskim, nad pticama nebeskim i nad svakim živim biƦem, Å”to se miĆØe na zemlji!""

Tu nema mjesta nikakvim pravima, kad je nekome dano da vlada nad njima.

Bog se brine za životinje, to je ok. Ali ne radi nekakvih njihovih "prava", i isto tako nema zapovijedi da se mi moramo za njih brinuti radi njihovih "prava".

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
merkat

PostanoPostano: sri 05 ruj 2007, 7:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se žile ali ne smije se zlostavljati životinje.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Angelus

PostanoPostano: sri 05 ruj 2007, 7:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØlanak na koji je stavljen link ne govori da je odobreno nego se oĆØekuje da Ʀe biti odobreno...
merkat

PostanoPostano: sri 05 ruj 2007, 8:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uh, sad mi je lakŔe.
Kao da mi doktor kaže " neƦete umrijeti danas nego sutra " !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 05 ruj 2007, 10:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AKo se radi o životu ljudi, nemam niÅ”ta protiv pokusnih kuniƦa i sl...
TakoĆ°e životinje imaju prava. Pgledajte....
KD protiv okoliŔa, poljoprivrede i prirodnih dobara

Ali ovdje se radi o ljudiskim embrijima i to je doista prestraŔno!
Eh, neƦe meni takve životinje u hercegovinu, doĆØekat Ʀemo ih barikadama ko tenkove jna!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
andeli apokalipse

PostanoPostano: sri 05 ruj 2007, 22:48
PostNaslov : Protivimo se zlostavljanju i ekspirementima sa embrijima
Citiraj i odgovori

Zoofilija i sodomija su dva zla zbog koje je izgorjela sodoma ako nastavimo tim putem stvaramo globalnu sodomu i gomoru a Bog nema milosti prema grijeÅ”nicima koji zlostavljaju životinje ili ljude ekspirementirajuƦi sa njhovim embrijima u svrhu takozvnog napredka znanosti i medicine.ƈovjek je savrÅ”en i njegov plod se nesmije križati sa plodom životinja to je anti ljudski i anti Božje i ne služi dobru nego zlu.iz ovoga se može izroditi neko ĆØudoviÅ”te ili viÅ”e njih kako u bibliji piÅ”e demoni Ʀe hodati po zemlji kad nastupe posljednji dani.
Otkrivenje

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 6:45
PostNaslov : Re: Nije kulturno odgovoriti protupitanjem ali moramo
Citiraj i odgovori

andeli apokalipse napisa:
Zar Bog osim Å”to je stvorio ljude stvorio je i životinje koje bi trebale imati barem neke prava kao naprimjer da ne budu zloupotrebljavane u eksprmentima i podvrgavane raznim muĆØenjima i pokusima.Sjeti se biblijske priĆØe noina arka pa ĆØeÅ” shvatiti koliko su Bogu bitne životinje koje je odluĆØio spasiti od potopa.

Pa naravno da životinje moraju imati prava! Križanje ljudi i životinja je prestraŔno i ne vodi dobrome. Bolje bi bilo da s tim silnim novcima koje ulažu u te projekte nahrane gladne u Africi i Indiji.
Luka7

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 15:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, meni je žao Å”to vas moram Å”okirati, ali mjeÅ”anje ljudskih i životinjsih gena je veƦ par godina u praksi. Prvo uspjeÅ”no stvaranje ljudsko-životinjskih embrija napravljeno u kini 2003. VeƦ 2004. su ameri napravili svinju sa ljudskim krvnim zrncima, 2005. miÅ”a sa ljdskim mozgom, 2007. ovcu sa 15% ljudskih gena...

ƈovijek pokuÅ”ava uzeti božju ulogu stvaranja na sebe, tj. ĆØovijek pokuÅ”ava postati bogom. Zamislite kad se jednom poĆØnu raĆ°ati ljudi sa 1 % životinjskih gena. U roku par generacija, razmnožavanjem, ljudska bi rasa (stvorena na sliku Božju) bila nepovratno promjenjena. Ovo je ĆØisto dijaboliĆØki naum i neka nam se Bog smiluje i neka nas zaustavi!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka, od kuda ti podaci?

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Živac

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih volio da mi netko onako razumski, znanstveno utemeljeno, odgovori Ŕto je toliko loŔe u mijeŔanju ljudskih i životinjskih gena?

Npr. može se nekoj životinji ubaciti ljudski gen tako da ona stvara ljudski inzulin, i onda se on daje ljudima kojima treba. Što je u tome loŔe?

Kristijan

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 21:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko ja vidim, nije problem kada se životinji da ljudski gen (inaĆØe, to veƦ odavno rade s bakterijama koje proizvode ljudski inzulin koji je, dakle 100% ljudski, nije dobiven iz samljevenih goveĆ°ih i svinjskih guÅ”teraĆØa) nego kada se ĆØovjeku da životinjski gen... ƈitao sam da žele napraviti "hibrida" (preoÅ”tra rijeĆØ) koji bi imao 99,99% ljudskih gena i 0,01% životinjskih (ili takav nekakav omjer, ne sjeƦam se), ĆØini mi se da spominju svinju. Pa sada, ne znam za vas ali ja se ne bih volio jednog dana probuditi s svinjskim repiƦem..

DA ne govorim koliko je to etiĆØki prihvatljivo. Ne znam Å”to Crkva misli ali ako ne podržava umjetnu oplodnju onda ĆØisto sumnjam da bi podržala i mijeÅ”anje ljudskih i životinjskih gena...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
Koliko ja vidim, nije problem kada se životinji da ljudski gen (inaĆØe, to veƦ odavno rade s bakterijama koje proizvode ljudski inzulin koji je, dakle 100% ljudski, nije dobiven iz samljevenih goveĆ°ih i svinjskih guÅ”teraĆØa) nego kada se ĆØovjeku da životinjski gen... ƈitao sam da žele napraviti "hibrida" (preoÅ”tra rijeĆØ) koji bi imao 99,99% ljudskih gena i 0,01% životinjskih (ili takav nekakav omjer, ne sjeƦam se), ĆØini mi se da spominju svinju. Pa sada, ne znam za vas ali ja se ne bih volio jednog dana probuditi s svinjskim repiƦem..

DA ne govorim koliko je to etiĆØki prihvatljivo. Ne znam Å”to Crkva misli ali ako ne podržava umjetnu oplodnju onda ĆØisto sumnjam da bi podržala i mijeÅ”anje ljudskih i životinjskih gena...

Isto tako, potencijalni problem je i u davanju ljudskih gena životinjama samo da se vidi "kako Ʀe izgledati"... Dokle Ʀe iƦi naÅ”a znatiželja i hoƦemo li se time ubiti, pitanje je. Ok, napraviÅ”e ovcu s 15% ljudskih gena... To znaĆØi da je ta ovca 15% ĆØovjek. Hm??? Å to kada ideÅ” ubiti tu ovcu iz xy razloga? UbijaÅ” 15% ĆØovjeka i grijeÅ”iÅ” se 15% o 5. zapovijed???

Zadnja promjena: Kristijan; pon 10 ruj 2007, 21:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gle! sam sam sebe citirao! Koji idiot... Ah, nek stoji, ne da mi se prepravljati... Uh, nisam znao da sam toliki egoist Smile

braslav

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo bi htio napomenuti da covijek nije covjek jer geni tako kazu vec jer mu je Bog dao duh. Tako da svinja sa 15% ili cak 95% ljudskih gena nije covijek pa cak ni percentualno dok Bog ne dadne da bude covjek. To je uostalom tema filma "Planet majmuna" (onaj stari) gdje su majmuni s duhom, a ljudi ko zivotinje.
Živac

PostanoPostano: pon 10 ruj 2007, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ToĆØno tako, Braslave.

Neka jedinka ili jest ĆØovjek ili nije. Ne može biti 15% ĆØovjek. Da li bi biƦe koje se dobije muĆØkanjem nekakvih gena i uspije preživjeti bilo ĆØovjek, ne znam. Ali joÅ” uvijek ne znam zaÅ”to bi to bilo neetiĆØno ako se pouzdano zna da se ne radi o ĆØovjeku.

Uostalom svinja i ovako ima 90 i neŔto% istih gena ko i ljudi.

Kristijan

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 5:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ama ljudi, znam ja to (btw, znao sam da Ʀete tako reagirati Wink ) ali svejedno sam htio istaknuti koliko mi je glupo, opasno i neetiĆØki gurati životinjske gene po ljudima! SavrÅ”eno dobro znam da duÅ”a nije kodirana u genima nego dolazi od Njega i samo od Njega...

No svejedno, strava... Brrr, znanstevnik nastojim biti i genetika mi je cool al Å”to je previÅ”e, previÅ”e je. Sve je u redu (uvjetno reĆØeno) dok se ti geni ne poĆØnu ispoljavati ali zamislite da uspiju natjerati npr. svinju da ima ljudsku glavu (govorim sada u SF-tonu Smile ) kako bi provjerili, nemam pojma, nove pothvate u plastiĆØnoj kirurgiji!

A, mislim, ugh! I Å”to onda sprijeĆØava znanstvenike da jednog dana naprave "praznog" ĆØovjeka, dakle da inhibiraju gene koji su odgovorni za naÅ” mozak i pojedine regije u njemu koje se tiĆØu osobnosti, kognitivnih sposobnosti i sl. (dakle stvore ĆØovjeka s "praznim hard diskom") i onda eksperimentiraju na njemu... ??? I taj stvor je ĆØovjek, osim Å”to možda nema pojma, niti Ʀe ikada imati, da je ĆØovjek...

ZaÅ”to je neetiĆØno (odgovor na Živca)? Pa gle, uzeli smo ĆØinjenicu da nam je Bog sav živi svijet dao da njime gospodarimo, right? Na koji naĆØin to radimo, o tom potom... ƈovjek je tu subjekt, a ne objekt kada doĆ°e do eksperimentiranja na tako visokoj i potencijalno opasnoj granici. Ali po meni nije etiĆØki gurati gene kobile u mali embrio jedne buduƦe bebe...!

Po meni to onda viÅ”e nije "na svoju sliku i priliku" nego na "na svoju sliku i priliku + zasmetala mi kobila dok sam radio"... Laughing Laughing (ispriĆØavam se ako je ovo uvredljivo)

pliz ignorirajte ovu gore glupost tuzan

I ZNAM da nisu geni ti koji nas ĆØine Božjima ali kao Å”to vidite, studiram biologiju i to mi je jednostavno pod kožu uÅ”lo... Neutral

Luka7

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 5:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako nas je Bog ovakve stvorio, onda je radikalno mjenjanje toga Božjeg nauma u suprotnosti sa njegovom voljom. Ako baÅ” želite, vatikan je ovaj potez nazvao monstruoznim, evo i link. Evo i link na wikipediu o chimerama, tako naime zovu ta biƦa koja imaju mjeÅ”ane gene.

Samo si razmislite koje su potencijalne opasnosti. Ovu bi praksu trebalo strogo zakonski zabraniti u svim zemljama svijeta, a danas države ne samo da ne zabranjuju, nego i financiraju takva istraživanja. Zar Ʀe onda netko moƦ nekome zamjeriti ako poĆØne kojekakve polu ljude u privatnom laboratoriju izraĆ°ivati. Onda Ʀemo joÅ” morat donosit zakone o tim ljudima......uglavnom, kao Å”to je i autor ove teme dobro to rekao...pandorina kutija!
Angelus

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 6:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
I Å”to onda sprijeĆØava znanstvenike da jednog dana naprave "praznog" ĆØovjeka, dakle da inhibiraju gene koji su odgovorni za naÅ” mozak i pojedine regije u njemu koje se tiĆØu osobnosti, kognitivnih sposobnosti i sl. (dakle stvore ĆØovjeka s "praznim hard diskom") i onda eksperimentiraju na njemu... ??? I taj stvor je ĆØovjek, osim Å”to možda nema pojma, niti Ʀe ikada imati, da je ĆØovjek...

radilo se i na tome
ne znam kolko uspjeÅ”no i do kolko se stiglo kod ljudi, al ako se dobro sjeƦam uspjeÅ”no su uzgojeni životinjski embriji bez živĆØanog sustava ( dakle i bez mozga).
namjera je bila da se rade ljudski klonovi bez mozga kojih bi se organi koristili za transplantaciju.
Angelus

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 6:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
....o chimerama, tako naime zovu ta biƦa koja imaju mjeÅ”ane gene.
...

himere nemaju mijeÅ”ane gene nego mijeÅ”ane stanice razliĆØitog genetskog koda, (Å”to, BTW, piÅ”e i u prvoj reĆØenici teksta na koji je link)
geni su u pojedinim stanicama i dalje isti a ne mijeŔani.
Angelus

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 6:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:

ƈovijek pokuÅ”ava uzeti božju ulogu stvaranja na sebe, tj. ĆØovijek pokuÅ”ava postati bogom. Zamislite kad se jednom poĆØnu raĆ°ati ljudi sa 1 % životinjskih gena. U roku par generacija, razmnožavanjem, ljudska bi rasa (stvorena na sliku Božju) bila nepovratno promjenjena. Ovo je ĆØisto dijaboliĆØki naum i neka nam se Bog smiluje i neka nas zaustavi!

kolko mi je poznato takva se svojstva ne nasljeĆ°uju ako se radi o mijeÅ”anju stanica. kod nasljeĆ°ivanja se nasljeĆ°ivanje vrÅ”i putem spolnih stanica.
ovdije se ne radi o mijeŔanju gena pa stoga nisu ni geni pomijeŔani u spolnim stanicama.
to Å”to genetski drugaĆØije stanice egzistiraju u nekom organizmu ne znaĆØi da Ʀe se one prenjeti spolnim razmnožavanjem
Angelus

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 6:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da se i danas vrŔe transplantacije životinjskih organa na ljude, mislim da kao privremeno rjeŔenje.
upravo se tu radi o himerama, jer takav ĆØovjek onda ima životinjke stanice u sebi.
one se ne mijeÅ”aju s njegovim genetskim kodom, niti njegova djeca neƦe imat životinjske gene
Luka7

PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 9:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ok, genetika mi nije jaĆØa strana. IspriĆØavam se na krivim informacijama vezanim za nasljeĆ°ivanje. Ali sve tvoje reĆØenice poĆØinju sa "mislim da.." , "koliko je meni poznato..", pa te ja pitam si ti 100% siguran da kad bi se jednom rodio ĆØovijek sa 1% životinjskom dna da se to nebi nasljeĆ°ivalo? Mislim ako je on otpoĆØetka sa tim genima predodreĆ°en, onda nemože dat u nasljedstvo neke druge?? Malo mi razjasni.

Ali kako god, mislim da se ĆØovijek nebi smio igrati boga.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.