HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 15 ruj 2019, 10:24. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Revolucionarno otkriƦe: Morska voda gori
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sri 12 ruj 2007, 14:31
PostNaslov : [ostale teme] Revolucionarno otkriƦe: Morska voda gori
Citiraj i odgovori

veĆØernji list napisa:
John Kaznious, inovator-amater iz okruga Washington, prije nekog vremena izumio je generator radio-frekvencija za kojeg je smatrao da bi mogao pomoƦi u suzbijanju tumora. Kaznious je želio ispitati i druge moguƦnosti generatora, pa je njime pokuÅ”ao desalinizirati morsku vodu. Iznenadio se kad je voda zaiskrila, pa je odmah proveo dodatne pokuse koji su pokazali da voda gori sve dok je izložena radio-frekvencijama. OtkriƦe je odmah zaintrigiralo znanstvenike, buduƦi da bi se morska voda u ovom sluĆØaju mogla koristiti kao ekoloÅ”ko gorivo. Dr Rustum Roy sa sveuĆØiliÅ”ta Penn potvrdio je kako je otkriƦe istinito. "Radio-frekvencija slabi veze izmeĆ°u komponenti slane vode, te oslobaĆ°a vodik koji neprestano gori. Ovo je najvažnije otkriƦe u vodenoj znanosti u zadnjih 100 godina", izjavio je dr Roy. Post Gazette...

nisam mogao a da ne otvorim ovu temu... zamislite samo koje moguƦnosti donosi ovo otkriƦe...

mene zanima, koliko je ovo opasno za ljude kada se nalaze pored tih frekvencija jer je ĆØovjek veƦim djelom voda... ili se to odnosi samo na ĆØisti h2o.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 13 ruj 2007, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da si malo proĆØitao svoj vlastiti post onda bi vidio da se ne radi o ĆØistom H2O nego slanoj vodi

a Å”to se tiĆØe ekoloÅ”kog goriva mi se ĆØini ko glupost jer da bi neÅ” gorilo ( a ne gori voda nego vodik koji nastaje) energjija potrebna da se odvoji vodik od kisika u vodi je ista onoj koja nastaje gorenjem vodika ( to bi valjda trebalo tak biti po zakonu o oĆØuvanju enrgije)
s tim da u praksi neŔto energije ne bude iskoriŔteno korisno nego se "rasipa" pa bi proces ustvari trebao troŔiti viŔe energije nego Ŕto stvara.
zato izmeĆ°u ostalog ne možemo napraviti perpetuum mobile
minores

PostanoPostano: pet 14 ruj 2007, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:

Mozda, mozda, to jos nije dokazano, imamo toliko toga sto se moze usavrsiti, a znas onaj oglas iz Duhovnog akumulatora:
"Traze se ljudi
koji.......
koji kažu "može se", a ne "to je nemoguƦe",
koji oduŔevljavaju i ulijevaju polet,
a ne guÅ”e svaki zametak oduÅ”evljenja svojom hladnoƦom,
koji prouĆØavaju poteÅ”koƦe i pronalaze izlaz,
a ne zloguki kritizeri koji vide samo zapreke..."

Pozdravljam

"Sve Å”to želite da ljudi ĆØine vama, ĆØinite i vi njima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a Å”ta je sa onim bežiĆØnim prijenosom energije Å”to ju je tesla uspio prebaciti iz stratosfere na zemlju.... ƈitao sam nedavno da su to ponovno uspjeli(ne mogu se sjetiti tko)

Naravno da se ne može napraviti perpetum mobile onakav kakav su sanjali prije... Ali možda bi se na ovaj naĆØin moglo dobiti isti uĆØinak?? (mislim na teslu)

Kristijan

PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 15:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni to djeluje poput neke bežiĆØne elektrolize vode, a buduƦi da morska voda sadrži mnoÅ”tvo otopljene soli, savrÅ”eno provodi elektriĆØnu energiju. A i sam si spomenuo Teslu i nastavak njegova rada (naÅ” znanstvenik, SoljaĆØiƦ) o bežiĆØnom prijenosu energije... Ali ĆØemu uznemiravati morsku vodu kada imamo vjetar, Sunce i hidroelektrane?

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aj ti recimo: pokreni auto na vjetar Laughing
ovak, ako gori..onda morska voda može pokretati... Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
minores

PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 23:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moze auto ici recimo na struju,a recimo struja da se dobija iz energije vjetra, ili cak od energije "perpetum mobile-a".
Ja licno imam bolje planove, samo da li su oni moguci pokazat ce vrijeme...

Inace, gledao sam neku emisiju i kaze da energija vjetra i solarna energija nisu dovoljni za trenutnu potraznju el. energije u svijetu(misli se kad bi se vreci dio iskoristio za postavljnje vjetranjaca i solarnih kolektora), dok hidroenergija nije ekoloski prihvatljiva. A takodjer su male snage elektrana koji koriste plimu i oseku...

"Sve Å”to želite da ljudi ĆØine vama, ĆØinite i vi njima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Angelus

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 0:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dajte ljudi malo razmiÅ”ljajte o ĆØemu piÅ”ete
sam koncept perpetuum mobilea je nemoguƦe napraviti
ne možete proizvesti energiju iz niĆØega, niti savrÅ”eno sprijeĆØiti gubitak energije kod takvog sustava
Angelus

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 0:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:

vjerovao ili ne, ali postoje elektrane na vjetar koje proizvode struju i postoje automobili koji mogu voziti na struju dok ga doma priÅ”tekaÅ” u utiĆØnicu pa se napune baterije.
Angelus

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 0:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

minores napisa:
Angelus napisa:

Mozda, mozda, to jos nije dokazano, imamo toliko toga sto se moze usavrsiti, a znas onaj oglas iz Duhovnog akumulatora:
"Traze se ljudi
koji.......
koji kažu "može se", a ne "to je nemoguƦe",
koji oduŔevljavaju i ulijevaju polet,
a ne guÅ”e svaki zametak oduÅ”evljenja svojom hladnoƦom,
koji prouĆØavaju poteÅ”koƦe i pronalaze izlaz,
a ne zloguki kritizeri koji vide samo zapreke..."

Pozdravljam

to nije zapreka nego glupost
nije voda ona iz koje se dobiva energija, veƦ iz vodika gorenjem i to nije niÅ” novo.
sam proces je možda iskoristiv za dobivanje vodika il tak neŔto, ali nikako za dobivanje energije jer da bi rastavio molekulu vode trebaŔ isto tolko energije kolko se dobije ponovnim gorenjem vodika, i ta opet nije do kraja iskoristiva...
Angelus

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 0:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Naravno da se ne može napraviti perpetum mobile onakav kakav su sanjali prije... Ali možda bi se na ovaj naĆØin moglo dobiti isti uĆØinak?? (mislim na teslu)

stvarno ne vidim kako?
Kristijan

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 8:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije problem u proizvodnji energije nego u naÅ”em bezumnom rasipanju. Ugasite neonske reklame jednog Las Vegasa i da vidiÅ” koliko Ʀe viÅ”ka energije biti, dok ju neÅ”to deseto ( i usudio bi se reƦi nepotrebno) ne posrĆØe! Ne kažem da trebamo živjeti u mraku, da me netko krivo ne shvati. Smile Ali kada bi svako kuƦanstvo imalo svoju minielektranu (par vjetrenjaĆØa i krov pokriven solarnim panelima), kao onaj tip u Å panskom koji je totalno neovisan o HEP-u, npr.... Onda bi i racionalnije troÅ”ili energiju u svom domu...

Znam da Ʀete sada reƦi kako ima mjesta na Zemlji gdje nit ima dovoljno Sunca, nit puÅ”e uvijek dobar vjetar....... Wink A Å”to biste vi predložili kao ĆØistu alternativu fosilnim i nuk. gorivima, a da nisu vjetar ili Sunce? I da nije toliko neekonomiĆØno kao elektroliza? Ili neekoloÅ”ki kao hidroelektrane? Wink Ponestaje opcija.

Mislim da se umjesto ulaganja u potrage za joÅ” novijim izvorima treba usredotoĆØiti na poveƦanje iskoristivosti vjetrenjaĆØa i solarnih panela. Može se to, samo ne znamo kako Smile Smile

angelous

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 10:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
angelous napisa:

vjerovao ili ne, ali postoje elektrane na vjetar koje proizvode struju i postoje automobili koji mogu voziti na struju dok ga doma priÅ”tekaÅ” u utiĆØnicu pa se napune baterije.

pa dobro..onda se ti vozi s takvim autom... Wink
moja reĆØenica je bila usmjerena tako da doslovno vjetarpokreƦe auto..nikakvom transformacijom u el. struju... Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
angelous

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:

stvarno ne vidim kako?

kako se prije nije vidilo kako se struja bežiĆØno može prenesti??
Wink

Otk 19, 11,14
El Pepe

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad kad se voda da vužgati slovencov buju Ŕteli joŔ viŔe neg prije naŔeg morja. belji se
Nego problem je Ŕto mi energiju dobivamo samo kurenjem pa podižemo temperaturu. I nije bitno Ŕto kurili naftu, vodu itd. problem je u kurenju.
Cool

Tak si ja to mislim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno da se iz niĆØega ne može dobivati energija... to nije frka...

Mislim na energiju sunca koja nam konstantno dolazi... tu energiju je tesla uspio prebaciti iz stratosfere na zemlju... 98% sunĆØeve energije se odbije od atmosferu a samo 2% doĆ°e do tla. Kada govorimo o prepeetum mobilu onda mislim da se to može postiƦi samo pomoƦu sunĆØeve energije. Ne vidim nikakav drugi naĆØin.

Nedavno sam ĆØitao o nekom znanstveniku koji je uspio prebaciti energiju bežiĆØno.. Doista ne znam kako to nitko od vremena tesle nije uspio,...
Vjerojatno je ta informacija proÅ”la kroz medije "nestruĆØno obraĆ°ena"...

Angelus

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 4:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada govorimo o prepeetum mobilu onda mislim da se to može postiƦi samo pomoƦu sunĆØeve energije. Ne vidim nikakav drugi naĆØin.

daj malo razradi tu apsurdnu ideju da se malo prokomentira
Nedavno sam ĆØitao o nekom znanstveniku koji je uspio prebaciti energiju bežiĆØno.. Doista ne znam kako to nitko od vremena tesle nije uspio,...
Vjerojatno je ta informacija proÅ”la kroz medije "nestruĆØno obraĆ°ena"...

trebalo bi naglasiti da nije bežiĆØni prijenos energije niÅ”t novo i apstraktno.
znali su za njega i praĆØovjeki, a možeÅ” ga i danas sam isprobati.
( možda grub primjer); al ako nekom u glavu baciÅ” kamen u glavu, ti si njemu bežiĆØno prenio energiju.
El Pepe

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 4:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:

trebalo bi naglasiti da nije bežiĆØni prijenos energije niÅ”t novo i apstraktno.
znali su za njega i praĆØovjeki, a možeÅ” ga i danas sam isprobati.
( možda grub primjer); al ako nekom u glavu baciÅ” kamen u glavu, ti si njemu bežiĆØno prenio energiju.

ToĆØno s tim da je tata omjer prijenosa puno bolji od onog koji je postigao naÅ” mladi znanstvenik u USA. On je postigao prijenos od 30% Å”to ipak priznat Ʀete nije neÅ”to ako se 70% energije baci.
Problem naÅ”e civilizacije je to Å”to proizvodeƦi energiju zagrijavamo planetu. To ĆØak ĆØinimo i kad vjetroelektranama proizvodimo el. energiju. Wink

Tak si ja to mislim
M-o-S

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u skoli sam cuo da energija udara jednog groma bi bila dovoljna za napajanje jednog cijelog veceg grada...

veci je problem kako akumulirati tu energiju...

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelsu napisa:
Kada govorimo o prepeetum mobilu onda mislim da se to može postiƦi samo pomoƦu sunĆØeve energije. Ne vidim nikakav drugi naĆØin.

vidi:
http://dnevnik.hr/bin/article.php?article_id=14388
postoji joÅ” bolji primjer ali ga ne mogu sada pronaƦi... ZnaĆØi akumulator se konstantno puni (i kada je oblaĆØno i dok se voziÅ”) besplatno. Jedini problem je kako napraviti akumulator koji Ʀe imati veliki kapacitet.... kao npr.jedan rezervoar=400km.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 14:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
dajte ljudi malo razmiÅ”ljajte o ĆØemu piÅ”ete
sam koncept perpetuum mobilea je nemoguƦe napraviti
ne možete proizvesti energiju iz niĆØega, niti savrÅ”eno sprijeĆØiti gubitak energije kod takvog sustava

vjerojatno nitko nikada neƦe uspjeti napravit stroj koji Ʀe moƦi savrÅ”eno oĆØuvati dobivenu energiju.. Ali sve u prirodi dobiva energiju od sunca(npr kupus).... Ti jedeÅ” hranu i pretvaraÅ” tu energiju u drugi oblik i sa jednim obrokom možeÅ” iskopati 20 metara kanala... a sunce nam daje novu energiju i tako opet...

Auto može dobivati energiju direktno od sunca konstantno... i to je za mene peerpetum mobile.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo izgleda vrlo zanimljivo

Britanci krÅ”e zakone fizike pomoƦu cijevi
Britanski znanstvenici navodno su konstruirali napravu koja proizvodi viÅ”e energije nego Å”to je potroÅ”i. Naprava u obliku cijevi pretvara elektriĆØnu energiju u toplinsku, s time da korisnost cijevi prelazi 200 posto. ƈak ni konstruktorima naprave nije jasno kako je to moguƦe, no znanstveni pokusi potvrdili su zapanjujuƦe rezultate. "IzvrÅ”ili smo pokuse na ovoj zanimljivoj tehnologiji. Nije nam jasno kako funkcionira sa znanstvenog stajaliÅ”ta, no sigurno je da funkcionira", izjavio je Jim Lyons sa sveuĆØiliÅ”ta u Yorku. Ukoliko se pokaže kako se ne radi o prevari moƦi Ʀemo ustvrditi kako su znanstvenici poniÅ”tili prvi zakon termodinamike. Wired...

ako bude istina...
izvor: www.monitor.hr

Kristijan

PostanoPostano: uto 18 ruj 2007, 4:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
u skoli sam cuo da energija udara jednog groma bi bila dovoljna za napajanje jednog cijelog veceg grada...

veci je problem kako akumulirati tu energiju...

Istina, to su tako kratkotrajni "spikeovi" ogromne energije da je praktiĆØki nemoguƦe uskladiÅ”titi. I mi smo to spominjali i rekla nam je profa da su pokuÅ”avali znanstvenici ali da (navodno) nije moguƦe... ViÅ”, zanimljivo, mogo bi malo proguglat stvar. . . . . . .

Postoje Perpetuum mobile prve i druge vrste. Prvi je onaj koji si jednostavno proizvodi viÅ”e energije nego Å”to je troÅ”i i tako teorijski radi vjeĆØno. Takav stroj danas, po naÅ”em razumijevanju fizike krÅ”i zakon o oĆØuvanju energije...

Perpetuum mobile druge vrste je onaj koji pretvara toplinsku energiju direktno u rad ali "krŔi" drugi zakon termodinamike koji ima viŔe varijacija, a jedna od njih je da se toplinska energija ne može prevesti 100% u rad jer se uvijek dio energije izgubi u procesu u nekom drugom obliku ili ostane kao toplinska energija koja zagrijava stroj koji je koristi (npr. motor u autu)

... A ovaj stroj bi zahtijevao da vuĆØe toplinsku energiju iz vruƦeg u hladno, pretvara ju u rad gotovo savrÅ”eno i da se pritom taj "hladniji" dio ne zagrijava (jer bi teorijski sva toplina preÅ”la u rad). A i sami znamo da kad neÅ”to radiÅ” da se zagrijeÅ”, to je upravo drugi zakon termodinamike (temperatura, tlak i gustoƦa dva tijela u interakciji se s vremenom izjednaĆØe)...

Ali veƦina znanstvenika se slaže da nije nemoguƦe, samo da ti treba OGROMAN dokaz da bi se usudio mijenjati zakone termodinamike... Perpetuum mobile je takav dokaz i zato tvorca tog stroja ĆØeka lova i slava nevjerojatna (ako mu je do toga stalo, naravno... Wink )

To Å”to sv.Franjo legenda navodi kao p.m. (auto na solarni pogon) je samo privid takvog stroja (kao i mnogi drugi) jer se oslanja na na malene koliĆØine energije niskog stupnja koje su joÅ” usput nepravile, variraju... Bilo je ekperimenata s evaporacijom, temperaturnim razlikama u okolini, promjena agregatnih stanja... Sve to ima veoma nisku iskoristivost i ako se poremeti npr. isparavanje tvari ĆØija para pokreƦe npr. oprugu sata ili sl...

Angelus

PostanoPostano: sri 19 ruj 2007, 4:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelsu napisa:

vidi:
http://dnevnik.hr/bin/article.php?article_id=14388
postoji joÅ” bolji primjer ali ga ne mogu sada pronaƦi... ZnaĆØi akumulator se konstantno puni (i kada je oblaĆØno i dok se voziÅ”) besplatno. Jedini problem je kako napraviti akumulator koji Ʀe imati veliki kapacitet.... kao npr.jedan rezervoar=400km.

to ti nije perpetuum mobile Wink
Angelus

PostanoPostano: sri 19 ruj 2007, 4:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Auto može dobivati energiju direktno od sunca konstantno... i to je za mene peerpetum mobile.

ne može to biti samo za tebe perpetuum mobile.
ili jest ili nije.
ko da veliÅ” da je zelje za tebe kobasica.
Laughing
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.