HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 3:58. Pogledaj neodgovorene postove
Poginuo ToŔe Proeski :(
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 7:48
PostNaslov : Poginuo ToÅ”e Proeski :(
Citiraj i odgovori

MAKEDONSKI pjevaĆØ ToÅ”e Proeski poginuo je u prometnoj nesreƦi koja se jutros oko 6.30 sati dogodila kod Nove GradiÅ”ke. U nesreƦi je teÅ”ko ozlijeĆ°en 32-godiÅ”nji makedonski državljanin, vozaĆØ terenca koji se sudario s kamionom, a lakÅ”e 49-godiÅ”nja menadžerica ToÅ”e Proeskog, Ljiljana PetroviƦ.

NesreƦa se dogodila na autocesti A3 Zagreb - Lipovac, na dionici izmeĆ°u Lužana i Nove GradiÅ”ke, u smjeru Zagreba. PjevaĆØ se s dvoje ljudi vozio u terencu "VW touareg" koji se zbog joÅ” neutvrĆ°enih razloga sudario s kamionom talijanskih registracija te se zabio u srediÅ”nju zaÅ”titnu ogradu autoceste i zavrÅ”io u jarku.

Kamion i "touareg" su se kretali u istom smjeru, a sumnja se da je vozaĆØ "touarega" zaspao te je udario u stražnji dio kamiona.

Proeski je poginuo na mjestu dogaĆ°aja, dok su vozaĆØ automobila 32-godiÅ”nji Georgij Georgijevski i 49-godiÅ”nja Ljiljana PetroviƦ u nesreƦi ozlijeĆ°eni.

Od dežurnog lijeĆØnika u Službi hitne medicinske pomoƦi u OpƦoj bolnici Nova GradiÅ”ka doznajemo kako je vozaĆØ zadobio teÅ”ke tjelesne ozljede, dok je PetroviƦ u bolnicu zaprimljena pri svijesti.

Dežurni lijeĆØnik kaže kako je vrlo vjerojatno da Ʀe vozaĆØ zbog težine ozljeda biti zadržan u bolnici. On se trenutno nalazi na kirurÅ”kom odjelu gdje traje obrada. Dodao je kako je zaprimljena pacijentica relativno dobrog zdravstvenog stanja.

Policija tijekom jutra vrÅ”i oĆØevid zbog ĆØega promet spomenutom dionicom teĆØe otežano.

Proeski je jedan od najpopularnijih izvoĆ°aĆØa s prostora bivÅ”e Jugoslavije, a roĆ°en je u KruÅ”evu u Makedoniji. Imao je 26 godina.

(izvor-www.index.hr)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 9:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

grozno... baÅ” mi je bilo žao kad sam ĆØula...
a samo 26 godina je imao tuzan

a u zadnje vrijeme mi se stalno vrtila ona Volim osmijeh tvoj Neutral

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam Ŕto da napiŔem.
Žao mi je poginuo je mlad.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
banana

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, i meni je bilo žao kada sam ĆØula..
Bili smo u Å”koli, imal njemaĆØki i od jednom netko rekao da mu je stigao sms sa tom obavjeÅ”Ć¦u..

A lijepe je pjesme imao i tako mlad bio..

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 13:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:

a u zadnje vrijeme mi se stalno vrtila ona Volim osmijeh tvoj Neutral

e a mi u Å”koli( 30 cura u razredu- sve veliki toÅ”e fan) smo bile mirne ko bubice..zanm,o od kraja 1. sata...i do zadnjeg sata nismo ni rijeĆØ progovrile viÅ”e nego kaj je bilo potrebno...
dok smo iŔle doma smo skužle ironuju aŔ u toj pjesmi...kao prvi stih ide: krade mi te cesta...ono..koma.. place place place

majĆØe

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jadan... baÅ” mi ga je žao... ĆØula sam u Å”koli ali mislila sam da je neko izmislio... tuzan

VoliÅ” li me?
Iv 21,17
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIMMSNMICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

veliki talent, svjetski glas... prerano je otiÅ”ao! Pred njim je bila velika karijera. Ovo je najveƦi gubitak u glazbi od 1986 i tragedije Crvene Jabuke....
Pokoj vjeĆØni daruj mu Gospodine!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jedna njegova izvedba me se posebno dojmila.. pogledajte
http://www.youtube.com/watch?v=7_aSoYX2ulQ&mode=related&search=

5rich
mod team

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da..fenomenalna izvedba,...

Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 15:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, ja sam se najezila kad sam cula tu izvedbu... fenomenalna stvar...

S nevjericom sam doĆØekala vijest o smrti ovog mladog pjevaĆØa misleƦi da opet zli jezici Å”ire ružne vijesti... I onda sam se i sama uvjerila.

TeÅ”ko je ĆØuti kada bilo tko umre, a kamoli mlada osoba koja bi trebala imati ĆØitav životni vijek ispred sebe. Nisam bila neki njegov fan ali par pjesama sam uvijek voljela iznova ĆØuti... DeĆØko je stvarno imao fenomenalan glas i Å”teta Å”to ponekad nije imao i kvalitetnije pjesme, e onda bih ga sigurno obožavala...

Ipak, drago mi je da sam ga mogla barem jednom vidjeti i ĆØuti uživo. Znam da Ʀe sada zauvijek živjeti u svojim pjesmama...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å okiran sam otkad sam ĆØuo. JoÅ” ne mogu vjerovati. Nema pravde na svijetu.
Upoznao sam ga jednom i uvjerio se kako je drag i topao.
Danas mi je stalno u glavi Igra bez granica...stihovi te pjesme...kao da je znao place .

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
dodododoprecjednik

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 16:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

velika steta...za cijeu svjetsku galzbenu scenu...stvarno je bio dobar...imao dobre pjesme...bio un-ov ambasador,cinio dobro...
steta
Bog mu dao pokoj dusi...

a kad sam vidio slike...nisam mogao vjeroavti...takav auto i takva scena...
nemam rijeci
Tose, zauvijek ces zivjeti...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 16:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni se danas cijeli dan po glavi vrte njegove pjesme..

Ma ToŔe je uistinu bio ljudina. Snimio je pjesmu "Ovaj svjet" koja je postala himna UNICEFA-a. A isto tako je dobio nagradu "Majka Tereza" za humanitarni rad.

PoĆØivao u miru...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 17:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ni ja ga nisam nikad sluÅ”ao..... al evo veĆØeras svako malo naletim na njega, pa sam naletio na dvije sjajne izvedbe..
Za sve one koji vole.....
http://www.youtube.com/watch?v=kiDSY6_tNqY&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=VSllN95UKow&mode=related&search=

Korny

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja prvo nisam vjerovala kad sam ĆØula obzirom na to da su mi vijest priopƦila mama i nona koje nisu ni bile sigurne o kome se radi......a i kad sam potvrdila da se radi o njemu, nisam bila svjesna toga sve dok nisam otvorila tv i vidjela vijesti....

prestraÅ”no...ja ne mogu vjerovati....nisam bila neka fanatiĆØna obožavateljica, ali imam album doma i voljela sam ĆØuti njegove pjesme...posebno mi je bio drag obzirom na to da je pohaĆ°ao muziĆØku akademiju i uvijek sam ga nekako viÅ”e cijenila zbog toga...vidjelo se da voli glazbu i da cijeni to Å”to radi, a to se ne vidi ĆØesto...jako mi je žao i joÅ” uvijek nevjerojatno da viÅ”e neƦe biti njegovih pjesama, nastupa...a posebno se grizem Å”to ni na jednom njegovom nastupu nisam bila...bio je u Rijeci 3 - 4 puta i uvijek smo govorili: "ma, ne paÅ”e nam ovaj put, doƦi Ʀe on za par mjeseci ponovno pa Ʀemo onda iƦi"....i eto... place

teÅ”ko mi je otvoriti tv i vidjeti snimku sinoƦnjeg intervjua na makednoskoj televiziji u kojem govori o svojoj buduƦnosti, planovima...o tome kako bi se htio baviti klasiĆØnom glazbom, kako bi htio snimiti i album na engleskom i proÅ”iriti se na cijelo eurposko tržiÅ”te, kako bi htio naƦi curu......

cijeli život je bio pred njim....stvarno žalosno i Ŕokantno..! place

PoĆØivao u miru....... andjelcic

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
a posebno se grizem Å”to ni na jednom njegovom nastupu nisam bila...bio je u Rijeci 3 - 4 puta i uvijek smo govorili: "ma, ne paÅ”e nam ovaj put, doƦi Ʀe on za par mjeseci ponovno pa Ʀemo onda iƦi"....i eto... place

bio je u koprivnici..i nsiam iŔla jer frendicama se niej dalo(tj nije im se dalo platit 70 kn za kartu), pa sam bila na Špancir festu...ali smao na jednoj pjesmi jer sam bila u prolazu...
a grad Koprivnica je pregovarao sa njim da doĆ°e za novu godinu u kc place place place place place

Pokoj vjeĆØni daruj mu Gospodine...

Korny

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam nekako od svega ovoga izvukla jednu pouku.......živi dok možeŔ i iskoristi svaku priliku koja ti se pruži...Ovo nam je svima dokaz (iako ih ima joŔ puno, ali ih nismo ni svjesni) da ti se cijeli život može preokrenuti u trenu!! Jadan ToŔe.......
Ja joŔ uvijek u Ŕoku, mislim da mi je bolje da viŔe ni ne piŔem ovdje Wink

sunny

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovaj svijet, nije izgubio samo pjevaĆØa, izgubio je DUÅ U- predivnu duÅ”u koja je spajala narode! sva u suzama teÅ”ko mi je prihvatiti ĆØinjnenicu da ga nema, da viÅ”e neƦe sa svojim anĆ°eoskim glasom dirat nas u srce! Elvis mu nije ni do koljena Smile.
sada je kod Boga i ĆØuva nas i prati nas, pogotovo mas kojima je glazba sve u životu!
neka nam TEODOR PROESKI bude uzor, ne samo u pjevanju veƦ i u ĆØistoƦi duÅ”e- jer za njega svi ljudi su bili dobri, u nikome nije vidio ni malo zla!
POKOJ VJEƈNI DARUJ MU GOSPODINE- I SVJETLOST VJEƈNA SVIJETLILA NJEMU!
POƈIVAO U MIRU!
AMEN!
ToŔe zbogom!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi duÅ”u ranama krije i da usne moje kažu rijeĆØi za kojima žude... Tvoje rijeĆØi Majko, Tvoje rijeĆØi- NEKA MI BUDE!
M-o-S

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Divim mu se kao osobi, pjevaĆØu, koji je toliko toga postigao u malo vremena. Probio se na inozemnu scenu i mislio i dalje iƦi. U njegovim nastupima se dalo vidjet da zraĆØi toplinom, sreƦom, ljubavi. Å teta za jednu takvu osobu. Malo je takvih ljudi.
Tek sada kad je umro netko poznat, razmiŔljam kako je bolno svakoj obitelji kad izgubi dragu osobu, a i da svake minute,sata, netko umre, ali sve to brzo zaboravljamo, i kako je žalosno Ŕto jedan takav mlad život prestaje.

PoĆØivao u miru, ToÅ”e...

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
dodododoprecjednik

PostanoPostano: uto 16 lis 2007, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvaljen budi Gospodine moj,
po sestri na mtjelesnoj smrti
kojoj nijedan smrtnik umaci nece...

Ovo bi mu nas sveti otac Franjo sad zapjevao....
Iako ga ni ja nisam bas slusao(znam par njegovih pjesama),al kad sam vidio s youtubea ove spotove sta ih je sv.Franjo legenda stavio, vidio sam koliko je to bio vedar covjek, koliko je uzivao u zivotu i koliko je isken u svojim pjesmama...
Tose, hvala sto si oplemenio nase zivote!

Hvaljen budi, Gospodine moj....
sunny

PostanoPostano: sri 17 lis 2007, 6:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TOÅ E PROESKI- bio je jedan od rijetkih osoba koji nije htio zanti Å”to to znaĆØi RASA i NACIONALNOST! On nije priihvaƦao razliĆØitost i netrpeljivost meĆ°u narodima! sve nas je spojio svojim glasom, cijeli svijet tada je bio jedan narod!
ni sam nije znao koliko je svijetu pridonio! sam Bog ga je poslao da ĆØini, mogu reƦi misiju, da spoji narode, da svi vidimo da smo jedno. bez obzira na rasu i nacionalnost!
Boe, u Kraljevstvu tvome, neka živi sada naÅ” TOÅ E, naÅ” dobri anĆ°eo ĆØuvar!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi duÅ”u ranama krije i da usne moje kažu rijeĆØi za kojima žude... Tvoje rijeĆØi Majko, Tvoje rijeĆØi- NEKA MI BUDE!
Dara

PostanoPostano: sri 17 lis 2007, 17:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sto reci nego samo TOSE...nemogu vjerovati da ga nema....nazalost uvijek dobri ljudi prvi odlaze.....imao je vjeru u Boga i nije ga bilo strah,sva ta priznanja.....bio je pravi andjeo....malo je takvih ljudi kao sto je bio on....sada kada je s Gospodinom molit ce se za sve nas,a mi cemo ga nositi u srcu i pamttiti ga po najljepsim pjesmama
u ovome trenu nakon toliko prolivenih suza sjetim se rijeci Tonija cetinskog s kojim je bio najbolji prijatelj uz Antoniju solu,da bi tose sada rekao -nemojte biti tuzni,nemojte plakati nego budite sretni...

tose hvala ti na svemu i moli se za nas bas kao i nas dado

OVO JE PJESMA TONIA CETNISKOG ZA TOSE PROESKOGOstavi svjetlo na putu kojim želiÅ” poƦi,
pomozi mi kad snivam, sretan i nasmijan da mogu ti doƦi

Podigni ruke, u bijeli hram uspravno kreni
i reci tiho svima da ostat ƦeÅ” dijete meĆ°u anĆ°elima.

A ja?
Neka mi Bog otvori oĆØi,
neka mi nebo pojaĆØa sluh
da ĆØujem te i vidim
u svakom snu

A ti?
Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaÅ”, pjevaÅ” svima
da zauvijek ĆØuju tvoj glas

Ova te zemlja voli i ĆØuva uspomene na dane kad si bio tu,
a dragi ljudi nose te ko vjeĆØnu ranu.

A ona?
Na jastuku leži. U nebo gleda,
sklapa ruke i suze skriva Å”to nisi s njom dok letiÅ” s anĆ°elima

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
Korny

PostanoPostano: čet 18 lis 2007, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TragiĆØno je ovo....mene joÅ” uvijek nije proÅ”lo...iako se sama sebi ĆØudim Å”to me to tako pogodilo, ali tako mi je grozno gledati snimke na kojima se vidi kako je on bio tako pun života, entuzijazma, ljubavi.....ovo je prestraÅ”no...
BaÅ” smo danas na predavanju iz književnosti priĆØali o jednom djelu ĆØija je pouka da kada ĆØovjek umre, dobra djela ostaju iza njega....pa je profesorica povukla usporedbu s ovom tragedijom i kaže da su i iza ToÅ”e ostale lijepe pjesme koje Ʀemo sigurno joÅ” dugo sluÅ”ati i koje su ostale kao uspomena na njega...njegova dobra djela....ali isto tako smo se svi zapitali da li su ta dobra djela ikakava utjeha onima koji ostaju iza preminuloga i naravno, složili se da nisu......skoro pa smo se na predavanju svi rasplakali...

Znam da kažu da Bog sebi uzima najbolje, ali isto tako nas ostavlja u velikoj tuzi....a valjda to tako mora biti.....a s vremenom Ʀemo i u sluÅ”anju pjesama naƦi utjehu koju sada joÅ” ne vidimo....prestat Ʀemo plakati i shvatiti da ToÅ”e živi joÅ” ljepÅ”i život....i da Ʀemo se jednog dana svi susresti u kraljevstvu nebeskom... Smile

ToŔe, hvala ti na svemu..!

Dara

PostanoPostano: čet 18 lis 2007, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da bas tako...srest cemo se opet....ali on neka nam bude pravi primjer kako trebamo zivjeti....imam osjecaj ako da je bOg nama nejga poslao prije 26 godina,svog andjela,da "obavi posao"(mislim na sve sto s eo njemu prica)i da nacimo od njega kao treba bit pravi covjek i kako treba zivejti i shavtiti da je svaka sekunda zivota dragocjena,i u 26 godini uzeo svog anedjela na nebo...

TOSE HVALA TI

i ljudi koliko god da nam je tesko ispunimo Tosinu zelju....on bi nama sada rekao da nebudemo tuzni i ne placemo nego da budemo sretni(to je tony rekao sto bi sad tose reako na ovu situaciju u jednoj izjavi))probajmo....

cuvajmo nejga u srcu i pjevajmo s veliki ponosom nejgove pjesme,a on ce se Gore molit za nas...
on vidi svaku nasu suzu,tugu,i ove psotove i on i Gospodin...

TOSE HVALA TI

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
Srki

PostanoPostano: čet 18 lis 2007, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niti ja ne prestajem misliti na to...pogodilo me je jako,pogotovo zato Å”to je imao velike planove za buduƦnost i Å”to sam ga osobno upoznao lani.
Veliki ĆØovjek i veliki pjevaĆØ,jedan od rijetkih Å”kolovanih mladih pjevaĆØa na ovim prostorima. Makedoniji je dao veliki sjaj koji bi joÅ” viÅ”e blistao da je sad s nama.
Tuga i žalost...a možda i radost jer je bio vjernik i nije se bojao. place

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.