HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:57. Pogledaj neodgovorene postove
Sekte - problem današnjice
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 6:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pentekostalci sigurno nisu sekta, nisu posve zatvoreni, ne optužuju druge za sve i sva, otvoreni su za ekumensku suradnju - ovo sam osobno iskusila još prije dosta vremena

Ljubi i čini što hoćeš
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
El Pepe

Spol: muško
PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 6:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško je govoriti o sektama u protestantizmu?
Previše je tu denominacija i savko malo nastane nova.

Pojam sekta bi trebao imati i društvenu neprihvatljivost pa prema tome ne može se govoriti da je samo pripadanej nekoj crkvi sektaštvo.

Dalje često se i za vjernike unutar Katoličke Crkve zna priljepiti pridjev sektaša a da se radi o karizmaticima ili ljudima koji se sastanu na molitvu izvan odlaska na misu.

Tak si ja to mislim
ioannes corvus

PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

el pepe napisa:
Teško je govoriti o sektama u protestantizmu?
Previše je tu denominacija i savko malo nastane nova.

Slažem se s tobom El Pepe. Evo i jedan primjer- Pentekostalci

Pentekostalci su vrsta pokreta buđenja u anglosaksonskim zemljama na početku 20. st. na liniji protestantske reformacije. To je zajedničko ime koje izražava važnost koju svi oni daju dolasku Duha Svetoga na Pedesetnicu, događaju koji je uvijek suvremen. Svaka je mjesna Crkva samostalna pa od tuda i različiti njihovi stavovi u odnosu prema drugim kršćanskim vjerama.

(Jeane Vernette: Sekte- str. 64.)

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
Pavao VI (Evangeli Nuntiandi)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 14:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da bi nešto bilo sekta mislim da mora imati neki vid neformalnog djelovanja i društvenu neprihvatljivost.
Meni kao katoliku su hereze neprihvatljive s vakog aspekta ali za društvo u cjelini to nije tako.
Trebalo bi sankcionirati samo one koji se bave varanjem i otimanjem novaca od lakovjernih, dalje one koji stvaraju ovisnost te one koji podrivaju određeni službeni autoritet Crkve.

Tak si ja to mislim
ioannes corvus

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

el pepe napisa:
Trebalo bi sankcionirati samo one koji se bave varanjem i otimanjem novaca od lakovjernih, dalje one koji stvaraju ovisnost te one koji podrivaju određeni službeni autoritet Crkve.

Mislim da ne bi trebalo (ne znam na što el pepe misli pod tim sankcionirati) ulaziti s njima u neke svađe. Njima je to zapravo hrana. Opet nije dobro sekte tek tako podijeliti na one ''dobre'' i one ''loše''. Trebamo se boriti koliko je god moguće da do njihovog širenja ne dolazi.

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
El Pepe

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prevara je kažnjiva zakonom pa podliježe zakonskim sankcijama.
Ne to sam mislio

Tak si ja to mislim
ioannes corvus

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To svakako, ali mislim da je sami ulazak u sektu jedna velika prijevara, prijevara duše.
Uvijek sam se pitao zašto ljudi uopće ulaza u sekte. Valjda misle da će tamo biti ljubljeni, voljeni i da će tamo naći spokoj. Mislim također da takvi ljudi nemaju uopće svoje ja.

Bernard

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obično se pojam "sekte" i "sektaši" koristi u pogrdnom smislu na pojedince i skupine koji su se odvojili od opće prihvaćenog sustava i nekako su subverzivni prema njemu. Problem s tim pojmom je što je nastao u stara vremena kad su razni novi vjerski pokreti (husiti, albigenžani) bili istodobno ratoborno nastrojeni prema tadašnjim državnim vlastima. Husiti su, s koncepcijom zajedničkih dobara i općim svećenstvom, izravno rušili feudalizam u društvenom smislu i katoliku koncepciju ministerijalnog i hijerarhijski uređenog svećenstva. Jačanje takvih pokreta dovodilo je do građanskih ratova (u Češkoj su husitski ratovi trajali od 1418. do 1435, a husiti su uništili oko 90% katoličkih samostana tijekom tih ratova). Zato se na "sekte" gledalo ne samo kao na krivovjerne rušitelje katoličkog nauka i osporavatelje božanskog poretka, nego i kao na drušveno subverzivan element, jer najčešće nisu prihvaćale pravni poredak tadašnjih država i često su ga nastojale silom srušiti. Vidi povijest anabaptista u reformaciji, prevrat u Muensteru, itd. Nitko nije mogao niti zamisliti da bi "sektaši" trebali imati građanska prava, te su ih vlasti tjerale u ilegalnost (ako su mogle). Nešto od toga ostalo je i u svijesti današnjih naraštaja.
Budući da današnje manjinske vjerske zajednice, osobito one protestantskog podrijetla, priznaju državni pravni poredak, država im priznaje sva građanska prava kao i "većini". Zato je pojam sekta postao donekle problematičan, jer manjinske vjerske zajednice u okviru poretka funkcioniraju više manje bez problema. Ostao je, međutim, okvir teološke osude njihova nauka (ili pak pokušaja traženja zajedničkih točaka).
Dakle, u teološkom pogledu i dalje imamo posla s više ili manje izraženim krivovjerjima, pa je nemoguće izbjeći polemiku i neslogu čak i u uvjetima izgrađenog ekumenskog dijaloga. Naprosto, ne vjerujemo isto i ne možemo biti jednako u pravu u isto vrijeme, čak i kad svjesno gradimo ozračje ljubavi prema bližnjima. U građansko-pravnom smislu zapravo nema problema dokle god "sekta" poštuje pravni poredak.
U sociološkom smislu ja bih nazvao sektama one skupine koje očigledno krše temeljna ljudska prava i osnovni ljudski integritet (kojekakve samoubilačke skupine, sotonisti, pa čak i one skupine koje ne dopuštaju da se postradalima pruži osnovna liječnička pomoć-tu bi se jehovini svjedoci trebali zamisliti zbog donedavnog odbijanja transfuzije krvi). Naravno, treba jako razlikovati ponašanje pojedinaca u odnosu prema službenom nauku i praksi tih pokreta. Kriminalaca i pervertita ima u svakoj religiji, ali ne naučava svaka religija da su kriminal i perverzije dobre i prihvatljive.
U teološkom smislu svaka skupina ima umjereno i radikalno krilo. To vrijedi čak i za priznate protestantske crkvene zajednice. Tako imate primjerice baptiste koji sudjeluju u ekumenskom dijalogu s nama, ali i one koji papu smatraju antikristom, a ekumenizam izdajom kršćanskih načela. Dakle: ako netko smatra Katoliču crkvu sotonskom sinagogom i da katolici ne mogu biti spašeni, tad imamo posla sa stvarnim sektaškim razmišljanjem i teškom zabludom (time ne pravdam pojedince katolike koji su to samo na papiru, a u stvarnosti žive sablažnjivo). Ako li pak netko smatra da katolici mogu biti spašeni iako je Katolička crkva u pojedinim uvjerenjima "u zabludi", tad već imamo posla s nekakvom spemnošću za ekumenski dijalog, unatoč pogrešnom shvaćanju katolicizma. Tu bismo već trebali biti oprezni s pojmom "sekta".

Inače nikome ne preporučam da ide "isprobati" ozračje u "sektama". Bez prave pripreme može vam se lako dogoditi da vas ljudi zbune svojom retorikom i "argumentima", jer se premnogi vježbaju u tome kako katolike zbuniti, podriti im pouzdanje u Crkvu i pridobiti ih. Mi smo za veliku većinu njih misijsko polje i nemojmo naivno misliti da se radi samo o akademskoj raspravi uz kavu.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
ioannes corvus

PostanoPostano: uto 06 stu 2007, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da nije u redu da se upuštamo u te vode. Sekte su opasno područje i s njima se nije uopće zezati.

Želio bih postaviti nekoliko konkretnih pitanja: Question

1.ŠTO BI VI UČINILI DA VAM JE NETKO OD NAJBLIŽIH (bilo iz obitelji ili neki dragi prijatelj) U SEKTI? Question

2.KAKAV STAV IMATE PREMA SEKTAMA (osuđujete li ih ili mislite da su to ljudi se nedostatkom pouzdanja u Boga ili pak nešto treće)? Question

3.MISLITE LI DA SU SEKTE NAŠA GREŠKA? Question

4.NA POSLIJETKU VAS PITAM JESTE LI IKADA RAZMIŠLJALI O TOME DA SE NEŠTO KONKRETNO PODUZME DA SE SPRIJEČE LJUDI KOJI NAMJERAVAJU UĆI U SEKTU?
Question

Natty

PostanoPostano: sri 07 stu 2007, 7:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ioannes corvus napisa:
Naravno da nije u redu da se upuštamo u te vode. Sekte su opasno područje i s njima se nije uopće zezati.

Želio bih postaviti nekoliko konkretnih pitanja: Question

1.ŠTO BI VI UČINILI DA VAM JE NETKO OD NAJBLIŽIH (bilo iz obitelji ili neki dragi prijatelj) U SEKTI? Question

Pokušala bih svakako razgovarati. Puno,puno. No, ako ne ide, jer ponekad su ljudi gluhi kraj zdravih ušiju, pustila bih vremenu da čini svoje. I ne bih dopustila da me pokušava obratiti jako sretan

ioannes corvus napisa:
2.KAKAV STAV IMATE PREMA SEKTAMA (osuđujete li ih ili mislite da su to ljudi se nedostatkom pouzdanja u Boga ili pak nešto treće)? Question

Mislim da su to ljudi koji se traže. Ponekad ih i previše zalude, izgube zdravu logiku i jedna od glavnih karakteristika sekti je oblik fanatizma, a toga imamo i kod nas u crkvi, moramo to priznati.

Smatram da te ljude ne treba osuđivati. I nikoga drugog na kraju krajeva. Ponekad je upravo to put koji oni moraju proći. Vjerujem da Bog pronalazi put do svakog srca, da On zna put koji nama nikako nije jasan, pa ponekad je to i sektaštvo koje poslije nadiđe sektaštvo, ljudi postanu članovi crkve i izgradili su svoju vjeru na potpuno drugi način.

Zato im treba dati priliku. Imaju i oni svoj smisao na zemlji kao i sve drugo što postoji.

ioannes corvus napisa:
3.MISLITE LI DA SU SEKTE NAŠA GREŠKA? Question

Ne. Sekte su nužnost. Kao i zlo. Ne kažem da se ne treba boriti protiv svakog oblika sektaštva, fanatizma i zla. Ali ne treba osuđivati LJUDE. Svemu u životu bi trebalo pristupiti na način: "Što me Bog želi ovime naučiti?". Vjerujem da često Bog progovara kroz ljude koji nemaju nikakve veze sa crkvom nit vjerom, al opet imaju pravu poruku u pravo vrijeme upravo za nas. Ako ih unaprijed osuđujemo, odnosno ako isfuravamo nekakav elitizam, takva "važna" poruka nam može promaći. Zato ponavljam "Ljubite jedni druge", tko god to bio.

ioannes corvus napisa:
4.NA POSLIJETKU VAS PITAM JESTE LI IKADA RAZMIŠLJALI O TOME DA SE NEŠTO KONKRETNO PODUZME DA SE SPRIJEČE LJUDI KOJI NAMJERAVAJU UĆI U SEKTU?
Question

Ne. Bog nas je stvorio slobodnima, dao nam je da odlučujemo i biramo što ćemo i kako. Nemamo pravo nikome ništa zabranjivati. Možemo savjetovati, možemo ukazivati i to nam je dužnost, ali ne zabranjivati.

To je kao zabranjivanje knjiga. Tek kad zabraniš postane slatko. Priznajmo si tu ljudskost Wink

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
ivoo

PostanoPostano: pet 09 stu 2007, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1. A ne znam, teško je tako nagađati, sa svakim imamo neki odnos, netko uopće ne drži do tvog mišljenja i poći takvoj osobi pričati može biti kontraproduktivno, dok je drugima stalo do tvog mišljenja i tu bi se uz raspravu sa poštovanjem moglo doći do uzajamnog poštovanja, razgovor može puno učiniti, samo je stvar konretne situacije ne postoje 2 iste situacije.
Ali recimo ako nemamo u sektama imamo nekoga tko uopće ne drži do Crkve( barem ja imam takvu situaciju) ni do Boga i to je pitanje ciji odgovor je i odgovor na ovo tvoje pitanje. Ja nemam formulu za rjesenje toga pitanja ali svojim primjerom dajemo sliku puno vise od bilo kakvih govora. Ako jedno pričaš a drugo radiš činiš veću štetu nego da si šutio.

2.Ne osuđujem ja nikoga. Ne možemo generalizirati kakvi su ti ljudi koji su u sektama pa pogledaj da netko pita kakvi su forumaši na ovom forumu ne mozes generalizirati ima nas razlicitih sa različitim afinitetima različitih godina oba spola itd, netko traži Boga netko se zabavlja netko čak dode provocirati, svasta nesto. Dosta njih je u potrazi za Bogom i nailaze na laka rjesenja nekad ih nasa Crkva i filozofiranje odvlači a oni jednsotavno to nude i tako se u danasnjem svijetu povrsnosti to lako prihvaca, isto kao sto je lakse za zaraditi odigrati kladionicu ili loto pa čekati dobitak nego traziti posao. Kao onaj sijač u evandelju potrebno je da padne na dobru zemlju sjeme a ne da odusevljeno krene i onda usahne ili ga korov izjede.
u ljudskoj psihi je da radi nesto da bi postalo sretno, pa tako i traži Boga i u toj potrazi često zalutaju u sekte.

3.Kako rece Natty sekte su kao i zlo nužnost, ali to ne znači da mi nismo krivi. Mi smo krivi za zlo u svijetu, isto tako i za sekte, ali zato je to dodatni razulg da te ljude NE osudujemo vec da molimo za njih i pokusamo im ukazati na Božju širinu i veličinu. Da Boga ne gledaju usko i ograničeno ljudskim očima, već da zaista shvate da je On svemogući. Ja sam naišao na netu na neku sektu koja čak ne vjeruje da je čovjek bio na Mjesecu uz naravno vjerovanje da je zemlja nasdtala prije par tisuca godina, čini mi se da slave subotu umjesto nedjelje itd

4. A kako ćes ti spriječiti čovjeka da uđe u sektu ako je on odlučio ući? A zabranama samo daješ argument da su u pravu oni koji pljuju po nama, a nista ne rjesavas. Moze se uciniti poucavanjem propovijedanjem i naučavanjem Kristove riječi, ulazenjem u rasprave s njima u javnim medijima stručnjaka za temu o kojoj se raspravlja itd.
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NJEMAČKI savezni ministar unutarnjih poslova i njegove kolege s razina njemačkih pokrajina su objavili kako djelovanje Crkve scijentologije smatraju suprotnim njemačkom Ustavu te kako će od Ustavnog suda tražiti njenu zabranu.

Zajedničkim zaključkom je zatraženo od BfV, njemačke službe za unutarnju sigurnost. da u tom smjeru provede istragu kako bi se eventualno mogli prikupiti dokazi za Ustavni sud.

Crkva scijentologije legalno djeluje u Njemačkoj, ali od vlasti nije priznata kao vjerska zajednica. Nedavno je podigla veliki centar u Berlinu, a lokalni stanovnici su se počeli buniti zbog toga što njeni pripadnici agresivno nastoje preobratiti prolaznike.

Crkva je u svom službenom priopćenju odluku ministara nastavkom "dugogodišnje diskriminacije" i još jednim dokazom kako "Njemačka kaska za ostatkom svijeta". Pri tome se misli na dugogodišnje praćenje Crkve od strane sigurnosnih službi, kao i tvrdnje obavještajnih čelnika kako djelatnost scijentologa predstavlja "prijetnju demokratskom poretku".

Crkva scijentologije, koju je prije više od pola stoljeća osnovao američki SF-pisac L. Ron Hubbard, u posljednje vrijeme je postala poznata zahvaljujući tome što je od Hollywooda učinila jedno od svojih glavnih uporišta, odnosno što su njeni pripadnici najutjecajniji glumci, režiseri i producenti. Od njih je najpoznatiji glumac Tom Cruise, a o utjecaju scijentologa najbolje govori činjenica da su čak i tvorci "South Parka" bili cenzurirani kada su se usudili ismijavati scijentološka vjerovanja.

Scijentolozi sebe često predstavljaju kao žrtve progona, ali ih njihovi kritičari - koji se također žale na probleme koje im stvara ta financijski i političkim utjecajem dobro "potkožena" organizacija - smatraju kultom koji svoje pripadnike - u pravilu bogate i utjecajne - podvrgava ispiranju mozga, a potom bespoštedno financijski iskorištava.

To je, između ostalog, razlog zbog čega u Njemačkoj već duže vrijeme traje kampanja za zabranom scijentologa. S druge strane, scijentolozi, nastoje preko američkih političara lobirati da se to spriječi, opisujući njemačka nastojanja za zabranom scijentologe kao reprizu nacističkog progona Židova.

izvor http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=367514

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
M-o-S

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
NJEMAČKI savezni ministar unutarnjih poslova i njegove kolege s razina njemačkih pokrajina su objavili kako djelovanje Crkve scijentologije smatraju suprotnim njemačkom Ustavu te kako će od Ustavnog suda tražiti njenu zabranu.

i ja bi to napravio ako je istina da "pripadnici agresivno nastoje preobratiti prolaznike. "

Citat:
S druge strane, scijentolozi, nastoje preko američkih političara lobirati da se to spriječi, opisujući njemačka nastojanja za zabranom scijentologe kao reprizu nacističkog progona Židova.

ma glupost, čista glupost..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
merkat

PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 7:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam jeste li prijemjetili kako jedna protestantska sekta nastoji privući pozornost preko rubrike u večernjem gdje su pisma čitatelja ?
Eto, primjetio sam ih dva puta kako nastupaju vrlo agresivno pljujući po kardinalu Bozaniću, papi, svetoj Crkvi....
Naravno da nitko nije reagirao.
Možda iz razloga što ne želi nitko davati pozornost marginalnim pljuvačima kojih je sve više ili jednostavno nikoga nije briga dok si mogu misliti kako bi prošlo sda je neki katolik se tako obrušio na bilo koju vjersku zajednicu ili sektu !
Taj sistem me podsjeća na predsednika koji gazi po svakomu ali kada netko njega spomene a da nije hvalospjev, odmah poludi i priča o zavjerama i urotama. Rolling Eyes
Mora li to uvijek tako biti i je li vječna hrvatska šutnja, kao i padanje bosme šaptom tj. postoje li takvi mentaliteti kod hrvata gdje postoji linearnost u propadanju i nevrednovanju i štićenju osnovnih vrijednosti i svetinja ???

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sekte i jesu na neki način bazirane na iskrivljavanju istine koje Crkva nudi jer inače ne bi imale identitet, dakle, biti drugačiji od drugih, kako bi obmanili katolike koji će na prvu sablazan u Crkvi pohrliti k njima u andi da će im biti bolje. Laž....

Merkat je dobro poentirao: isplati li se dignuti glas u obranu? Ili čak u napad? Po meni,svakako!

Možda je ovo dobra prigoda da se ovdje kao Forum zauzmemo oko nekih stajališta i reagiramo na van,ali čini mi se da je u takvom prethodnom pokušaju da se istupi u medijima zaštekalo kad je netko trebao staviti potpis pod protest

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 24 pro 2007, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zašto ne ?!
Ako postoji forum mladih sdp-a kao neki važan čimbenik glasa mladih ( po šuuumamaa i goooramaaa )
što nebi i mi istupili ?
Naravno, pošto nismo bahati balavci koji veličaju krvoločan komunistički režim, nego odani svetoj Crkvi katoličkoj, istupati možemo samo uz pristanak HBK.
Jer u to ime bi i istupali, zar ne ?
Forum mladih HBK.
Nebi bilo loše da se oformi i nešto malo šire od internet grupe.
Za početak reagirati na pljuvanja kojih je previše, dakle moderno rečeno, za zaštitu digniteta naših svetinja.
Mladi iz Posušja u BiH su reagirali na RTL-ov trovački program za mlade i isprazan i zatupljujuć kao i slučaju bigbrothera.
Skoro su reagirali neki građani ili udruga zbog vrijeđanja repera 50 centa koji je pljuvao po hrvatskoj.
Što se potpisa tiće, ne znam zašto bi se jedna osoba ili više moralo potpisati, jednostavno neka bude forum mladih HBK.
Ili neka se netko postavi kao predstavnik i neka istupa.

Također bi frama, križari i slične udruge trebale dići svoj glas.
Dosta je moljenja u samoći, za to su kontemplativci; karmelićanke, klarise, trapisti, kartuzijanci....
Netko treba i djelovat, ne ?

ioannes corvus

PostanoPostano: pon 24 pro 2007, 12:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije loša ideja jer vrijeme je da netko počne nešto činiti.
Mislim da nam je potrebno danas više no ikada križarsko geslo koje će se provoditi; Žrtva-Euharistija-Apostolat.
Treba stvarno započeti, ali odakle.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 24 pro 2007, 14:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Zašto ne ?!

Forum mladih HBK.

odlična ideja. Naravno netko bi trebao biti zadužen da to sastavi i pošalje.
Ja predlažem žan-a.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
M-o-S

PostanoPostano: pon 24 pro 2007, 15:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Za početak reagirati na pljuvanja kojih je previše, dakle moderno rečeno, za zaštitu digniteta naših svetinja.

evo primjera...

mislim da su komentari suvišni..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: pon 24 pro 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, kako komentirate članak iz 24 sata.
Da jedna ruska sekta slavi i štuje Putina kao reinkarnaciju sv.Pavla !!
Strašno tuzan

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: čet 27 pro 2007, 7:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
merkat napisa:

evo primjera...

mislim da su komentari suvišni..

Da, ništa čudno za feral.
Kao što sotona, tj. lucifer označava lučonošu, isto je značenje imena feral.
Ako netko još nije upučen, u hrvatskoj djeluje mnogo sotonističkih sekti koje eto imaju i novaca i utjecaja.
Za par svjetskih firmi kao gosser pivo i jedna farmaceutska velika tvrtka se vjeruje da financira sotoniste.

Dovoljno je reći da novinar ferala drago hedl ( inaće iz osijeka mislim ) je blaženog Ivana Merza optužio za ustaštvo.
Zanimljivo da je naš blaženik umro 1928. dok nije bilo nit U od ustaštva !!!

A redovito u njihovoj rubrici shit of the year" su bili svećenici, od don Ante Bakoviće do Anđelka Kaćunka.

Naravno da ti nazovi novinari ili djavolji odvjetnici nisu čuli za biblijsku zapovijed "pohodi zatvorenika" jer tu postoje dvije stvari, prva da se Isus nalazi u svim patnicima a pogotovo nevinima.
Naravno da kod zatvorenika neovisno o tome jesu li krivi ili ne vrijedi ista Kristova ljubav i poziv na eventualno obraćenje koju oni zbog silne mržnje nikada neće razumjeti.

Mara

PostanoPostano: čet 27 pro 2007, 8:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Zašto ne ?!
Ako postoji forum mladih sdp-a kao neki važan čimbenik glasa mladih ( po šuuumamaa i goooramaaa )
što nebi i mi istupili ?
Naravno, pošto nismo bahati balavci koji veličaju krvoločan komunistički režim, nego odani svetoj Crkvi katoličkoj, istupati možemo samo uz pristanak HBK.
Forum mladih HBK.
Nebi bilo loše da se oformi i nešto malo šire od internet grupe.
Mladi iz Posušja u BiH su reagirali na RTL-ov trovački program za mlade i isprazan i zatupljujuć kao i slučaju bigbrothera.
Skoro su reagirali neki građani ili udruga zbog vrijeđanja repera 50 centa koji je pljuvao po hrvatskoj.
Što se potpisa tiće, ne znam zašto bi se jedna osoba ili više moralo potpisati, jednostavno neka bude forum mladih HBK.
Ili neka se netko postavi kao predstavnik i neka istupa.

Također bi frama, križari i slične udruge trebale dići svoj glas.
Dosta je moljenja u samoći, za to su kontemplativci; karmelićanke, klarise, trapisti, kartuzijanci....

Doklegod ima velikih simpatizera takvog po šumama i goraama među mladim katolicima, neće biti zauzimanja ni za kakve svetinje, jer nije poželjno uprijeti prstom i stvar nazvati svojim imenom. Uzbunjuju se duhovi, vrijeđaju nježne dušice i slične stvari.

Ljubi i čini što hoćeš
merkat

PostanoPostano: pet 28 pro 2007, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Podržavam te.
Lijepo su rekli naši biskupi više puta.
Tek kada se raskrsti s prošlošću ( a ne bacanjem pod tepih jer očito nam to postaje i sadašnjost i budučnost pošto kao utvare se javljaju neke pojave ) možemo krenuti u budučnost.
Mi šutimo ( mentalna bolest hrvatske šutnje ) a drugi nas gaze.
Dokle ?

M-o-S

PostanoPostano: pet 28 pro 2007, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Dovoljno je reći da novinar ferala drago hedl ( inaće iz osijeka mislim ) je blaženog Ivana Merza optužio za ustaštvo.

da..iz osijeka je novinar... kosa mi se dize na glavi
užas, nesmijem reć šta mislim o njemu, jer nije primjereno

M-o-S

PostanoPostano: pet 28 pro 2007, 20:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Dovoljno je reći da novinar ferala drago hedl ( inaće iz osijeka mislim )

da..iz osijeka je novinar... kosa mi se dize na glavi

užas, nesmijem reć šta mislim o njemu, jer nije primjereno, a ovo samo to potvrđuje
Citat:
je blaženog Ivana Merza optužio za ustaštvo.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.