HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 15 pro 2018, 19:50. Pogledaj neodgovorene postove
Pomoć Bližnjem
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
roki

Spol: muško
PostanoPostano: pon 19 stu 2007, 0:00
PostNaslov : Pomoć Bližnjem
Citiraj i odgovori

HAJ!

Traži se na znanje koja osoba voli i djeluje kada ima nevolju invalidnosti samoće i potrebu da se joj pruža pomoć ne dolazi obzir neka osoba da se misli na smješaj u dom jer je u pitanju mlađa osoba 30 g. ? Kome da se obrati al udruga nije pomogla i crkva nista (htio bi da mi ostane tajni podaci o meni). Hvala. Slijedeći put možda i napišem opširnije.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 13:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naslov ove teme ponukao me je da otvorimo možda raspravu o jednom pitanju koje si vjerujem svi često postavimo:

Što me spriječava da više djelujem?
Da li se mirim s tim nekim (ne)opravdanim razlozima kojima se tješimo?
Koliko sam otvoren/a za osmišljavanje i realizaciju inicijativa koje mi padnu na pamet ili čekam da mi se rađe netko pridruži ili još gore,da netko drugi to učini?
Valjda shvaćamo da propuštamo mnogo..

Evo,na primjeru Prihvatilišta za beskućnike u Rijeci,gdje se ne traže neki stručnjaci već svi ljudi dobre volje i otvorenog srca za druge: baš radim statistike dolazaka volontera - ima ljudi kojima učestalo šaljem mailove s rasporedima termina volontiranja,ali većina od njih cca 150 uopće nikad još nije provirila nos u ovih 9 i pol mjeseci rada

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje iskustvo...
malo...ali mozda netko vidi se takodjer u tome...

Eto u zupi nas par cinimo jednu zajednicu mladih kojima je jedna od temeljnih djelatnosti humanitarni i karitativni rad...
No tako je ponekad ljude tesko potaknuti da se malo pomaknu...neki uvijek cekaju da nas 2-3 ucini/organizira nesto (neku akciju ili dogadajnje) i onda im je opet ponekad tesko se odazvati...ali sto je najgore i najzalosnije...imaju lazne isprike za nesudjelovanje...bolje je onda da su iskreni i kazu neda mi se il ne zelim, nego da smisljaju i muljaju...to nikako ne volim...
Eto na tom mislim da moramo raditi, jer time se gradi povjerenje...a tako je lijepo pomoci drugima...i zajednicki rad nas jos vise povezuje...kako je lijepo zajedno cistiti zupno dvoriste, ljudima odnositi hranu i potrebne proizvode, kititi crkvu...to su mozda male stvari za nas ali velike u ocima Božjim...jer ako to radimo sa srcem...i On je sretan...jer pomazemo...

Osobno nastojim stizati (i pokusam organizirati barem male stvari), ako i ne stignem nesto ili ne mogu...onda barem da prosirim informacije...mislim da nas to vecina moze...
eto da svaki od nas forumasa barem pokrene malu lavinu dobrote...mozemo napraviti mnogo toga...

Sike...eto mislim da ako se bar i jedna ili dvije osobe pokrenu na tvoje sugestije i obavijesti, mislim da si/ste ucinio/li mnogo...

Tako da nikad ne smijemo odustati...jer mi smo ti koji mozemo ciniti promjene...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.