HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 20:13. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] PsihiĆØko maltretiranje
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 22 stu 2007, 11:46
PostNaslov : [ostale teme] PsihiĆØko maltretiranje
Citiraj i odgovori

Dakle, priĆØa ide ovako. Rastavljeni su veƦ 7 godina. Muž istovremeno ne prestaje maltretirati i optuživati ženu kako je ona kriva za odlazak. Istovremeno, upravo njegovo psihiĆØko maltretiranje je razlog zbog kojeg je otiÅ”la.

O kƦeri se otac uopƦe ne brine, porukom joj ĆØestita roĆ°endan, ne plaƦa alimentaciju niti ju na bilo koji drugi naĆØin izdržava.

KƦer viÅ”e ne želi kod njega, istovremeno je malo povuĆØena zbog djetinjstva kojeg nosi na grbaĆØi. Naravno, žena je kriva za to.

Žena želi podiƦi tužbu, ali se boji. Istovremeno, svakodnevno maltretiranje i prijetnje ne može viÅ”e podnositi. Nema dokaza, osim jedne prijave policiji. Sve je izgovoreno.

Å to savjetovati toj osobi? Znate li kakav sliĆØan sluĆØaj i kako se raspleo na kraju?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ja

PostanoPostano: čet 22 stu 2007, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne poznajem nikakv sliĆØan sluĆØaj, pa mi je osobno malo teÅ”ko neÅ”to savjetovati i reƦi neÅ”to kao nekakvu 'psihiĆØku' potporu. Samo Ʀu sugerirati jedan prijedlog Å”to se tiĆØe ove pravne strane, tj. tužbe. Možda za poĆØetak da jednostavno ode nekom pravniku kojem je uže podruĆØje obiteljsko pravo (ili koji se bavi ovakvim sluĆØajevima) na pravno savjetovanje. Na temelju toga može odluĆØiti Å”to dalje.

Zadnja promjena: ja; čet 22 stu 2007, 13:23; ukupno mijenjano 1 put.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: čet 22 stu 2007, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja isto mislim. TO je najbolje za poĆØetak. Vrlo je važno i kako je protekla brakorazvodna parnica... Tj. koji razlog je naveden kao "razlog razvoda".
Ako se radi o psihiĆØkom maltretiranju onda je to kazneno djelo,samo Å”to je teÅ”ko za dokazati, pa je doista najbolje da ode do odvjetnika po savjet.

Malo Ʀu istražit pa ako naĆ°em neÅ”to sliĆØno...postat Ʀu.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 22 stu 2007, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja znam za jedan sliĆØan sluĆØaj...kojem joÅ” nije doÅ”ao epilog....aliiii...mislim da bi pravno savjetovanje, dizanje tužbe i naravno razgovor s psihologom i sveƦenikom pomogli...

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.