HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 21:59. Pogledaj neodgovorene postove
Projekt "Mladi za mlade"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo.
U subotu je na Zavrtnici u zgradi gdje su MIR-ovci sajam katoličkih udruga povodom sinode.
Ako imate vremena dođite.
Ovo je sa web stranice Katolika na djelu:

Povjerenstvo za pastoral mladih i Katolici na djelu pozivaju vas na susret udruga mladih i za mlade pod geslom "Udruženi za sinodu".

Susret će se održati u subotu, 4.prosinca u prostorijama zajednice
MIR, Zavrtnica 17.

Program:

9.30 početak - uvodna riječ
9.45 predstavljanje udruga
11.30 pauza
12.00 rasprava na temu "Udruženi za Sinodu"
14.00 kraj

U pauzi ćete moci pogledati štandove udruga, informirati se o njihovim
aktivnostima i dobiti promotivne materijale.

Dobro došli!

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 06 pro 2004, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dakle,u Riječkoj nadbiskupiji projekt počinje 18.12.a koje vikende bi još zahvatio?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam kao promatrač prošle subote u Lovranu i mogu reći da sam oduševljen a koliko čujem i ostali mladi koji su u tome, pa bi bilo dobro da oni iznesu svoja iskustva ako ih ovdje ima
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 18 vel 2005, 6:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel bi mi mogao netko objasnit sto se tu zapravo radi?

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fra Josip

PostanoPostano: uto 22 vel 2005, 14:53
PostNaslov : ANIMATORI SU DRUZINA PRAVA
Citiraj i odgovori

Svi koji zele imalo uciniti dobrih stvari neka se jave Uredu za mlade, ako vec ne znaju tko im je povjerenik za mlade u biskupiji. Neka se organiziraju i u pomoc projekta Mladi za mlade pocmu nesto od pocetka. Od velikih rijeci nema koristi koliko od malih djela.

belji se

mir i dobro

Laughing

fra joke
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
frajer
isključen

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 22 vel 2005, 18:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fuh, dobro je.
Već sam mislio da će biti zabranjene velike riječi ...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 26 vel 2005, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo da se napravi da oni koji žele nešto raditi to i mogu.
Super je ideja, postoji više škola za animatore u našoj nadbiskupiji samo što su oni drugi mali t.j. nikako zastupljeni.
Ja spadam u one druge i sve što sam do sada htio napraviti nalazio sam na 'zvat ćemo te' i na tome je ostalo.

U radu je spas.
spavanko

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 2:24
PostNaslov : Re: ANIMATORI SU DRUZINA PRAVA
Citiraj i odgovori

fra Josip napisa:
Od velikih rijeci nema koristi koliko od malih djela.

nema se tu nis vise rec

make love, no war
pingi

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 9:25
PostNaslov : ...
Citiraj i odgovori

Slažem se s ovim posljednjim!

Treba zasukati rukave, baciti ideje na papir i krenuti ispočetka. Pustimo svađe na miru, stavimo ih sa strane i počnimo ponovo. Jer mi nismo tu radi sebe, nego radi drugih!!! Wink
Stanimo trenutak i upitajmo se zašto radimo ovo što radimo. Zašto smo tu? Umjesto nas, mogao bi biti bilo tko, jer nismo nezamjenjivi. Gospodin uvijek računa na nas i ima u nas povjerenja da ćemo mi biti ti koji će nešto učiniti, promijeniti, pomagati, poboljšati, nekog oduševiti za Njega. Učinimo nešto! Nemojmo samo stajati sa strane prekriženih ruku i čekati da nas neko pozove! Radije pozovimo mi druge! belji se
Svaki vam mir i dobro želim! Neka sve vas Gospodina vodi i upravlja!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 10 ožu 2006, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imali kakvih novosti o ovom projektu.

U radu je spas.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan2 napisa:
Imali kakvih novosti o ovom projektu.

Ima, kako ne bi bilo Wink
Projekt "Mladi za mlade", tj. škola animatora traje i dalje, tj. bliži se kraj temeljne formacije animatora za ovu godinu. U Splitsko-makarskoj nadbiskupiji slijede još dva susreta, u Dubrovačkoj, Šibenskoj i Đakovačko-srijemskoj biskupiji po jedan. S tim susretima završava temeljna formacija i počinju pripreme za opću ljetnu specijalizaciju koja će bit u srpnju na otoku Prviću jako sretan
Eto, ukratko.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Živac

PostanoPostano: čet 18 svi 2006, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako izgledaju te formacije animatora? Što se tamo radi i koliko traje?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Kiki

PostanoPostano: pon 29 svi 2006, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Formaciju je bolje ne opisivati vec dozivjeti, pa ako si spodrucja Zagrebacke nadbiskupije mogao bi se ukljuciti u sljedecoj akademskoj godini. Inace formacije traju kroz pet vikend susreta u jednoj skolskoj godini, pocinje se u petak predvecer i zavrsava se u nedjelju oko podneva. Nakon tih pet vikend susreta ide se na specijalizaciju koja traje tjedan dana i u ljetnim praznicima.
zara

PostanoPostano: uto 30 svi 2006, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

postoji li igdje slučajno program kako idu u ,sljedećim akademskim godinama, formacije. Mislim kada je u kojoj biskupiji? Mnogi me pitaju a ja im ne znam odgovoriti tuzan i ne znam kome se obratiti tuzan ...
hvala!!! Laughing
Kiki

PostanoPostano: uto 30 svi 2006, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za iducu akademsku godinu, tocni program formacija jos ne postoji. U rujnu i trebala znati tocno za sve biskupije pa cu onda javiti se i napisati tocne termina za sve biskupije koje ce imati formaciju. Laughing
Magali
mod team

PostanoPostano: sub 24 lip 2006, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da eto i jednog općeg pitanja?

Postoji li neka granica u godinama? Te sto buduci formalni animatori moraju uciniti prije stupanja na formacije? Da li moraju dobiti neko posebno odobrenje od zupnika?

Oprostite sto ovo ne znam ali koliko mi je poznato mi smo do sad uvijek imali prijavljivane animatore, koji su onda isli na tecajeve, al mi nije tocno poznato koje tj. da li je to bila navedena formacija.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Harris

PostanoPostano: uto 04 srp 2006, 7:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

možda su išli u školu za župne suradnike što nije isto kao ovo... koliko ja znam dobna granica ne postoji, ali (barem kod nas ti je to otprilike od 16-17 godina pa do nekih 25-26)... naravno da se (opet ponavljam kod nas, ali vjerujem da je isto) morate prijaviti župniku... inače bi oni trebali (župnik) pronaći kandidate voljne za to, ali ako postoji želja može se prijaviti i samoinicijativno, naravno prvo župniku, pa onda će on to dalje... to je barem moje iskustvo

http://s4.gladiatus.com/game/c.php?uid=85473
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Maki

PostanoPostano: uto 04 srp 2006, 11:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Harris ali iz moje župe je išao jedan koji je imao oko 28 godina, ne znam točno ali tu negdje. Znači izgleda da nema dobne granice ni u formaciji mladi za mlade, što mi nema smisla.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 04 srp 2006, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobna gradica je 30 godina za župne animatore.

U radu je spas.
gogo6ak

PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:

samnom na formaciji je bio čovjek koji je imao oko 40 godina. Tada mu je 7 dijete bilo na putu, mislim da je sada vec stiglo doma. pozdrav
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa čuj, ak je stvarno mlad u duhu ja ne bi imal niš protiv. Imamo mi jednu baku u župi koja ima nekih 60 - 70 godina al zato uvijek kad radimo neku feštu zove nas k sebi, ide s nama na putovanaj i u duhu je mlađa nego i neki od nas. jako sretan

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 6:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako i ovaj gospodin.
Znam da je jako aktivan u svojoj zupi, kroz molitvenu zajednicu i cak je zvonar.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
davorseljan napisa:

samnom na formaciji je bio čovjek koji je imao oko 40 godina. Tada mu je 7 dijete bilo na putu, mislim da je sada vec stiglo doma. pozdrav

Zagrebačka nadbiskupija ima tu dobnu granicu.
Znam dobro jer sam ja trebao ići prošle godine ali je bila dobna granica na 30.

U radu je spas.
Kiki

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto se tice skole animatora "MLADI ZA MLADE" dobna granica je od drugog srednje pa na dalje... do 30 godina. No i kod nas je bilo slucajeva da je bilo mladjih i puno starijih osoba od te dobne granice. I to se pokazalo jako dobro u praksi a i u samoj grupi koja je polazila skolu. Moj osobni stav je da ne smijemo nikada stavljati zakone ispred ljudi. Netko od vas je gore lijepo napisao da i oni puno stariji ponekad imaju vise mladenackog duha od nas. I od takvih trebamo uciti. Zato neka nas nikada dobne granice ne sputavaju u zelji za dobrim i u radu s mladima i djecom.
davorseljan

PostanoPostano: sub 08 srp 2006, 18:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kiki napisa:
Sto se tice skole animatora "MLADI ZA MLADE" dobna granica je od drugog srednje pa na dalje... do 30 godina. No i kod nas je bilo slucajeva da je bilo mladjih i puno starijih osoba od te dobne granice. I to se pokazalo jako dobro u praksi a i u samoj grupi koja je polazila skolu. Moj osobni stav je da ne smijemo nikada stavljati zakone ispred ljudi. Netko od vas je gore lijepo napisao da i oni puno stariji ponekad imaju vise mladenackog duha od nas. I od takvih trebamo uciti. Zato neka nas nikada dobne granice ne sputavaju u zelji za dobrim i u radu s mladima i djecom.

Ovo što si napisala na žalost se ne odnosi na Zagrebačku nadbiskupiju.
Konkretetno htio sam ići prošle godine ali me je kačila dobna granica.
Kad sam vidio rezultate nakon toga bilo mi je muka.
Svi se hvataju sa jednim jedinim projektom koji su radili u Zagrebu Evil or Very Mad Evil or Very Mad eto ti na sad eto ti na sad .
Jesu to reultati.
Odgovor je da nisu i ne radi se sa mladima kako treba (čast izuzecima), zajednice nam odumiru, pomladka nema.
Glavno je da se i ove godine Zagrebački animatori __________ na Lošinju, a za one za koje su tu bili ih briga. Glavno je da je njima super.
A ako netko želi raditi dobiva po prstima. Konketno imao sam projekt, u nadbiskupiji sam poznat kao problematičan jer govorim ono što se radi a to se mnogima ne sviđa.
Istina kad tad dođe na vidjelo, samo u ovom slučaju doći će prekasno.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.