HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 17 lis 2019, 11:27. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
cassie-10

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Kako onda objaÅ”njavate ĆØinjenicu da je u glavnom gradu Lijepe naÅ”e veƦina glasala za SDP? Å to su glupi?

Malo si pogledajte rezultate po izbornim jedinicama za HDZ su glasali biraĆØi veƦinom iz rualnih podruĆØja(Slavonija) i južna Dalmacija dok su za SDP bili veƦi gradovi i okolica. VeƦ to puno govori, a to Å”to HDZ neƦe ukinuti dijasporu to je ĆØisto iz sebiĆØnih razloga a ne zato Å”to ih ljube srcem svim i to je jasno. Nadalje svi vi koji kritizirate predsjednika MesiƦa niste u pravu jer on ima po naÅ”em ustavu puno pravo tako postupiti, tj. dati mandat onome koji donese potpise za natpoloviĆØnu veƦinu. Po meni najveƦi krivac je koalicija HSS i HSLS jer se nisu prije izbora svrstali uz stranku kojoj bi eventualno dali podrÅ”ku nakon izbora kao Å”to je to uĆØinio HSN i dosljedno ostao pri tome bez obzira Å”to se dogodilo. i oni koji su glasali za koaliciju ti su biraĆØi željeli promjenu a ne da stranka koja je do sada bila i dalje ostane na vlasti. Dakle ti se glasovi nikako po mome miÅ”ljenju nebi trebali pribrojiti HDZ-u.To Å”to su oni sada trgovci (trudim se izraziti kulturno) ne ide im na ĆØast jer je tu oĆØito u pitanju samo trgovina a ne njihov program kao Å”to tvrde i to je neÅ”to vrlo nisko i nemoralno. ZnaĆØi tko ponudi viÅ”e njegova djevojka.

Ne zanima me koga poznajeÅ” i kako si dospio ovamo.Želim znati hoƦeÅ” li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cassie-10 napisa:

Malo si pogledajte rezultate po izbornim jedinicama za HDZ su glasali biraĆØi veƦinom iz rualnih podruĆØja(Slavonija) i južna Dalmacija dok su za SDP bili veƦi gradovi i okolica.

Ne samo južna Dalmacija, nego ĆØitava Dalmacija Wink ZnaĆØi i neki od najveƦih hrvatskih gradova - Split, Å ibenik, Zadar, a dolje i Dubrovnik. U svim gradovima koje sam ovdje nabrojala, najveƦi broj glasova dobio je HDZ, u nekima je imao duplo viÅ”e glasova od SDP-a. Ali bez obzira na sve, Å”to su biraĆØi iz ruralnih krajeva manje vrijedni? Glupi? Da uvedemo da glasaju samo biraĆØi iz urbanih sredina? Neutral Kad neki ovako gledaju na njihove glasove. Možda su oni manje graĆ°ani RH Confused

cassie-10 napisa:
Dakle ti se glasovi nikako po mome miÅ”ljenju nebi trebali pribrojiti HDZ-u. To Å”to su oni sada trgovci (trudim se izraziti kulturno) ne ide im na ĆØast jer je tu oĆØito u pitanju samo trgovina a ne njihov program kao Å”to tvrde i to je neÅ”to vrlo nisko i nemoralno. ZnaĆØi tko ponudi viÅ”e njegova djevojka.

Trgovci su samo oni koji žele postaviti premijera iz svoje stranke, a njihova stranka nije dobila veƦinu glasova od graĆ°ana RH. Kako stranka koja je pobjedila na izborima može trgovati, i biti niska i nemoralna jer želi sastaviti vladu? Možda je veƦina graĆ°ana RH glupa, jer ipak je Hrvatska ruralna zemlja Confused

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
cassie-10

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Ne samo južna Dalmacija, nego ĆØitava Dalmacija ZnaĆØi i neki od najveƦih hrvatskih gradova - Split, Å ibenik, Zadar, a dolje i Dubrovnik. U svim gradovima koje sam ovdje nabrojala, najveƦi broj glasova dobio je HDZ, u nekima je imao duplo viÅ”e glasova od SDP-a. Ali bez obzira na sve, Å”to su biraĆØi iz ruralnih krajeva manje vrijedni? Glupi? Da uvedemo da glasaju samo biraĆØi iz urbanih sredina? Kad neki ovako gledaju na njihove glasove. Možda su oni manje graĆ°ani RH

Ovo je samo replika na ono, citiram:" Å”to kažete na ono da su u Zagrebu glasali za SDP..." Å”to su biraĆØi iz Zagreba i ostalih gradova glupi ili manje vrijedni ? Da se izrazim tvojim rijeĆØima.

little_angel napisa:
Trgovci su samo oni koji žele postaviti premijera iz svoje stranke, a njihova stranka nije dobila veƦinu glasova od graĆ°ana RH. Kako stranka koja je pobjedila na izborima može trgovati, i biti niska i nemoralna jer želi sastaviti vladu? Možda je veƦina graĆ°ana RH glupa, jer ipak je Hrvatska ruralna zemlja

A Å”to se tiĆØe trgovaca malo si bolje proĆØitaj post jer nisam to napisala za HDZ nego za one iz žuto zelene koalicije tj. HSS-a i HSLS-a.

Ne zanima me koga poznajeÅ” i kako si dospio ovamo.Želim znati hoƦeÅ” li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MilanoviƦ je postavio JurĆØiƦa kao kandidata za premijera jer je vrsni ekonomista. To je obeƦao prije nego je postao predsjednik SDP-a. Želio je time naglasiti da mu je ekonomija na prvom mjestu. Kada je postao predsjednik mediji su sjeli na njega i pitali hoƦe li održati obeƦanje. Održao je. Nažalost jutros smo vidjeli Å”to se dogodi kada se dobije vlast. JurĆØiƦ je nogiran, a MilanoviƦ je znakovito pokazao svoj stil vladanja. VeƦ je sa scene maknuo Matu ArloviƦa i druge... Danas sam vidio novog Ivu Sanadera, samo mnogo goreg. Ovo je ĆØista prevara glasaĆØa. Ljudi nisu glasali za njega kao kandidata za premijera. StraÅ”no...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam i te kako sigurna da bi veƦina ljudi bila razoĆØarana da vlada bude SDP-a, jer je za ove vlade neÅ”to ipak uĆØinjeno, a za SDP-ove je saniran V. Lenac po stoti put.
No, ovdje nikako da dobijemo odgovore na pitanje kako katolik može glasati za SDP. Željela bih ĆØuti odgovor na to pitanje jer oni koaliraju s HNS-om i zajedno imaju vrlo ĆØudne stavove: 1. dekriminalizacija lakih droga, 2. odobravanje istospolnih zajednica do proglaÅ”avanja brakom i usvajanja djece, 3. uvoĆ°enje zdravstvenog odgoja koji upravo suprotan moralnim stavovima Crkve. O onim "sitnim" stvarima - dijeljenje kondoma i zalaganje za to ne bih.
Jasno i povisno odreĆ°ivanje prema komunizmu, Jugoslaviji, Bleiburgu i sliĆØnim stvarima, posebice prema Titu na ĆØijoj duÅ”i leži makar 100.000 ljudskih života.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
cassie-10

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
No, ovdje nikako da dobijemo odgovore na pitanje kako katolik može glasati za SDP. Željela bih ĆØuti odgovor na to pitanje jer oni koaliraju s HNS-om i zajedno imaju vrlo ĆØudne stavove: 1. dekriminalizacija lakih droga, 2. odobravanje istospolnih zajednica do proglaÅ”avanja brakom i usvajanja djece, 3. uvoĆ°enje zdravstvenog odgoja koji upravo suprotan moralnim stavovima Crkve. O onim "sitnim" stvarima - dijeljenje kondoma i zalaganje za to ne bih.

Maro o tome se zapravo i radi.Ja osobno nisam ni za SDP ni za HDZ (imam malo viÅ”e godina nego mnogi na ovom forumu a i sin mi studira Politologiju pa raspravljamo i o ovoj problematici a oboje smo vjernici), tako sam glasala za HSLS jer su se oni jedini od svih stranaka izjasnili protiv istospolnih zajednica i zalažu se za obitelj a sada su obiĆØni trgovci koji prodaju duÅ”u onome koji viÅ”e ponudi i grozno sam razoĆØarana.

Ivan_KBF

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 13:23
PostNaslov : Izbori i postizborna politika
Citiraj i odgovori

cassie-10 napisa:
Srki napisa:
Kako onda objaÅ”njavate ĆØinjenicu da je u glavnom gradu Lijepe naÅ”e veƦina glasala za SDP? Å to su glupi?

Malo si pogledajte rezultate po izbornim jedinicama za HDZ su glasali biraĆØi veƦinom iz rualnih podruĆØja(Slavonija) i južna Dalmacija dok su za SDP bili veƦi gradovi i okolica.
VeƦ to puno govori, a to Å”to HDZ neƦe ukinuti dijasporu to je ĆØisto iz sebiĆØnih razloga a ne zato Å”to ih ljube srcem svim i to je jasno. Nadalje svi vi koji kritizirate predsjednika MesiƦa niste u pravu jer on ima po naÅ”em ustavu puno pravo tako postupiti, tj. dati mandat onome koji donese potpise za natpoloviĆØnu veƦinu.
Po meni najveƦi krivac je koalicija HSS i HSLS jer se nisu prije izbora svrstali uz stranku kojoj bi eventualno dali podrÅ”ku nakon izbora kao Å”to je to uĆØinio HSN i dosljedno ostao pri tome bez obzira Å”to se dogodilo. i oni koji su glasali za koaliciju ti su biraĆØi željeli promjenu a ne da stranka koja je do sada bila i dalje ostane na vlasti. Dakle ti se glasovi nikako po mome miÅ”ljenju nebi trebali pribrojiti HDZ-u.

U kojem ĆØlanku Ustava se spominju potpisi doneseni MesiƦu??? Toga nema nigdje. Nije MesiƦ javni bilježnik.

Pa i ne mogu se pribrojiti glasovi HSS-a i HSLS-a HDZ-u. Ali ne mogu niti SDP-u jer da su željeli SDP, glasovali bi za SDP. A te promjene koje žele biraĆØi HSS-u i HSLS-u su iz programa za koje se te stranke zalažu. A na temelju programa Ʀe upravo oni odluĆØiti kome se prikloniti. I ako tako zaista bude, onda se je upravo za, a ne protiv svojih biraĆØa. I dajte molim vas prestanite s tom matematikom. Onda ja mogu reƦi da SDP nema potporu niti petine graĆ°ana (brojim li biraĆØe i koji nisu izaÅ”li, a da su za odreĆ°enu stranku, izaÅ”li bi). Onda se može oduzeti legitimitet svim vlastima od 1990. HDZ nikad nije dobio viÅ”e od 50% izaÅ”lih biraĆØa, a kamoli onih koji imaju biraĆØko pravo. Isto tako, gotovo sve demokratske vlasti u svijetu mogu se na ovaj naĆØin dovoditi u pitanje.
Ivan_KBF

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cassie-10 napisa:
tako sam glasala za HSLS jer su se oni jedini od svih stranaka izjasnili protiv istospolnih zajednica i zalažu se za obitelj a sada su obiĆØni trgovci koji prodaju duÅ”u onome koji viÅ”e ponudi i grozno sam razoĆØarana.

Kaj god... Otkud to? (mislim na ovaj prvi dio) A o drugom dijelu, rekoh. Zasad gledano, nisu trgovci. Ili, možda preciznije, nisu zasad nemoralni trgovci i nisu viÅ”e trgovci nego Å”to je potrebno u ovim okolnostima biti. No, onoga tko misli da bi bilo u redu da MesiƦ prvo da mandat MilanoviƦu, pitao bih zaÅ”to onda u nekoj teoriji to ne bi dao stranci s nekoliko mandata. A to u praksi nije nemoguƦe. Zamislimo da su HSS-HSLS neÅ”to jaĆØi i da se niti teoretski bez njih ne može formirati vlada osim koalicije SDP-HDZ. I zamislimo da HDZ kaže da ne ide nikako s SDP-om i obratno, a HSS-HSLS se nikako ne izjasne prije izbora niti dva-tri dana poslije izbora i da su oni podnoÅ”ljivi i HDZ-u i SDP-u, a da vrijedi i obratno. Moje je pitanje bi li MesiƦ dao mandat kandidati HSS-HSLS-a?
Ivan_KBF

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 14:07
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
No, ovdje nikako da dobijemo odgovore na pitanje kako katolik može glasati za SDP. Željela bih ĆØuti odgovor na to pitanje jer oni koaliraju s HNS-om i zajedno imaju vrlo ĆØudne stavove: 1. dekriminalizacija lakih droga, 2. odobravanje istospolnih zajednica do proglaÅ”avanja brakom i usvajanja djece, 3. uvoĆ°enje zdravstvenog odgoja koji upravo suprotan moralnim stavovima Crkve.

Malo bih neke stvari od ovih detaljnije "izbrusio". U SDP-u spominju dekriminalizaciju, ne legalizaciju, toĆØno. No, za vidjeti stajaliÅ”te mnogih iz te stranke, dovoljno je otiƦi na internetski foruma Foruma mladih SDP-a i vidjeti da su mnogi zapravo za legalizaciju. Dakle, službeni stav stranaka (HNS-a i SDP-a) zaista nije legalizacija, no ja vam tvrdim da je dekriminalizacija samo krĆØenje puta, za npr. 10 godina, do legalizacije. Isto je takav sluĆØaj s vjeronaukom - naravno da Ʀe oni službeno reƦi da ne bi mijenjali Ugovor sa Sv. Stolicom, ali Ʀe ih veƦina napomenuti da bi to rado napravili da mogu i da su oni osobno a priori protiv vjeronauka u Å”koli. Å to se tiĆØe toĆØke 2., da, toĆØno je. Nažalost, takvih tendencija ima i u HDZ-u (izjava pomoƦnice ministra Primorca Zrinke KovaĆØeviƦ, u kulaorima jedne od kandidatkinja za ministricu, u kolovozu u Jutarnjem listu da nema niÅ”ta protiv gay brakova (upravo je rabljena rijeĆØ "brak")). Protiv ovoga treƦega ovako kako je napisano, takoĆ°er istine radi, nije niti HDZ. No, radi se o tome Å”to se SDP i HNS (i njihova je stranka kroz svoju mladež izravno u to ukljuĆØena i tu nema spora nikakvog) zalažu ne samo za to da takav program uĆ°e u Å”kole kao "jedan od", veƦ izriĆØito traže da bude jedini, a da se program koji, izmeĆ°u ostaloga, podržavaju 4 vjerske zajednice (GROZD-ov) izbaci iz Å”kola. Tu je razlika u odnosu na HDZ koji ipak podupire izbor roditelja.
Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 14:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cassie-10 napisa:
Maro o tome se zapravo i radi.Ja osobno nisam ni za SDP ni za HDZ (imam malo viÅ”e godina nego mnogi na ovom forumu a i sin mi studira Politologiju pa raspravljamo i o ovoj problematici a oboje smo vjernici), tako sam glasala za HSLS jer su se oni jedini od svih stranaka izjasnili protiv istospolnih zajednica i zalažu se za obitelj a sada su obiĆØni trgovci koji prodaju duÅ”u onome koji viÅ”e ponudi i grozno sam razoĆØarana.

Ne ljuti se, ali moram te pitati, s obzirom na godine, jesi li svjesna da si dala glas liberalima (znaÅ” li Å”to je liberalno?), a oni se moraju nekome priklonit. Osim toga, zar te na oprez nije pozivala ĆØinjenica koalicije dviju, normalno, nespojivih stranaka - seljaka koji su normalno konzervativni i liberala. Ne kapiram.

Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈekam odgovore i tumaĆØenja onih koji su zduÅ”no navijali za SDP.

Živac

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se Ivane.

Kako je krenulo, mogao bi i FriÅ”ĆØiƦ dobiti mandat, pa cijeli Sabor je za njega. Smile Mandatar ne mora biti buduƦi premijer.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 17:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
cassie-10 napisa:

Ne ljuti se, ali moram te pitati, s obzirom na godine, jesi li svjesna da si dala glas liberalima (znaÅ” li Å”to je liberalno?), a oni se moraju nekome priklonit. Osim toga, zar te na oprez nije pozivala ĆØinjenica koalicije dviju, normalno, nespojivih stranaka - seljaka koji su normalno konzervativni i liberala. Ne kapiram.

ZnaĆØi ti si samo za HDZ.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 17:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja imam joÅ” samo ovo za reƦi...
poskupljenja(mlijeko, mlijeĆØni proizvodi, ulje, stuja...) su veƦ poĆØela. realno bi bilo da su poĆØela i prije izbora, al je HDZ-ova vlada uspjela nekak zmuĆØkati da se to desi tek sad. no ipak, niko ne može poreƦi da su ova poskupljenja nastala zbog gospodarsko-ekonomske politike Sanaderove vlade. a poÅ”to je ta ista politika uniÅ”tila i domaƦu proizvodnju junadi, poslije nove godine na stolu Ʀe si junetinu moƦi priuÅ”titi samo privilegirana gospoda. da napomenem...ovaj komentar ne izriĆØe stav javnosti, ne proziva nikoga..to je samo moje skromno miÅ”ljenje

btw... komentar na kaj???

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
M-o-S

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 17:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
poskupljenja(mlijeko, mlijeĆØni proizvodi, ulje, stuja...) su veƦ poĆØela. realno bi bilo da su poĆØela i prije izbora, al je HDZ-ova vlada uspjela nekak zmuĆØkati da se to desi tek sad. no ipak, niko ne može poreƦi da su ova poskupljenja nastala zbog gospodarsko-ekonomske politike Sanaderove vlade. a poÅ”to je ta ista politika uniÅ”tila i domaƦu proizvodnju junadi, poslije nove godine na stolu Ʀe si junetinu moƦi priuÅ”titi samo privilegirana gospoda. da napomenem...ovaj komentar ne izriĆØe stav javnosti, ne proziva nikoga..to je samo moje skromno miÅ”ljenje

moje je miÅ”ljenje da vlada na odreĆ°ena poskupljenja nemože utjecati...nekažem sva.

isto tako, zar nemogu trgovci ili oni koji se bave trgovinom(uvozom), proizvodnjom, a ako nisu za hdz ili neku drugu stranku, malo podvaliti,pa namjerno poveƦat cijene..(ipak oni odreĆ°uju,djelomiĆØno). cijene su skoĆØile i prije izbora..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
ZnaĆØi ti si samo za HDZ.

Ja sam samo tražila izvjesno objaÅ”njenje. Ako te zanima moje politiĆØko opredjeljenje, onda normalno pitaj, ne izvlaĆØi zakljuĆØke samo tako.

Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 17:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:

btw... komentar na kaj???

Je li možda nestaŔica na europskom tržiŔtu isto djelo Sanaderove vlade?

Ali odgovor na prije postavljeno pitanje nisam dobila

M-o-S

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 18:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako Ʀe mesic dati prvo milanovicu da pokusa sastavit vladu, na racun potpisa, a hdz je relativni pobjednik izbora(logiĆØno je da bi mesic trebao dati onda sanaderu prvom,ali on to ne zeli,iz njemu znanih razloga,koji se daju naslutit), pitam se zaÅ”to smo onda izaÅ”li na izbore, zaÅ”to su bili izbori, i potroÅ”ili se tolki silni novci na kampanju i organizaciju izbora.

mogli su onda jednostavno kad je istekao mandat prosloj vladi, napravit kojekakve koalicije, i pokuÅ”at bez naÅ”eg, djelomiĆØnog sudjelovanja u odluci,tj. izbora, skupiti tih 77glasova(potpisa) i stvar rijeÅ”ena.nego se sad prepucavaju..

i joÅ” milanoviƦ izjavi da je volja veƦine da oni sastave vladu..Rolling Eyes

Å”to se tiĆØe hsls-a/hss-a spominjano je da oni trguju.. pa ako i trguju, nek trguju, kad su u poziciji da mogu trgovat.. kažu da Ʀe razgovarati sa svima i vidjeti koja bi stranka podržala njihov program(koji je prije izbora odluĆØen) i da Ʀe onda odluĆØiti kom Ʀe se priklonit... mislim da to nije nikakvo trgovanje.. zaÅ”to bi ulazili s nekim u koaliciju ako neƦe ispunit njihove zahtjeve,interese.logiĆØno za zakljuĆØit.po meni.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nestaÅ”ica ĆØega????
to utjeĆØe na naÅ”u mljekarsku industriiju????ne bi baÅ” rekla...
drugo je nafta...,a drugo ovo...

btw...kolko sam ja uspjela kapirtati...relativgni pobjednik je onaj koji dobijue veƦinu glasova naroda, ali ne dobvoljno za saborsku veƦinu, i nije mandatar vlade....izvor...moj roĆ°ak. mr.sc. Pavle KaliniƦ, diplomirani politolog, struĆØnjak za terorizam i meĆ°unarodnu sigurnost

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 20:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
nestaÅ”ica ĆØega????
to utjeĆØe na naÅ”u mljekarsku industriiju????ne bi baÅ” rekla...
drugo je nafta...,a drugo ovo...

btw...kolko sam ja uspjela kapirtati...relativgni pobjednik je onaj koji dobijue veƦinu glasova naroda, ali ne dobvoljno za saborsku veƦinu, i nije mandatar vlade....izvor...moj roĆ°ak. mr.sc. Pavle KaliniƦ, diplomirani politolog, struĆØnjak za terorizam i meĆ°unarodnu sigurnost

toĆØno tvoj roĆ°ak bi trebao imatio posla sa ovim terorizmom koji se ĆØini nad hrvatskim narodom poĆØam od mesiƦa, preko MilanoviƦa (u svom roĆ°enom selu nije dobio niti jedan glas - zna se tko mu je bio otac - komunistiĆØki utjerivaĆØ poreza - nakon Å”to se umirovio kao oficir)

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

po tvom su svi lopovi, prevaranti, lažljivci samo SDP nema ljage , dobro Ʀemo naprijed sve nam je jasno.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NestaÅ”ica junetine je europski problem, bit Ʀe joÅ” i veƦi.
Red i normalno je da se mandat prvo nudi onome tko je pobjednik izbora, ne postoji sluĆØaj, u normalnim demokracijama, da je napravljeno drugaĆØije.

Ali ti meni nisi odgovorila na niz pitanja o tome kako spajaÅ” katoliĆØku vjeru i sdp.

Ivan_KBF

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 20:32
Citiraj i odgovori

5rich napisa:

...pa je prvi mandatar zato onaj tko je dobio manje od relativnog pobjednika, jel'? Gle, KaliniƦ sigurno nije rekao: "i nije mandatar Vlade", nego "i ne mora biti mandatar Vlade". Jer zaista u teoriji ne mora biti. Da se otprije zna da su HSS-HSLS i manjine ĆØvrsto uz SDP, onda je stvar jasna. No, kako se to nije znalo do dana izbora, onda ja nedavanje mandata relativnom pobjedniku ne vidim nikako drukĆØije nego kao pritisak upravo na te koji se nisu odluĆØili da gubitnika pretvore u pobjednika.
A kad smo kod Tvog roĆ°aka, neka Ti kaže Å”to misli o tome zaÅ”to je izvisio sa stranaĆØkih lista za Sabor 2003. Pitaj ga isto tako Å”to misli o pjevaĆØkom izboru njegovih kolega od prije nekoliko dana u stožeru SDP-a. Pitaj ga isto tako gdje su bili svi njegovi kolege od MilanoviƦa nadalje 1991. dok je on bio u ratu. Vidio sam na jednom mjestu da si rekla da Ti se sviĆ°a desnica iz 1995. Meni je drago zbog toga jer je upravo takva desnica obnovila hrvatsku državu, ali mi jednostavno i zbog toga nije jasno Å”to onda radiÅ” u danaÅ”njem SDP-u. Evo, tu i tamo odem na Forum mladih SDP-a pa vidim da si oni meĆ°usobno joÅ” ĆØestitaju Dan Republike (pitaj KaliniƦa Å”to misli i o tome). Pitaj ga i Å”to njegov zagrebaĆØki Å”ef (BandiƦ) misli o glasovanju dijaspore. I pitaj ga isto kome je njegov stranaĆØki Å”ef iÅ”ao "u pohode" dok je BandiƦ trĆØao maraton u MeĆ°ugorju.
A Å”to se tiĆØe onih 20 000 GlavaÅ”evih ukradenih glasova, pravit Ʀu se da si mi to objasnila i navela izvore.
M-o-S

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
relativgni pobjednik je onaj koji dobijue veƦinu glasova naroda, ali ne dobvoljno za saborsku veƦinu, i nije mandatar vlade....

slažem se sa ivanom..
dakle, toĆØno je da nije mandatar,al po meni je najlogiĆØnije da relativni pobjednik,ako je pobjednik,i bude prvi izbor naÅ”eg predsjednika mesiƦa... sreƦa Å”to nam viÅ”e nemože bit predsjednik.

(isto bih rekao i da je sdp bio relativni pobjednik,a da hdz pokuŔava napravit to Ŕto sad sdp pokuŔava.)

Angelus

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 21:43
PostNaslov : Re: Izbori i postizborna politika
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Angelus napisa:
bit Ʀu zloĆØest pa Ʀu reƦi :
ak nisu dosta pametni da skuže kak im se stranka zove kak onda mogu bit dovoljno pametni uopƦe da odaberu politiĆØku opciju

A ja Ʀu biti joÅ” zloĆØestiji pa Ʀu reƦi da 90% ovog (i svakog) naroda nije dovoljno pametno da odluĆØuje o bilo kakvoj politici.

I zato uopƦe nije poanta da izborni sustav preslikava volju graĆ°ana u saborske mandate (tada bi se koristila Sainte-LaguĆ« metoda sa jednom izbornom jedinicom bez izbornog praga, a ne ova ĆØuda koja imamo) nego da se uspostavi Å”to efikasniji parlament koji Ʀe uspjeÅ”no voditi zemlju.

OK
možda sam malo fulal bit demokracije, al mislim da nije bit izbora u efikasnom parlamentu nego da vlast dobi legitimnost
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.