HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 15 lis 2019, 19:23. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Ivan_KBF

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 21:44
PostNaslov : Izbori i postizborna politika
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
al po meni je najlogiĆØnije da relativni pobjednik,ako je pobjednik,i bude prvi izbor naÅ”eg predsjednika mesiƦa... sreƦa Å”to nam viÅ”e nemože bit predsjednik.

(isto bih rekao i da je sdp bio relativni pobjednik,a da hdz pokuŔava napravit to Ŕto sad sdp pokuŔava.)

InaĆØe, i "straÅ”ni" je, "autoritarni", ĆØak za neke i "totalitarni" i "diktatorski" HDZ 3.sijeĆØnja 2000. odmah priznao poraz. Jedino je Zlatko Canjuga u izbornoj noƦi priĆØao kako joÅ” nije sve gotovo jer se joÅ” može probati koalirati s HSS-om. I teoretski, a uz raznorazne trgovine, to je isto bilo moguƦe.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZaÅ”to bih ja bio za HDZ samo iz katoliĆØkih razloga,a ne sviĆ°a mi se njihov program i ponaÅ”anje odreĆ°enih ĆØlanova. Ne kažem da se u svemu slažem sa SDP-om,ali izmeĆ°u ta dva preferiram SDP,jer su to dvije najjaĆØe suparniĆØke stranke.
Btw,na proŔlim izborima sam glasao za HSS. Ali mene politika i ne zanima,ne bavim se time. Druge stvari su mi mnogo bitnije u životu. Ali ovo je ipak neŔto Ŕto je jako važno za jedan narod,pa samo iznosim svoje miŔljenje.
IspriĆØavam se ako sam uvrijedio koga svojim razmiÅ”ljanjima.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da bi vlast imala legitimitet mora ju dobrovoljno podržavati veƦina graĆ°ana, tako da nisi promaÅ”io bit demokracije...

srki napisa:
ZaÅ”to bih ja bio za HDZ samo iz katoliĆØkih razloga

O ovome se i radi. Meni je važnije da mi je zemlja moralnija nego dobrostojeƦa...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Živac

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 22:48
PostNaslov : Re: Izbori i postizborna politika
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
možda sam malo fulal bit demokracije, al mislim da nije bit izbora u efikasnom parlamentu nego da vlast dobi legitimnost

E fulal si. Nije demokracija sama sebi svrha, nego je takva da se Ŕto bolje, pravednije i efikasnije vlada.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Luka7

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 23:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dajte ljudi, pa koja god vlada doĆ°e na vlast ruke su joj viÅ”e manje svezane na pola ili ĆØak skroz u nekim stvarima. MMF, EU, NATO i svj. banka nam diktiraju toliko mnogo stvari za koje obiĆØni ljudi misle da je stvar samo u vladi.

Al mene samo ovo interesira. Npr. pretpostavimo da SDP uspije sastavit vladu i za koju godinu-dvije izglasa zakone koji dozvoljavaju homoseksualne brakove, posvajanje djece istima i sliĆØne liberalne zakone. Dali Ʀe te se onda vi koji ste dali glas SDP-u osjeƦati djelomiĆØno odgovornima jer ste ne samo dopustili, nego i podržali takvo zlo? Ja znam da se npr. SDP nebi (joÅ”) usudio dopustiti posvajanje djece homoseksualnim zajednicama, ali Ʀe se donijeti zakoni koji Ʀe zacrtati put k tome pa onda za jedno 5-10 godina... Danas se dogaĆ°a u Engleskoj da zakon prisiljava katoliĆØke agencije za posvajanje djece da nesmiju odbiti homoseksualne parove kad žele posvojit djete.
Pa npr. prije 15. godina bi jako mali broj ljudi bio za ikakve ove liberalne zakone, ali danas je to veƦ drukĆØije. Å ta Ʀe onda tek bit za 15. godina?? Ne usudim se ni pomiÅ”ljat. Ono Å”to je sad u nizozemskoj, ona pedofilska stranka, Ʀe se poĆØet Å”irit po europi kad tad. I zato ja smatram da se mi krÅ”Ć¦ani moramo osjeƦat odgovorni pred Bogom i u skladu s time djelovat i glasat. Upravo to su nam naÅ”i biskupi htjeli posvjestit u predizbornom vremenu.

Samo da joÅ” jednom vas podsjetim da je sotona kuÅ”ao Isusa i rekao mu da rekne da od kamenja nastane kruh, a Isus mu je odgovorio da "Ne živi ĆØovjek samo o kruhu, veƦ i o svakoj rijeĆØi Å”to izlazi iz Božjih usta." Zato nama krÅ”Ć¦anima gospodarski programi jesu bitni, ali ne i od Božjih zakona.
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 7:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
ZaÅ”to bih ja bio za HDZ samo iz katoliĆØkih razloga,a ne sviĆ°a mi se njihov program i ponaÅ”anje odreĆ°enih ĆØlanova. Ne kažem da se u svemu slažem sa SDP-om,ali izmeĆ°u ta dva preferiram SDP,jer su to dvije najjaĆØe suparniĆØke stranke.
Btw,na proŔlim izborima sam glasao za HSS. Ali mene politika i ne zanima,ne bavim se time. Druge stvari su mi mnogo bitnije u životu. Ali ovo je ipak neŔto Ŕto je jako važno za jedan narod,pa samo iznosim svoje miŔljenje.
IspriĆØavam se ako sam uvrijedio koga svojim razmiÅ”ljanjima.

Kako katolik može odvajati svoje politiĆØko razmiÅ”ljanje od života? ZnaĆØi li to da Ʀu (izmiÅ”ljam) ja nedjeljom ĆØitat u crkvi, a kroz tjedan dijelit kondome mladima?! To sigurno nikako ne ide.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Fleki

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se s Marom, ne moze se na nekim podrucjima biti vjernik,a na nekima ne, pa nije nam valjda vjera hobi...
Ako se neka stranka izricito izjasnjava protiv Crkve, onda se izjasnjava i protiv mene osobno jer ja sam Crkva...

Ako danas prelomim granu, ne dopusti da uvene drvo...
little_angel

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fleki napisa:
Slazem se s Marom, ne moze se na nekim podrucjima biti vjernik,a na nekima ne, pa nije nam valjda vjera hobi...
Ako se neka stranka izricito izjasnjava protiv Crkve, onda se izjasnjava i protiv mene osobno jer ja sam Crkva...

dec maj point tuuu Laughing

veƦ sam to pitanje i ja par puta ponovila, ali nikako da netko tko je glasao za SDP odgovori na to...
ajde ljudeki, objasnite nam, recite nam svoje miŔljenje...

pa tu smo da ih razmjenjujemo, ne? Wink

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja pitam istu stvar veƦ nekoliko puta, ali niÅ”ta od toga.

Srki

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja osobno,kako baÅ” i ne pratim politiku,nisam nigdje ĆØuo da se izjaÅ”njuju protiv Crkve. I ako doĆ°u na vlast,nadam se da Ʀe se njihovo miÅ”ljenje promijeniti,na dobrobit svih državljana.
Ali nemojte stalno tupit s tim da se objasni,s nekima se i osobno poznajem i ne bih se volio radi politike svaĆ°ati s njima.

M-o-S

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
JI ako doĆ°u na vlast,nadam se da Ʀe se njihovo miÅ”ljenje promijeniti,na dobrobit svih državljana.

mislim da se nakon Å”to neko doĆ°e na vlast, njihova miÅ”ljenja mijenjaju, ali ne u pozitivnom smislu, nego Ʀe napravit samo joÅ” gore,... tak da nevjerujem.neƦe to bit na dobrobit graĆ°ana

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 18:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A onda najbolje da se iselimo iz zemlje i odemo živit drugdje.
Ako nikad neƦe biti dobro.

M-o-S

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 18:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
Dajte ljudi, pa koja god vlada doĆ°e na vlast ruke su joj viÅ”e manje svezane na pola ili ĆØak skroz u nekim stvarima. MMF, EU, NATO i svj. banka nam diktiraju toliko mnogo stvari

toĆØno.. ima puno tih stvari koje nisu zavisile od vlade, koja god bila, a to nam diktira svijet.. a primjer je naÅ” obrambeni rat,moje miÅ”ljenje jest da mi nismo imali obranu od srbije, nego od engleske&co.u kojem je srbija posredovala Wink

Srki napisa:
napisa:
ZaÅ”to bih ja bio za HDZ samo iz katoliĆØkih razloga,a ne sviĆ°a mi se njihov program i ponaÅ”anje odreĆ°enih ĆØlanova.

ja bih bio za hdz zato Ŕto se nije izjasnio za to Ŕto se sdp izjasnio... tj. nije direktno, al jest indirektno. oko toga se potpuno slažem s onim Ŕto je luka napisao

Srki napisa:
napisa:
Ako nikad neƦe biti dobro.

nekima nikad nece bit dobro..

Zadnja promjena: M-o-S; sub 01 pro 2007, 18:31; ukupno mijenjano 1 put.

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 18:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Ja osobno,kako baÅ” i ne pratim politiku,nisam nigdje ĆØuo da se izjaÅ”njuju protiv Crkve. I ako doĆ°u na vlast,nadam se da Ʀe se njihovo miÅ”ljenje promijeniti,na dobrobit svih državljana.
Ali nemojte stalno tupit s tim da se objasni,s nekima se i osobno poznajem i ne bih se volio radi politike svaĆ°ati s njima.

Nisi ĆØuo da podržavaju homoseksualne brakove i samo liberalni spolni odgoj u Å”kolama i zalažu se za dijeljenje kondoma mladima i vrlo, vrlo ĆØudno gledaju na vjeronauk u Å”koli? Na koji naĆØin onda ti donosiÅ” odluku?
A guranje stvari pod tepih nije nimalo dobro, makar ti naŔu želju da stvari stavimo na njihovo mjesto nazivaŔ tupljenje.

Srki

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 18:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro,Maro,Å”to Ʀemo se svaĆ°ati? Je li to vrijedno svaĆ°e? Nisam ja jedini glasao za SDP niti je moj glas iÅ”ta promijenio.

Živac

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
I ja pitam istu stvar veƦ nekoliko puta, ali niÅ”ta od toga.

NeƦe ti odgovorit jer su naprosto zatupili u jednom miÅ”ljenju i tu ne možeÅ” niÅ”ta. To je ko da ideÅ” budistu razumski objaÅ”njavati da bi trebao postati krÅ”Ć¦anin.

Srki napisa:
I ako doĆ°u na vlast,nadam se da Ʀe se njihovo miÅ”ljenje promijeniti,na dobrobit svih državljana.

Laughing Laughing Laughing

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Mara

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Dobro,Maro,Å”to Ʀemo se svaĆ°ati? Je li to vrijedno svaĆ°e? Nisam ja jedini glasao za SDP niti je moj glas iÅ”ta promijenio.

Nije mi svaĆ°a na pameti nego odgovorno i razumno ponaÅ”anje. Ako neÅ”to ĆØinim, ĆØinim s odgovornoÅ”Ć¦u i znam zaÅ”to. Ili, zar treba zaboraviti opomenu Pisma da "znademo svakome objasnit razlog nade koja je u nama", a u to sigurno spada i svjedoĆØenje vjere u svakodnevnici, konkretno.

Ivan_KBF

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 19:45
Citiraj i odgovori

Srki napisa:

Pa vjerojatno zato Å”to baÅ” i ne pratiÅ” politiku i nisi ĆØuo za neka njihova izjaÅ”njavanja. No, dobro, istina, ako je to tako, onda Ti zaista nimalo ne možemo spoĆØitavati sam ĆØin glasovanja na izborima, ali Ti možemo spoĆØitnuti lijenost i olako shvaƦanje svoje, kako ju definiraju, "graĆ°anske dužnosti" (ili, možda da spustimo letvicu, "graĆ°anskog prava").
Da, moguƦe je da si stekao krivi dojam o njihovom izjaÅ”njavanju ako si u kampanji ĆØuo samo neke izjave. Tako je npr. MilanoviƦ na dan poruke biskupa, kao reakciju na njihove rijeĆØi da se crkvene prostorije i crkve same ne koriste za politiĆØke promidžbe, ironiĆØno zahvalio na tome i rekao da za tim nema viÅ”e potrebe jer su to oni sami uĆØinili. Isti dan naveĆØer u ZapreÅ”iƦu (to je na onom skupu gdje je, da se blago izrazim, u istu reĆØenicu svrstao MiloÅ”eviƦa i Sanadera), rekao je, zamislite sad, da ako je ijedna stranka krÅ”Ć¦anska, onda je to upravo SDP. Pa dopuÅ”tam da si svoje miÅ”ljenje mogao steƦi samo na temelju te izjave vjerujuƦi na rijeĆØ MilanoviƦu. Ali, vidi, vidi, u daljnjim reĆØenicama navodiÅ” kako se nadaÅ” da Ʀe se promijeniti njihovo miÅ”ljenje. Onda oĆØito ipak znaÅ” kakvo je to miÅ”ljenje o odreĆ°enim stvarima? Ovakva naivna obrazloženja (kao "promijenit Ʀe se na bolje") joÅ” nisam vidio. InaĆØe, ja bih malo obrnuo ovo Å”to Mara i ostali pitaju glasaĆØe SDP-a. Ja ih (srkija, 5rich itd.) ne bih pitao to nego sljedeƦe - Å”to mislite o tome je li vjeronauku mjesto u Å”koli i biste li ga smjestili iskljuĆØivo u župu da nema Ugovora sa Sv. Stolicom? Smatrate li da homoseksualci imaju premala prava i ako da, koja bi im to nova prava trebalo dati? Å to mislite o tome tko je pozitivnija povijesna liĆØnost - Tito ili TuĆ°man? Smatrate li sadaÅ”nji Zakon o pobaĆØaju (nisam siguran da se tako zove, no razumijemo se, vjerujem) sretnim rjeÅ”enjem i ako biste ga mijenjali, u kojem smjeru, kako i s kojim novim odredbama bi to bilo? TakoĆ°er, smatrate li "pravo na pobaĆØaj" jednim od civilizacijskih dostignuƦa? Smatrate li GROZ-ov program zdravstvenog odgoja (odnosno, onaj njegov dio koji se bavi spolnoÅ”Ć¦u) "nazadnim", "neznanstvenim", "netolerantnim", "vjerskim", a zbog ĆØega ga ne bi smjelo nikako uvoditi u Å”kole jer ne "uĆØi djecu stvarnosti"? Smatrate li da je u skladu s "tom stvarnoÅ”Ć¦u" i prigodno dijeljenje kondoma po ulicama? Å to mislite o dekriminalizaciji "lakih" droga?
Nakon odgovora na ova pitanja, imat Ʀu samo jedno jednostavno pitanje koje Ʀe poĆØeti sa: "Å to onda radite u...?" A ovisno o odgovorima, na mjestu ove tri toĆØkice Ʀe doƦi joÅ” jedna (ili dvije) rijeĆØi?
sike

PostanoPostano: ned 02 pro 2007, 0:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel netko od vas kao ja glasao za neku demokrÅ”Ć¦ansku opciju?
Ili su oni nezanimljivi s obzirom da nisu imali Å”anse prijeƦi izborni prag?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 02 pro 2007, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Živac

PostanoPostano: ned 02 pro 2007, 14:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Jel netko od vas kao ja glasao za neku demokrÅ”Ć¦ansku opciju?
Ili su oni nezanimljivi s obzirom da nisu imali Å”anse prijeƦi izborni prag?

Ja. I nije toĆØno da nisu imali Å”anse prijeƦi izborni prag, pobijedili su na izborima. Smile

Ako misliÅ” na one koji imaju neÅ”to demokrÅ”Ć¦ansko u imenu, da, ti su nezanimljivi jer ne mogu prijeƦi prag.

MožeÅ” osporavati demokrÅ”Ć¦anstvo HDZ-u, ali nemamo razloga vjerovati da oni koji su to stavili u ime stranke imaju s time viÅ”e veze. Tko zna kakvi su oni zapravo i kakvi bi bili da prijeĆ°u prag.

sike

PostanoPostano: ned 02 pro 2007, 22:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zaŔto unaprijed misliŔ da su takvi sumnjivi?
Meni glas za jednu malu stranku viÅ”e znaĆØi,nego za neku veliku gdje se utopi.Makar svi rekli da je glas za ove koji ne proĆ°u izborni prag baĆØen glas,ali ovi "maleni" Ʀe se tom glasu viÅ”e veseliti Wink I kad bi svi poĆØeli gledati na taj naĆØin da glasamo za te neke manje stranke koje imaju puno bolje programe nego ne znam kakvi "crveni", "plavi", zeleni, ljubiĆØasti... onda bi možda u državi neÅ”to i mijenjali, a ovako nam SDP i HDZ nakon svakih izbora pokažu Å”ipak i smiju se jer na sve Å”to su obeƦali mogu se samo slatko nasmijati.. Vlast imaju i boli njih Ć°on!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Fleki

PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 10:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto se tice tih malih stranaka, mozda kod njih ima i vise postenja i iskrenih dobrih nastojanja, ali ne smatram dobrim izborom dati njima glas, barem ne za ove prethodne izbore. Svima je bilo jasno, a to se i pokazalo da su u igi dvije velike stranke i da te dvije stranke imaju slicne programe onda bi tu imalo smisla opoticati malene, ali s obzirom da je situacija bila ili SDP ili HDZ, meni tu nije bilo logicnog prostora za njih.

Ako danas prelomim granu, ne dopusti da uvene drvo...
Živac

PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 14:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
A zaŔto unaprijed misliŔ da su takvi sumnjivi?
Meni glas za jednu malu stranku viÅ”e znaĆØi,nego za neku veliku gdje se utopi.Makar svi rekli da je glas za ove koji ne proĆ°u izborni prag baĆØen glas,ali ovi "maleni" Ʀe se tom glasu viÅ”e veseliti Wink I kad bi svi poĆØeli gledati na taj naĆØin da glasamo za te neke manje stranke koje imaju puno bolje programe nego ne znam kakvi "crveni", "plavi", zeleni, ljubiĆØasti... onda bi možda u državi neÅ”to i mijenjali, a ovako nam SDP i HDZ nakon svakih izbora pokažu Å”ipak i smiju se jer na sve Å”to su obeƦali mogu se samo slatko nasmijati.. Vlast imaju i boli njih Ć°on!

PriĆØaÅ” utopije. Male stranke nisu dobre iz viÅ”e razloga:

1) Svi koji se žele baviti politikom su viÅ”e-manje jednakog morala. Ako netko nije prokuÅ”an i nije imao prilike zamjeriti se nekome to nipoÅ”to ne znaĆØi da neƦe.

2) U psihologiji je poznato da osoba koja nije imala vlast, pa je se domogne je puno bahatija i manje ju je brige za opƦe dobro od one koja je dugo na vlasti. Ona time lijeĆØi komplekse dobivene u vremenu dok nije mogla vladati nego su vladali nad njom. Na ovome se temelji monarhistiĆØko ureĆ°enje (koje je ipak stoljeƦima sasvim dobro funkcioniralo), vlada onaj tko od roĆ°enja zna da ima vlast. I kad god se u povijesti dogodilo da je prijestolonasljednika netko svrgnuo, taj drugi bi autoritarnije vladao i protiv volje naroda.

3) Sama ĆØinjenica da se te male stranke uporno kandidiraju, iako znaju da ne mogu prijeƦi prag, može se protumaĆØiti na dva naĆØina: ili su glupi i gube vrijeme u utopijskim filozofiranjima, ili imaju misiju tipa SU. Niti jedno niti drugo nije pohvalno.

4) Oni nemaju iskustva vladati i država bi brzo propala da oni doĆ°u na vlast. Iz istog razloga program im ne može biti kvalitetniji od programa stranaka koje znaju gdje su problemi u državi, kako se to vodi isl. Njihov program može biti samo utopijskiji, na Å”to oĆØito neki padaju.

Ivan_KBF

PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 14:32
Citiraj i odgovori

Siguran sam da se zapravo neki od tih predstavnika malih stranaka niti ne žele baÅ” previÅ”e baviti politikom veƦ im je motiv nastupa "da me susjed vidi", "da sam na televiziji", a možda i "da onda kasnije lakÅ”e uspijem u poslu koji nije politika i napravim si reklamu". Iako, u tim "malim" strankama ipak ĆØesto zna biti i dosljednih ljudi.
A Å”to se tiĆØe "neiskustva u vladanju", ne bih to tako definirao, veƦ bih prije rekao "neiskustvo u politiĆØkim procesima". Ali, opet, niti to nije sluĆØaj kod svih - ima u malim stranka i ljudi koji su bili u vlasti svojedobno. I joÅ” neÅ”to - na ovim je izborima, vjerovali ili ne, bilo osjetno manje stranaka nego 2003. i opet, vjerovali ili ne, ipak za veliki dio malih stranaka ne vrijedi da se "uporno kandidiraju". (Normalno da Ʀe sad netko pitati koliko onda stranaka ima ako ovo stoji. No, ima ih neÅ”to viÅ”e od 100.)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.