HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 22 lis 2019, 19:28. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Živac

Spol: muško
PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 14:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da ima i drugaĆØijih sluĆØajeva, ja sam ovo govorio naĆØelno.

MeĆ°u ovima koji su nekad bili na vlasti ima nekih za koje je možda Å”teta Å”to su marginalizirani. Za to je ponajviÅ”e kriva psihologija mase, koju se dobrom propagandom uvjeri u svaÅ”ta (npr. sluĆØaj IviƦ PaÅ”aliƦ). Zdravko Tomac je jedan takav, ali i on je nakon prvog izbornog neuspjeha svatio da se viÅ”e nema smisa tako boriti.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Ivan_KBF

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 15:57
PostNaslov : Izbori i postizborna politika
Citiraj i odgovori

Da. ToĆØno. InaĆØe, znam jednu osobu koja je glasovala za Gospodarsku stranku Stjepana GnjeĆØa. Rolling Eyes

P.S. Nije mu rodbina.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
gema

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 17:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

koliko god se ĆØinilo da male stranke imaju dobre programe, bojim se da to nije toĆØno, odnosno sigurna sam. zapravo su jednaki kao i velike stranke samo su male. osobno smatra da je viÅ”estranaĆØje izuzetno dobra stvar, ali ovo u Hrvatsko je otiÅ”lo u svoju drugu krajnost i svaka osoba koja neĆØime nije zadovoljna u svojoj stranci ode i osnuje svoju stranku.
a problem je i novac. jer, naime, politiĆØke stranke se financiraju iz državnog proraĆØuna i svi ti mali dobiju neku lovu za to Å”to rade. tako da su jednako (ne)poÅ”teni kao veliki.
a i ima istine da oni koji nisu nikad bili na vlasti nemaju iskustva s voĆ°enjem države. nije mala stvar voditi državu i to nije nimalo lako. konkretno, na mom podruĆØju prije nekoliko god na vlast je doÅ”la oporba koja je smatrala da je jednostavno voditi opƦinu, ali u biti jako brzo je naĆØelnik dao ostavku i vlast su prepustili onima koji su na vlasti bili prije (pojednostavljeno).
tako da mislim da je uvijek se bolje opredjeliti izmeĆ°u veƦih i izabrati manje zlo. jer u naÅ”em sluĆØaju nije svejedno tko je na vlasti.

"Ljubav mi je sve objasnila,
ljubav sve rijeÅ”ila ā€“
stoga obožavam tu Ljubav,
ma gdje da prebiva."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: uto 04 pro 2007, 17:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
A zaŔto unaprijed misliŔ da su takvi sumnjivi?
Meni glas za jednu malu stranku viÅ”e znaĆØi,nego za neku veliku gdje se utopi.Makar svi rekli da je glas za ove koji ne proĆ°u izborni prag baĆØen glas,ali ovi "maleni" Ʀe se tom glasu viÅ”e veseliti Wink I kad bi svi poĆØeli gledati na taj naĆØin da glasamo za te neke manje stranke koje imaju puno bolje programe nego ne znam kakvi "crveni", "plavi", zeleni, ljubiĆØasti... onda bi možda u državi neÅ”to i mijenjali, a ovako nam SDP i HDZ nakon svakih izbora pokažu Å”ipak i smiju se jer na sve Å”to su obeƦali mogu se samo slatko nasmijati.. Vlast imaju i boli njih Ć°on!

moje miÅ”ljenje je baÅ” suprotno..moj se glas možda utopi u masi,ali sam sudjelovao u odluci. kakva je meni korist Å”to Ʀe se mala stranka veselit Å”to sam joj dao glas.. ma nek plaĆØu onda Laughing ako dam glas maloj stranci koja nema sanse preƦ izborni prag, moj je glas izgubljen. u zadnja dva mandata vlade nije imalo smisla davat glas manjim strankama, a mislim da Ʀe tako bit i u buduƦe, jer stranka koja (ne)Ʀe preƦ prag ali imat možda 3 ili 4 mandata pa se priklonit hdz-u ili sdp-u, suprotno mome miÅ”ljenju, ja nisam niÅ”ta napravio..dao sam im da oni odluĆØuju. pa ĆØak mogu za primjer dat sad HSS/HSLS ... jer njihovi biraĆØi Ʀe tako proƦ, pitanje je kome Ʀe se oni odluĆØit priklonit... nadajmo se da Ʀe gledat korist graĆ°ana (i seljaka) ove države, pa da Ʀe odluĆØit na temelju svog programa..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 12:51
PostNaslov : Komentar Glasa koncila
Citiraj i odgovori

S obzirom da na mladima svijet ostaje, bilo bi jako dobro da ĆØim viÅ”e mladih proĆØita komentar Glasa koncila iz pera urednika. On postavlja neka vrlo bitna pitanja, i vrlo aktualno. Daje ozbiljno misliti Å”to se to nama ispod žita nastoji uvaliti.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Luka7

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja svake nedjelje prolistam glas koncila i žalosti me ĆØinjenica da toliki vjernici nakon mise kupuju dnevne tiskovine koje ih krivo informiraju o mnogim crkvenim pitanjima, a nikad ne ĆØitaju ni jednu vjersku tiskovinu. Koliko puta sam usporeĆ°ivao ono Å”to piÅ”e u glasu koncila i onda vidio na koji krivi naĆØin razno razni komentatori u jutarnjem i inim listovima to krivo interpetiraju i obmanjuju mase.

Maro, i ja sam jutros odmah nakon Å”to sam proĆØitao MikleniƦev komentar odmah pomislio ovo spomenuti na forumu. Ali ja sam to veƦ i spomenuo na temi gdje raspravljamo o postizbornim stvarima. Za one koji ne znaju, radi se o tome da su sdp-ovci u izbornoj noƦi skandirali "tito, tito", "jugoslavijooo" i "druže tito mi ti se kunemo..". Evo, napokon je danas i Å”iroj javnosti poznato jer je i kod stankoviƦa bilo rijeĆØi o tome. Mene to i nije iznenadilo previÅ”e, jer znam da mu mladi sdp-a hodoĆØaste redovito na grob i vidio sam Å”ta mu piÅ”u u knjigu žalosti. A vi koji ih simpatizirate samo i dalje nastavite glasat za njih.

Joj, kako brzo sam skrenuo na politiku. Uglavnom stvari se svode na to da ljudi viÅ”e voli proĆØitat Å”to je pokoji politiĆØar ili estradnjak rekao, ima li koji novi skandal ili dali je koja tajna iz života nekog slavnog iscurila u javnost. Ljudima se neda ĆØitat neke teoloÅ”ke osvrte i sliĆØne stvari koje se nalaze u glasu koncila. Pa meni su ĆØak neki vjernici rekli da je taj glas koncila krajnje dosadan za ĆØitat.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 16:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo sigurno ne bi smjelo bit dosadno, jer se radi o naÅ”im životima. A skretanje u politiku? Pa Å”to, je li to grijeh? Zar nas laike i Koncil ne potiĆØe da se bavimo politikom na ispravan naĆØin? No, nasljeĆ°e proÅ”losti nalaže katolicima da Å”ute i pokriju se uÅ”ima i ĆØekaju milost. E, mislim da treba ozbiljnije graknuti.

A silno mi je žao Å”to nam mladi koji su glasali za SDP ili su njihovi simpatizeri nisu željeli objasnit svoje stavove. To bi bila dobra stvar, suĆØeliti argumente pa da vidimo Å”to Ʀe izaƦi. Ovako... Å teta.

Kata

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a mladi hdz-a idu na narodnjake,slusaju srpski turbo folk
u cemu je razlika ??
ne opravdavam n jedne ni druge al fascinantno je to kako svi samo jednu str vide
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad bolje razmislim bolje niÅ”ta ne reƦ

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 23:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kata napisa:
u cemu je razlika ??
ne opravdavam n jedne ni druge al fascinantno je to kako svi samo jednu str vide

oni koji pjevaju Jugoslavijo... jasno žele opet Jugu...
Jel tebi ista stvar živjeti u Jugi i sluŔati turbofolk?

Kata

PostanoPostano: ned 09 pro 2007, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa cuj ne vidim razliku izmedu tog i ppjevanju pjesama koje je ceca posvetila arkanu,koji je klao po hrvatskoj
objasni mi razliku
El Pepe

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 6:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kata napisa:
u cemu je razlika ??

Kata napisa:
pa cuj ne vidim razliku izmedu tog i ppjevanju pjesama koje je ceca posvetila arkanu,koji je klao po hrvatskoj
objasni mi razliku

ImaÅ” li kakav dokaz da mladi HDZ sluÅ”aju cecu. Onako da si zapjeva ĆØitavo vodstvo u izbornoj noƦi.
Mladi SDP su jasno pokazali Å”to žele ĆØim malo osjete strast pobjede odmah bi "Jugoslavio, jugoslavio"

Zadnja promjena: El Pepe; pon 10 pro 2007, 11:01; ukupno mijenjano 1 put.

Tak si ja to mislim
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi budite svijesni jedne ĆØinjenice. Ima ljudi u Hrvatskoj, Hrvata koji nisu nauĆØili lekciju iz dvije Jugoslavije, od kojih je svaka zavrÅ”ila krvavo, pa žele treƦu, koja Ʀe opet krvavo zavrÅ”it. Tko ne nauĆØi lekciju iz proÅ”losti mora je ponavljati. To je životna i povijesna istina koliko god nekome bila draga ili ne!

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 10:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kata napisa:
objasni mi razliku

Po tvojoj logici Srbin koji sluÅ”a prljavo kazaliÅ”te i Arsena DediƦa želi opet jugu Wink

Nemoj to stavljati u isti koÅ”. Sneni je toĆØno rekao da postoji mnogo Hrvata koji opet žele Jugu, i to bi nam trebao biti alarm. PoÅ”to ja živim u treƦoj Jugi mogu vam reƦi da je oĆØajno.

Kata

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 13:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Kata napisa:
objasni mi razliku

Po tvojoj logici Srbin koji sluÅ”a prljavo kazaliÅ”te i Arsena DediƦa želi opet jugu Wink

Nemoj to stavljati u isti koÅ”. Sneni je toĆØno rekao da postoji mnogo Hrvata koji opet žele Jugu, i to bi nam trebao biti alarm. PoÅ”to ja živim u treƦoj Jugi mogu vam reƦi da je oĆØajno.

neznam kako si to ovog zakljucka dosao al ok,neide ti logika

i da frendica koja je u mladezi hdz je u izbornoj noci nakon slavlja u stozeru sa ostali hdzovcima isla na cajke Wink meni je to licemjerno

ja se uzasav tih cajki tko god da ih slusa
Mara

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 16:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne treba mijeÅ”ati glazbeni neukus od prizivanja nakazne, izopaĆØene tvorevine imenom Jugoslavija

Kata

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 16:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Ne treba mijeÅ”ati glazbeni neukus od prizivanja nakazne, izopaĆØene tvorevine imenom Jugoslavija

kako ste svi zatucani tim hdz ja ne vjerujem
sta vas je sanader potplatio
little_angel

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 18:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kata napisa:
Mara napisa:

cajke su samo cajke... vrsta glazbe...
a glazba uvijek kod nas izaziva nekakve osjeƦaje..
ovisno o osobi...

i doista ne znam zaÅ”to netko usporeĆ°uje cajke koje sluÅ”aju neki u mladeži HDZ-a
i ono Ŕto su pjevali u SDP-ovom taboru - Jugoslavijo, Jugoslavijo...

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 20:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kata napisa:

ima ovdi i onih koji su zatucani sdp-om... i jugom...

ispriĆØavam se ako se naÅ”o neko uvrijeĆ°en.. niÅ”ta osobno

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kata napisa:
Mara napisa:

A ti si navijaĆØica MilanoviƦa? ƈime je on to tebe potplatio?

M-o-S

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
kad bolje razmislim bolje niÅ”ta ne reƦ

s ovim se moram složit.... mislim da je to najpametnije. Very Happy Very Happy

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 10 pro 2007, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne razumijem zaŔto se ovo uvijek svede na HDZ i SDP. Nisam glasao ni za jedne ni druge. Želim gledati na ovo kao katolik i hrvat.
Kao katolik odbacujem one koji guraju antikatoliĆØke zakone. Kao Hrvat odbacujem Jugoslaviju.
Ovo bi bar trebalo biti kristalno jasno.

Mara

PostanoPostano: uto 11 pro 2007, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U pravu si, zapravo je to jedini ispravan naĆØin razmiÅ”ljanja. Ipak, moramo imati i na umu kako se tako zalagati za to da stvari budu transparentne.

Kata

PostanoPostano: uto 11 pro 2007, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Kata napisa:
Mara napisa:

A ti si navijaĆØica MilanoviƦa? ƈime je on to tebe potplatio?

ja nisam na za hdz ni za sdp,ni jedni ni drugi mi se ne svidaju al licemjerno mi je pricat protiv sdp kad hdz radi isto.i molim vas o kakvom vi komunizmu pricate,oni imaju partija u imenu al one prave komunjare nisu
gema

PostanoPostano: sri 12 pro 2007, 0:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nastojim se suzdržat oko komentara politike,ali...

ma molim te kako nisu komunisti, alooo!!!!!!!!!!!????????????
pravi, živi komunisti su.
a i žele natrag veliku jugoslaviju, aloooo!!!!!!!!!!
osim toga protiv crkve su Å”to je jako bitna ĆØinjenica.
mislim da je pametnom to dosta.

"Ljubav mi je sve objasnila,
ljubav sve rijeÅ”ila ā€“
stoga obožavam tu Ljubav,
ma gdje da prebiva."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.