HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 21 lis 2019, 18:16. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sneni
iskljuĆØen

Spol: muško
PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vicky napisa:
sneni napisa:
I ako je netko peder onda je psihiĆØki bolesnik ili patoloÅ”ki sluĆØa, pa se prema tome treba tako i odnositi. A ono Å”to je protuprirodno proglaÅ”avati prirodnim i joÅ” nas koji to ne prihvaƦamo žigosati to je izum tolerancije 21. stoljeƦa. Ti meni smijeÅ” reƦi da sam ksenofog, oduran tip, koji prazni crkve.. a ja ne smijem reƦi da je netko gamad. Opa logike!

....

Matej 7:1-5
ne sudite da ne budete suĆ°eni!
jer sudom kojim sudite bit Ʀete suưeni! i mjerom kojom mjerite mjerit Ʀe vam se!
Ŕto gledaŔ trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaŔ
i kako možeÅ” reƦi bratu svomu : de da ti izvadim trn iz oka, a eto brvna u oku tvome
licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ĆØeÅ” onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova

mislim da svi mi trebamo raditi na sebi (na svojim manama, slabostima i grijesima), a sud o drugima treba ostaviti Bogu.

daleko od toga da odobravam i podržavam ono Å”to homoseksualci rade/propagiraju i sliĆØno,ali ono Å”to mogu uĆØiniti je da im pomognem i volim ih kao svoje bližnje (a oni nam to jesu htjeli mi to ili ne) (Matej 22:39 ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga) .

oni Ʀe odgovarati na sudu za svoja djela, a ja za svoja. jedno je ne odobravati. drugo je mrziti.

u duhu krÅ”Ć¦anstva za takve ljude treba moliti, ukoliko ih poznajemo - pomoƦi im, ali nikako osuĆ°ivati, pljuvati po njima,...

i sneni kada si spomenuo toleranciju 21. stoljeƦa - tu nije problem naÅ”a tolerancija. razmisli malo o duhu ljubavi (ne odobravanja - nego ljubavi prema bližnjem). žao mi je Å”to kod tebe osjeƦam odbojnost (da ne kažem neÅ”to gore) prema naÅ”oj braƦi i sestrama (koji su možda baÅ” kao takvi test naÅ”e vjere - tj koliko smo stvarno željni sljediti Krista u njegovoj savrÅ”enoj ljubavi prema svima = ljubi, pomogni, praÅ”taj, a ne mrzi, gazi, sudi)

ljubite jedni druge kao Å”to sam ja volio vas i ne sudite, da vam ne bude suĆ°eno

Gdje sam ja nekoga osudio - reƦi da je netko lopov - ako je krao nije osuditi tog ĆØovjeka.
reƦi da je netko alkoholiĆØar - ako se stalno opija nije nikakvo osuĆ°ivanje.
ReƦi da je netko topli nije nikakvo osuĆ°ivanje nego jednostavno priznanje ĆØinjenice. A Isus je rekao da Ʀe "vas istina osloboditi"
DoĆØim ti me osudi jer veƦ toĆØno opisujeÅ” kako bih ja postupao s tim ljudima ako ih tako nazivam.
I joÅ” neÅ”to ĆØovjek koji neÅ”to pogrijeÅ”i, on se pokaje, nastoji popraviti a pederi se javno busaju u prsa, traže ozakonjenje svojih brakova, posvojenje djece, reĆ°enje za sveƦenika... i na takvu aroganciju po tvom bi se mi krÅ”Ć¦ani trebali ponaÅ”ati poput sestre Bogobojazne od ugaÅ”ene uskrsne svijeƦe iz 1138 godine i pobožnim smijeÅ”kom punih suza radosnica takve tapÅ”ati po ramenima i govoriti "Bog vas voli samo naprjed" To samo može tražiti iskvarena i beskiĆØmena lažna ljuubav. " Isus reĆØe: Ako Brat tvoj sagrijeÅ”i idi i ukori ga na samo, ako te posluÅ”a ukori ga pred dva svjedoka, ako ni njih ne posluÅ”a prijavi ga Crkvi, ako ni nju ne posluÅ”a neka ti bude kao carinik i grjeÅ”nik. "OĆØito neki zaboravljaju na ovu Isusovu rijeĆØ.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 21:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Gdje sam ja nekoga osudio - reƦi da je netko lopov - ako je krao nije osuditi tog ĆØovjeka.
reƦi da je netko alkoholiĆØar - ako se stalno opija nije nikakvo osuĆ°ivanje.
ReƦi da je netko topli nije nikakvo osuĆ°ivanje nego jednostavno priznanje ĆØinjenice. A Isus je rekao da Ʀe "vas istina osloboditi"
DoĆØim ti me osudi jer veƦ toĆØno opisujeÅ” kako bih ja postupao s tim ljudima ako ih tako nazivam.
I joÅ” neÅ”to ĆØovjek koji neÅ”to pogrijeÅ”i, on se pokaje, nastoji popraviti a pederi se javno busaju u prsa, traže ozakonjenje svojih brakova, posvojenje djece, reĆ°enje za sveƦenika... i na takvu aroganciju po tvom bi se mi krÅ”Ć¦ani trebali ponaÅ”ati poput sestre Bogobojazne od ugaÅ”ene uskrsne svijeƦe iz 1138 godine i pobožnim smijeÅ”kom punih suza radosnica takve tapÅ”ati po ramenima i govoriti "Bog vas voli samo naprjed" To samo može tražiti iskvarena i beskiĆØmena lažna ljuubav. " Isus reĆØe: Ako Brat tvoj sagrijeÅ”i idi i ukori ga na samo, ako te posluÅ”a ukori ga pred dva svjedoka, ako ni njih ne posluÅ”a prijavi ga Crkvi, ako ni nju ne posluÅ”a neka ti bude kao carinik i grjeÅ”nik. "OĆØito neki zaboravljaju na ovu Isusovu rijeĆØ.

sneni, oprosti, mislim da ti i vicky niste na istoj frekvenciji, da je nisi razumio... Smile ja se s njom slažem. u potpunosti Wink

neka su oni takvi kakvi su, al straÅ”no sam protiv takvih brakova, a naroĆØito protiv usvajanja djece.. to je propast..
to je bolest, pa se prema tome treba tako odnosit.. daleko od toga da su oni krivi Ŕto su takvi.
ok mi je ako je netko takvog opredjeljenja, a nema partnera, i ne traži svoja "prava" Å”to se tiĆØe braka i usvajanja djece i kojeĆØega joÅ”..

kak je ono, mislim Rojs rekao: treba sve njih na otok pa nek se tamo množe..
Wink

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jutros ĆØekam ribara za kupit ribe (a smrzo sam se) poveo se razgovor o pijanstvu. Tu bio i notorni alkoholiĆØar (mislim jedini u mjestu) i on kaže: svi govre Jure pije, Jure pije.. a hoƦete da ja vama reknem koje žebne i koliko viskuja na dan popiju, a samo Jure pije...

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 9:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Offtopic,offtopic. Moderator,gdje si? Probudi se. Confused
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije off topic, samo ti ne kužiŔ.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Administratori
administrator

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PopriliĆØno je jasno da nakon ponovnih ispada nekih forumaÅ”a na ovoj temi ne preostaje niÅ”ta drugo nego reagirati prema Pravilniku i poduzeti odreĆ°ene disciplinske mjere.

Nakon izbora bilo vam je dozvoljeno otvoriti ovu temu i nastaviti raspravu u skladu s Pravilnikom. Nakon nekog odreĆ°enog vremena stvari su se vratile na isti kotaĆØ, neprijateljski nastrojena rasprava, povlaĆØenje za jezik, omalovažavanje, pa ĆØak i vulgarnosti...

OdluĆØili smo zakljuĆØati ovu temu i sve teme koje se odnose na politiĆØke prilike u Hrvatskoj (i u proÅ”losti i u danaÅ”nje vrijeme). Od kada je otvorena tema o izborima, jedino na toj temi traje konstantna (uglavnom destruktivna) rasprava. To NIJE ono zbog ĆØega ovaj forum postoji. Ako su neki dolazili ovdje samo da priĆØaju o politici, pogrijeÅ”ili su smisao ovog foruma. O politici raspravljajte na tisuƦu drugih svjetovnih foruma koji su sami sebi svrha. A ovdje vam evo prilike usmjeriti se na one kojima treba vaÅ”e iskustvo vjere, savjet, pomoƦ, toplina krÅ”Ć¦anskog zajedniÅ”tva, prijatelj. Na forumu postoji viÅ”e od 700 tema. Neka se stvori konstantna rasprava na temama koje Ʀe biti od stvarne koristi duÅ”ama onih koji ovdje dolaze.

Dodatnih objaÅ”njenja (s naÅ”e strane) i javnih komentara (s vaÅ”e strane) na ovu odluku i doneÅ”ene disciplinske mjere neƦe biti.

Ured HBK za mlade, Kaptol 21, Zagreb
tel: 01/4814-699, e-mail: forum-mladi@hbk.hr
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.