HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 4:02. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Prema predizbornim anketama SDP je vodio u 7 izbornih jedinica.
Kako je moguƦe da se to promijenilo,baÅ” me zanima.
A dijasporu bi trebalo ukinuti,jer Ŕto oni znaju o ovdaŔnjoj situaciji.
Samo su Hrvati na papiru.

Da, samo sam Hrvat na papiru, moje srce kuca za Sandžak i nemam pojma kako je 20 kilometara od moje kuƦe. I doista mi je žao zbog onih 5 mandata od 150 jer nismo nijedan zaslužili jer živimo s pogreÅ”ne strane granice.
Trebamo biti ko nitko na svijetu, jer tako kaže ona baba sa placa i MilanoviƦ i mnogi koji ne mogu smislit nas Hercegovce.

Nažalost danas rastu plodovi koji su posijani 2000g.
IzkljuĆØujem se iz ove rasprave.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa nisam ni rekao da su glasovi.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:

Mislim da je dosta kompleksno pitanje da li dati dijaspori da glasa na izborima ili ne. Slažem se da je dosta Hrvata iz dijaspore to samo na papiru, a pretpostavljam da Hrvati treƦe ili ĆØetvrte generacije ĆØiji su se roditelji veƦ rodili u inozemstvu viÅ”e ni ne zna hrvatski kak spada. Ali, s druge strane, evo angelous navodi primjer sportskih reprezentativaca Hrvata iz dijaspore (ĆØini mi se da su primjer braƦa KovaĆØ, a Niko je kapetan naÅ”e nogometne repke). A imaÅ” i npr. Hrvata u Hercegovini koji kažu da su pristupili hrvatskoj vojsci za vrijeme Domovinskog rata.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se za manjine u Bosni i Hercegovini,ali ne za Ameriku,bilo sjevernu ili južnu ili Australiju.

M-o-S

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Srki napisa:

Mislim da je dosta kompleksno pitanje da li dati dijaspori da glasa na izborima ili ne. Slažem se da je dosta Hrvata iz dijaspore to samo na papiru, a pretpostavljam da Hrvati treƦe ili ĆØetvrte generacije ĆØiji su se roditelji veƦ rodili u inozemstvu viÅ”e ni ne zna hrvatski kak spada. Ali, s druge strane, evo angelous navodi primjer sportskih reprezentativaca Hrvata iz dijaspore (ĆØini mi se da su primjer braƦa KovaĆØ, a Niko je kapetan naÅ”e nogometne repke). A imaÅ” i npr. Hrvata u Hercegovini koji kažu da su pristupili hrvatskoj vojsci za vrijeme Domovinskog rata.

baŔ zbog toga je kompleksno, kak kažeŔ...

prema tome, kako god ko napravi, onom drugom neƦe valjat.. Wink

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oni koji nisu zadovoljni rezultatima izbora, spominju nekakvo varanje, korupciju i sl. Ali ako uzmemo da su biraĆØi doista tako izglasali i da je sve proÅ”lo poÅ”teno (Å”to ja vjerujem da jest, jer da sam mislila da neƦe tako proƦi, nikada ne bi ni otiÅ”la glasati, ne bi bilo svrhe), onda je veƦina graĆ°ana glasala za HDZ, znaĆØi on je relativni pobjednik. I mislim da je glas graĆ°ana najvažniji, i da je to bit demokracije. Ako su graĆ°ani izabrali HDZ, onda prijateljstvo s ostalim strankama i nekakve koalicije po meni ne bi smjele biti presudne. Da su graĆ°ani izabrali SDP, sve ovo bi jednako napisala, samo Å”to bi umjesto HDZ pisala SDP Wink Ali drago mi je jedno. HDZ je pobjedio i bez dijaspore. To mi je drago jer sad ovi koji su protiv glasova dijaspore ne mogu reƦi da je dijaspora spasila HDZ. I sa dijasporom, i bez dijaspore, HDZ je dobio viÅ”e glasova od SDP-a.

Å to se tiĆØe glasova dijaspore, vrlo je diskutabilno o njima raspravljati jer ovise o svakom pojedincu. Postoje ljudi kao Å”to je veƦ netko ovdje napisao koji su se rodili u Americi, roditelji su im Hrvati, ali ne znaju hrvatski jezik i oĆØito je da je Amerika njihov dom i da Hrvatska viÅ”e nema veze s njhovim vlastitim životom. Ali takoĆ°er postoje i ljudi koji su poput jedne majke iz NjemaĆØke, koja je poslala Sanaderu pismo u kojem ga moli da ne dopusti da se ukinu glasovi iz dijaspore jer je njezin sin iz NjemaĆØke otiÅ”ao u Vukovar braniti svoju domovinu, te je u tom ratu i poginuo. I sad naravno da ta žena koja je izgubila sina u ratu želi imati pravo dati glas svojoj domovini. I ja mislim da ima pravo viÅ”e od mene koja ovdje živim oduvijek.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Živac

PostanoPostano: pon 26 stu 2007, 22:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
ne samo pokuŔao....
pa i 2003 su mrtvi glasali......za HDZ...
a i HDZ je u nekoliko navrata prekrŔio predizbornu Ŕutnju...

Ovo je genijalno. Kod nas je jako popularno kad netko nije zadovoljan izborima ili vlaÅ”Ć¦u, onda se tu namjeÅ”taju rezultati isl.

Jel ti imaÅ” ikakvog pojma kako se izbori provode?

Ako imaŔ kakva saznanja o izbornim prijevarama, proslijedi ih državnom odvjetniŔtvu, a ne nama na ovom forumu. U protivnom, ne iznosi gluposti.

Citat:
nadam se da ste juĆØer gledali...i prije objave prvih rezultata govorio je hebrang..meni je malo ĆØudno da je on cca 10-15min prije objave na tv-u, internetu, itd znao da "hdz vodi sa 10 mandata"...mislim znam da traje neko vrijeme da to zmontiraju....ali ne tolko

Da, nemaÅ” pojma kako se izbori provode, ok.

Srki napisa:
Prema predizbornim anketama SDP je vodio u 7 izbornih jedinica.
Kako je moguƦe da se to promijenilo,baÅ” me zanima.

Nije se promijenilo nego HDZ-ovi glasaĆØi ne vole to govoriti javno.
Anketa iz Globusa koja je bila tajna je toĆØno predvidjela izborne rezultate. Smile

angelous napisa:
slažem se sa srkijem, ali bi trebalo bar reprezentatiovcima (iz svih sportova) u dijaspori omoguƦiti da glasuju...(uz potvrdu o kategorizaciji sportaÅ”a) jer i njima možemo bit zhvalni, jer puno npr amerikanaca zna za hrvatsku po sportaÅ”ima Wink

A oni koji su doÅ”li braniti Hrvatsku, vani lobirali za priznanje ili slali pomoƦ, možemo li njima biti zahvalni?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
sike

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 0:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” me zanima kako bi vi priĆØali koji bi otiÅ”li van pa da vam kažu da niste Hrvati i da nemate pravo glasa
Koliko nam je tih, po vama, "Ne-Hrvata" spaÅ”avalo straÅ”nji dio tijela '91 i dalo svoje živote? Jel bi s enjihovim majkama i oĆØevima smogli snage reƦi da nemaju pravo glasat?
Bojim se da mnogima u naÅ”oj državi smeta hrvatstvo, pa bi raĆ°e da s eta rijeĆØ ne koristi..
Ovo Ŕto piŔem ne govorim jer sam za HDZ (Srki je bio sa mnom na izborima pa se i sam uvjerio Wink ), ali oduzeti NAŠEM narodu priliku da barem glasa..!?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
angelous

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 9:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
A oni koji su doÅ”li braniti Hrvatsku, vani lobirali za priznanje ili slali pomoƦ, možemo li njima biti zahvalni?

itekako...ja sam samo naveo primjer sportaŔa (mada nije ispalo kao primjer), dok sam nažalost, na branitelje zaborvio, a trebao sam njih stviti kao prv primjer Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Shocked Embarassed Embarassed

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 9:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro,neka glasaju. I ne trebamo se svaĆ°ati ovdje zbog toga.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
A imaŔ i npr. Hrvata u Hercegovini koji kažu da su pristupili hrvatskoj vojsci za vrijeme Domovinskog rata

nevezano za izbore. Iz mog mjesta viÅ”e je mladiƦa poginulo u Hr nego u Hercegovini. Ako netko ima ovdje iz vukovara neka nam kaže koliko ih je poginulo u Vukovaru ili u Slavoniji. Nedavno sam u Dubrovniku preko puta crkve sv.Vlaha u spomen muzeju ĆØitao imena i zakljuĆØio da ih je 1/3 iz Hercegovine... Može nam Kristijan provjerit i potvrdit....
Ne trebate niÅ”ta komentirat na ovo al sam se osjeƦao dužnim da podsjetim na one koji život izgubiÅ”e za svoju domovinu. Oni ne kažu da su bili u hr vojsci veƦ za njih govori....

Mara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dijaspora nije po volji "lijevima", jer joŔ uvijek drži do tradicionalnih vrednota. No, ta ista dijaspora je u ratu davala svoje sinove i svoje novce.
InaĆØe, Å”okira me pogled mladih katolika na "ljevicu" i praktiĆØno ne priznavanje svega zla Å”to smo proÅ”li od 1945. na ovamo. A dostami je bilo ĆØuti gospoiĆ°u AntunoviƦ da shvatim kako je mentalni sklop SDP-a isti kao i KPH

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 13:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
5rich napisa:
ne samo pokuŔao....
pa i 2003 su mrtvi glasali......za HDZ...
a i HDZ je u nekoliko navrata prekrŔio predizbornu Ŕutnju...

Ovo je genijalno. Kod nas je jako popularno kad netko nije zadovoljan izborima ili vlaÅ”Ć¦u, onda se tu namjeÅ”taju rezultati isl.

Jel ti imaÅ” ikakvog pojma kako se izbori provode?

Ako imaŔ kakva saznanja o izbornim prijevarama, proslijedi ih državnom odvjetniŔtvu, a ne nama na ovom forumu. U protivnom, ne iznosi gluposti.

o vjeruj mi..znam kaj govorim..osim toga...i gong i electa su to obavili...
ja sam i prije izbora tvrdila da se sve kupuje i namjeŔta...
2004 je sam GlavaÅ”,dok je jopÅ” nadebelo bil u hdzu izjavil da je on osobno 20 000 glasova namjestil...
i nemru mi prodavat tak neke fore...nek profdaju kome hoƦe,i nek vjeruje tko hoƦe, ali ja neƦu ..i svoje miÅ”ljenje neƦu promijenit...jer znam da je argumenmtirano....a znaju to i mnogi,ali si ne Ć¦Å¾ele priznati...naÅ”a država bez korupcije je trenutno utopija...žao mi je Å”to tu korupciju mnogi vjernici podržavaju,ali ja sma veƦ rekla...osobni izbor svakog ĆØovjeka..kak ja poÅ”tujem vaÅ”e miÅ”ljnje oĆØekujem da i vi poÅ”tujete moje...

a Å”to se tiĆØe glasovanja dijaspore se salžem sa srkijem...dalja dijaspora( poĆØevÅ”i od NjemaĆØke, Amerije, Australije, ......) ne bi trebala glasovati...ne plaƦaju porez u hrvtaskoj,. nemaju hrvatske moirovine,mnogo njih niuti ne zna hrvtski, pogotovo treƦe ili dalje generacije...ak se oƦu osjeƦati djelom svog naroda nek njeguju obiĆØaje i folklor...
po tome bi ja trebala glasati u maĆ°arskoj jer je moja Å”ukun,Å”ukun baka bila maĆ°arska grofica..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Mara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako to tvrdiÅ” podastri dokaze. Toliko ne želiÅ” vidjeti zlo ljevice da je to ĆØista muka.A MesiƦ je navijao sasvim oĆØito za ljevicu, sada MilanoviƦ poÅ”to poto želi dobit mandat za sastavljanje vlade Å”to je nemoralno i ti i dalje to ne vidiÅ”. Å to bi ti ĆØovjek mogao reƦi?

Natty

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postoji Ustav RH kojeg se poÅ”tuje u ovom sluĆØaju. I to je to. A komunizam i socijaldemokracija su kao totalitarizam i demokracija. Ne možeÅ” sve potrpati u isti koÅ”. OdluĆØila sam da se neƦu mijeÅ”ati ali me straÅ”no smeta Å”to napadaÅ” 5rich, kao ti imaÅ” pravo na svoje miÅ”ljenje, a ona, ja i bilo tko drugi tko se ne slaže s tobom nema.

Mislim da to definitivno nije u redu i svakako nije u duhu demokracije.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
M-o-S

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
InaĆØe, Å”okira me pogled mladih katolika na "ljevicu" i praktiĆØno ne priznavanje svega zla Å”to smo proÅ”li od 1945. na ovamo.

pa vjerojatno zato Å”to neznaju Å”to se dogaĆ°alo, tj. zato Å”to im nitko nije rekao, a novinari i televizija obmanjuju javnost..Å”ire neistine.

5rich
mod team

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
Mara napisa:
InaĆØe, Å”okira me pogled mladih katolika na "ljevicu" i praktiĆØno ne priznavanje svega zla Å”to smo proÅ”li od 1945. na ovamo.

pa vjerojatno zato Å”to neznaju Å”to se dogaĆ°alo, tj. zato Å”to im nitko nije rekao, a novinari i televizija obmanjuju javnost..Å”ire neistine.

o ja mislim da jako dobro znamo Å”to se dogaĆ°alo...ali isto tak i znamo da nije bilo "ljevice" ne znam kolko bi od države imali...
a isto tak vremena se mijenjaju...
meni se sviĆ°a desnica...ali ne desnica 2007, nego desnica 1995
ljudi se mjenjaju....mjenaju se i vlasti...neke nabolje..neke nagore...

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
M-o-S

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 15:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
M-o-S napisa:
Mara napisa:

o ja mislim da jako dobro znamo Å”to se dogaĆ°alo...ali isto tak i znamo da nije bilo "ljevice" ne znam kolko bi od države imali...
a isto tak vremena se mijenjaju...
meni se sviĆ°a desnica...ali ne desnica 2007, nego desnica 1995
ljudi se mjenjaju....mjenaju se i vlasti...neke nabolje..neke nagore...

mi nemožemo 100% znat Ŕta je bilo, jer smo jedva znali za sebe... Wink

mislim da nema smisla prepucavat se... imamo razliĆØita miÅ”ljenja, ja sam reko svoje, ti svoje.. ja držim da je tak kak sam reko,al to je sam moje miÅ”ljenje i ja Ʀu se toga držat. Wink ok?? Rolling Eyes Very Happy

Mara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Postoji Ustav RH kojeg se poÅ”tuje u ovom sluĆØaju. I to je to. A komunizam i socijaldemokracija su kao totalitarizam i demokracija. Ne možeÅ” sve potrpati u isti koÅ”. OdluĆØila sam da se neƦu mijeÅ”ati ali me straÅ”no smeta Å”to napadaÅ” 5rich, kao ti imaÅ” pravo na svoje miÅ”ljenje, a ona, ja i bilo tko drugi tko se ne slaže s tobom nema.

ZahvaljujuƦi tebi i njoj ja sam se povukla i povuƦi Ʀu se opet. Izvoli prebrojit njene postove kojima neÅ”to tvrdi, ružno, ali za to ne daje nikakve dokaze. Ja napiÅ”em 1 post i ti me napadneÅ”.
I... Ja imam vrlo konkretna iskustva na kojima gradim miÅ”ljenje. No, oĆØito je ovdje agitacija za SDP tako velika, a animozitet na hrvatsko tako jasan da mi je doista puno bolje maknut se. Ipak joÅ” niste objasnile kako katolici toliko vole pravne sljednike onih kojih su onako tamanili Hrvate i "usreƦili" nas s 50 godina socijalizma, a da se nisu nikad za to pokajali ili ispriĆØali, a kamo li poduprli rehabilitaciju žrtava i kažnjavanje zloĆØinaca.
A bilo bi mi drago da ti kao moderator objasniÅ” je li istina dozvoljena ili je treba zamat u ukrasni papir da se ne vidi?

ja

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 16:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ja napisa:
A imaŔ i npr. Hrvata u Hercegovini koji kažu da su pristupili hrvatskoj vojsci za vrijeme Domovinskog rata

nevezano za izbore. Iz mog mjesta viÅ”e je mladiƦa poginulo u Hr nego u Hercegovini. Ako netko ima ovdje iz vukovara neka nam kaže koliko ih je poginulo u Vukovaru ili u Slavoniji. Nedavno sam u Dubrovniku preko puta crkve sv.Vlaha u spomen muzeju ĆØitao imena i zakljuĆØio da ih je 1/3 iz Hercegovine... Može nam Kristijan provjerit i potvrdit....
Ne trebate niÅ”ta komentirat na ovo al sam se osjeƦao dužnim da podsjetim na one koji život izgubiÅ”e za svoju domovinu. Oni ne kažu da su bili u hr vojsci veƦ za njih govori....

Žao mi je Å”to reĆØenicu vadiÅ” iz konteksta. Da im ne vjerujem to Å”to kažu, ne bih ih ni navodila kao primjer zaÅ”to bi Hrvati iz dijaspore trebali glasati na izborima. Wink

Zadnja promjena: ja; uto 27 stu 2007, 16:12; ukupno mijenjano 2 put/a.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Cordelia

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 16:06
PostNaslov : Re: Izbori i postizborna politika
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
Cordelia napisa:
Ivan Rimac je doista vrstan analitiĆØar
jel to onaj koji je sjedio skroz lijevo?? Embarassed nepamtim imena Laughing
ja bih se složio sa Živcem... nisu uspjeli prikrit.. ma cordelia, svima im je malo pobjeglo,... Wink
bio mi je dobar Sanader kad je izjavio Å”to se tiĆØe pulsa da ne vara narod, posebno u zadnjih godinu dana.. po tim anketama SDP pobjeĆ°uje(osobito sinoƦ), a oĆØito je da je HDZ dobio relativnu veƦinu.

Da, mislim da je Rimac sjedio sasvim lijevo - onaj crne kose, malo prosijed, bez naoĆØala. InaĆØe, on je ispravno naveo da GONG naĆØelno ima problem s uzorkom, na temelju kojeg se ne može niÅ”ta pouzdano zakljuĆØiti, jer podatke o glasovanju obraĆ°uju stihijski, onako kako im pristižu, pa im ni uzorak ne može biti reprezentativan. To Å”to su se ovaj put njihove prognoze pokazale toĆØnijima od izlaznih anketa, sasvim je sluĆØajno. A i inaĆØe, kod izbornih rezultata ne treba se previÅ”e pouzdavati u podatke koje nije službeno objavilo Državno izborno povjerenstvo.

Dakle, HDZ je relativni pobjednik izbora, ali bez koalicijskih partnera ne može sastaviti vladu. U svakom sluĆØaju, prema zakonu i demokratskim obiĆØajima, predsjednik države im mora dati prednost kao mandatarima za sastav vlade i tu ni MilanoviƦ ni MesiƦ nemaju nikakve ni legalne niti legitimne osnove za nekakve Å”pekulacije i eventualno guranje SDP-a za mandatara vlade "preko reda". SDP može dobiti mandat za sastav vlade samo i jedino u sluĆØaju da HDZ ne uspije okupiti potrebne koalicijske partnere, odnosno 77 zastupniĆØkih mandata u Saboru - a nikako prije toga Exclamation

Po mojem miÅ”ljenju, MesiƦevo ponaÅ”anje je protuzakonito - mislim na njegovu odluku da vlastitu odgovornost za imenovanje mandatara za sastav vlade prebaci na najjaĆØe koalicijske igraĆØe (HSS-HSLS). Svinjarija!

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Fleki

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živimo u demokratskoj zemlji i svatko ima pravo na svoje miÅ”ljenje, samo bi voljela da barem mi katolici gradimo svoje orjentacije prema vrijednostima koje bi trebali ĆØuvati po svom sakramentu krÅ”tenja.

Ako danas prelomim granu, ne dopusti da uvene drvo...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 16:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prema ustavu:
ƈlanak 10.
Republika Hrvatska Ŕtiti prava i interese svojih državljana koji žive ili borave u inozemstvu i
promiĆØe njihove veze s domovinom.
Dijelovima hrvatskog naroda u drugim državama jamĆØi se osobita skrb i zaÅ”tita Republike
Hrvatske.

E sada, rezime. MesiƦ je tijekom 8 godina bio u Sarajevu kod BoÅ”njaka 10 puta, a u Hercegovini nijednom.
Eto toliko o poŔtovanju ustava...
S druge strane, svjedoĆØio je protiv BlaÅ”kiƦa koji je kasnije osloboĆ°en... Ko sad tu laže i obmanjuje javnost.
Iznio sam istinu i podkrijepio ju dokazima.

natty, pa vjerujeÅ” li barem istini? na stranu demokraciju.... i druge sisteme upravljanja...

Živac

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 16:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
2004 je sam GlavaÅ”,dok je jopÅ” nadebelo bil u hdzu izjavil da je on osobno 20 000 glasova namjestil...

To se radilo o izborima unutar HDZ-a. To je toĆØno, ja isto imam neovisne i pouzdane informacije (ne dokaze) da je na konvenciji HDZ-a gdje se biralo izmeĆ°u Sanadera i PaÅ”aliƦa trebao pobjediti PaÅ”aliƦ, ali je GlavaÅ” namjestio da pobijedi Sanader.

Takvi su scenariji na državnim izborima jednostavno nemoguƦi. To je oĆØito iz pravila izbornog procesa u kojem su prisutni ljudi iz svih stranaka.

Osim toga, ja imam jednako razloga vjerovati da SDP namjeÅ”ta koliko i HDZ. DapaĆØe, SDP ima daleko dulju povijest nedemokracije i kriminalnog rjeÅ”avanja neistomiÅ”ljenika od HDZ-a.

Citat:
po tome bi ja trebala glasati u maĆ°arskoj jer je moja Å”ukun,Å”ukun baka bila maĆ°arska grofica..

Ti imaÅ” maĆ°arsko državljanstvo?

5rich napisa:
...ali isto tak i znamo da nije bilo "ljevice" ne znam kolko bi od države imali...

Objasni?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Živac

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 16:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
OdluĆØila sam da se neƦu mijeÅ”ati ali me straÅ”no smeta Å”to napadaÅ” 5rich, kao ti imaÅ” pravo na svoje miÅ”ljenje, a ona, ja i bilo tko drugi tko se ne slaže s tobom nema.

Nije upuƦeno meni, al imam komentar.

Kod 5rich se ne radi samo o iznoÅ”enju miÅ”ljenja nego i o opetovanom optuživanju bez dokaza. Po zakonima ove države je iznoÅ”enje miÅ”ljenja u nekim sluĆØajevima ipak ograniĆØeno, npr. kad se radi o kleveti. A ovaj govor od 5rich bi se moglo svrstati pod to.

A Å”to bi bilo da ja nekog od vas forumaÅ”a poĆØnem bez dokaza optuživati za recimo nekakvu pljaĆØku. Bi li to bilo u redu?

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.