HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 20:22. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Njezin post je kritika stranci, a nema uvrede pojedincu nikom ponaosob. Nije izrekla niÅ”ta ono Å”to se ne piÅ”e i inaĆØe po novinama.

Posjet MesiƦa BoÅ”njacima, kako ti kažeÅ”.On je predsjednik koji posjeƦuje jednu drugu državu, a koliko znam ta se država zove Bosna i Hercegovina dakle posjetio je svih, ne BoÅ”njake.

Da budemo naĆØistu. Ja sam za to da glasaju državljani RH na izborima. Isto tako sam za to da se ne može imati dvojno državljanstvo. Dakle, u zemlji u kojoj živiÅ” i ĆØiji si državljanin glasaj za one koji Ʀe upravljati TVOJIM životom. Ne vidim nikakvog razloga zaÅ”to bi netko tko živi u drugoj državi glasao za one koji Ʀe krojiti MOJU sudbinu, a na njihovu nema apsolutno nikakvog utjecaja.

Onima koji su nam pomogli za vrijeme Domovinskog rata treba zahvaliti i uvijek im odati priznanje i hvalu, ali opet na drugi naĆØin jer opet ponavljam svojim glasom kroje sudbinu graĆ°ana RH u kojoj oni ne žive i pod ĆØijim se zakonima ne nalaze.

Å to se tiĆØe generala - zna se tko je izruĆØio Gotovinu, Internet vrvi od govora na Rivi, a zatim onog drugog koji se govorio kad se dobila vlast.

Nadalje, zanima me od koji ja to krÅ”Ć¦anskih vrijednosti odstupam ako podupirem ljevicu koja je usmjerena na obiĆØnog ĆØovjeka, radnika, na uzimanje bogatima kako bi se dalo siromaÅ”nima. Za ravnopravnost, solidarnost, jednakost?

Užasno me smeta povezivanje komunistiĆØkog režima i socijaldemokrata kao Å”to me smeta i povezivanje ustaÅ”a i Domovinskog rata. Smatram da nam svima (ukljuĆØujem ovdje i sebe) nedostaje temeljno poznavanje povijesti, nedostatak politiĆØke kulture, demokracije i parlamentarizma.

I da, ja vjerujem istini! Ali ne slijepo i ne bezuvjetno. Jer slijepac slijpca vodi i oba padaju u jamu.

Usput, ĆØestitam HDZ-u na njihovoj pobjedi.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 17:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dijaspora nisu tuĆ°inci koji su nama pomogli nego, najveƦim dijelom, Hrvati koji su morali napustiti svoju domovinu i za nju ostali spremni žrvovati puno toga. Neki iz druge generacije su se i vratili, a neki bi rado da imaju uvjete.

SDP je pravni sljednik KPH pa kao Å”to nama stalno netko izvlaĆØi NDH, a ova država i niti jedna stranka nema niÅ”ta s time, tako i SDP ima Å”toÅ”ta s bivÅ”im sistemom. A mnogi iz te stranke ne mogu prikrit žal za njim.

Moram reƦi da dobro poznajem povijest vlastitog naroda i znam Å”to mu je sve donio proÅ”li sistem.

Sve priĆØe o namjeÅ”tanjima se uvijek vuku, a mislim da ih netko i namjerno plasira. Ali u normalnoj demokraciji postoji i odgovornost za ono Å”to se govori i piÅ”e. Ja to ne vidim - 5rich piÅ”e i piÅ”e, ali argumentima ni traga.

KonaĆØno ankete: pa oni koji su vodili te ankete navijali su za SDP i to nimalo prikriveno i htjeli su ljude uvjerit i prije izbora. Znam dosta ljudi koji ne sudjeluju u anketama, takvi su viÅ”e desno orijentirani.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
M-o-S

Spol: muško
PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
KonaĆØno ankete: pa oni koji su vodili te ankete navijali su za SDP i to nimalo prikriveno i htjeli su ljude uvjerit i prije izbora.

slažem se... to su pokuŔavali i dok su dolazili rezultati izbora, a i kako je sanader rekao, cijelu godinu dana prije izbora(anketama), kako bi se ljude uvjerilo da hdz gubi izbore...

po meni su te ankete koje objavljuju u kojekakvim emisijama na tv-u smijeÅ”ne, jer mogu oni objavit Å”ta oƦe, ko ih može provjerit dal govore istinu il laž.. (nemislim samo na predizborne ankete, nego i opƦenito, bilo koje stvari.. za koju imaju navodnih 400 ispitanih)

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako onda objaÅ”njavate ĆØinjenicu da je u glavnom gradu Lijepe naÅ”e veƦina glasala za SDP? Å to su glupi?

Slažem se sa Natty da treba odati priznanje i hvalu onima koji su se borili u Domovinskom ratu,kao i njihovim obiteljima. Ali ne treba se stalno vraƦati u proÅ”lost i izvlaĆØiti na nju,kao da smo jedini bili u ratu. Od tog groznog rata,prvo treba rijeÅ”iti njegove posljedice,jer ih je mnogo ostalo.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Mara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najprije je nužno rijeÅ”iti stvari koje su ostale nakon II. svj. rata - rijeÅ”iti pitanja Bleiburga i svih onih jama, žrtava i zloĆØinaca i javno objasniti Å”to su ti ljudi ĆØinili i zavrÅ”iti s nakaznom samohvalom onih koji se diĆØe antifaÅ”izmom, a ruke su im krvave od smrti nevinih. Tek kad se ta istina dovede u red, žrtve budu rehabilitirane, zloĆØinci obznanjeni možemo krenut dalje. InaĆØe, uvijek Ʀe krv nevinih vikat iz zemlje, to je neminovno.

Å to se Zagreba tiĆØe - BandiƦ je tamo gradonaĆØelnik i to priliĆØno omiljen. I zaÅ”to je Zagreb vrjedniji od ostatka?

5rich
mod team

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 19:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
5rich napisa:
2004 je sam GlavaÅ”,dok je jopÅ” nadebelo bil u hdzu izjavil da je on osobno 20 000 glasova namjestil...

To se radilo o izborima unutar HDZ-a. To je toĆØno, ja isto imam neovisne i pouzdane informacije (ne dokaze) da je na konvenciji HDZ-a gdje se biralo izmeĆ°u Sanadera i PaÅ”aliƦa trebao pobjediti PaÅ”aliƦ, ali je GlavaÅ” namjestio da pobijedi Sanader.

Takvi su scenariji na državnim izborima jednostavno nemoguƦi. To je oĆØito iz pravila izbornog procesa u kojem su prisutni ljudi iz svih stranaka.

Osim toga, ja imam jednako razloga vjerovati da SDP namjeÅ”ta koliko i HDZ. DapaĆØe, SDP ima daleko dulju povijest nedemokracije i kriminalnog rjeÅ”avanja neistomiÅ”ljenika od HDZ-a.

Citat:
po tome bi ja trebala glasati u maĆ°arskoj jer je moja Å”ukun,Å”ukun baka bila maĆ°arska grofica..

Ti imaÅ” maĆ°arsko državljanstvo?

5rich napisa:
...ali isto tak i znamo da nije bilo "ljevice" ne znam kolko bi od države imali...

Objasni?

prvo....kak je unutra stranke tak je i van...mislim da se ne mijenja tolko...
drugo...poŔtujem tvoje miŔljanje...ali imam i svoje..koje sam iznjela...i sad je moje kleveta iako ima dokaz za sve to, a tvoje nije? to je demokracija????
treƦe..nemam maĆ°arsko državljanstvo...ali ima li ga ona xy koja je bila neki dan na tv-u ĆØija se prabaka prije 100 godina preselila u australiju, udala za australca itd....
ĆØetvrto
na povijesti,tj povijesnoj grupi..u 8 razredu mislim smo uĆØili o izvanrednom kongresu SKJ..sijeĆØanj 1990. kada su se svi prijedlozi slovenskog izaslanstva Milana KuĆØanaodbili , a prijedlozi srpskog izaslanstva koje je predvodio Slobodan MiloÅ”eviƦ izglasali veƦinom. Nakon dva dana rada, Slovenci 22. sijeĆØnja napuiÅ”taju sjednicu. nastavak kongresa ovisio je o tome bude li hrvatsko izaslanstvo ostati ili otiƦi kao i slovensko. MiloÅ”eviƦ predlaže ustanovljavanje novog kvoruma, no RaĆØan zakljuĆØuje "da mi (izaslanstvo SKH) ne možemo prihvatiti Jugoslavensku partiju bez Slovenaca", te nakon toga i hrvatsko izaslanstvo napuÅ”ta Kongres, Å”to je oznaĆØilo kraj vladavine SKJ.

peto...povlaĆØim se iz daljnih rasprava jer vidim da se ne poÅ”tuju razliĆØita miÅ”ljena(koja ĆØim se kose s drugim miÅ”ljenima se nazivaju klevetom) i besmisleno mi je troÅ”iti rijeĆØi jer radimo kaj smo i u proÅ”lom takvom topicu....prepiremo se, umjesto da civiralizirano debatiramo i raspravljamo...

a Å”to se tiƦe svog tog ratnog materijala....englezi imaju najbolje rjeÅ”enje...ak niste znali..ĆØekaju 75 godina da se stvari i glave ohlade prije nego otvore ratne zapise...a onda se ponaÅ”aju civilizirano...

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Mara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1. Nikakve dokaze za sve stvari koje si stavila HDZ-u na teret nismo vidjeli. Samo nekoliko postova prozivanja i okrivljavanja.
2. Neki od nas smo bili svjedoci tih dogaĆ°anja i nikada nije nitko odrekao RaĆØanu zaslugu za taj potez (odlazak sa sastanka KP) i priznavanje volje naroda na prvim izborima.
3. Svesrdni doprinos prepirci dajeÅ” i sama kada ne nudiÅ” dokaze i ne dajeÅ” nikakva objaÅ”njenja od kuda tolika simpatija prema SDP-u makar eto s obzirom na stav prema Crkvi, vjeronauku i sliĆØnim stvarima.
4. Englezi su beskrajno daleko od civiliziranosti ili ti nikada nisi vidjela Å”to se sve dogaĆ°a u njihovom parlamentu, kako su postupali u svojim kolonijama, kako su izruĆØili partizanima one koji su im se predali, a znali su da Ʀe ih pobit, kako im izgleda povijest uspinjanja i silaženja s prijestolja.
Osim toga, mora biti beskrajno beÅ”Ć¦utno ĆØekat ma i koliko da bi se ispunila pravednost. Rehabilitirat nevine, obeÅ”ĆØaÅ”Ć¦ene žrtve je trebalo odavno. To je prvi postulat ljudskosti, a da ne govorimo o krÅ”Ć¦anstvu.

angelous

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Njezin post je kritika stranci, a nema uvrede pojedincu nikom ponaosob. Nije izrekla niÅ”ta ono Å”to se ne piÅ”e i inaĆØe po novinama.

ĆØitaÅ” li ti Laughing

Kod 5rich se ne radi samo o iznoÅ”enju miÅ”ljenja nego i o opetovanom optuživanju bez dokaza. Po zakonima ove države je iznoÅ”enje miÅ”ljenja u nekim sluĆØajevima ipak ograniĆØeno, npr. kad se radi o kleveti. A ovaj govor od 5rich bi se moglo svrstati pod to.

sadf se možemo tu natezati pa govoriti da ako ona nema dokaze za te optužbe, ili je to kritika (al malo klimava Laughing ) itd, itd...
i nema kraja...

Citat:
Posjet MesiƦa BoÅ”njacima, kako ti kažeÅ”.On je predsjednik koji posjeƦuje jednu drugu državu, a koliko znam ta se država zove Bosna i Hercegovina dakle posjetio je svih, ne BoÅ”njake.

uvjeren sam da hrvati u BiH nemisle tako...jer...to je model držve s viŔe naroda Wink

Citat:
na uzimanje bogatima kako bi se dalo siromaŔnima.

i opet ja...recimo da je neki ''bogatiji'' ĆØovjek dsoÅ”ao do tog statusa na poÅ”ten naƦin...ajmo mu sad nabit porez, njeg vratit na prijaÅ”nj stanje, i životni standard ti ostaje isti Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1. dokazi se mogu vidjet u svakodnem životu izmeĆ°u ostalog...svaki dan imate natpis u novimama( i nemojte mi reƦi da to nije vjerodostojno jer se po njima proziva sdp, pa zakaj se ne bi i hdz)
2. mislim da uvijek argumetiram
3. kaj se dogaĆ°a u naÅ”oj vlad, u naÅ”em saboru ( gaĆ°amo se cipelamna...to isto nije civilizirano)....
i evo..zadnje pitanje....iz vaÅ”ih sam kometara shvatila da se svi okreĆØete na proÅ”lost..je pa bilo je ov, bilo je ono.....bilo pa proÅ”lo.....kaj živimo od proÅ”losti???
mislim,ako je tako, onda ona mažuraniƦeva Vjerujem u proÅ”lost, sadaÅ”njost i buduƦnost Hrvatske ne vrijedi...jer iz vaÅ”ih komtara ne vidim nadu za bolju buduĆØnost..veƦ samo ogorĆØenost na proÅ”lost...ali to je samo moje miÅ”ljenje...i molim da ga se poÅ”tuje

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
little_angel

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene zanima zaÅ”to MilanoviƦ nije priznao i ĆØestitao HDZ-u na izbornoj pobjedi...

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
angelous

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

možda ima neke svoje rezultate Cool...

Ŕala, Ŕala...

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
a Å”to se tiƦe svog tog ratnog materijala....englezi imaju najbolje rjeÅ”enje...ak niste znali..ĆØekaju 75 godina da se stvari i glave ohlade prije nego otvore ratne zapise...a onda se ponaÅ”aju civilizirano

Tko je otvorio naŔe transkripte iz domovinskog rata ? Tko je poslao i viŔe nego Ŕto su tražili iz haaga.? Da te podsjetim , to je bilo 2000-te...
Meni je jako zanimljivo da je poslano vjerovali ili ne 666 transkripata...

Ljudi ja ne simpatiziram nikoga osim stranke umirovljenika. Jasno mi je da su i jedni i drugi i lijevi i desni sumnjivi, al nemojte da branite okaljane ljude.
Mara je korektno rekla, zaÅ”to simpatizirate SDP i MesiƦa? Jel ovoga zato Å”to je MesiƦ hrvatska verzija JUDE ili SDP zato Å”to ima program kontra crkve! Probudite se!

Nemojte odma mislit da ako netko ukaziva na lijeve da zastupa desne....

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Luka7

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 21:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma nije ni bitno dali je sdp nasljednik ili ne. Pa Å”ta niste ĆØuli kako su u izbornoj noƦi skandirali Tito, Tito! Pa nebi takvima dao glasa, nema Å”anse!! Ja jednostavno ne shvaƦam kako neki krÅ”Ć¦ani uspjevaju sami sebe preveslat sa spikom da je ok glasat za ljevicu?

"Ne živi ĆØovijek samo o kruhu...", i zato bi nas izmeĆ°u ostalog trebale zanimati teme poput pobaĆØaja, legalizacija kojeĆØega itd.. A poÅ”to mogu sa 99% sigurnoÅ”Ć¦u reƦ da nitko od nas nema blage Å”to nude gospodarski programi stranaka, onda mi recite zaÅ”to glasat za ljeve? To je ono najžalosnije. Trebalo bi sjest i prouĆØit pomno gospodarske programe svih stranaka da se donese prava odluka, a poÅ”to to nitko ne ĆØini (ĆØast iznimkama), onda glasamo kamo nam srce leži. A joÅ” je i spd donekle ok, a da se pita hns sutra bi ukinuli ugovore sa vatikanom, uveli homo brakove, legalizirali lake droge.

Evo, ja se nadam da se nitko ne ljuti Ŕto sam izravno rekao Ŕta mislim.
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 21:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SinoƦ je lijepo obrazložio profesor Banac na TV pobjednik izborni pobjednik je onaj koji dobije najviÅ”e glasova dotiĆØno mandata. Ovdje je dobio HDZ i prema tome njemu po logici stvari i demokratiĆØnosti izbora (pa zato su i izbori) pripada pravo da prvi pokuÅ”a sakupiti vladu.. ako je ne uspije sakupiti onda se daje pravo drugom po broju glasova.. ako njemu ne uspije onda se pokuÅ”ava stvoriti velika koalicija ..ako ona ne supije onda se ponavljaju izbori. I to je praksa. No MilanoviƦ i PusiĆØka (taj ljuti protivnik svega katoliĆØkog i hrvatskog) ĆØim su ĆØuli nekakve izlazne ankete (kakav je to novi izum - ja nisam htio - pa Å”to Ʀe nam izbori iznad izbora)
Drug MesiƦ je otvoreno agitirao na stranu SDP a to je neprimjereno jednom predsjedniku i protivno njegovoj ulzi i funkciji (sigurno polako gubi živce - jer mu nisu uspjele sve namjere) pa onda ono navijanje televizije za SDP - pa arogantno ponaÅ”anje SDP samo ukazuje da su u glavi tih ljudi oni negdaÅ”nji skojevski izbori kad je narod birao ono Å”to je htio CK , narod je pokazao Å”to želi (+ 10 mandata - zaÅ”to nije SDPova vlast kad je bila na vlasti ukinula 11 izbornu jedinicu - mogli su a nisu sada viĆØu...) no svakako da ovo makiniranje baca vrlo grubu sliku na Hrvatsku demokraciju - jedini krivac je MesiƦ (ili možda narod Å”to je izabrao drugo nego Å”to su oni htjeli).
A AntunoviƦka je jasdno pokazala Å”to je SDP pozvavÅ”i se na primjer Srbije.. no Banac joj je lijepo odgovorio.. Koliko SDP misli ozbiljno protukatoliĆØki i protiv narodnih obiĆØaja u Hrvatskoj pokazuje prijer jednoga grada gdje su na vlasti SDP ovci. Dan grada je oko Svih svetih pa je sutra dan DuÅ”ni dan... veƦ teĆØe obilato proslava dana .. i ne lezio vraže, neƦe se cvijeƦe i vijenci odnijeti na groblje na Sve svete ili na mrtvi dan nego nekoliko dana kasnije. Samo slijepci ne vide pozadinu, iako je sve lijepo bilo objavljeno na internet stranicama toga grada.
Ovo nisu samo moja razmiŔljanja nego i sve brojnihijh komentatora.
O nekim daljnjim stvarima i korjenima SDP neƦemo razgovarati jer oni koji ne znaju nauĆØiti od proÅ”losti moraju je ponavljati u buduƦnosti. Na žalost. zahvalan sam Bogu Å”to neƦu doživjeti katastrofu koje Ʀe donijeti lijeve struje na pr,.. lanjske godine u Hrvatskoj 7 rodilja ispod 14 god , a njih 1844 u dobi od 15 do 19 godina... (a koliko je bilo abortusa u tim godina..a to Ʀe sprijeĆØiti dijeljenje kondoma koje je ĆØinio SDP pred Å”kolama.. Hajde Bog se smilovao buduƦoj generaciji..

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:

a Å”to se tiƦe svog tog ratnog materijala....englezi imaju najbolje rjeÅ”enje...ak niste znali..ĆØekaju 75 godina da se stvari i glave ohlade prije nego otvore ratne zapise...a onda se ponaÅ”aju civilizirano...

Zato nije ĆØudo Å”to u njihovim arhivima nema niÅ”ta o poklju kojeg su izvrÅ”ili partizani nad veoma velikim mnoÅ”tvom civila koji su bježali... nema niÅ”ta o KoĆØevskom rogu ni o križniom putovima..
To se dogaĆ°alo na jugu Auistrije, a na istoku na stotine tisuƦa Kozaka koje su poklali Rusi civilizirani Englezi ne znaju niÅ”ta, kao ni njihovi prijatelji koji ima se dive.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:

Mara je korektno rekla, zaÅ”to simpatizirate SDP i MesiƦa? Jel ovoga zato Å”to je MesiƦ hrvatska verzija JUDE ili SDP zato Å”to ima program kontra crkve! Probudite se!

Nemojte odma mislit da ako netko ukaziva na lijeve da zastupa desne....

U potpunosti se slažem. PoÅ”tujem miÅ”ljenja razliĆØita od moga, ali ne razumijem i nikad neƦu kako netko može podržavati stranku ĆØiji se program protivi Crkvenom nauku.

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Koliko SDP misli ozbiljno protukatoliĆØki i protiv narodnih obiĆØaja u Hrvatskoj pokazuje prijer jednoga grada gdje su na vlasti SDP ovci. Dan grada je oko Svih svetih pa je sutra dan DuÅ”ni dan... veƦ teĆØe obilato proslava dana .. i ne lezio vraže, neƦe se cvijeƦe i vijenci odnijeti na groblje na Sve svete ili na mrtvi dan nego nekoliko dana kasnije. Samo slijepci ne vide pozadinu, iako je sve lijepo bilo objavljeno na internet stranicama toga grada.

ĆØini mi se da ciljaÅ” na kc ... Wink Laughing Laughing Laughing
no, nije baŔ tako kako piŔeŔ ...

dan grada je 4. studenog ...

vijenci u povodu Svih Svetih položeni su u srijedu, 31. listopada u 10h
ispred centralnog križa na Gradskom groblju
i na grobove zaslužnih graĆ°ana ...
link na vijest ...

svake godine su se polagali na sam blagdan Svih svetih,
no ne znam zaŔto i ove nije bilo tako ...

i - u koprivnici su se uvijek vijenci polagali i povodom blagdana Svih Svetih
i povodom dana grada ...
neovisno o tome tko je bio ili je na vlasti ...

tako su vijenci ponovno položeni
5. studenoga 2007. (ponedjeljak) u 9,00
ispred centralnog križa na Gradskom groblju u Koprivnici ...
vezano uz dan grada ...

i tih vijesti nema na stranici grada,
veƦ su na stranici županije ...

na stranici grada je samo vijest da su
3. studenog položeni vijenci Grada Koprivnice
na spomen obilježju Zavjetni križ kod Trokuta na bivŔem novljanskom ratiŔtu
(Hrvatski ĆØasniĆØki zbor i predstavnik Grada) ...

znam da je sad ovo off topic,
no - samo radi toĆØnosti informacija,
neovisno o lijevima ili desnima ...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Živac

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:

Nije kritika stranci nego optužba da natko vrÅ”i kaznena djela. Nije baÅ” isto. I, iako su mediji uglavnom za SDP-ovu stranu, ovakve bisere viÅ”e ne možemo naƦi ni u medijima. Neutral

Citat:
Nadalje, zanima me od koji ja to krÅ”Ć¦anskih vrijednosti odstupam ako podupirem ljevicu koja je usmjerena na obiĆØnog ĆØovjeka, radnika, na uzimanje bogatima kako bi se dalo siromaÅ”nima. Za ravnopravnost, solidarnost, jednakost?

Socijalni nauk Crkve jest lijevi. Ali problem je Å”to SDP nije lijevi. Ali zato jest za homoseksualne brakove, dekriminalizaciju droge, rad nedjeljom, izbacivanje vjeronauka iz Å”kola (na kraju su nevoljko shvatili da je to nemoguƦe zbog meĆ°unarodnog prava), isl.

Da malo obrazložim, HDZ je u ovom mandatu vratio dug umirovljenicima, poveƦao rodiljne naknade, omoguƦio neke besplatne udžbenike, prijevoz isl. Å to je od socijale napravila RaĆØanova vlada po ĆØemu bi oni trebali biti "lijeviji"? Ajmo malo argumentima. Smile

Citat:
Užasno me smeta povezivanje komunistiĆØkog režima i socijaldemokrata...

SDP je pravni sljednik KPH. Kada i kako se po tebi u toj stranci dogodila promjena iz komunistiĆØkog mentaliteta u socijaldemokratski mentalitet? Promjenom imena stranke?

Citat:
...kao Ŕto me smeta i povezivanje ustaŔa i Domovinskog rata.

To zaista nema nikakve veze, tu se slažem.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Živac

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
prvo....kak je unutra stranke tak je i van...mislim da se ne mijenja tolko...
(...)
treƦe..nemam maĆ°arsko državljanstvo...ali ima li ga ona xy koja je bila neki dan na tv-u ĆØija se prabaka prije 100 godina preselila u australiju, udala za australca itd....

Iz gornjih citata je vidljivo da nemaÅ” baÅ” pravnog znanja. Nije to zloĆØin, ali onda nemoj ovako samouvjereno prisati stvari koje naprosto ne stoje.

UnutarstranaĆØki izbori su neÅ”to Å”to se provodi unutar stranke po pravilima koje oni izmisle. Izbori u državi se provode po jasnim zakonima i tu nema nekih velikih moguƦnosti manipulacije jer u svakom biraĆØkom odboru stoje pretstavnici svih relevantnih stranaka. Ako se i na kojem biraĆØkom mjestu podmiti nekoga iz drugih stranke (moraÅ” sve), to ne može biti masovno jer te ljude bira ta stranka, a uvijek imaÅ” i ovlaÅ”tene nadgledaƦe tipa GONG. Manipulacije na viÅ”im razinama nisu nikako moguƦe.

U XI. izbornoj jedinici glasuju državljani Republike Hrvatske koji nemaju prebivaliÅ”te na teritoriju Republike Hrvatske. Tako da ti usporedba sa Å”ukun bakom MaĆ°aricom baÅ” i ne stoji, i svaki onaj xy koji glasuje u dijaspori ima hrvatsko državljanstvo.

PodsjeƦam na ĆØlanak 45. stavak 1. Ustava Republike Hrvatske koji glasi:

"Hrvatski državljani imaju opƦe i jednako biraĆØko pravo s navrÅ”enih 18 godina u skladu sa zakonom. BiraĆØko se pravo ostvaruje na neposrednim izborima tajnim glasovanjem."

Prema tome pozivam sve na ovom forumu, a i MilanoviƦa i sliĆØne, da prihvatite Ustav i da se ova tema viÅ”e zavrÅ”i.

Citat:
(...)MiloÅ”eviƦ predlaže ustanovljavanje novog kvoruma, no RaĆØan zakljuĆØuje "da mi (izaslanstvo SKH) ne možemo prihvatiti Jugoslavensku partiju bez Slovenaca", te nakon toga i hrvatsko izaslanstvo napuÅ”ta Kongres, Å”to je oznaĆØilo kraj vladavine SKJ.

To je toĆØno, i za to valja odati priznanje RaĆØanu. Isto kao i za raspisivanje prvih demokratskih izbora.

Ali reƦi da bez toga ne bi bilo Hrvatske države je malo previÅ”e. PodsjeƦam da je prema Ustavu SFRJ iz 1974. svaka republika imala pravo na samostalnost ako se to odluĆØi na referendumu. To je pravno jedino bitno za naÅ”u samostalnost.

Citat:

E, pa ako je tako, nije mi jasno kako ti možeŔ podržavati SDP i njegove koji vode upravo suprotnu politiku.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
M-o-S

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Kako onda objaÅ”njavate ĆØinjenicu da je u glavnom gradu Lijepe naÅ”e veƦina glasala za SDP? Å to su glupi?

nisu glupi... samo neznaju sta rade... neki

primjer. priĆØao sam sa prijateljem i kaže mi da je glasao za SDP, a kod nas su bili izbori i za gradsku vlast i kaže da je tu glasao za HDSSB... zakljuĆØite sami.

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Živac

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 23:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav Sneni! Drago mi je da si se vratio. Smile

ƈuo sam prije da su u SDP-u u nedjelju pjevali "Od Vardara pa do Triglava", a sad ĆØitam da su skandirali Titu. Hm, i joÅ” vi neki tvrdite da oni nemaju veze sa onim komunistima iz Juge?

JoÅ” bih htio primjetiti jednu stvar. Predsjednik HSU-a u ostavci, Jordan, je rekao da je SDP nedavno osnovao Stranku umirovljanika (SU) da potkopa njih. Ima li tko detaljnija saznanja o tome?

ƈinjenica jest da ta stranka uglavnom ima oko 1% glasova, dok HSU ima oko 4%. Veoma je vjerojatno da stariji ljudi nisu niti imali pojma koja je razlika i želeƦi da glasuju za HSU zaokružili SU. Da nije bilo SU i da su se njihovi glasovi prelili HSU-u, HSU bi sada imao 6 umjesto 1 mandata (izraĆØunao sam, možete i sami).

Ako je toĆØno da je SDP to napravio, svaka mu ĆØast, veoma perfidno, a sve po zakonu, i ne možeÅ” im niÅ”ta.

Srki

PostanoPostano: sri 28 stu 2007, 9:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cijela moja županija je glasala za SDP,a ovdje ima dosta vjernika i mislim da to nema veze sa njihovim stavom o Crkvi,veƦ ljudi žele promjene,a od HDZ-a ih neƦe dobiti. Ili Ʀe dobiti i onda Ʀe se cijeli narod morati klanjati Sanaderu i Kosorici jer su oni to postigli. Ne cijeli tim,nego samo oni.
Kako ne vidite Sanaderu u facu? ToĆØno se vidi da misli da je on jedini zaslužan za sve.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
angelous

PostanoPostano: sri 28 stu 2007, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo mi zvuĆØi ko neka sdp-ova parola...
i pomalo podsjeƦa na predizbornu kampanju Confused

Otk 19, 11,14
little_angel

PostanoPostano: sri 28 stu 2007, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Cijela moja županija je glasala za SDP,a ovdje ima dosta vjernika i mislim da to nema veze sa njihovim stavom o Crkvi,veƦ ljudi žele promjene,a od HDZ-a ih neƦe dobiti.

Cijela vaÅ”a županija tradicionalno glasuje za SDP, a ne zbog toga jer sada odjednom želi promjene Wink BaÅ” kao i moja županija, samo Å”to je u mojoj obiĆØno manja razlika izmeĆ°u SDP-a i HDZ-a.

prvi znaci su pobjedi
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 28 stu 2007, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Dijaspora nije po volji "lijevima", jer joŔ uvijek drži do tradicionalnih vrednota. No, ta ista dijaspora je u ratu davala svoje sinove i svoje novce.
InaĆØe, Å”okira me pogled mladih katolika na "ljevicu" i praktiĆØno ne priznavanje svega zla Å”to smo proÅ”li od 1945. na ovamo. A dostami je bilo ĆØuti gospoiĆ°u AntunoviƦ da shvatim kako je mentalni sklop SDP-a isti kao i KPH

dijaspora , osobito ona iz BiH nije po volje lijevima jer na kraju se ispostavi da je ona ta koja da prevlast desnima. zaÅ”to bi neko ko ne živi u RH trebao odluĆØivati o politiĆØkoj situaciji u RH? ak mu je jedini cilj da na vlast doĆ°e stranka koja obeƦa il Å”alje najviÅ”e love.
ĆØak je SDP i HNS dobio ukupno najviÅ”e glasova ( raĆØunajuƦi i dijasporu), al zbog izbornog sustava po jedinicama ne i najviÅ”e mandata.
pa onda legitimnost, ne i legalitet , glasanja dovodi u pitanje takav sustav.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.