HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 19 ruj 2019, 11:12. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Izbori i postizborna politika
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
M-o-S

Spol: muško
PostanoPostano: čet 13 pro 2007, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Ide li ljubav na uÅ”trb istine? Ako je tako, onda je to obiĆØan sentimentalizam i niÅ”ta viÅ”e, emocionalno zamagljivanje nevrijedno truda.

možda je to istina, ali ovakvim raspravama samo se vrtimo u krug, i uvijek doĆ°emo do istog. prepucavanja.

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 14 pro 2007, 19:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm kad bi blo samo prepucavanje da se ne naziru i neki drugi problemi kao slobodna ljubav, homoseksualni brakovi, abortusi.. Ima ih koji se i ovdje javno za vto zalažu. Pa samo naprijed (neki dan reĆØe moj kolega na primanju nagrade grada Komiže: Ove godine sam pokopao 31 ĆØovjeka a krstio 5 - a u ovih 30 godina župnikovanja 25 mladih predoziranih od droge.

MudrijaÅ”i raspravljajte da li je drug ili gospodn MesiƦ kako van drago demokratiĆØan!

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 15 pro 2007, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to mislite o ĆØinjnenici da politiĆØarka Ć°urĆ°a adleÅ”iƦ ide na priĆØest a zalaže se za radnu nedjelju i to sada kada su hdz i hss skoro pa usaglasili se da se napokon ispoÅ”tuje slobodna nedjelja ?

Å to bi Crkva trebala uĆØiniti ?

Moje skromno miÅ”ljenje da se da na izbor svim takvim politiĆØarima i drugima koji javno djeluju i imaju utjecaj na život Å”irih masa, da se opredijele izmeĆ°u Boga i crkvenih pravila te politiĆØkog djelovanja koje ide protiv tih pravila.
Mislim da netko takav nikako ne bih smio prakticirati oboje.
U tom sluĆØaju držim da bi se dotiĆØni trebali ispovijediti za prijaÅ”nja takva djelovanja.
Ako ne, sveƦenik bi im s punim pravom i odgovornoÅ”Ć¦u prema Bogu i vjernicima trebao odbiti priĆØest zbog bogohulja.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Luka7

PostanoPostano: sub 15 pro 2007, 23:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa na misu idu (i pretpostavljam priĆØeÅ”Ć¦uju katkad) i bandiƦ i antunoviƦka, a sdp se zalaže za neke upitne stvari? ƈitao sam nedavno da o ovome priĆØaju puno u SAD-u. Naime mnogi tamoÅ”nji istaknuti politiĆØari se otvoreno deklariraju kao vjernici i idu na priĆØest, a isto su tako otvoreno za legalizaciju pobaĆØaja, za to da država sponzorira istraživanja na emrionalnim matiĆØnim stanicama i sl. Kad su ih upitali kako to oni spajaju jedno s drugim, onda uglavnom odgovaraju da su oni osobno protiv pobaĆØaja, ali da je to odluka koju bi svatko za sebe trebao donijet. PolitiĆØarska posla! Mislim da su nekima i uskraƦivali priĆØest pa je bilo tu svega.

Mislim da je ovo vrlo kompleksno pitanje. Generalno, znamo da sveƦenik može uskratiti priĆØest, ali bi bilo dobro da nas naÅ”i forumaÅ”ki teolozi malo prosvjetle po tom pitanju... kad, kako itd. Sneni, bi uskratio ƐurĆ°i AdleÅ”iƦ priĆØest da ti se usred djeljenja priĆØesti naĆ°e pred tobom?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Živac

PostanoPostano: ned 16 pro 2007, 16:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
Pa na misu idu (i pretpostavljam priĆØeÅ”Ć¦uju katkad) i bandiƦ i antunoviƦka, a sdp se zalaže za neke upitne stvari?

Za AntunoviƦku ne znam, ali BandiƦ se ne zalaže za te "upitne stvari". Može netko i biti u jednoj stranci i ne misliti sve kao veƦina u toj stranci (ako to za nekoga vrijedi, onda je to BandiƦ). Wink

Citat:
Mislim da je ovo vrlo kompleksno pitanje. Generalno, znamo da sveƦenik može uskratiti priĆØest, ali bi bilo dobro da nas naÅ”i forumaÅ”ki teolozi malo prosvjetle po tom pitanju...

Ja smatram da su ovo pre bitne stvari i na previsokom nivou da neki sveƦenik po svojoj procijeni nekome daje ili ne daje priĆØest. Ali potpuno sam za to da biskupi poĆØnu koristiti kanonske kaznene mjere (tipa izopƦenja i zabrane bogoslužja) u nekim sluĆØajevima. Tada Ʀe sveƦeniti toĆØno znati Å”to im je ĆØiniti. Neutral

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 16 pro 2007, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e pa kad sam prozvan da odgovorim. Ja nisam nikakav forumaÅ”ki teolog, niti se kuitim ikakvim sveuĆØiliÅ”nim titulama. Ja sam samo mali seoski župnik (da je mogla postojati zabitnija bio bih je dobio) koji nije zavrÅ”io ni fakultet nego obiĆØnu VBÅ  (Visoku bogoslovnu Å”kolu) kako su to onda posprdno govorili oni koji su zavrÅ”avali nazovi fakultete.

sad Ʀu ukratko reƦi sa svog sveƦeniĆØkog- pastoralnog - pogleda.

1. Ja nisam postavljuen za župnika da nekome uskraƦujem sakramente, nego da dijelim sakramente, tako mi je biskup posvetitelj govorio na sveƦeniĆØkom reĆ°enju.

2. Da bi se nekome uskratila priĆØest, onda on mora biti crkveno kažnjen, kazna mora biti objavljena. E onda sam ja po dužnosti pozvan da ĆØuvam da svetinje ne doĆ°u o ruke (usta) onih koji su bilo privremeno (kao ono ja sa foruma) ili trajno iskljuĆØeni iz zajedniÅ”tva Crkve. A crkveni zakon toĆØno propisuje kada i kako se mogu izricati te stroge kazne. Župnik nije nikako onaj koji nekome uskraƦuje sakramente. (jasno da mogu uskratiti nekome sakramenat ženidbe - pod toĆØno propisanim uvjetima ali to je neÅ”to drugo, kao i odgoditi krÅ”tenje djeteta dok roditelji ne ispune zakonom propisane uvjete, ili uskratiti krizmu ako krizmanik nije ispunio propisane uvjete) Ali priĆØest ja ne mogu nikome na svoju ruku uskratiti.

3. Ako pak neki katolik doĆ°e4 na priĆØest u takvom stanju duÅ”e da nije dostojan primiti svetu priĆØest - ja mu je moram podijeluiti - jer onaj koji nedostojno blaguje i pije bit Ʀe krivac smrti Gospodnje. Ovo na žalost mnogi krÅ”Ć¦ani zaboravljaju. I kad ja kao župnik priĆØeÅ”Ć¦ujem onda se ne pitam da li je netko dostojan ili nije. Jer kad bi tako bilo onda bi ja morao uskratiti priĆØest onom koji prvi kleĆØi do oltara a ne govori sa svojom sestrom veƦ 40 godina. I ovo je daleko teži sluĆØaj nego postavljeno pitanje u vezi politiĆØara..

. Po toj logici bi trebao uskratiti priĆØest i svima koji su glasali za stranku koja propagira abortus, eutanaziju, homoseksualne brakove i druge gadarije, jer su zapravio ti glasaĆØi izravni krivci da su navedeni politiĆØari doÅ”li na vlast.

I joÅ” neÅ”to ako ne znate: NN se ispovijedi neÅ”to teÅ”ko kod mene i ja mu uskratim odrijeÅ”enje, pod zakonom propisanim uvjetima. I taj NN poslije doĆ°e na priĆØest. Iako ja znam da sam mu uskratio odrijeÅ”enje, iako ja znam da nije dostojan ja mu moram podijeliti priĆØest.

Pa nisam ja taj koji sudim. ima Onaj koji sudi, a ja sam samo djelitelj Otajstava Božjih, a tko nedostojno blaguje i pije, osudu sebi blaguje i pije. Problem je u tome Å”to mnogi katolici ne vjeruju u ovu reĆØenicu.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sneni, ne bih se složio da je gore kada netko ne govori sa sestrom 40 godina nasuprot onome tko legalizira pokolj neroĆ°ene djece, ubija vlastitu ili tuĆ°u neroĆ°enu !
Tko zna zaÅ”to netko ne razgovara sa sestrom tako dugo, možda sestra neƦe ili je tko zna kakva pa razgovor i nije moguƦ ili ima dobrog razloga za izbjegavanje jer možda pogorÅ”ava situaciju.

S druge strane, ĆØini mi se da je papa otvorio pitanje uskraƦivanja priĆØesti svima koji ne da vrÅ”e nego i podržavaju abortus a napose je to istaknuto ka politiĆØarima u takvim strankama iako se slažem s Živcem za BandiƦa a ima tu joÅ” nekolicina pozitivaca kao JurĆØiƦ, KaliniƦ pa i Tomac dok je bio ĆØlan sdp-a.

Sneni, takoĆ°er sam bio prisutan kada je sveƦenik oduzeo Hostiju djevojci koja ju je uzela u ruku ali je neÅ”to filozofirala te je sveƦenik stao s priĆØeÅ”Ć¦ivanjem drugih te djevojsku par puta upozorio da stavi Hostiju u usta na Å”to ona nije reagirala te ju je zatražio Hostiju natrag i dobio.

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 8:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Sneni, ne bih se složio da je gore kada netko ne govori sa sestrom 40 godina nasuprot onome tko legalizira pokolj neroĆ°ene djece, ubija vlastitu ili tuĆ°u neroĆ°enu !
Tko zna zaÅ”to netko ne razgovara sa sestrom tako dugo, možda sestra neƦe ili je tko zna kakva pa razgovor i nije moguƦ ili ima dobrog razloga za izbjegavanje jer možda pogorÅ”ava situaciju.

S druge strane, ĆØini mi se da je papa otvorio pitanje uskraƦivanja priĆØesti svima koji ne da vrÅ”e nego i podržavaju abortus a napose je to istaknuto ka politiĆØarima u takvim strankama iako se slažem s Živcem za BandiƦa a ima tu joÅ” nekolicina pozitivaca kao JurĆØiƦ, KaliniƦ pa i Tomac dok je bio ĆØlan sdp-a.

Sneni, takoĆ°er sam bio prisutan kada je sveƦenik oduzeo Hostiju djevojci koja ju je uzela u ruku ali je neÅ”to filozofirala te je sveƦenik stao s priĆØeÅ”Ć¦ivanjem drugih te djevojsku par puta upozorio da stavi Hostiju u usta na Å”to ona nije reagirala te ju je zatražio Hostiju natrag i dobio.

legalizacija abortusa je zloĆØin ali nitko ne mora abortus poĆØiniti krivnju ima onaj koji se odluĆØuje za abortus , onda joÅ” veƦu krivnju imaju oni koji glasuju za takve opcije znajuƦi kakvu politiku vode. Ti glasaĆØi imaju veƦi grijeh.
Prrimjer brata koji ne govori sa sestrom (mislim na konkretan sluĆØaj - dotiĆØni ĆØovjek ne samo da je razorio kontakte meĆ°u svojim bratom i sestrama, nego je raorio kontakte meĆ°u svojom djecom. VeƦ sada neka njegova djeca ne govore s njime. No bez obzira na krivnju Isus je rekao>: Ti ako se sjetiÅ” kad prinosiÅ” dar da ima tvoj brat neÅ”to protiv tebe ostavi dar pred oltarom idi izmiri se sa svojim bratom, a onda doĆ°i i prinesi dar. Isus tako ti drugaĆØije!
Å to se tiĆØe primjera djevojke - sveƦenik je ispravno postupio jer je vidio i posumjao da je djevojka doÅ”la uzeti hostiju (prevariti sveƦenika) za neke sasvim druge svrhe. Ispravno postupio i ovo se ne smije mijeÅ”ati sa nedostojnoÅ”ĆØu priĆØesti"

merkat

PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 17:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se da je odgovornost glasaĆØa ali zar tolika ?
Jasno je da je sdp zlo, u najmanju ruku reĆØeno.
Eto ja sam 2000. glasao z njih jer sam naivno gutao medije koji su masonsko njihovi ustvari sljednici udbe koja sad samo ima druga imena ili grupe.
Mislio sam kako je veƦina najgorih komunjara u hdz-u a u sdp mladi i moderni ljudi ali prevario sam se i nebi nikad viÅ”e glasao za njih.
Ovaj put sam glasao za hdz iz ĆØistog straha da sdp ne pobijedi.
Ali taj hdz ustvari ne zaslužuje moj glas jer je obiĆØan sluga gospodara eu koja je sve samo ne krÅ”Ć¦anska.
I taj hdz za svoje vladavine dopuŔta abortus.
Sneni, da li ja moram ispovijediti Ŕto sam glasao za sdp prije i sada za hdz iako sam mislio da biram manje zlo svaki put ?
Ozbiljno pitam.

Srki

PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gluposti,svako glasa po svojoj savjesti. ZaŔto bi se morao ispovijediti?
Kao da je to neki zloĆØin.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
merkat

PostanoPostano: uto 18 pro 2007, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha ĆØuj, morti je Sneni u pravu jer na neki naĆØin ako glasamo za one koji dopuÅ”taju abortus, makar i pod krinkom da Ʀe dati ljudima da odluĆØe ( pa Å”to ne daju da i o proraĆØunu odluĆØuju, pa i eu, nato... ), na neki naĆØin mi sudjelujemo u tim zvjerstvima nad neroĆ°enom djecom jer naĆØin abortusa je ĆØisti masakr koji nije viĆ°en nit u najcrnijim filmovima.

Kada bi krÅ”Ć¦ani bili složni, makar samo oni praktiĆØni kojih je najviÅ”e 25 % i kada bi im Crkva ( Crkve ) dala upute ne obazirujuƦ se na prigovore duÅ”obrižnika iz medija i politike ( glavno da oni mogu o svemu, svagdje i svima laprdat ) tada bi teÅ”ko tko mogao doƦi na vlast a da ne provodi osnovne krÅ”Ć¦anske moralno-etiĆØke kodekse.
Upravo zato se sve ĆØini da Crkva ima Å”to manji utjecaj na poznate naĆØine.
I baÅ” zato ( i moj brat takoĆ°er, Laughing ) mi laici bi trebali izaĆØi iz miÅ”jih rupa i viÅ”e djelovati javno podržavajuƦ crkvene nauke mijenjajuƦi tako surove stvarnosti a ne samo kukat nad sudbinom koju prepuÅ”tamo drugima preolako da nam ju vode.

allegra

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 18 pro 2007, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Ha ĆØuj, morti je Sneni u pravu jer na neki naĆØin ako glasamo za one koji dopuÅ”taju abortus, makar i pod krinkom da Ʀe dati ljudima da odluĆØe ( pa Å”to ne daju da i o proraĆØunu odluĆØuju, pa i eu, nato... ), na neki naĆØin mi sudjelujemo u tim zvjerstvima nad neroĆ°enom djecom jer naĆØin abortusa je ĆØisti masakr koji nije viĆ°en nit u najcrnijim filmovima.

Kada bi krÅ”Ć¦ani bili složni, makar samo oni praktiĆØni kojih je najviÅ”e 25 % i kada bi im Crkva ( Crkve ) dala upute ne obazirujuƦ se na prigovore duÅ”obrižnika iz medija i politike ( glavno da oni mogu o svemu, svagdje i svima laprdat ) tada bi teÅ”ko tko mogao doƦi na vlast a da ne provodi osnovne krÅ”Ć¦anske moralno-etiĆØke kodekse.
Upravo zato se sve ĆØini da Crkva ima Å”to manji utjecaj na poznate naĆØine.
I baÅ” zato ( i moj brat takoĆ°er, Laughing ) mi laici bi trebali izaĆØi iz miÅ”jih rupa i viÅ”e djelovati javno podržavajuƦ crkvene nauke mijenjajuƦi tako surove stvarnosti a ne samo kukat nad sudbinom koju prepuÅ”tamo drugima preolako da nam ju vode.

Slažem se u potpunosti!

Isus je moj put
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 18 pro 2007, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Gluposti,svako glasa po svojoj savjesti. ZaŔto bi se morao ispovijediti?
Kao da je to neki zloĆØin.

Ako si svojim glasom dao da na vlast doĆ°u ubojice neroĆ°ene djece, Å”iritelji pedera i ostale gamadi, od slobodne ljubavi do eutanazije i drugih zloĆØina onda sasvim sigurno imaÅ” i dio krivice na duÅ”i. Nije samo lopov onaj koji krade nego i koji drži vreƦu. I zato mi se otvoreno ĆØini da bi trebao malo preispitati kako ti je to odgojena savjest ..glasaÅ” za ubojice i nemaÅ” se Å”to ispovijediti.. PreviÅ”e mi sliĆØi na ono " ĆØist sam od krvi ovog ĆØovjeka" ...."krv njegopva na nas i na djecu naÅ”u" ne želim dalje misliti..

Srki

PostanoPostano: uto 18 pro 2007, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad Ʀu ja doƦi u ispovjedaonicu i reƦi da sam glasao za SDP i to Ʀe biti straÅ”no,jer to se ne smije. Onda bi se trebao ispovijediti i onaj koji radi u tvornici koja ispuÅ”ta otrovne plinove,kao Å”to se dogodilo u KarlovaĆØkoj pivovari,jer je umro ĆØovjek.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 7:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Sad Ʀu ja doƦi u ispovjedaonicu i reƦi da sam glasao za SDP i to Ʀe biti straÅ”no,jer to se ne smije. Onda bi se trebao ispovijediti i onaj koji radi u tvornici koja ispuÅ”ta otrovne plinove,kao Å”to se dogodilo u KarlovaĆØkoj pivovari,jer je umro ĆØovjek.

BuduƦi da je ovo ĆØisto provokativno pitanje, a administratori ne sankcioniraju provokacije - neƦu odgovoriti!

Chico

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 9:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e moj sneni,koji si ti ekstremist,u svojem govoru Å”iriÅ” mržnju umjesto da se moliÅ” za sve te ljude,joÅ” si uz to sveĆØenik,a ne znam kolko je lijepo i doliĆØno od sveĆØenika koristiti rijeĆØi gamad ili preispitivati neĆØiju savjest na osnovi toga za koga je glasao.pomolit Ʀu se za tebe.

ne kužim uopƦe ovu temu,zaÅ”to uopƦe piÅ”ete na nju,ako su nam prije izbora branili takve teme a sami biskupi poslali dopis za kakve bi trebali glasati,kao mi ne smijemo pisati o politici a oni smiju svoje reƦ,glupost.

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
El Pepe

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:
e moj sneni,koji si ti ekstremist,u svojem govoru Å”iriÅ” mržnju umjesto da se moliÅ” za sve te ljude,joÅ” si uz to sveĆØenik,a ne znam kolko je lijepo i doliĆØno od sveĆØenika koristiti rijeĆØi gamad ili preispitivati neĆØiju savjest na osnovi toga za koga je glasao.pomolit Ʀu se za tebe.

ne kužim uopƦe ovu temu,zaÅ”to uopƦe piÅ”ete na nju,ako su nam prije izbora branili takve teme a sami biskupi poslali dopis za kakve bi trebali glasati,kao mi ne smijemo pisati o politici a oni smiju svoje reƦ,glupost.

Slažem se sa svime Ŕto si napisao.
BTB

Tak si ja to mislim
Mara

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:

A kakva te mržnja spopala? Sneni nije spomenuo ni jednu osobu ni jednu stranku. To Å”to neki u tome prepoznaju odreĆ°ene osobe ili stranke, treba pitati njih. A znaĆØi li ovo tvoje da o istini treba Å”utjeti da je netko ne bi proglasio govorom mržnje? Valjda je onda i Ivan Krstitelj to radio kada je rekao Herodu da ne smije uzeti bratovu ženu?!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Chico

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e moja mara,nisam niti ja spomenuo niti jednu stranku,a kažem da ĆØovjek Å”iri mržnju prema homoseksualcima i ostaloj gamadi Shocked Shocked Shocked Question Question Shocked Shocked Shocked kao sveƦenik bi se trebao moliti za njih,zbog takvih sveƦenika i ima manje ljudi u crkvi a isto bi se moglo reƦi i za teologe kao ti,ako jedan iskusan teolog govori sa prizvukom gaĆ°enja i mržnje o bilo kome,bilo stranci,bilo ĆØovjeku(Å”to je suprotno svemu Å”to su nas uĆØili u crkvi), Å”to bi onda uĆØenici ili župljani trebali mislit o crkvi??????ne kažem da treba Å”utjeti ali da se može pisati na neki drugi viÅ”e krÅ”Ć¦anski naĆØin,može.kad si malo razmisliÅ” vidjet ƦeÅ” da sam u pravu.ako si starija od svih nas,ne znaĆØi da si najpametnija i da si popila svu pamet svijeta.pomoliti Ʀu se i za tebe

btb

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiko jesi li ti svemoguƦi i sve znajuƦi pa znaÅ” kako je meni crkva prazna... eto sveznajuƦi tu ste se malo zaje.... previÅ”e si slijep da vidiÅ” stvari kakve jesu. Ako su pederi otiÅ”li zbog mene onda je dobro jer ne podnose istinu o sebi. To su bolesni manijaci koje druÅ”tvo danas tetoÅ”i da uniÅ”ti katoliĆØku vjeru proĆØitaj knjigu Novi svjetski poredak - gdje se donosi plan ukidanja heteroseksualnih brakova a uvaĆ°anje istospolnih, slobodna ljubav, u kidanje prava roditeljima na odgoj djece- Pogledaj knjigu " Skriveno lice UN- a str. 76 "ProtukrÅ”Ć¦anski racionalizam"

prema tome kao ĆØovjek imam pravo reƦi popu pop a bobu bob. I ako je netko peder onda je psihiĆØki bolesnik ili patoloÅ”ki sluĆØa, pa se prema tome treba tako i odnositi. A ono Å”to je protuprirodno proglaÅ”avati prirodnim i joÅ” nas koji to ne prihvaƦamo žigosati to je izum tolerancije 21. stoljeƦa. Ti meni smijeÅ” reƦi da sam ksenofog, oduran tip, koji prazni crkve.. a ja ne smijem reƦi da je netko gamad. Opa logike!

Hehe kako si kratkovidan zlonamjeran i neopako nastrojen evo kako gledaju uĆØenici moje župe gledaju na župu, Crkvu i župnika... eno ih svi u crkvi grade jaslice ...i to veƦ 2 sedmice, svako jutro dolaze na Zornicu 98 % djece iz župe - ĆØak neki momci - srednjoÅ”kolci na veĆØer dolaze kuƦi (voze se trajektom sat pa joÅ” redovito autostopom) da bi u jutro doÅ”li na zornicu...pa opet u Split u Å”kolu... a kakvo miÅ”ljenje imaju o pederima ja nisam njihov glasnogovornik... dakle oĆØito floskule koje nemaju nikakve stvarnosti.. dalje neƦu nabrajati jer nisi ti moj, sveznajuƦi, sudiÅ”te kojemu trebam polagati raĆØune.
ƈini mi se da se floskule producitraju samo kako bi se bacala praÅ”ina u oĆØi onima koji ne znaju misliti. Kod mene sis e malo za.....

Chico

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam ja rekao da je neko oduran a malo si razmisli o rijeĆØniku koji upotrebljavaÅ” ovdje.i kolko se puta kaže da se treba u ljubavi razgovarati ovdje,samo zato Å”to si sveƦenik te joÅ” viÅ”e upozoravam na tvoj rijeĆØnik koji se vidi iz prijaÅ”njih postova koji mi se ĆØini da nije primjeren,ili drugima možda je?????

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:

i gamad je Bog stvorio .. dao ĆØovjeku razum da se zna braniti od gamadi .. Hehe tako sam shvatio jutros na dekanatskom sastanku rijeĆØi Å”efa krim policije na BraĆØu - upuƦene nama sveƦenicima - nisam rekao da je on te rijeĆØi rekao - nego ja ...sam rekao da sam tako razumio.

Osim toga ja ne preispitujem niĆØiju savjest nego ti izvrƦeÅ” (kao i mnogi drugi na ovom forumu) ono Å”to vam se ne sviĆ°a. Biskupi su dali smjernice, krÅ”Ć¦anin koji daje glas stranci koja propagira abortus sukrivac je zloĆØina koji nastaje.
A ja nigdje nisam spomenuo nikakvu stranku prema tome Ŕto se pjeniŔ ti i joŔ neki? Ako se netko prepoznaje Ŕto mu ja mogu.

Hvala za molitvum samo Bog prihvaƦa molitvu ĆØista i iskrena srca..a toga kod tebe niakko ne vidim pa ta tvoja molitva za mene neƦe doƦi do mene .. isto nastavi moliti - možda ti Bog prosvjetli ovog BožiƦa pamet, Å”to ti od srca želim.

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 16:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad je neka žena doÅ”la moliti ispred kipa sv. Ivana Krstitelja: sveti Ivane reci kakva Ʀe mi biti Ʀerka! tako svako jutro. Sakristan se sakrio iza kipa pa kad je ona doÅ”la sljedeƦeg jutra s istim pitanjem: Sveti ivane, rec mi kakva Ʀe mi biti Ʀer.. a sakristan iza kipa odgovara; kurba ka i mater! A Ona sva bijesna : E e e imao je pravo onaj Herod Å”to ti je odriza glavu, i ja bi ti je odrizala radi tvog Å”porkog jezika... ƈini mi se da sam na najboljem putu da mi ode glava "zbog Å”porkog jezika" a ne zbog toga Å”to taj jezik govori istinu koja danas smeta. Pa neka može i moja glava odletiti sa foruma.

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 17:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:
nisam ja rekao da je neko oduran a malo si razmisli o rijeĆØniku koji upotrebljavaÅ” ovdje.i kolko se puta kaže da se treba u ljubavi razgovarati ovdje,samo zato Å”to si sveƦenik te joÅ” viÅ”e upozoravam na tvoj rijeĆØnik koji se vidi iz prijaÅ”njih postova koji mi se ĆØini da nije primjeren,ili drugima možda je?????

a Å”to to znaĆØi u ljubavi? odobravati gluposti i abnormalnosti, ne govoriti istinu. Ako je to ljubav onda je ja neƦu. Hvala na tkvoj ljubavi!

vicky

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
I ako je netko peder onda je psihiĆØki bolesnik ili patoloÅ”ki sluĆØa, pa se prema tome treba tako i odnositi. A ono Å”to je protuprirodno proglaÅ”avati prirodnim i joÅ” nas koji to ne prihvaƦamo žigosati to je izum tolerancije 21. stoljeƦa. Ti meni smijeÅ” reƦi da sam ksenofog, oduran tip, koji prazni crkve.. a ja ne smijem reƦi da je netko gamad. Opa logike!

....

Matej 7:1-5
ne sudite da ne budete suĆ°eni!
jer sudom kojim sudite bit Ʀete suưeni! i mjerom kojom mjerite mjerit Ʀe vam se!
Ŕto gledaŔ trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaŔ
i kako možeÅ” reƦi bratu svomu : de da ti izvadim trn iz oka, a eto brvna u oku tvome
licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ĆØeÅ” onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova

mislim da svi mi trebamo raditi na sebi (na svojim manama, slabostima i grijesima), a sud o drugima treba ostaviti Bogu.

daleko od toga da odobravam i podržavam ono Å”to homoseksualci rade/propagiraju i sliĆØno,ali ono Å”to mogu uĆØiniti je da im pomognem i volim ih kao svoje bližnje (a oni nam to jesu htjeli mi to ili ne) (Matej 22:39 ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga) .

oni Ʀe odgovarati na sudu za svoja djela, a ja za svoja. jedno je ne odobravati. drugo je mrziti.

u duhu krÅ”Ć¦anstva za takve ljude treba moliti, ukoliko ih poznajemo - pomoƦi im, ali nikako osuĆ°ivati, pljuvati po njima,...

i sneni kada si spomenuo toleranciju 21. stoljeƦa - tu nije problem naÅ”a tolerancija. razmisli malo o duhu ljubavi (ne odobravanja - nego ljubavi prema bližnjem). žao mi je Å”to kod tebe osjeƦam odbojnost (da ne kažem neÅ”to gore) prema naÅ”oj braƦi i sestrama (koji su možda baÅ” kao takvi test naÅ”e vjere - tj koliko smo stvarno željni sljediti Krista u njegovoj savrÅ”enoj ljubavi prema svima = ljubi, pomogni, praÅ”taj, a ne mrzi, gazi, sudi)

ljubite jedni druge kao Å”to sam ja volio vas i ne sudite, da vam ne bude suĆ°eno
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.