HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 14 stu 2019, 9:50. Pogledaj neodgovorene postove
Gdje / kako naƦi osobu za vezu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Da li ste ikada bili u vezi?

Da 
67%
 67%  [ 37 ]
Ne 
32%
 32%  [ 18 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Gdje/kako naƦi osobu za vezu?
To se ne traži. to je Božji dar.
Ako tražimo nekoga onda je to kao požuda za neƦim.
Treba ĆØekati.

pljesak Wink Tak je, u ovom sluĆØaju prije ƦeÅ” naƦi pravog/pravu ako ga/ju ne tražiÅ”.
NajljepÅ”e u cijeloj ovoj priĆØi "pronalaska" je baÅ” ta spontanost, iznenaĆ°enje jako sretan

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
pljesak Wink Tak je, u ovom sluĆØaju prije ƦeÅ” naƦi pravog/pravu ako ga/ju ne tražiÅ”.

jel mi može netko objasnit kako se to "ne traži" deĆØko ili cura? jel to podrazumijeva sjedenje doma pred TV-om umjesto izlazaka s prijateljima? ili možda izbjegavanje zapoĆØinjanja razgovora sa suprotnim spolom kad si vani? [Hloverka Novak SrziƦ] Å”ta je to? Å”ta? Å”ta? [/Hloverka Novak SrziƦ]

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Žan napisa:

jel mi može netko objasnit kako se to "ne traži" deĆØko ili cura? jel to podrazumijeva sjedenje doma pred TV-om umjesto izlazaka s prijateljima? ili možda izbjegavanje zapoĆØinjanja razgovora sa suprotnim spolom kad si vani? [Hloverka Novak SrziƦ] Å”ta je to? Å”ta? Å”ta? [/Hloverka Novak SrziƦ]

Ma izlazi ti s svojim prijateljima i upoznavaj nove osobe, ali pravu osobu Ʀe ti Bog poslati. NemožeÅ” ti gledati okolo u nekom kafiƦu ili disku, i onda jednu odabrati i kažeÅ”. Ta je super zgodna. Ta mora biti moja cura. Eh, sada Ʀe mi frendi biti ljubomorni Å”to imam ljepÅ”u curu od njuh. Možda je ona tvoja prava osoba neka tvoja prijateljica iz zajednice, ali joÅ” s njom nisi uÅ”ao u neku konkretnu temu, da bih svatio da je ona prava osoba za tebe, neovisno o izgledu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Ma izlazi ti s svojim prijateljima i upoznavaj nove osobe, ali pravu osobu Ʀe ti Bog poslati. NemožeÅ” ti gledati okolo u nekom kafiƦu ili disku, i onda jednu odabrati i kažeÅ”. Ta je super zgodna. Ta mora biti moja cura. Eh, sada Ʀe mi frendi biti ljubomorni Å”to imam ljepÅ”u curu od njuh. Možda je ona tvoja prava osoba neka tvoja prijateljica iz zajednice, ali joÅ” s njom nisi uÅ”ao u neku konkretnu temu, da bih svatio da je ona prava osoba za tebe, neovisno o izgledu.

Pa i ovo Ŕto si napisao po meni isto spada pod "traženje". Ne znam kako ti definiraŔ taj pojam.

A da izgled uopƦe nije važan se ne bih složio. Uzalud ti svi najbolji razgovori svijeta i srodnosti duÅ”a ako ne postoji baÅ” nikakva fiziĆØka privlaĆØnost i kemija. To je onda prijateljstvo, a ne ljubavna veza.

Benedikt XVI.
gogo6ak

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Traženje je onda kada ti baŔ tražiŔ tu osobu. Kada baŔ želiŔ imati curu.
A ako ti iz svoje prijateljice nakon nekog vremena dobijeŔ curu, to onda nije bilo traženje nego je to doŔlo spontanim putem.

NajĆØeÅ”Ć¦e je onako kako ti želiÅ”.
npr. ja nikad nebih mogao doƦi k nekoj curi (ma koluiko god mi se sviĆ°ala) i onda s njom zapoƦeti neku spiku pa da nakon nekog vremena budemoz aajedno. Ja bih molio Boga da mi na nekin naĆØin poÅ”alje curu za mene, koja Ʀe biti moja srodna duÅ”a. Ali najprije bi ta cura morala biti moja najbolja prijateljica. jer Ako se ljubav ne rodi iz najboljeg prijateljstva, ta Ʀe ljubav brzo propasti. A da ne govorim kako Ʀe brzo propasti ako se svodi samo na fiziĆØku privlaĆØnost.
coldplayer

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 15:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
jer Ako se ljubav ne rodi iz najboljeg prijateljstva, ta Ʀe ljubav brzo propasti.

uh... stari moj, u zabludi si i to velikoj. ne da ima masu primjera koji demantiraju ovu tvoju tezu, nego su takvi primjeri u debeloj veƦini. evo ja Ʀu ti prvi dati primjer svojih roditelja koji nisu bili najbolji frendovi prije nego su uÅ”li u vezu pa evo ih danas 31 godinu u braku, zaljubljeni kao nikad.

ĆØini mi se da si si ti u glavi veƦ zacrtao neki idealan plan kako Ʀe se ta tvoja ljubav dogoditi i kako bi to sve trebalo izgledati. a to najĆØeÅ”Ć¦e ne ide tako. ma istina je da je prekrasno ako se ljubav izrodi iz prijateljstva, ali moraÅ” bit svjestan da se to dogaĆ°a rijetko iz sto razliĆØitih razloga. kad bi svi ĆØekali da s nekim najprije budu najbolji prijatelji, a tek onda ulazili u vezu, brakova bi bio minimalan broj i ubrzo bi se o ĆØovjeku priĆØalo "bio jednom homo sapiens" Smile

Citat:
A da ne govorim kako Ʀe brzo propasti ako se svodi samo na fiziĆØku privlaĆØnost.

ma naravno, nitko ni ne tvrdi drukĆØije. ali da bi jedna veza uspjela moraju biti zadovoljena tri osnovna uvjeta:
1) mora postojat obostrana fiziĆØka privlaĆØnost
2) obostrana zaljubljenost
3) dotiĆØni se moraju "kužiti" na intelektualnoj razini (tu spadaju sliĆØni pogledi na svijet, temeljni stavovi, naĆØela, etc)

ako imate sva 3 uvjeta, nemaÅ” kaj ĆØekat. najbolji prijatelji Ʀete ionako postati s vremenom, prirodnim razvojem situacije. Wink

Benedikt XVI.
..ana..

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima i BVB.
Nova sam ovdje, pa iÅ”ĆØitavam sve po redu, ova me tema trenutno malo odvukla od ostalih.
Å to se tiĆØe traženja cure/deĆØka, rekla bih da je to pomalo manijakalno. NaƦi si odgovarajuƦu osobu mislim da je lakÅ”e nego ĆØekati na nju. ƈas je posla hodati od jednog do drugog po redu i tražiti, u krajnjem sluĆØaju dati u oglas Very Happy Meni je osobno takav naĆØin traženja nepojmljiv i bježim od takvih sluĆØajeva, djeluju prenapadno i isfrustrirano, koliko god im mozda namjere bile najbolje. S druge strane, ljubav je prijateljstvo koje izgara, puÅ”ta korijenje i raste s vremenom, zato mislim da je ona sazrijevanje prijateljstva. Biti zaljubljen je predivno, ali koliko smo (svaki za sebe neka kaze) spremni taj tren za drugu osobu uĆØiniti ĆØin koji je svojstven samoj, iskrenoj ljubavi? Nesigurno je ispoĆØetka, pitanja sama naviru je li to ispravno, Å”to ako... Sa osobom s kojom si prijatelj siguran si da ƦeÅ” na ĆØvrstim temeljima povjerenja izgraditi neÅ”to joÅ” ljepÅ”e, ona te prihvaƦa takvog kakav jesi. Po meni, prijateljstvo je temelj veze. MeĆ°utim, jedno ne iskljuĆØuje drugo. Parovi koji su se najprije zaljubili, jednako tako mogu postati dobri prijatelji, ali onda to ide obratnim tokom. RazliĆØiti smo i naĆØini komunikacije su drugaĆØiji, razliĆØite situacije i razvijanje odnosa. Imam dosta primjera i za jedan i za drugi sluĆØaj. A ako Bog spoji, onda su oba prava Very Happy Treba moliti i ĆØekati, ali ne doslovce prekriženih ruku...

I am too blessed to be stressed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..ana.. napisa:
Treba moliti i ĆØekati, ali ne doslovce prekriženih ruku...

Gdje je po tebi granica "manijakalnog traženja" i traženja u granicama normale? ProÅ”le godine sam bio na vjenĆØanju para koji se prije dvije godine upoznao preko Iskrice. Je li to po tebi prenapadno i isfrustrirano? MisliÅ” li da Bog ne može spajati ljude i na takve naĆØine?

Benedikt XVI.
..ana..

PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 19:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozda se nisam dobro izrazila, manijakalno mi je kad netko naprasito pristupa osobi u svrhu da si poÅ”to-poto nekoga naĆ°e. Imala sam sliĆØnih iskustava u druÅ”tvu. Nemam niÅ”ta protiv da se ljudi tako traže, tipa Iskrice i sl., ali nije naĆØin na koji bi ja postupala. Za taj par kažem Bogu hvala da su se naÅ”li. ƈudni su putevi Gospodnji.

smjeŔko

PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iako sam veƦ na par tema pisala o svojem sluĆØaju,al eto,ponovit Ʀu opet....
prije par godina sam i ja bila takva da sam htijela naƦ nekog...nisam se ja sad ne znam Å”to gurala,nabacivala-to ni u kojem sluĆØaju,ali sama ja iznutra sam imala veliku potrebu da imam nekoga i to me dosta optereƦivalo.....i naravno dok sam bila pod takvim nekim pritiskom nije bilo niÅ”ta....prije 3 godine sam se toga oslobodila,stvarno sam Bogu dala svoj život u ruke nek radi samnom Å”to mi je namjenio,bilo samostan,bilo samaĆØki život,bilo ljubav druge osobe....kad sam se u svojoj glavi toga oslobodila tek su mi se tad poĆØele dogaĆ°at prekrasne stvari....osoba koju sam znala par godina povrÅ”no sa raznih susreta mladih se opet pojavila na jednom susretu gdje sam bila u organizaciji...tamo smo imali malo prilike za komunikaciju...nakon toga se pojavio ovdje na forumu pa smo se joÅ” i tu krenuli dopisivat i uskoro naÅ”i dejtovi...i eto sad smo hvala Bogu u sretnom braku i svaki dan iÅ”Ć¦ekujemo naÅ”u prvu bebicu,plod naÅ”e ljubavi,velik Božji dar. HoƦu reƦi,mog sada supruga,poznavala sam par godina prije nego smo se poĆØeli viĆ°at,bili smo si ok,ali niÅ”ta posebno....svak je imao u svojoj glavi razne svoje filmove, kad sam prepustila Bogu svoj život..kad mi je konaĆØno poslagao malo moje kockice u glavi koje je trebalo vjerojatno prije nego naƦ bolju polovicu...poslao mi je ĆØovjeka koji je zapravo cijelo vrijeme bio tu u blizini,samo se nismo tad gledali tim oĆØima....
Budite strpljivi, isplati se i nemojte se previÅ”e optereƦivat ako se molite Bogu za tu nakanu,sigurno Ʀe vam sredit vaÅ” život puno bolje nego Å”to bi vi sami to ikad mogli!!! Sretno svima

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
gogo6ak

PostanoPostano: pon 14 tra 2008, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØestitam smjeÅ”ko. neka bude tvoje djete, naÅ” buduƦi Ʀlan foruma. Smile
davorseljan

PostanoPostano: uto 15 tra 2008, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Gdje/kako naƦi osobu za vezu?
To se ne traži. to je Božji dar.
Ako tražimo nekoga onda je to kao požuda za neƦim.
Treba ĆØekati.

Nemoj iƦi za ljepotom, ona je prolazna, idi za onim tko te Ʀini sretnim jer potreban je samo jedan smjeÅ”ak da ti popravi dan.

S ovim se slažem.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SmjeŔko, veselim se i ja vaŔem djetetu ! Very Happy

Slažem se i ovo za ljepotu. Ona je relativna, prolazna, a u braku treba i priĆØati kroz život. PoÅ”tovanje meĆ°usobno i razumijevanje je najbitnije.
Pa makar imali i drugaĆØije poglede na svijet.
Negdje sam ĆØuo kako po smjeÅ”ku ĆØovjeka prepoznate.
Koga smijeŔak poružni je kao loŔ a koga poljepŔa da je dobar.
Ipak ako se netko smije, ne može biti ružan. Smile

Apropos teme, nazove me neki dan prijatelj i pita hoƦu li iƦi s njim i dvije prijateljce u Å”kolu plesa. Niti ĆØuo niti vidio žemske. Pa ti vidi, hahahahaha.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Negdje sam ĆØuo kako po smjeÅ”ku ĆØovjeka prepoznate.
Koga smijeŔak poružni je kao loŔ a koga poljepŔa da je dobar.

Slažem se da osmijeh ne može poružniti osobu.... To sam baŔ primjetila na prijateljima, svi su ljepŔi kad se smiju Laughing .Ozbiljno!

A Å”ta se tiĆØe ljepote... Istina da ti uvijek osoba mora bit i fiziĆØki privlaĆØana da se zaljubiÅ”, ne kažem da je sve u "unutarnjoj ljepoti". Ali, znam da mi se viÅ”e puta dogodilo da se s nekim duže vremena družim (prijatelji) i tek kad mi postane simpatiĆØna osoba i drag prijatelj; skužim kako zapravo ima lijepe oĆØi, osmijeh...
HoƦu reƦi, da nema osobe koja je "nepopravljivo ružna" Wink i da nam se može dogoditi da zbilja zbog "unutarnje ljepote" poĆØnemo otkrivati i neke fiziĆØki privlaĆØne i lijepe karakteristike te osobe.

Joj, kompliciram Rolling Eyes Embarassed !

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lucija napisa:
A Å”ta se tiĆØe ljepote... Istina da ti uvijek osoba mora bit i fiziĆØki privlaĆØana da se zaljubiÅ”, ne kažem da je sve u "unutarnjoj ljepoti". Ali, znam da mi se viÅ”e puta dogodilo da se s nekim duže vremena družim (prijatelji) i tek kad mi postane simpatiĆØna osoba i drag prijatelj; skužim kako zapravo ima lijepe oĆØi, osmijeh...

Zanimljivo je kako muÅ”karci i žene imaju vrlo razliĆØite "prekidaĆØe privlaĆØnosti" (attraction triggers), tj. privlaĆØe ih razliĆØite osobine kod suprotnog spola. U posljednje vrijeme dosta ĆØitam o psihologiji pa sam tako naiÅ”ao na neke znanstvene studije koje govore da muÅ”ke osobine koje najviÅ”e privlaĆØe žene jesu samopouzdanje, status i ponaÅ”anje u druÅ”tvu, smisao za humor, stabilnost, samokontrola, racionalnost, superiornost, drugim rijeĆØima osobine koje joj podsvjesno govore da je muÅ”karac sposoban brinuti se za nju i djecu. Te ih osobine privlaĆØe u jednakoj mjeri ili ĆØak i viÅ”e nego fiziĆØki izgled.

A kod muÅ”karaca situacija je puno jednostavnija. Mr. Green Oko 90% privlaĆØnosti zavisi o fiziĆØkom izgledu žene i ako mu se žena fiziĆØki ne sviĆ°a, teÅ”ko Ʀe se zaljubiti.

Interesting stuff. Wink

Benedikt XVI.
little_angel

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 16:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

U posljednje vrijeme dosta ĆØitam o psihologiji pa sam tako naiÅ”ao na neke znanstvene studije koje govore da muÅ”ke osobine koje najviÅ”e privlaĆØe žene jesu samopouzdanje, status i ponaÅ”anje u druÅ”tvu, smisao za humor, stabilnost, samokontrola, racionalnost, superiornost, drugim rijeĆØima osobine koje joj podsvjesno govore da je muÅ”karac sposoban brinuti se za nju i djecu. Te ih osobine privlaĆØe u jednakoj mjeri ili ĆØak i viÅ”e nego fiziĆØki izgled.

Slažem se s tim, i ja sam shvatila da me viÅ”e od fiziĆØkog izgleda privlaĆØe neke od tih osobina, koje baÅ” kako si napisao podsvjesno govore da je dotiĆØni sposoban brinuti se za obitelj Smile A fora je to jer se baÅ” nekako podsvjesno dogaĆ°a, ali kad razmislim, zaista je tako. Ipak, mislim da takve stvari privlaĆØe možda poslije 18., 19. (ovisi o osobi), a sve prije toga je po meni ipak presudan neki fiziĆØki izgled, i da deĆØko nije dosadan (haha, znate kad cure u osnovnoj padaju na frajere koji rade gluposti Cool )... veseo

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 17 tra 2008, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

.

Nisi vdio mene kada se smijem.Izgledam ko baba roga. Confused
vjernik

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NabaviÅ” i nosiÅ” majicu "nemam curu/deĆØka" pa Ʀe valjda upalit Laughing
Ne, stvarno, ona osoba koja ima problema s time neka zapravo pronaĆ°e problem i neka ga nastoji rijeÅ”iti.
Sram,nesigurnost,razni oblici straha i nelagode jedni su od njih.
Neutral

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
..ana..

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
NabaviÅ” i nosiÅ” majicu "nemam curu/deĆØka" pa Ʀe valjda upalit Laughing
Ne, stvarno, ona osoba koja ima problema s time neka zapravo pronaĆ°e problem i neka ga nastoji rijeÅ”iti.
Sram,nesigurnost,razni oblici straha i nelagode jedni su od njih.
Neutral

Ima istine...meĆ°utim, postoje sluĆØajevi kad osoba nije svjesna toga da ima problem, možda je on dublje naravi. Psiha je malo teža "zvijer".

Cordelia

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 1:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
lucija napisa:

Zanimljivo je kako muÅ”karci i žene imaju vrlo razliĆØite "prekidaĆØe privlaĆØnosti" (attraction triggers), tj. privlaĆØe ih razliĆØite osobine kod suprotnog spola. U posljednje vrijeme dosta ĆØitam o psihologiji pa sam tako naiÅ”ao na neke znanstvene studije koje govore da muÅ”ke osobine koje najviÅ”e privlaĆØe žene jesu samopouzdanje, status i ponaÅ”anje u druÅ”tvu, smisao za humor, stabilnost, samokontrola, racionalnost, superiornost, drugim rijeĆØima osobine koje joj podsvjesno govore da je muÅ”karac sposoban brinuti se za nju i djecu. Te ih osobine privlaĆØe u jednakoj mjeri ili ĆØak i viÅ”e nego fiziĆØki izgled.

A kod muÅ”karaca situacija je puno jednostavnija. Mr. Green Oko 90% privlaĆØnosti zavisi o fiziĆØkom izgledu žene i ako mu se žena fiziĆØki ne sviĆ°a, teÅ”ko Ʀe se zaljubiti.

Interesting stuff. Wink

Ja mislim da i muÅ”karce i žene u biti privlaĆØe iste stvari, i Å”to se tiĆØe izgleda i Å”to se tiĆØe karakternih osobina, samo suprotnog spolnog predznaka (ovdje mislim na heteroseksualce, naravno Mr. Green )... a poanta je otprilike u ovom: Å”to su bolje razvijeni i upadljiviji pokazatelji koji ukazuju na neĆØiju sposobnost, inteligenciju, stabilnost karaktera, izgled (proporcionalnost i simetriĆØnost lica i tijela, mladolik izgled, pokazatelji seksualne privlaĆØnosti i plodnosti...), to je veƦa Å”ansa da takve osobe podignu veƦu praÅ”inu kod suprotnog spola navijacica jupi Mr. Green ).

Dakle, ne bih se baÅ” složila s tobom da je kod muÅ”karaca stvar jednostavnija nego kod žena (u pogledu fiziĆØkog izgleda)... Probaj napraviti anketu o tome koji se i kakvi muÅ”karci ženama najviÅ”e sviĆ°aju, i dobit ƦeÅ” cijelu plejadu uspjeÅ”nih i markantnih muÅ”karaca koji su uza sve to niÅ”ta manje i upadljivo zgodni, odnosno lijepi.

Doista, bilo bi ĆØudno kada bi ženska sklonost estetici, koja se tako lijepo dade prepoznati u popriliĆØnoj potroÅ”nji kozmetike i pažljivom izboru odjeƦe i obuƦe, odjednom i posve nelogiĆØno Wink , zakazala kada se radi o ženskom izboru muÅ”karca s obzirom na kriterij fiziĆØkog izgleda. Naravno, ovdje ne mislim reƦi da muÅ”karcima nedostaju estetske sklonosti, veƦ samo da žene spomenute sklonosti upadljivije pokazuju brigom oko vlastitog izgleda.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
coldplayer

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cordelia napisa:
Dakle, ne bih se baÅ” složila s tobom da je kod muÅ”karaca stvar jednostavnija nego kod žena (u pogledu fiziĆØkog izgleda)... Probaj napraviti anketu o tome koji se i kakvi muÅ”karci ženama najviÅ”e sviĆ°aju, i dobit ƦeÅ” cijelu plejadu uspjeÅ”nih i markantnih muÅ”karaca koji su uza sve to niÅ”ta manje i upadljivo zgodni, odnosno lijepi.

A ti probaj napraviti anketu o tome koje se i kakve žene muÅ”karcima najviÅ”e sviĆ°aju i dobit ƦeÅ” plejadu lijepih žena, po moguƦnosti s karakternim osobinama dobre majke, a uspjeÅ”nost, bogatstvo i socijalni status ti nitko neƦe ni spomenuti. Wink

Å to hoƦu reƦ, veƦini žena neƦe biti privlaĆØan primjerice djelatnik Gradske ĆØistoƦe koji živi na socijalnoj pomoƦi (da ne bude zabune, ne govorim niÅ”ta protiv smetlara, dapaĆØe, skidam kapu njima i tome Å”to rade) ma kako on zgodan bio. Upravo iz razloga Å”to za privlaĆØnost ženama nije presudan fiziĆØki izgled (pazi, nisam rekao da nije uopƦe važan, veƦ da nije presudan), nego Ʀe im privlaĆØniji biti oni muÅ”karci koji su uspjeÅ”ni, koji imaju dobar socijalni i financijski status, ugled i cijenjenost u druÅ”tvu i koji joj dokazuju da su sposobni brinuti se za obitelj s materijalne strane, ali i s one druge strane Å”to žena procjenjuje na temelju njegovog karaktera, samopouzdanja, stava, ĆØak i govora.

S druge strane, lijepa žena Ʀe biti privlaĆØna muÅ”karcu pa makar bila najsiromaÅ”nija žena svijeta, nezaposlena i živjela od 1.000 kuna mirovine svojih roditelja. Njen fiziĆØki izgled i karakterne osobine koje muÅ”karcu govore da bi ona bila i dobra majka ono je Å”to ženu ĆØini privlaĆØnom. TeÅ”ko ƦeÅ” naƦi muÅ”karca koji Ʀe pri opisu privlaĆØnih osobina svoje "idealne žene" spomenuti uspjeÅ”nost ili materijalnu osposobljenost.

Pa nije sluĆØajno da se ona lista "najpoželjnijih Hrvata" koju možeÅ” naƦ u valjda svakoj novini osim Glasu koncila mijenja kako koji sportaÅ” postigne neki znaĆØajniji uspjeh. kad je Goran IvaniÅ”eviƦ uzeo Wimbledon, on je bio najpoželjniji, kad je Ivica KosteliƦ bio prvak svijeta onda je on bio prvi, kad je Eduardo zabio Englezima eto njega na vrhu. danas je najpoželjniji Duje Draganja koji prije nego je postao svjetski prvak i rekorder nije bio ni u konkurenciji. Niti jedan od njih nije niÅ”ta manje ili viÅ”e lijep nego prije, nego se promijenilo neÅ”to drugo Å”to ih ĆØini privlaĆØnijima. a lista najpoželjnijih žena uopƦe ne postoji, veƦ se rade izbori najljepÅ”ih žena u kojoj su veƦ duže vrijeme viÅ”e manje ista imena. Wink

Benedikt XVI.
Cordelia

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma sve to stoji Å”to si napisao o onome Å”to muÅ”karce najviÅ”e privlaĆØi kod žena, tj. fiziĆØki izgled, ali to je lako objaÅ”njivo, jer dobar fiziĆØki izgled kod žene u sebi objedinjuje i osobine seksualne privlaĆØnosti i osobine plodnosti - zbog toga Å”to se kod žena plodna dob (koja je u uskoj vezi s dobi spolne privlaĆØnosti, odnosno dobi u kojoj žena najbolje izgleda) znatno kraƦa nego kod muÅ”karca. Naime, muÅ”karce Ʀe u viÅ”e privlaĆØiti lijepe, mladolike i njegovane žene u dobroj kondiciji, jer su to sve pokazatelji koje je s godinama sve teže održavati u najboljem moguƦem izdanju, i zato su vrlo pouzdani kod procjene ženine fertilne dobi. Dakle, narodski reĆØeno, bitno je Å”to prije "uloviti" pravu, i to dok je Å”to mlaĆ°a, jer si s bioloÅ”kog glediÅ”ta na taj naĆØin jednim udarcem ubio dvije muhe. Mr. Green

E sad, ta kratkoƦa bioloÅ”kog sata svakako je jedan od razloga zaÅ”to je kod žena uvijek glavni problem sukob izmeĆ°u emotivnih/obiteljskih prioriteta i profesionalnih prioriteta, i zaÅ”to ta dilema kod žena uopƦe postoji, dok je kod muÅ”karaca gotovo da i nema. I to je takoĆ°er i odgovor na pitanje zaÅ”to je muÅ”karcima na prvom mjestu izgled žene - jednostavno zato jer taj izgled (u bioloÅ”kom smislu) odmah osigurava sve potrebne informacije: i o spolnoj privlaĆØnosti i o reproduktivnoj dobi/sposobnosti. Dakle, na tvoj (vrlo dobar) komentar da Ʀe muÅ”karcu lijepa žena biti privlaĆØna ĆØak i ako nije bogata ili druÅ”tveno ugledna, može se odgovoriti da je to zato Å”to u trenutku procjene za to nema ni vremena, jer je bitno preduhitriti bioloÅ”ki sat. MeĆ°utim, to joÅ” uvijek nije argument kojim bismo mogli odbaciti privlaĆØnost postignuƦa i statusa žene u oĆØima muÅ”karca, jer nisu baÅ” rijetki sluĆØajevi veza i brakova mladih muÅ”karaca sa ženama visokog druÅ”tvenog i/ili materijalnog statusa - bilo naslijeĆ°enog (Å”to je ĆØeÅ”Ć¦e kada je rijeĆØ o mlaĆ°im ženama), bilo steĆØenog (Å”to je ĆØeÅ”Ć¦e kada je rijeĆØ o ženama srednje dobi, pa i starijim ženama). Dakle, taj tvoj argument ne govori niÅ”ta o privlaĆØnosti ženskog druÅ”tvenog i materijalnog statusa za muÅ”karca, veƦ taj argument spomenuti fenomen jednostavno ignorira.

A sada da se pozabavim muÅ”kim rodom... poznato je da kod muÅ”karaca reproduktivna dob traje mnogo dulje i stoga je i moguƦa diskrepancija izmeĆ°u fiziĆØkog izgleda, odnosno privlaĆØnosti i kondicije s jedne strane, i plodnosti s druge strane. I ta se diskrepancija s godinama poveƦava, pa fiziĆØka privlaĆØnost i kondicija mogu veƦ znatno opasti, a da muÅ”karĆØeva opƦa reproduktivna sposobnost joÅ” dugo neƦe biti dovedena u pitanje (iako s godinama kvaliteta sperme opada, Å”to takoĆ°er nije nevažan podatak). Upravo ta diskrepancija omoguƦava muÅ”karcima da se istovremeno mogu neoptereƦeno posveƦivati profesionalnim postignuƦima, a da pitanje ozbiljne emotivne veze, odnosno braka, a na kraju i reprodukcije, mogu popriliĆØno odgaĆ°ati i joÅ” uvijek neƦe (s bioloÅ”kog stajaliÅ”ta) biti u tako nepovoljnom položaju kao žene. Tu takoĆ°er leži i objaÅ”njenje one tvoje tvrdne da žene kod muÅ”karaca privlaĆØi uspjeÅ”nost, socijalni status, itd., a ne samo fiziĆØki izgled. MeĆ°utim, to joÅ” uvijek ne znaĆØi da je ženama izgled muÅ”karca nevažan... jer nisu rijetki sluĆØajevi da su upravo uspjeÅ”ni stariji muÅ”karci, oženjeni mlaĆ°im ženama, "izvisili" od nekog mlaĆ°ahnog ljepotana koji je jako dobro znao koliko je ženama izgled muÅ”karca visoko na listi prioriteta Mr. Green Naime, dobar fiziĆØki izgled mladog muÅ”karca, jednako nepogreÅ”ivo kao i dobar fiziĆØki izgled mlade žene, govori o superiornosti njegove spolne privlaĆØnosti i reproduktivne sposobnosti pred (veƦ ocvalom) privlaĆØnoÅ”Ć¦u i reproduktivnom sposobnoÅ”Ć¦u starijeg muÅ”karca. Pa ako je i djelatnik gradske ĆØistoƦe (da upotrijebim tvoj primjer), ako pokazuje znakove inteligencije i prodornost karaktera, nikad ne znaÅ” kada Ʀe postati direktor komunalnog poduzeƦa. Laughing Laughing Laughing Pa zar nisi vidio koliko puta u serijama i filmovima kako mladoj, lijepoj i dokonoj supruzi uglednog starijeg biznismena, politiĆØara ili industrijalca (kojeg naravno nikad nema doma), krati vrijeme ljepuÅ”kasti i nabildani vrtlar, ĆØistaĆØ bazena ili tjelohranitelj... dakle, sve redom muÅ”karci koji ni izbliza nemaju druÅ”tveni i materijalni status njezinog supruga, ali zato imaju neÅ”to Å”to on veƦ odavno nema - mladost i dobar izgled. veseo

MeĆ°utim, iako sve ovo Å”to sam navela dobro objaÅ”njava zaÅ”to, npr. brakovi i veze mlaĆ°ih žena sa starijim muÅ”karcima nisu rijetkost, to s druge strane ne može objasniti zaÅ”to nisu rijetke ni obrnute kombinacije - brakovi i veze starijih žena i mlaĆ°ih muÅ”karaca. To ne znaĆØi da "teorija bioloÅ”kog sata" (nazovimo ju tako) uopƦe ne funkcionira, veƦ da ona daje samo djelomiĆØan odgovor na naÅ”e pitanje.

Naime, ta teorija dobro objaÅ”njava seksualni izbor/reprodukciju sa stajaliÅ”ta tzv. sebiĆØnog gena ili opstanka vrste, ali joÅ” uvijek ne objaÅ”njava dovoljno dobro seksualni izbor/reprodukciju sa stajaliÅ”ta pojedinca, tj. Å”to od svojeg odabranika/odabranice traži konkretna žena/muÅ”karac i koliko je ĆØovjeku kao pojedincu uopƦe važno i prioritetno, kada se zaljubi, to da uspjeÅ”no prenese svoje gene dalje ili da pridonese opstanku vrste homo sapiens. A za takve stvari njega ili nju, kada su zaljubljeni, doslovno zaboli Ć°on - sviĆ°a im se upravo ono Å”to vide pred sobom jupi

Dakle, mislim da se i muÅ”karcima i ženama, kada procjenjuju privlaĆØnost pripadnika suprotnog spola, sviĆ°aju neki opƦeniti pokazatelji sposobnosti poput fiziĆØkog izgleda i opƦeg dojma o karakteru i inteligenciji. MeĆ°utim, ni jedan muÅ”karac i ni jedna žena ne stupaju u vezu s nekim opƦenitim pojmom privlaĆØnog muÅ”karca ili privlaĆØne žene, veƦ s konkretnim osobama... pa kada veƦ i odabereÅ”, recimo, neku djevojku kao privlaĆØnu na temelju izgleda, da bi uopƦe s njom krenuo ostvarivati i najpovrÅ”nije poznanstvo, a zatim hodanje, vezu, brak i opƦenito sve moguƦe stupnjeve bliskosti, slijedi daljnja i sve stroža selekcija s obzirom na duhovitost, interese, stavove, seksualnu i emotivnu kompatibilnost, karakter, inteligenciju, itd. Ista stvar je i kod ženskog izbora muÅ”karca: ono Å”to najprije zapazimo je izgled, a onda slijedi daljnje procjenjivanje svega ostalog da bi se zbližavanje uopƦe moglo nastaviti, a kamoli joÅ” i rezultirati stvaranjem potomstva... neki istraživaĆØi su izraĆØunali naizgled bizaran podatak: da je prosjeĆØnom muÅ”karcu i ženi, koji su u vezi, prije no Å”to uopƦe prvi put stupe u seksualne odnose, potrebno da meĆ°usobno izmijene najmanje milijun rijeĆØi... Milijun rijeĆØi! Dakle, da bi uopƦe i doÅ”lo do seksa (a gdje je joÅ” zaĆØeƦe prvog djeteta!), trebaju oboje imati popriliĆØno mozga u glavi i uložiti nemali napor da onog drugog impresioniraju svojim udvaranjem i prikažu se u najboljem moguƦem svjetlu... inaĆØe Ʀe ih evolucija jednostavno preskoĆØiti Razz Laughing

Dakle, i muÅ”karcima i ženama se u stvarnosti, na razini konretnih odnosa, veza i brakova, doista sviĆ°aju iste stvari (ali suprotnog spolnog predznaka), i na temelju onoga Å”to im se sviĆ°a uspostavljaju veze jedni s drugima i stvaraju potomstvo, a ne na temelju viÅ”ih interesa vrste ili gena, tj. nekih apstraktnih pojmova o zgodnim muÅ”karcima i zgodnim ženama, oĆØinstvu i majĆØinstvu. Zapravo, te apstraktne slike ili ideale ženske i muÅ”ke privlaĆØnosti dobivamo apstrahiranjem stvarnih veza i stvarnih preferencija, i popriliĆØna je pogreÅ”ka postavljati ih kao neke principe ili normativne kriterije u izboru partnera.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
coldplayer

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S dosta toga Å”to si napisala se slažem i vidim da si dosta upuƦena u materiju. Respect. Smile Ali evo nekih stvari s kojima se ne slažem:

Cordelia napisa:
MeĆ°utim, to joÅ” uvijek nije argument kojim bismo mogli odbaciti privlaĆØnost postignuƦa i statusa žene u oĆØima muÅ”karca, jer nisu baÅ” rijetki sluĆØajevi veza i brakova mladih muÅ”karaca sa ženama visokog druÅ”tvenog i/ili materijalnog statusa

Mislim da si u krivu. MuÅ”karac Ʀe u vezu sa ženom visokog druÅ”tvenog/materijalnog statusa samo ako mu je ona i fiziĆØki privlaĆØna kao nužan uvjet. Iznimke su naravno muÅ”karci-sponzoruÅ”e, no takvih je malo, ako ih uopƦe i ima. Smile MuÅ”karci ne gledaju na postignuƦe i status suprotnog spola na naĆØin kako to ĆØine žene, niti im to predstavlja neku ulogu. MožeÅ” li mi pronaƦi primjer bogate i uspjeÅ”ne, ali ne baÅ” atraktivne žene koja je u vezi s mlaĆ°im muÅ”karcem fiziĆØki atraktivnijim od nje? TeÅ”ko, dok obrnutih sluĆØajeva sa zamijenjenim ulogama ima na pretek.

Citat:
Naime, dobar fiziĆØki izgled mladog muÅ”karca, jednako nepogreÅ”ivo kao i dobar fiziĆØki izgled mlade žene, govori o superiornosti njegove spolne privlaĆØnosti i reproduktivne sposobnosti pred (veƦ ocvalom) privlaĆØnoÅ”Ć¦u i reproduktivnom sposobnoÅ”Ć¦u starijeg muÅ”karca.

ToĆØno, ali spolna i reproduktivna superiornost je jedan od, ali ne i jedini "attraction trigger" u ženskom mozgu. Drugi je materijalna i socijalna superiornost muÅ”karca. Dok s druge strane, taj drugi ĆØimbenik u mozgu muÅ”karca ne zauzima bitno mjesto.

Citat:
Pa ako je i djelatnik gradske ĆØistoƦe (da upotrijebim tvoj primjer), ako pokazuje znakove inteligencije i prodornost karaktera, nikad ne znaÅ” kada Ʀe postati direktor komunalnog poduzeƦa. Laughing Laughing Laughing Pa zar nisi vidio koliko puta u serijama i filmovima kako mladoj, lijepoj i dokonoj supruzi uglednog starijeg biznismena, politiĆØara ili industrijalca (kojeg naravno nikad nema doma), krati vrijeme ljepuÅ”kasti i nabildani vrtlar, ĆØistaĆØ bazena ili tjelohranitelj... dakle, sve redom muÅ”karci koji ni izbliza nemaju druÅ”tveni i materijalni status njezinog supruga, ali zato imaju neÅ”to Å”to on veƦ odavno nema - mladost i dobar izgled. veseo

Ali hoƦe li ijedna žena napustiti tog svog starog bogataÅ”a, razvesti se od njega i udati se za ĆØistaĆØa bazena? Naravno da neƦe, zato Å”to joj ovaj mlaĆ°i služi samo za ispunjavanje seksualnih potreba, ali unatoĆØ tome ostaje s bogataÅ”em jer joj ĆØistaĆØ bazena ne može pružiti materijalnu sigurnost. to ti je ujedno i odgovor na pitanje koja od tih dviju stvari je ženi važnija. Kada je u situaciji da mora birati, žena u pravilu odabire materijalnu sigurnost ispred seksualnog zadovoljstva.

Citat:
Dakle, i muÅ”karcima i ženama se u stvarnosti, na razini konretnih odnosa, veza i brakova, doista sviĆ°aju iste stvari (ali suprotnog spolnog predznaka),

Da, sviĆ°aju im se iste stvari, ali one nemaju jednak prioritet i utjecaj kod stvaranja privlaĆØnosti meĆ°u spolovima. Ti razliĆØiti prioriteti su ugraĆ°eni u osobnost muÅ”karca, odnosno žene i nije žena odabrala da ju materijalna sigurnost privlaĆØi barem jednako ako ne i viÅ”e od fiziĆØkog izgleda, veƦ je to zato Å”to nas je Bog takvima stvorio. Wink

Benedikt XVI.
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gluposti priĆØate.ne trebaju ti ni novac, ni skupi auti ni velika plaƦa ni vlastit stan da bi nekog volio.tili bi novcem kupit ljubav, prokletstvo je doÅ”lo na svit.danaÅ”njim ljudima je novac Bog, umjesto da im je ljubav Bog.diskasting.žena kojoj je potrebno da muÅ”karac ima novaca da bi ga voljela nema pojma Å”ta je to ljubav.Koja je razlika izmeĆ°u nje i prostituke.
raĆ°e Ʀu biti sam za sve vijeka vijekova nego imat takvu curu,ženu
coldplayer

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈokolada napisa:
gluposti priĆØate.ne trebaju ti ni novac, ni skupi auti ni velika plaƦa ni vlastit stan da bi nekog volio.

nisi shvatio poantu cijele priĆØe, a malo je kasno da ti idem objaÅ”njavati ispoĆØetka.

Benedikt XVI.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.