HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 13:28. Pogledaj neodgovorene postove
Gdje / kako naći osobu za vezu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Da li ste ikada bili u vezi?

Da 
67%
 67%  [ 37 ]
Ne 
32%
 32%  [ 18 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
Čokolada
isključen

Spol: muško
PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 22:55
PostNaslov : Gdje / kako naći osobu za vezu?
Citiraj i odgovori

Gdje, kako da mladi katolik nađe svoju bolju polovicu? Embarassed
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 21 pro 2007, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam djevojku našao u Frami.

Rekao bi da se gotovo svugdje može naći dobra osoba al na nekim mjestima su šanse veće.
Vrlo je važno (presudno) kojo stvari su temelj veze. zajedničke.
Ako je zajedničko ljubav prema Bogu onda će teško može pogriješiti.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 21 pro 2007, 16:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

paaaaa....imala sam jednu "vezu" od godinu dana u svom kratkom životu..sve ostalo kudikamo...ono...shorty...ali tog dečka sam našla u crkvi...ali krvoga,ko i obično...a i još jendoga sam našla u crkvi..i neslavno je završilo..ali ne gubim vjeru

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
logica

PostanoPostano: uto 25 pro 2007, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

preko interneta (forum, grupe, spajalica...),
na predavanjima, susretima (mladih, molitvenim, izletima...),
u udrugama, radionicama, tečajevima (jezika, plesa...)
na utakmicama.

pročitaj poglavlje o traženju prave

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
Bilićeva

PostanoPostano: uto 25 pro 2007, 15:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

preko posrednika????!!!!
Prijateljica poznaje mene, poznaje njega i pomisli pa oni bi se mogli upoznati, i eto........ dalje moliti Boga. Very Happy Very Happy Very Happy zaljubljeni

Uvelike zauzdavaj jezik i misli, te osjećaje redovito upravljaj Bogu, pa će se tvoj duh božanski ražariti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
logica

PostanoPostano: uto 25 pro 2007, 23:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilićeva napisa:
preko posrednika????!!!!
Prijateljica poznaje mene, poznaje njega i pomisli pa oni bi se mogli upoznati, i eto........ dalje moliti Boga. Very Happy Very Happy Very Happy zaljubljeni

slažem se! moj brat tako našao djevojku. dobru djevojku.

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
vjernik

PostanoPostano: sri 26 pro 2007, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško je pronaći odnosno upoznati osobu s kojom možeš biti u vezi i kasnije u braku, ali nije nemoguće.Treba se moliti i tražiti.

Citat iz molitve sv.Antunu Padovanskom."mogao bih nerazboritošću prouzrokovati nesreću za sve dane svoga života. Ali ti,dragi moj učitelju,nemoj to nikada dopustiti..."
Može poslužiti Wink ne moram ništa objašnjavati

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Anny

PostanoPostano: sri 26 pro 2007, 16:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e i ja se pitam gdje i kako naći bolju polovicu Question

ponekad se pitam želim li uopće naći
odgovor potpun još nisam našla
pahuljica

PostanoPostano: ned 06 sij 2008, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nalaženje prave osobe nema puno veze sa postavljenim pitanjem gdje? odnosno sa lokacijom Wink Jer se takva osoba može naći usudila bih se reći skoro svugdje. A odgovor na kako? jest otvorenost srca i pouzdanost u Božji plan za nas. Bez predrasuda za bilo koga, i s molitvom da znamo prepoznati i cijeniti ono što nam Bog šalje.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 7:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pahuljica napisa:
Mislim da nalaženje prave osobe nema puno veze sa postavljenim pitanjem gdje? odnosno sa lokacijom Wink Jer se takva osoba može naći usudila bih se reći skoro svugdje. A odgovor na kako? jest otvorenost srca i pouzdanost u Božji plan za nas. Bez predrasuda za bilo koga, i s molitvom da znamo prepoznati i cijeniti ono što nam Bog šalje.

Slažem se da se takva osoba može naći skoro svugdje, ali ne bih se potpuno složio da nalaženje prave osobe nema puno veze s lokacijom Wink Okolina i društvo u kojem se netko kreće pokazuje određenu sliku te osobe, kako gleda na život, na ljude oko sebe... Stoga je veća vjerojatnost da će mladi katolik naći onu svoju "bolju polovicu" kakvu bi želio (a želje su redovito u visinama Wink) na mjestima i zajednicama gdje postoji zdrava atmosfera ispunjena radošću, poštovanjem, moralom... jako sretan Ne kažem isključivo tamo, nego da je veća vjerojatnost Wink Evo, mnogi od nas su svjedoci divnih i Bogu odanih parova koji su se spojili preko raznih katoličkih susreta, križnih puteva itd. Spontanost i Božja providnost, bez prisiljavanja sebe i drugoga, prijateljstvo kao temelj, a onda ako oboje žele - gradit dalje na tome Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sjećam se kako sam gledao neki vestren kao klinac.
Dođe stranac u grad i pita žali se nekom čiči kako nema sreće s djevojkama ( baš je izlazio iz bara ).
Čiča mu reče , kako se cure ne traže u birtiji nego u crkvi ! Very Happy

Također me je tetka savjetovala u vezi cure.
Veli, odvezi je na sljeme bez da joj govoriš kamo idete.
I stani kod kapelice ili crkvice i vidjet češ po njenim reakcijama ( očekivanjima ) je li za tebe.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
El Pepe

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na placu se najviše cura upozna.

I odmah skužiš koja zna biti domaćica, koja je vegetarijanka...

Tak si ja to mislim
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
pahuljica napisa:

Slažem se da se takva osoba može naći skoro svugdje, ali ne bih se potpuno složio da nalaženje prave osobe nema puno veze s lokacijom Wink Okolina i društvo u kojem se netko kreće pokazuje određenu sliku te osobe, kako gleda na život, na ljude oko sebe... Stoga je veća vjerojatnost da će mladi katolik naći onu svoju "bolju polovicu" kakvu bi želio (a želje su redovito u visinama Wink) na mjestima i zajednicama gdje postoji zdrava atmosfera ispunjena radošću, poštovanjem, moralom... jako sretan Ne kažem isključivo tamo, nego da je veća vjerojatnost Wink Evo, mnogi od nas su svjedoci divnih i Bogu odanih parova koji su se spojili preko raznih katoličkih susreta, križnih puteva itd. Spontanost i Božja providnost, bez prisiljavanja sebe i drugoga, prijateljstvo kao temelj, a onda ako oboje žele - gradit dalje na tome Wink

Ja i dalje tvrdim da nema puno veze. Zar se mladi katolici mogu naći samo na križnim putevima i u Crkvi? Zar oni ne idu i u kafiće, rođendane, razne druge aktivnosti, faks? Istina da više mladih katolika možeš naći na jednom križnom putu nego možda na faksu, ali za osobu tvog života nije dovoljno da je mladi katolik, ako razumijete što hoću reći. Naravno, možda je nekome ovdje to dovoljno, eto, meni nije iako mi je najbitnije Wink
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 14:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Također me je tetka savjetovala u vezi cure.
Veli, odvezi je na sljeme bez da joj govoriš kamo idete.
I stani kod kapelice ili crkvice i vidjet češ po njenim reakcijama ( očekivanjima ) je li za tebe.

Dobraaa pljesak Wink

pahuljica napisa:
Žan napisa:

Ja i dalje tvrdim da nema puno veze. Zar se mladi katolici mogu naći samo na križnim putevima i u Crkvi? Zar oni ne idu i u kafiće, rođendane, razne druge aktivnosti, faks? Istina da više mladih katolika možeš naći na jednom križnom putu nego možda na faksu, ali za osobu tvog života nije dovoljno da je mladi katolik, ako razumijete što hoću reći. Naravno, možda je nekome ovdje to dovoljno, eto, meni nije iako mi je najbitnije Wink

Hehe Laughing Nigdje nije rečeno da se mladi katolici mogu naći SAMO na križnim putevima i u Crkvi (misliš valjda u crkvi? Mladi katolik je uvijek u Crkvi Wink) tak da ne znam u čemu mi točno kontriraš, jer nisi rekla ništa što bi negiralo moje Wink Za osobu tvog života je bitno da ima dobre temelje (tj. trebalo bi bit), a dobre temelje ćeš prije naći u društu i zajednicama koje spomenuh (primjeti da ih nisam imenovao i lokalizirao, nego okarakterizirao Wink) nego u bilo kojem kafiću, rođendanu, faksu... Wink Jasna stvar da osobu svog života možeš upoznat u kafiću, rođendanu, na faksu il na nekom trećem mjestu, nitko to ne negira - ali ovdje govorimo o većoj vjerojatnosti, tj. ajmo reć "sigurnijoj varijanti" belji se Wink

(Iv 13, 35)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 15:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj Merkatov primjer koji mu je teta ispričala je odličan.

Ne znam jel netko vidje, al gore sam napisao da se prava osoba može naći svugdje al su negdje šanse veće! Wink
A ako ju upoznaš i na drugom mjestu onda se može primjeniti savjet Merkatove tete.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Hehe Laughing Nigdje nije rečeno da se mladi katolici mogu naći SAMO na križnim putevima i u Crkvi (misliš valjda u crkvi? Mladi katolik je uvijek u Crkvi Wink) tak da ne znam u čemu mi točno kontriraš, jer nisi rekla ništa što bi negiralo moje Wink Za osobu tvog života je bitno da ima dobre temelje (tj. trebalo bi bit), a dobre temelje ćeš prije naći u društu i zajednicama koje spomenuh (primjeti da ih nisam imenovao i lokalizirao, nego okarakterizirao Wink) nego u bilo kojem kafiću, rođendanu, faksu... Wink Jasna stvar da osobu svog života možeš upoznat u kafiću, rođendanu, na faksu il na nekom trećem mjestu, nitko to ne negira - ali ovdje govorimo o većoj vjerojatnosti, tj. ajmo reć "sigurnijoj varijanti" belji se Wink

Ja nikome ne kontriram, tako da ne znam po čemu si to točno shvatio Wink Što to za tebe točno znači imati dobre temelje? Pa slažem se da ću mlade katolike kao što sam već napisala prije naći u nekoj katoličkoj zajednici i križnom putu nego npr. na fakultetu. Ali ti dobri temelji nisu dovoljni da nađeš osobu svog života. Što ako ona i nema tako dobre temelje (iako ne znam da li mislimo na iste dobre temelje), zar to znači da ne može biti osoba mog života? Možda baš zajedno moramo izgraditi te temelje. Možda ta osoba u svom životu nije imala šansu izgraditi ih kao neki u svojim obiteljima koje su katoličke, koje žive tu vjeru i koje prakticiraju tu vjeru. A možda ta osoba ima volju da ih izgradi, i možda joj baš ja kao osoba njezina života u tome mogu najviše pomoći.

P.S. nisam znala da se mora na to paziti, inače znam razliku između Crkve i crkve, ali sam mislila da u onoj mojoj rečenici to nije toliko važno, tj. da se lako shvati na što se misli
Amistad

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pahuljica napisa:
dobri temelji nisu dovoljni da nađeš osobu svog života. Što ako ona i nema tako dobre temelje (iako ne znam da li mislimo na iste dobre temelje), zar to znači da ne može biti osoba mog života? Možda baš zajedno moramo izgraditi te temelje.....

Pahuljice, apsolutno si u pravu!!!!!!!!!!!!

Ja sam svoju djevojku, jos malo pa zenu, upoznao na ovom forumu, tocnije jednom od susreta!!!!!! veseo zaljubljeni hej jupi pusa

A mislim da svugdje mozete pronaci nekoga, samo treba biti otvoren!!! Obicno se ono pravo dogodi kada najmanje ocekujete! Vjerujte mi na rijec! Wink

"Ako nam život omogući da naša ljubav ovlada nama, kao što je njihova ljubav nosila njih, jednom, na kraju puta, možda možemo očekivati da i mi umremo sretni." (Siniša Glavašević)
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amistad napisa:

A mislim da svugdje mozete pronaci nekoga, samo treba biti otvoren!!! Obicno se ono pravo dogodi kada najmanje ocekujete! Vjerujte mi na rijec! Wink

Upravo to. Otvorenost je najbitnija, i tu ljudi najčešće griješe. Npr. u katoličkim zajednicama su otvoreni i misle da tu moraju naći nekoga, a npr. na fakultetu su skroz zatvoreni jer vide da možda većina nisu neki vjernici. A možda baš neka dobra duša čeka u toj gomili Laughing
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pahuljica napisa:
Što ako ona i nema tako dobre temelje (iako ne znam da li mislimo na iste dobre temelje), zar to znači da ne može biti osoba mog života? Možda baš zajedno moramo izgraditi te temelje. Možda ta osoba u svom životu nije imala šansu izgraditi ih kao neki u svojim obiteljima koje su katoličke, koje žive tu vjeru i koje prakticiraju tu vjeru. A možda ta osoba ima volju da ih izgradi, i možda joj baš ja kao osoba njezina života u tome mogu najviše pomoći.

Slažem se s ovim pljesak Wink

Kad kažem 'dobri temelji', onda mislim na temelje vjere i čovječnosti Smile Al dobro kažeš, svaki čovjek ima svoje kriterije, nešto što je meni važno, tebi može bit totalno nevažno itd. tak da... Wink
Nema univerzalnog recepta gdje i kako naći osobu za vezu, on je individualan za svakoga i sve što ovdje rekoh moje je osobno mišljenje koje za drugog ne mora funkcionirat Wink Kako ste rekli: spontanost i otvorenost, biti uvijek i svagdje ono što jesi, i ako naiđe osoba tvog života - osjetit ćeš jako sretan Wink

(Iv 13, 35)
smješko

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao što je žan gore spominjao i ja sam jedna od onih koja se možda više orjentirala na crkveni krug ljudi pri pronalasku svoje bolje polovice....tako eto svog ,danas muža, prvo sam vidla na jednom križnom putu...ali pošto sam tam uvijek bila u organizaciji nisam imala puno prilike za razgovor sa drugima...ali eto nakon jednog PKP-a on se opet odlučio pojavit na forumu...kad smo skužili ko se krije iza kojeg nicka krenuli su učestali pp-i pa živjeli forumaški susreti i eto Smile Smile Smile Smile Smile srce srce srce srce srce sad u sretnom braku!!!! Ali nigdje ne treba bit zatvoren za tu mogućnost jer nikad ne znaš ni dan ni čas kad će naići ta osoba.....naši jedni jako dragi prijatelji se upoznali tako na našoj svadbi.....i eto uskoro i oni planiraju svatove,hvala Bogu na toj njihovoj otvorenosti!!!!!! Jedino mislim da je nekako malo lakše možda nać nama katolicima na tim nekim susretima jer kad si u kafiću obično si s nekim svojim društvancem...ili ste na plesu gdje je glasna muzika....pa ne dolazi tolko možda susret često do izražaja,razgovor....ali ne znači da se ne može dogoditi...zato vi koji tražite sretno vam bilo i uvijek budite otvoreni za nova poznanstva pa što Bog da...a kad treba On uvijek da

LJUBAV UVIJEK POBJEĐUJE!!!!
mrvica85

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Blago vam se...Hvala Bogu, i daj Bože da bude još takvih veza, brakova...

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Korny

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, baš htjedoh napisati nešto što sad vidim da ste spomenuli, al još jednom za sve koje su izgubili nadu - vjerujte mi na riječ, kad se najmanje nadate, kad ništa više ne očekujete, naletite na nekoga negdje i ne možete vjerovati da vam se to dogodilo Laughing

I onda ste jupi

Laughing Laughing Laughing Laughing

just have faith! Wink

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
sike

PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

smješko napisa:
kad smo skužili ko se krije iza kojeg nicka krenuli su učestali pp-i pa živjeli forumaški susreti i eto Smile Smile Smile Smile Smile srce srce srce srce srce sad u sretnom braku!!!!

Jesam li rekao da treba ponovno oživjeti forumaške susrete? Vidite da ima nekog smisla Laughing

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 6:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam svoju pucu upoznal na placu v Koprivnici. Mal sam joj objasnil da SDP ni dobar i te političke stvari, tak smo se zagledavali i sad je se v redu. Laughing

Tak si ja to mislim
merkat

PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni najdraže cure odlaze u časne, i kaj da sad ja radim ?
Cool

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.